Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nočné videnie - diskusia

autor: off pavelb
pridané: 29.5.2011 15:43

Aké nočné videnie všetko okolo toho. Vaše skúsenosti a postrehy s praxe.

počet zobrazení: 147 262
počet hlasov: 6

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 12.5.2014 o 19:19

Mňa skôr zaráža ako si tu poniektorí bez hanby diskutujú o streľbe v noci pomocou nočného videnia v štýle "V pohode s tým možes strielat v uplnej tme na 200 metrov bez rozptylu" alebo "Len si zabudol povedať že Dedal má odchylku pri strielaní 4-12cm/100m čo je za tie peniaze neprípustné" alebo "je to top trieda, a hlavne ziadna odchylka pri strelbe, kusal som na 100 m a ide presne!!!! na viac metrov strielat v noci ,no neviem, ale poznam niekoho kto to skusal na 215m a uspesne". Páni, neviem či ste len takí arogantní alebo aj hlúpi, ale keď vám už nič nehovorí zákon a pojem zakázaná zbraň, majte aspoň toľko chochmesu a morálky a nerozoberajte vaše "odborné" skúsenosti na poľovníckom fóre, takéto príspevky sem nepatria. Nemám nič proti pozorovacím nočným videniam, sú to dobrí pomocníci, ale to je aj výkonná optika, je dobré môcť pozorovať čo za zver mám v revíri. Ale to skutočne potrebujete streliť za každú cenu? V tmavej noci? na 100 a viac metrov? Chýba vám doma kúsok mäsa, lebo popri nakupovaní 5000eurových nočákov na neho nevyšlo? Či len treba zaplniť miesto klami diviaka, ktorý sa počas tmavej noci išiel nažrať či vyváľať v blate? Apropo, baví vás vôbec takáto poľovačka, resp. zamysleli ste sa niekedy prečo napriek tomu, že technológia dneška dosahuje neuveriteľné výsledky, nie je plošne v poľovníctve povolená a zavedená? Proste treba dať zveri šancu, poľovníctvo nie je o bezhlavom hlušení pomocou termovízie a laserom navádzaných striel, ale o zachovaní ako tak správneho pomeru medzi lovcom a zverou, aby ešte existovali situácie, že sa proste streliť nedalo. V minulosti tieto situácie boli prirodzené, dnes je na nás, aby sme myšlienku poľovníctva zachovali my, pretože skutočne to nie je len o strieľaní. Ale nato, aby to človek pochopil musí dosiahnuť istú úroveň vnútornej pokory, empatie a úcty k všetkému živému.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 209

komentáre

zoradiť
zobrazené 521-560 z 593 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off fridomf, 25.9.2011 o 13:45

Semjan,ja reagujem len preto,že v manuáloch o 2+ generácií píšu,že znásobuje zbytkové svetlo 25000 až 35000x.Takže by vlastne prísvit nemal byť potrebný pokial nieje úplná tma.(zamračená noc).Ja používam 1. gen.už 15 rokov a zo skúsenosti ti poviem,že to leizrové prisvietenie je veľmi dobrá vec,ale zver na ňu sakramensky reaguje a niekedy odskakuje ako od reflektoru.Tiež vážne uvažujem o PS22 CGTI prípadne o DN33 ale ak to potrebuje prísvit,tak ma to znepokojuje.Ak sa dozvieš niečo bližšie napíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 25.9.2011 o 13:22

fridomf: nemal som moznost pozriet do toho ked je jasna obloha. bolo zamracene. predpokladam ze prisvit treba. inac vies ho vypnut ked ho nechces, je to standardne dodavana suciastka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fridomf, 25.9.2011 o 10:28

Semjan a k tej PS 22 CGTI potrebuješ pri jasnej oblohe bez mesiaca aj prísvit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 24.9.2011 o 23:27

po dlhsej dobe sa mi dostala moznost nazriet cez PS-22 CGTi. predtym som nemal moznost nazriet do ineho ako 1+ gen. na ps 22 bol iba ten seriovy infrak co dodavaju. potvrdili sa slova predajcov pokial som sa informoval ze rozdiel medzi gen1+ a Gen 2+ je neskutocny.okrem zivotnosti menica je rozdiel aj v rozlisitelnosti ciela. mal som moznost pozriet aj do digitalneho nocneho videnia. musim konstatovat ze dajte si pokoj s gen1 vo vsetkych verziach. v najblizsej dobe idem skusit aj laserovy prisvecovac Laserluchs.vraj je to bomba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 10:58

Merk ako si myslel ten komentar,ze su tu ludia,ktori chcu popredat niekolko starych modelov infra?Co tu dristas?Kto tu predava infra? Toto je poradit obycajnym laikom,aby si vybrali v tej zmeti z toho co tu mas na Slovensku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 23:49

Nemam najmenší problem stebou diskutovať (osobne,telefonicky,mailom ,cez spravu ) je mi to trapne rozoberat tieto veci v diskusii ospravedlnenie ostatným ale môj menovec duso je trošku tvrdohlavý človek ako vidieť ,prajem Vám ostatným pekne zážitky v prírode ,dobreé rady v tejto oblasti a ak niekedy budete chcieť kupovať infra dalekohlad neponahlajte sa ,skuste si najskôr pozrieť cez nejaký infrak aby ste mali vôbec predstavu a potom sa rozhodujte .Je mi lúto ,ale existujú ludia ktorý nechcu ,počut veci také aké su, asi treba popredat vela starých modelov infra . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 23:35

A.i prosim skoncime to.Raz ked uznam za vhod pridem.Poradme radsej ostatnym,cast prispevkov ma dufam v tomto vlakne nejaku informacnu hodnotu.Uz viac nebudem odpovedat tu,len na sukromnej poste.Howgh ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 23:29

neviem čo je na tom zle, vidieť to realne ,nafotiť si na kartu a spraviť si tak úsudok čo ti nato bereš to ?ak nie ,maš zaujem len o dehonestáciu v príspevku kde píšeme ,mali by ti vymazať nick. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 23:24

Kam ma pozyvas vlastne? Do PK haha:) Pijem bosacku slivku:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 23:18

Nemam o čom ,pridi si pozvaný na café aj ked si divny typek a sprav si nejaké fotečky s tým sersámom dones si 1 ks SD kartu,a očakávam že tu potom napišeš čo si s toho nafotil aj zverejniš pod svojim nickom a netrep už.chceš aj mobil na mna ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 23:01

Tvoja argumentacia je u konca.Nech si urobia o tebe zaver vsetci navstevnici Lovuzdar.Tvoja fotka nie je realna a vykrucas poskytnut original,kedze ta poslana je zmodifikovana kvoli velkosti samotnym serverom.Chcem od teba minimum original,ty vykrucas.Tusim aj kto si,2:0 pre mna... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 23:00

serem aj taku diskusiu ,nemá to uroven, tak snažím sa poskytnut informacie aby mali chlapy prehlad a to je sila,ešte aby som to gradoval ,nemam o čom ,škoda elektriky páliť ako vidím. prosim ? čo mam s nikom ? ti si tu vlastne od kedy ? ja mam aspon svoje meno úplné a ked chceš aj adresu a telefon ti napišem a môžeš príst si to realne kuk ako aj odfotiť načo sa vlastne rozčulujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 22:57

Poslal som ti sukromnu spravu ako mi mozes poslat ten zdrojovy surovy subor z tej SD karty.Som na neho mimoriadne zvedavy..ale cim dalej prekrucas,tym nadobudam dojem,ze si rypak,mlzic a mas cerstvo zalozneny nick,keby som si to skor vsimol.Je to viacmenej podozrive. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 22:50

ti analizuješ nebodaj ,ako ti mam poslať foto ked uvadzaš do diskusie že ,vidiš s infra na 150m kancovi pindrláka ,ako ti mam veriť ,ničím si zatial neprenikol maš nejaký výsledok ,mal si niekedy požičaný infrak a ideš tu robit akože prednášky ,ved je to smiešne ,poskytnem ti aj fotečku a hned ju spochybnuješ a to nemaš nazaklade akých skuseností to že surfuješ po nete je pekné ale inak nevieš nič ,nemaš paru o infrakoch a možnostiach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 21:56

Panenko svata,ty si trupik. Cital si poriadne co je mi podozrive? Nezavisiac ci si mal infraozarovak fokusovaci,makovy alebo orechovy,hrany kruhu su podozrivo ostre,kruh je cisty bez artefaktov.Tieto neduhy byvaju vidiet na takmer kazdom ziarici(spravidla miniaturne okrajove prstence).No davaj aky unikat mas made by rossia mas:) Dobre ked si taky frajer posli mi zdrojovu surovu neupravenu foto z fotaku a ja ti to za par minut vyvratim,alebo potvrdim mojou analyzou:) Merk davaj ides,cakam:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 21:32

je vidiet že si dokonalý amater ,ak si mal niekedy prisvietenie k nočnému a tam si mohol nadstavovat šírku kruhu nepísal by si také otázky, mal by si vediet, že existujú viaceré prisvetlenia k nočným ,niektoré su vstavané a niektoré si prikupuješ podla potreby eduško ak,niekedy spraviš infra foto potom hodnoť joo karle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 18:37

Pozri nemeral som to nachlp presne,ale urcite to bolo tych 120m.6x fixny objektiv? Vychadza mi to na takych 4x,ale budiz.Podla mna zalezi na tom ake mas riadkovanie(rozlisenie), a okular.Nepovedal si ten tvoj dolezity parameter,hadam ked nieco kupujes za 3000 euro,tak tento udaj by ti mal poskytnut predajca. Inak pravdu povediac,tvoje foto su dost temne,nevyrazne,ocakaval som vyssiu kvalitu.Ten kruh to je co,je to od infraka?Je tak presny,bez artefaktov,nepravidelnosti,ze sa mi zda ako keby tie foto boli nejaka fotomontaz.Moc tomu neverim,ked ti mam pravdu povedat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 16:55

duso ,bohužial neverím , fotku ktorú som pridal je tak isto 6x zoom infrak fotené na vzdialenosť 60m vieš si predstaviť 150m a čo píšeš ?odkaz a druha fotka je fotená na roli na 120m odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 1.6.2011 o 15:53

Uz si ho asi nebudem poziciavat,ale druhy krat ta ukojim a kupim si ho dobre? Podotknem,ze dalekohlad nebol maly.6x optika mala svetelnost F1.0,cize ak mas aspon zaklady fotografovania,mal by si vediet,ze tato hodnota je 100% prenos svetla(tzn.toho zvyskoveho,bez strat) Bohuzial nemal som toho casu adapter na fotak,ale myslim,ze ked zagooglis tak najdes na youtube kopec videii a tvoja neveriaca hlava pochopi,ze to je technicky mozne ak mas kvalitne komponenty. Ano trava toho casu nebola vysoka a bolo to z posedu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 15:43

pre duso ,ak niekedy budeš mať požičaný infrak ,tak skus aj fotiť strapec,pridal som fotku (kategoria iné) s ifnraku nech sa môžeš pip . môžem ti poslať aj iné fotky nech maš predstavu konečne o čom píšeš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 14:50

duso,no aké si mal prisvietenie? :),6x zoom na vzdialenosť večer - tma 150m dosť nereálne to vidieť moc malí zoom na to čo píšeš = výsledok strapec ,dávam otázku znalým skúseným polovníkom aké majú skúsenosti cez den s optiku binokulárny dalekohlad príklad 7x50 a možnosť vidieť strapec (pindrláka)na 150m cez den podmienky asi mal duso anglický trávnik takže ,že si videl pindrláka ?, píšeš o ruskej optike JA mám mať taký infra ? neviem o tom :) napísal som predsa že doporučujem rusov a to je rozdiel :) moj infra nie je výrobca v rusku ale prezentujú ho amerikani výrobca je skutočne rossia ..štítok vo vnutri . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 14:34

Merk ukojim ta(ked ty nedokazes vyrieknut parametre tvojho ruskeho super cuda).Na cca 150m som videl kancovi strapec v bezmesacnej noci,cize som rozlisil pohlavie bez problemov.Na pozorovacom pristroji bola tam 6nasobna optika a XR5 photonis menic...mas este dalsie doplnujuce otazky?Ostatok si vygoogli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 14:24

No trošku niečo vieš dusan ale neopakuj a trošku napiš niečo viac iné stoho maglajzu.Akú značku preferuješ ,no daj čo si mal požičané teda nech mam realnu predstavu o tvojej predstave ,že či si nevidel vec s dosahom 150 m a bol si stoho unesený :) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 13:28

Merk konecne nieco plodne,ak ked velmi vseobecne.Nocak je retazec komponentov,tak ten najslabsi urcuje jeho vykon.Ano mnohi to salia tym,ze ti prisvietia infraziaricom a potom,akoze mas dobry dojem.Ja doporucujem nasledovny test,ist na luku a skusit sa pozriet za bezmesacnej noci a tam sa ukaze ake je nocne kvalitne a co a ako daleko vidi.Lacnejsie pristroje(prva generacia)nemaju citlivost,preto ich musis prisvecovat,aby tam nebol sum,kapisto? A preco velke sklo?Plati tam fyzika ako pri fotografovani.Cim vacsi objektiv,tym vacsia svetelnost.Kto foti vie,ak ma zlu svetelnost ma na fotke sum a to iste plati aj u nocnych. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 12:48

duso2 ešte k tým skladatelom infra ako píšeš a radíš ,bol som už za takými ,dojem hrôza, ked nám ukázal výsledok v podobe foto tak sme sa smiali ,ak niekto si chce kúpiť infra a nemá reálne skúsenosti predajca ho namotá hned, treba si dávať pozor na predajcov ,ktorý chcú predvádzať produkty niekde v hale napr. nakoľko aj ten najlacneší infrak tam pojde mňam a vonku na 100m potom oničom, je rozdiel pracovať s infra na zbytkovom svetle a potom s prisvietením ,ak má infrak výsledné sklo dosť malé je veľký predpoklad šumu v obraze a to je jeden faktorou ,ktorý ovplyvnuje kvalitu obrazu ,všimnite si vyšie generácie infra majú výsledné sklo o priemere okolo 50 ,je toho mnoho čo ovplyvnuje kvalitu, ak chce niekto poradiť s výberom najskor treba vedieť čo je jeho predstava ,na akú vzdialenosť chce pozerať ako príklad ,monokulár ,binokulár,či chce príslušenstvo ako na foto či kameru ,chce to na puškohlad ako kombinácia a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 12:19

duso2 ,pozri si teda tvoje doporučené miesta predaja infra techniky na slovensku takého akého , a pozri si ceny v zahraničí ten veľký rozdieľ aj keby mali si tu dať dph,clo,rabat 40% tak je to stále riadna šupa.Alebo napr. zavoláš na konkrétne číslo zvdihne ti to ženská a ked sa snou chceš bavit na technickej debate nevie ti poradiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 12:12

Merk v tomto s tebou suhlasim,vela predajcov o tom nema paru,len to nahadze na web. Ale podme ku korenu,tvrdis ze mas spickove ruske nocne videnie,chcem vediet parametre,su to tri udaje,riadkovanie,sum a citlivost a ostatne si domyslim. Dalej co ten tvoj doporuceny predajca,si z NR,tak zrejma myslis toho pana zo senca,hm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 12:02

pavelb aby sme ti vedeli niečo povedať viac či doporučutiť napiš tvoju predstavu o cene ?Podla toho ti vieme poradiť a aj o prípadnej kvalite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 11:59

DUSO2 reklama je reklama ,nezabudaj že v SR mnohý robia len virtuálne nahádžu výrobky na web a ked to chceš vidieť nemajú to skladom zavolaj tam a presvedčs sa hm. Ked si niekedy kúpiš tvoje 1 infra a budeš za neho musieť vyvaliť aj prachy a nie si požičiavať to ani nechcem radšej písať od kiaľ . no koment. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 11:45

Merk rozlisuj predajcu a niekoho ktory okrem predaja,to aj sklada podla poziadaviek zakaznika,pripadne zabezpecuje servis.Nocne sa da vykombinovat z roznych komponentov od objektivu(rozne svetelnosti,priblizenie atd), okularu,puzdra(vodotesne,mono,binokular) az po samotne srdce menic,ktoreho je viac generacii.Od tejto kombinacie zalezi cena,ale to ti asi nemusim vysvetlovat. Dobre ked uz si taky suverenny a vlastnis nejake to nocne(zrejma ruskej vyroby) daj sem parametre,riadkovanie,sum,generaciu apod.,nech aj ostatni vedia co je ta lepsia ruska trieda.A na zaklade toho uverim,ze mas skutocne nieco kvalitnejsie. Ubezpecujem ta,ze som mal dlhodobe v rukach vyrazne lepsie ako 80metrov dosah. Ked uz mas tych odbornikov ty,spytaj sa ich na kvalitu ruskych menicov(nie puzdier,optiky atd),co je klucovy komponent kazdeho nocaku.Ti skutocni ti spomenu napr. holandsko-francuzkeho vyrobcu.Americki vyrobcovia(co su ti najlepsi) neexportuju kvoli nejakym obmedzeniam.Myslim,ze tych vyrobcov na svete je iba par rovnako ako predajcov na sk. Nocne ala Bushnel,Yukon a podobne znackove skladacky,su iba vybavene menicmi tych horsich tried(zvacsa ruskych vyrobcov) Ci uz mam,nemam,poznam,nepoznam neries. Ludia tu chcu dostat nejake doporucenia,hodnotnu informaciu,tak prosim uved nam tych dobrych predajcov,s ktorymi mas o com. Viem o jednom najvacsom,tom panovi s Kosic,ktoreho spomina Fridomf. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 1.6.2011 o 11:30

:)) duso 2 ja som taký borec ako ty s rozdielom ,že si nepožičiavam veci ale vlastním ich .Ak nevieš ale lacné infra sa rovná aj taká kvalita ,ak si kúpiš infra v lepšej cene ako i generácii je určite aj výsledok je iný ,výsledok obrazu pochopí len ten ,ktorý mal už najhorší infra s veľkým šumom až po špicu v kvalite obrazu ako i optike ,špičkovým meničom ako i prisvetlení,kde si to vie uvedomiť a porovnať ,poznám ludí ktorý si kúpili infra a hýkali aké je to super a pritom mali infrák za 10.000sk v triede nič moc s dosahom 80m.Ak si kúpiš niekedy infrak a budeš tam meniť aj baterky pochopíš čo píšem o rusoch a ich výrobe.V čom sú poruchové ruské infra ,je to len tvoja domienka ved nerobíš ani servis hádam ani ich nepredávaš takže si to len myslíš :) alebo možno si počul a to sme počuli už hoci čo hm??Píšeš o debate s odborníkmi ,poznáš ako niekoho v SR smiech :) ,je tu pár predajcov a nič viac a snimi mám o čom debatovať :))duso2 napíš nám teda aké si mal požičané infráky a ktoré nám doporučuješ som zvedavý na tvoju odpoveď tvoja odpoveď :verzus tvoj stupeň znalosti v tomto odbore a pochopenie bežného uživatela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 1:07

Merk ty si zase co za borca?Dobre daj sem.Ty osobne mas nocne za 3200 euri? Skusal si uz v reale nieco take kvalitne? Ake mas ty prakticke skusenosti? Ja som uz mal pozicane nocne v tejto cenovej, ale aj nizsej relacii,takze presne viem o com hovorim.Inak vyjadrovat kvalitu NV v peniazoch neni dobry napad.Zalezi na marziach obchodnikov.Ak sa mame bavit v odbornej rovine daj sem aku generaciu mas,supni sem parametre,riadkovanie atd,presvedc nas a potom mozeme niekde zacat. Ruske su najlepsie?Haha,to hovoris preto,lebo si rocnik za bolsevika narodeny a zijes v tom,ze ruska technika je to naj,alebo si to len niekde pocul? Ak sa skusis podebatovat na tuto temu z odbornikmi,zistis ze najlepsie nie su ruske,minimalne preto,lebo su poruchove. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off merk, 31.5.2011 o 9:27

Neni nad ruské nočné videnia ,najlepšie natom všetkom je,že si kúpite niečo značkové z ameriky ako výrobca a vo vnútri je identifikácia made in rusia. fridomf pozri si tie ceny čo tam majú o 250% viac pozri tie výrobky inde na nete a je to riadny rozdiel. duso2 ak si kúpiš niekedy infra za 3200 euro min.. potom sem niečo napíš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fridomf, 31.5.2011 o 6:50

Otvor si toto odkaz alebo toto odkaz a študuj!(A prečítaj si aj zákon nech vieš do čoho ideš.) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 30.5.2011 o 22:55

podla mna je to vyhodenie penazi,akekolvek nocne by malo mat svetelnu optiku a raz ked sa to napoji na dalekohlad,kde sa prida tak to bude len a len horsie.Ale ak to najdes som na to cudo velmi zvedavy.Zaverom dodam,ze netreba cakat ani uspokojive vysledky,ked bude cena tohto pristroja pod 1500 euro.Predavaju sa kadejake vyradenne,lepsie povedane vypalene nocnne videnia(vycarovane z kadejakych ruskych vojenskych skladov) na bazari v Uzhorode a pod.Nechcel by som to ani zadarmo.Nizsie generacie maju cca 2000hodin zivotnosti a potom rapidne klesa vykon a je to akurat tak do kosa a nehovorim o poskodenych pristrojoch,ktore sa vypalili tym,ze na nich parkrat zasvietilo silne svetlo a poniektori sa ich jednoducho chcu zbavit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dados, 30.5.2011 o 16:23

praveze , som to nevidel aniv ziadnom obchode , otec to tiez velmi chce zohnat , ten pán to ma vraj od kamaratov z vojenskych losov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 29.5.2011 o 22:16

Dados mozes sem hodit linku co tym myslis? To co je za cudo dalekohlad z nocnym videnim? Ono predavaju sa teraz nejake nasady za 1500 euro,ale to je smejdova ruska tuba zakladnej generacie I,budes vidiet neostre kontury zveri a bude to sumiet ked nebude mesiac.Uvidies,ze tam nieco je,ale nebudes vediet co (pohlavie,parozie apod). Nekupuj,yukon,bushnel apod to su viacmenej hracky.Pavel aky mas rozpocet? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 29.5.2011 o 16:01

doporucujem ti aj zvecsenie okolo 6 , al. napr. dokonca som videl u jedného pána dalekohlak pri , kt. si si mohol zapať aj noc. videnie , ... ja mam n.v. zvecsienie 2 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.3.2010 o 10:56

To neviem mám momentálne iba tento jeden . Kto má záujem požičiam na vyskúšanie odkaz /> komu sa bude pozdávať cenovo i kvalitou môže si ho kúpiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off redbolt, 11.3.2010 o 13:51

Edu mňa by skôr zaujímal ten YUKON, čo stál 800 eur a ty ho predávaš za 200, to by bola dobrá kúpa. Čo je to za typ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 521-560 z 593 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM