Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nočné videnie - diskusia

autor: off pavelb
pridané: 29.5.2011 15:43

Aké nočné videnie všetko okolo toho. Vaše skúsenosti a postrehy s praxe.

počet zobrazení: 147 627
počet hlasov: 6

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 12.5.2014 o 19:19

Mňa skôr zaráža ako si tu poniektorí bez hanby diskutujú o streľbe v noci pomocou nočného videnia v štýle "V pohode s tým možes strielat v uplnej tme na 200 metrov bez rozptylu" alebo "Len si zabudol povedať že Dedal má odchylku pri strielaní 4-12cm/100m čo je za tie peniaze neprípustné" alebo "je to top trieda, a hlavne ziadna odchylka pri strelbe, kusal som na 100 m a ide presne!!!! na viac metrov strielat v noci ,no neviem, ale poznam niekoho kto to skusal na 215m a uspesne". Páni, neviem či ste len takí arogantní alebo aj hlúpi, ale keď vám už nič nehovorí zákon a pojem zakázaná zbraň, majte aspoň toľko chochmesu a morálky a nerozoberajte vaše "odborné" skúsenosti na poľovníckom fóre, takéto príspevky sem nepatria. Nemám nič proti pozorovacím nočným videniam, sú to dobrí pomocníci, ale to je aj výkonná optika, je dobré môcť pozorovať čo za zver mám v revíri. Ale to skutočne potrebujete streliť za každú cenu? V tmavej noci? na 100 a viac metrov? Chýba vám doma kúsok mäsa, lebo popri nakupovaní 5000eurových nočákov na neho nevyšlo? Či len treba zaplniť miesto klami diviaka, ktorý sa počas tmavej noci išiel nažrať či vyváľať v blate? Apropo, baví vás vôbec takáto poľovačka, resp. zamysleli ste sa niekedy prečo napriek tomu, že technológia dneška dosahuje neuveriteľné výsledky, nie je plošne v poľovníctve povolená a zavedená? Proste treba dať zveri šancu, poľovníctvo nie je o bezhlavom hlušení pomocou termovízie a laserom navádzaných striel, ale o zachovaní ako tak správneho pomeru medzi lovcom a zverou, aby ešte existovali situácie, že sa proste streliť nedalo. V minulosti tieto situácie boli prirodzené, dnes je na nás, aby sme myšlienku poľovníctva zachovali my, pretože skutočne to nie je len o strieľaní. Ale nato, aby to človek pochopil musí dosiahnuť istú úroveň vnútornej pokory, empatie a úcty k všetkému živému.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 209

komentáre

zoradiť
zobrazené 441-480 z 593 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off duso2, 5.12.2012 o 12:09

Pulzar neni zly, (osobne som ho skusal) ale pri dobrych svetelnych podmienkach (mesiac,sneh, mestky svetelny smog),ale v realnej tme,hviezdy,zahmlenene,tmavy les,krmovisko v temnom lese je SLEPY bez infra prisvitu! Ktory je zase nepouzitelny v hmle,pretoze sa odraza a zaslepi pulzar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter153, 5.12.2012 o 7:24

zdravim, mate niekto skusenost s PULSAR N750? Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riverdo, 5.12.2012 o 1:21

Skuste pozriet stranku odkaz je tam vela praktickych vysvetleni aj rozdielov medzi menicmi co ja asi najdolezitejsie pre nocne pozorovacie zariadenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.11.2012 o 12:59

Hekler maximálny súhlas . Podľa platného zákona o poľovníctve je propagácia, predaj a používanie noktovízorov v SR zakázané!!!!!!!!! Apple neverím ,že veríš že Maďarsko zaútočí na NATO :-DDD a vlastne i samo na seba :-DDD . V krčmách to síce zaberá ale teraz je horúca téma koniec sveta či ilumináti :-DDD to sú tiež síce bludy ale i bludy treba obmienať . Národ sa nedá do nekonečna strašiť rovnakým bludom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 26.11.2012 o 8:02

ma uz niekto skusenosti s prisvitom od Laserluchs? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 16.11.2012 o 15:21

Nech sa k tomuto vyjadri HEKLER,on tu sermuje 190 a 247tkou.Som zvedavy co povie na to Madarsko:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.11.2012 o 15:14

až nás obsadia maďari, si bez problému... :-D. s nadsádskou.. represiu by som si vedel predstaviť aj v správnom konaní, možno aj inom zákone. no naozaj nie som špecializovaný na toto, tak teraz nebudem vyslovovať domnienky. to ale nie je predsa gro problému. dikcia zákonov je jasná, niet nad tým čo vymýšľať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 16.11.2012 o 15:06

Boze toto je problem tohto fora.Je tu milion tem s rovnakym nazvom NOCNE VIDENIE.Az teraz som si vsimol,ze vlastne ide o noktovizor na zbran.To ADMIN.Prosim zakaz otvaranie prispevkou s rovnakym nazvom.Dik.....Apple dobre mas kazdejake nasadky,ale srdce kazdeho nocaku je menic a ten das do tiel do ALELUJA.Napr. to moze byt telo tohto monokularu odkaz+/ potom binokular ako odkaz alebo nejaky nocny dalekohlad odkaz defacto je to o tom do coho ja ten menic ako predajca zabalim.Ak to bude horeuvedene,nikto,neexistuje ziadna represia v SK legislative ma nemoze ako predajcu trestat. Stale mi tu nikto nepovedal,co ked Noktovizor na zbrani sa pouziva polovnikom,ktory ide na polovacku do Madarska,kde je to LEGALNE.Potom co,musi si to kupit,zlozit v Madarsku ci co? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.11.2012 o 14:51

duso, vo všetkej úcte... predná alebo zadná násadka na puškohľad je čo? zakázaný doplnok zbrane. a tak znie aj zadanie hore. hekler má úplnú pravdu, a vôbec nejde o nejaké bububu. tu nie ja na výklad zákona moc priestoru, je to pomenované jasne. a veselo sa propagujú a predávajú zariadenia s úpravou na upnutie na zbraň. a o tom je tu debata predsa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 16.11.2012 o 14:24

Preboha ale je to v suvislosti so zbranou ako takou,ako zakazany doplnok a nie rucny pozorovak,ktory si nedovolene pripevnis na zbran ako koncovy uzivatel - polovnik!!! Nepripevnim ti to ani ta na to nenahovaram ako predajca!Zakony treba chapat a vykladat v kontexte!Dolezity je tu ucel na ktory sa noktovizor pouziva a 190 a 247 hovori v suvislosti so zbranou a lovom zveri! Suhlasis? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 16.11.2012 o 14:09

dobre sa pozri na posledné slovo tretej vety pism. c), podľa platného zákona o poľovníctve je propagácia, predaj a používanie noktovízorov v SR zakázané a ak sa ti to zdá málo sú zakázane aj zákonom o zbraniach a strelive v §4 odst.4 podľa ktorého je zakázaným doplnkom zbrane tlmič hluku výstrelu, zameriavač zbrane skonštruovaný na princípe NOKTOVÍZORA alebo termovízie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 16.11.2012 o 14:04

Prave som si to stiahol a prestudoval.Preboha Hekler,nerobme tu bubu,dnes si vyradeny armadny nocak kupis hockde v Uzohorode na blsaku. Ale ja som hypoteticky predajca,ja ti predam gerret,alebo opticky pristroj z intenzifikatorom svetla,ktory trebars mozes drzat v ruke. A ty si teraz doma zhoblujes drziak,adapter atd a pripevnis to na pusku. Podotykam nie je v SK legislative ZAKAZANE predavat noktovizory! Ako preukazes,ze ja som ti predaj opticke zariadenie na lov zveri teda ucel? Teraz som ja ako subjekt co ti to predal trestany,pokutovatelny?Preboha chlape,zober to z realnej stranky. Ake su dosledky z porusovania uvedenych zakonov?Sankcie,basa,konfiskacie??? Zakon 68? nemas na myslis 274ku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 16.11.2012 o 13:57

zákon §68 ods. 8: Zakazuje sa PROPAGOVAŤ, PONÚKAŤ a PREDÁVAŤ prostriedky a zariadenia na lov zveri, ktoré sú zakázané podľa odseku 2 písm. a) až c) a k), pozri si dobre písmeno c. podľa ktorého je zakázané používanie mieridiel a puškových ďalekohľadov vybavených hľadáčikom na streľbu v noci s elektronickým zväčšením obrazu alebo na prevrátenie obrazu a ďalších podobných zariadení umožňujúcich streľbu v noci, infrazameriavačov, noktovízorov, laserových zameriavačov, zameriavačov so zosilnením svetla a optických zameriavačov, ktoré sú prispôsobené na videnie v noci. TEDA podľa odst. 8 je ich zakázané aj propagovať a predávať, ak ich propaguješ a predávaš porušuješ zákon, ... tento bezprávny stav bude trvať až dovtedy pokiaľ nejaký pytliak neodvalí v noci poľovníka alebo kriminálnik nejakého politika, potom nastane až frmol a zisťovanie kde s k tomu dostali, a ak zistia predajcu bude mať velký problém, predpokladám že až potom sa začne uplatňovať zákon a predaj NV sa zastaví, ktorému poľovníkovi, LS alebo Policajtovi sa chodí kľudne po lese alebo po ulici keď vie že sú aj taký poľovníci a kriminálne osoby čo NV majú namontované na svojich zbraniach ? ak si to niekto nechá doviesť v uhlí je a bude zodpovedný len sám, ak mu to predáš budeš zodpovedný aj ty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fridomf, 16.11.2012 o 13:47

sumcar,prečítaj si poštu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 16.11.2012 o 12:54

Hekler mas pravdu,na slovensku je to nedovolena technika lovu,to suhlasim a som kategoricky proti tomu,ale preboha aka propagacia je trestna?Ja ti predam NV a ty si ho pripevnis na zbran,je to len na koncovom uzivatelovi,ako uzije takuto techniku,ci je to v sulade zo zakonom,alebo etickym kodexom atd! Zodpovedny je pouzivatel,nie predajca! Zabudol si na jednu postatnu vec,vela polovnikov chodi na polovacky aj do inych statov v EU.V takom Madarsku je noktovizor pri love na zbrani legalny,takze co k tomu dodas? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 16.11.2012 o 12:51

Sniper tento problem je na pozorovacich monokularoch,binokulare takto netrapia oci.Lepsie nocaky maju manualnu regulaciu jasu.Dalsim problemom je,ze vacsina majitelov dohana slabe zosilenie zbytkoveho svetla kadejakymi lasermi,ktore daju iny zahul oku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 16.11.2012 o 12:09

Blaser300WM pusti si na youtube akú chceš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 15.11.2012 o 21:13

ak mas moznost tak si neake NV pozicaj a vyskusaj a mozna prides na to ze z toho bolia oci ako svina !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300WM, 15.11.2012 o 19:16

steyr, mam rad aj rozpravku o Smolickovi. :o)))))) Daj aj taku do placu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 15.11.2012 o 16:00

Hekler aj archer - súhlasím, jediný dôvod prečo mám na zbrani svetlo je keď som sám v lese a schádzam v noci z hrebeňa, teda v rámci prípadnej krajnej núdze a nutnej obrany... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 15.11.2012 o 15:32

Hekler úplne s tebou súhlasím.. ja som túto otázku v jednej téme už načrtol no bol som sfúknutý.. je úplnou pravdou že časopisy sú plné reklám na tieto produkty.. vidieť tam baterky na spodnej strane hlavni a podobné vecičky.. tak ja neviem.. nejdem to radšej dalej rozoberať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 15.11.2012 o 14:43

Samozrejme, okrem zákona o zbraniach a strelive tu máme aj zákon o poľovníctve a už len na základe neho, resp. porušením jeho ustanovení sa človek zakázaným spôsobom lovu dopúšťa trestného činu pytliactva. Dokážem pochopiť nočné videnie v podobe pozorovákov, dokázal by som zažmúriť oko, keď si poľovník príležitostne pred ranou na zver "blikne", v prípade ak sa chce pre istotu predsa len presvedčiť či ho zrak neklame a je tam skutočne zver nie občan, ktorý v noci vyberá zemiaky, ale verejne sa pýtať na NV predsádku na puškohľad s dosahom do 100m je už minimálne drzé. Poľovníctvo je predsa o inom, o relaxe, kamarátoch a pohybe v prírode a zážitkami s tým spojenými, nie o nutnosti niečo uloviť, keď chcem silou mocou streliť dám si namiesto puškohľadu termovíziu a môžem fungovať. Mňa osobne by netešilo streliť v tme sa pasúcu zver cez nočné videnie, nie je v tom ani kumšt ani etika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 15.11.2012 o 11:59

len doplním fundovanú odpoveď aj keď viem že obidve sa stretnú z odporom,(ale ak sme právny štát tak zákony by mali platiť), že aj zák. o poľovníctve toto zakazuje v § 65,zakázaným spôsobom lovu zveri je : podľa ods.2 pism. c.: používanie mieridiel a puškových ďalekohľadov vybavených hľadáčikom na streľbu v noci s elektronickým zväčšením obrazu alebo na prevrátenie obrazu a ďalších podobných zariadení umožňujúcich streľbu v noci, infrazameriavačov, noktovízorov, laserových zameriavačov, zameriavačov so zosilnením svetla a optických zameriavačov, ktoré sú prispôsobené na videnie v noci, podľa písm, m.: je zakázaný lov inou zbraňou ako zbraňou na poľovné účely, lov zakázanou zbraňou alebo zbraňou vybavenou zakázaným doplnkom (35-§ 4 zákona č. 190/2003 Z. z.!!!), následne ešte podľa odst. 8: sa zakazuje propagovať, ponúkať a predávať prostriedky a zariadenia na lov zveri, ktoré sú zakázané podľa odseku 2 písm. a) až c) a k).... ak by sa konečne začal tento zákon uplatňovať, zistili by sme že už len propagácia takýchto prostriedkov je zakázaná a dokonca aj propagácia svetla s montážou na puškohľad je zakázaná, ale keď si pozrieme PR tak je v každom čísle reklama na nočné videnia a montáže na svetlá na puškohľad, dokonca vrátane článkov predajcov týchto zakázaných doplnkov na ich využitie na selektívny odstrel, a na záver otázka : ak sú puškohľady s nočným videním zakázané zákonom, ako je možné že sa volne dovážajú a nekontrolovane predávajú ? kedy sa zobudí niekto zodpovedný na Polícii zo zimného spánku veď okrem armády a bezpečnostných zborov ich nesmie nikto používať ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 15.11.2012 o 11:28

ma niekto Pulsar Digisight N750 ? ak ste s tym spokojni? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 15.11.2012 o 10:43

Ja ti jednu fundovanú odpoveď dám. Len pre tvoju informáciu: §4 ods. 2 písm. e) Zákona č. 190/2003 Z.z. (2) Zakázanou zbraňou je (kat. A zbraní) e) zbraň vybavená zakázaným doplnkom zbrane, a následne ods. 4 toho istého paragrafu: (4) Zakázaným doplnkom zbrane je a) tlmič hluku výstrelu, b) zameriavač zbrane skonštruovaný na princípe noktovízora alebo termovízie. (1) Zbraň kategórie A je zakázané nadobudnúť do vlastníctva, držať alebo nosiť, ak tento zákon neustanovuje inak. (2) Ministerstvo môže udeliť na základe písomnej žiadosti výnimku na nadobudnutie vlastníctva a na držanie zbrane kategórie A držiteľovi- bližšie sa to dá pozrieť v predmetnom zákone. a následne tu máme § 294 Trestného zákona, konkrétne jeho 2 odsek (2) Kto sebe alebo inému vyrobí, dovezie, vyvezie, prepraví, zadováži alebo drží strelnú zbraň, jej súčasť alebo komponent bez povolenia alebo bez označenia zbrane určeného na jej identifikáciu podľa medzinárodnej zmluvy, ktorou je Slovenská republika viazaná, alebo takú činnosť sprostredkuje, potrestá sa odňatím slobody na tri roky až osem rokov. Mám pocit, že čo sa týka všeobecného právneho rozhľadu, resp. minima pre držiteľa strelnej zbrane, dosť to u niektorých pokrivkáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strelec151, 14.11.2012 o 19:08

Kto skúsený poradí? Chcem si kúpiť NV na puškohľad Zeiss 3-12x56 Diavari clasic do predu. Existuje niečo také,čo budem cez to vidieť na 100 m v tme bez prísvitu? Za fundovanú odpoveď Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 7.11.2012 o 22:26

spito konecne spravny clovek co to pomenoval slabuckym.Uz sa to tu pisalo na prispevku,ktory zakladatel zrusil v tuto sobotu.S prvou GENERACIOU nie je zabava,je to iba taka hobby hracka a radsej si kupit svetelny dobry dalekohlad,ktorym v noci pri mesiaci co to uvidiet.Ceny nocnych,kedy uz nieco uvidis zacinaju 2500 a viac...imho mne sa aj ta 550 zda slaba,zrni jak slak na tych 80 metrov,je to iba DIGITAL,ktory sa sotva vyrovna 2Generacii a my uz dnes mame 4tu! 1 Generacia je muzealna technika,ktora sa pouzivala v druhej svetovej vojne a par firiem si este robi biznis a vyraba tieto elektronkove zosilovace zbytkoveho svetla pre vas polovnikov za 100 kacek:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off spito270, 7.11.2012 o 18:57

su podniky kde sa da za nejaku 100-vecku vidiet dost, no tam uz len s ochranou, ako spominal dede :)no pokial sa bavime o nocnom videni, vyskusal som oba Vami spominane, no GS 1x20, ten sa 550tke nemoze rovnat. Je to strasne slabe... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 7.11.2012 o 18:40

Je to nocne videnie GEN1,ktore potrebuje laser prisvit inak je slepe.Ono clovek tym rozozna kontury zveri,ale v zrnitom obraze nevidi parozie,pohlavie pri vacsej vzdialenosti (cca 100m).Tu je prakticka ukazka na cca 73m jeho digital brata plusar 550. odkaz Ak chces nieco vidiet chod do nocaku s optoelektronickym menicom vyssej generacie. (aspon 2+ s 60 riadkami).40 riadkov nieco je zalostne malo. Spito za to aby si niecop videl musis priplatit,za malo penazi malo muziky:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 7.11.2012 o 17:20

Spito 270 - tak to je potom super nočné :-) tak ani ochrana neni potrebná ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off spito270, 7.11.2012 o 15:40

je to eroticke nocne videnie, vraj ho uz je dostat aj v sexshopoch... Lebo do nho pozries a PI*U vidis.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off sumcar, 7.11.2012 o 10:42

PULSAR CHALLENGER GS 1X20 -

zdravim vsetkych !

mate niekto toto nocne videnie ? zaujimali by ma skusenosti z praxe..

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 31.10.2011 o 20:35

no fajn vidim,ze mozeme rozbehnut zaujimavu diskusiu.Len nemyslim,ze je vhod tam poslat beznych ludi po rozumy,vacsinou sa tam vyskytuje odborna verejnost,svetovi predajci,nadsenci,ale budiz ak niekomu nebude vadit anglina. Takze mal so photonis,co XD4,XR5 hm? Ake su tvoje skusenosti?Ja si myslim ze je to to naj,co bezny smrtelnik moze kupit. Ekran nie,je to lacnejsia kvalita made in rossija..ja inklinujem jednoducho ku zapadu.Ten zaver som nedostal,menic zosilni fotony zo zbytkoveho svetla aj v casti infra podla toho aka je generacia to je viacmenej jasne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 30.10.2011 o 22:03

Duso2 reagujes ako 18 rocny , ja som tym vobec neobjavoval ameriku chvala bohu to forum poznam uz nejakych 5 rokov , prvy nocak som si kupoval v 18 tich, vtedy ma stal 550 dolarov :D bol 1+ , ekran ;) , gain bol 900 x nic moc ale vtedy to bolo dobre :) no a potom 2 DEP... avsak s tym co si tu pisal sa da samozrejme suhlasit :D, len je fakt ze celkovo NV fungujuce na principe zosilenia zbytkvoeho infracerveneho svetla cez EOM je z mojho pohladu dost obmedzeny.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 30.10.2011 o 17:34

Peter1986 preboha vsak neobjavil si ameriku,toto pozname...ale uvedom si ze mnoho starsich rocnikov (zvacsa sa tu pohybujucich) nie je spravidla az tak anglicky vybavenych...a nemusis sa bat o moje kuse informacie:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Brad, 29.10.2011 o 16:21

Má niekto z Vás skúsenosti s prístrojom Bushnell Superwolf Gen. 2 plus? cena vs. hodnota, kvalita, parametre, vlastnosti. Ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 29.10.2011 o 11:53

Pre realne skusenosti a relevantnejsie informacie doporucujem toto formu odkaz tym neznevazujem nejake kuse informacie od nasich uzivatelov ale tam je toho podstatnwe viac kedze je to zamerane len a len nato ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 28.10.2011 o 19:57

Ale krokodyl preco sa tomu cudujes,poviem ti priklad...mozes si kupit daciu za 7 tisic a mercedes za 30.V oboch sa odvezies,splnis ucel..ale pocit z jazdy na tom mercedese je inde a aj kvalita materialov,preciznost vyroby a OTK...funguje to tak vsade. Ak mozem poradit so slusnejsou 2+ sa da zahrat divadlo,ale menic s priemernym korpusom sotva pod 2800:( Mozete pouizvat laser,ale sami vidite ze o com to je pri nizsich frekvenciach (808 apod) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 28.10.2011 o 18:59

Zaujimava diskusia. Nepotesili ste ma. Treba poriadne priplatit za skutocnu kvalitu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bandok, 28.10.2011 o 0:46

zeiss FERO... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 441-480 z 593 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov