Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Čakatelia - Členovia PZ - diskusia

autor: off kajo015
pridané: 25.2.2011 17:20

Vážený čakatelia aj členovia Pz zaujímalo by ma keď je už ten čas VČS ako ste dopadli či vás prijali za členov ,alebo za čakateľov a či ste s tým mali nejaké problémy , a kolko ste čakali na členstvo a tak... Za vaše postrehy dakujem a podelím sa s mojími ak bude záujem.Lovu zdar!!!

počet zobrazení: 73 195
počet hlasov: 9
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jmatta, 28.5.2013 o 19:31

Priatelia, som poľovným hospodárom v PR o výmere cez 4000 ha, ktorý je zaradený do jelenej oblasti na východe Slovenska. Nikdy v minulosti som osobne neprispieval do diskusie na túto tému. Teraz by som rád pridal svoje stanovisko. V prvom rade by som neodsudzoval novú generáciu poľovníkov a nehádzal ich do jedného vreca. Mám 45 rokov a necítim sa byť ani starý, ani najmladší. Hlavne môžem hodnotiť stav v poľovníctve a prístup nových poľovníkov k poľovníctvu pred rokom 1989 a po tiež po ňom. Vtedy aj teraz boli a sú poľovníci, ktorí berú poľovačku, poľovných psov ako "srdcovku", resp. ako životný štýl a nie len ako formu relaxu, prípadne realizáciu sa v aktuálnom spoločenskom trende. Nikdy som nedelil ľudí, ani poľovníkov na starých a mladých. Poznám poľovníkov dobrých, zapálených, pracovitých, pokorných, ktorí si vážia prírodu, kamarátov a vôbec všetko, čo súvisí s tým, čo pre mnohých z nás predstavuje významnú súčasť života-poľovníctvo. Pokiaľ si aj nový poľovník(čakateľ) plní svoje povinnosti, potom vie, že ho odmena neminie. Ja som od detstva bral vstup do revíru tak, že ak som urobil málo pre zver, nemal som právo mať ani veľké nároky. K dnešným čakateľom, ktorých mám v PZ môžem povedať toľko, že tak ako v minulosti, aj teraz sú poľovníci, ktorí majú väčší záujem, niektorí majú väčšie skúsenosti, ale hlavne vždy sa nájdu tí, ktorým fandím najviac a to sú čakatelia, ktorí sa chcú veľa naučiť, sú ochotní pomôcť a hlavne nič za to nečakajú. Robia to preto, lebo to chcú robiť, lebo je to možno aj ich životný sen. Títo členovia, resp. čakatelia sú aj náležite odmenení za svoju prácu. Tak napríklad jeden z mojich čakateľov má tohto roku povolenku na lov diviačej zveri bez rozdielu veku a pohlavia, samičej jelenej zveri a jeleňa I.II.a IV.VT, srnca I.II.III. VT. Ale treba povedať, že tento človek robil niekoľko rokov pre náš PR to, čo som od neho vyžadoval a posledné roky aj bez toho, aby som mu čokoľvek povedal.Samozrejme záleží aj na tom, koľko má kto času a možnosti. Nikdy to bebude rovnaké u všetkých, ale nakoniec to nikdy nebolo ani vtedy, keď som ja začínal. Tí, čo nemajú toľko času a možnosti, sú pracovne mimo bydliska a pod.si musia uvedomiť, že môžu mať primerané nároky ich výkonu. Držím sa zásady, "každému podľa jeho zásluh". Samozrejme, že starým členom patrí úcta a rešpekt a to vyžadujem vždy. Zároveň ale rešpektujem, že moja zásada "PTP: pracovitosť-trpezlivosť-pokora" má byť vyžadovaná od všetkých rovnako. Priatelia-čakatelia za členov do PZ, držím vám palce a som presvedčený, že vaša práca bude hodnotená tak, aké budú vaše výsledky. Príroda je veľmi múdra a nemajte obavu, stále platí, "ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva". jozef matta

dať hlas príspevku | počet hlasov: 92

komentáre

zoradiť
zobrazené 441-480 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 16.8.2011 o 22:56

Koteky doporučujem zopakovať si vybrané slová .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off koteky, 16.8.2011 o 21:42

Kto chce s vlkmi žit,musí s nimi viť.Svoju politiku treba presadzovat vtedy ked mate slovo a tak dalej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 21.6.2011 o 7:53

Je až smiešne pozerať sa na niektorých starých (dlhoročných) členov, ktorí majú hlasovať za prijatie čakateľa za riadneho člena. Argumentácie typu: málo aktivity, nedostatočná angažovanosť, atď. A keď nie je čas poľovačiek, v revíre ich nenájdete, na spoločných majú oblečené maskáče zo 70-tych rokov, príp. iné "montérky" a aj tak jediný problém je to, že by museli deliť mäso na viac podielov. U týchto pánov väčšinou ide len a len o mäso. Česť výnimkám, ale tých je dnes ako šafránu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 7.4.2011 o 23:20

no na to musis spravit polovne skusky. aku skupinu zbrojneho preukazu mas? bezna gulovnica je zbran kategorie C a tu podla zakona moze nadobudnut drzitel zbrojneho preukazu, nerozumiem celkom na co ti ma byt polovny listok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bret, 7.4.2011 o 23:08

Zdravím vás som tu nový ,a mal by som na vás prozbu , poradiť celkový postupu k získaniu poľovného lístka ,ako mám postupovať .Som držitelom zbrojného preukazu ,ale k prihlaseniu guľovej zbrane po mojom otcovi ktorý ból od detctva vašnivý poľovník potrebujem poľovný lístok . Ide mi len o poľovný lístok nie o členstno aj napriek tomu že som vlastík pôdy v poľovnom revíry . vopred vám ďakujem za radu ako postupovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 7.4.2011 o 21:25

Strašné čítať-nepochopiteľné!Prijali vás za čakateľa dali úlohy,vybrali ste si krsného otca splnili ste si dané úlohy počas čakateľskej doby.Výbor vyhodnotí vašu prácu a podá návrh na prijatie za člena PZ.Musíte sa oboznámiť s domácim poriadkom daného PZ stanovy sú skoro rovnaké.Treba sa spýtať prečo vás zobrali za čakateľa,keď vôbec nepočítali,že vás nezoberú za člena PZ.Podľa mňa je veľa dôvodov prečo vás nemôžu zobrať za člena PZ všetky podmienky sú v dom.poriadku.V našom združení každý čakateľ má svoje úlohy jednoročná čakateľská doba,keď nesplní niektoré úlohy čak.doba sa predĺži o jeden rok.Výbor vyhodnotí a dá návrh na prijatie a za mojich 15rokov členstva sme prijali každého čakateľa.Mali sme i iné dve žiadosti ,ktoré sme odmietli z dôvodu- proti dom. poriadku.Viem je to veľa práce počas čakateľskej doby,ale aj ako člen daného PZ.Prosím Vás neťahajte začínajúcich poľovníkov za nos a pomôžte začínajúcim poľovníkom!! LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipoo, 6.4.2011 o 18:32

Páni dnes som sa skontaktoval s hospodárom a moja otázka bola "má vyznam podať si znova žiadosť"a odpoveď podla toho ako prebehlo hlasovanie tak nie.Takže určite tam nešlo o odrobené hodiny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 5.4.2011 o 20:55

zabudol vol ked ťelaťom bol....každý kto je za vodou tomu sa lahko povie možno sme mladý ale vynakladáme rované usile rovankú snahu čas a financie ako tý už členovia podmienky nie su rovnake pristup nie je fér a nech mi nikto nekáže ako sa chovať ak viem s kým mám dočinenia ludia nie su blbý polovníctvo u nás by dnes bolo niekde inde keby to bolo o tom čo má byť ...nepochopím ako možete písať aby robil dva krát tolko aby robil naviac a aby bol ticho...s emociamy je to možno pravda ale ako ma človek prehltnuť vedomie kolko ludí tolko chuťí a čo človek to iný prístup...s tým hlasovaním je to pravda kebyže sa mal každý vyjadriť prečo je pri hlasovaní proťi alebo hlas neda dva krat by si rozmyslel tak ma na haku ved nikto sa nedozvie a ma aj priestor na falos spravme to verejne nech vieme akýych a kho medzi sebou mame tam by sa uakzali týpci ale to nikdy neprejde lebo rpivela zla by vyslo na svetlo sveta ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 4.4.2011 o 19:42

tiez si myslim,ze nic sa na tom nezmeni ani,ked sa bude drzat rad a vnucovat sa.skor ho len vyuzivali a od zaciatku nemali v plane nikoho cudzieho medzi seba brat.na tvojom mieste by som ksusil ine zdruzenie a nerobil im tam uz pajaca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 4.4.2011 o 19:40

hej dajme tomu ze ho tahali za nos a vyuzivali..ktoreho mladeho polovnika ci je to uz kandidat alebo mlady clen dnes svojim sposobom nevyuzivaju???kazdeho jedneho,si najmladsi a jednoducho ides..ale tak to stale bolo a bude.ked ta v dnesnej dobe zoberu po roku do pz,tak mas bud velke stastie,moc penazi,alebo tam poluju clenovia tvojej rodiny alebo velmi dobry kamarati a nie jeden..(u nas v okoli je to už svojim sposobom rodinkarstvo),ja to vidim takto..ked nema ine pz tak nech zostańe tam,aspon nejaka polovka a po case sa uvidi,ked sa nato chce vykaslat,tak to uz je jeho vec..ale tak po dvoch rokoch hadzat flintu do zita mi nepride najrozumnejsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 4.4.2011 o 19:25

Nezmení...doteraz predsa nesedel na zadku....2r.je dost casu...tahali ho za nos a vyuzivali..keby ho tak chceli tak po roku ho zoberu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 4.4.2011 o 19:03

asi tak jak hovori edu,stale rob nieco navyše.bud az otravny svojim pristupom,sprav pekny posed,krmelec...nepytaj sa ci mozes nieco spravit,ale oznam im ze si to spravil..ja si myslim ze ich postoj k tebe sa po case urcite zmeni... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.4.2011 o 18:55

sipoo tak tých dôvodov tam bude viacero . Neviem či ste siamské dvojičky ,lebo stále spomínaš dvoch . Tak ak nie si čakateľ nemôžeš byť prijatý za poľovníka . Kto vie možno bola naozaj slabá aktivita z tvojej strany ,ale tú odpoveď si musíš položiť sám . Ak vieš ,že si mal slabú aktivitu treba pridať . Urob pekný posed kde ti prikážu pekné zariadenie na prikrmovanie .Priprav letninu privedz krmivo do pz . Nie toľko koľko treba ale privez 2 x toľko .Vyvaruj sa ohováraniu . Zúčastnuj sa na poľovačkách a uvidíš ,že všetko bude ok. Vy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 4.4.2011 o 18:31

sipo neviem ako ty,ale ja mam svojich psov a polovnictvo zatial na poprednych miestach svojich zaujmov..ja by som bez tychto dvoch veci asi nedokazal zit :) mas dalsich XY zdruzeni...chce to stale viac a viac iniciativy,proste ty si povies dobre tak som dopoloval,skus ine zdruzenia,mas predsa vo svojom okolí nejakych dobrych znamich polovnikov.hovoris ze peniaze ty platit nebudes,tak to skus cez psov,ale ak k tomu nemas ziadny vztah tak radsej nie...proste cesta sa musi najst,skor ci neskor..sipo,bol si tam cakatel dva roky,90percent mojich znamich co so mnou robili polovny niesu clenovia,polovny listok mam 5ty rok...ak ta po dvoch rokoch nezobrali a ty si teraz povies ze seriem nato,tak ta to polovnictvo asi nezaujima tak ako by malo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipoo, 4.4.2011 o 17:58

Ten dovod je"málo odpracovaných hodín"ale pritom som veľmy často volal hospodárovi čo je treba.A odpoved zatia nič,všetko je urobené,ked bude niečo zavolám a tak.Už to nebudem riešiť.Viem asi som sa vzdal prirýchlo ale čo už.Jeden starši pán sa spýtal a čo snimi a odpoveď od hospodára"skončili"a potom sa ozval predseda keď chcete si podajte žiadosti na čakatelov ale to bolo tak povedané radšej si nepodajte ako podajte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.4.2011 o 16:49

U nás sa hlasovalo tajne . Samozrejme je mi to proti srsti a viackrát som sa pokúšal presadiť verejné hlasovanie . Nemám s tým žiaden problém . Potom sa šíria klebety kto komu dal a nedal . Zbytočne sa škrabú po hlavách kto komu čo dal alebo nedal . Ja by som tajné pokrytecké hlasovanie raz a navždy zrušil v PZ. Podľa mňa by sa mal každý vyjadriť a nie si lístok schovávať ako malé decko . Väčšina však mala iný názor tak ho rešpektujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 4.4.2011 o 16:26

nemáš pravdu sipo,nieje to len o peniezoch..mna nastastie po dvojrocnej kandidátke zobrali.mam dvoch polovne upotrebiťelných hafanov a taktiez som nevynechal ani jednu brigadu,scitanie a pod...snazil som sa ako sa dalo a svoji m sposobom sa mi to vratilo,snazil som sa robit stale nieco navyse..na druhej strane moj otec,ktory tu bol kandidatom par rokov sa do tohto zdruzenia nikdy nedostal..je to o ludoch,v prvom rade ak ti mozem poradit,tak ako ti uz napisal edu krot emocie,lebo ti to len poskodit moze.ja som sa za ten kratky cas co som oficialne polovnik naucil jednu vec,velmi si treba davat pozor na ludi co su v pz a treba si davat pozor co im hovoris.ja som zatial taku falos aku som zazil u niektorych polovnikov tunak u nas v PZ v zivote nezazil...do oci ti budu klamat ako zateba bojovali na schôdzi a pritom to bolo presne naopak..po mojom prijati dosiel kumne ako prvi polovnik prave ten,co bol najviac proti mne..asi sa mu málili zajace na vyradoch a nechcel sa delit este aj somnou :).musis tam mat cloveka ktoremu veris na 100percent,ktory zateba jak sa povie zabojuje ked pojde do tuheho.urcite to nevzdavaj,raz sa to podarit musi,skor ci neskor :) drzim palce.LaL zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.4.2011 o 16:10

Komunikuj s členmi pýtaj sa čo treba robiť aby ťa zobrali. Nepoznám konkrétne tvoj prípad . Nejako Ti museli oznámiť prečo ťa neberú . Ale isto si to tušil do predu . Takže ťažko povedať prečo ťa nezobrali . Tie dôvody nepoznám . U nás jeden čakateľ čakal 9 rokov . A podarilo sa . Každé PZ má svoje špecifiká . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipoo, 4.4.2011 o 15:45

Edu neviem čo mám urobyt peniaze im nedám lebo memám a do zadku sa pchat nemienim a ani nebudem.Raz ked nás nezobrali druhý krát nás určite nezoberú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.4.2011 o 15:27

sipoo myslím ,že to nie je o peniazoch . Ani dnes ani včera . Ja som bol prijatý do PZ Bošáca 100% hlasov prešiel som do PZ Ivanovce kde som dostal 100% hlasov. V oboch PZ je čakateľov až až čo čakajú mnoho rokov a neprijali ich . Takže neviem ale ja som nikomu žiadne peniaze nedával ani nesluboval a v konečnom dôsledku žiadne ani nemám :-D na rozdávanie . Vidíš vidíš nerobil si správnu politiku . Takto to dopadne keď sa nezaujímaš o politiku :-D Uvidíš ,že to na budúce príde . Nevzdávaj sa . Kroť emócie lebo poškodia tebe samému . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipoo, 4.4.2011 o 15:01

Orol dik za podporu.Mimochodom boli sme dvaja a odfajčili nás.Tam su podľa nás už druhý ludia ktorý budú členmi.Dnes to je iba len a len o peniazoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.4.2011 o 14:41

Nepoznám okolnosti, ale podľa mňa keď si už toľko urobil, práve teraz to nevzdávaj a zachovaj chladnú hlavu a rozum. P.s- Používaj rozum a nenadávaj, lebo si môžeš aj poškodiť. Podaj teda znovu riadnu žiadosť, ktorá musí obsahovať predpísané potrebné náležitosti. Treba vydržať a nevzdávať sa! Pol cesty už máš úspešne za sebou a tak sa nevracaj. Kráčaj ďaľej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipoo, 4.4.2011 o 9:43

CHlapci ja som bol v jednom PZ dva roky čakatel.Dá sa povedat že skoro stále som chodil na brigády a ked prišiel čas podal som si žiadost a povedali mi že nevyhovuje.Takže neviem čo urobim ale asi to nehám tak,lebo ked ma nezobrali domáci cudzi ma zoberu tažko.A to je problém že dne je všetko o peniazoch.A ešte mi povedali že si možem napýsať znova žiadosť na čakatela,a dozvedel som sa že tam čakáš tri roky."sú to smradi" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off traper1, 27.3.2011 o 8:37

Tak ja som stále kandidát, ale už ma to omrzelo. Tohto roku som čakal, že ma zoberú, ale prd. Je to len o peniazoch, chodiť na brigády, honca na to si dobrý, inak nemáš nárok. Členov majú málo, ale zobrať to nie, ešte to... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 17.3.2011 o 15:27

Našťastie u nás sa starší členovia prispôsobili a vekový priemer o niečo nižší.Je nás 16 členov a jeden čakateľ,ale za bažanta a zajaca sa netrasú.Máte pravdu,že v niektorých PZ sa členovia delia na skupiny a robia si zle.Najstarší členovia majú u nás v PZ 73 a 70 povedali-medzi vami sa cítime o 25rokov mladší a preto si poľ.lístok predĺžime ešte na 5rokov,veď život je krátky a treba ho spríjemniť aj ostatným.Zúčastňujú sa brigád a ostatných činností,ale podľa domáceho poriadku už nemusia.Partia je partia!!Starší poľovníci dajte priestor aj mladším. Budete mať komu rozprávať poľovnícke zážitky! LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 9.3.2011 o 7:33

Kde na juhu je to dobré????Dodrbane je to vsade.Bud ta len tahaju za nos a zneuzivaju alebo zavidia kazdý prd.A bozechran niekoho vziat..ved budem mat o jedneho bazanta menej v mrazaku..taka je filozofia v drvivej väcsine PZ....a este ked je vekovy priemer takmer 60r..potom je to uplne zabité. 650525...jedine s tou vetou o kolektive mozem suhlasit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 8.3.2011 o 16:26

sniper100- Admin nemá poľ.lístok tak nemôže byť členom PZ.Myslím,že ho ukončí úspešne a zoberú ho do PZ v jeho obci.Prajem mu to z celého srdca!V poľ.revíroch tu na juhu je to dobré,ale na horniakoch je to o známostiach a peniazoch.Ďakujem môjmu otcovi,svokrovi a dnes mám následníkov jeden je čakateľ a druhý bude končiť poľ.kurz.Je to veľa práce,času a hlavnou odmenou sú krásne zážitky spojené s poľovníctvom.Všetko je to o kolektíve,ktorý tvorí výbornú partiu. LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kajo015, 3.3.2011 o 21:45

Ejejej niekedy je to fakt na zaplakanie :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 3.3.2011 o 19:46

sniper100 ďakujem za, pre mňa, hrejivé slová. Realita je však bohužiaľ o peniazoch. Veď uvidíme čo bude, možno budem mať niekde šťastie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 3.3.2011 o 19:02

Admin keď už človeka ako Ty nezoberú do združenia, ktorý je "otcom" tejto stránky, ktorá pomáha a združuje tisíce poľovníkov tak neviem. Ukázal si lásku k tomuto krásnemu hobby, k tomuto životnému štýlu aj keď sám nie si poľovník. Držím Ti palce a verím, že aj Tvoj sen sa stane zelenou skutočnosťou. Mne osobne táto stránka dala z poľovníckej teórie viac, ako celý poľ. kurz. Dozvedel som sa mnoho užitočného a spoznal mnoho aj ked imaginárnych priateľov. Prajem všetkým poctivým poľovníkom, ako aj nepoľovníkom so zelenou krvou lesu a lovu zdar, ale hlavne zdar zdravému rozumu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 3.3.2011 o 18:27

650525 to som rád a prajem vám veľa úspechov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 3.3.2011 o 16:15

U nás v PZ sme brali jedného čakateľa jeho úlohy počas jednoročnej čakateľskej doby boli určené.Jeho činnosť hodnotil výbor PZ predložil návrh na prijatie za člena PZ pred voľbou ho ohodnotil člen tzv krstný otec,čo urobil a pridal sa aj poľ. hospodár.Výsledok v kolektíve obľúbený,spoľahliví,splnené úlohy i viac z prítomných 12členov bolo za prijatie 12 členov.Nie sme všetci taký zlí,ako sa píše!Máme 951ha je nás teraz 16 členov,máme nového čakateľa a málo zveri ,ale fajn partia! ,, LOVU ZDAR" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 2.3.2011 o 19:10

dusan30, proti tomu nič neurobíš, je to sprostá slovenská nátura a teraz sa nechcem nikoho dotknúť, ale sú to proste "sedláci". A poviem ti,že na Orave je takých PZ plných špinavcov neúrekom. A väčšinou sú to takí, čo nevytiahli počas celého života nos z domu. Ale ich čas pomaly vypršal a v rukách to majú mladí poľovníci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tome83, 2.3.2011 o 19:08

Dados to či je niekto zo združenia špina sa na poľovačkách nezistí. To treba sledovať celoročné dianie, nie len spoločné poľovačky ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 2.3.2011 o 17:39

ver ze to tak nieje , aspoň co zas poznam ja vzhladom na to ze sm sa zucastnil polovaciek zatoal v 4 zdruzeniach... samozrejme nie som polovni nemam 18 .. ale najcastejsei chodime do jedneho zdruzenia na spolocne na vsetky druhy zvery , nebudem menovať , otec je u nich takmer vzdy host , a ziadna spina tam nieeje , naozaj dobre vseetci spolu vychadzaju.... a dokonca budemmat od nich aj male bordelatko :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 2.3.2011 o 17:27

ta spina je v kazdom jednom zdruze(aspon v zdruzeniach ktore poznam ja).mna zobrali ako 21rocneho,ale napr moj otec ktory mal odpolovane viac ako 3/4tina ludi zo zdruzenia dokopy,dovolim si tvrdit ze vedel o polovnictve viac ako vacsina clenov,venoval sa psom,chodil na brigády,mal vlastny krmelec,ked bolo treba pomoct tak nikdy nepovedal nie a napriek tomu sa tam nikdy nedostal...ja si myslim ze sa ho bali,inak si to vysvetlit neviem...tiez som sa dopocul ze na schodzach boli proti nemu hlavne ty co sa mu inak prihovarali ako najvacsi kamarati a zhadzovali ostatnych clenov a slubovali a slubovali a slubovali...tolko k falosi..ale vsetko sa im to casom vrati,to som sa zaprisahal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 2.3.2011 o 17:06

dusan , to mi je lúto , niektorý ludia su fkat svine, viem o tom svoje ale nie z PZ ale zo skoly.. ale je to jedno , spinavcov je vsade dost... a ked sa smiem opytat ostatnych , v akom veku vas prijali ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusan30, 2.3.2011 o 14:05

Gratulujem kajo015.Ja som sa uchadzal o členstvo v združení, ktore je neďaleko od tvojho.Nebol som medzi vyvolenými.Od začiatku mi hádzali polená pod nohy,ohovárali poza chrbát,snažili sa zo mna robiť lenivého darebáka,"cudzieho", nepriateľa PZ a veľkú "hrozbu" v prípade môjho prijatia.Nepomohlo ani, že moj otec je člen združenia,starý otec ním bol celý život,že moja mama je vlastníkom poľovných pozemkov,že som s nimi chodil na brigády,že som v tej obci vlastne prežil svoje detstvo a nikomu z nich som nikdy v živote neublížil.Poviem vám, toľko špiny som nikdy v živote nezažil ako v tomto PZ."Najkrajšie" na tom je to, že toto všetko vychádza od predsedu PZ,ktorý je bratranec mojej mamy.Čerešničkou na torte je zistenie,že ma do zeme zadupal aj jeden člen o ktorom som si myslel,že je tam jediný kamarát a to preto aby si tam dostal svojho syna,čo sa mu aj podarilo.Týmto by som chcel aj jemu veľmi srdečne pogratulovať a nech sa mu v živote darí.Aby som nezabudol, hovorím o PZ Magura v Párnici. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 27.2.2011 o 12:17

kajo015 gratulujem a teším sa úprimne spolu s tebou! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 441-480 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov