Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Dohoda medzi poľovníkmi a zhodármi - diskusia

autor: off Parohar01
pridané: 10.2.2011 11:54

Dobrý deň chcel by som vás formou tejto diskusie požiadať aby ste sa vyjadrili k problému známemu všetkým a to zber zhodou laickou verejnosťou. Chcem len vedieť či by sa neujal nápad, na ktorý som došiel s kamarátom a síce že každý zhodár čo nájde paroh by ho doniesol ukázať hospodárovy príslušného PZ. Ktorý by si ho obodoval prípadne odfotil aby vedel čo má v revíry a zhodárovy by následne z hod vrátil. Myslíte že by sa to dalo nieako zrealizovať alebo ste prišli na niečo lepšie ? Tak sa prosím vyjadriťe.

počet zobrazení: 15 149
počet hlasov: 3

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off kaso79, 11.8.2013 o 16:51

Pani, jeden maly postreh...pre vsetkych. Bol som nedavno v Rakusku...Maju tam zimnu prezimovaciu krmnu stanicu pre vysoku (celkovo maju tri)...chodi tam krmit len jeden clovek, zver ho pozna, neboji sa, neodskakuje viac ako do 20 metrov. Tak je zaruceny pokoj, zimovanie v jednej lokalite (kolo 150 kusov tam zimuje)...85 percent shodov najdu v okruhu 200 metrov okolo tej stanice...zver ma klud, pokoj. Doziva sa vysokeho veku. Jelene kapitalne. Ale na druhej strane nikto cudzi tam si nedovoli ist, respektuje sa, ze to je oznacene tabulou zakaz vstupu. Pokuta je udajne 500 eur, ale nikomu ju este nemuseli dat, bo tam nikoho nepristihli, nestretli..Tak maju moznost pekne dokumentovat niekolko rokov vyvoj parozia konkretnych jelenov, pretoze kazdy rok najdu paru z nich...Nemusim hovorit ze skody na porastoch su minimalne vdaka tomuto systemu. je to o ludoch a chapani prirody a spolunazivani s nou, nie len jej drancovani...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-172 z 172 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off anonym, 10.2.2011 o 17:48

Edu,ten zákon si nevymysleli "zberači" zhodov,vyšiel z radov polovníkov,pýtam sa :splnil sa očakávaný efekt ? Prd makový,neprinieslo a ani neprinesie to nič,je to ako nelegálne držanie zbrane,bude nejaký lump mat obavu z toho zákona ?-nebude,kto sa rozhodne zabit,tak to urobí,ak to nebude pištol,samopal,zahluší ta sekerou,lopatou,čím len chce,niekto povedal:zbran je mozok,pištol.samopal je len nástroj a je to fakt.Takže aj tento zákon je na prd ako kopec dalších,niekto si niečo odfajkne a život ide dalej. Podobá sa to nálepke na banke: zákaz vstupu so zbranou :-)A nerozčulujem sa,len mu radím ked sa pýta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.2.2011 o 17:31

Parohar01 naozaj nie sú dobrý a zlý zhodári ani dve vrecia nie ! Sú ľudia ktorí majú povolenie na lov zveri ,zber parožia ,zberanie bažantích vajec atď. Potom je skupina tých čo takéto povolenie nemajú ale chcú tiež vykonávať túto činnosť . Zlúčiť to alebo robiť nejaké vrecia s dobrými a zlými porušovateľmi zákona nie je možné ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.2.2011 o 16:57

hawk3 zbytočne sa rozčuluješ . Neviem prečo by niekto nemohol pridať fotku paroha ? Aj keď ho protizákonne zobral legalizovať ho nemusí . Paroh nie je automobil . Paroh Ti môže niekto dať ,predať ,môžeš ho kúpiť na burze ,môže ti zostať po starom otcovi atď. Žial zlegalizovať a dohodnuť sa o protizákonnej činnosti považujem za nezmyselné . Taktiež neviem na čo by si malo pz fotiť nejaký paroh . Slušná dohoda zhodárov je ,že keď jeden nájde zhod a neskôr najde niekto páru tak ju dostane ten čo našiel prvý paroh . Na tom sa dohodnúť dá . Samozrejme medzi čestnými ľudmi nie mamonármi . Okrem toho 99% zhodárov by o žiadnej dohode nevedeli. Uplne utopická myšlienka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 10.2.2011 o 16:36

Parohar01,čítaš tu že nedalo,zdvihni,schovaj a na túto stránku ani nikomu neukazuj a máš pokoj.Ak nájdeš starý,zelený obžratý od myší,ten odfot a daj tu,ked niekoho serie že tu dávaš foto zhodu,nerob to, nepotrebuješ to zverejnovat,budeš pozerat čo pridajú polovníci. A myslím že by bolo dobré keby táto stránka bola len pre polovníkov,ostatní by nemali sem dávat žiadne fotky,len a len polovníci.Čítat pozerat by mohol každý ale nevyjadrovat sa k támam,nepridávat fotky a šmitec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.2.2011 o 15:49

Nie nedalo by sa to zrealizovať . Prečo nie som popísal tu : odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 10.2.2011 o 15:43

Ak by sme vychádzali zo zákona, tak zhody je možné zbierať len so súhlasom užívateľa poľovného revíru. Myslím si, že väčšina "zhodárov" toto povolenie nemá. Všetko má však svoje hranice - ak sa náhodou prechádzam lesom a nájdem raz za život zhod a vezmem si ho domov - dá sa to pochopiť. Ale ak sú ľudia, ktorí sú hľadaním doslova posadnutí, nájdu aj viac zhodov za sezónu, či dokonca za deň a privlastnia si ich a ešte sa tým chvália, tak tomu nerozumiem. Veď predsa užívateľ poľovného revíru si za užívanie platí, má ho zveľaďovať a za to mať i "ovocie", tak mu či chcem-nechcem musím uznať, že zhody patria jemu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Parohar01, 10.2.2011 o 15:23

Netreba zas všetkých hádzať do jedného vreca nie všetci zhodáry prehánajú mladiny ako ... len aby našli paroh a potom ho mohli predať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sporko1234, 10.2.2011 o 14:57

osobne vnimam parozie volne po lese ako odmena polovnikovi ktory sa staral o zver a ta odmena patri prave jemu.....ak ma niekto sad ovocia o ktory sa stara..a pride k nemu niekto cudzi,a povie mu "pocuj vsetko ovocie som ti vyzbieral a nechal som si ho ale je to v pohode prisniesol som ti ho ukazat, ako si to pekne dopestoval cau!Ja osobne parozie nezbieram ja v marci nebudem prehanat hustiny a cakat kedy jelenovi odpadne paroh.Len podotykam ze slovaci radi kradnu a to iba preto lobo parozie sa da dobre predat..nech sa nelegalny zhodari "preonacia"na na kaviar a mozu kradnut kaprie ikry rybarom aj to by sa dalo predat!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 10.2.2011 o 14:19

Môj názor znie: poznám ludí ,čo sa venujú lesu prírode skoro každý deń, potom poznám ludí ktorých zaujíma príroda,zver ,zhody len v určenom období, neviem mnohý si myslia že zber zhodou je niečo ako chodiť na hríby.Prečo nejdete inou cestou ako takto , ved pracujte ako brigádnici v tých lokalitách polovného združenia ,zapajajte sa do všedých dní s polovníkmi ,určite ak si snimi budete vychádzat v dobrom a budete tam aj aktívni nikto Vám nepovie nie a môžete sa potom aj pochváliť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.2.2011 o 13:50

neujal, laická verejnosť si totiž prisvojuje niečo čo jej nepatrí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jano-LM, 10.2.2011 o 12:52

zhodari nech si porobia skusky nie behat behat a behat staci sa pozret na foto za posledny tyzden ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.2.2011 o 12:43

pekna predstava ale podla mna utopia, uz vidim zhodarov ako behaju za hospodarom a ukazuju mu parohy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-172 z 172 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov