Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohlady a ďalekohľady HAWKE - diskusia

autor: off bugi01
pridané: 21.9.2011 15:12

Ma niekto skúsenosti s puškohladmi HAWKE???? Praktické rady a skúsenosti . diky

počet zobrazení: 36 538
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 30.5.2012 o 20:00

Priateľu poznam jedneho predajcu Hawke čo pre istotu neoráža hneď zaručny list ale až po odpolovanej sezone keby to nahodou Hawke nevydrzal aby sa to dalo reklamovat že odišiel pri nastrelovany,tak kvalita to asi nebude.A reklamacii je dosť, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jelsovec, 30.5.2012 o 8:40

Presvedčivejšiu recenziu na tak komplexný test som už dávno nečítal. ...Lovu lesu a jastrabom s E zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strednyjozo, 29.5.2012 o 21:40

Ja si myslím že to bol iba pokus o nastrelenie, podľa fotky. A aj to nie moc podarený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 29.5.2012 o 21:12

a co bolo na tom test puskohladu? okrem nastrelenia a subjektivneho posudenia nic viac? kde je porovnanie inymi uzivatelmi, kde je porovnanie s inymi puskohladmi cez den, resp. za sera....ak je toto test tak neviem ale to co je tu popisane ako test je len obycajne nastrelenie puskohladu, a to nik nespochibnil, ze sa ten "puskohlad" da nastrelit. Stale tvrdim, puskohlad za 300 Eur nikdy nebude dosahovat kvality puskohladu za 600 alebo viac eur....ale nedostatky tohto hawke "puskohladu" odhali az cas. drzim majitelovi palce nech je dlho spokojny so svojim rozhodnutim. Po tom co som ja mohol do hawke "puskohladov" kuknut, nikdy by som nevyhodil 300 Eur za tento "puskohlad". tot moj nazor. kazdy nech si urobi svoj nazor a nech sa rozhodne sam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 29.5.2012 o 18:10

ehm, vyzerá to, že si tu z nás niekto robí dobrú prdel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 29.5.2012 o 17:08

POZOR !!!!!! POZOR !!!!!! VÝSLEDOK TESTU PUŠKOHĽADU HAWKE !!!!!!! Test bol zrealizovaný podľa plánu a to 12.05.2012 o 10,00 hod na strelnici v Prešove. Opíšem podrobné celý priebeh, ak na niečo zabudnem, nech ma prítomní doplnia. Na strelnicu som prišiel o 09,45 hod a našiel som tam, asi 20 kandidátov, ktorý mali streľby z malorážky, tak som trochu zapochyboval o ďalšom priebehu. No na desiatu prišiel Vlado a zapísal nás na strelnicu a komisár nás uistil, že za chvíľu končia a o 10,20 hod už bola strelnica naša. Doniesol som tiež stojan, no Vlado mal lepší, tak som upol pušku do stojanu a osadzovali sme puškohľad, nakoľko montáž som dal počierniť. Prvá rana išla v pravo hore a po prestavení kríža som už terč netrafil. Vlado mal súrne povinnosti, tak sa zbalil a odišiel. Medzi prítomnými bol aj Mauser98, ktorý sa ujal celej organizácie nastrelenia puškohľadu. Krabicu s terčom sme dali na 50 m, po suchom nastavení strelil Mauser98 dve v ľavo – obr č 2, sfotil som už len lepky, po prestavení kríža išla rana na stred – obr č 2 - lepka. Tak sme strieľali na veľký terč na 100 m no guľa narazila na konštrukciu a zničila terč. Preto sme pôvodnú krabicu dali na 100 m a výsledok je na obr č 1. Mauser98 strelil 1 a 2 dúfam, že bez komentára, potom som strieľal ja aj Muro no brali sme na spodný okraj. Mauser98 potom ešte kríž znížil, aby to bolo nastrieľané aspoň cca na 150 – 160 m. 9 a 10 rana, bola strelivom MFS 9,7 g, preto išli vyššie. Počas prestávky Mauser98 ešte nastrelil puškohľad kolegovi z Drienice. Testom sme zistili, že zasunutím gule nábojov S&B a MFS do hlavne, bola medzera medzi hlavňou a nábojnicou len 1 mm a pri RWS sa nábojnica dotýkala hlavne, ktorá bola však riadne horúca. No keď som prišiel domov, tak už pri RWS bola medzera asi 0,5 mm. Pre mňa je to už dôvod popozerať sa po novej guľovnici. Tu by som sa chcel poďakovať Mauser98, za jeho nevšednú pomoc a zároveň obdivujem jeho kľudnú povahu a rozsiahle znalosti z oblasti poľovníctva. Všetci prítomní sa zhodli v názore, že puškohľad Hawke je super, veľmi dobre sa doň pozerá, neskresľuje, nemá efekt šošovky, osvetlenie kríža na deň úplné postačujúce, strieľali sme pri červenom osvetlení na priblížení č.6. Kúpou tohto puškohľadu sa nedá nič pokaziť. Na koniec sme si dali klobásky a zaliali čerstvou Ľubovnianskou vodou. „Poľovníctvu, chovu a lovu zdar“ !!!! Po sezóne, ak bude úspešná sa znovu prihlásim a podelím sa s majiteľmi Hawke o nové skúsenosti. Foto ma názov Hawke 01, kategória: zbrane, Obr č.1, zajtra pošlem Obr č.2 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 7.5.2012 o 23:21

Mam už dosť rokov, ale s týmto som fakt nepočítal. Som riadny vôl, keď som to nepochopil hneď na začiatku. Tu nediskutujú poľovníci, ale predajcovia a díleri rôznych značiek optiky a každý sa snaží naháňať si ovečky do košiara, aj na úkor osobných invektív a urážok. Ja som si Hawke kúpil, lebo ma zaujal cenou, super dizajnom a na moje poľovanie, aj parametrami. Pred kúpou som „kukal“ do rôznej optiky, aj Zeiss, včetné Duralyt, aj Swaro 6i, samozrejme aj Bushnell, Delta...., chcel som optiku, do ktorej sa dobré pozerá, nemá afekt šošovky, hrubý kríž....., no proste stredná trieda, aby výkon práva poľovníctva bol zabezpečený podľa zákona a aby sme zver zbytočné netrápili. Samozrejme, že na stretnutie, či test puškohľadu Hawke nepríde díler Delty, ale keď niekto ani v ruke ešte nedržal tento typ puškohľadu, tak nech tú ani nedáva svoje rozumy. Ak v sobotu niekto z Vás príde, poprosím ho, aby test okomentoval, ako nestranná osoba, keď nie, výsledok, aj s foto do vlákna pridám ja a hneď sa aj od registrujem s tejto diskusie, aby som mal pokoj a pohodu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 7.5.2012 o 22:24

Orol24, ďakujem za pozvanie, ale určite nepojdem 350 km aby som sa pozrel do tvojho HAWKE (na ktorý som mimochodom ešte nepočul dobrý ohlas). A do DELTY sa môžeš pozrieť aj na východe(zopár puškohľadov tam už odo mňa išlo), ale každý kto má Deltu alebo ju používal ti povie že to je už celkom slušná trieda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 7.5.2012 o 20:19

borza222 , tak prines tú optiku na stretnutie v sobotu. FOXMEN, ja som nikdy netvrdil, že Hawke je špička, ale to čo som kúpil, sa vyrovná aj o 100 - 200 % drahšej optike. Dokázal som to aj pri ďalekohľade PENTAX 8x42. Prečo Delta už znížila ceny na polovicu ? lebo im začína horieť pod zadkom - sklady sa plnia a "peneži", alebo "peníze" nemajú. Teším sa na stretnutie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 29.4.2012 o 9:01

S Deltou to je za šera iná pesnička a cena tiež nie je zlá. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 26.4.2012 o 14:05

puškohledy Hawke - střední třída se slabou světelností - pár sem jich testoval...výrobce uvádí všechny důležité i nedůležité technické parametry.......ale jeden z nejdůležitějších neuvádí a ví proč - - je to propustnost světla v % ....kvalitní puškohledy dosahují propustnosti až 92% ....kde to výrobci garantují ....například odeon má propustnost pouhých 65% ....za šera a tmy nepoužitelný.......Hawke na tom bude o krapátek lépe ale žádná sláva to není........pouze moje nabyté zkušenosti......jinak za ty peníze jsou lepší např. delta ( titanium). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 25.4.2012 o 16:54

orol, ja som ochotny prist-teda este neviem, kde dovtedy budem, ale budem sa snazit. dam vediet dopredu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 25.4.2012 o 16:49

No tak puskohlad uz mam bushnell elite 4200 2,5-10x50 s osvetlenou bodkou-uvidim, ci vyrobca neklamal...odisli mi na 375H&H dva meopty, o ktorych tvrdi vyrobca, ze su bez obmedzenia kalibru a nikon monarch E 2,5-10x50 SF IL-ktory tiez mal byt bez obmedzenia...dalej ukaze prax...vyrobca si na stranku moze napisat hocico... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 25.4.2012 o 16:47

POZOR !!!! POZOR !!!! POZOR !!!! POZOR !!!! Tak to urobíme inač. Stretnutie presúvam na 12.05.2012 na 10,00 hod na strelnici v Prešove. Aby som vyšiel v ústrety aj ostatným záujemcom, na stretnutie – testu puškohľadu Hawke prídu aj samotný dovozcovia z Bratislavy, aby predstavili všetky dovážané modely – typy. Rád by som na toto stretnutie pozval aj našich priateľov poľovníkov z Česka a Poľska a proste všetkých , ktorý si chcú nezáväzné porozprávať, zastrieľať a načerpať novú inšpiráciu. Poprosím o nahlásenie aspoň orientačného počtu záujemcov, aby som neťahal ľudí až z Bratislavy pre dvoch záujemcov. Pre istotu si pribaľte kúsok klobásky, ak by z mojej došlo a bolo nás tam veľa. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 25.4.2012 o 9:38

mibe74, ja som tiež teraz trochu rozlietaný, no sľúbil som termín, tak je tú. Mne nerobí žiadny problém prísť na iný termín a dať Vám puškohľad otestovať. Včera som bol tiež v Prešove a dnes možno poletím znovu, lebo mi horia termíny na doplnení ŽoP. Ja iného zodpovedného za strelnicu nepoznám a hoci som bol včera v poľovníctve, aj tak som Vlada nezastihol, musím ho ešte zavolať. Ak dáš iný termín, tak určite prídem, len túto sobotu už nie, lebo idem do Žiliny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 12.4.2012 o 21:03

Fuuuha, o druhej som este v robote-nemusi to byt hned, staci aj v maji a najlepsie v sobotu, ked je kazdy doma. Dneska mi dosli objednane hornady interlock superformance 270 grainove do 375H&H. A vies co orol24? dovtedy budem mat aj ja novy puskohlad, tak otestujem aj ten. Vyrobca tvrdi, ze znesie 10 000 vystrelov 375H&H-uvidim, ci vydrzi...to budeme testovat dvaja... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 12.4.2012 o 20:20

Bol som v Prešove a dohodol som termín TESTU puškohľadu Hawke na 27.04.2012 o 14,00 hod. Chcel som v sobotu, alebo nedeľu no Vlado Hec - Poľovníctvo Prešov má iné povinnosti a bez zodpovednej osoby na strelnicu sa nedá isť. Ak ma niekto iný návrh, nech ho tú napíše. Vzhľadom na sľúbenú klobásu, ktorú ešte len vyroby osobné môj priateľ zo Sabinova, MURO, poprosim o nahlásenie počtu účastníkov, aby som zabezpečil dostátok mäsa na výrobu klobásky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 25.3.2012 o 20:36

No hodíme predbežný termín stretnutia na strelnici v Prešove po sviatkoch v sobotu 14.04.2012, alebo 21.04.2012 o 10,00 hod. Zistím tento týždeň, či nie je na uvedené termíny plánovaná niejaka akcia a dám vedieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 25.3.2012 o 12:28

tych 24 urovni osvetlenia??? k comu je to dobre?? na sero aj tak postacuje najjemnejsie osvetlenie. mal som monarch E 2,5-10x50 a tam bolo podsvietenie cervene aj zelene a mal 5 urovni. podla mna vy stacili aj 2 urovne-ale 24 urovni osvetlenia?-to je naprosta kravina ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off wower, 25.3.2012 o 12:23

Rozmyšlal som nad týmto puškohladom ale rozhodol som sa pre Nikon Monarch III 2,5-10x50mm Matte BDC.Je to bez bodky a akeho kolvek osvetlenia ale čert to vem - spokojnost zatial maximalna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 10.3.2012 o 20:28

no čo ten test ??? otepľuje sa, za chvíľu začne sezóna tak chcem kúpiť na strelnicu toto - Varmint SE - 6-24x44 (1/2M) inak chalanisko čo strieľa odstreľovačku testoval HAWKE / asi len pre zábavu / a odporučil mi Sidewinder 30 6-24x56 vraj spokojnosť a .308 win. vydržal bez problémov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Steew, 10.2.2012 o 18:44

orol24 - urýchli ten test, na tú klobásku prídem aj ja a nech jej je veľa. Rozmýšľam o kúpe Endurance 2,5 - 10x56 30 IR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 10.2.2012 o 14:35

nikomu samozrejme svoj názor nevnucujem, ale z Hawke sa dajú podľa mňa uplatniť na lov Eclipse a Endurance, aj keď aj tam je ta zelená bodka a 24 úrovní osvetlenia úplne zbytočné. Ale aspoň je to bodka. Plus záruka 10 rokov by mala postačovať, aj keď natrafíš na vadný kus tak menia kus za kus. Toto všetko je o.k., človek ktorý nemá peniaze určite nešľapne vedľa, tieto modely sú vhodné do našich podmienok. Svetielkujúce nite eye by snáď mohlo byť dobré - ak nezapneš osvetlenie - na športovú streľbu na slabšie kalibre, len otázka stojí, načo platiť za niečo, čo mi netreba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 10.2.2012 o 14:16

velmi osvetlena osnova v puskohlade zuzuje zrenicku a vidno velky prd vecer-mam to odskusane. ked uz, tak osvetlenu malicku bodku. ale hawke by som si aj tak nekupil, pretoze mi vyrobca neodpovedal, skadial berie sklo. sondoval som uz kdejake puskohlady od vyrobcov, Yukon sa pochvalil, ze si vyrabaju skla sami, a skorej by som uz kupil yukon, kedze vyrobca zarucuje spolahlivost do 7000 joulov-co je dost, teda v pripade reklamaci by nemal byt problem. Budem sa opakovat-firma hawke mi na mail odpisala, ze vsetky puskohlady su bez obmedzenia kalibru, ale v druhom maili mi uz pisali, ze na kalibre od 30-06 a vyssie jedine reda endurance alebo eclipse. a s tymi 24-roma intenzitami osvetlenia?-to som sa riadne pobavil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jarodt, 10.2.2012 o 14:09

presne tak mibe, pozrel som cez tu rozsvietenú zámernú osnovu na predajni a je to fakt ako rozžiarený vianočný stromček s kdejakými svetielkujúcimi čiaročkami, načo je to dobré, ak ti absolútne postačuje jedna malinka bodka ??? Ešte tak ako detskú hračku pre malých chlapcov, to človek pochopí, ale používať svietiacu maškarádu pri love ??? To by som už musel byť na tom fakt veľmi zle, aby som si takéto niečo kúpil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 10.2.2012 o 8:49

orol24-mozno bude dobry, ale ta osnova, co svieti jak vianocny stromcek-tak tu nemusim-mozno sa mylim, ale to uz ho mohli zhotovit s 30 mm tubusom-nie? Dalej 24 intenzit nastavenia osvetleni -podla mna je hlupost. Mal som Nikon Monarch E 2,5-10x50 SF IL a tam boli 5xosvetlenie bodu zelenej farby a 5x cervenej-to este hej. nechapem naco 24 intenzit osvetlenia. Cez den vidis ciernu osnovu a za sera aj tak das len najjemnejsie osvetlenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 10.2.2012 o 5:51

Samotný výrobca ho neodporúča na silnejšie kalibre, to hovorí samo za seba. Asi vie prečo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 9.2.2012 o 21:32

mibe74 , prečítaj si : odkaz . Je aj podobný model : odkaz . Ja som objednal tú : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 9.2.2012 o 21:24

mibe74 , áno strelnica pri smetisku, už som povedal, že dám dopredu vedieť , súradnice GPS priložím, klobásku zaistím. Odkaz, čo si dal, je na iný model, tak to neporovnávaj. Prines si potom aj kreslo, lebo padneš na zadok, ak ho otestuješ a nechcem, aby si si ublížil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.2.2012 o 22:58

inak, mam kontakt este na jedneho chlapa, co ma takisto 375H&H a chodi strielat do presova-on si ale prebija strelivo na presnost-kontakt nanho mam. daj vediet kedy to planujes a kde, ale tak tyzden dopredu by som potreboval vediet-keby to slo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.2.2012 o 22:53

odporucam ti precitat tento odkaz: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.2.2012 o 22:52

orol24 a strelnica bude na skolskych lesoch cemjata? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Orol24, 7.2.2012 o 22:48

Termín testu samozrejme oznámim a všetkých Vás na stretnutie pozývam, aj na tú sľúbenú klobásku. No nemá zmysel v takomto počasí niečo plánovať, nič nám neutečie a keď bude teplejšie, tak sa aspoň schuti vyšantíme. Môžeme ho otestovať aj na Tvojej 375H&H, veď je stále v záruke, tak prečo nie. Zeiss aj HAKKO mám stále aj s montážou odložené v skrinke. Ak vydrží aspoň 10 - 20 rán s Tvojej 375H&H, tak to budú body iba pre mňa. Pokiaľ niekto má krytú strelnicu, tak to môžeme testovať aj túto sobotu v rámci Prešovského kraja, ďalej cestovať nemienim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.2.2012 o 22:38

jarodt-praveze by som ho rad s orol24 vyskusal, ale neviem, ci bude ochotny. 375H&H mi uz zlikvidovala tri puskohlady. Pokial ho orlovi24 znici, tak uz bude po teste...pokial vydrzi, klobuk dolu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 7.2.2012 o 22:35

mibe - škoda sa ti rozčuľovať ... už po prečítaní otázky ti muselo byť jasné ako to celé dopadne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.2.2012 o 22:01

dalsia vec, pri komunikacii s firmou mi potvrdili, ze optika sa montuje v cine v spolupraci s nimi. Ten tvoj Nite-Eye Digi mi nedoporucovali. Na kalibre od 7x64 hore mi odporucali modely endurance a eclipse-to iste aj na zahranicnych forach. O sklach sa nevyjadrili a o vnutornom mechanizme takisto-vobec neodpovedali na maily. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.2.2012 o 21:53

orol24, pri nastrelovani vyskusaj box-test, ked chces tak niekedy, ked bude teplejsie som ochotny prist na strelnicu do Presova, montaz mam, kruzky 25,4mm a aj 30mm a mohli by sme ho vyskusat, ci na svojej stranke pisu pravdu, ze je pouzitelny bez obmedzenia kalibru. Hodim ho na svoju 375H&H a uvidime potom-si ochotny? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 7.2.2012 o 21:45

Orol24 Ty si si čo vybral, tie Tvoje terče to je katastrofa, to máš ten Hawke ? By som s tým zakázal poľovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 7.2.2012 o 21:33

Pánove, veď sezóna je za nami a pred ďalšou ten puškohľad pripravovaný test buď vydrží, alebo budeme strieľať dovtedy, kým sa sklíčka neroztopia, keď to nie je pravé sklo. Teraz poctivo prikrmujte aj jadrom aj kvalitným senom, zver to veľmi potrebuje. Pochopiteľne, že som chodil do lesa, mal som srnčiu, aj jelenice, no tie už máme odstrieľané, tak som iba mieril na sucho a bol som s krížom maximálne spokojný. Veď poradovať sa môžeme nielen z lovu, ale aj z pozorovania, či nie ? Bol som aj na poľovačke v poli na líšku, no bližšie, ako na 500 m za potvoru, neprišla. Keď som kráčal do dediny, tak ona sa postupné tiež približovala k družstvu, ale pre silné mrazy, už som na ňu nečakal. Určite jej telefonovali, že som si kúpil HAWKE, aby sa držala odo mňa čím najďalej. Sami ste sa presvedčili, že puškohľad vydrží aj najsilnejšie kalibre a že je vyrobený v Čine je celkom v poriadku. Čína už má lepšie technológie, ako samotné Japonsko, alebo Európa, len cena práce je tam najnižšia, preto je tento puškohľad dobrý a lacný. Z Japonska Vám môžu teraz zadarmo pribaliť, iba tak rádioaktivitu. ÚVAHA : - prvé televízory boli elektrónkové, potom tranzistorové, prišli novšie LED a PLAZMY a už tú máme najnovšie OLED. Bohatý si „SVARA“ kúpi okamžite, chudobný kým nasporí, tak na trh príde minimálne tisíc nových modelov a kým si znovu vyberie podľa Vašich odporúčaní, tak už bude určite v dôchodku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov