Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zeiss diatal 7x50T - diskusia

autor: off michal89
pridané: 19.3.2011 17:26

Zdravím Vás kolegovia poľovníci.Piste skusenosti s tymto typom puškohladu prípadne porovnavajte s inymi podobnymi (docter,kaps,meopta) ide mi hlavne o kvalitu skla a svetelnost za šera..

počet zobrazení: 4 757
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off sako80, 20.3.2011 o 21:30

to pandur: samozrejme, desať kusov, desať krát zľava:)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.3.2011 o 20:51

ano to je pravda ze je trosku drahsi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 20.3.2011 o 20:50

sako ja ti to tam napíšem aj desať krát, bude to potom ešte lacnejšie :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 20.3.2011 o 20:45

len skoda ze SCHMIDT BENDER je o približne 150 eur drahsi ako rovnaky DOCTER... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.3.2011 o 20:36

zaujimava alternativa je aj toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 20.3.2011 o 12:28

ako hovoríte toto je velmi dobrá volba odkaz kto zadá v tomto e-shope v objednávke do poznámky "lovu zdar" jeho koncová cena bude 910 EUR a bude aj Duralyt 3-12x50 s osvetleným len musíte počkať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 20.3.2011 o 8:53

pomylil som sa..ten 3-12x50 som myslel... sympaticka cena je nan v dynaxe... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 19.3.2011 o 22:16

duralyt je v ponuke len 3-12x50 objektiv 56 nerobia aspon zatial. potom su uz len mensie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 19.3.2011 o 22:13

tak na dynaxe tomu diatalu 7x50T dobre pridali..ze 1040E. este ten duralyt aj mna zaujima..hlavne 3-12x56.. budem zvedavy na nazory a postrehy s tymto typom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 19.3.2011 o 22:11

Michal ani docterom nic nepokazis. Pandur1 zajtra idem kuk na FeHoVu tak uvidim a dam vediet. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2011 o 22:06

Feri už si mal možnosť skúsiť ten duralyt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 19.3.2011 o 22:06

este zvažujem docter 8x56 s červ.bodom aj ked ten 7x50 je mi sympatickejsši..ale ide hlavne o učel.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 19.3.2011 o 22:00

to veru nie v sr mas dve moznosti odkaz alebo odkaz= neviem ci najdes nieco lacnejsie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2011 o 21:57

Ja som to rátal len zbrucha cca 25 Čk za euro ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 19.3.2011 o 21:57

tak to sa mi ozaj neoplati z ciech tahat :D na testcentrumpuskohledu.cz som to nasiel... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 19.3.2011 o 21:55

no neviem ja som to prepocital aktualnym kurzom stred NBS a cena v CR je 922 a to je rozdiel len 8 Eur a to este pocitaj postovne. 930 u nas je velmi dobra cena. inak kde si ho nasiel v CR za 22500? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2011 o 21:31

michal ten v čechách keď si to prepočítaš je asi o 25 eur lacnejší. Ak si ho objednáš a pošlú Ti ho kurierom, tak ťa vyjde o 10 E lacnejšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 19.3.2011 o 21:15

u nas som ho nasiel za 930 eur a češi ho maju za 22500 kaček..vobec si nasi masne neprihodia :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2011 o 20:41

samozrejme aj v zeisse robia len ludia a môže sa stať že sa kedy tedy vyskytne chyba, ale garantujem Ti že ak sa to stane , tak nemci Ti ho neopravia, ale Ti pošlú nový kus. Aspoň ja mam takú skúsenosť. A myslím, že aj cena je na tento model dobrá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 19.3.2011 o 20:39

ja len za to ze si ho porovnaval s meostar 7x56, objektiv rovnaky a zvacsenie trosku vacsie. samozrejme je to osobne rozhodnutie, 5o objektiv je v max. pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 19.3.2011 o 20:37

penaženka dovoli aj ked zaplače :D ten 7x50 mi je sympatickejsi ako 8x56..to sa mi uz take delo zda byt... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 19.3.2011 o 20:26

to s tymi zavodmi a naslednikmi je komplikovanejsie ale nepodstatne. tak ako pise pandur, skus pozriet aj napr prispevky na tomto fore a najst kolko ludi tu ma alebo malo problem s zeiss a kolko s meoptou. je pravda, ze je drahzi ako meopta ale kvalitov jednak skla a jednak celkoveho spracovania je na tom lepsie. co sa tyka tej svetelnosti za sera je rozdiel porovnavat 50 a 56 objektiv, ked uz diatal tak 8x56 a tu ten rozdiel uvidis lepsie. a na margo zaruky, 30 rokov je fajn zaruka, dolezite ale nie je ako dlho a co vsetko je v zarukou kryte a hlavne ako sa vyrobca k reklamaciam postavi (najdes tu par ludi, co maju problem s meoptou a aj napriek zaruke ju maju stale neopravenu a nikdy ju opravenu nebudu mat nakolko vyrobca zaruku neuznal). Ak ti to penazenka dovoluje zeiss je urcite lepsia volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 19.3.2011 o 19:58

tak to je pravda ze služia..len ono dakedy vlastne dva zavody zeiss boli..vychodne a zapadne nemecko..stary otec ma 35 rokov 4x32 zeiss ale od vychodnych nemcov..no teraz je to vlastne Docter.. keby nemala meopta problemy s mechanikou tak ju berem bez vahania ale ide mi hlavne o kvalitu skla a spolahlivsot.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.3.2011 o 19:48

michal pokiaľ sa Ti pri zeisse v prvom roku nič nestane, tak Ti garantujem že Ťa prežije. Myslím tým závady spojené s výrobou. Veď ešte aj vojnové a medzivojnové puškohľady ešte teraz niekomu slúžia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 19.3.2011 o 19:34

a co som pozeral tak zeiss classic ma zaruku 10 rokov...to je velky rozdiel oproti meopte meostar.. som čakal viac od zeissu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 19.3.2011 o 19:32

dakuejm za taketo presne porovnanie..sused ma meostar a vravel nan to iste.ze optiku ma dobru len je tam problem pri nastrelovani... mechanika zle reaguje na klikanie a po vystrele preskoci predosle nevydarene kliknutia..a to nepocujem na meoptu prvy krat..vlastne to pocuvam skoro od vsetkych ze maju s tymto problem.. preto radsej siaham po niecom inom ako meostar aj ked ten cenovy rozdiel je dost velky.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 19.3.2011 o 18:15

Mozem pridat trochu svojich skusenosti, nakolko som sa pred kupou novej optiky trochu zaoberal porovnavanim predmetneho puskohladu. Je to naozaj sikovny puskohlad, velmi lahucky, vazi iba okolo 470g. Ma tak ako aj ine puskohlady Zeiss dobre prepracovany system zapinania osvetlenej osnovy. Nakolko sa zapina povytiahnutim osvetlovacieho tocitka, je takmer vylucene aby sa osvetlenie zaplo niekde v puzdre, alebo nejakou nahodnou manipulaciou. Osvetlovacie tocitko pracuje na zaklade nejakeho potenciometra, teda ma neobmedzeny rozsah tocenia, ci uz v smere pridavania alebo uberania intenzity svetelneho bodu. Puskohlad je enormne pevny, nakolko je vyrobeny iba z jedneho kusu specialnej duralovej zliatiny. Porovnavali sme ho cez den, spolu z puskohladom Meostar 7x56RD.Oproti Meostaru ma jeho osnova c.60 jemnejsi bod, ktory je vidiet aj cez den. Ostrost obrazu je naozaj excelentna, ale to je pravidlom u vsetkych vyrobkov firmy Zeiss. Bod je o nieco mensi a teda zabezpecuje presnejsie mierenie na dlhsie vzdialenosti. Nasledne sme obidve puskohlady skusali v noci na snehovej pokryvke. Tu sa da povedat, ze rozdiel vo viditelnosti nebol oproti Meostaru az taky zretelny, skor by som povedal, ze skoro ziadny, ale tento moj nazor nemozem nikomu vnucovat. Predsa len Meostar uz patri, aspon po optickej stranke k tym lepsim puskohladom a aj vykon za sera (twilight factor)19.8 oproti 18.7 na 7x50 Zeiss robil svoje. Na druhej strane obidve puskohlady pri vecernom testovani splnili to co sme s kolegom od nich ocakavali. Neviem aku zaruku ma Zeiss ale Meostar ma od 1.decembra minuleho roku 30r.zaruku. Napriek tomu je podla mojho nazoru Zeiss jednoznacne spicka v svojom obore. Zvlast 7x50RD je pre mna puskohlad s vynikajucou uzitkovou hodnotou.Aj tu je vidiet dosledne prepracovanie aj najmensich detailov. Napriek tomu sa Meostar 7x56RD svojim spracovanim a vykonom za sera a hlavne rozdielom v cene cca 350 eur stava atraktivnym vyrobkom v tejto cenovej kategorii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM