Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
IBO výpredaj

Dohoda medzi poľovníkmi a zhodármi - diskusia

autor: off Parohar01
pridané: 10.2.2011 11:54

Dobrý deň chcel by som vás formou tejto diskusie požiadať aby ste sa vyjadrili k problému známemu všetkým a to zber zhodou laickou verejnosťou. Chcem len vedieť či by sa neujal nápad, na ktorý som došiel s kamarátom a síce že každý zhodár čo nájde paroh by ho doniesol ukázať hospodárovy príslušného PZ. Ktorý by si ho obodoval prípadne odfotil aby vedel čo má v revíry a zhodárovy by následne z hod vrátil. Myslíte že by sa to dalo nieako zrealizovať alebo ste prišli na niečo lepšie ? Tak sa prosím vyjadriťe.

počet zobrazení: 15 209
počet hlasov: 3

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off kaso79, 11.8.2013 o 16:51

Pani, jeden maly postreh...pre vsetkych. Bol som nedavno v Rakusku...Maju tam zimnu prezimovaciu krmnu stanicu pre vysoku (celkovo maju tri)...chodi tam krmit len jeden clovek, zver ho pozna, neboji sa, neodskakuje viac ako do 20 metrov. Tak je zaruceny pokoj, zimovanie v jednej lokalite (kolo 150 kusov tam zimuje)...85 percent shodov najdu v okruhu 200 metrov okolo tej stanice...zver ma klud, pokoj. Doziva sa vysokeho veku. Jelene kapitalne. Ale na druhej strane nikto cudzi tam si nedovoli ist, respektuje sa, ze to je oznacene tabulou zakaz vstupu. Pokuta je udajne 500 eur, ale nikomu ju este nemuseli dat, bo tam nikoho nepristihli, nestretli..Tak maju moznost pekne dokumentovat niekolko rokov vyvoj parozia konkretnych jelenov, pretoze kazdy rok najdu paru z nich...Nemusim hovorit ze skody na porastoch su minimalne vdaka tomuto systemu. je to o ludoch a chapani prirody a spolunazivani s nou, nie len jej drancovani...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 172 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off 650525, 12.8.2013 o 21:10

Diskusia o ničom , lebo niekto chce bez starostlivosti oblizovať smotanu - pomôžte prikrmovať, starať sa a potom môže byť diskusia!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 12.8.2013 o 20:00

Krásne zbytočná diskusia...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESNYprievan, 12.8.2013 o 19:57

Mám ešte otázočky k tejto diskusii ...všetci tu plačete,ako vám zhodári prečesávajú revír,ako vám "pytliačia" zhody,ktoré podla vás za "úmornú" starostlivosť o zver patria vám... Tak sa teda pýtam ,čo ste spravili pre to,aby to tak nebolo? Už ste niekoho chytili? Ak aj áno,bol jeho trest dostatočne odstrašujúci pre ostatných zhodárov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 12.8.2013 o 19:20

357AS... :D :D :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 12.8.2013 o 19:08

kaso79, POLOVNÍK v profile pre mna neznamená NIČ,len napísané slovo,ak by som sa s tebov bavil aspon pár minút,potom by som mohol čo-to o tebe súdit.Ty zdá sa si iná "kapacita".(neposudzuj ludí podla oblečenia,ani podla profilu,niekedy ani RNDr. Ph.D.nezaručuje patent na rozum) porovnávat Rakúsko a Slovensko (a to nie len v polovníctve)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 12.8.2013 o 16:22

357AS- medveda sundali lebo je to skodna ako aj vzdy bola, okrem toho kolko maju diviakov, rysov a vlkov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 12.8.2013 o 16:20

kaso79, podla mojich overenych informacii je tam plot. Mame tam kamaratov. A ak by to bola len obycajna krmna linka tak potom o com pises ved takych je na Slovensku vela. A ak hovoris o neoplotenych miestach tak potom nasa legislativa neumoznuje pokutovat za volny pohyb osob... zhrnutie: debatovali sme o nicom a ja som reagoval na temu len na zaklade domnienky ze debatujeme o ZAZIMOVACICH OBORKACH ktore sa onehdaj za sociku ked bolo na polovacku v rezijnych reviroch penazi ako pliev aj stavali... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 12.8.2013 o 14:13

či je to porovnateľné? v žiadnom prípade nie! ale nie zrovnaním s macom. zrovnávať treba porovnateľné: legislatívu, úroveň právneho vedomia, vymožiteľnosť práva.... dám príklad: nelegálne prenajatý revír zádielská dolina "subjektu", ktorý nie je, a ani nikdy nebol subjektom! podpísali to lesy s spz-ústredie. kú košice rozhodol s súlade so zákonom, že zmluva je neplatná. no ministerská mafia rozhodla, že je to v poriadku. a je im úplne jedno, že žiadna taká právnická osoba -spz ústredie nikdy neexistovalo, ani neexistuje a už vôbec nemohli uzatvárať zmluvu. a ani spz nie, lebo nemalo štatutára. ... tu sa porovnávajme! je niečo také možné v rakúsku???? je možné, aby si takýto revír platili pytliaci z prostriedkov zväzu - z členského? je to v rakúsku možné? panuje v rakúsku také právne bezvedomie? dovolili by tamojšie úrady niečo také??? je možné, aby sa tam vôbec diskutovalo na takúto tému, ako tu hore v záhlaví máme zadanie??? je možné, aby niekto bral dotácie z eú s tým že nemá ani štatutára? tam sa to volá subvenčný podvod, tu zásluhy o rozvoj poľovníctva! kaso má pravdu, len si pozrite, čo za príspevky sú len v tejto téme, akí sme tu na slovensku vagabundi! .... doplním: alebo sa pozrime tu: odkaz- toto je náš obraz! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 12.8.2013 o 13:33

ano mas pravdu, je tu neporovnatelny pristup ludi...tu sa vsetko apriori neda...kazdy len frfle, ze ako je zle, a ako je okolo vsade dobre, ale nic nerobi pre to aby bolo aj u nas dobre...kazdy place ze na vsetko treba peniaze..DOBRE RANO!...bez toho sa nic dneska uz neda...a nasom poprdenom slovensku sa nikto o nic nestara prave pod zamienkou, ze to sa neda porovnavat...ale po vojne zacinali rakusaci ako porazeni a my ako vitazi (aj ked no...), mali sme komancov, ale za 20 rokov sa nic nezmenilo...ludia sa nechcu mat dobre, lebo k tomu sa viaze daka robota a rozmyslanie a snaha...a to sa tu nenosi ... PS: 357AS, nie si podla profilu polovnik tak neviem ci o problemoch krmenia zvere a tychto zalezitostiach vies daco viac...jedine ze by si zberal zhody nacierno :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 12.8.2013 o 12:56

Páni,jeden malý postreh...pre všetkých.Nebol som v Rakusku,ale mali tam jedného medveda a aj toho odbachli...(kaso79,porovnávaš neporovnatelné) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 12.8.2013 o 10:20

Nevadi...len som chcel ukazat, ze ak sa spravia pravidla sa maju a daju respektovat...Ak sa niekto vie slusne spravat v lese, a vie kedy tam moze ist a za akych podmienok, je vsetko v poriadku. Ale bohuzial takych je menej a menej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Brut, 12.8.2013 o 9:18

Už Ti vadí aj zber hub? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0