Heming hunting
dnes je štvrtok,  9. máj 2024,  meniny má Roland,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:17,  dnes západ slnka: 19:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohlady a ďalekohľady HAWKE - diskusia

autor: off bugi01
pridané: 21.9.2011 15:12

Ma niekto skúsenosti s puškohladmi HAWKE???? Praktické rady a skúsenosti . diky

počet zobrazení: 36 585
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mibe74, 28.1.2012 o 19:29

e este mi napisali, ze vsetky ich puskohlady su testovane aj na najsilnejsie kalibre. o tej informacii osobne dost pochybujem. Maju to inak aj na svojej stranke. ale odporucali mi len modely eclipse a endurance. zbytok asi stoji za h...o odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 28.1.2012 o 19:19

chlapi vďaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bulldog5, 28.1.2012 o 19:16

Význam sa z toho síce dá pochopiť, ale myslím si že ten preklad by mal znieť nasledovne: "Vážený Miroslav, naše ďalekohľady (nie rifle scopes, teda puškohľady) sú nami navrhnuté a vyvinuté v UK a vyrobené Číne továrňami s ktorými veľmi úzko spolupracujeme...(zdvorilosti a adresa)" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strednyjozo, 28.1.2012 o 18:34

pandur1 Drahý Miroslav. Puškohlad ma dizajn a vývoj z anglicka a je vyrobený v továrňach v číne v spolupracujúcich spoločnostiach. Dúfam že som vám pomohol. Potom sú už len kontaktné údaje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 28.1.2012 o 18:32

Vážení Miroslav, sú naše ďalekohľady bol navrhnutý a vyvinutý vo Veľkej Británii u nás a vyrobené v Číne, v závodoch, ktoré sa veľmi úzko spolupracovať s. Dúfam, že to pomôže. So srdečným pozdravom, Liam van Tuinen Hawke Hawke Športová optika | Tel: +44 (0) 1394 387762 | Fax: +44 (0) 1394 386255 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 28.1.2012 o 18:24

mibe prelož to prosím ta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 28.1.2012 o 14:53

tu je odpoved priamo z firmy Hawke: Dear Miroslav, Our scopes are designed and engineered in the UK by us and manufactured in China by factories we work very closely with. I hope this helps. Kind regards, Liam van Tuinen hawke Hawke Sport Optics | Tel: +44 (0) 1394 387762 | Fax: +44 (0) 1394 386255 | global@hawkeoptics.com | odkaz | Avocet House, Wilford Bridge Road, Melton, Woodbridge, IP12 1RB, United Kingdom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 27.1.2012 o 14:31

Iba na upresnenie. Napadlo dosť veľa snehu, prišli riadne mrazy, tak si ešte do 31.01.2012 zapoľujte na jeleňa a jelenča a v teste budeme pokračovať až po oteplení. Nakopilo sa mi dosť pracovných povinnosti , tak musím makať. Keď príde teplejšie, tak termín oznámim a zabezpečím aj klobásku ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off wower, 17.1.2012 o 12:56

Ako to vyzera s testom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 12.1.2012 o 14:19

Všetko sa pripravuje, tak ako som povedal. Pracovné povinnosti to trochu predlžia, ale test bude. Dnes som bol v Prešove dohodnúť strelnicu a je tam Inventúra, tak musíme počkať. Ešte do 15.01.2012 si zapoľujme a potom budeme pukať do terča. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie dalekohlad hawke 8x56 ED (autor: dodi).

off majko82, 8.1.2012 o 22:24

jardot v tomto máš pravdu , okukával som aj fomei a aj keď je cena nižšia tiež sa mi zdal jasnejší od hawke , ale opakujem je to len moje pozorovanie , na iné oči môže sedieť aj iný ďalekohlad , ja som si ich okukol viacej a sadol mi vixen , tak som si kúpil ten aj keď som dlho zvažoval pentaflex 8x56 ten sa mi tiež dosť pozdával , samozrejme ďalekohlady vo vyššej cenovej rade budú aj kvalitnejšie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie dalekohlad hawke 8x56 ED (autor: dodi).

off jarodt, 8.1.2012 o 22:00

Cena tohto ďalekohľadu nie je dobrý marketingový ťah výrobcu, alebo distribútora, nakoľko existuje identický ďalekohľad Fomei 8x56 ED ca o stovku lacnejší odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie dalekohlad hawke 8x56 ED (autor: dodi).

off majko82, 8.1.2012 o 21:30

mal som ho v ruke a porovnával som viac značiek v týchto parametroch a nakoniec som zvolil radšej toto odkaz podla môjho oka má vixen lepší obraz a je aj v lepšej cene ,, ale to je iba môj názor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 6.1.2012 o 11:21

Ako pokračuje testovanie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 1.1.2012 o 10:51

NOVOROČNÝ POZDRAV *** NOVOROČNÝ POZDRAV : Vážené dámy poľovníčky, Vážení páni poľovníci, dovoľte mi, aby som Vám do nového roku poprial všetko najlepšie, predovšetkým pevné zdravie, pohodu a plno lásky v kruhu svojich najbližších, krásne poľovnícke zážitky a trofeje počas prechádzok revírom, či už sám, s rodinou, alebo svojimi známymi. Sv. Diana a Sv. Hubert, nech Nás chránia počas výkonu práva poľovníctva, aby sme sa vždy šťastné vrátili k svojim najbližším. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 31.12.2011 o 19:36

baxik, vidíš, ani mňa to nenapadlo. Musím objednať ešte jeden, nakonzervujem a zakopem na záhrade, aby keď ho po 1000 rokoch nájdu, poznali vymoženosti dnešnej techniky. Priložím aj náhradnú batériu, nech si poprepínajú osvetlenie. Možno to budú, už ty zhora, s jedným okom uprostred hlavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 31.12.2011 o 16:57

ja som si objedenal hned 4,na jednorazovky dobra cena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 31.12.2011 o 16:21

baxik, nie 10.000, ale 50.000 ľudí. V januári sleduj TA3, „už tretí deň pošta kolabuje, nestíhajú rozvážať objednané zásielky....“. To poľovníci, aj nepoľovníci, len, aby to mali doma, tak si objednávali. Nebol si medzi nimi ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 31.12.2011 o 16:00

nezabudaj pri tej tvojej sledovanosti vlakna ze ho tu udrzujes najme ty keed nikto nereaguje tak pises sem len ty ale zaujimave je ze sem este neprispelo tych 10000 polovnikov co si boli teraz kupit novy hawke a pozahadzovali stare puskohlady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 30.12.2011 o 22:13

Jarodt, má to jeden veľký význam, v tom ,že mi je jasné, že mám kvalitný poškohľad a nemusím banovať, že som si kúpil MEOPTu. Pri každom úspešnom love sa o jej kvalite presviedčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 30.12.2011 o 18:16

Asi takto nejako to dopadne keď si vlákno založí narcis v spojení so šikovnou reklamou, najviac ho vytešuje, že je stredobodom pozornosti a akú obrovskú sledovanosť dosiahlo toto vlákno, že k veci nič nepovedal a celé vlákno má nulovú vypovedaciu hodnotu je absolútne nepodstatné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 30.12.2011 o 17:50

baxik, musím s Tebou súhlasiť. Sám vieš, že eufória upadne a do vlákna sa pozrie čím ďalej, tým menej ľudí. Momentálne vedú všetky tri vlákna do ktorých som sa zapojil. Pred príchodom Silvestra 2012, keď sa tú stretneme už iba majitelia tohto modelu v počte predpokladám cca 50.000 majiteľov, vymeníme si foto s poľovníckej sezóny, trochu sa aj poradujeme. Jedným očkom pozrieme aj do Vášho vlákna, čiže majiteľov lux puškohľadov, pozrieme si Vaše foto z Afriky, Kanady, Sibíri ...., tíško sa vrátime do nášho vlákna a trošku si aj posnívame. Pred odchodom a venovaním sa inej činnosti dám ešte návrh : - spojme sa desiati, dajme zálohu na puškohľad, potom sa stretneme, zoberieme so sebou šraubováky, kliešte ......, puškohľad do súčiastky rozoberieme, skontrolujeme kvalitu skiel, tak ho zložíme, jeden z nás si ho kúpi, mimo mňa, ja už mám, pošleme ho do fabriky na reklamáciu, novému majiteľovi pošlú nový kus a vec je vyriešená. Ahojte na zajtrajšej kapustnici starostu okresného mesta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 30.12.2011 o 15:57

orol toto vlakno sa zacina podobat na monolog jedneho muza pripomina mi to jedneho jozka ako ti to tu napisal niekto cim dalej viacej ten si tiez mele o hnackovani a nikdo mu to nevyvrati a s tebou je to pomali rovnake ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 30.12.2011 o 14:34

MSmarian, to si len výrobca propaguje svoje logo. Samozrejme, že to nemá význam, ani vplyv na kvalitu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 30.12.2011 o 14:28

Meopta je dokonalejšia, pri zapnutí sa zobrazí náps "Víta Vás MEOPTA" Orol, k čomu tam ten nípis je? Ja si myslím, že je to totálna hovadina, nemá nemá nijaký funkčný význam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 30.12.2011 o 13:33

Zabudol som ešte na jednu vec pri popise puškohľadu. Keď doň pozeráte v hornej časti trochu v pravo je do skla vyleptaný názov : © HAWKE . Nápis už nesvieti. Je tento nápis aj u iných renomovaných značiek ? Mňa to zaujíma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 30.12.2011 o 10:18

Napíšem ešte jednu úvahu, aby ste ma lepšie poznali : „ Na zasadnutí Správnej rady Vami propagovaných značiek kalkulujú. Cena šošoviek, tela puškohľadu a potrebnej techniky, včetné miezd a odvodov cca 250 EUR. Vývojári pri vývoji zhltli 250 EUR, náš zisk 100 %. Pobyt členov Správnej rady na Havaji za šesť mesiacov cca toľko. Obchodný námestník dostane príkaz – upravte cenu podľa konkurencie a predávajte pod 3000 EUR.“ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 30.12.2011 o 10:17

OPRAVA pri JARODT - dohľadávania , nie pohľadávania!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 30.12.2011 o 9:59

MSmarian, máš pravdu. Potešme sa so svojich veci napíšme, po čom túžime, ale neponižujme iných. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 30.12.2011 o 9:55

jarodt, nemôžem nesúhlasiť s Tvojim názorom, ale už to nie je invektíva, ale konštatovanie a prezentácia Tvojho názoru. Takto na fóre to ma fungovať. Možno som to trošku prehnal vo vychvaľovaní, aj v tom máš pravdu, aj moja eufória časom vyprchá a na toto vlákno sa zabudne. Chodím s puškohľadom do lesa už skoro druhý týždeň a na spôsob môjho poľovania mi perfektné vyhovuje, nič zlé som na ňom zatiaľ nenašiel, porovnal som ho s Meoptou a som spokojný. Nikdy som nesedel pod lesom do neskorej noci a pučil sa za každú cenu strieľať a loviť pri polovičnom svite mesiaca. Vstávam, svietim, zapálim si a ťahám preč. Chcem len poukázať na možnú alternatívu za primeranú cenu. Pentax som si vyberal tiež takto. Pozeral som na všetky značky, hľadal rôzne testy aj porovnania, aj na napr. Leicu. Položím Ti otázku : - je LEICA GEOVID 8x42 BRF-M o 10 krát lepšia, ako Pentax DCF 8x42 CS ? lebo je asi 10 krát drahšia ? Sám vidíš, že som v tomto smere excentrický a Pentax tiež asi nikto z poľovníkov nemá. Držal som v ruke Zeiss Duralyt 3-9x50. Vyhotovenie veľmi perfektne, nástrek do šedá a kukal som doň cez deň a porovnával s Hawke Ederberger 3-9x56 a obraz bol jasnejší, len mi trochu vadil efekt akejsi šošovky, čiže pohľadu z boku. Poukázal som na iné technológie, kde došlo ku zmene pri držaní kormidla, mobilné telefóny, osobné auta..... Deje sa to už aj v optike. Hoci Pentaflex Jager má už pomerné slušné parametre, nemyslíš že príde ich reakcia na Hawke ? O triede o ktorej sa bavíme, iba predpokladám z popisov rôznych NIK-ov, že ju používa „možno“ 60-70 % poľovníkov a to tu nikoho neurážam, iba konštatujem svoj názor. A ešte jedná úvaha : - ak má niekto na puške namontovaný NIKKO STIRLING ja neviem vymyslím si aj 6x30 , elebo aj 4x20 ak taký je a bezpečné uloví zver bez pohľadávania, je menej cenným poľovníkom ? To sa Vám snažím naznačiť a nie len prilepiť si nálepku na čelo – ZEISS, SWARO, S&B, KAHLES..... a v skutočnosti poľujete s horšou optikou, akú mám teraz ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 30.12.2011 o 9:26

Všeobecne objektivita v posudzovaní kvality a užitkovosti je veľmi problematická, pretože vlastné pocity sú vždy len subjektívne. Ja si myslí, že najlepšia puška je Blaser a nájde sa mnoho odporcov. Pre Orla je to môžno kvalitnejší puškohľad ako swaro, pre iných to bude haraburda za par eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 29.12.2011 o 23:26

Orol, takže kto nesúhlasí s tvojim názorom je neslušný a kto s ním súhlasí tak je slušný ? To je dosť zaujímavá logika. Stále sa nemôžem zbaviť pocitu, že si tu z toho robíš poriadnu srandu. V diskusii, ktorú si vymazal som ti jasne uviedol, že som za jasnej noci testoval svetelnosť a rozlišovaciu schopnosť tvojho Hawka, Meopty a Kahlesa a vo všetkých ukazovateľoch tvoj Hawke vychádzal najhoršie. Neprikladaj mu väčší význam ako má, myslím, že to je úplne od veci snaženie, je veľmi dobrý v porovnaní s Edenbergom, Tascom, Fomeiom, tam sa môže zaradiť na čelo kolony, ale to je tak všetko. Ak chce niekto puškohľad za 250 € je to dobrá voľba. Už v porovnaní s Meoptou však jasne stráca, ale mne sa zdá, že tebe o skutočné poznanie ani vôbec nejde, celý tvoj spôsob vedenia diskusie, prejudikovanie a vychvaľovanie nejakého výrobku, bez toho aby si ho jasne otestoval a položil tu na stôl nespochybniteľné argumenty je krajne podozrivý a nehodnoverný. Okrem bombastických vyjadrení na ktorých sa tu paru ľudí dobre pobavilo si nič iné nepredložil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 29.12.2011 o 23:01

MSmarian, samozrejmé, že som ochotný komukoľvek puškohľad ukázať, aj dať otestovať, preto som tú verejné navrhol termín testu. Veď nie sme už malé deti. Že mi puškohľad sadol na ruku, je jasné. Do svojho vlákna som nikoho neťahal a tiež som sa primerané nasrdil, ak niekto čo ho ešte ani nevidel tvrdohlavo kritizuje. Ja nehovorím na Teba, len všeobecné že niekto aj zarýpal. Momentálne mám dve vlákna - Puškohľad HAWKE Nite-Eye Digi-IR 2,5-10x50 SF + POŽADOVANÁ VÝSTROJ POĽOVNÍKA – a zapojil som sa aj do - TERIERI-JAGOŠ,BORDER ALEBO JAZVEČÍK HRUBOSRSTÝ. Nemôžem stále čítať všetky príspevky do zadu. Poviem Ti, že nestíham a keď príde január, veľmi dôležite povinnosti, tak sa tu nedostanem, ani za mesiac. Test v januári ale určite urobím. Do BA chodím cez Žilinu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 29.12.2011 o 22:43

Orol24, prečo ignoruješ moju otázku? Ak necheš odpovedať, napíš, že necheš odpovedať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 29.12.2011 o 22:42

Pánove, dnes som objavil Ameriku. K Notebooku som pripojil externú klávesnicu, aby som zbytočné nesvietil a čo som zistil. Má tiež červené a modré podsvietenie kláves a nápis MADE IN CHINA. Tiež ju musím hodiť do popelnice, lebo bola lacná ???? Poraďte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 29.12.2011 o 22:36

Orol24, kadiaľ jazdiš do Bratislavy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 29.12.2011 o 22:21

neviem co na mojich prispevkoch bolo neslusne, a celkom by ma to zaujimalo ale budis. Ohladne toho Zeissu netreba nikam behat, staci si pamatat, ze co s cim porovnavam ked uz chem robit zavery a pisat niekam, ze Hawke za 300 Eur je lepsi ako nejaky zeiss za 1990 Eur, aky zeiss? ja ked nieco porovnevam tak viem co a scim ale na tom az tak nezalezi. no dufam, ze Vam Vase nadsenie z noveho Hawku vydrzi aj po odpolovanej sezone ci niekolkych sezonach. drzim palce. osobne by som Hawke na moju gulovnicu nedal, ale to je kazdeho osobna vec. v prispevku z 28.12. o 22:36 som napisal, co si o puskohladoch Hawke myslim, teda o ENDURANCE 30 co by mala byt podla uzivatelov lepsia optika ako NITE EYE. mal som moznost ho porovnat a zavery som uz napisal. rovnako som napisal vyhrady voci osnove pouzitej na Vasom NITE EYE. ak tot povazujete za neslusne prispevky tak potom neviem, ale mam pocit, ze ste tvrdohlavo zaujaty v prospech HAWKE a cokolvek clovek povie a akykolvek argument proti tymto puskohladom da otocite to na neslusnost prispievatela. nechcem sa s Vami dohadovat a preto je toto posledny prispevok z mojej strany na temu Hawke NITE EYE. drzim palce a nech sluzi k Vasej spokojnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 29.12.2011 o 22:18

Orol24, ja by som sa na Hawke aj pozrel ak by si mi ho bol ochotný ukázať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 29.12.2011 o 20:49

motaq, asi sa nerozumieme. Ja testujem puškohľad, teraz, keď je sneh. Aj dnes som sedel do 16,30 hod a sledoval, zapínal rôzne polohy. Do tohto času na vzdialenosť susedného svahu do cca 300 m, ktorý pozostával z troch niekdajších lúk, dve sa ešte kosia, jedná už nie, podelené priekopami na odvod vody po daždi, ktoré sú už zarastené stromami – smrek, osika, borovica cca od 3-10 m, som bez problémov rozoznal všetko. Na snehu bolo možné strieľať bez osvetlenia, po zamierení na smrekový porast, už kríž splýval s pozadím a hoci je ešte použiteľný, aj viditeľný, ale len v krajnom prípade. Zapnutie osvetlenia kríža na stupeň č. 1 je viditeľné, ale tak slabé, že je vidieť iba fakt, veľmi slabo a kľudne si prihodíš ešte 3 kliky, kríž je už super viditeľný, ale zároveň Ti ešte neosvecuje vnútro puškohľadu a neprekáža v mierení. Proste Ťa nevyrušuje. Dvoj násobný jas je až po č.10, t.j. ak klikneš 11-tý krát, zreteľné vidíš dvojnásobné zvýšenie jasu, čiže je to už denný režim. Potom od č. 11 do č. 24 už iba postupné zvyšovanie jasu. To znamená, že na nočný režim máš 10 stupňov rôznej intenzity osvetlenia kríža, alebo ak chceš zámernej osnovy, podľa typu, alebo veku oka daného používateľa . Akú intenzitu a farbu si nastavíš, taká nabehne pri opätovnom zapnutí kríža, ktorý vypínaš stlačením a podržaním oboch tlačidiel +, aj - , alebo sa vypína automatický aj sám, ale poviem Ti pravdu, nestopoval som čas. Ak je slabá baterka, tak ma sám puškohľad na to upozorní, neviem ako, ale keď to príde, napíšem Ti. Na ďalšie otázky, čiže typy puškohľadom Zeiss Ti odpoviem postupne, veď nepoletím kvôli Tebe a ostatným rypákom 100 km, len aby som Ti dnes odpovedal. Ak by ste sa boli chovali slušnejšie, tak by som to bol aj spravil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 29.12.2011 o 19:17

Orol24, napisal: ...Na čas sa stiahnem so svojho vlákna, lebo rád by som, ale lievikom Vám rozumu a tolerancie do hláv nenalejem. Počkám, až príde do fóra človek, ktorý si Hawke už pozrel....ja taky clovek som, len skoda, ze som nedostal odpoved na ziadnu zo svojich otazok...pisete o tom, ze priatelov zeiss ...ale neviete povedat aky? len to ze bol za 1990 Eur...na otazku ohladne osnovy MAP6A a na to, ze naco je poloha c. 1 osvetlenia osnovy ziadna odpoved....k tym osnovam zeiss, je mozne vybrat z viacerych osnov napr. odkaz, davam do pozornosti osnovu c. 60. komu nevyhovuje tenky kriz moze zvolit hrubsi c.40...a to som dal odkaz len na classic diavari. mne osobne vyhovuje typ sonovy german 4 co je v zasade typ osnovy c. 60 a aj c.40 od zeissu. osnovy pouzivane hawkom pri Vasom puskohlade sa mne osobne nepacia ale to je len osobny nazor. zatial ste pri Vami uvadzanom nalievani rozumu nepouzili ziaden argument, okrem ceny a Vasich dojmov, ktory by ma presvedcil o tom, ze Hawke je lepsi ako zeiss. tak ako som uvadzal a ako uviedol aj EDU cim viec svetla do zrenicky vstupi tym je zrenicka uzsia a tym clovek v sere menej vidi, to je fakt, ktory je preukazany...to, ze ma Hawke 24 moznosti nastavenia osvetlenia, je fajn ale je to pre uzivatela vyhoda alebo nevyhoda? ako ste napisali aby bolo mozne kriz v noci vidiet je potrebne prejst na 3-4 polohu osvetlenia takse min. prve 2 su nepouzitelne, s toho sa da usudzovat, ze aj polohy nad 20 budu tak silne, ze sa nebudu dat pouzit (moj odhad). takze ostava nejakych 20 poloh, kolko z nich realne vyuzijete? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov