Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohlady a ďalekohľady HAWKE - diskusia

autor: off bugi01
pridané: 21.9.2011 15:12

Ma niekto skúsenosti s puškohladmi HAWKE???? Praktické rady a skúsenosti . diky

počet zobrazení: 36 333
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lovec1967, 25.11.2014 o 21:43

Chlapi, značka Hawke ako aj mnoho iných ako je fomei, buschnell, bauer, tactical, ale aj nikon, všetko do cca 300.-€ je cina. Mal som predajňu a môžem Vám povedať, že som predal vyše 100 ks puškohľadov hawke a mal som SEDEM reklamácii a to 1 na sidewinder, 1 na endurance, 2 na eclips a 3 na panorámu. Ja som mal na mojej guľovnici 9,3x62 puškohľad kahless 2,2-9x42 a pred pol rokom som ho vymenil za hawke endurance 3-9x56, je to dosť silná ráž, vystrieľal som 46 nábojov a všetko išlo tam kam malo!!! Meoptu neodsudzujem ale pomer cena a kvalita je neporovnateľná. Tiež som predal 8 ks puškohľadov fomei a z toho bolo 6 reklamácii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off moli, 25.11.2014 o 20:33

Ja mám panoramu na Rem.222 a je to hrozné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off asituL, 25.11.2014 o 15:54

ja osobne mám skúsenosti s Hawke Eclipse 2,5 - 10 x 50, svetelnosť bola porovnateľná s meoptou, povedal by som že pre mňa uplne identická ako meopta artemis 10 x 50,..a cena 250 eur bola pre mna vtedy jasná voľba. Avšak mechanicky... Mal som ju na 7x57. Nástrel držal 3-4 rany, katastrofa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Panorama EV: 3-9x50 L4 DOT (autor: BOSS).

off shoogo, 12.11.2014 o 21:20

Zdravim. Ja mam panoramu na malorazke. Na nic silnejsie by som to nedal. Minule som vytiahol malorazticku zo skrine lebo na na zahrade sarapatila liska. A bum. A nic dalekohlad pohnuty. Neviem preco ale siel 20 cm doprava. Klikol som to a som zvedavy kolko vydrzi. Na druhy den som ju dostal. Sproste listacko a este aj prasive. Inac cez den a v noci na snehu to nie je az take hrozne. Mam ho len od skorej jari tak uvidim pocas zimy. Zda sa mi ze ma strasne velku bodku. Ked mierim na terc tak to dost prekriva na skodnej to az take zle neni. Ale co uz je to fakt len taka hracka. Ak nebude drzat nastrel poplava naspat do ciny. Snad to pocas tej 10rocnej zaruky stihne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Panorama EV: 3-9x50 L4 DOT (autor: BOSS).

off mani, 25.7.2014 o 9:54

Dal som ho na GB 7x57.Mam snou strelenych zopar lisok,2 lanstiakov,a neaku srnciu.urcite ponuka sirsie vyuzitie ako zeiss 4x32 co som na tom mal.uz len koli zornemu polu,bodke,variabilu a "svetelnosti".zatial nastrel drzi.Pouzivam ju ako vedlajsiu zbran.nemam snim problem,ale asi dosporit a ist trocha vysie,aby ti to nieco vydrzalo.Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Panorama EV: 3-9x50 L4 DOT (autor: BOSS).

off puckar, 25.7.2014 o 7:33

Ahojte spolupoľovníci! Takže moje skúsenosti s Hawke. Ja mam na rem.223 puškohľad Hawke Varmint 6-24x44. Som s ním nadmieru spokojný, kupil som ho hlavne kvoli tlmeniu škodnej na veľké vzdialenosti, nakoľko som mal predtým bushnell elite 4200 2.5-10x50 a nepostačoval. Hawke ma veľmi prekvapil...všetko hrá tak ako má, samozrejme v neskorom šere to nie je žiadna sláva, ale ako vravím, puškohľad by sme si mali vyberať podľa jeho využitia. Keď to zhrniem... môj hawke je výborná voľba,ale len v prípade škodnej a športovej streľby... a líšky sa sním strieľajú skvele,nakoľko ma tenký mil dot a paralaxu... Zatiaľ maximálna spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Panorama EV: 3-9x50 L4 DOT (autor: BOSS).

off rado100, 23.7.2014 o 20:18

Ja som mal kedysi u predajcu objednaný Hawke Endurance, no keď som išiel poň a skúšal som červený bod tak ten svietil stále rovnako. Najsilnejšie a mohol som dať aj na 1 bolo to jedno. Predajcovi som povedal nech ho pošle naspäť a od firmy ktorá si ani neskontroluje či puškohľad pri expedícii funguje ako má už nič nechcem. Radšej som kúpil Meoptu a zatiaľ mám pokoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Panorama EV: 3-9x50 L4 DOT (autor: BOSS).

off agbar, 23.7.2014 o 18:10

To radsej kup staru meoptu 6x42 T a urobis 1000x lepsie ak ti to suri, das okolo 150 ecok a za tych 50 ecok co ti zostane si zajdi na pivko, ze si zrobil dobre. Potom dospor a kup nieco lepsie na dlhu dobu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Panorama EV: 3-9x50 L4 DOT (autor: BOSS).

off Lubo138, 23.7.2014 o 17:29

Mal som tu moznost vyskusat Hawke endurence,co je vyssia rada.dal som to na 30-06 a bohuzial.Neoplati sa skusat lacne puskohlady made in China,aj tak si potom kupis overeny drahsi,lepsi....tolko moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Panorama EV: 3-9x50 L4 DOT (autor: BOSS).

off borza222, 23.7.2014 o 16:52

ale vždy sa nájdu dobrodruhovia ktorí sa presvedčia o tom že by to malo udržať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Panorama EV: 3-9x50 L4 DOT (autor: BOSS).

off BLEIKER, 23.7.2014 o 15:59

To sa nedivím,podla mna je to na vzduchovky,ja som nedokončil nastrelovanie ani 8x57JRS ale ani 5,6x52R!NEMOžNOST NASTRELIT.aK SI NIEKTO MYSLí,žE UROBí DOBRE KúPOU OPTIKY ZA 200Ečiek,tak sa mýli.Odrátajte si DPH,aspon 20%zisk obchodníka a vyjde vám reálna cena optiky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Panorama EV: 3-9x50 L4 DOT (autor: BOSS).

off 30.06sprg, 23.7.2014 o 5:39

Nic v zlom ja som kupil vydrzala tri výstrely a padol križ,kamarátovi dtto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Panorama EV: 3-9x50 L4 DOT (autor: BOSS).

off BOSS, 12.2.2014 o 22:50

dakujem velmi pekne za komentár.. ešte uvažujem nad jednou možnosťou.. a to Panorama 4-12x50 L4 DOT ..alee to bude asi to iste len ine približenie.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Panorama EV: 3-9x50 L4 DOT (autor: BOSS).

off asdfg, 12.2.2014 o 22:28

mam tu optiku na 308win zatial okolo 100 ran bez problemov nastrel drzi svetelnost pri polovicnom mesiaci postacuje az az.A zorne pole ma sirsie ako meostar 3-12x56 odskusane 5timi polovn. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Hawke verzus Yukon (autor: upchavac).

off dusanbe, 28.11.2013 o 21:23

Yukon, vydrží aj pád z posedu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Hawke verzus Yukon (autor: upchavac).

off upchavac, 28.11.2013 o 20:44

chcem to na kozlicku, 5,6x52/12 to by malo drzat nastrel, co poviete? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Hawke verzus Yukon (autor: upchavac).

off majko82, 28.11.2013 o 10:00

ano kvalitnejšie by bolo lepšie ale medzi týmito dvoma určite Yukon ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Hawke verzus Yukon (autor: upchavac).

off lubo123, 28.11.2013 o 8:26

Yukon požívam na strelnici na puške Mosin Nagant. Sklá cez deň v pohode, ale žiadny zázrak nečakaj, v noci a za šera neviem. Mechanika dobrá, zatiaľ drží nástrel - cca 300 výstrelov. Hawke má kamarát - netrúfnem si ho hodnotiť, lebo má vystrelených možno 10 výstrelov. Na tréning je Yukon dobrý, na poľovanie radšej zainvestuj do niečoho kvalitnejšieho. lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie puskohlady Hawke verzus Yukon (autor: upchavac).

off 54frencis, 28.11.2013 o 1:05

jednoznačne Yukon !...vážne...obe som mal možnosť porovnávať hlavne pri večerných postriežkach...Yukon má trošku kvalitnejšie sklo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Eclipse Side Focus (autor: slavino).

off slavino, 8.11.2013 o 12:21

Gumena clona okularu bola nedostatkovy tovar a rozmer bol asi najvacsim problemom. Pasuje na neho napriklad tato gumena clona [WEGU D=43mm L=90mm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Eclipse Side Focus (autor: slavino).

off slavino, 5.11.2013 o 15:12

Skusal som ho uz parkrat v noci a chyba mi na neho krycia guma na okular. Stredova osvetlena bodka je rozostrena a nema tvar kruzku. Skusim este pozhanat tu gumu a dat mu sancu, lebo na vecer a noc pre mna zacina byt dost velkym sklamanim a zacinam lutovat, ze som nepozeral napriklad po Nikon Prostaff s osvetlenym BDC krizom za cca. 400 EUR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Eclipse Side Focus (autor: slavino).

off slavino, 9.10.2013 o 14:23

Nechcel som vyhodit mieridla kvoli nizkej montazi, ale aj s touto to ide a nie je to nijako obmedzujuce. Aj ked musim uznat ze na Varmint prevedenie by som urcite volil nizku montaz bez podhladu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Eclipse Side Focus (autor: slavino).

off agbar, 18.9.2013 o 21:21

strieľa sa ti pohodlne, keď tam máš takú vysokú montáž? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Eclipse Side Focus (autor: slavino).

off slavino, 18.9.2013 o 21:11

Este za sera sa mi podarilo ulovit 2ks (18:00 a 18:30), ale do tmy som kvoli vetru a chladu nevydrzal. Nabuduce sa lepsie obleciem a snad pridam aj komentar ako cez neho vidno v noci. Aj ked musim uznat ze, uz za sera to bolo poslabsie... :-/ Puškohlady a ďalekohľady  HAWKE - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie HAWKE NATURE TREK 10x50 (autor: bibik).

off Graman, 18.9.2013 o 20:06

No priamo o tomto modele neviem nič ale o značke Hawke nemôžem povedať ani pol krivého slova. Osobne mám puškohľad od Hawke a max. spokojnoť. Za tie ceny za ktoré sa predávajú sa vyrovnávajú aj drahším značkám. Osobne mám zn. Hawke rád. Známi vlastný nejaký model dalekohladu Hawke a tiež si chváli. cena/kvalita ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Eclipse Side Focus (autor: slavino).

off slavino, 16.9.2013 o 9:03

Kupil som 6-24x50 a dufam, ze sa s nou konencne tento tyzden dostanem aj do reviru. Puškohlady a ďalekohľady  HAWKE - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Eclipse Side Focus (autor: slavino).

off lanus, 6.9.2013 o 15:45

slavino - Napísal si 3 príspevky avšak stále nevieme ,ktorý si kúpil ?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Eclipse Side Focus (autor: slavino).

off slavino, 6.9.2013 o 14:54

Za dobrych svetelnych podmienok sa puskohlad sprava podla ocakavania dobre. Mam vsak pocit, ze vacsie zvacsenie uz aj za mierneho sera sposobi dost velke stmavenie obrazu. Bocna paralaxa ide dost ztazka, ale kedze sa jedna o novy puskohlad, tak tomu dam nejaky cas a mozno sa rozhybe. Ja som ho namontoval na CZ 527 v kal. .223Remington a zatial som spokojny. Uz len detail: samorejme je to puskohlad pre pravakov :) ja ako lavak sa s nastavovanim paralaxy trosku trapim a musim pritom odlicit...ale stale je to komfortnejsie so SideFocusom nez s klasickym tocenim konca objektivu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Eclipse Side Focus (autor: slavino).

off slavino, 2.9.2013 o 16:32

Tak som ho kupil u panov z PYRA - urobili dobru ponuku na model 6-24x50. Uz je namontovany na CZ 527 a cakam kedy sa dostanem na strelnicu. Potom sa podelim o celkovy dojem. Mildot kriz vsak nezodpoveda vyobrazeniu na stranke a stredna bodka je oddelena od zvysku kriza :-/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hawke Eclipse Side Focus (autor: slavino).

off slavino, 23.8.2013 o 17:19

Poprosil som vyhradneho dovozcu Hawke pre SR aby do Sv.Antona na dni sv. Huberta (31.82013-1.9.2013) doniesol aj Eclipse SF, ale budem si ich moct pozriet len pri dennom svetle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Monokulár Hawke Nature 24-72x70 (autor: borgeo).

off borgeo, 2.2.2013 o 15:34

A co tak tent Je lepsi na pozorovanie zveri z pevneho stanovista monokular s lomenym okularom alebo s priamym? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Monokulár Hawke Nature 24-72x70 (autor: borgeo).

off kestrel1, 6.1.2013 o 9:46

Na najväčšom priblížení bude obraz docela tmavý (vystupná pupila pod 1mm), a keďže nemá ED/HD/FL sklo tak aj budú vyššie chromatické aberácie (zfialovenie okrajov kontrastných objektov), za cenu 160eur však lepšie možno ani nezoženieš. Ja som mal Yukon 20-50x50mm, teraz mám Alpen 788, (20-60x80mm), nie je zlý, ale nad 40x ten obraz už nie je taký dobrý, ale 20-30x je veľmi ostrý. Vyšie zväčšenie je vhodné skôr k sledovaniu mesiaca, je dosť svetlý aj pri malej výstupnej pupile, avšak je to n epríjemné na oči, preto je lepšie ho fotiť. Musíš ho najprv teda dobre vyskúšať, ale lepšie je došetriť na nejaký s ED/HD/FL sklom ako trebárs Celestron regal 80F/ED alebo C5 je vhodny na astronomiu, či Meopta S1 APO. tie ceny su však už vysoke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Monokulár Hawke Nature 24-72x70 (autor: borgeo).

off borgeo, 5.1.2013 o 20:49

Prípadne ešte k tomu aj nejaký adaptér na digitálny foťák.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie HAWKE Panorama 4 - 12x50 (10x Half MD) (autor: stevo119).

off rado100, 28.9.2012 o 20:13

Chcel som na 223ku Hawke endurance no ešte len prišiel na predajňu a už mu nešiel nastaviť jas červeného bodu. Predajca točil kolieskom hore dole a svietilo to stále na plný výkon. To svedčí o kvalitnej výstupnej kontrole. Reklamovať nový kus ďakujem tak som zobral Meoptu. Ono na puškohľadoch sa naozaj neoplatí šetriť aj keď má ísť len na malorážku. A Panorama má byť nižšia rada od Endurance. Za mňa Hawke určite nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie HAWKE Panorama 4 - 12x50 (10x Half MD) (autor: stevo119).

off majkez, 28.9.2012 o 14:34

ma niekto uz tento puskohlad ? A ku ma s nym skusenost? tiez ho chcem dat na 7x57R (ZH) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter8, 17.8.2012 o 10:30

Moja skusenosť s Hawke Na čz 527 v kalibri 223 remington som kupil hawke 6-24x50.nastrelil som ho,nastrel držal do prvej polovacky na líšky.Overenie na strelnici po nastrelovani na guľovnici strely lietali ,že bol terč malý.Po reklamacii som ho nahodil na 243 W,nový vymenený kus držal 5 vystrelov a potom vystrely cestovali po celom terči,Dakujem hawke už nikdy ,kupil som si leupold 4,5-14x5O il.Hawke nebudem ani porovnávať s tacticalom tie boli omnoho kvalitnejšie donedávna som ho mal na 8x57JS,než som ju predal,tactical nevykazoval ani jednu chybičku,zato hawka v uvedenom modeli my vymenili 2X a stale na malých ražiach nič,bez nastrelenia drží max,5 vystrelov......HAWK..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 1.6.2012 o 16:16

orol24-nemohol som prist, aj ja by som bol zvedavy, ci by zniesol 375H&H-no zial nevyslo to priatelu. Ale nic to. Neuraz sa, ale ten nastrelny terc nie je bohvieco. Inak ti prajem presnu musku a mnoho peknych ulovkov. Vedz pravdu, ze mna sklamal po tyzdni Meostar R1 7x56-to bolo pre mna trochu sokujuce, ked vyskova korekcia si robila co chcela...niet toho ustalit zasah. Na druhy tyzden idem znova na strelnicu a hodim tam seeadler 3-9x42. Ked nezabudnem, vycapim sem aj dajake foto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 1.6.2012 o 12:52

Orol - ty si sa musel fakt s niečim poriadne zraziť a ešte si neprišiel k sebe. Ty tu kydáš totálne dristy, že je to pomaly jeden z najlepších puškohľadov na svete a my ti máme dokazovať, že sa nemýliš ? Na tvojom mieste by som celú túto diskusiu vymazal a niekam sa zašil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 1.6.2012 o 12:06

jako ja tu podpichovačov nevidím , ale ani žiadny objektívny test toho puškohladu , ako napísal motaq , bolo to obyčajné nastrelenie , jedine ste zistili že ti rozhadzuje flinta :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 1.6.2012 o 10:05

Ahojte podpichovači. Foto som pridal do sekcie zbrane, Hawke 2, obr č 2. Samozrejme, že to neprebehlo ani podľa mojich predstav. Ja som čakal, že prídete, nachystal som klobásku a nič. Súhlasil som dopredu, že hawke otestujeme na 375 a iných, no pustili ste do gatí a vykrikujete iba spoza búčka. Áno, urobiť takýto test je veľmi náročné a neviem, či by som ho vôbec zvládol, včetné sú strelu...., atď., preto som Vás vyzval, aby ste seriózne prišli . Čo som chcel povedať, som už napísal v predchádzajúcich mojich príspevkoch. Od dnes 01.06.2012 v našom PZ začína poľovnícka sezóna, prajem Vám krásne poľovnícke príhody, posedenia s rodinnými príslušníkmi a partnerkami v prekrásnej Slovenskej prírode, ako aj kvalitné trofejové úlovky a presnú mušku s puškohľadom Hawke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov