Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Nové testy z poľovníctva skúšky a všetko okolo toho - diskusia

autor: off Mysanecko
pridané: 21.1.2011 10:21

Zdravím vás kandidáti na prvý poľovný lístok! Ako sa vám darí testovať? :)

počet zobrazení: 62 581
počet hlasov: 2

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 6.8.2014 o 22:35

Zdravím priatelia, téma PL...zase slovenská špecialita, peniaze pre SPK, v Cechách zaplatí polovník 1000 CZK a má lístok doživotný...Chodíme predlžovat ostatné doklady? Ak polovník spraví polovné skúšky dostane o tom vysvedčenie a má doklad. Tak prečo predlžovat PL ??? Chceme predlžovanie PL zrušit, ponechat povinné členstvo v polovníckej organizácií a povinné poistné, nič iné nepotrebujeme.... Vyjadrite svoj názor a ak súhlasíte podporte túto požiadavku, sledujem pravidelne diskusiu na tomto fore, je zaujímavá a aj dôležitá, ale riešme zásadné témy čo sa nás týkajú, lebo ak to pôjde dalej, tak budeme zanedlho iba písat o polovníctve.... Na Ustavnom súde je podanie na zrušenie povinného členstva v SPK, budeme Vás podrobnejšie informovat o situácií....

dať hlas príspevku | počet hlasov: 24

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 272 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off polovnik10, 21.3.2011 o 21:30

ano ja som ho dostal v sobotu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 21.3.2011 o 19:27

Má už niekto kúpený Poľovnícky šlabikár.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janyka, 21.3.2011 o 16:36

Ahojte, máte už skúsenosť so skúškami z poľovníctva podľa nového zákona? Sú k dispozícii už oficiálne testy na skúšky? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 22.2.2011 o 14:32

Ak si to niekto bude chcieť vybaviť tak si to vybaví. A nový systém s tým nič neurobí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 22.2.2011 o 12:46

Žiaľ, my sme ani na prvej uvodnej hodine neboli vsetci a doteraz som ani nevidela istych dvoch ucastnikov...ako hovoris,srna manzelka jelena a ked vyrastie srnec bude z neho velky jelen...Ale bude to v tom dobre ze nebudu moct radit a kto sa pomyli druhu sancu nedostane... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off somin75, 22.2.2011 o 12:15

Niekoho kto tie otázky vymýšlal asi platili od počtu otázok. Osobne si myslím že sa toho netreba báť. keby vicerí absolventi skúšky neurobili , bola by to zlá vizitka aj pre prednášajúcich lektorov. Nový spôsob skúšania by vraj mal znížiť počet tých , čo si kurz kúpia bez toho aby tam chodili a potom na skúškach tvrdia že srna je manželka jeleňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 22.2.2011 o 8:41

No aj tých je tam ako na.....:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 22.2.2011 o 7:20

A čo tak choroby zveri?..)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 21.2.2011 o 22:36

lanus: veď ja vôbec nehovorím, že je táto otázka ťažká, ale na čo Ti budem v bežnom poľovníckom živote? Keď budeš strieľať súťažne, budeš to mať naštudované...ale takto je to zbytočné. Sami prednášajúci to povedali a ja s nimi plne súhlasím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano11, 21.2.2011 o 21:35

ano zaverečné skúšky môzeme mať najskôr 24.mája lebo teoretická príprava nám skončila 23.mája ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 21.2.2011 o 21:28

MatkaLC - Otázku týkajúcu sa veľkosti asfaltového holuba pokladám za jednu z najľahších ! Čo sa však mnohých ostatných týka tak, by som ich veľmi rád "vyskúšal na tých exotoch "čo ich vymysleli !! Pozri tu: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hartge30, 21.2.2011 o 20:54

brano11, 17.2.2011 o 21:31......Po záverčkách hľavne daj info ako to dopadlo. ale tie budú až po ročnej praxi vo zvolenom PZ od skončenia teoretickej prípravy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Discover5, 21.2.2011 o 20:17

Otázky sa ešte preriedia. Pracuje sa na tom. Všetkých ich je 2033, čo je blbosť, čiže odpovedí vyše 8000. Vo veľa otázkach treba zmeniť znenie otázky, pretože je zavádzajúce a mylné.Niektoré sme už pripomienkovali. Uvidíme. Dám vedieť, keď sa niečo pohne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 21.2.2011 o 19:53

somin75: máš úplnú pravdu. Neviem koľko bude zhruba otázok na skúškach, ale malo by to byť elektronickou formou. Jeden test môžeme spraviť min. na 50% a celkovo na úspešné zloženie skúšky 80%. Je to aj na education.com ale ešte to nie je úplne dotiahnuté a sú tam aj veľmi dovolím si povedať hlúpe otázky. Ten prednášajúci čo nám hovoril o zbraniach povedal, že je tam otázka typu, aké rozmery má asfaltový holub, ale na čo toto bude bežnému poľovníkovi? No som zvedavá ako to doriešia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off somin75, 21.2.2011 o 19:30

Zdravím všetkých , tiež som začal chodiť na kurz . Zatiaľ sme mali dve pednášky asi tak 5 a pol hodiny. Nové testy podľa toho čo nám hovorili by sa mali robiť elektronickou formou , z každého zo siedmych spomínaných predmetov zhruba po 20 otázok a na ich vyplnenie je čas 120 min. testy by mali byť už čoskoro na sránke education.sk . treba sa vraj zaregistrovať a s číslom ktoré nám pridelia sa budeme prihlasovať aj na záverečných skúškach. Sú tam vraj riadne haluzné otázky napr. Aký vysoký je svišť ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 21.2.2011 o 10:49

Rempo, je to všeobecne známe že nám musia podľa zákona prednášať 10 hodín, ale sme tam takých 6hodín aj s malými prestávkami každé dve hodiny zhruba...Čuduj sa svete, nepospali ani za 6 hodín :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano11, 21.2.2011 o 10:47

jasné dám vedieť:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 21.2.2011 o 9:07

brano11, 17.2.2011 o 21:31......Po záverčkách hľavne daj info ako to dopadlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 18.2.2011 o 7:29

MatkaLC, 1.2.2011 o 21:44 Uff, 10 hodím Vám hádam nedajú, to by tam po 5 hodine skoro každý spal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 18.2.2011 o 7:27

U nás v Malackách to bolo/je v sobotu aj nedeľu. vždy záleží ako zoženú prednášajúcich. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano11, 17.2.2011 o 21:31

Ja chodím na kurz do Pieštan a prednášky sme mali od 10.4.-23.5.2010.Prednášky sme mávali taktiež cez víkendy.Záverečné skúšky by mali byť voláko koncom mája... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomko, 3.2.2011 o 10:48

ja osobne chodím na kurz vo Svidníku prednášky sa nám začali 23.1 a končíme 13.3 prednášky mám každú sobotu a nedeľu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 3.2.2011 o 10:34

Kubik, prednasky byvaju vacsinou cez vikend bud len sobotu alebo blok sobota-nedela, kazda organizacia si to robi ako to jej vyhovuje. Tam kde sa chystam ja na kurz mi pani povedala, ze minuly rok to mali pocas pracovnych dni 2 tyzdne za sebou vo vecernych hodinach. Tento rok vraj este nevie, zvazuju aj len vikendy, ale zacina sa az v marci, tak este maju cas rozmyslat. Najlepsie bude zavolat si na prislusnu organizaciu a spytat sa, kedy zacinaju a v ktore dni a volat odporucam cim skor, lebo vacsinou 1 oko rgo robi len 1 kurz do roka a kazda si zacina kedy chce, tak aby si to nezmeskal :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off silma20, 2.2.2011 o 14:28

MatkaLC uz aj minuly rok si mohla zacat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 1.2.2011 o 21:44

Ja začínam s prednáškami od februára. Budú bývať určite len cez víkendy. U nás od 8,00 do 18,00 :) Huráá... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off deivid, 1.2.2011 o 21:42

My sme mali prednášky cez víkendy..možno aj u vás to tak budu riešiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 1.2.2011 o 21:34

ked začnem chodiť na kurzy :D koľko krát do týždňa tieto kurzy budeme mať??? :D pretože napr. ja chodím do školy :D a mnohí další si to musia tiež nejako rozplánovať ak chodia trebárs do práce . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 30.1.2011 o 21:48

tieto testy su platne a podla nich budu aj skusat tak mi to bolo povedane a skusky su vo vedlajsom okrese na druhy mesiac takze by mali platit pre novych kandidatou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 30.1.2011 o 21:30

admin - Kto je autorom testov?! sú skutočne platné?! Mrkol som trochu na strelectvo a kynológiu je tam nielen kopa zbytočných otázok ale aj slušný počet kurióznych nezmyselných odpovedí za ktoré by som ich autora poslal "odkiaľ prišiel" !!! Aby nebola blamáž je nutné podľa môjho názoru všetko znovu skontrolovať, vyselektovať a opraviť odpovede !!! Test takejto úrovne nieje krokom dopredu ale skôr o dva skoky do zadu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomko, 30.1.2011 o 21:09

takže všetky tieto otázky sa môžu vyskytnúť na skúške alebo je ich ešte viac? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 30.1.2011 o 18:57

Nová sekcia na stránke Na stiahnutie, tam nájdete i testy od pusikoo odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off silma20, 30.1.2011 o 18:50

Najvacsi gol je to ze nase prednasky mali obsahovat otazky ktore su teraz v testoch. Lenze ked sme mali my prednasky o testoch nebolo ani chyru, t.j. neboli este spravene hlavne ze uz budeme skusany formou testov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 29.1.2011 o 19:06

Edu ty niečo nevieš ??? neverím vlastným očiam, že tu čítam že niečo nevieš :D Pretože tvoja ochota poradiť je na vysokej úrovni, čo si samozrejme veľmi vážim :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.1.2011 o 19:03

Do toľko ani rátať neviem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 29.1.2011 o 13:32

TAkže správne musí byť min 56 otazok a zaroven otazky z danych predmetov musia byť vyriešene min na 50 % :D takže to je malina ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 29.1.2011 o 13:15

To sa potom hádam ani nedá neurobiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 29.1.2011 o 12:40

Skúšobné predmety sú totožné ako predmety teoretickej prípravy, t.j.: - Poľovnícka osveta, - Poľovnícka zoológia a biológia, - Starostlivosť o zver a choroby zvery, - Lov zveri a poľovnícke plánovanie, - Poľovnícka kynológia, - Právne predpisy na úseku poľovníctva, zbraní a streliva a ochrany prírody, - Poľovnícke strelectvo a prvá pomoc pri úrazoch spôsobených pri výkone poľovníctva. Najväčšou zmenou, oproti predchádzajúcej uprave je skutočnosť, že skúšky sa absolvujú písomne, konkrétne skúšobným testom, ktorý má 70 otázok a vygeneruje sa zo skúšobných predmetov po desať otázok. Celkový výsledok skúšky sa klasifikuje stupňom a) prospel, ak dosiahol zo skúšobného testu 80 % všetkých správnych odpovedí a zároveň najmenej 50 % správnych odpovedí z každého predmetu, b) neprospel, ak nedosiahol výsledky podľa písmena a). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 29.1.2011 o 12:19

Vidis koľko ich máš v teste, len koľko ich musíš z toho testu mať dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 29.1.2011 o 9:31

Tak a koľko otázok býva na záverečných skúškach ??? a koľko je ich celkovo :D a koľko je predmetov ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off silma20, 28.1.2011 o 22:00

Mysanecko z kazdeho predmetu si spravil 100 testov to si nechodil ani von z domu. Ja som si spravil z kazdeho 14 aj to ledva stiham. Ak dobre viem ked si chcete spravit hospodarske skusky musite byt najrpv 5 rokov polovnik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 272 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel