Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zimná obuv - diskusia

autor: off Discover5
pridané: 11.10.2011 13:40

Pozdravujem všetkých návštevníkov tejto stránky. Chcem sa opýtať na zimnú obuv, vhodnú do snehu i na posed, aby zdržala aj mrazy 15-20 stupňov. Pozeral som aj v diskusiách, moc som toho nenanšiel. Poprosím vaše názory, skúsenosti, linky, odkazy.


Ďakujem.

počet zobrazení: 41 311
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Fehir, 6.11.2016 o 1:11

Nemáte ich niekto ? Spracovanie nevyzerá zle, má to Vibram podražku, zateplenie Pimaloft a membranu e-vent.S cenou okolo 160€ by to mohlo stáť zato. Zimná obuv - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 16

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 215 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 29.8.2013 o 19:28

serax zalezi na co ic v zime chces pouzivat, ak na chodenie tak budu podla mna v pohode, ak na posed tak to moze byt rozne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 29.8.2013 o 19:21

Cize si myslite, ze tie Dover GTX nebudu dobre v zime?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 29.8.2013 o 13:02

Pridam aj ja zo svojho súdka. Som vlastníkom už 2 roky topánok Meindl Taiga GTX. Topánky sú fak super na celo denné chodenie v akom koľvek počasí a prostredí.Hodia sa samozrejme aj do zimy ale na dlhé vysedávanie na posede to není to pravé orechové.Na otvorenej sedačke v zime v -15 som v ních v zime vydržal sediet 3,5 hodiny a to bol max.Moje dalšie topánky budu určite Meindl. Zvažujem ale kúpu Meindl Corvara na zimu na sedenie na posede su zateplené tak uvidíme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 29.8.2013 o 12:09

V mojom pripade neide o statie na stande ale do pohonu a na prikrmovanie atd. Dakujem za skusenosti a rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 29.8.2013 o 12:07

Stagstalker - Určite toto rozhodnutie neoľutuješ. Starší model mal podrážku priamo od Meindl- multigrip, novší model má Vibram, tým pádom je tam trošku vyššia cena. Takže rozdiel bude pohodlie versus spevnenie. Ideálne by bolo skúsiť oba modely. No podľa mňa to až tak riešiť netreba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 29.8.2013 o 12:02

Polovnicek, pokial si v pohybe tak ziaden problem a aj spolocne na stande sa daju zvladnut pri pouziti dobrych ponoziek. Topanka ak ti sedi a nikde ta netlaci tak je to aj pri -15 v pohode. Ja ich pouzivam aj v zime a zatial ziaden problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 29.8.2013 o 11:36

Steyr tie la sportivi su super na VHT ale myslím ze na behanie po lese budu tvrdé. Motaq tie Islandy su v pohode aj v snehu pri cca -15?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 29.8.2013 o 11:08

M98 dík za info, to som potreboval počuť. Je nejaký zásadný rozdiel medzi starým a novým modelom? Okrem zvýšenej ochrannej gumenej časti a troška iného tvaru vrchnej sťahovacej časti topánky som si nič zásadné, aspoň po vizuálnej stránke, nevšimol. Tiež ich plánujem zobrať aj otcovi, kvalitná obuv je u mňa základ, na tej nešetrím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 29.8.2013 o 9:48

Stagstalker - ja ich mám už pár rokov. Kúpil som ich aj otcovi. Máme predchádzajúci model. Ten sa dá kúpiť okolo 250 odkaz novší model nájdeš aj trošku lacnejšie odkaz + zľava, skús aj sportrysy- ak majú na predajni + zľava=dobrá cena. Na Tvojom mieste neváham, zima sa blíži. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off serax, 29.8.2013 o 6:19

Viem.ze niesu vyslovene zimne topanky.su to celorocky.ale ja v zime som vacsinou v pohybe.cize na vysedavanie na posede nebudu urcite spickove.ale nato naco ich chcem.by mali byt dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 29.8.2013 o 1:21

ale vyzeraju dobre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 29.8.2013 o 1:03

serax, ale to nie su vyslovene zimné topánky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off serax, 27.8.2013 o 22:17

Premyslam nad tymto modelom, co Vy nato ma niekto skusenosti ??? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Stagstalker, 27.8.2013 o 21:10

Ma niekto praktické skúsenosti s Meindl Nordkap GTX? odkaz Uvažujem nad nimi, sú hodné svojej sumy? Využitie 70% posed, resp. státie na štande, 30% chôdza v zime (sneh, ľad, presuny, kŕmenie atď...) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 27.8.2013 o 14:29

Zvažujem to isté ako polovnicek96 ale nakoniec asi zoberiem tieto odkaz lebo robim aj VHT.