Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Čakatelia - Členovia PZ - diskusia

autor: off kajo015
pridané: 25.2.2011 17:20

Vážený čakatelia aj členovia Pz zaujímalo by ma keď je už ten čas VČS ako ste dopadli či vás prijali za členov ,alebo za čakateľov a či ste s tým mali nejaké problémy , a kolko ste čakali na členstvo a tak... Za vaše postrehy dakujem a podelím sa s mojími ak bude záujem.Lovu zdar!!!

počet zobrazení: 73 354
počet hlasov: 9
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jmatta, 28.5.2013 o 19:31

Priatelia, som poľovným hospodárom v PR o výmere cez 4000 ha, ktorý je zaradený do jelenej oblasti na východe Slovenska. Nikdy v minulosti som osobne neprispieval do diskusie na túto tému. Teraz by som rád pridal svoje stanovisko. V prvom rade by som neodsudzoval novú generáciu poľovníkov a nehádzal ich do jedného vreca. Mám 45 rokov a necítim sa byť ani starý, ani najmladší. Hlavne môžem hodnotiť stav v poľovníctve a prístup nových poľovníkov k poľovníctvu pred rokom 1989 a po tiež po ňom. Vtedy aj teraz boli a sú poľovníci, ktorí berú poľovačku, poľovných psov ako "srdcovku", resp. ako životný štýl a nie len ako formu relaxu, prípadne realizáciu sa v aktuálnom spoločenskom trende. Nikdy som nedelil ľudí, ani poľovníkov na starých a mladých. Poznám poľovníkov dobrých, zapálených, pracovitých, pokorných, ktorí si vážia prírodu, kamarátov a vôbec všetko, čo súvisí s tým, čo pre mnohých z nás predstavuje významnú súčasť života-poľovníctvo. Pokiaľ si aj nový poľovník(čakateľ) plní svoje povinnosti, potom vie, že ho odmena neminie. Ja som od detstva bral vstup do revíru tak, že ak som urobil málo pre zver, nemal som právo mať ani veľké nároky. K dnešným čakateľom, ktorých mám v PZ môžem povedať toľko, že tak ako v minulosti, aj teraz sú poľovníci, ktorí majú väčší záujem, niektorí majú väčšie skúsenosti, ale hlavne vždy sa nájdu tí, ktorým fandím najviac a to sú čakatelia, ktorí sa chcú veľa naučiť, sú ochotní pomôcť a hlavne nič za to nečakajú. Robia to preto, lebo to chcú robiť, lebo je to možno aj ich životný sen. Títo členovia, resp. čakatelia sú aj náležite odmenení za svoju prácu. Tak napríklad jeden z mojich čakateľov má tohto roku povolenku na lov diviačej zveri bez rozdielu veku a pohlavia, samičej jelenej zveri a jeleňa I.II.a IV.VT, srnca I.II.III. VT. Ale treba povedať, že tento človek robil niekoľko rokov pre náš PR to, čo som od neho vyžadoval a posledné roky aj bez toho, aby som mu čokoľvek povedal.Samozrejme záleží aj na tom, koľko má kto času a možnosti. Nikdy to bebude rovnaké u všetkých, ale nakoniec to nikdy nebolo ani vtedy, keď som ja začínal. Tí, čo nemajú toľko času a možnosti, sú pracovne mimo bydliska a pod.si musia uvedomiť, že môžu mať primerané nároky ich výkonu. Držím sa zásady, "každému podľa jeho zásluh". Samozrejme, že starým členom patrí úcta a rešpekt a to vyžadujem vždy. Zároveň ale rešpektujem, že moja zásada "PTP: pracovitosť-trpezlivosť-pokora" má byť vyžadovaná od všetkých rovnako. Priatelia-čakatelia za členov do PZ, držím vám palce a som presvedčený, že vaša práca bude hodnotená tak, aké budú vaše výsledky. Príroda je veľmi múdra a nemajte obavu, stále platí, "ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva". jozef matta

dať hlas príspevku | počet hlasov: 92

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jozef, 30.12.2014 o 18:29

Neviem ako by to stíhal a ani ma to netrápi ... no určite to,že mnoho nových polovníkov nemá kde polovať neovplivňujú nejaký mnohočlenovia...ten problém má korienok niekde inde ved si len predstavte ten kolektív čo nechá niekoho 9 rokov čakať na členstvo a ani po takom čase mu nedajú ´´kamaráti´´ hlas..a viete prečo ? Lebo by mali o porciu menej...Ja nehovorím že pozri si tu na webe inzrciu kde ponúkaju ročnú povolenku za 2000-3000 eur to nie len sa proste poobzerajte po iných revíroch a možno uspejete...držím všetkým palce ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 30.12.2014 o 18:26

no citam, ze podaktorych kandidatov ani kamarati nepodrzia-nedaju hlas :-D tak to ne smutne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 30.12.2014 o 18:17

Karol ked su Eurače ide všetko,len to už je o inom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 30.12.2014 o 17:47

sediet s 1 ritou na 2 stolickach sa neda!!!Jozef ako by stihal ten superman sa starat o zver v 10tich reviroch? :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 30.12.2014 o 17:33

Daniel kto si robí PL vie do čoho ide...ak niekto čaká 9 či viac rokov na prijatie tak neviem no ja osobne by som sa na ten revír po druhom roku vysra* a hladal dalej...ani ja nepolujem v revíri kde som vyrastal mám tam rodinu a pod. asi im nesedím tak to ani neriešim...proste kto chce možnosť polovaňia si nájde...ak niekto stíha polovať v desiatich revíroch je to jeho vec.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 30.12.2014 o 14:04

Ano je to problem sa niekde dostat do reviru, len potom nechapem naco sa chrli tolko novych polovnikov, ked na kurzoch je niekedy aj 30 a vyse kandidatov, kde si vacsina robi polovku preto,lebo ho to bavi a chce vykonavat pravo polovnictva. Malo by to byt v legislative nejak upravene, aby potom necakal niekto 9 rokov a viac, kym ho prijmu za "cakatela" a az za dva roky za clena, mozno. A velka brzda je aj to, ze ked su horni a dolny a polovica poluje v jednom aj druhom pz tak vlastne zaberaju miesto novym clenom. podla mna by mal kazdy polovnik polovat v jednom PZ. a prijmalo by sa viac, ako teraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pochyba, 30.12.2014 o 13:46

Mozem povedat,ze vzdy je to 50 na 50.Cakam uz deviaty rok a minuly rok mi chybali dva hlasy.A to len preto,lebo podpora niektorych "akoze" kamaratov bola taka,ze zo slubov sa stala hola realita a vtedy sa cloveku otvoria oci!Prajem vsetkym cakatelom a kandidatom vela trpezlivosti a aj toho stastia.Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off 223Rem, 29.12.2014 o 19:28

Je PZ povinné zaslať výsledok hlasovania z VČS o prijatí/neprijatí za člena PZ žiadateľovi o členstvo v PZ? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 26.2.2014 o 14:33

650525: Ja to s poľovníctvom myslim dobre a chcem volný čas venovať poľovníctvu - kto mladému začínajúcemu poľovníkovi podá pomocnú ruku? LOVU ZDAR!!! :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 650525, 25.2.2014 o 12:50

Uznàvam je to realita! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 25.2.2014 o 7:27

Ja sa nesťažujem ja len uvádzam realitu aká je! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 24.2.2014 o 21:21

Číta sa to veľmi zle jedného nepríjmu,druhého áno a ďalší sa sťažuje,že v jednom ho prijali a do druhého nie.Slušnosť každého poľovníka je dobre oboznámiť čakateľa s podmienkami prijatia za člena a dodržanie týchto podmienok je dané domácim poriadkom.V DP je stanovená čakateľská doba a po prijatí uložiť úlohy,ktoré musí čakateľ splniť.V našom PZ čakateľská doba jeden rok,povinnosti a splnenie úloh výbor vyhodnotí a podá návrh členom o členstvo v PZ.Pred prijatím prihlášky za čakateľa musí členská základňa vedieť dopredu či po splnení úloh ho vezme za člena,alebo čakateľa bude vodiť za nos a odkladať jeho prijatie.Každá minca má dve strany , preto netreba hádzať všetkých do jedného vreca a treba byť niekedy aj sebakritický. K poľovníctvu ma viedol otec,krstný otec,svokor a dnes sa môžem pochváliť,že som vychoval ďalších poľovníkov-svojich dvoch synov,ktorý od mala sa starali o zver budovali zariadenia a preto dnes sú platnými členmi nášho PZ.Všetkým,ktorí to s poľovníctvom myslia dobre a chcú volný čas venovať poľovníctvu - nech týmto mladým začínajúcim poľovníkom podajú pomocnú ruku. LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off jancigas, 24.2.2014 o 19:51

Do prvého PZ ma prijali minulý rok jednohlasne ale v susednom kde mám pozemky mi chýbal 1 hlas a nepomohlo ani to, že tam mám 98% členov kamarátov rodinu atď. a ďalšiu žiadosť môžem podať až o 3 roky, čistá k.......a. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rempo, 24.2.2014 o 19:48

Hekler: nikde netvrdim ze to bude za modre oci. A ani netvrdim ze budu primat novy clenov. Len starych PZ bude zrazu viac bez reviru. A bohaty neznamena, ze ma v plane vsetko vystreliat. Nezbohatol clovek preto, ze je vul. Kazdy si uvedomuje ze dobre predany kus dobre platiacemu hostovi je viac ako za divinu vo vykupe. A sledovat co sa deje po reviroch na SVK je do placu. Radsej dam peniaze v sukromnom reviri, ako niekomu liezt do riti. A preco. Ze je starsi a dostal sa do zdruzenia skor. To nieje o neucte k starsiemu. To je o dementnej logike. Vela zdruzeniam to prajem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off lacik, 24.2.2014 o 19:40

durko tak to ti blahozelam,no myslis si ze jeden dedo,oco ,brat,svagor a este hocijaky clenovia rodiny su vyhodou?som cakatel v zdruzeni kde su asi 35 clenovia a na prijatie za clena potrebujem nadpolovicnu väcsinu hlasov vsetkych clenov,takze ak si ista skupina zmysli ze ma neprijmu,ze mam este cas,staci ak z nich niektori nepridu na vyrocnu schodzu,par zahlasuju proti a ja cakam pekne dalej,bohuzial je to tak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off durko59, 24.2.2014 o 19:20

pozdravujem...keď čítam komentáre tak to je smutne z terajším poľovníctvom niekde...ja som mal pomerne ľahkú cestu od kandidátskej praxe až po členstvo...minulého roku som bol prijatý za čakateľa z plným počtom hlasov a v sobotu za člena mi chýbali dva hlasy aby som mal plný počet...a podotýkam že v združení nemám žiadneho otca,ani deda proste nikoho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 24.2.2014 o 18:05

Stagstallker súhlasím a ten ´´zbohatlík´´ tam spraví možno menej špiny ako tí čo sú tam teraz...aj u nás sú tie dva roky až potom máš šancu byť zvolený za člena... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 24.2.2014 o 16:31

čakatelská doba je len v SPZ na základe ich vzorových stanov, preto nechápem ako môže byť v niektorých PZ opakujúca a teda kumulujúca .... orol, nepochopil som čo si chcel povedať posledným príspevkom, nepoznám jeden jediný prípad kde by sa člen PZ dovolal zmeny rozhodnutia ČS keď ho hlasovaním v súlade s platnými stanovami neprijali, práve naopak je veľa súdnych rozhodnutí v takýchto sporoch kde je jednoznačne konštatované, že "členov PZ nie je možné žiadnym spôsobom nútiť ako majú hlasovať", (to bol aj jeden z dôvodov zrušenia čl. o prednostnom práve na prijatie vlastníkov do existujúcich PZ, bola to v skutočnosti diskriminácia, či už pozitívna alebo negatívna - záviselo to len od strany pohľadu,preto to nový zákon upravil právom vlastníkov na rozhodnutie či budú poľovať sami alebo výkon poľovníctva prenajmú inej PO),aj keď obaja vieme ako "slobodne" sa hlasuje v PZ, žiaľ tak to dopadne keď zabudne vôl že teľaťom bol ... fandím predstave Rampa že po ukončení platnosti zmlúv budú noví poľovníci poľujúci v revíroch (ktorí získajú revíri za svoje modré oči) hromadne prijímať cudzích poľovníkov do svojich združení, ale myslím si že toto je bezhraničná naivita, veľmi rád by som sa mýlil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off steyr, 24.2.2014 o 15:05

Stagstalker - súhlas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lacik, 24.2.2014 o 15:05

pekne si to napisal a je to cista pravda.tie dva roky si vymysleli len minulorocnej schodzi,predtym rok,a ja uz tusim,ze hned o 2 roky ma za clena neprijmu,to by som sa musel pchat z jednej riti do druhej,plus samozrejme povinnosti,brigadya hlavne na spolocnych polovackach im durit diviaky az pod hlavne,taka je ta stara polovnicka politika.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stagstalker, 24.2.2014 o 13:56

2 roky? Vo veľa združeniach štandard. A to človek nemá nič zaručené ani keď si počas tých dvoch rokov splní všetky povinnosti do bodky. Členovia neodhlasujú a čakateľstvo sa predlžuje o nové obdobie napr. 2 rokov. Pritom niekedy absolútne nelogicky a kontraproduktívne, bez prihliadnutia na počet aktívne poľujúcich členov v združení a tiež aj priemerný vek členov. Sú čakatelia, ktorí takto "čakajú" aj 6 a viac rokov. Ale hlavne, že niekde sa potom plány lovu nestíhajú plniť, mimoriadne sa predlžujú doby odstrelu niektorej zveri, na brigádach je biedna účasť, ale nových prijímať netreba. Veď načo, v znení hesla, ja poľujem, čo ma po inom. A keď si potom niektorí s prostriedkami z dôvodu pretrvávajúcej frustrácie vylobujú revír vlastný, tak potom čítame o "ukradnutých" revíroch, podvodoch, zbohatlíkoch a podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

off orol, 24.2.2014 o 13:52

Ustava Slovenskej republiky Čl. 29 (1) Právo slobodne sa združovať sa zaručuje. Každý má právo spolu s inými sa združovať v spolkoch, spoločnostiach alebo iných združeniach. Čl. 13 (1) Povinnosti možno ukladať len na základe zákona, v jeho medziach a pri zachovaní základných práv a slobôd vid. aj clanok 12 ustavy SR P.s – ustava a zakon je najvyssia pravna norma a je nadradena „stanovam SPZ, komory, PZ, ci domacemu poriadku“ (upriam pozornost na CLANOK 13 ods.1 cit:POVINNOSI MOZNO UKLADAT LEN NA ZAKLADE ZAKONA !! Preto nechapem, naco su potrebne hlasovanie o prijati za clena PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 24.2.2014 o 13:41

Nebojte. Zachvílu sa končia zmluvy. (Ako kde). A aj pôvodný budú mať čo robiť, aby tam polovali. Ľudové poľovníctvo sa za pár rokov vytratí. A bude nová doba :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mibe74, 24.2.2014 o 13:25

to je teda blbost, tas cakat o 2 roky na clena-to je chore... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacik, 24.2.2014 o 11:24

jancigas,mne pred rokom tiez chybal jeden hlas,no toho roku uz som cakatel,skodalen ze musim cakat zas 2 roky na ziadost za clena.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 24.2.2014 o 7:35

1 hlas chýbal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ajven, 21.2.2014 o 14:08

po 13 rokoch som dobrovolne vystupil zo zdruzenia. Nestastna 13-tka :-) par rokov som to toleroval, ale ked uz toho bolo moc... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 21.2.2014 o 13:02

Moje očakávania? Stále je to 50/50, dám vedieť v nedeľu po VČS ako som dopadol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 21.2.2014 o 12:40

Blizia sa vyrocne schodze, kde sa budu prejednavat aj ziadosti o prijatie do reviru. Tych ktorych sa to tyka, ake su vase ocakavania? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 2.10.2013 o 22:57

Ja mam tiez podanu ziadost od septembra. Do februara este daleko, tak uvidime ako to dopadne. Moc tomu nedavam, ale bude to tak, ako to ma byt... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marekhano, 2.10.2013 o 14:54

Par rokov nazad som sa stahoval, dnes som podal ziadost o priatie do tunajsieho zdruzenia... tak drzte palce a rad sa podelim so skusenostou, nech uz bude akakolvek. Snad to nieje az take zalostne ako by sa z tejto diskusie zdalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 9.9.2013 o 19:10

orol ja len konštatujem, že by som nechcel poľovať niekde kde nie je dobrý kolektív... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 9.9.2013 o 17:37

tome83 silou mocou sa nesmieš tlačiť ku kartárom, kde miesta sú už obsadené a viac ludí už vlastne nemôže ani hrať hru a silou mocou sa nesmieš tlačiť ku biliardu, či gulečníku, kde už partia hrá, sú plní a vlastne daľší hráč už vlastne ani nemôže hrať . To je jasné ako facka. Poľovnícke združenie je ale diametrálne odlišná vec, tu už v nami prejednávanej veci platia zákony, predpisy, Ústava atd a preto sa nedá len tak povedať, že uchádzača splňajúceho podmienky nechceme, ako to hovoríš ty. Dá, ale za cenu rizika. To nie je totižto tvoje združenie, tvoje súkromné vlastníctvo, tvoja motorka, aby si si diktoval podmienky, že nikoho nechceš, alebo aby si prijal len rodinu a neprijal už nikoho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off WolfHunter, 9.9.2013 o 16:40

Soson má pravdu...je uplne iné fungovať na miestach kde si vyrastal a poľovníctvu privoňal prvý krat kde to poznáš kde si doma...často máme k dispozicii len jeden uhol pohľadu a nie vždy je riešenie hľadať to inde...mne trvalo 5 rokov kým so sa do združenia dostal...pracoval som prejavoval aktivitu a čakal je pravda že donekonečna sa to nedá ale už len názov čakaťeľ je výsťožní ...mení sa doba ľudia jeden dnes sa nedá a zajtra sa dá...je to o ľudoch prístupe vztahoch opatrnosti a predsa len treba pochopiť aj to aký dnes sme niekto to založil budoval a vždy budu aj zarytý starci aj horlivý mladíci je to len o kompromisoch a ako sa to spomenulo vyplavať sa na LZ je málo na to aby sa veci pohli kto chce hľadá sposob kto nie vyhovorky! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off soson, 9.9.2013 o 16:08

tome a čo keď chcem byť v združení aby som sa LEGÁLNE mohol starať o zver v mieste bydliska ? Aby som ráno o tretej zobral dceru na posed a mohol pozorovat zver bez problémov ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off namreh, 9.9.2013 o 15:51

goret nerozumiem tvojej hlbokej myšlienke:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 9.9.2013 o 15:50

orol načo sa niekto bude silou mocou tlačiť do združenia ak ho tam nechcú? poľovačka nie je len o staraní sa o zver a love, ale aj o priateľstvo, a čo má niekto z toho že sa za každú cenu dostane do PZ ak tam nebude nikto kto by mu aspoň úprimne zagratuloval k úlovku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 9.9.2013 o 14:55

Inak ja sa čudujem poľovníkom bez revíru v SR, ktorí sa domáhajú dostať do PZ, či PS už niekoľko rokov a cítia sa diskriminovaní, že sa nespoja dokopy a nevytvoria si nejaké občianske združenie, alebo spojí sa aspoň časť a nebojujú hromadne a spoločne. V jednote je sila, nie? Treba „bombardovať“ štátne orgány, požadovať zmeny, písať do masmédií atď a poukazovať na porušovanie zákonnosti v SR. Nájsť dobrého právnika predsa nie je problém a hromadná žaloba na porušovanie zákonov, ústavy a demokracie v danej veci je možno namieste, ale to už povie právnik čo sa dá a čo sa nedá, vsak ... P.s- to je len môj názor, nie tvrdenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 9.9.2013 o 14:35

Najlepšie sa je dostať do PZ normálnou slušnou cestou, to je fakt. No ale ak ťa niekoľko rokov „kamarati“ vodia za nos a odrbávajú, tak je bohužiaľ namieste uplatňovať si svoje práva súdnou cestou. Ak zvíťazíš ako už v tejto veci zvíťazili tí, čo sa odhodlali bojovať, neboj sa toho, že v PZ ti budú automaticky podkopávať nohy nemusí to byť zakonite pravda (však nohy by si im mohol aj ty podkopávať, keby o to šlo) a oni sa budú tiež trochu v začiatkoch báť. Práve naopak, niektorí členovia ťa začnú brať ako chlapa že nie si hlúpy a dokonca ťa môžu začať obdivovať, resp. skôr či neskôr si ťa začať vážit. No a ty to hneď v začiatkoch preukáž spolahlivosťou, slušnosťou a pracovitosťou, že si chlap. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel