Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zimná obuv - diskusia

autor: off Discover5
pridané: 11.10.2011 13:40

Pozdravujem všetkých návštevníkov tejto stránky. Chcem sa opýtať na zimnú obuv, vhodnú do snehu i na posed, aby zdržala aj mrazy 15-20 stupňov. Pozeral som aj v diskusiách, moc som toho nenanšiel. Poprosím vaše názory, skúsenosti, linky, odkazy.


Ďakujem.

počet zobrazení: 41 421
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Fehir, 6.11.2016 o 1:11

Nemáte ich niekto ? Spracovanie nevyzerá zle, má to Vibram podražku, zateplenie Pimaloft a membranu e-vent.S cenou okolo 160€ by to mohlo stáť zato. Zimná obuv - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 215 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off rado100, 12.12.2012 o 10:18

Môžem potvrdiť že el. vyhrievacie vložky do topánok sú super. Udržiavajú nohu v teple. Nohu neprehrejú takže sa nespotí, ale udržiavajú telesné teplo. Ak je zima od nôh, tak o chvíľu je zima na celom tele a s postriežky sa stáva utrpenie. Som jeden s tých zmrznutých, ale odkedy používam el. vložky asi 4 roky vydržím bez problémov v stohu slamy pri -12 stupňov kľudne 4 až 5 hodín čo pred tým neprichádzalo do úvahy. Takže môžem len doporučiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off Vladenko, 12.12.2012 o 8:41

Áno, pomôže a ešte ako, to ale potvrdí len ten čo to naozaj vyskúšal. S úspechom ich používam asi 4 roky. Výborná vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off henrik, 12.12.2012 o 8:31

zdravim panstvo, este sa chcem vratit k tej obuvi na posed, a co poviete na tie elektricky vyhrievane vlozky do topanok. pomoze to udrzat nohy v teple na posede? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off majko82, 13.11.2012 o 11:11

trošku odbočím od témy a dám otázku , ktorý posedový vak je dobrý ??? vaše skúsenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off rado100, 13.11.2012 o 7:33

adoxxx123 tie topánky na tvojom odkaze mám aj ja. Na chodenie sú v pohode aj v mraze ale ak budeš sedieť na posede a bude mrznúť, bude ti zima majú tenučkú vrstvu izolácie tu pomôže len dobrý posedový vak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off adoxxx123, 13.11.2012 o 0:03

majko82 nakoľko si mi písal že nevidržím len 2 hoď v hociakej obuvi som si kúpil tieto odkaz a tie Meindl si možno kúpim ak mi v nich bude zima dík za komentáre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off Ato11, 12.11.2012 o 20:52

Dnes som si kupil toto..... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off LucyVivien, 11.11.2012 o 13:05

u nás sa osvedčili tieto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off valdo35, 6.11.2012 o 10:37

Na posed mám toto: odkaz PERFEKTNÉ! Tu nie je o čom... Teplejšiu obuv som na nohe ešte nemal... odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off RomanV, 6.11.2012 o 9:41

ja som si nechal na mieru spravit tu: odkaz a velmi spokojny ... odporucam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off gotrek, 6.11.2012 o 6:40

Tie meindli stoja skoro všade na Slovensku cca 99,- € ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off Adam321, 5.11.2012 o 23:51

adoxxx123 a čo stoja tie mindel? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off adoxxx123, 5.11.2012 o 22:50

Ďakujem kúpim mindel pohoda to ostatné už chápem aj ten vak na posed už mám. Vojenskí spacák trocha upravený Ďakujem za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off majko82, 5.11.2012 o 21:56

adoxxx123 , je to úplne jedno ktoré si objednáš , v mraze -10 stupňov v nich vydržíš max 2 hodiny , jedine keď sa v nich budeš pohybovať ti nebude v nich zima ,, tie meindl mám takže vlastná skúsenosť a tie Kamik majú 3 kamaráti a je to to isté ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off adoxxx123, 5.11.2012 o 21:47

Teraz fakt neviem či mám kúpiť tieto odkaz alebo odkaz poraď te mi a už ich aj idem objednať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off m98, 30.10.2012 o 12:00

Jt - strata tepla mokrom je viac ako 30 x rýchlejšia / udáva sa až 32 x/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off jarodt, 30.10.2012 o 7:11

či už našuchovačky, alebo nenašuchovačky základom pri postriežke v mraze je mať na sebe suché odevy. Voda má pri teplote 20 st. súčiniteľ tepelnej vodivosti 1 a vzduch 0,024 čiže je ca 42 násobne lepší vodič tepla ako vzduch. V praxi to možno až taký rozdiel nebude ale rozdiel medzi suchými a vlhkými odevmi bude určite minimálne niekoľko násobný, reálne možno 10 násobný, čiže vlhké telo s vlhkými odevmi 10 krát rýchlejšie stráca teplo ako suché a tým pádom ti je zákonite omnoho skôr zima. Preto by malo byť samozrejmosťou vymeniť si na štande v mraze vlhký nátelník a ponožky za suché. Len vtedy môže človek využiť aj vlastnosti kvalitnej obuvi alebo odevov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off Vladenko, 29.10.2012 o 23:44

majko82. najprv som to riešil tak, že som vyberal z topánok vyberacie vložky, ale to nebolo ono hlavne potom ich zasa dávať späť pri odchode z posedu, a keď mi padli do oka na trhoch tieto našuchovačky z ovčieho rúna, tak som ich samozrejme nekúpil, no nakoniec mi ich pri návšteve trhov doniesla manželka. A veľká spokojnosť, s tou dekou to naozaj môže byť super, dusanbe pozriem sa na budúce po takej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off majko82, 29.10.2012 o 21:43

namor 676 , topánky si treba dať na posede do igelitky a nikdy ti nezamrznú ,,, a dusanbe , vie o čom hovorí !!!, podľa príspevkov vidno kto chodí na posedy a kto na ,,tých,, posedoch sedí len doma pri klávesnici počítača :)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off namor676, 29.10.2012 o 21:12

Len pozor na to prezúvanie, mne raz pri takom prezutí pri -15°C tak zamrzli topánky že som potom skoro 2km k autu šľapal v "prezúvkach" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off dusanbe, 29.10.2012 o 20:51

Vladenko to vystihol,na trhu v Poľsku kúpiť spomínané našuchovačky,aspoň dve čísla väčšie,suché teplé ponožky a budete prekvapený ako sa za pár korún zohrejete.Ešte by som odporučil z toho istého ovčieho rúna zakúpiť deku a zabaliť sa do nej.Majú jednú obrovskú výhodu že vôbec nešuchocú a sú ľahké. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off steyr, 29.10.2012 o 14:39

orol, dať si suché ponožky na posede je samozrejmosť, to musí byť, aj triko, pokiaľ sa tam nevyvezieš ale šlapeš:), pot možno aj prejde do najvrchnejšej vrstvy ponožky ale tá je žiaľ naspodu:( takže tomu sa asi nedá vyvarovať keď je na chodidle naša celá váha... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off m98, 29.10.2012 o 13:25

orol - skús toto odkaz ado- hlavne s vnútornou vložkou odkaz novší typ odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off orol, 29.10.2012 o 12:11

Mám niekoľko poľ. thermo ponožiek a u VŠETKÝCH som pozoroval, že po dlhodobom chodení či už v botách s membránou, ako aj iných mám "vhkú" spodnú časť nohy - chodidlo ( ostatné časti nohy NIE ). Asi to je spôsobené tým, že spodok chodidla (ponožka ) pritláča permanentne na vložku obuvi v topánke a tým pádom thermo ponožka neplní naspodu tú funkciu, že "pot by mal prejsť do najvrchnejšej vrstvy ponožky, aby noha ostala suchá". No a keď je chodidlo vlhké a stojíme, či čakáme dlhšiu dobu, tak to nie je dobré... preto tiež keď som prišiel na posed, dal čisté a suché vlnené ponožky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off steyr, 29.10.2012 o 8:17

majko82 súhlas, asi žiadne topánky nie sú vhod na dlhší čas, je v nich proste málo miesta na to aby sa tam udržalo teplo, posedový páperový vak a nohy do deky:) chyba je aj keď si dáte dvoje ponožky v domienke, že vám bude teplejšie a v topánke vyplníte všetok priestor na maximum a potom stratíte miesto a je Vám rýchlo zima... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off namor676, 28.10.2012 o 22:12

Dobré ponožky sú základ, tieto sú jedny z najlepších odkaz , avšak na posed nie na pirš, nakoľko sú také teplé že v nich budete mať hneď spotené nohy, na pirš sú potrebné funkčné a tie mám overené zase tieto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off Stagstalker, 28.10.2012 o 22:05

Orol, ale ake mal jager co nosil onuce nohy v 50tke ci 60tke a aky bol jeho zdravotny stav a komfort v dochodku, to uz nikde nepisu. Nemyslim si, ze je to o nejakej chulostivosti dnesnej doby, trpiet v zime chladom od noh, resp. v gumakoch kde mam nohu obalenu v novinach, ked sucasna doba ponuka rozne moznosti, je skor hlupost ako prejav tvrdeho chlapa. Kedysi leteli hubertusy a pletene svetre, dnes uprednostnim termopradlo a goratexovu bundu, ten komfort a funkcnost sa neda ani porovnat, pricom estetika oblecenia je zachovana. Teda aspon ja osobne radsej zmoknem v goracovej bunde ako v hubertuse a do hory pojdem radsej v poriadnych zimnych topankach a nie v gumakoch :) Kvalitnu obuv povazujem za zaklad, v tesnom zavese ide oblecenie. Zdravie mame len jedno. Co sa tyka reklamy- ano, casto je klamliva, ale na trhu su uz technologie, ktore su overene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off majko82, 28.10.2012 o 20:30

Vladenko vidím že ty vieš čo je dobré ! a Orol ty máš tiež velký kus pravdy ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off orol, 28.10.2012 o 20:27

Mladí chlapi sú čoraz viac „zchúlostivelí“ ( chúlostiví ) - kedysi jáger na postriežke na zemi prestál aj štyri-päť hodín v gumákoch s onucami, prípadne si nohy ešte obalil obyčajným novinovým papierom, resp. vyplnil suchým senom a možno mal ešte lepšiu izoláciu, ako dnes častokrát nie príliš dôveryhodné reklamy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off Vladenko, 28.10.2012 o 20:26

ja na posed používam tiež v zimnom období posedový vak. Na posede sa vyzujem, obujem si také našuchovačky z ovčieho rúna, čo mi žena kúpila v Poľsku na trhoch. Do tých šupnem lítiové vyhrievacie vložky, a nech sa trasie zima, nie ja. V pohode vydržím, 4-5 hodím a nohy mám ako v obývačke. Na presun v snehu, používam maindl, solden. Odkaz na tie vložky: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off mibe74, 28.10.2012 o 19:03

videl som uz posed, ktory sa riadne zamyka, vnutri je postel, stolik a plynovy varic. Len by ma zaujimalo, kto si tam kuri pocas polovacky...ten posed ani nie je daleko odo mna-hadam dajakych necelych 10 Km. Nuz asi im pred ten posed polozim kapce po babke, aby sa mali do coho prezuvat :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off majko82, 28.10.2012 o 18:55

mibe tie sú najlepšie do posedového vaku :DDD ako prezúvky aby si si ho nezašpinil :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off mibe74, 28.10.2012 o 18:50

tieto odkaz by boli zle? :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off apple, 28.10.2012 o 18:27

fatran, daj mi posím do pošty, kde ťa nájdem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off tome83, 28.10.2012 o 18:15

mám tie isté ako pavleb a zatiaľ 100%ntná spokojnosť...ale ako hovoril majko, po 3 hodinách bude zima v hociakej obuvi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off fatran, 28.10.2012 o 18:06

apple tieto predávam aj ja v sučanoch mám ich po 50 euro a potom ešte jedny za 135 raz takou izolácou a testoval som ich minulú zimu v práci celý deň v -25 stupňovom mraze som stál pti nakládke kamionu a v pohode len jedna ponožka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off whitenigga, 28.10.2012 o 10:57

Ja som si zadovážil Meindl Kiruni Gtx ešte ich nemám odskušané uvidime ako sa osvedčia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off Adam321, 28.10.2012 o 0:06

pavelb díky za odkaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off pavelb, 27.10.2012 o 21:07

adamajandel, samozrejme že dám, musel som to pohľadatť. Takže pozri na odkaz. Ja mám KAMIK ALGORG, zatiaľ plná spokojnosť. ahoj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off majko82, 27.10.2012 o 18:00

hovorím aj o everestoch , fargo a aj o blacktailoch ,,, inak je aj rozdiel ako sa komu potia nohy a ako má kto nohy prekrvené , ako písal apple ak je topánka natesno zima je na nohy hneď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 215 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov