Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

"PÁN POĽOVNÍK" - diskusia

autor: off fubonaci
pridané: 4.9.2011 8:26

Práve som sa vrátil z lesa (respektíve z poľa) a chcel by som sa s vami podeliť o zážitok s jedným "PÁNOM POĽOVNĺKOM". Odohralo sa to v PZ, ktorého názov neviem ale rozprestiera sa na poliach medzi dedinami Ďanová, Folkušová, Necpaly, v okrese Martin. O 4:00 som prišiel na miesto, sadol som si, vybalil statív a kameru, a čakal. Bola aj nejaká zver ale to v tomto príbehu nehrá rolu. S vychádzajúcim slnkom spoza mňa vyšiel aj automobil SUZUKI GRANT VITARA ZELENEJ METALĺZY a špz MT 781AF. Vystúpil z neho "PÁN POĽOVNĺK" (zrejme psychicky narušená osoba, ináč si to neviem vysvetliť) a začal mi nadávať až sa hory zelenali. Mimo iné som sa dozvedel, že som kokot (tak díky). Neostalo však len pri tom a "PÁN POĽOVNĺK" v záchvate svojej šialenosti popadol môj statív aj s kamerou. Tajne som dúfal, že ním nechce udreť mňa. Moje dúfanie sa našťastie potvrdilo, a tak som ho upozornil, že je to celkom drahá výbava. On na moje slová zareagoval v stýle, že to má v piči alebo také niečo. A v tom momente letel statív aj s kamerou na zem. Tento hod sa mu asi zdal príliš slabý, takže znova chytil moju výbavu a hodil ju druhý krát o zem. Pri dopade som zbadal ako zo statívu odletelo jedno rameno. Zrejme si to všimol aj on a usúdil, že tretí krát už hádzať nebude. "PÁN POĽOVNĺK" však v agresii neprestal a keď už nemal čo hádzať o zem, tak sa zameral na mňa a zaútočil mi na hlavu. Tento útok bol však (zrejme cielene) slabý, za čo "PÁNOVI POĽOVNĺKOVI" taktiež ďakujem a neutrpel som žiadnu fyzickú ujmu. Utrpeli však okuliare, ktoré skončili pokryvené. Ale dali sa vyrovnať, takže v pohode. Následne asi usúdil, že je dostatočne vyventilovaný, nasadol do auta a odišiel. Po celú dobu bola v aute aj druhá osoba, ktorá sa do tohto incidentu vôbec nezapájala a ďalekohľadom prečesávala okolie. Výsledok stretnutia je nepoužiteľný statív v hodnote cca 20 ojry a nepoužiteľná kamera v hodnote cca 250 ojry. O tom, že mi pokazil, tak pekne začínajúci deň sa tu nemusím baviť. Bohužiaľ nemám dôkazy takže "PÁN POĽOVNĺK" ušetrí.


Chcem upozorniť, že po celú dobu som bol slušný, pozdravil som sa, predstavil som sa, povedal som čo tam robím, ani raz som nezvýšil hlas a už vôbec som nenadával.


Mám vyštudovanú SLŠ Liptovský Hrádok a TU vo Zvolene odbor lesníctvo, som veľký fanúšik poľovníctva, divej zveri a prírody vôbec ale nie je mi súdené byť v žiadnom PZ. Tak mi to "PÁN POĽOVNĺK" prepáčte. Ja už budem radšej sedieť doma.

počet zobrazení: 65 232
počet hlasov: 50
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 1.11.2013 o 13:12

viktor. Keby som ťa nepoznal ešte z PID ako mnohí na tejto stránke a nevedel by som, kto si, čosi, do akej skupiny patríš a aký je tvoj všeobecný rozhľad a postoj k problematike najmä v tejto téme, resp. postoj k poľovníctvu ako takému, tak by som sa s tebou do diskusie aj pustil, len by určite nebola produktívna. Tu je jeden tvoj príspevok z PID, google mi ho vyhodil medzi prvými a vystihuje ťa, reagoval si v téme lov líšok "idioti. na tak bezbranne a krasne zviera musite ist s puskou.. co tak ju dobehnut? vrahovia zvierat" A navyše kedže viem, čo je tvojím cieľom a väčšina diskusií medzi tebou a inými skončila vzájomnými urážkami(tvoja prvá reakcia na mňa bola, že som nebezpečný človek :) ), lebo ty si proste niečo chápať odmietal, nebudem mrhať energiou a nenechám sa vtiahnuť úroveň, v ktorej sa ty cítiš ako doma :) Pekný deň a verím- a myslím to úprimne, že s tvojím prístupom nenatrafíš na osobu, ktorá bude labilnejšia a spraví z teba vozíčkara, les býva často bez svedkov a ty si proste chodiaci provokatér. Ja byť tvoja mama, sedíš doma a bojuješ od počítača ako to robíš väčšinu času.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 45

komentáre

zoradiť
zobrazené 401-440 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 7.9.2011 o 20:46

Chlap ktorý v akejkolvek situacii udrie ženu nie je človek !!! Už mám dosť info aby som mu ubral kyslíka !!! A ja to urobím a rád !!! Ked je taký nesmrtelný !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ado28, 7.9.2011 o 20:21

Zmrd zk**vený jeden! Edu súhlas daj mu. Ja som podobnú skúsenosť ešte nemal dúfam že ani nebudem mať. Fubonaci nenechaj to len tak! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 7.9.2011 o 20:09

co ja viem, uz niekolko raz dostal, a odkaz pre vevericku, viem, ze aj zenu bije, je to chudak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.9.2011 o 19:43

ano až tak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fubonaci, 7.9.2011 o 19:40

žeby až tak? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.9.2011 o 19:24

Dostane čo mu partí !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.9.2011 o 19:23

Ďakujem za info Bystrička súdruh poľovník teraz pán má asi dôvod odpočúvať mi mobil . Ja sa ho na to opýtam !!! Jediné čo lutujem je ,že nedostal . To ma trapi a to bola moja chyba . Tohoto smrada ked stretnem poviem mu svoje !!! To vsjo . Je to hajzej ktorý si zaslúži moju pozornosť !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 7.9.2011 o 15:37

Ahoj fubonaci,čítala som si tvoj zážitok,ale aj ked som žena a niekto by mi chcel vziať foťák a poškodiť ho...VZOPRELA by som sa takémuto vulgárnemu správaniu. Nech si vrieska doma na dvore,pokiaľ mu žena nedá jednu po papuli. Ak si nebol na jeho majetku a ani inak neporušil zákon musí ti škodu uhradiť. Nauč sa brániť a nemaj strach:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 7.9.2011 o 14:50

inak mohli ste sa ma HNED NA ZACIATKU OPYTAT, BOLA BY SOM VAM POVEDALA MENO ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 7.9.2011 o 14:46

edko nazdar, "pan polovnik " nebyva vo folkusovej ale v danovej, smer ihrisko, alebo danovsky rybnicek, znama firma, mali by ste si to s nim vydiskutovat, papa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.9.2011 o 9:04

Goret žiaden strach :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cunes, 7.9.2011 o 7:15

za skodu 265e je stíhatelný sa mi zdá,či.bez svedkov 1 na 1 už bi ma obchadzal abo strelil na meko.My nad 110kg sme mierumilovný,ale odtial po tial ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.9.2011 o 5:56

Edu, rob ako myslíš, len aby to zas neodsral nejaký nevinný fotograf. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.9.2011 o 2:05

Každopádne budem trvať na dodržiavaní zákonov SR. To či sa cíti viac mu dám pocítit a to dosť rázne !!! Jelenia ruja bude jeho nočná mora ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.9.2011 o 1:57

doktor11 si presne trafil !!! Je to on ! Teraz dostane čo mu patrí ! Dlho ma sere smrad jeden . Trocha sa mu v tom jeho revíri prehrábnem a nie len tam . Cibulkove stranky necham tiež napospas hahaha :-D stačí nám tu jozi baci :-D Teraz poskúšame jeho ako ovlada pravidlá !!! Všetkým zúčastneným ďakujem za info . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off doktor11, 6.9.2011 o 22:03

odkaz ,Poľuje v PZ Boriny Danová.Dúfam,že Vám to pomôže:-))L&L ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2011 o 9:01

goret potom môžu byť aj psychyicky narušený policajti ,lekári ,poľnohospodári a kadekto iný . Ochranárovi bude sťažka vadiť filmovanie prírody . Zato keď niekto chce loviť tam by som dôvod videl skôr . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.9.2011 o 6:07

Edu, podľa opisu ide o lokalitu pod cestou SNP, prevažne polia, 2 háje. Mohlo by ísť aj o istého zúrivého ochranára. V Turci máme i takých "strážcov prírody", ktorí vytrhávajú kľúčiky zo zapaľovania a zahadzujú. Ak sa na na nich sťažuješ u ich šéfstva, príde ti odpoveď, že pravdepodobne konali v ošiali. A je to! Akoby psychicky narušený "ochranár" bol štandard a ošiaľ jeho štýl práce. Kua, sme dopadli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 5.9.2011 o 18:23

profi lesníkov poznám viacej, ktorí si myslia že im patria hory ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.9.2011 o 17:41

Chlapci zle radíte!!! Trestné oznamenie na tvrdenie proti tvrdeniu je uplná sprostosť !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.9.2011 o 17:40

Treba nabrať informácie od členov lovu zdar od Folkušovej a meno tohoto smrada ma tiež zaujíma . Preto ,že je niekto poľovník ako som i ja nemusí ešte terorizovať okolie lebu mu to kruto vratim !!! Tiež skúsim dopatrať jeho identitu komu sa to podarí prvemu očakavam info . Nasral ma už desiatky krát . Chcem preto vedieť kto to je !!! Pred tým mal nissana terano tiež zeleneho . Ak sa jedna o totožného človeka . Myslím že ano lebo takých ludi je na svete malo . Mám pocit že je to profi lesník z Velkej Fatry nie iba polovník . Raz som stretol zopar žien čo zametali chodník po Velkej Fatre od šustia lebo nemec pride loviť kamzíka . Vtedy som ho videl prvý krát . Nad Folkušovou ručia celodenne celé hory v čase ruje . To však neznamená ,že sú to jeho hory !!! Môže sa tam fotiť ako i pohybovať po vyznačených chodníkoch . Moja dobrota je u konca ak ho stretnem presne viem čo nasleduje !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 5.9.2011 o 16:25

presne tak ...podat tresne oznamenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 5.9.2011 o 16:05

Nahlás to ako útok na teba polícii a ten PÁN POĽOVNÍK DOPOĽOVAL!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUMMER, 5.9.2011 o 15:11

Ja som mal podobnú skúsenosť ale nedopadlo až tak ako u Teba... Ja som raz v zime odfotil posed a pri posede asi 20 metrov od posedu bolo zakŕmené a to bolo na tej fotke vidno... no a potom som dal foto sem na Lovuzdar.sk...a tu to niekto videl no bol s toho problém... zisťovali že kto som ale jeden otcov kamarát sa ma zastal a nakoniec mi nič neurobili a odvtedy keď idem po lese a vidím poľovníkov tak sa im snažím vyhnúť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 5.9.2011 o 14:54

no pripomína mi to vyčínanie pána S...u v okolí Janovej Lehoty a okolí.. akurát že nejazdí na Vitare ale na Tundre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 5.9.2011 o 13:54

mal som v minulosti obdobný zážitok. dotyčný cca po 2 mesiacoch ( tehtokrát sme dvaja boli my) presedel celú noc priviazaný o agát. :-)) považujem to za vybavené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 4.9.2011 o 19:06

kazdy mesiac nastriekat purpenu( montaznu penu) do vyfuku a do vsetkych aut ked ma viac :D otazka minutky :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fechy, 4.9.2011 o 18:47

goret: když tam přestane chodit, tak udělá přesně to, co si dotyčný přeje. Takže fubonaci: klidně tam choď, nenech si srát na hlavu. Nenech se omezovat, když tě baví les, zvěř, myslivost, tak není co řešit. Neznám přesně tvoji situaci, ale divy dokáže také to třeba správným způsobem pustit mezi veřejnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.9.2011 o 16:52

Ak to bol prešedivený starší pánko tak je to totožná osoba ktorá mi už 3 krat vypustila pneumatiky na aute . Tiež som sa dostal s týmto hovädom do slovnej výmeny 1 x na mňa zavolal policajtov . Stalo sa to vo Folkušovej nad cintorínom . Raz v obci Necpali . Tiež by ma zaujímala identita tohoto cholerického deda . Upozornil som ho ,že keď tak vehementne chráni prírodu nech odstráni tie posedy ponabíjané v živých ihličnanoch a tiež sa dozvedel veľa iných vecí . Našťastie ma nenapadol inak by som mu nasadil klepetá a uviazal ho o strom smrada jedného . Pri pohlade na mňa mu isto bolo jasné ,že fyzicky by som ho roztrhal ako wc papier. Len mu tú vitaru nájem niekde parknutú vrátim mu požičané .Je priamo z Folkušovej na námestíčku ako je tá križovatka v smere do Necpál z Blatnice ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JAGER18, 4.9.2011 o 15:58

práve takýto poľovníci robia zlé meno dobrým poľovníkom a to ma na tom najviac serie lebo potom sme všetci v jednom vreci čiže na tej zlej strane :-( lebo väčšina laickej verejnosti to takto pochopí :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 4.9.2011 o 15:37

Poznám podobný príbeh ako opisuješ "funobaci" aj s oblasti malých karpát ,ak sa takto spravajú poniektorý polovníci pri dohovaraní napr. psíčkarom v prírode hned máme obraz hotový o polovníctve a polovníkoch ako takých. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on miroo, 4.9.2011 o 14:39

Dotyčné PZ,teda ak to nebol súkromný revír a jeho majiteľ,má možnosť takehoto tiež polovníka exemplárne potrestať a očistiť meno sebe a hlavne polovníkom,ktorí polovačku berú ako poslanie a podla toho sa aj správajú.Nie všetci v združení majú auto s tou istou SPZ.Dokazovanie,otlačky?Isto to nebolo prvý krát,takáto situácia sa dá riešiť kludnejšie,tiež mám s tým skúsenosti v našom PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.9.2011 o 14:16

fubonaci, dotyčný si asi na tebe vybil nejaký neúspech. V tejto dobe, keď si každý, kto má v riti dierku myslí o sebe, že je šéf, ide o pomerne bežný jav. A všetci dokonale poznáme paragrafy, samozrejme iba tie, ktoré platia pre tých druhých. Radšej tam viac nechoď. Je dosť iných miest i v Turci. Pri potulkách si ale uvedom, že na danom mieste nemusíš byť sám a je vždy fajn, ak o sebe vieme. Poľovníci sú povinní byť pri pohybe v revíri za tmy osvetlení a knihu návštev majú na to, aby vedeli kde kto je. Ono môže ísť aj o viac, než o statív a okuliare. Vystrelenú guľu do hlavne nevrátiš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bracho, 4.9.2011 o 14:15

mozno by tu bolo jedno riesenie ako to dokazat autor pisal ze dotycny mu parkrat chytil stativ a hodil otlacky prstov ale neviem ci by to pomohlo... moj nazor ja by som to tak nenechal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 4.9.2011 o 14:04

zrajma mali obavu aby si ich nezastihol pri niecom co nebolo pre vsetky oci.ked vies okoho sa jedna,tak jedine co mozes teraz spravit aby si mal aspon nejake zadostucinenie,tak sa mu "pohrat" s autom.a nabuduce nechat zapnuta kameru ,ked dostane chut si nieco dokazovat a potom to riesit ako sa ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 4.9.2011 o 13:43

zajtra tu bude 200 komentarov a nikto to nikam neposunie, stale sa to tu bude tocit okolo toho isteho. ako bolo spomenute, policia tu vobec nic nevyriesi. takym ludom, ako si popisal toho pana, pomoze iba ak tak dvojtyzdenny pobyt na urazovej chirurgií. naozaj, ak to nechas tak a jedinym tvojim riesenim ostane len zalozenie tejto temy, tak ti fakt nezavidim buduce stretnutie. a ak niesi dost fyzicky zdatny, tak si zadovaz nejake obranne prostriedky. taky slzotvorny sprej v ksychte ho nabuduce na chvilku upokoji ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fubonaci, 4.9.2011 o 13:34

pre goret: ja môžem o sebe povedať, že nie som psychicky narušený tak aby som niekomu vedome ubližoval a ničil mu majetok. Verziu druhej strany by som chcel poznať aj ja. ale bez emócií a nadávok. netuším čo s tým má slnko. vychádzal som z poľovníckeho oblečenia,ďalekohľadu na krku kolegu, terénneho auta a komu inému by vadilo, že som tam. viem nemusí to platiť na 100 % ale myslím, že sa nemýlim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fechy, 4.9.2011 o 13:21

Pokuď to není nějaký místní "boss", zkusit to můžeš, ale abys nakonec neodešel s problémem ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.9.2011 o 13:21

Kto v dnešnej dobe dokáže o sebe s istou tvrdiť, že nie je psychicky narušený? Nezaškodilo by poznať aj verziu druhej strany. Teraz slnko vychádza okolo šiestej. Podľa čoho predpokladáš, že pán bol poľovník? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fubonaci, 4.9.2011 o 13:12

A čo som mal robiť? 1. nie som na tom tak fyzicky aby som sa bil s dvomi chlapmi. ale ani s jedným 2. ten chlapík bol tak vyšinutý, že som sa bál nejako reagovať nech ma nezapichne alebo niečo podobné. natoľko sa ešte mám rád 3. na políciu som nevolal lebo som myslel, že mu to aj tak nemám ako dokázať. ale začínam nad tým uvažovať meno aj povesť tohoto "PÁNA POĽOVNÍKA" už mám zistenú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 401-440 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM