Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

vixen, nikon, leupold, meopta x50 - diskusia

pridané: 2.2.2011 13:01

Planujem kupu puskohladu v tejto cenovej skupine. Ktora z tychto znaciek ma najlepsiu viditelnost za sera a pri splne?

počet zobrazení: 16 678
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 63 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off stanopariza, 31.3.2011 o 16:14

tato diskusia uz pre mna skoncila. ja som si uz vybral, aj kupil... komentar : 27.3.2011 o 20:09 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 31.3.2011 o 15:33

stano upresni prosím Ťa cenu lebo to čo si dal do názvu je od cca 150 E po 1.100 E ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 31.3.2011 o 14:15

rozmyslam co z poslednych x prispevkov mi ma pomoct pri rozhodovani sa medzi v nazve spomenutymi puskohladmi.... ale co uz tak to tu byva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peter1985, 31.3.2011 o 13:20

Nerozumiem o co ti ide a ci to je k teme maj tam aj babku to tu nikoho nezaujima ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.3.2011 o 13:19

peter1985 práve nesedím ale kráčam po jednej peknej prírodnej rezervácii :-D a smejem sa do svojho iphonu :-D k tej jedna teta povedala ťa citujem : " mojmu znamemu 3 tyzdne zadrziavali mieridla a zasobniky a ziadali licenciu na dovoz" ked je známy trubiroh a nevie ako je to s dovozom súčastí zbraní za to žial ja nemôžem :-D Ja si v amerike kúpim bez cla dph a dovozu čo chcem . A keď požiadam o americký pas dostanem i ten :-D bez problému . Kedže môj otec má občianstvo USA . Takže ja to nejako neriešim s tým obchodom . Mám tam segru krsniatko tam študuje a kopec rodiny ktorá mi privezie čokoľvek . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 31.3.2011 o 13:19

premvadasz , ja s colnym uradom nemam problem viem ako to funguje staci pozriet TARIC , ale ten clovak zial nevedel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 31.3.2011 o 13:12

peter1985 ked nabuduce budes nieco objednavat z US alebo niekto z tvojich kamosov tak je najlepsie sa najprv infornovat na colnom urade ohladom dovozu toho tovaru a tým sa vyhnete problemom. aspon ja keby som chcel nieco rozbehnut tak si najprv pozistujem veci okolo toho aby som s tym potom nemal problem. To je snad uplne normalne nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 31.3.2011 o 13:08

keby si poriadne cital docital by si sa ze ja z toho nezijem lebo to nepotrebujem, niesom ziadny nedoceneny obchodnik musel by som byt blazon keby som v tejto oblasti na SK trhu nieco zacinal peniaze sa toia inde ale Edu ti to urcite vies , lebo mam pocit ze tu mas jediny spravny nazor aj ked o tom hovno vies, kedze tu sedis 24 hodin denne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 31.3.2011 o 13:04

ja som tu nepisal o nikom jedna baba povedala, ja nastastie z tohto biznisu nezijem!! problem nemam ak nieco potrebujem mam to tu do 5 dni z US po potvreni objednavky, nepozeraj na US trh kde je dopyt dotovany statnom Tvoj problem je v tom ze mi tu vkladas " do ust" veci ktore som nepovedal! AJ cigan z Letanoviec si uvedomi ze za 2x cenu je to nepredajne na okomkolvek trhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.3.2011 o 12:59

peter v príspevku išlo o to že si pochybný :-D s tým sa stotožňujem s artemida:-D Všetko si vozil a predával tak nam daj nejaký odkaz na tvoju stránku nech vidíme ako a za ake ceny to predávaš Ty . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.3.2011 o 12:56

artemida Tomáš je ochotný chlap. Žiaden pofidérny podvodník ako z neho robí veľký obchodník peter1985 . O serioznosti jeho obchodu si sa presvečil sám a som rád ,že máš osobnú skúsenosť. V prípade reklamácie Ti tiež všetko vybaví k spokojnosti. Vladenko som rád ,že som Ti pomohol kúpiť si puškohľad za dobrú cenu .Nech Ti slúži . Aspoň sám vidíš že tie drístanice o oooobrovských štrapáciach a zadržiavaniach mesiace tovaru sú iba sprostosti od nedocenených obchodníkov typu peter1985 :-DD Proste jedna teta povedala a jeden známy hovoril hahahaha:-D Keď je známy znalec nemal by si objednávať súčasti zbraní :-D to nie je pre hlupakov tvojho rangu peter1985 . Na to treba mať naozaj znalosti . Nie si napísať do ameriky o puškohľad a potom ho tu za 2 x takú cenu na lovu zdar predávať . To dokáže aj cigáň z Letanoviec ak má naň pár dolárov :-D Každý by chcel byť obchodník ale nie každý na to má . Uplne ťa chápem ,že ťa Tomáš prechcal na odkaz a tie haraburdy na prebíjanie sú ti k ničomu . Vráť sa do práce a vyplač sa všetko bude ok :-D Peter1985 tomáš tu má vec z USA za tri dni ak to súrne potrebuje . Uč sa raz to možno aj ty dokážeš :-D puškohľady sa nepredávajú na päťročnice :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 31.3.2011 o 12:53

odborne namontovanie puskohladu s lapovanim atd by dnes mal byt hadam na slovensku standard ;) kazdy rozumny obchodnik to urobi zadarmo, deto ulozenie listy na zaver ak to vyzaduje aj epoxidove lozko aby nedochadzalo k jej ohnutiu najme zaver remington robil som ich niekolko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 31.3.2011 o 12:50

artemida: nviem o co ti v tvojom prispevku islo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 31.3.2011 o 12:48

Zalezi od koho akej firmy v US si to kupoval niektore ani neposlu zasobniky ci mieridla lebo sa drzia ITARu a obmkedzeni a od toho akemu colnikovi sa to dostane pod ruky podla mna, v Ke napriklad nerobia najmensi problem. v tomto pripade podotikam slo o sukromny dovoz konkretny uradik zrejme mal vedomost o obmedzeniach preto to vyzadoval. ja som tiez nemal nejake zvlastne problemy ked mi to kamarat posielal z kanady kupoval to na Midwayusa. Ja len trosku chcem obhajit obchodnikou samozrejme ina vec je ked obchodnik ide vyrazne nad odporucane ceny na danom trhu, to je ale uz chyba jeho lebo to samozrejme nepreda pri danej cene v takom mnozstve, dnes je vela Internet obchodov ktore ponukaju taketo veci casto krat to vozia na slovensko defacto na cierno z roznych zdrojov, ak by sa presli vsetky tieto obchody preverili zistili by ste ze za tie ceny co to ponukaju su preto lebo im odpadli rozne poplatky, ktore ak by to robili seriozne im tu cenu dost navysili, pricom ak niekto vozi vyrazne pod predajnu cenu beznu na danom trhu moze to byt podnet na preskumanie prislusnym uradom nakolko poskodzuje trh. ludia ktori seriozne robia obchod a dodrziavaju tak ako odporucane ceny aj vsetky zakonne nalezitosti pricom zarucuju priamy kontakt s vyrobcom vedia zarucit aj nestandardne upravy priamo u vyrobcu su deformovani pochybnym internet obchodom. nenarazam na nic konkretne, ten obchod moze byt uplne v poriadku hovorim aky je stav vseobecne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off artemida, 31.3.2011 o 12:38

peter1985, dnes o 10:47 -ja mám zo spomínaného obchodu dva puškohľady, jeden Zeiss Varipoint a jeden Leupold VX-R na zeissku výborná cena, s chlapíkom solídne jednanie, v oboch prípadoch mi puškohľady aj namontoval a nastrelil(zadarmo!)môžem doporučiť, takže jediné čo tu je pochybné si asi len ty!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 31.3.2011 o 12:35

To je možné, ja som si to objednával pre seba, ako súkromná osoba, a doručené to bolo na slovenskú poštu, tá to postúpila colnému konaniu na pošte(Tomašiková ul.) Neprišlo to na colnicu na letisko. Podľa sledovacieho čísla cez stránku USPS, som videl putovanie zásielky, ako náhle dorazila na SK, bolo možné overiť túto zásielku aj na stránke Slovenskej pošty. Prečo to bolo na letisku ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 31.3.2011 o 12:27

s colnicou je to kapitola sama o sebe mojmu znamemu 3 tyzdne zadrziavali mieridla a zasobniky a ziadali licenciu na dovoz colnica Letisko BA objednavane z US , preto hovorim pre obchodnika voziaceho tovar obchodne platia ine pravidla, ak to chce robit seriozne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 31.3.2011 o 12:25

Pozri ja neviem ci vies ak oto funguje v obchode ale zjavne si mimo. ked podpisem zmluvu o vyhradnom zastupeni s vyrobcom , su pre predajcu odporucane ceny ktorych sa minimalne musi drzat. neviem ci ten tvoj kamarat ma na dovoz tychto veci na predmetnej stranke licenciu lebo obchodne vozit hoci len aj puskohlad ci len matrice alebo len zasobnik ju potrebujes. nic to nemeni na tom ako nazorovo lietas podla toho ako ti to momentalne vyhovuje, ohladom neznamych znaciek to ze su pre Teba nezname je len tvoja blbost a to ze nemas prehlad. Ja chvalabohu z tohto biznisu nezijem lebo na SK je to strata casu a penazi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 31.3.2011 o 12:21

Tak pridám skúsenosť s objednaním puškohľadu Leupold VX-R 3-9x50 z USA, cez Ebay. Puškohľad mi bol odoslaný cez USPS , zaplatil som ho cez Pay Pal, ktorý som si zriadil. Dorazil na Slovensko a bolo mi oznámené že sa nachádza na colnej pošte, s čím som aj počítal. Pre istotu som si naštudoval colný sadzobník podľa odkazu v tejto téme . Na colnici nebol absolútny problém, ako tu niekto spomínal, uhradil som clo a Dph a o 20 min, som odchádzal s novým Leupoldom spokojný domov. Clo a DPH sa vypočítava z celkovej uhradenej ceny z dopravou. Zaplatil som zaň 579,99 USD, čo bolo aj s dopravou v tom dni mi z karty odišlo 420€. No a z tejto ceny sa vypočítalo clo a DPH. Bol to úplne bezproblémový nákup. Zhodou okolností v tom období keď si mi aj Ty Edu dával naň tu odkaz, tak ten konkrétny odkaz som deň pred tým použil na nákup, prajem príjemný deň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.3.2011 o 11:49

peter1985 kamarátov čo majú internetové obchody mám desiatky .Toto je môj skoro sused odkaz ktorý predáva fototechniku. Tiež som mnohým fotografom poradil isté vecičky z tohoto obchodu . Vždy som dodal ,že každý má google a môže si nájsť totožný výrobok v iných obchodoch za lepšiu cenu . Kľudne i cez ebay či americké alebo anglické obchody . Dobré ceny sú aj v honkongu . Tomáša ktorý má internetový obchod odkaz som stretol 2 x v živote na poľovačke v Hôrke kde som ho spoznal cez iného kamaráta .Vtedy nemal ešte obchod. Potom sme sa stretli ešte raz na školení ochrany prírody a brigáde kde sme čistili orchideovú lúčku. Z predaja jeho obchodu som nikdy nemal žiadnu výhodu ani zľavu na žiaden tovar . Pozrel som si jeho stránku a ceny sa mi zdajú primerané a veľmi dobré . Nikoho nenútim si kúpiť tovar z jeho stránky .Každý máme google a môžeme si objednať z USA alebo odkiaľ sa nám to najviacej oplatí . reagoval som hlavne na tých čo si to z USA objednať nevedia a nechcú nevedia obísť clo a dph atď. napríklad odkaz= DOCTER Classic 8x56 R je dobrá cena podľa mňa treba pohladať lepšiu prirátať clo + 20% dph a dopravu ak to majú niekde lacnejšie treba kúpiť tam . Napríklad tu odkaz Takže neviem prečo by som mal byť HAJZEL len preto , že poznám osobne majiteľa nejakého obchodníka . Tú pofidérnosť obchodu si tiež vyprosím aj toho hajzla aj ten alibizmus . V Trenčíne je nový obchod s poľovníckymi potrebami ,ktorý má tiež môj dobrý kamarát Igor Belodovič . Je to parádny obchodík a stále ho zdokonaluje . V pravom hornom rožku môžeš vidieť moju sovičku napríklad :-D odkaz Alibistický halzel by som bol keby som tento fantastický obchod zo závisti umyslne ohováral. Musím ho však len a len doporučiť !!! Keď sa tu snažíš použiť túto stranku na predaj kadejakej optiky o ktorej nazve ešte nikto ani nepočul za nekresťanské ceny je to tvoj problém . Nezáviď a posnaž sa predstihnúť konkurenciu . Pouč sa ako to robia úspešnejší a použi v svoj prospech . Ešte raz opakujem máš google máš on line translator google listuj a kupuj kde Ti len srdce žiada !!!Tu kúpiš trieder za 319€ odkaz a tu ten istý za 530€ odkaz Takže takéto marže mne osobne prekážajú . Aby sme sa rozumeli . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 31.3.2011 o 10:47

Edu. dlho som tu nebol ale poviem ti si alibisticky hajzel!, doteraz si tu nadaval na obchodnikov ,a vehementne obhajoval nakupy z US. Teraz tu mas nejakeho kamarata co si otvoril nejaky pochybny obchod tazko povedat skade a a akou cestou to vozi , ceny niesu nejak zvlast super , a zrazu ti to nevadi!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.3.2011 o 13:39

Marco2204 sú veci čo sa oplatia na ebay kúpiť alebo v USA . Všetci máme google tak si vieme popozerať kde sú aké ceny aké sú úskalia atď . Keď si mám kupiť totožný puškohlaď napríklad na Slovensku za 1000€ a v amerike za 500€ je to rozdiel. Našťastie i na Slovensku sú už seriozne obchody ako je prebijanie.sk odkaz kde sú fajn ceny a odpadá strach ako to reklamovať ako to preclievať ako to očakavať či to nebude rozbité a kadejaké ustráchance . Na prebíjaní .sk majú super ceny výbornú ochotu a objednajú Ti skoro všetko po čom ti srdce piští . Tých pár euro nejakej marže osobne rád zaplatím v tomto serioznom obchode ,ktorý sa bude stále rozširovať . Lebo nahravanie a spravovanie take stránky zaberá veľa času . Nie som fanaticky muflon tvrdohlavec aby som tvrdil dokola len za ameriky !!! Keď má Slovak dobrý obchod vždy dám rád zarobiť Slovákovi . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 28.3.2011 o 9:43

ja som s usa doviezol puskohlad za polovicnu cenu a par kamaratov teraz odo mna chce taky isty,len problem je v tom ze predajca uz ich nema a ostatny maju podstatne vyssiu cenu ,a dalekohlad to predrazi a cena uz nieje taka zaujimava,aby sa tym clovek zaoberal lebo ako sa tu pisalo kvoli 50euram to nestoji za namahu,jednoznacne plati ta akcia musi byt aj v usa a podstatna, len ju treba vymaknut a potom je to zaujimave ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 28.3.2011 o 9:20

Marco tu ide skor o to, ze z USA sa to vzdy oplati cenovo ale aj na SK najdes obchody, kde nakupis lacnejsie ako v inych obchodoch v SK a moze sa stat ze rozdiel v cene bude sice v prospech USA ale uz sa to neoplati kvoli dalsim komplikaciam. Edu to myslel dobre aj ked je pravda, ze to posobi rozporuplne tak ako si napisal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 28.3.2011 o 9:14

Edu ty ma niekedy vies dojat najprv ospevujes predaj s usa, a ked sa Stano rozhodne kupit v tvojom preferovanom obchode tak tu pises o hlupych poplatkoch a clach, a o tych 10 % zisku nasich obchodnikov nebud smiesny,lebo mi potom pripada ako chudaci obchodnici vlastne dotuju nasich kupujucich,potom nechapem rozdieli v cenach v niektorych obchodoch kde je rozdiel 30a viac %,asi nam to platia oni dakujeme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 28.3.2011 o 8:54

Edu ja som to myslel dobre a napisal som 15 Eur a nie 15%. Sam sako ak si pozries ten odkaz toto prislubil tak som na to len upozornil. Nema to nic spolocne s tym ci ja obchodujem alebo nie nakolko cena Zeissu je aj u mna podobna (teda do nedavna bola rovnaka az pokial ju sako neznizil o 5 Eur). Stano sa rozhodol dobre, optika je to vinikajuca a co sa obchodnika tyka tak je to nanom neprinalezi mi to komentovat som si isty, ze sako je zodpovedny obchodnik a tak sa aj k zakaznikom sprava. v mojom prispevku islo len a len o to upozornit Stana na to, ze ten puskohlad moze mat este lacnejsie, 15Eur je pekny peniaz. Nic ine som tym nesledoval a reagoval som ako sukromna osoba nie ako predajca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.3.2011 o 23:45

motaq viem ,že sa predajom zaoberáš . Zlavu dostane každý . Nevim či 15 % najmä ak má predajca svoj zisk 10 % a často i menej . Keby som mal svoj obchod tiež by ma nasral obchod odkaz a jeho ľudové cenotvorenie .Ale od toho sú ľudia aby tvorili ceny . Na prepijanie.sk sú cen výborné tiež rýchla dodávka tovaru a tiež náhodná reklamácia . To je moja skúsenosť a nie iba moja . Nikdy by som neradil zle . Iba z mojej skúsenosti a mojich prateľov ,čo tam nakúpili . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 27.3.2011 o 21:48

Stano a nezabudni do objednavky uviest LOVUZDAR dostanes este zlavu ak sa dobre pamatam 15 Eur (aspon tak to bolo prislubene v inej teme) :-) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 27.3.2011 o 20:52

Stano, vynikajúca voľba!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.3.2011 o 20:12

stanopariza no a túto stránku som Ti radil stále ! Super ceny a Slovenská ! Žiadne clá a blbosti . Ja mám s touto stránkou len tie naj skúsenosti !!! U mňa naj voľba . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.2.2011 o 16:01

takych eshopov je viac ako ma Tomas napr. odkaz. ja som myslel e-bay USA. Este z eshopu by som obavu nemal, ale z e-bay mam niekolko negativnych skusenosti aj ked neslo o tak drahe veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.2.2011 o 15:45

motaq teraz neviem odkial máš obavu či to príde z USA alebo z Tomášovej stránky prebijanie . Faktom je že Tomáš alias sako80 má v ponuke za super ceny vecičky . Takže tiež by som si kúpil keď tak od neho . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.2.2011 o 15:42

dobra cena v E aj s CLOM postovnym a DPH to vide 540 E. Ak to pride :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.2.2011 o 15:35

Tu je za 399€ Leupold VX-R 3-9x50 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 17.2.2011 o 14:59

Vladenko ak to ma hodnotu viac ako tusim 50 Eur tak to vzdy skonci na colnej poste. clo je puskohlady 4,7% a DPH 20% pocita sa vzdy s celkovej sumy teda aj s postovneho. Inak nie je to problem doviest. Ja mam skusenost s reklamaciou fotopasce, musis zaplatit postovne tam a aj postovne spat a cakas, posielal som to postou kedy posta tvrdila ze 6-10 dni trvalo to 32 dni pokial to prislo tam a stalo ma to 20 E a este to stale nemam spat a to je dalsich 30E. takze tak ako hovoris, zalezi od toho kolko usetris. U puskohladu ale skor nepredpokladam reklamaciu aj ked clovek nikdy nevie, Edu by vedel hovorit o reklamacii Meopty (Edu nic vzlom, len som to pouzil, ze u kazdej znacky sa moze stat) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 17.2.2011 o 14:52

VX-R 3-9x50 stojí priemerne okolo 570 USD čo je v prepočte asi 420€ + povedzme 30€ poštovné t.j.450€ + clo 6% + DPH a sme zhruba na 600€ ak pridám 50€ kúpim ho na SK a pri nejakom probléme alebo reklamácií sa môžem obrátiť na predajcu, ten rozdiel už nie je tak markantný, ale uznávam dá sa ušetriť dovozom, a ak by to nešlo cez colnú poštu tak oveľa viac, ale zvyčajne to skončí tam a človek je vyzvaný aby prišiel uhradiť clo a dph, objednával som z USA fotopasce 2x to skončilo na colnici ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.2.2011 o 14:38

EDU je pekne ze mas prehlad v USA obchodoch ale zjavne nemas prehlad v puskohladoch leupold. Vladenko pisal o VX-R a nie o VX-II to je ako keby si porovnaval hrusky a jablka, sice su s tej istej zahrady ale inak je to ine ovocie. rozdiel niekolko tried ale inak OK. No a zaujimalo by ma ako si sa dostal k tej cene 220E. podla mna ten puskohlad 3-9x50 stoji 429 D = 429/1.35 = 317 Eur. a to je bez postovneho a podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 17.2.2011 o 14:29

Edu to je jasné ale tento konkrétny model je aj s osvetlenou digitálnou jednotkou kríža, odkaz čo si dal je bez svetelného bodu. mne išlo konkrétne o tento typ, ale ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.2.2011 o 14:00

Vladenko to sí síce zistil .Ja som nikde nepísal ,že by si mal ísť do USA . Napíšeš a do 7 dní ho máš doma aj so zárukou z kamenného obchodu v Kalifornii .Za 220 € odkaz Keď máš 650 € kúp si rovno tri dva predaj a zaplatia Ti ten tretí :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 63 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM