Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohlady a ďalekohľady HAWKE - diskusia

autor: off bugi01
pridané: 21.9.2011 15:12

Ma niekto skúsenosti s puškohladmi HAWKE???? Praktické rady a skúsenosti . diky

počet zobrazení: 36 534
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-269 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MSmarian, 26.12.2011 o 8:34

Orol, puškohľad si skúšal cez deň. Denné svetlo zvlád väčšina puškohľadov aj tých lacenjších. Mňa by zaujímalo aká je viditeľnosť za šera. Tiež by bolo zaujímavé porovnať s inými puškohľadmi, napríklad s MEOPTouu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 26.12.2011 o 8:28

Orol, Ty si strieľal na terč mimo uznanaej strelnice? Podľa toho čo píšeš si stireľaš na terč vo voľnom priestore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 26.12.2011 o 0:55

Tak začíname na novo : TEST***NÁSTRELENIE PUŠKOHĽADU***TEST č. 1 Nie kvôli tým, čo radi podpichujú, ale kvôli ostatným, čo uvažujú o kúpe tohto puškohľadu, som sa na základe včerajších invektív rozhodol dnes isť pod les a vykonať provizórny test. Som si dopredu vedomý, že tým poskytnem priestor na ďalšie spochybňovanie optiky, no sme povinný uvádzať veci pravdivo, tak ako boli, alebo prebehli. Počasie bolo slnečné, terč som mal oproti slnku, čo mi trochu sťažovalo mierenie, povrch snehu bol škrupinový. Zbraň – Brno ZKK-601, W308, puškohľad - HAWKE Nite-Eye Digi-IR 2,5-10x50 SF, montáž – robená na jedno upnutie v Bardejovských strojárniach. Terč som odniesol na cca 165 krokov, možno 155-160 m, s metrom som to nemeral. Strelivo – RWS EVO 11,9 g, S&B 11,7 g SP poloplašť, aj 11,7 g celoplašť, aj 9,7 g celoplašť, ďalej iba SB. Kritiku na použité strelivo neprijímam, bolo to len moje rozhodnutie a išlo to samo od seba – staré zásoby. Sadol som za volant auta a snažil som za zacieliť a už som vedel, že je zlé, nenašiel som požadovaný proti zápor na stabilné zamierenie. Strela č. 1 a 2 SB 11,7 g SP, trochu ma to rozladilo, položil som pušku na vrch auta a s obtiažov som točil s krížom od terča k zásahom. Po rane č. 3, tá istá strela, som znovu prestavoval kríž. Potom dvojstrel, č. 5 a 6, tá istá strela SB 11,7 g SP. Tak som znovu točil s krížom a v krabičke som mal len jeden náboj SB 9,7 g celoplašť, tak som ho použil, rána č. 6. Nepáčilo sa mi to samému, tak si hovorím, musíš použiť to s čím pravé poľuješ a dal som RWS 11,7 g EVO, rána č. 7. No hovorím si, to už nie je tak zlé, tak som rovnakou strelou č. 8 opakoval streľbu. Znovu som potiahol kríž do pravá, tú musím súhlasiť s jarodt, že bez stojanu je klikanie k ničomu, neviete o koľko ste to vlastné posunuli a niekedy, ani ktorým smerom. Pochopiteľne, medzi výstrelmi som chodil k terču, fotil, počas chôdze som nadvihoval sneh a ten mi pri každej ceste vietor nahádzal na puškohľad, lebo som priehľadné kryty puškohľadu, dodávané s puškohľadom, nechal doma, tak som to musel očistiť, pot na čele, orosené okuliare, atď.... Tak som pozrel do krabičky, je tam ešte SB 11,7 g celoplašť, tak som vystrelil č. 9 a 10. Hovorím si, je to iné strelivo, iné hodnoty, tak to nebudem presúvať a poslednú strelu č. 11 som opakoval so strelivom, ktoré momentálne používam RWS 11,7 g EVO. Tie 3 cm som už posunul kríž doma na okne, 3 kliky do pravá. Zajtra môžem spokojné isť na poľovačku s puškohľadom, ktorý má ideálnu a pritom digitálnu zámernú osnovu a Vaše dotazy si prečítam, až večer. Pochopiteľne, že riadny test na strelnici so stojanu určite urobím, takže slovo dodržím. Tam si zoberiem aj meter, nalepím na terč, kvôli meraniu klikov. Bude to určite spravené lepšie, ako tento dnešný, na rýchlo spravený test v provizórnych podmienkach. Ďakujem za trpezlivosť pri čítaní. PS: foto som nahral do sekcie – zbrane, názov Test č. 1 001, a 002. Nevedel som, že za deň môžem dať iba 2 ks foto, takže zajtra doplním ten koniec strieľania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 26.12.2011 o 0:53

To som ale blbec, doplnil som foto z nástrelu a chcel som iba upraviť tému vlákna, doplnil som - modelu-typu a tým som vymazal všetky diskusné príspevky. Ospravedlňujem sa, nevedel som, že autor má takéto práva a nie admín. Už som mu písal, či to nevrati späť. Veľmi, veľmi sa ospravedlňujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 26.12.2011 o 0:41

Puškohľad HAWKE Nite-Eye Digi-IR 2,5-10x50 SF. -

Momentálne ho testujem. Je to bomba medzi puškohľadmi. Som zvedavý na názor ostatných majiteľov tejto značky - modelu - typu..


Veselé a šťastné Vianoce.

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rintano, 2.11.2011 o 11:06

Ja osobne som skusil Sidewinder od Hawke a mal som celkom dobre skusenosti. Neskusil som na polovacke ale len na sportovu strelbu na .308 ale bolo to celkom prijemne. Sice pri velkych vzdialenostiach ta korekcia nie je az taka prijemna, ale to hrozi len ked strielas ked fuka velky vietor alebo na velke vzdialenosti 500m+ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 14.10.2011 o 11:48

Nič v zlom ale,predmetom tejto témy nieje porovnávanie napr.s Meoptou ale :"skúsenosti s puškohladmi HAWKE???? konkretne Eclipse 4-16x50" ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 14.10.2011 o 10:33

na základe jednej skúsenosti by som nepaušalizoval, paru som si ich v obchode tiež nechal rozbaliť a nič podobné som si nevšimol, všetko bolo tak ako ma byť, nechal som si ukázať aj Meopty a na prvý pohľad takmer totožná povrchová úprava, ak si si rozbalil zamastený kus ani by som sa ho nedotkol, okamžite by som ho vracal späť, už samotný predajca musí byť na tom veľmi zle ak si svoj tovar nepreberie a neskontroluje a takýto ho ponúka svojim zákazníkom. Je to celé nejaké divné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 14.10.2011 o 8:26

no: asi sa budem opakovat vetami z niektorych inych vlakien kde som sa vyjadroval. Add. Hawke. Ja som si kupil jeden len tak na spolocne polovacky, od kazdeho predajcu som pocul ake su to bombove puskohlady atd. No nakoniec som si jeden kupil, ako som podotkol 1.25-4x24. Pred predajcom sme rozbalili puskohlad ked mi ho predaval a co nevidiet, zamastene od tej ich sracky co vsade davaju, kruzok zapinania osvetlenia odprasknuty asi 1mm po obvode, optika zamastena, skratka to boli moje prve dojmy zo stretnutia s Hawkem. ja som to tak bral pri tej cene, ze to nebude leupold alebo nikon, a ked sa ti nepozdavaju moje dojmy, nic sa nedeje. pokial mne by toto niekto napisal predtym ako som ho kupil, tak by som porozmyslal.prakticke skusenosti s nim bude az ked zacnu spolocne polovacky. Samozrejme ja necakam od toho nejake bombasticke svetelne vykony pri sere, kedze na toto som to nekupoval, tam posluzi Leupold Vx-3L ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 14.10.2011 o 6:57

semjan, keď mi naši chalani ukázali tieto puškohľady vôbec som nenadobudol dojem lacnej optiky, práve naopak naoko vyzerá perfektne, ak by som ti zakryl označenie výrobkov a položil ich vedľa seba len ťažko by si napohľad zistil, čo je lepšie vyhotovené, spracovanie, povrchová úprava takmer identické, rozdiel bude samozrejme v sklach, u Meopty sú o niečo lepšie hlavne v silnom šere. Ale čo by si chcel od optiky ca 3-násobne lacnejšej ? Kvalitatívny rozdiel určite nie je 3-násobný, je to vhodná alternatíva pre ľudí, ktorí nemajú ani tých 400-500,-€ navyše. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 13.10.2011 o 13:19

mam za sebou test hawke eclipse 1,25-4x24 a ziadna slava pravdupovediac.pri otvoreni krabice to hned nabudilo dojem lacnej cinskej vecicky. nastavovanie zoomu je dost "tuhe". obraz je dost tuctovy, nic vynimocne, kontrast dost sivasty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 27.9.2011 o 7:55

Jarodt: podotykam, ze poznam aj spokojnych pouzivatelov znaciek tactical a pod. Pindaju zvycajne ludia, ktori ich nemali v ruke. Pokazi sa vsetko, je pravda ze u tych drahych modelov je to menej pravdepodobne, ale aj to sa stane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 27.9.2011 o 5:10

Sledujem puškohľady Hawke už nejaký čas, niekoľko našich členov ich má aj na celkom silných kalibroch 30-06, 8x57 a doteraz ca 2 roky intenzívneho používania bez problémov. Dokonca chlapík spadol na optiku, bal sa najhoršieho, ale pri kontrolnej rane mu to išlo tak isto ako predtým. Osobné skúsenosti ich používateľov sú v mojom okolí pozitívne, navyše je tam vraj 10 ročná záruka, dusíkom plnené vnútro. Uznávam, že každý nemá ani tých 400-500 € a pre týchto ľudí je to veľmi dobrá voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 26.9.2011 o 23:48

semjan, nezabudni vsak na jednu dolezitu ve, puskohlad nie je len sklo, to co pises je sice pekne, sklo je jedna vec dalsia je mechanikapuskohladu a tu nastavaju rozne rozdiely. ked pises ako odbornik na optiku a mal si v ruke nespocetne mnozstvo puskohladov, tak by si to mohol vediet. otazka bola polozena ohladom Hawke, osobne by som tento puskohlad na gulovnicu nepouzil a to z obavy o jeho trvacnost funkcnosti ako takej. O kvalite skiel tu nik nehovoril, ak budes cez skla vidiet paradny obraz ale mechanika sklame (napr. nebude drzat nastrel) tak ti je viditelnost za sera dost zbytocna. Pri volbe puskohladu v nizsej cenovej hladine by som osobne isiel min. do Delta optiacal rad Titanium. K puskohladom za 250 Eur osobne doveru nemam. A to hovorim z vlastnej skusenosti a ver ze mi rukami preslo viac puskohladov ako 1-2. :-). Kazdy nech si zvazi kam chce investovat, Hawke je mozno opticky ok, otazka je kolko vydrzi a ci to nebudu vyhodene peniaze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 26.9.2011 o 21:26

Chlapci na zaciatok: nemam ani tasco, ani tactical, ani edenberg ani iny podobny vyrobok. POlujem s Leupoldom a s Nikonom. Mal som na porovnanie Zeiss Victory a Swarowski Z5 Vzdy som obdivoval mudrlantov, ktory nedrzali v ruke ziadnu zo znaciek a hned tu pisu komentare ako najvacsi odbornici na optiku. Dufam ze nebudete oponovat ze bezna optika je pouzitelna do neskorej noci. Sam by som to definoval ako tmavsie sero. Potom uz koncia aj svetozname znacky. Poznam X ludi, ktori poluju s tacticalom a s delta opticalom. Uvedomte si ze na svete iba 3 firmy brusia sklo do optiky a to Leupold, Nikon a Zeiss!!! Tzn, ze vsetci ostatni kupuju od tzv. OEM vyrobcov, ktori im tam daju akukolvek znacku. Dnes uz tzv. OEM vyrobcovia su na relativne slusnej urovni. Nepocitam firmy ako Leupold alebo Zeiss, ktori skutocne robia poctivu optiku so seriovym cislom produktu. Nemontuju do na Filipinach ani vo Vietname, ani v Chine, ale v ich domovskych krajinach. Ostatne firmy, akokolvek sa volaju, kupuju komponenty od inych a montuju to kadetade. V tom je rozdiel!!! Cize tazko hovorit o tom alebo tom, ze je lepsie alebo horsie. Ak sa budete druhykrat vyjadrovat k puskohladom, poprosim, polozte vedla seba aspon 4-5 rozne s rovnakymi parametrami a nie roznymi a potom si objektivne urobte nazor. Moj je nasledovny. U puskohladov inych ako som menoval je na 99perc. rovnaky obraz, nech je to akakolvek znacka.Fyzika a lom svetla je predsa uz roky poznana, technologie tymto smerom u firiem ktore nerobia vyvoj predsa az tak rychlo neidu dopredu.Kto ma iny nazor, som ochotny postavit na jedno miesto 6 puskohladov roznych znaciek. A prosim netreba porovnavat 30r. stare puskohlady, ktore uz maju ist do vykladu. Technologie nanasania vrstiev su dnes uz trosku ine a aj brusenie trosku pokrocilo, cize povedzte svojim starym otcom a dedom, ktori nepoznaju nic ine ako meoptu alebo Zeissku s hrubym krizom, ze doba je uz davno niekde inde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 22.9.2011 o 21:27

Toxi..iný by si nechcel,lebo si iný puškohlad ani neskusil.Ani ja som hned nepoloval so Swarom.Ale zacinal som aspon s Meoptou Artemis 3000..co bola v tedy dost kvalitna optika. (ty lovis na nočnom love s kal.5,6mm??...asi len lišky predpokladam.) bugi01..existuje Delta za menej ako 1000€ a aj Leupold.(Leupold ma široku škalu modelov.Od cca 400 az dost nad 1000€) Pri optike plati priama úmera,ze kvalita je priamo umerná aj cene. motaq ma 100% pravdu s tymi usetrenými €-ami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 22.9.2011 o 20:53

Nie kezdy kvalitny puskohlad stoji 1000 Eur, ale ked sa rozhodnes pre HAWKE tak ti drzim palce nech ti vydzi dlho, aby si potom neolutoval, ze si usetril 300 Eur na puskohlade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bugi01, 22.9.2011 o 19:19

Toxi- dakujem a pre ostatnych nie kazdy ma 1000 euro a viac na puskohlad. A tactical a edenberg urcite nie to mas pravdu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Toxi, 22.9.2011 o 10:22

Ja osobne mám 2,5-10x56 Endurance a lepší a ani iný by som nechcel. Perfektné priblíženie, jasný obraz a kvalitný nočný lov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.9.2011 o 22:56

skus si popozerat niekolko uz existujucich tem co tu su, uvidis, ze tych odpovedi nie je vela a vacsinou su rovnake. osobne by som do Hawku nesiel, jedine na malorazku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 21.9.2011 o 22:05

Uz tu chyba len otazka na skusenosti s TACTICAL a EDENBERG... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie HAWKE Panorama 4 - 12x50 (10x Half MD) (autor: stevo119).

off impaler, 2.8.2011 o 16:13

stevo119, panoramu by som dal max. na 223. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie HAWKE Panorama 4 - 12x50 (10x Half MD) (autor: stevo119).

off bulldog5, 1.8.2011 o 17:49

Pri týchto puškohľadoch zn. HAWKE je zaujímavé, že v SR dávajú 10 ročnú záruku a v ČR tzv. "doživotnú". Zaujímalo by ma, že prečo ten rozdiel. Vie niekto o tom niečo viac? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie HAWKE Panorama 4 - 12x50 (10x Half MD) (autor: stevo119).

off stevo119, 1.8.2011 o 16:46

impaler a na 7x57?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie HAWKE Panorama 4 - 12x50 (10x Half MD) (autor: stevo119).

off MSmarian, 31.7.2011 o 20:44

s puškohľadom sa moc neoplatí experimentovať, lepšie a istejšie je kúpiť kvalitnú a rokmi osvedčenú optiku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie HAWKE Panorama 4 - 12x50 (10x Half MD) (autor: stevo119).

off impaler, 31.7.2011 o 17:33

Zalezi na co to chces nahodit. Na vacsie kalibre sa neodporuca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie co si myslite o puskohlade HAWKE SIDEWINDER30 TACTIKAL chcem ho na gulovnicu CZ 550 7x64 (autor: jofo84).

off MAX2, 29.3.2010 o 12:49

Kto šetrí na puškohľade, ten určite prerobí. Kolegovia radia dobre, nekupuj to. Na takom kalibri to určite skoro "odíde" ... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie co si myslite o puskohlade HAWKE SIDEWINDER30 TACTIKAL chcem ho na gulovnicu CZ 550 7x64 (autor: jofo84).

off hlavaty, 28.3.2010 o 16:17

Nekupuj, kuba má pravdu, ešte k tomu sa ti časom začne hýbať osnova, meopta je cenovo prístupná a patrí medzi triedu. Ja mám na 7x64ke 3100 7x56 žiaden problém. Dokonca mi puška spadla ajz posedu a s krížom ani nepohlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie co si myslite o puskohlade HAWKE SIDEWINDER30 TACTIKAL chcem ho na gulovnicu CZ 550 7x64 (autor: jofo84).

off kuba, 17.2.2010 o 18:05

mal som tactikal 7x50 pri polovačke na srnca mi donho napršalo nadruhy den cely zaroseny znutra teraz mam meoptu a to už je ine cafe lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-269 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov