Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Hodnotenie a bodovanie trofejí - diskusia

autor: off maartin
pridané: 18.12.2007 18:04

Všetko čo sa týka hodnotenia a bodovania trofejí,ako sa to buduje ? A je táto metóda správna a spravodlivá?

počet zobrazení: 23 359
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Vlado2406, 19.12.2007 o 11:17

Chlapi,nebláznite prosím vás s takýmito diskusiami.Toto by sa malo riešiť na rade CIC a nie tu,nič tu nevyriešite a táto debata nikam nevedie.
Ja doplním len Štefanove slová,všetci čo sme tu na tejto stránke sa radšej snažme o to,aby sa odstrel zveri vykonával správne podľa platných predpisov a nežeňme sa za trofejou,lebo iba ten kto sa o zver stará môže dosiahnuť aj dobré chovateľské výsledky a kvalitnú trofej.Preto namiesto tejto diskusie,ktorou ako som napísal sa nič nevyrieši diskutujte na schôdzach PZ a snažte sa presadiť,aby sa nakúpili minerálne lizy pre zver,ktoré sú obohatené o minerálne látky potrebné pre zver,ktoré si zver len ťažko už v prírode nájde a o bodovaní nechajme rozhodnúť iných,na to určených ľudí.V CIC máme zastúpenie aj mi Slováci a týto ľudia zastupujú nás všetkých.K tejto diskusii už nemám čo dodať.Lovu zdar!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 49

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-69 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Hekler, 2.7.2012 o 9:05

... môžete pre istotu aj vynásobiť číslom 1, alebo aj menším, podľa teploty vody a tlaku vzduchu, pri mori aj podľa množstva soli na liter vody, na palube lietadla alebo obežnej dráhe je to podľa koeficientu príťažlivosti podľa výšky letu ... (:: príspevok berte ako dôsledok môjho prehriatia z tepla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.7.2012 o 15:53

Goret s tým vydelením číslom 1 si ma dostal :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 1.7.2012 o 9:53

trochu fyziky: objem parožia = objem ním vytlačenej vody, objem vody môžeme zmerať v mernom valci, aký sa používa napr. na meranie zrážok, alebo vodu môžeme odvážiť a jej hmotnosť v kg vydeliť číslom 1 a tak zistiť jej objem v litroch, pretože 1 liter vody má hmotnosť približne 1 kg ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off franc, 30.6.2012 o 12:45

objem parožia dostaneš ak od celkovej váhy trofeje odrátaš váhu trofeje ponorenej do vody . do vody ponoríš len parožie po vrch ružíc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 30.6.2012 o 11:25

Objem a hmotnost su dve rozdielne fyzikalne veliciny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter357, 30.6.2012 o 9:41

objem srnčieho parožia -

Objem parožia u srncov dostaneme odvaženim ponoreného parožia do vody alebo ?

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.11.2010 o 22:11

Každá medajla ukazuje kvalitu .Nie len v poľovníctve ,ale v každom športe. Len Milota si myslí asi ,že potom beháme so zlatou medajlou po krčme na krku a machrujeme :-D Hahaha . Ja si myslím ,že u Miloty je jeden problém ,ktorý by jej všetko vyriešil : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 22.11.2010 o 21:58

Edu výstižnejšie sa to už asi ani nedalo napísať, posledná veta Tvojho príspevku ma konečne aspoň na konci dňa donútila usmiať sa... K téme sa nevyjadrím, ako už bolo naznačené nižšie nemá to zmysel. Nepoľujem kvôli bodom ani medailám, takže či sa boduje tak alebo onak a či za "x" bodov je taká medaila a za "y" bodov iná je mi srdečne jedno. Pre mňa bodová hodnota znamená jeden z ukazovateľov kvality chovu/populácie zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.11.2010 o 18:53

milota polovníctvo je hlavne chov zveri . Za týmto účelom sa udržujú určité kmeňový stav a zušlachťuje sa i chov zveri . Nepoľovnícka verejnosť najmä z betonových sídlisk ,žial chov a lov zveri nemôže pochopiť a už vôbec nie mu na odbornej báze rozumieť . Sem tam sa stane ,že na túto stranku príde nejaká žena chovajúca yoršíka odeteho do ružových šatočiek papajuceho tie najlepšie konzervové mäsko od najreklamovanejších značiek obuteho v topanôčkách ,každodenne kupajúceho sa obšťastnovaného boskávaním milovanej paničky až po maximum jej lásky až po intímnosti :-D To bol samozrejme iba príklad paničky zo šiesteho poschodia betónového sidliska milujúcej zvieratká celým srdiečkom .Ktorá sa má potrebu ukázať ,že má zrovna dnes svoje dni a ukáže tým bezcitným vrahom krásnych zvieratiek aký sú zlý ožratý , debilný a búchaním do klaves sa jej tlak zrazu znižuje ba príde až úľava:-D Realita a chov divej zveri je niečo diametrálne iné !!! Vakcinujeme proti besnote ,proti moru podávame liečivá proti parazitom ,čiastíme studničky ,prikrmujeme jadrom ,lieč. soľami , plníme krmne zariadenia obj. krmivom podavame letninu zakaldáme políčka atď . Samozrejme každý kto chová a chce zušlachťovať chov a udržiavať nejaký optimálny stav zveri musí tak dozverovať a obnovovať krv v chove ako ju i selektívnym spôsobom loviť .Neloví sa vtedy keď to nedovoluje početnosť . Tie medajle nezaviď :-D žiaden strach tie medajle nedostávajú poľovníci :-D Tak ako si si to Ty predstavovala . Tie dostávajú trofeje ,ktoré takto poukazujú na správnosť alebo nesprávnosť chovu . Či je chov zušlachťovaný ,alebo zdegenerovaný a či sa zlepšuje alebo zhoršuje chov . Prípadne či vykazuje špičkovú kvalitu chovu . Takže alkohol a kvalitný chov nemajú toho veľa spoločného podľa mňa :-D Skús stránku LOZ VLK tam u elektrikára určite nájdete spoločnú reč . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off findula, 22.11.2010 o 18:47

Milota jak bych to řekl slušně.No zkrátka jsi debil! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.11.2010 o 15:26

Milotka, Ty chceš zmeniť celý svet? Práve ľudia s takýmto dubióznym myslením a názormi, aký prezentuješ, by mali bezpodmienečne a čím najrýchlejšie vyhľadať pomoc psychológa, v Tvojom prípade ale najlepšie pomoc psychiatra. Urob to ale naozaj čím skôr, pokiaľ štádium Tvojej choroby neprerastie do nežiadaného chronického štádia. P.s- kecy si naozaj nechaj pre seba a snaž sa na túto odbornú poľovnícku stránku prispievať zmysluplnejšie a tak, aby si ju nedehonestovala a neiritovala ľudí, ktorí na rozdiel od Teba majú hlavu a myseľ v poriadku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milota, 22.11.2010 o 14:03

ja si myslim, ze uz ta myslienka vystavit si kus zabiteho zvierata ako trofej je uchylna. Skus sa o tom poradit s nejakym psychologom. Urcite spolu najdete lepsi sposob, ako riesit tvoje rozcuchane sebavedomie. Vole, ze medajly. Za co prosim vas? Myslim to vazne, vyhladajte odbornu pomoc. A vacsina z vas aj protialkoholicke. Pomozete tym nielen sebe ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jagter, 9.10.2010 o 7:48

..ďakujem.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 8.10.2010 o 20:45

medvěd 51,53,55 vlk 40,41,42 rys 23,24,5 26 liška 24,24,5 25 jezevec 22, 22,5 23 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 8.10.2010 o 17:57

Pozri v nejakej knihe o poľovnictve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagter, 8.10.2010 o 17:33

....vie mi prosím niekto povedať podľa akých bodových hodnôt sa u šeliem pridelujú medajle?.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2009 o 10:47

:-) len ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 17.12.2009 o 9:46

Edu len alebo až ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.12.2009 o 18:52

hornet 22 suhlasím možno však len 80% :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 16.12.2009 o 16:05

osobne by som na hodnotení nemenil nič, keby sa dalo vymenil by som 50% z "poľovníkov" ktorých poznám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 16.12.2009 o 16:01

... na chovatelských prehliadkach sa aj u uhynutých jelenov mala vyznačovať chovnosť červenou bodkou, podĺa nového zákona budú teraz len zaradené v samostatnej sekcii, je jedno či sú ulovené alebo uhynuté ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.12.2009 o 13:12

O ďakujem Evička ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 16.12.2009 o 12:45

áno, hodnotí sa aj genetická kvalita a nie len správnosť regulácie a selekcie. Takže aj trofej zo zveri ulovenej, aj uhynutej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.12.2009 o 17:35

Ja by som mal otázku či pri uhyne sa trofej tiež boduje prípadne či môže získať medajlu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alan, 10.3.2009 o 20:54

Vie niekto kedy a kde bude chovatelská prehliadka trofejí na liptove? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on eurolaznik, 8.10.2008 o 13:10

Vie mi niekto napísať aktuálne bodové hodnoty medailí u trofejí šeliem. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tominko, 27.2.2008 o 17:08

su na to určení ľudia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 19.12.2007 o 11:17

Chlapi,nebláznite prosím vás s takýmito diskusiami.Toto by sa malo riešiť na rade CIC a nie tu,nič tu nevyriešite a táto debata nikam nevedie.
Ja doplním len Štefanove slová,všetci čo sme tu na tejto stránke sa radšej snažme o to,aby sa odstrel zveri vykonával správne podľa platných predpisov a nežeňme sa za trofejou,lebo iba ten kto sa o zver stará môže dosiahnuť aj dobré chovateľské výsledky a kvalitnú trofej.Preto namiesto tejto diskusie,ktorou ako som napísal sa nič nevyrieši diskutujte na schôdzach PZ a snažte sa presadiť,aby sa nakúpili minerálne lizy pre zver,ktoré sú obohatené o minerálne látky potrebné pre zver,ktoré si zver len ťažko už v prírode nájde a o bodovaní nechajme rozhodnúť iných,na to určených ľudí.V CIC máme zastúpenie aj mi Slováci a týto ľudia zastupujú nás všetkých.K tejto diskusii už nemám čo dodať.Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 49

off MAX2, 19.12.2007 o 10:03

Určite nemám správny názor, ale ma to nejako zvlášť neirituje. Nelovím pre body, takže mi to žily netrhá. Necítim sa kompetentný, nevyznám sa v tom, ale sa rád poučím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-69 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM