Heming hunting
dnes je streda,  15. máj 2024,  meniny má Žofia,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:09,  dnes západ slnka: 19:16
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zimná obuv - diskusia

autor: off Discover5
pridané: 11.10.2011 13:40

Pozdravujem všetkých návštevníkov tejto stránky. Chcem sa opýtať na zimnú obuv, vhodnú do snehu i na posed, aby zdržala aj mrazy 15-20 stupňov. Pozeral som aj v diskusiách, moc som toho nenanšiel. Poprosím vaše názory, skúsenosti, linky, odkazy.


Ďakujem.

počet zobrazení: 41 505
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Fehir, 6.11.2016 o 1:11

Nemáte ich niekto ? Spracovanie nevyzerá zle, má to Vibram podražku, zateplenie Pimaloft a membranu e-vent.S cenou okolo 160€ by to mohlo stáť zato. Zimná obuv - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 215 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off jarodt, 27.10.2012 o 17:04

majko - o ktorých Kamikoch konkrétne hovoríš ? Ja v mojich Blacktailoch vydržím v pohode 4-5 hodín pri -15 ale maximum som neskúšal. Dôležité je aj vedieť obuv správne používať. Vnútornú vložku vždy po každej vychádzke vybrať a vysušiť. Ak šľapem a prídem na posed prvé čo spravím vymením si ponožky nasiaknuté vlhkosťou od spotených nôh za suché vlnené a nič neriešim. Sucho a dostatok priestoru je základ, na to veľa ľudí zabúda a potom sú prekvapení, že nič nevydržia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off majko82, 27.10.2012 o 16:38

Jarodt , otázka a kolko v nich vydržíš vonku , lebo u nás ich majú chalaniská a po hodine na posede v mraze -10 je každému zima na nohy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off apple, 27.10.2012 o 16:32

tak je, leon, môžem zo skúsenosti potvrdiť, klasické ruské váľanky sú vynikajúce. ďalším pravidlom je, že noha nesmie byť natesno obtiahnutá, teda žiadne ponožky ktoré nie sú dostatočne voľné, žiadne stiahnuté topánky. je to o krvnom obehu počas sedenia, musí byť čo najmenej obmedzovaný. zaujímavé je aj toto: odkaz no neviem, či to pošlú sem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off jarodt, 27.10.2012 o 16:29

Kanadské Kamiky sú do mrazov ako stvorené odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off Leon, 27.10.2012 o 16:12

když to je na posed tak jsou nejlepší větší ruský válenky na chození do sněhu mám foxe ale na dlouhý chození to není na posedu tak do -10 v pohodě 3-4 hodinky ale jak je víc tak je zima za hodinku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off Adam321, 27.10.2012 o 15:58

pavelb odkaz z kade si kupoval by si sem nedal? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off pavelb, 27.10.2012 o 15:47

Mám KAMIKy, kanadská obuv, podobná Hunting Pacom. Kupoval som cez internet u jednej fy v Prešove. Sú výborné, vhodné nielen na posed, myslím do- 40 st.C. Cena okolo 90 EUR. ahoj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off OndrejP, 27.10.2012 o 13:52

Jak napadne víc sněhu, tak nosím tohle: odkaz , ale stejně je potřeba se pohybovat. Loni jsem zakrmoval v -16C v holinách a dobrý, ale na posedu v -5C a kosa jako prase. Pohyb je důležitý. Jinak souhlasím s majko82. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off majko82, 27.10.2012 o 13:19

Mirko neni zač , ja ak idem na posed na 2-3 hodinky tak si dám tiež len athos oblečenie a topánky mám maind solden na ten čas to stačí aj do poriadnych mrazov ale ak idem na dlhšie tak jedine posedový vak a nohy do deky , v topánkach mi je zima, v mínusoch a pri dlhom sedení na posede bude zima v každých topánkach a nech mi nato hovorí kto chce čo chce ,, topánky si svoje každý chváli ale v konečnom dôsledku sa každý prizná že mu je zima aj v drahých kvalitných ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off adoxxx123, 27.10.2012 o 13:07

Zdravím majko82, nakoľko mám podobný komplet ako si v inej diskusii písal myslím ten atos potrebujem kvalitnú teplú obuv možno časom si ten vak kúpim dík za koment ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

Príspevok presunutý z diskusie Zimná obuv na posed (autor: adoxxx123).

off majko82, 27.10.2012 o 12:08

ak to chceš len na posed tak si nekupuj nič extra , osobne na posed sa šupnem do posedového vaku a nohy bez topánok len do deky a nikdy mi zima nie je , ani v tých najdrahších topánkach pri mínusoch 10 stupňov na posede dlho nevydržíš , toš môj názor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 23.4.2012 o 17:28

Takže 32cm ? Pandur Dik.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 23.4.2012 o 17:22

jozef malo by to byť 48 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 23.4.2012 o 14:44

Vedel by mi niekto napisať dlžku chodidla v cm pre tuto obuv pre č 11 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 12.12.2011 o 22:07

Do Meindl topánok si kúp ponožky Meindl. Sú veľmi kvalitné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 12.12.2011 o 17:49

Zdravim nemate skusenosti z obivou jahti jakt ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 12.12.2011 o 16:53

ja používam do meindl solden klasické bavlnené ponožky ale len na posed , na chôdzu používam termo ponožky moira les , ktoré dobre odvádzajú pot ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rossler8x57js, 12.12.2011 o 16:49

Viete poradit ponožky do meindl soelden? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 6.12.2011 o 20:40

Dnes mi darazili KAMIKy ALBORGy. Prvý dojem dobrý, uvidím ako sa osvedčia v teréne, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 4.12.2011 o 19:05

Vihunt, zmýlil si si tému, tu sa rozprávame o topánkach, nie o strelive. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 4.12.2011 o 19:04

Meindelky mám už štvrtý rok, podrážka nie je vôbec zničená a ani vršok. Sú trošku ošúchané. Dôležité je, že nepremoknú ani keď skočíš do potoka. Je pravda, že sú trochu drahšie, predtým som mal české topánky, po troch rokoch sa roztiahli už sa v nich nedalo pohodlne chodiť, boli len o 2000 českých lacnejšie ako Meindelky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vihunt, 4.12.2011 o 18:26

MS a najlepšie strelivo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 4.12.2011 o 13:06

ja som kupil TAIGA GTX MEINDL vid odkaz.zatim spokojnost velka. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 4.12.2011 o 10:16

MSmarian, plne suhlasim.. teraz prvy tyzden nosim Meindl St.Moritz GTX a nič lepšie som zatial na nohach nemal..noha sa nepoti ani pri dlhšej chodzi a na posede v nich vobec neoziaba.. len ta cena je dost vysoka ale tak za kvalitu sa plati.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 3.12.2011 o 21:02

Do lesa sú najlepši Maindl, či už vysoké topánky, alebo zateplené čižmy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rimo, 3.12.2011 o 17:37

pani a co vas nazor na kozene cizmy od vyrobcu Hanzel? Pouziva ich uz niekto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 2.12.2011 o 12:57

minulú zimu som si to vyskúšal. jedni ponožky a šup peši na posed... na chodenie to naozaj moc nie je, ale dá sa. po chvíli si to ani neuvedomíš, že nemáš tvrdú podrážku. celkový dojem napriek počiatočným obavám: kedykoľvek znovu! a bol som bez vaku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.12.2011 o 9:19

apple, ten tvoj odkaz je fajn, take papucky su na posed ako stvorene, pekne natiahnut na nohy a sup do posedoveho vaku, papucky z ovcej vlny su paradicka. len potom ked odchadzas z posedu a mas sa obut do topanok to moze byt zazitok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER75, 2.12.2011 o 6:58

Michal 89, máš pravdu,že HUNTERY sú špatné.Ja som ich používal, no teplo je v nich len vtedy, keď sa pohybuješ.Na posed sú úplne nevhodné.To, že ich testovali za polárnym kruhom môže byť pravda, ale zabudol výrobca podotknúť, že ich mali obuté v kuchyni. Ja práve testujem topánky od firmy DIOTTO, žiaľ silné mrazy ešte neboli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 1.12.2011 o 21:46

o zážitku je rozhodne toto: odkaz ani sa nedivím, že boli v kozme skôr.... mali lepšiu technologiu proti kozmickej zime.....:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 1.12.2011 o 21:36

Huntery su taka hovadina že je škoda dat za to peniaze.. prave preto už nechcem kupovat lacnu obuv .. už pri miernych mrazoch je v nich na posede po polhodine nenormalna zima..noha sa v nich iba spoti a vychladne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off foxxx, 1.12.2011 o 21:25

ahoj, ja používam dva typy obuvi. DEMAR HUNTER a KAMIK CENTIGRADE. Na hunterky je dobra recenzia tu odkaz podla mna aj take su. A kamiky no treba si priplatit, ale kvalita vzdy nieco stoji. Nie je to uz len posedova zalezitost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rimo, 23.11.2011 o 18:23

heh vcera som kupil cizmy zateplene od vyrobcu Hanzel tak snad s nimi budem spokojny a vydrzim nejaku tu hodinku viac cakat na lisku :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 22.11.2011 o 21:21

zdravim..aky mate nazor na čižmy Meindl kiruna GTX? stoja za tie prachy?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 21.11.2011 o 16:20

Ja som prednedávnom kúpil RAICHLE...tak uvidíme čo to vydrží.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bracho, 21.11.2011 o 15:20

co poviete na tieto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 21.11.2011 o 15:08

Ahojte dnes som kupil obuv PLANIKA odkaz su to tieto ale je tam ina podražka na krabici je pisane planika MCB 31 FOREST kukal som to na nete ale ani tie to niesu neviem čo si mam o tom myslieť ked ani na nete ich neviem najsť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 3.11.2011 o 18:04

Stevo na spoločné polovačky sú super. Myslím tím ale polovačky u nás na dolniakoch. Mal som ich zopár krát aj na štande v takej lepšej zime ( asi - 8) a s dobrými ponožkami držali. Ja mam ešte staršie so sympatexom ale teraz už robia aj zateplené s goratexom a spevnenou špicou a tie sú vynikajúce. Len sú čierne :-))). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 3.11.2011 o 18:00

Marian nie sú kanady ako kanady, tie čo máme dnes to už nie sú také čo sme používali pred 20 rokmi (myslím tie klasické prackové) teraz je tá kvalita a spracovanie na trochu lepšej úrovni. Majú membránu (najnovšie goretexovú), kvalitnú kožu a dobrú podrážku. Ja síce používam aj tie prackové, na jarné a jesenné brigády sú dobré, ale určite by som si ich na polovačku nedal. Tieto čo máme teraz áno, používam ich bežne na spoločné polovačky asi 9 rokov a aj po tomto sú skoro ako nové. Len do ťažšieho terénu mi skôr vyhovujú trochu tvrdšie a nižšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 2.11.2011 o 19:30

NA zimu jednoznačne vysoké topánky, ale učite nie vojenské kanady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 215 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM