Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
IBO výpredaj

Nové testy z poľovníctva skúšky a všetko okolo toho - diskusia

autor: off Mysanecko
pridané: 21.1.2011 10:21

Zdravím vás kandidáti na prvý poľovný lístok! Ako sa vám darí testovať? :)

počet zobrazení: 62 585
počet hlasov: 2

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 6.8.2014 o 22:35

Zdravím priatelia, téma PL...zase slovenská špecialita, peniaze pre SPK, v Cechách zaplatí polovník 1000 CZK a má lístok doživotný...Chodíme predlžovat ostatné doklady? Ak polovník spraví polovné skúšky dostane o tom vysvedčenie a má doklad. Tak prečo predlžovat PL ??? Chceme predlžovanie PL zrušit, ponechat povinné členstvo v polovníckej organizácií a povinné poistné, nič iné nepotrebujeme.... Vyjadrite svoj názor a ak súhlasíte podporte túto požiadavku, sledujem pravidelne diskusiu na tomto fore, je zaujímavá a aj dôležitá, ale riešme zásadné témy čo sa nás týkajú, lebo ak to pôjde dalej, tak budeme zanedlho iba písat o polovníctve.... Na Ustavnom súde je podanie na zrušenie povinného členstva v SPK, budeme Vás podrobnejšie informovat o situácií....

dať hlas príspevku | počet hlasov: 24

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 272 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off kubik856, 28.1.2011 o 21:47

cita ak mysliš tieto otazky odkaz tak tvoja manželka mala dôvod sa smiať lebo ja som urobil tieto otazky na viac ako 75% neratal som to presne :D jedine čo ma zaskočilo boli tie choroby niečo o zbraniach :D ale inak sa mi to zda celkom jednoduche :D a to mám 17 rokov a všetko som si doposial čítal alebo "učil sa" sám :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 28.1.2011 o 20:26

Teď jsem manželce přečetl test, který sem dal lanus. Už jsem ji dlouho neviděl se tak vesele smát.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 28.1.2011 o 19:48

Uchadzaci o 1. polovny listok to nemusia vediet, ja som to len dal sem preto keby si to chcel pozriet ze o com to je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 28.1.2011 o 19:43

Odkedy musia uchadzaci o 1 vy polov.listok vediet ako sa robi plan lovu a chovu??? JKS vek.triedy atd atd..taky ramcovy prhlad,to ano.Ale naco im bude plan lovu a chovu??To je pre hospodarov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 28.1.2011 o 19:36

kubik856 odkaz tu si mozes stiahnut vyhlasku spolu s prilohami a tam mas o planovani napisane vsetko co potrebujes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 28.1.2011 o 19:17

Tak ale na ten plán lovu treba každú zver v revíri poznať 1. kolko kusov 2 približný vek každého kusu 3. lokalita a mnoho dalšieho nie ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 28.1.2011 o 18:51

Ked sa clovek na plan chovu a lovu pozrie a logicky nad tym pouvazuje, tak tazka vec to neni, co si aspon ja myslim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2011 o 18:31

Je toho viacej hlavne prelínanie sa vekových tried kedy sa zo srnčaťa stáva srnec I.VT atd . Je tam dosť logiky treba ovládať ako i presné údaje . Kubik856 oslov vášho hospodára v rýchlosti ti to vysvetlí a uvidíš ako to pochopíš :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 28.1.2011 o 17:01

kubik856 plan chovu a lovu vyplnas bud pre raticovu zver alebo pre malu na polovnicku sezonu, zostavujes tam alebo vypocitas si odstrel zveri aby si dosiahol normovane kmenove stavy zveri v reviri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 28.1.2011 o 16:37

a na záverečných skúškach je koľko otázok ?? a koľko je ich celkovo :D lebo ja si to predstavujem ako autoškolu :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 28.1.2011 o 16:36

Edu čo zahŕňa otázka plán chovu a lovu ?? tam niečo zostavuješ ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2011 o 15:59

Mysanecko neboj sa urobíš ich ľavou zadnou ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 28.1.2011 o 15:51

Edu Mne bude stačiť kvalitne sa pripraviť na skúšky na prvý poľovný.. Poľovný hospodár je už iný level.. :) V rodine poľovníka nemám, snažím sa učiť od skúsenejších a čo najviac študovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2011 o 15:49

Tie čo vieš si vyraď a stale ich postupne vyraduj až nezostane nič . Ja som to tak urobil a boli jednotky :-D Prvý den som vyradil asi 85% . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2011 o 15:47

Mysanecko skus si vyplnit plan chovu a lovu II. a uvidíš čo je ťažké :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 28.1.2011 o 15:43

Inak dosť mi to pomohlo. Tie testy od pusikoo! Vďaka ešte raz. Ja som si z každého predmetu urobil cez sto testov, dokopy sedemsto. Každý test obsahuje desať otázok, to je cez sedemtisíc. Vytlačil som si ich, aby som si chybné odpovede pozrel a doučil. Bolo to asi šesť plných igelitiek :). Keď som sa "dotrmácal" domov, poslal mi ich. :) Takže škoda papiera. :) Ale v predmete Biológia a zoológia zveri chýbajú obrázky, teda fotky. To nevadí, neboli ťažké.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 28.1.2011 o 15:35

Pokúsim sa tie testy čo mi poslal pusikoo zverejniť ešte dnes tu na stránke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 28.1.2011 o 15:33

Tie testy sa nachádzajú na odkaz, avšak je potrebné mať prihlasovací kód, ktorý každému poslal organizátor kurzu. Takže Vám to pravdepodobne nepôjde, neviem, môžete to skúsiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 28.1.2011 o 15:30

Možno sú Tebe všetky ľahké, ale keď sa mám učiť dĺžky pásomníc v mm, tak mi to moc nejde.. Uvidíme, ako to dopadne :) Myslím si, že viacerí poľovníci by mohli mať s otázkami tohto typu problémy, keďže aj ja som počul ako niekedy kurz i skúšky prebiehali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 28.1.2011 o 15:26

Mysanecko - Bol by som rád keby si mi poslal link (do pošty) na kompletné testy aby som bol v obraze; predom ďakujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2011 o 15:13

Mysanecko a čo je na tej otázke ťažšie ako na iných? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 28.1.2011 o 15:04

Sú tam aj ťažšie otázky napr.: - Paramfistomóza (Paramphistomosis) – patrí medzi helmintózy - Echinokokózu (Echinococcosis) spôsobuje pásomnica s dĺžkou - Metastrongylóza (Metastrongylosis) - metastrongyly (červy niťovitého tvaru) diviačej zveri patria medzi nematódy (hlístovce) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.1.2011 o 15:03

lanus keď si spomeniem viac ako dvadsať rokov dozadu čo som robil skúšky z poľovníctva .Tak to bola viac menej fraška ako skúšanie . Aj preto urobili tuším všetci . Podľa pár odpovedí čo som počul by som bol vyrazil minimálne 3/4 kurzu. Takže asi sa nič nezmenilo . Pre toho kto vie niet ťažkej a ľahkej otázky . Opakom boli skúšky poľovného hospodára tie ma prekvapili zase hodinami písania a siahodlhými otázkami a odpoveďami. Tie boli naozaj náročné doporučujem všetkým sa otestovať :-D Zlatý klinec programu bol výpočet plánu lovu 2 :-D Oboje som absolvoval s vyznamenaním .Ale rozdiel bol teda diametrálny!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 28.1.2011 o 14:55

Chlapci a to Vás chcú testovať na takýchto "detinských otázkach" ! :odkaz ,alebo majú v zálohe niečo zmysluplnejšie ?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 28.1.2011 o 13:52

niektorym testy nesli poslat ze je zly email a poslal som ich kazdemu co poziadal tak vela zdaru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 25.1.2011 o 10:07

tomko Ďakujem! Aj Tebe nech sa darí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomko, 25.1.2011 o 10:02

Mysanecko: presne ako vravíš záleží na každom z nás ako sa k tomu postavíme. Tak prajem veľa šťastia na skúške! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 25.1.2011 o 8:48

tomko Nám sa už kurz končí, preto nám, podľa mňa, dali prihlasovacie kódy, lebo o chvíľu budeme mať skúšky. Neviem, či je lepšie test, či ústna skúška. To ukáže čas. Ústna bola o tom, že sa vykecáš, ale bolo mnoho ľudí, čo to malo vybavené.. Takže testami by mohla byť väčšia objektivita, ale aj to sa dá oklamať. Myslím si, že záleží na každom osobne, ako sa k príprave postaví. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomko, 25.1.2011 o 0:01

Aj mne sa začal v nedeľu kurz ale ešte som nedostal ten prihlasovací kód...mne sa zdá že ústne skúšanie asi by bolo lepšie či nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 21.1.2011 o 14:40

Áno, presne tak ako hovorí deivid. Sú tam chyby - dve rovnaké odpovede, a pod. Sú to asi len demo testy, pravdepodobne sa to ešte doplní a upraví a až potom budú "ostré" skúšky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off deivid, 21.1.2011 o 14:35

Zdravím..Môj názor je že je tam dosť nepodstatných vecí..testy nie sú dokonalé..napr. Na obrázku vidíte..(obrázok chýba)..alebo zo 4-roch odpovedí z ktorých treba vybrať jednu sú dve rovnaké atď.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off silma20, 21.1.2011 o 14:32

Myslim ze na to potrebujete vlastne prihlasovaci nick a heslo. Testy su v pohode no najde sa tam aj poriadna hovadina. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 21.1.2011 o 14:32

dajú sa pozrieť na odkaz, ale nám zaslali každému osobný kód, aby sa nám to dalo zobraziť, takže neviem, či Vám to pomôže.. :( Ale ak ich máš pusikoo nejako celé, tak Ťa prosím o zaslanie na mkozubik@ukf.sk. Ďakujem!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 21.1.2011 o 13:44

ja ich mam ak ich ccete dajte mail a poslem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 21.1.2011 o 13:16

hod sem link, nech to nemusíme hľadať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 21.1.2011 o 12:52

A kde sa daju pozriet tie testy ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 21.1.2011 o 11:36

Ani nie, testy sú dostupné na internete, len ma zaujímalo, čo na tie testy hovoria ostatní, ktorí sa pripravujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 21.1.2011 o 11:24

a co zhanas testy?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie predĺženie poľovného lístka (autor: smoulo).

off Solirov, 27.12.2010 o 7:50

u mna to boli 2 x foto a 90,- + 20,-.. este si pren musim ist tak neviem ci nebudu dalsie poplatky. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie predĺženie poľovného lístka (autor: smoulo).

off igoret, 26.12.2010 o 17:24

je som dal 113,55eur SPZ a40eur SPK a dve fotky na 5 rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 272 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel