Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Čistenie zbrane - diskusia

autor: off Markel
pridané: 30.1.2011 21:05

Všetko čo sa týka čistenia zbraní, údržba dreva, plastu a kompletná údržba zbrane.

počet zobrazení: 46 019
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 26.4.2016 o 18:17

Dnes sa mi dostalo do rúk LOVU Zdar 4/2016. Na strane 12 je članok o čistení zbrane. Chcel by som dôrazne upozorniť na jeho hrubú neodbornosť. Ten človek na sprievodných fotkách ako keby držal zbraň prvý krát . Cpať vyterák do hlavne cez výhadzovacie okienko - Oh je mi nevoľno. Citujem " Zásadne nedávajte ani nestriekajte olej do hlavne." Kto za toto pánovi Miroslavovi Bilskému mohol vôbec zaplatiť. Toto je návod ako znefunkčniť zbraň a spraviť ju nebezpečnou. Toto je vizitka celého časopisu - vraví to o jeho odbornosti ? Pane bože čo robí šefredaktor ?

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 181 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jager55, 11.3.2012 o 17:14

Dakujem Pani,asi takto by mala vypadat tato stranka-podla mojho nazoru. Odpovede su jednoduche ,vystizne a hlavne sa drzia temy. Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 11.3.2012 o 12:35

Jager55,vyterák + kefky RAETZ ,filcové valčeky VFG,čistiaca pena Milfoam Forrest ,konzervačný olej TRI-FLOV ,vazelína na zbrane TRI-FLOV. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 10.3.2012 o 10:41

to jager 55: základ je dobrý vyterák a nepoužívať mosadznú kefku na vývrt...ja používam iba filcové štuple a na čistenie vývrtu roblu solo force...robla je OK, ale aj s ňou nie je kvalitne prepucovaný vývrt jednorázovou záležitosťou...na konzerváciu sa mi najviac osvedčil obyčajný konkor...styčné plochy uzamykacích prvkov (háky alebo uzamyk. ozuby) je potrebné ošetriť po vyčistení lubrikantom...na bežné polovné účely takéto pucovanie stačí...ak ale strielaš strelnicu a chceš dosahovať super výsledky, tak je potrebné čistiť aj medzi jednotlivými položkami alebo sériami...ale to už je alchýmia a vec vlastných pokusov...resp. navštív fóra, ktoré sú na to určené...tu je veľa príspevkov samá kokotina.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager55, 10.3.2012 o 7:41

Chlapci dnes som sa chcel dozvediet nieco o cisteni zbrane,ale zial miesto toho tu citam same pico.... ,az na par prispevkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.2.2011 o 19:40

Po truhlíkovom chate trocha k téme ešte raz . Celom zaujímavá vecička je toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.2.2011 o 19:28

Peter10 ja som si tvojich rodičov do huby tiež nebral. Tatu nechcem a mama je už asi pre mňa stará aby som ju bral rovno do huby. Prečo nepíšeš stále k téme ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 8.2.2011 o 19:06

Ja som si tvojich rodičov do huby nebral, tak si ich neber ani ty. A ak ja som malé x tak ty si velľký k. A viac už reagovať na tvoje provokácie nebudem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.2.2011 o 18:56

Peter10 tvoji rodiča sú veľké X ako píšeš v profile. Ty si tiež také malé x . Darmo som dúfal ,že pochopíš čo je téma . Nepochopil si . Robíš tu chat a ešte k tomu truhlíka . Tvoja výpovedná hodnota je preveliká !!! Urážaš iných a zrazu sa Ti nepáči keď ťa niekto prefacká ??? Ja sa chovám ku každému ako si zaslúži . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 8.2.2011 o 18:48

Edu mňa vychovali rodičia , ale teba asi našli v sirotinci , alebo si ťa adoptovali z osobitnej s určitým stupňom demencie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.2.2011 o 18:46

Truhlík Peter10 ty si tu čo napísal k téme ????????? Píšeš tu o mojej chorobnej zavisti k tvojmu jazvečíkovi a o tom ako sa mám liečiť . Nepostrehol som ,že by padlo slovko k téme čistenia zbraní . Na advokáta sa hraj doma v detskej izbe . Urážaš iných a zrazu keď dostaneš po papuli sa sťažuješ ??? Staviaš sa do polohy urážaného ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 8.2.2011 o 18:41

Iboo - niekto tu chcel poradiť , ako čistiť pušku. A keď mu poskytne radu človek , ktorý puškárstvom žije , tak je zosmiešnený a urážaný? Tak o čom to je. Fakt by tu mali niektorí krotiť svoje emócie a diskutovať k téme /ak chcu/.A nie sa zmôcť iba na urážanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.2.2011 o 18:37

Peter10 Prosím ťa keď sa nemáš vyjadrovať k téme bude lepšie keď potlačíš emócie ,pohladíš jazvečíka a nenapíšeš nič . Nemusel by som pre takých truhlíkov ako si Ty odbočovať potom od témy a mohol by som sa venovať čisteniu zbraní . Lebo Ty si jedna veľká ventilovaná téma sama o sebe . Keď nepoznáš tak nedrístaj a neplač . Vyprosiť si môžeš od mamičky šniclu v nedeľu napríklad .To liečenie si nechaj pre rodičov čo vychovali takého truhlíka ako si Ty. Závidel som Ti chorobne čo prosím ťa ??? :-D Tú tvoju tupú hlavu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 8.2.2011 o 18:34

peter10 - ak dobre viem tak liečiť si ma neposielal zatial, ja som mal na mysli tvoj príspevok zo dňa : 6.2.2011 o 14:46 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 8.2.2011 o 18:25

iboo- ak narážaš na to liečenie - tak vážne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off iboo, 8.2.2011 o 18:11

peter10 - teraz len neviem, či si to myslel ironicky, alebo vážne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 8.2.2011 o 17:56

Edu - ak som ťa nazval chorobne závislým prispievateľom naposudzoval som tvoju inteligenciu , tak si vyprosím, aby si ty hodnotil tu moju. Nepoznam ťa osobne a neviem čo si za človeka , ale súdiac podľa tvojho posledného príspevku - mal by si sa dať liečiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.2.2011 o 17:52

Peter10 Ty poznáš podľa čoho odborníkov ? Nejako som nepostrehol okrem drístov ,že by si niečim rozumným prispel na stránke !!! Keby tu boli všetci prispievatelia tvojej kvality už by Dodo dávno stránku mohol zatvoriť .Naozaj nie si sám čo si myslí niečo teda ak vôbec máš čím . Odhadovať môžeš tak jeleňa ako tvoj súputník a pritakavač Alexleo. Výborná odborník najmô na jeleniu zver a závisť :-D odkaz Obaja veľký odborníci ! Naozaj iba občas zablúdiš na diskusiu. Nikdy si nič nenapísal k téme!!! A Ty ideš mňa obviňovať ,že nehovorím k téme ? Že Ti závidím jazvečíka ? Zo sprostostí a tvojich zlých odhadov ??? Nuž tvoja výpovedná hodnota na tejto stránke je tu : nick: Peter10 meno:Peter X vek:38 rokov kraj:Banskobystrický, Slovensko poľovník:áno dátum registrácie:08.03.2009 00:00 posledné prihlásenie:08.02.2011 17:02 počet online:97 profil videný:206 je obľúbený u:0 členov počet priateľov:0 počet fotografií:0 počet hlasov fotiek:dostal: 0 / dal: 0 počet videí:0 počet hlasov videí:dostal: 0 / dal: 0 počet diskusií:1 počet článkov:0 počet príbehov:0 Toto je tvoj prínos a tvoja výpovedná hodnota pre lovu zdar . Sa hanbíš aj za svoje meno a ani sa Ti nečudujem !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 8.2.2011 o 17:12

Iboo - nie som jediný čo si to myslí. Len na upresnenie:,,ľudí čo majú skutočne čo napísať" som myslel odborníkov v oblasti, o ktorej sa diskutuje. Ak som ťa zle zaradil , tak to ma mrzí. Druhy krát si u už dam na to pozor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.2.2011 o 16:19

Iboo :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 8.2.2011 o 16:18

peter10 - to s tou návštevnosťou si tu asi jediný, čo si to myslí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.2.2011 o 14:36

Celom zaujímavá vecička je toto : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 7.2.2011 o 20:57

Napíš kde konkrétne som napísal že mi závidíš jazvečíka! Neodpovedal si mi na to stále ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Markel, 7.2.2011 o 20:23

Chlapi,túto tému založil, s cieľom dozvedieť sa niečo viac o tom, ako a s čím čistíte zbrane. Ďakujem tým, ktorí sa vyjadrili k tomu čo mali a poradili mi, veď preto sa do diskusie otázky dávaju, aby si ľudia navzájom poradili. Na druhej strane ma mrzí, že sa táto téma zvrhla úplne niekam inam. A keď sa chce niekto hádať a ohovárať nech si založí inú tému a prispieva tam hoc aj 24 hodín denné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 7.2.2011 o 19:24

Alexleo už som Ti odpovedal 17.53 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 7.2.2011 o 19:20

Kde som písal,že mi závidíš jazvečíka? Rozumieš otázke? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2011 o 17:59

Vidím ,že ta to nakoplo Alexleo a začal si dávať odborné poradenské rady :-D odkaz teším sa na tvoje ďalšie humorné príspevky pod fotkami . Nech sa dozvieme aký si odborník :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2011 o 17:53

Alexleo písal totu Peter10diskutujú chorobne závistli prispievatelia ako Edu / len sa čudujem ,že nespomenul aj v tejto diskusii jazvečíky/ Ty si mu iba pritakával akú má pravdu prevelikú :-D Peter10,nie vačšina,ale všetky jeho príspevky majú nulovú vypovednú hodnotu. Počnúc Blaserovčinami cez fantastický Rosller,zatracovaný gulobrok,jazvečíky v metrovom snehu,ktorý nieje ani v Tatrách,ale u nich bežne pol metra majú,keď polujú na diviaky. A o čistení zbraní vie už fakt ....pekné slovo ma nenapadá.Toho debila si nechal pre seba .Ak vieš čo to vlastne znamená . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 7.2.2011 o 15:32

Tak teraz si zo seba spravil totálneho debila Edo! Ukáž mi len jedno!!! Kde som ti písal niečo o tom,že mi závidíš jazvečíka? Ukáž mi to ty tlčhuba! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.2.2011 o 9:25

Alex erotický leo :-D Máš silné homosexualne sklony k zdrobnelinkám . Výrad v spodnej časti revíru nie je revír:-D !!! Faktom je ,že sú roky kedy by v niektoré dni na spoločných poľovačkách mohli poštekávať aj jazvečíci po srnkách . Samozrejme ak by sa nedostali do vysokej trávy ,čučoriedok a iného ťažšieho terénu. Alebo nezahučali náhodou v nejakej nore. Samozrejme kto chce môže si kúpiť jazvečíka ba dokonca si môže i myslieť ,že mu ho závidím :-D ako krásne blafká po srnkách :-D V 800m nadmorských výškach ako je Dúžnik je to tak :-D ,že snehu býva obyčajne dosť :-D . A vôbec nezáleží či si 900 m/nm v Tatrách alebo v Novej Bošáci :-D na Lopeníku :-D nestrapňuj sa keď máš také veci drístať ,že Ti jazvečíka závidím a v Tatrách je viac snehu ako inde radčšej sa zdrž komentára :-D . Snehová nádielka záleží od zrážok a nadmorskej výšky. Nie od názvu Tatry :-DDDD Preto môžeš lyžovať i napríklad na Kréte :-D na jej najvyššom vrchu Psiloritis vysokom 2456 metrov nad morom. A je uplne jedno ,že je kúsok afrika dolu more a hicáky 40st. :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 6.2.2011 o 21:17

Edu to nie je vypovedna hodnota kolko tu ma kto bodov vzhladom k tomu ake ma erudovane prispevky. Mas ludi co nie su zrovna spolocensky zalozeni. Dufam, ze bambitku prebehnes olejovou handrickou po kazdej vychadzke a neodlozis len tak do skrine. Lebo mne to chyta mikro hrdzu uz na stande. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 6.2.2011 o 16:08

Tu je pol metra snehu?odkaz. Ja tu nezasviňujem fórum doslova výplodmi svojej fantázie Edko. Ano dovolím si tvrdiť,že Blaser je šunka,ale aj Rossler je oproti CZ šunka a to CZ za zbran ani nepovažujem.Ale o opaku nás isto presvedčíš neomylne svojimi siahodlhými vedomosťami.Lepšie čistenie vývrtu hlavne ako na báze čpavku neexistuje. Ak ano presvedč Nás a opaku. Len už niečo napíš nezaujato a korektne prosím ťa a nazachádzaj do komunizmu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 6.2.2011 o 15:37

Edu tvoja reakcia ma vôbec neprekvapila a nič ine som od teba ani nečakal. A ináč maš pravdu. Nie som nikým obľubený, nemamám žiadných priateľov a ak si sato nedočítal v mojom profile, tak žijem na Severnom póle. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.2.2011 o 15:35

Alexleo od teba sme sa toho veľa nedozvedeli tiež :-D podobne ako od petra 10. Za sedem mesiacov pôsobenia na stránke si prispel týmto: je obľúbený u:0 členov počet priateľov:0 počet fotografií:0 počet hlasov fotiek:dostal: 0 / dal: 8 počet videí:0 počet hlasov videí:dostal: 0 / dal: 0 počet diskusií:0 počet článkov:0 počet príbehov:0 počet inzerátov:0 Chápem tvoj pocit nulovej výpovednej hodnoty .Skús nám Ty niečo poradiť z tvojej skúsenosti. Rad si prečítam ,že je blaser zlá zbraň roosler je oproti čz šunta ,jazvečíkovi nikdy nerobil problém sneh , ktorého tu nemôžeme mať mimochodom viac ako 10 cm v Bielych Karpatoch až po Lopeník :-D lebo Ty si ho toľko pri Nitre nevidel ešte a počul si o Tatrách :-D, guľobrokovnica je veľmi výhodná zbraň a rád si vypočujem aký chemický postup volíš pri čistení zbraní Ty :-D Či ti to nevypálilo oči nezlikvidovalo pažbu či čiernenie na zbrani . Prezraď nám nejakú kúzelnú receptúru tajnú na to čistenie zbrane :-D ktoré tak veľmi dobre ovládaš a o ktorom ja neviem vôbec nič . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 6.2.2011 o 15:11

Peter10,nie vačšina,ale všetky jeho príspevky majú nulovú vypovednú hodnotu. Počnúc Blaserovčinami cez fantastický Rosller,zatracovaný gulobrok,jazvečíky v metrovom snehu,ktorý nieje ani v Tatrách,ale u nich bežne pol metra majú,keď polujú na diviaky. A o čistení zbraní vie už fakt ....pekné slovo ma nenapadá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 6.2.2011 o 15:05

Peter10 ja Ti moje príspevky nenútim čítať ani na ne reagovať . Ty si tu rok a za rok a toto je celý tvoj počin na stránke je obľúbený u:0 členov počet priateľov:0 počet fotografií:0 počet hlasov fotiek:dostal: 0 / dal: 0 počet videí:0 počet hlasov videí:dostal: 0 / dal: 0 počet diskusií:1 počet článkov:0 počet príbehov:0 počet inzerátov:2 čo si tu za dva roky vykonal. Ak si myslíš ,že Ti závidím jazvečíka určite to nie je pravda :-D Na chat chodím málokedy.Ventilujem sa uplne inak :-D nepotrebujem k tomu jazvečíka :-D Ver mi že je tu stovky ľudí ktorí o môj názor stoja.Škoda ,že ten tvoj sme sa nedozvedeli doposial za rok čo tu pôsobíš :-D Nemyslím ,že by iboo nechodil na lovu zdar preto lebo tu chodím ja . Sme priatelia i na facebooku a vedieme tam nejdenu debatu s Ivanom ako i jeho Monikou . Belsonov príspevok bez minimálne jednej urážky konkrétnej osoby alebo všetkých členov sa nájde málokde to je fakt . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 6.2.2011 o 14:46

Občas zablúdim na nejakú tú diskusiu , ale mrzí ma ,že čoraz viac klesá úroveň tohto fóra. Buď na ňom poskytujú rady ľudia bez skúsenosti, alebo v ňom diskutujú chorobne závistli prispievatelia ako Edu / len sa čudujem ,že nespomenul aj v tejto diskusii jazvečíky/. Myslím si, že práve pre takýchto ľudí, ako Edu je vytvorený CHAT, kde sa môžu ventilovať aj celý deň. Edu nehnevaj sa , ale väčšina tvojich príspevkov má vypovednú hodnotu rovnajúcu sa nule.A je len na škodu veci , že ľudia ,ktorí majú skutočne čo napísať/Belson,Iboo a iný/ tu chodia čoraz menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Edu, 6.2.2011 o 13:26

Belson máš pravdu chodí sem dosť pakov a práve preto si tu aj Ty.Našťastie tu máme teba dokonalého zbrojára :-D neomylného plného sebadôveri . Splietaš tu čosi o svojich fúzoch ,potom o nejakých chemických reakciach ktoré nám môžu dokonca dodrbať čiernenie a pažbu :-D Samozrejme zloženie tejto látky úžasnej si nám pakom našťastie neprezradil.O čo samozrejme ani nestojím . Také bludy s čpavkom nechám na teba precízneho čistiteľa.:-D Potom nastupujú nejaké čudesné farby meniace sa humorné handričky a pokračuje chemický postup . Ak sa nám podarilo nedodrbať čiernenie ,nerozlepať pažbu ,odev či vlastné telo prípadne mosadzné časti mal by túto operáciu vývrt vydržať :-D Prosím ťa používaš pri tom aj nejaké zaklínadlá ? Koľko hodín prípadne dní trvá vyčistenie jednej hlavne ? Elektrochemické čistenie dúfam prichádza až po tom čpavku ?:-D Neboj Belson tvoje rady ohladne tajného smradlavého prípravku mi nemusíš ozrejmovať .Ty si s ním rozumieš výborne a to je najhlavnejšie . Máte veľa spoločného s tým tajným smradlavým prípravkom tak snáď preto je vám spolu fajn :-D Kašli na pakov!!! Ty máš vyčistenú zbraň a nech si pakovia majú ten bordel :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 6.2.2011 o 10:48

:-))))))))) Pozor na krokodíly, vidia nielen doďaleka, ale až do trezorov! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 6.2.2011 o 10:25

To s tym petrolejom je pravda. Moze sa pridavat do roznych cistiacich "doma-zmesi" Co sa tyka ciernenia - brynyr tak na to skutocne pozor. Dodatocna oprava je vidiet okom odbornika (-:. Ale zase sa moc velka skoda nestane. Pretoze vacsina vasich stuploviek v skutocnosti poriadne brynyrovanie urobene nema. To je len tak no - posrackovanie povrchu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 6.2.2011 o 6:23

Edu, písal som o čistení VÝVRTU (to by mohlo byť jasné aj z môjho upozornenia, že pozor na čiernenie a pažbu). Na toto fórum chodí dosť pakov, ale myslel som si, že toto bude zrozumiteľné aj tomu najväčšiemu. Zdá sa, že som sa mýlil. Ak sa tebe karbón nanáša a strely obtierajú tam, kde sa ti zbraň otiera o tvoj odev, v tom ti neporadím. Ale jednu radu pre teba mám. Pred odchodom do revíru si každopádne vytri zbraň dosucha od akéhokoľvek oleja, bez ohľadu na to kde bol kúpený (a bez ohľadu na to, či to je guľovnica alebo GB :-)) ). A žiadne domáce laborácie s čpavkom a petrolejom nehrozia, Pepes33 tu spomenul jeden, ja zas používam americký od Birchwood Casey a zrejme existujú aj iné, ktoré tieto účinné komponenty obsahujú. Ešte jedna osobná poznámka. Ty si asi z tých šťastnejších a máš zrejme vyriešenú nielen chemickú otázku, ale už veľmi dávno aj vstup do kráľovstva nebeského. Blahoželám ti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 181 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel