Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Canon vs Nikon - diskusia

autor: off sipoo
pridané: 7.12.2011 11:55

Prosim o radu možno to tu už bolo ale chcel by som vediet od vás konkrétny názor .


neviem sa rozhodnút medzi canon 500d alebo nikon d3100.


počet zobrazení: 12 429
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 88 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off ferio, 3.1.2012 o 12:11

Vojna medzi canonom a nikonom tu bude stále,a zrejme sa ani nikdy neskončí. Sú to tak rovnocenné značky,že nemá zmysel sa hádať ktorý z týchto dvoch systémov je lepší. Jeden má lepšie to ,druhý ono a stále dookola.Ak chce niekto začať s fotením ,a rozmýšľa medzi týmito dvoma značkami ,tak nech si v prvom rade určí priority a hlavne finančný strop,ktorý je ochotný do toho vložiť. Ja som to takto urobil,s finančným stropom okolo 3000€ na začiatok, mi vyšiel výsledok jednoznačne nikon :D Chcem nejaké kvalitné odolné telo so základným kvalitným objektívom ,a nejaké pevné sklo na wildlife.Takže mi z toho jednoznačne vyššiel nikon d7000+ N 16-85+ N 300mm f4, u canonu by ma podobná zostava na začiatok vyšla asi o nejakých minimálne 450€ viac,čo nieje malá suma. A na záver ešte jeden článoček a rozhovor s velikánom slovenskej fotografie prírody odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 3.1.2012 o 12:06

zvieratam sa venujem len okrajovo. ale diviak je foteny na 300mm neviem preco exif pise inak ale nevadi. noa. napriklad ked 60percent slovakov kupuje skodovku neznamena to ze je najlepsia. tot vse a radsej idem nieco robit . kedze som v praci-) ako som napisal nikonn ma svoje pre aj proti tak isto aj canon. fotoaparat beriem iba ako nastroj . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.1.2012 o 12:00

edu perfektne !!! odkaz musím odskúšat ... odporucam aj vivo oplati sa tam bit odkaz - par mojich skromných amatérskych fotiek ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.1.2012 o 11:50

na canone zavysi rýchlosť ostrenia od pouziteho mozorceka ked tam mas ring USM II si zavodou a nafits v pohode aj akciu, musis brat naohlad aj to ze 5d je FF a pracuje s menšou hlbkou ostrosti a po pouziti teleobjektívov u niektorych majetnejsich aj zo svetelnostou 2,8-4 musi motorček usm krokovat po mensich intervaloch aby dokazal presne zaostrit ... inak to mas jedno ci mas C D600 alebo C D7 rozdiel je mozno 10% v richlosti zaostrovania ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2012 o 11:48

martin9113 ephoto je fotoamatersky server .Nie je to server zameraný na fotenie prírody . :-D odkaz Ak chceš vidieť naozajstné fotografie pozri sem a polistuj :odkaz nájdeš tam niečo i odomňa :-D Ak sa chceš dozvedieť naozajstnú kritiku fotografie publikuj tu : odkaz tam sa dozvieš vecičky :-D Ak sa s priemerom bodov dostaneš nad 6 budeš už v pohode a budeš vedieť že to robíš dobre . Napríklad tak dobre ako to robí Ondro Prosický .odkaz Ak budeš chcieť fotiť vysokú úroveň nerobí sa to pobehovaním po lese ani hladaním srnky na roli . Všetko je o dovednostiach fotografov ich rozumu a čiastočne i technike . odkaz Sú samozrejme i iné servre zamerane na fotografiu . Napríklad tento odkaz Neviem prečo by malo byť lko od canonu slávne ??? Je to profitrieda objektívov ktoré používa 90% profíkov športu a prírody na svete . Takže pre niečo asi ten canon používajú . Keď canon predával full frame zrkadlá nikon ešte ani nesníval o full frame . Neuveríš mi ale blesky má i canon :-D a výborné . Ja by som si rád pozrel tvoje fotky zveri čo si nafotil s tým nikonom . Nie len prasiatko odfotene za plotom na ohnisku 150 ktoré stojí v strede v tvrdom svetle bez kompozície z vrchu fotené v rozblatenom koterci ktoré si publikoval ako zver vo voľnej prírode . odkaz Na to D trojku nepotrebuješ tá Ti nepomôže .Až budeš vyhrávať súťaže budeš v technike oveľa znalejší odkaz teraz iba opakuješ čo ti poradil nejaký amater ktorý fotoaparatom naozaj nerozumie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 3.1.2012 o 11:36

lubo urcite da netvrdim. kamarat foti prave snim v kombinacii z 70-200L podava to fajn vysledky. ale ak sa jedna o akciu tak nestiha ani mojej d 90 nie tak este d300s. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.1.2012 o 11:23

aky problem mas s ostrenim na canone ?? :D a uz duplom netusim co mas s 5dmark 2 ?? ten foak bol navrhnuty do ateleru a na točenie vydea na FF senzor to asi nikon neponuka ... neuveris ale aj stim sa da fotit wildlife odkaz (: .... k tej ostrosti objektivov prenas najpozitívnejších na wild odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 3.1.2012 o 11:17

no ano slavne canon L. a co tak ostrenie na canone. napriklad slavna 5dmark 2? jednoducho je to vojna ktora nema vytaza kazdy foti cim uzna za vhodne. mne vyhovuje nikon hlavne svojim sistemom bleskov. ak boh da tak do roka kupim d3s. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.1.2012 o 11:15

Ňikoňisťi (: na ephoto je večná vojna medzi týmito 2 značkami :D - pozri si diskusie tipu CANON vs NIKON ... zober si dake L-ko od canonu a zober si objektiv takych istich parametrov do nikonu tiez profy triedy a porovnavaj a čo zistíš ?? obrazova kvalita taka ista len cena u nikonu mnohonasobne vysia :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 3.1.2012 o 10:58

edu pzri si napriklad ephoto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2012 o 10:47

Canon má nie len kvalitnejšie ale i cenovo dostupnejšie sklá martn9113 práve preto 90 % fotografov prírody fotí canonom a práve preto Ti môžem vymenovať vela ludí čo predali nikona a kúpili Canon napríklad petere,Godi a mnoho iných !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 3.1.2012 o 10:23

Nikon nemá kvalitnejšie skla ako canon má ich na takej istej úrovni akurát ich má drahšie a niektoré sú aj tažšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 3.1.2012 o 9:05

niesom poľovník ale iba amatérsky fotograf. nikon premňa bola jasna volba. nepopieram canon ma aj onaké aj také objektívy. ale ked porovnám napríklad len základný tele 70-300 ten od nikonu jasne vedie čo sa týka kvality spracovania ale aj obrazovej.ale je drachši ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.1.2012 o 8:41

canon ponúka také i onaké, nikon iba onaké :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 3.1.2012 o 0:01

pokial chce človek lacné objektivy tak canon. nikon ma síce drachsie ale aj kvalitnejsie skla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.12.2011 o 13:20

Canon i nikon sú dve rovnocenné značky fotoaparatov . Ja som sa rozhodol pre canon pre dostupnejšie objektívy za lepšie ceny . Druhé rozhodnutie môže byť i akých maš kamaratov ktorí ti sú ochotný zapožičat nejaký objektív. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipoo, 15.12.2011 o 16:43

Dakujem vám za komentáre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.12.2011 o 9:48

batuska, možno by bolo najrozumnejšie sipoovi poradiť, že či sa rozhodne pre Canon alebo Nikon, rozhodne sa dobre, ale len do času, lebo pokrok sa zastaviť nedá a čo bolo super tohoto roku na budúci bude zastaralé :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 15.12.2011 o 8:52

Goret, aj nikon ma kontinualne snimanie....N3100 3 fps a C500 3.4 fps... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.12.2011 o 8:02

Napadlo mi, že Canon na rozdiel od Nikonu predsa len má niečo navyše: má funkciu sekvenčného snímania, ktorou sa dá hravo nasnímať SÉRIA fotiek :) Túto funkciu má dnes už však aj hocijaký kompakt, takže je dosť možné, že ju iba jeden závistlivý prívrženec Nikonu nepozná a nevie na čo je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 10.12.2011 o 20:19

ako som už napísal ,nech si kúpi čo chce,mne je to vlastne 28 :-)Napísal som mu výhody toho Nikonu D3100 poroti Canonu 500D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 10.12.2011 o 19:13

357AS ...no ale ja stale nerozumiem, preco by mal automaticky, ak neupravi fotku vo fotaku ju hned nutne upravovat vo photoshope, ved taky zacinajuci fotograf nepotrebuje carovat s vrstvami, jemu staci vyvazit bielu, pripadne upravit tonalitu farieb, urobit vyrez, zmensit doostrit...a na toto nepotrebuje photoshop a stale to bude kvalitnejsie a s mensimi stratami ako uprava vo fotaku, navyse, ak ho to zacne bavit, tak ma zaklad na to, aby sa ucil pracovat s upravou fotiek dalej a zlozitejsie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 10.12.2011 o 13:50

ja mam PS CS5 extendet v čestine a ked vies kde co je sistemom pokus omyl sa to da dost rychlo naucit a ak by sa sniecim vyskitol problem staci napisat do youtube : PHOTOSHOP TOTORIAL XXXX- npr. digital makeup/retushing to iste plati aj pre zoner ked sa chce tak sa da vsetko (: pre 100% presnu upravu treba mat samozrejme skalibrovany graficky monitor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 10.12.2011 o 12:41

VanFCR,ja viem a súhlasím že v PC. sa upravujú fotky kvalitnejšie,no neverím že niekto kto začína fotit ovláda fotošop,práce s vrstvami atd.Ked by som mu dal knihu Práca s fotošopom,tak ju má čo študovat rok.Ale už neidem o tom písat,nech si kúpi čo chce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 10.12.2011 o 11:41

357AS ...ja teda neviem, ale myslim, ze zoner je doslova jednoduchy program, doteraz ked som ho komukolvek odporucila, tak nemal problem aj ked len zacinal. A je jedno, ci je to zoner alebo iny program, to co nasledne napisem, plati u mna pri akomkolvek programe...je ovela rozumnejsie a lepsie robit upravy (hoc len vyvazenie bielej) v pocitaci na normalnej obrazovke, ako vo fotaku na mini lcd, jednoducho, mi to pride neprakticke a nepresne. A co sa tyka toho ostrenia...neberiem ti, ze pre teba je nikon na ostrenie lepsi, ale ja som si vazne nevsimla rozdiel v ostreni medzi nikonom a canonom, aspon nie v tych modeloch a objektivoch ktore som pouzivala... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 10.12.2011 o 11:35

no mam 70-300 IS na ohniskach 70-200 super ale od 200-300 ma nôj vkus naprd ostrost IS funguje dobre do casov cca 1/80,60 preto ho idem v marci doplnit o canonackou 400 5,6 L a môze sa zacat fotit na urovni (: nema IS - je to sice dobra vec ale nie nenahraditelna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 10.12.2011 o 8:48

Ak myslíš starú 70-300tak tu som mal aj ja ale nikonacka je o niečo lepšia na canone sa otáča predný člen to mi dosť vadilo.S ostrením na canone problém namám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 10.12.2011 o 8:43

Sipoo skoda, ze si nzmenil svoju otazku,, tak ako som ti odporucil v mojom prispevku :-) . Urob to co ti radi VanFCR. Je to to najrozumnejsie co mozes urobit, ak sa nevies rozhodnut... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 9.12.2011 o 22:52

áno,má na tom podiel aj objektív,ale tie možnosti poskytuje foták. Pozeral som tvoju foto výbavu,máš tam Canon 70-300mm IS,si s ním spokojný ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 9.12.2011 o 22:24

s nikonom som sa hral ale nenapadlo ma zo môzu mat rozlicne druhy ostrenia aj tak to je jedno fotak neostri ostri iba obiektiv cize treba vybrat k fotaku dobre sklo s rychlym ale napriek tomu jemnym odstupnovanim AF motorceka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 9.12.2011 o 19:34

Na Nikone si ja môžem zvolit skupiny bodov,Canon to nemá,to znamená,jeden si zvolím a okolo neho si môžem zvolit skupinu pomocných a vtedy je jedno ktorý z nich posunie info pre ten hlavný,to je úplne iný sistém ostrenia ako má Canon,v Nikone mám ovela viac možností ostrenia a hlavne je presné a spolahlivé,to by si musel vidiet,alebo si to naštuduj na nete ak Ta to zaujíma,ja som na Nikon prešiel hlavne pre ostrenie,keby si to mal možnost odskúšat,presvedčil by si sa sám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 9.12.2011 o 18:54

istota je gulomet nedôverujem ziadnemu sustemu zalezonom na umelom predpokladani skutocnosti ako je ostrenie na vac bodov (nahodou bude na fotenie len zlomok sekundy a ono to zle zaostri a mas po inak krasnom momente ) okrem vyuzitia na kontrastnych a jednoliatich scenach ako je ten vtak letiaci oblohov ... a ked ti vynde srna na 2/3 zaberu a potrebujes zaostrit na oko ako to stou automatikou spravis ? a zas pri foteni zo suprer sveteľnými obj. sa bez toho len tasko zaobysiel ale to su uz f1,8-1,2 popripate 2,8 na teleobiektive tam je nutne zapnut ten ostriaci bod ktory bude po prekomponovani v zaujmovej oblasti npr. oči ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 9.12.2011 o 18:00

lubo125,taký počet ostriacich bodov využiješ napr.aj pri fotení letiaceho vtáka,bežiaceho jelena,atd. a to ostrenie na Nikone aj spolahlivo funguje čo o Canone sa až tak povedat nedá,(opakujem,mal som Canon)viem o čom píšem,nie som sám čo mal problém s ostrením pri Canone,hlavne v tejto lacnejšej triede,Nikon je v tomto smere ovela lepší.A na čo pracne mierit na objekt a potom komponovat,na to mám tam tie body 11,aby som to čo ty píšeš nemusel robit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 9.12.2011 o 17:30

chalan ma uz lightrom tak hadam sa naom uči robyt .... ten tamron 70-300 VC ma kamarat a funguje perfektne môzem len odporucit... a naco ti je 11 zaostrovacich bodov ?? aj tak sa pri tomto stile fotografie kde sa manipuluje s hlbkou ostrosti od cca. 1-5metrov pouziva iba stredny ostriaci bod ktory je najcitlivejsi a potom pri polostlacenej spusti si uz prekomponujes kam chces a mas to furt v rovyne ostrosti hadam nechces fotit na vsetkych 11 bodov by to ostrilo na secko ine len nie na to co ti chces ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 9.12.2011 o 17:22

VanFCR,zoner,je dobrý,súhlasím,len jedno si uvedom-te,neviem aký je zdatný autor tejto diskusie,ale myslím že úplný začiatočník,(BEZ URÁŽKY)ten síce môže mat pred sebou zoner,ale neurobí s ním nič,Nikon D3100 má v sebe ku všetkému na čo klikne sprievodcu,ten mu popíše čo konkrétny tuk do tlačítka,čo ktoré nastavenie urobí,skrátka podrobný návod ku všetkým funkciám v menu,pre amatéra neodcenitelná vec,ked sa to naučí vypne to v menu,tiež automaticky odstranuje chromatickú aberáciu,(farebnú vadu v okrajoch ktorú majú všetky zoomové objektívy)má 11 zaostrovacích bodov,Canon 9,má tzv.D-Lighting,niečo podobné má aj canon 550D,ale v Nikone to aj funguje na 100%,v Canone nie.Ten Canon má síce 18MP čip,ale nemá ani jedno amatérske sklo,dokonca aj tie L-kové na to nestačia,je pár objektívov ale tie stoja tolko čo aj super sklá od nikonu,nič pre obyčajného smrtelníka čo uvažuje nad kúpov takej zrkadlovky.Nikon D3100,k nemu Nikon 70-300 VR,alebo lacnejší Tamron 70-300 VC a má na začiatok zostavu ako sa patrí,len mat štastie vidiet zver. To je moja rada,samozrejme ak si kúpi Canon,mne to vadit nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 9.12.2011 o 12:03

to co ten nikon dakaze upravit dokaze hocikdo V PS kto si opzre 10minutove vydeo na zakladny post-prosecing 100x kvalitnejsie ... mimochodom aj canon ma zabudovane programy - orez farby zostrenie expozica ... a v zivoze som ich nevyuzil a je to aj neprakticke tukak jak blazen do tich čubilov kym daku tu fotku ako tak upravis :D .... ukazte mi fotofrafa ktory sa nezivy fotografiou a ma legalne zaplateny PS za 1000ecok :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 9.12.2011 o 8:34

357AS ...nesuhlasim s tebou, ze na upravu fotiek z canona potrebujes photoshop. Fotim aj profesionalne a veru nie vzdy otvaram photoshop. Na bezne fotky z dovoleniek, z lesa, z prirody a casto aj na ludi (ak su dobre nafoteni) mi photoshop vobec netreba, pouzivam cesky lahko ovladatelny program za par eur (zoner) na vacsinu fotiek. Photoshop otvaram len ked potrebujem detailne retusovat napr vrasky a pod. A tento cesky program s prehladom zvlada vsetky obrazove subory, aj raw. A myslim, ze je dost programov aj od inych vyrobcov, ktoy si s tym vedia poradit a su jednoduchsie alacnejsie ako PS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 9.12.2011 o 8:31

Sipoo, 7 rokov som fotila nikonom (rozne modely), posledny rok fotim canonom (volba nebola preto ze je lepsi, ale preto, ze mat dve vybavy v rodine nema vyznam a ku canonu sa mi lahsie zhanaju objektivy). Takze ak to porovnam, co sa tyka vysledku, je to uplne za jedno, nebudes fotit plagaty ani bilbiardy, ze by si musel bazirovat na detailoch, technologicky su obe znacky porovnatelne. Tebou vybrate modely su tiez porovnatelne. V takomto pripade ja davam jednu radu, chod do klasickeho kamenneho obchodu a chyt si oba do ruky, ten ktory ti lepsie sadne a bude sa ti lepsie drzat a ovladat, ten si kup. Zda sa ti to blbost? Az ked budes mat fotak, ktory sa ti zle drzi az potom pochopis, ako zle sa ti s nim foti :-D Kazdy je kusok iny a niekomu lepsie sedi nikon, inemu canon v ruke.. No a tu radu co si dostal, ze treba mysliet aj na objektivy hned, je pravda...nefoti telo fotoaparatu, ale objektiv. Mozes mat profi telo, ale ak tam das priemerny alebo horsi objektiv, tak vysledok je zly a nebude sa ti fotit dobre a s radostou a plati to aj opacne. Ak na priemerne telo das super objektiv, tak budes mat zarucene krasny vysledok (teda ak to ty ako fotograf nepokazis). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.12.2011 o 7:48

K 550D podobne ako ostatným zrkadlovkám zn. Canon je dodávaný soft, pomocou ktorého sa dajú s RAWom robiť divy a čiastočne aj s JPG. Ale to nie to dôležité. Dôležitejšia sa mi zdá otázka, čo by sme robili, ak by existoval len Canon alebo Nikon. Buďme radi, že existujú oba :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 8.12.2011 o 22:57

Ja netvrdím že Canon nemá svoje programčeky na úpravu,tie ale treba nainštalovat do PC,myslel som že v NIKONE D3100 si môže amatér upravit fotku priamo vo fotáku má editor,Canon 550D ho nemá,neviem či je autor tak zdatný že by ovládal nejaký fotošop,ak nefotil so zrkadlovkou bude mat problém zvládnut ju,nie to ešte fotošop,v Nikone má hned návod na všetko čo klikne mu v krátkosti napíše na čo to je. Ale v podstate ,mne je to jedno,nech si kúpi čo chce,to bola moja rada.Ani s tebou nemienim debatovat či Nikon-či Canon,Canon som mal,viem aký je a som rád že som prešiel na Nikon,to mám odskúšané,nie načítané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 88 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel