Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
IBO výpredaj

Čakatelia - Členovia PZ - diskusia

autor: off kajo015
pridané: 25.2.2011 17:20

Vážený čakatelia aj členovia Pz zaujímalo by ma keď je už ten čas VČS ako ste dopadli či vás prijali za členov ,alebo za čakateľov a či ste s tým mali nejaké problémy , a kolko ste čakali na členstvo a tak... Za vaše postrehy dakujem a podelím sa s mojími ak bude záujem.Lovu zdar!!!

počet zobrazení: 73 322
počet hlasov: 9
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jmatta, 28.5.2013 o 19:31

Priatelia, som poľovným hospodárom v PR o výmere cez 4000 ha, ktorý je zaradený do jelenej oblasti na východe Slovenska. Nikdy v minulosti som osobne neprispieval do diskusie na túto tému. Teraz by som rád pridal svoje stanovisko. V prvom rade by som neodsudzoval novú generáciu poľovníkov a nehádzal ich do jedného vreca. Mám 45 rokov a necítim sa byť ani starý, ani najmladší. Hlavne môžem hodnotiť stav v poľovníctve a prístup nových poľovníkov k poľovníctvu pred rokom 1989 a po tiež po ňom. Vtedy aj teraz boli a sú poľovníci, ktorí berú poľovačku, poľovných psov ako "srdcovku", resp. ako životný štýl a nie len ako formu relaxu, prípadne realizáciu sa v aktuálnom spoločenskom trende. Nikdy som nedelil ľudí, ani poľovníkov na starých a mladých. Poznám poľovníkov dobrých, zapálených, pracovitých, pokorných, ktorí si vážia prírodu, kamarátov a vôbec všetko, čo súvisí s tým, čo pre mnohých z nás predstavuje významnú súčasť života-poľovníctvo. Pokiaľ si aj nový poľovník(čakateľ) plní svoje povinnosti, potom vie, že ho odmena neminie. Ja som od detstva bral vstup do revíru tak, že ak som urobil málo pre zver, nemal som právo mať ani veľké nároky. K dnešným čakateľom, ktorých mám v PZ môžem povedať toľko, že tak ako v minulosti, aj teraz sú poľovníci, ktorí majú väčší záujem, niektorí majú väčšie skúsenosti, ale hlavne vždy sa nájdu tí, ktorým fandím najviac a to sú čakatelia, ktorí sa chcú veľa naučiť, sú ochotní pomôcť a hlavne nič za to nečakajú. Robia to preto, lebo to chcú robiť, lebo je to možno aj ich životný sen. Títo členovia, resp. čakatelia sú aj náležite odmenení za svoju prácu. Tak napríklad jeden z mojich čakateľov má tohto roku povolenku na lov diviačej zveri bez rozdielu veku a pohlavia, samičej jelenej zveri a jeleňa I.II.a IV.VT, srnca I.II.III. VT. Ale treba povedať, že tento človek robil niekoľko rokov pre náš PR to, čo som od neho vyžadoval a posledné roky aj bez toho, aby som mu čokoľvek povedal.Samozrejme záleží aj na tom, koľko má kto času a možnosti. Nikdy to bebude rovnaké u všetkých, ale nakoniec to nikdy nebolo ani vtedy, keď som ja začínal. Tí, čo nemajú toľko času a možnosti, sú pracovne mimo bydliska a pod.si musia uvedomiť, že môžu mať primerané nároky ich výkonu. Držím sa zásady, "každému podľa jeho zásluh". Samozrejme, že starým členom patrí úcta a rešpekt a to vyžadujem vždy. Zároveň ale rešpektujem, že moja zásada "PTP: pracovitosť-trpezlivosť-pokora" má byť vyžadovaná od všetkých rovnako. Priatelia-čakatelia za členov do PZ, držím vám palce a som presvedčený, že vaša práca bude hodnotená tak, aké budú vaše výsledky. Príroda je veľmi múdra a nemajte obavu, stále platí, "ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva". jozef matta

dať hlas príspevku | počet hlasov: 92

komentáre

zoradiť
zobrazené 401-440 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 16.2.2012 o 17:35

hunterr ja som reagoval na to čo píšeš nie na to čo si myslel . Napísal si citujem "aktívne v združení som viac než 5 rokov a zatiaľ sa nikdy nemenil poriadok ani stanovy a zauživaný systém nám funguje perfektne." Preto som zareagoval ,že vo veku 22 rokov je to naozaj dosť a stanovy ste celkom určite menili ! Nič v zlom . Ja som popísal že stanovy pz priamo súvisia s čakateľstvom ,ktoré si PZ poupravovali ako ich napadlo . Čakateľstvo však nemá určenú dobu koľko má trvať to si vymysleli iba jednotlivé PZ . V starom zákone pred rokom 1989 platilo napríklad ,že žiadať o možnosť zakúpenia si guľovnice mal poľovník až po dvoch rokoch členstva v PZ . To sa mi tiež zdalo veľmi nezmyselné . To sa nerozpisujem o tom ,že ani po dvoch rokoch väčšina takéto povolenie nedostala :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 16.2.2012 o 17:22

Ja len,že súhlasím s Mibe74.Keď sa nájde vôla zoberú ťa.Nemal som pred pár rokmi kde poľovať a teraz som už v dvoch PZ a nebolo to o peniazoch ani o rodinkárstve.Síce poľujem 100km od svojho bydliska ale som rád.Kvôli predsudkom že nie som domáci ma za kandidáta zobrali až na druhý raz aj to som prešiel len o jeden hlas.Teraz keď ma brali za člena boli len dvaja proti a to som jediný Paštekár/Bratislavčan/ v čisto Záhoráckom PZ.A preto všetci nezúfajte snáď budete mať také šťastie ako ja a zoberú vás do PZ.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 16.2.2012 o 17:16

skoda sa hadat, ked chcu tak prijmu, ked nie, tak neprijmu....este lepsie je skusit vymenu, napr. za odchadzajuceho clena, ktory je stary, alebo ked niekto chce ist prec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunterr, 16.2.2012 o 13:57

Edu : Tým že sa nemenili stanovy ani poriadok som nemyslel že vôbec sa nemenili ale, že sa nemnilo to ako niekto vravi že sa to upravuje aby bolo možne prijmať členov stále a kde akých cezpoľných. A to že sa menil poriadok kôli zosuladeniu som postrehol. Len pre doplnenie táto diskusia je o čakateľoch a kandidátoch tak som vitiaho iba tu časť z poriadku a nie ako si začal o tom či sa pozmenil poriadok koli zákonom a vhláškam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 15.2.2012 o 21:36

To hunterr: Nato, že máš 22 rokov a si niekde 3 roky členom máš veľmi "konzervatívne" názory.Ešteže starší poľovníci majú viac rozumu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.2.2012 o 11:50

hunterr stanovy vášho PZ sa menili aj za to 3 ročné obdobie čo si členom ,len si to zrejme nepostrehol :-D Museli sa zosúladiť so zákonom z roku 2009 tiež s vyhláškou 344 a tiež s SPK atď . Menia sa stále !!! Možno ťa to len nezaujíma ako väčšinu členov . Väčšina členov nevie odpovedať na otázku kde má v povolenke povolené usmrtiť psa a mačku !!! Ale usmrcujú ich :-D Uplne im stačí dôvod ,že im to niekto povedal :-D Hlavne ,že vám zabehnutý system funguje perfektne :-D Na to že máš 22 rokov a si 5 rokov aktívne v združení si dával málo pozor !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunterr, 15.2.2012 o 7:25

Zdravím. Chcem vyjadriť súhlas s názormi o zákonnom zakázani členstva vo viacerých PZ alebo PS. Tiež si myslím, že iba blokujú členstvo iným kandidatom. My napríklad za členov nepríjmamé ľudí, ktorí už sú členmi i iných PZ, PS, jednine iba ako hosťa na jednú sezónu aj to za určitý poplatok a špecifických podmienok. Za členov prijímame iba vlastnikov pozemkov v urbare na ktorých sa rozkladá revír a tiež ľudí z dedin v katastrí ktorých sa revir nachádza. taktiež na pozíciu čakateľa berieme, iba kandidátov ktorých po uplinutí čakateľskej doby určite príjmeme. Ja som už členom viac než 3 roky, no aktívne v združení som viac než 5 rokov a zatiaľ sa nikdy nemenil poriadok ani stanovy a zauživaný systém nám funguje perfektne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 14.2.2012 o 17:44

Edu máš pravdu,treba sa informovať o Domácom poriadku PZ.Čakatelia budú vedieť do akého PZ vstupujú či náhodou sa nerozhoduje podľa nálady.Prímu Ťa za čakateľa na stanovenú dobu dajú úlohy výbor vyhodnotí a na VČS dá návrh na prijatie za člena PZ.Normálny postup a férové jednanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.2.2012 o 16:07

650525 stotožňujem sa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 14.2.2012 o 15:42

Páni poľovníci dajte možnosť aj mladším poľovníkom-čakateľom,aby dokázali niečo pre vaše PZ.Prijatie čakateľa je vecou členskej základne PZ,aby vás prijali do svojich radov a dali hlasovacie právo.Ja som od malička pomáhal poľovníkom v rodnej dedine priženil som sa do malej dedinky pri Nitre a svokor bol poľovník.Spoznal som partiu,ktorá sa nájde veľmi ťažko.Po 10 rokoch som sa stal členom PZ.Dnes chcete mať niektorý poľovnícky lístok,zbraň,byť členom PZ,ale moja cesta bola dlhá pri ktorej sa nazbierali skúsenosti a prax.Za moju pôsobnosť v PZ sme mali 6 čakateľov a po roku sme ich vzali za členov PZ.Treba si uvedomiť,že mladý dokážu veľa pomôcť a vážiť si tých,ktorý im pomohli pri ich začiatkoch.Nebudete večne mladý a pri tých mladých sa budete mlado cítiť,ako to hovoria naši starší členovia.Ešte raz dajte mladým priestor,ale vy rozhodujete!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 14.2.2012 o 15:21

lct-S samozrejme môže byť čakateľom i jednu minútu a potom môže byť prijatý za člena . Ak však stanovy pz určili dobu aká je na čakateľstvo nevyhnutná ako napríklad v našom pz je to doba jedneho roka musí byť čakateľom jeden rok . Tiež máme zakotvené ,že členov možno prímať iba na VČS. Neviem k čomu je dobré čakateľstvo ! Podľa mňa je to uplný nezmysel . Keď sa väčšina členov pz uznesie na tom ,že sa tento rok nepríme žiaden člen tak sa nepríme ! Keď sa uznesie na tom ,že sa príjme člen ihneď, mal by sa prijať ihneď . Ak niekto bude čakateľom 10 rokov a 10 rokov sme ho neprijali nepomohlo mu zjavne ani čakateľstvo . Preto si myslím že čakateľstvo je uplný nezmysel ktorý nič nerieši . Kedysi sa to volalo kandidát . Pozmenilo sa slovko a hned veľa PZ zareagovalo tým že si zakotvili na čakateľstvo niekoľko rokov . Ono keby sme chceli prijať niekoho napriamo upravíme si stanovy pz že čakateľ bude jeden deň odklepne to nadpolovičná väčšina a je to v suchu . Čiže zakazujeme si niečo čo nie je možné si zakázať . Podobne sme to mali že maximálny počet členov bude 24 . To trvalo do času keď sme chceli prijať nových členov . Takže sme zrušili bod maximálneho počtu členov a prijali tých ktorých chcela nadpolovičná väčšina prijať :-D Dnes sú už špekulácie že sa to zase obmedzí :-D . Obmedzenie bude trvať dovtedy až bude vôla prijať viac členov o čom nepochybujem ,že bude . Potom zrušíme obmedzenie a zase niekoho prímeme :-D a môžeme zasa obmedziť na nejaké iné číslo . Vždy však rozhoduje nadpolovičná väčšina .Funguje to tak ,že do pz si dá žiadosť Jožko Mrkvička ,ktorý má zaistenú nadpolovičnú väčšinu hlasov . Preto by sa malo dať hlasovať o tom či bude prijatý . U nás však dáme najskôr hlasovať o zmene stanov samozrejme kedže je vôla prijať tohoto člena je i vôla pozmeniť stanovy pz .Takže ich najskôr pozmeníme a následne prímeme :-D Ak vôla nebude pre prijatie nepozmeníme stanovy ktoré keby nemali zakotvený maximálny počet členov nič sa nedeje lebo Jožka Mrkvičku neprímeme tak či tak ak nebude vôla . Je to ako keby si chcel alkoholik zamedziť navšteve pohostinstva tým že sa sám doma zamkne . Keď však bude chcieť tak sa odomkne a navštívi pokojne pohostinstvo :-D Práve to samozamknutie považujem za totál nezmysel ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 14.2.2012 o 12:01

Prosim vas, moze sa stat drzitel platneho polovneho listka riadnym clenom PZ alebo PS, bez toho aby neaky cas bol prijaty ako cakatel? Dakujem. PS: Moc, by som to tomu panovi prial ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 30.12.2011 o 22:14

Takze si cakatelom 4 roky...pekne vas natahuju... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semo444, 30.12.2011 o 22:11

ja som bol čakateľ hned po kurze, nemal som s tým žiadne problémy. Moje čakateľstvo trvalo rok a teraz čakám s ďalšími deviatimi na prijatie za člena uz tretí rok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 27.9.2011 o 10:36

lesnica1 sme dvaja.otec ani stryko ci starky nepolovali dokonca nik s rodiny,rodicia nesu ani Ing ani nic sme obycajna priemerna slovenska rodina..nebol som cakatelom ani cely rok a hned ma vzali bez mensich problemou za clena.je sice pravda ze ako rodina vlastnime v reviry nejaku ucast v urbare ci vlastnime nejake pozemky...takze sa to da,aj ked chapem ze nie vzdy a vsade mal som aj stastie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 27.9.2011 o 9:39

m98, ale sú aj výnimky a takú som si našla aj ja. Bez známostí, bez rodinných príslušníkov, bez podplácania....Ale áno, rodinkárstvo je vidieť všade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 27.9.2011 o 9:02

m98 ok bol to iba nápad - tip. Ak nie je správny ok. I preto je diskusia diskusiou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 26.9.2011 o 17:09

S príspevkom sa stotožňujem. M98, kde niekde inde je to jablko sváru? Keďže uvádzaš "ver mi", určite máš názor a vieš odpovedať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 26.9.2011 o 14:57

admin -stále hľadáš problém v nesprávnych dverách. Načo zakazovať, nech je aj v 10 tich. Problém je v tom, že súčasné PZ,PS a pod. sú UZAVRETÉ KLIKY. Zvačša rodinného typu: otec, syn, brat, švagor ,krsný,svokor a pod + občas nejaký rodák čo sa odsťahoval, ale má veľmi blízo spomínaným, možno sa nájde miesto pre nejakého lekára,sudcu či právnika. A tu sa natíska otázka. PREČO SÚ UZAVRETÉ? ČO SKRÝVAJÚ? Podľa mňa si naivne myslíš, že miesto pána XY by zobrali teba.OMYL.Preto nemá význam zakazovať. Jablko sváru je niekde inde. Ver mi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 26.9.2011 o 12:24

nimbus môže, veď nikto to nezakazuje. Riešili sme iba otázku prečo nie každý sa dostane do PZ. Tak že či by to nevyriešilo napr. že každý iba v 1 PZ, aby sa našlo miesto i pre ostatných. Lebo vo veľa združeniach budeš počuť - máme plné stavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 26.9.2011 o 8:58

nimbus...kludne.Pokial sa to da stihat a okolie to akceptuje tak aj 3-4-och. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 25.9.2011 o 23:36

A prečo by som nemohol byť členom aj v 4 združeniach? Hypotetická otázka. Pokiaľ sú v rôznych oblastiach a nesusedia priamo. Je predsa rozdiel byť členom v 3 horských jeleních revíroch a napr. v PZ s prevahou drobnej,srnčej a jelenej. Aký je Váš názor? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 25.9.2011 o 10:30

Súhlas s vami. Je to tak ako píšete. Bohužiaľ. Ale to je tak asi so všetkým, nájdu sa správni ľudia a nájdu sa i ... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 25.9.2011 o 9:55

premvadasz...napisal som ze su PS kde su akoze majetní,mozno az nechtune bohatí a slape to vsetko perfektne podla pravidiel.Rovnako su aj take kde je vsetka zver vytlcena za jednu sezonu.A to iste plati aj o doterajsich PZ.Merkel201E.Rempo.suhlasim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 24.9.2011 o 19:50

Keby si spravili samotné združenia čistky, hlavne narážam na aktivitu členov, hneť by to inak vyzeralo. Ale.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Merkel201E, 24.9.2011 o 19:20

Súhlasím s adminom a premvadaszom. V dnešnej dobe stratila ľudská chamtivosť všetky zábrany.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 24.9.2011 o 13:22

jager68 rozdelujes to tu na ludove PZ a na tych majetnejsich a tvrdis ze v PS kde su majetnesi sa to nestriela hlava nehlava co je podla mna pekna somarina, je to vsetko len o ludoch Soson to uz raz napisal ze je to uplne jedno ci si bohaty alebo mas holu rit chuj zostane chujom!!! Aj v tych ludovych PZ ako ich ty nazivas ked to ma pod palcom normalny clovek funguje bez problemov a naopak ked PS kde su len majetnejsi a nazbieralo sa tam par " polovnikov" tam tiez mozu strielat hlava nehlava. Bohatsvo nie je patent na rozum ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 24.9.2011 o 12:23

Jager68 nemám problém ak niekto zvláda 3 združenia. Problém v tom vidím, že pre jeho chcenie byť v 3 združeniach, niekto nemôže byť v žiadnom. Prečo by v druhých dvoch nemohli byť iní dvaja, ktorí by to tiež zvládli. Išlo mi len o to, prečo jeden má mať veľa, a druhí dvaja nič. Prečo nemôže byť ten jeden skromnejší a dopriať radosť z poľovníctva i tím druhým dvom. ;-) Nič iné za tým prosím nehľadajte. Išlo mi len o to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 23.9.2011 o 22:45

Pani...-bola to úcta ku vzdelaniu.Ucitel bol vzdelaný clovek.Notar rovnako atd. A boli medzi nimi aj ludia z najnižších vrstiev.Vtedy sa ctilo vzdelanie.Dnes univerzitne vzdelaný clovek dostane minimalnu mzdu...to je urážka človeka... Ale k polovnictvu....lesnikom mali zakazať nosiť flinty už davno...doplatilo by na TO 5-10% POCTIVCOV..ostaní boli pytliaci ako hrom..nech sa teraz prsia a hnevaju..je to tak.Vyrastal som v ozajstnych horach a nie hajikoch..viem velmi dobre co stvarali... admin...preco nemozes byt v 3ch zdruzeniach???..ako mozes chciet obmedzovat niekoho niecim???Ak to zvlada dotyčný...a akceptuje to okolie..nie je problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 23.9.2011 o 10:37

Dnes učiteľ k elite rozhodne nepatrí. Ale vtedy áno, hoci to s tým ohodnotením až tak dobré nebolo ani vtedy. Ale pán učiteľ bol rozhodne PÁN. Dnes...? Ja som tiež, tak viem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 23.9.2011 o 10:27

m98 áno poľovali iba bohatí a my ideme zase robiť rozdiely bohatí-chudobní. Bohužiaľ je taká doba. P.S. - súhlas s tebou ale pobavilo ma, že zo začiatku 20. stor. poľovali notár, sudca, UČITEĽ, farár, ... Ja som učiteľ a vieš aký mám plat? :-D Na poľovanie mi z neho asi nevystane :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off m98, 23.9.2011 o 10:18

admin - Takže je tu jednoduchý recept. Stať sa bohatým a je to. Nie zakazovať.Skús porozmýšlať aká spoločenská vrstva lovila dajme tomu v 14 až 18 storočí.Napoviem Ti, chudoba to nebola. Alebo skús niečo zo začiatku 20 storočia- notár,sudca, učiteľ,farár... Takže nie plakať, ale reálne zvážiť dobu a pravidlá. A tomu sa prispôsobiť.Bohužiaľ.Socializmus už asi nepríde, lesníkom to už určite došlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 23.9.2011 o 10:01

Jager68 ok, to mas pravdu. Islo mi viac menej o to, ze kto ma peniaze, moze byt i v 3 zdruzeniach. A tym nie je miesto pre inych. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 23.9.2011 o 9:41

Admin..pozri sa ako zveladuju a selektuju v ,,ľudových PZ"..mal si tu malo informacií ako to chodí??Su aj normal. PZ..urcite ale minimum.A zveladuje sa urcite lepsie ked mas v kase € ako ked ti tam myši mrú od hladu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 23.9.2011 o 9:39

admin su PZ-ludové a bije sa to tam nenormalne.Co vystrčí hlavu z hory ide dole.A poznam pol.spoloč. kde su len,,majetnejsí"..a zver sa tam ma ako v rozpravke. To neznamena,ze ked sa plati,ze si mozes strielat ako chces.Plati sa len za to,ze vobec mozes ist ako polovnik do hory.Polov. je konicek.A ten stoji peniaze.Nielen flinta a strelivo.Kazdy koniček stoji €.A polovnictvo nie je vynimka.Bez € sa robit neda.Doba,ked vsetko bolo akoze vsetkych a nik nemal zodpovednost skoncila.Vety v znení: Predsa nie som polovnik,aby som do toho daval €,uz bude pocut coraz menej.Novy polov.listok-kurz uz stoji ca 1000€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 23.9.2011 o 9:18

Mne sa napr. ten návrh zákazu byť vo viacerých združeniach pozdáva. Prečo nedať šancu a priestor i iným? Prečo by to zase mal jeden zobrať všetko a druhý nič? Jager68 ja nechcem aby to bolo len o peniazoch, alebo súhlasíš s tým, že kto má peniaze môže v pohode strieľať i chovné jelene ako tu popisuje semjan? To je význam poľovníctva že keď mám peniaze môžem všetko? Ja takéto poľovníctvo nechcem, chcem zveľaďovať, selektívny odstrel, ... veď o tom je poľovníctvo, nie? Alebo len bolo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 22.9.2011 o 15:06

Juro ty by si toho pozakazoval.Staci,ked sa zacne platit aspon 1000€ rocne a hned bude miesto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 22.9.2011 o 14:51

Dalsia vec co ma napadla, ktora by mohla precistit starcov, ktori sa nevzdelavaju je periodicke preskusanie po 10rokoch, hocilen zo zakona o zbraniach a strelive a trosku by som mozno apeloval aj na uroven polovnickych skusok, kde to daju skor ci neskor kazdemu volovi bez vedomosti. potom trosku sliapnut zbohatlikom na zadky Bezne sa stane ze zbohatlik streli oficialne bez problemov 3-4 chovnych jelenov za sezonu. za toto by som daval zakaz aspon 5rokov a potom este raz ocividne chovny - zakaz cinnosti. to by sme sa potom divili, kolko volnych revirov a miest v nich by bolo. Dalsia vec je zakonom zakazat clenstvo vo viacerych polovnych zdruzeniach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.9.2011 o 15:44

Semjan cista pravda-ja som este tiez len cakatel v nasom PZ, mal som za ulohu postavit posed, ako aj dasi dvaja kandidati. ja som ho mal prvy hotovy. S tym prijimanim je to tak, ako pises-to iste sa deje u nas. Starí dedkovia udavaju ton v PZ, ze naco mladych a.p., ale ked ma strelit nieco na dodavku, tak povie, ze nevladze vyjst atd. Robia sa , ako keby vsetku mudrost sveta pojedli...neupieram im sice mnohorocne skusenosti-to nie, ale ze riadia PZ tak, ako ho riadia-tak to je uz vela. S tymi "gulami" mas pravdu-vsetko striela SPCE od S&B-a videl som tie ich naboje stare mozno uz viac, ako 10 rokov-ale chvali sa, ako na 150 metrov trafi prazdnu flasku...na kontrolnych nenastriela limit na 50 m s malorazkou-to hovori samo za seba. viem to, chodil som strielat na strelnicu este ked som robil v statnych lesoch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 19.9.2011 o 8:16

zakladna logika vychadza z toho ze je obmedzny pocet povoleniek a diviny a ti starci co to riadia si povedia: Preco by sme toho mali mat viac? Na druhej strane ak by to bolo take jednoduche tak by zdruzenia mali dvojnasobny pocet clenov ako teraz a pri povodnom odstrele by bol pridel povoleniek o polovicu mensi. Predpokladam ze v najblizsich rokoch zacnu zdruzenia nahanat clenov, nakolko poplatky pre zdruzenia sa zvysuju a ludia ekonomicky slabnu. Starci nemaju 1e na gulu a nie to este napr. 300e rocne na clenske ak take bude, co k tomu smeruje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 401-440 z 503 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov