Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Svietidla - diskusia

autor: off Kanny202
pridané: 28.11.2011 15:26

Dobrý deň prajem,


chcel by som sa poradiť, tu s prítomními poľovníkmi, o pár faktov o svietidlách. Mám záujem si kúpiť nejaké výkonne svietidlo, mal som Nextorch Z9, ale to bolo slabé. Máte prehľad, alebo ste vlastníkom niekto nejakého kvalitného LED svietidla s vykonom nad 500 lumenov?

počet zobrazení: 45 860
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off soson, 28.4.2017 o 6:57

Po negatívnych skúsenostiach s výrobcom „špičkových bateriek“, ktoré vyrába na kolene ... som klikol na e-shop čo má reklamu na tejto stránke vpravo dole. Vybral som si lampu nabijatelna-wolf-eyes-ranger za nejakých 119 € bez dane mi prišla na druhý deň perfektná lampa dosah cez 500 m zoomovateľná, s mini USB nabíjaním vrátane nabíjačiek do siete aj auta plus šnúrka, záruka 5 rokov. Ku tej baterke si môžete vybrať aj darček, ja som si vybral led baterka tank . A to som teda čumel ako to malé čudo svieti, má aj zoom, ako záložné núdzové svietidlo paráda. Akurát som si pri objednávaní baterky nevšimol že sa dá vybrať ešte aj režimy aké chcem. A prišla mi baterka s jedným módom max. Tak som klikol na stránku, kde majú online poradňu. Pán okamžite navrhol že nie je problém, že vymenia. Po dotaze že by som mal záujem aj o nejakú čelovku, po upresnení mojich požiadaviek mi navrhol niekoľko variant. Nakoniec som si vybral led celovku armytek-wizard 10 ročná záruka, USB nabíjanie plus klip na opasok vynikajúce intuitívne ovládanie režimov. K tomu zase darček vybral ďalšiu led baterku A priobjednal som si aj originál nylon puzdro k tej Wolf eye. Celá komunikácia mi zabrala cca 5 – 10 minút, kde som aj všetko dostal vysvetlené čo som chcel ohľadom svietidiel bateriek údržby atď . Nakoniec som nemal žiadnu starosť ani s výmenou a poslaním baterky, pretože mi navrhli keď mi príde čelovka, aby som kuriérovi dal tu baterku s jedným módom . Vybavené. Tomuto poviem služby a NÁŠ ZÁKAZNÍK – NÁŠ PÁN platí v tomto e-shope na 100 %. V skratke zhrnuté za nejakých 166 € bez dane som dostal špičkové baterky s komplet original príslušenstvom vrátane náhradných tesnení, s dvoma ďalšími záložnými baterkami a orig. púzdrom . Pokiaľ chcete akékoľvek svietidlo poradia vám a určite si vyberiete a na druhý deň máte doma. Môžem len DOPORUČIŤ . Svietidla - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 212 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jardo6666, 31.8.2012 o 19:05

každy čo ste tu pisali ste určite mali raz svetlo na hlavni tak neni o čom!Ja mam Tiablo A9 R2 svietivost do 500 metrov.Ani ja ho nedavam na zbran(?????) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 31.8.2012 o 18:43

apple neviem načo to chce/l použiť kanny202 mne ide o dohladávku a ostatné praktické veci opakujem nie na zbran!! to napadne aj de...a kedže ešte nie som polovník a nemám to ani na akú zbran dať..naozaj sa neoplatí niečo písať verejne ale najlepšie cez súkromne správy..to mám aspon bez poznámok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 31.8.2012 o 17:47

jozef, klídek. tipov si tu dostal neúrekom, tak si vyber. hekler ti dal skúsenosť overenú rokmi praxe. na pohyb po revíri je čelovka ideálna. aj pre teba, nepoľovníka. parameter, ktorý vyžaduješ, je vhodný na osvetľovanie do diaľky. z toho možno usudzovať, žeby si rád aj potme videl čo najviac. no to sa nerobí, priateľu. nevieš, kto z poľovníkov kde sedí, kde sa pohybuje a ak mu začneš vysvecovať, tak sa ti za plašenie zveri pochvaly nedostane. ak to chceš použiť k dohľadávke, taktiež nanič, lebo zdvihneš zver na veľkú vzdialenosť. a v lese ti je tiež nanič. aj v kríkoch. pouvažuj. prečítaj si, dolu, načo ju kany202 chce použiť. zacitujem: chcem mať len výkonné svietidlo, s ktorým presvietim veľkú plochu, keď sa pohybujem po revíri. ... nuž tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jozef, 31.8.2012 o 17:09

Ja len nechápem prečo reči o zvádzani polovníka a ine reči ved diskusia neznie baterka na lov alebo pod.orol:ked to svetlo zvedie na výstrel tak to pre mna nieje polovník.Hekler:určite sa do vás nenavážam a je tu mnoho členou fóra kde vaše pravidlo vek=skúsenosť neplatí!Tak sa tu neohánajte vekom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 31.8.2012 o 17:06

jozef ja tu nič neriešim, chceš si kúpič baterku tak si ju kúp, mne je to jedno, ja som len napísal svoje skúsenosti a nie len Tebe, poľujem oficialne od svojich 17 rokov, toľko máš ty teraz, tak sa do mňa nenavážaj nemáš na to vek ani skúsenosti, to mi ver ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 31.8.2012 o 16:16

Len jedno veĺké svetlo nosiť zvádza poľovníka uvažovať nepoľovnícky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 31.8.2012 o 15:01

Hekler prosim vás čo tu stále riešite,máte čelovku super a čo? Ja si kúpim baterku no na hlaven ju nedám!U to pochopte.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 31.8.2012 o 14:24

Hekler -si zástanca čelovky ,dobre. Často dohľadávam a aj v noci nakoľko mám na to psa. neviem si predstaviť ako idem do húštiny s čelovkou. Ja tam potrebujem SVETLO a nie diviaka na sebe. Na puške svetlo nepoužívam!!!ZÁSADNE!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 31.8.2012 o 14:06

... čelovky nie sú v móde, nedajú sa namontovať na hlaveň alebo puškohlad ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 31.8.2012 o 13:54

jozef - Táto sa dá podľa mňa považovať za ľahko ovládateľný a všestranný "univerzál" . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 31.8.2012 o 13:53

jezof tak si ju kúp, ja mám aj baterku aj čelovku ale v poslednej dobe už používam len čelovku, je pre mňa pohodlnejšia ale hlavne mám pri premnožených medveďoch už aj u nás volné ruky alebo v nich držím pušku, a v noci na poľ. chate pri cikaní je tiež lepšia čelovka ako baterka :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter2, 31.8.2012 o 13:50

ak môžem doporučiť M30ku odkaz ja ju mám len v staršej verzii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 31.8.2012 o 13:09

Hekler neviem ako zakladatel diskusie ale ja chcem baterku normalne na svietenie ked idem z posedu ku autu a podobne situacie..ak ma niekto ultrafire nech sa ozve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 31.8.2012 o 12:43

ked chcce dobru baterku do lesa, tak tank odkaz alebo odkaz inak kukni si to aj na you tube ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 31.8.2012 o 12:34

každý poľovník je povinný pri pohybe v revíri v noci si svietiť,(keby to všetci dodržiavali nebol by nikto poranený alebo usmrtený namiesto diviaka) teda svetlo je povinnou výbavou a je správne že si ho chceš kúpiť, ale na to Ti úplne stačí lepšia čelovka, svieti kvalitne a ešte aj tam kde sa pozerám a mám volné ruky a ak by bolo treba má aj červenú diódu, ideálna aj pri vyvrhovaní večer, načo chceš svietidlo nad 500lum. ak nechceš s ním poľovať to nechápem, mať také svetlo v batohu len zvádza na jeho použitie ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 31.8.2012 o 11:33

Najlepšie svetlo je mesiac za splnu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jozef, 31.8.2012 o 10:53

Má niekto skúsenosť z ultrafire?Aký model doporučujete? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie baterka nextorch (autor: moravan328).

off luBOSSco, 18.12.2011 o 0:19

Sme na rovnakej lodi Michal, neber to osobne. Jasne, ze dnes je to svietidlo uz davno za zenitom. Aj mne iba lezi v supliku. Kazdopadne poznam kvantum ludi, ktori su na tom rovnako. Ked sa vsak zamyslam preco firma neponuka upgrade napada ma mozno len, ze zdroj ma vyssie napatie(9V) ako mavaju bezne LED(cca 4V). Neviem niesom v tomto smere odbornik, skor uzivatel, niekto kompetentnejsi by sa mohol vyjadrit...Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie baterka nextorch (autor: moravan328).

off citulik, 17.12.2011 o 19:49

Ľuboš,nehodnotím celú produkciu Nextorch ako odpad,ale ich výrobok Z.9 Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie baterka nextorch (autor: moravan328).

off luBOSSco, 16.12.2011 o 20:35

Z9 je najnegativnejsi priklad tejto znacky. Je to v podstate mrtva ulicka vo vyvoji firmy, ktora sa u nas stala popularnou. Je to stary typ svietidla (2005) a pocas jeho vyvoja boli ine moznosti este v plienkach. Vsetci vieme, ze buducnost svietidiel ide cez LED technologie, a tak nechapem, preco firma neponukla upgrade o LED modul ako ponukla pri mnohych inych halogenovych modeloch(myslim aj spomenuta T6A sa da upgradenut na led). Kazdopadne s tvrdenim, ze Nextorch je odpad sa nestotoznujem. Kvalita materialov, servis a zaruka tu bola stale na vysokej urovni. Produkty zo sucastnej modelovej rady su podla mna naopak velmi zaujimave. Osobne ma zaujal model TL1... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie baterka nextorch (autor: moravan328).

off citulik, 16.12.2011 o 18:22

Mám nextorch Z9,je to nepoužiteľný odpad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie baterka nextorch (autor: moravan328).

off Lycan, 13.12.2011 o 16:54

žial mám skúsenosť so Z9 ale som sa jej zbavil.rýchlo sa vybíja a zbytočne tri baterky to žere.mám ešte T6A tam idú len dve baterky ale čo sa týka svietenia aj toto je lepšie odkaz keby že k nej nemám filtre tak by som sa jej zbavil.vela mi pomáha modrý filter už viac krát som ju použil na nájdenie nástrelu pri dohladávke.ale inak nič moc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie baterka nextorch (autor: moravan328).

off nugy, 13.12.2011 o 9:59

Mám nextorch Z9, ale už by som ju nekupoval. Ako vravia chlapy, má široký svetlný lúč a rýchlo sa vybíja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie baterka nextorch (autor: moravan328).

off tomko, 13.12.2011 o 9:26

Mne sa vidí že ten nextorch svieti akoby do žlta za tú cenu čo stojí sa dá kúpiť aj niečo lepšie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie baterka nextorch (autor: moravan328).

off jozefpetr, 13.12.2011 o 8:59

použivam tiablo A9 a z nextorchom sa nedá porovnať, suverejne tiablo lepšie, už to aj viacery kolegovia vymenili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie baterka nextorch (autor: moravan328).

off rozryt, 13.12.2011 o 8:27

Mám Nextorch Z9 tri roky ale nie som veľmi spokojný, má široký svetelný lúč, ktorý sa nedá zúžiť do jedného bodu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 12.12.2011 o 22:57

ja pouzivam maxenon odkaz a zatial spokojnost, na bezne pouzivanie uplne postacuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie baterka nextorch (autor: moravan328).

off motaq, 12.12.2011 o 22:54

ja pouzivam maxenon odkaz a zatial spokojnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie baterka nextorch (autor: moravan328).

off tomko, 12.12.2011 o 22:02

Keď už tak radšej by som odporučil značku Fenix mám ju 2 roky a zatiaľ spokojnosť TK11 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MG42, 12.12.2011 o 20:56

Ako tu napísal Leon, je to predovšetkým podľa počasia. Striedanie teplôt, sucho - mokro, otvorené priestranstvo, tmavé krovité pozadie, vysoká tráva... Možnosti CREE LED diodových svietidiel končia vo väčšine prípadov na 90 metroch, čo je možno aj dobre, ak by sa niekto predsa len odhodlal stlačiť spúšť... Alebo na tu dohľadávku, nazvime to tak. Nextorch Z9 - číňan jak vyšitý. Astronomická cena. Nevidno nič. Žiarovka tušim Xenon 120 lum. Tiablo T9 okolo 265 lum + nadstavec. Pekne urobené svetielko. S nadstavcom obyčajne 90 metrov. Plus, mínus. Štelovať to do tvaru kocky je blbosť. Nadstavec ma potom vôľu a svieti to dosť na úzko. TRITON OLIGHT M3X 700 ansi / vystupných / lumenov. Svieti pekne na široko. Na takých 100 metrov. Nad 100 metrov sa obyčajne všetko zleje do sivomodrastého odtieňa. Aj diviak aj okolie a to u všetkých. Ten uvádzaný dosvit je o tom že zavesím novú reflexnú vestu na konár a zasvietim... Veď na 530 metrov neuvidite v optike nič ani pri svetlách Octavie... Všetky tieto svetielka spoľahlivo prevalcuje obyčajná nemecká plastová ,,žehlička,, s reostatom o výkone 20W halogen. Vidieť s ňou aj farbu toho na čo svietime. Na presun terénom a prácu jednoznačne čelovka ZEBRALIGHT 200-220 lumenov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 7.12.2011 o 8:59

teď jsem kouknul na tvou výbavu tak to určitě na lov nepotřebuješ protože pro lov s baterkou musí být super počasí jinak stačí padající rosa mlha nebo jemný děšť a není nic vidět a ještě to oslní když se podíváš do puškohledu ale když mám na volno fenu u postřelenýho prasete tak to je parádně vidět a nemusím mít strach i když jí stejně pro jistotu dávám na obojek bliknu na kolo. Na lov černé na vnadišti stačí pořádnej puškohled mám jenom nikon monarch a není na těch 50m problém i při zatažené obloze ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 7.12.2011 o 6:16

Pohral som sa na googli a mne najlepšie vyšlo toto: odkaz tu sú nejaké porovnania: odkaz odkaz Výrobca udáva dosvit 700m!!!...či sa tomu dá veriť je otázne, ale rozmery na ten výkon sú OK, len tá cena... Sú samozrejme aj výkonnejšie lampáše, len rozmermi a cenou sú násobne vyššie... Ja baterku nemám, pri návrate po tme používam toto: odkaz mám volne obidve ruky a do 100m vidím úplne perfektne max. spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kanny202, 6.12.2011 o 18:13

ďakujem za poznatky, neplánujem s tým svietidlom dostreľovať, strieľať.. chcem mať len výkonné svietidlo, s ktorým presvietim veľkú plochu, keď sa pohybujem po revíri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 5.12.2011 o 15:14

já mám druhý rok Fenix TK11 Premium R5 a maximální spokojenost na lov to není blikneš a čuníci startujou jak F16 :-) ale jdyž jdu hledat tak to je super do kapsy se to vejde v pohodě a na 150m s tím mám ulovenou lišku mladým světlo nevadí ale starý taky reagují dost rychle tak zamířit a pak pro korekci si bliknout ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 5.12.2011 o 13:50

nejde zver na kopu pocas splnu cooo fesaci tak ako potme a keci o dostreleni kontrole a podobne si nechajte pre blbcou co vam na to skocia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off snipko, 5.12.2011 o 11:26

Stopinko: dobry odkaz a aj test. Kanny202: M3X triton a tiež svietidlá z Fenix-u. ale nechápem ľudí čo potrebujú vysoko výkonné svetlá na viac ako 200m. Na takú vzdialenosť akože dostreliť diviaka je už trochu moc, nie? Nie sme nikdo tak neuvedomelý aby sme nevedeli na čo tieto výkonné svetlá človek potrebuje. Mám odskúšané že na dostrelnú ranu pre zver úplne postačuje svetlo s výkonom okolo 100 lumenov. Výkonnejšie sú samozrejme lepšie, ale aj tak sa predpokladá že dostrelenie sa uskutočnuje v bežných prípadoch do 50m vo výnimočných prípadoch okolo 100m. Aj to už je fakt veľa. Toto je iba môj názor a praktické skúsenosti s použitím svetla na dostrelenie a dohľadanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kanny202, 4.12.2011 o 12:38

Kettner je super obchod..vela veci som uz u nich kupil, ale nektore su o dost predrazene... mal som s vykonom 110 lumenov..ale to bolo take nic moc... snipko, svietidlo, ktore bez problemov dosvieti tak cca 200 m a osvieti peknu plochu pri 200 m, ktore z tých by si odporucal? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 4.12.2011 o 8:11

kanny202: ked je to ako píšeš tak si vyber nieco co som ti napísal, myslím že budeš spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 3.12.2011 o 20:58

kup si svetlo s výkonom 100 lumenov a budeš spokojny, prípadne pozri na odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 212 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel