Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Guľobrok - výhody - nevýhody - diskusia

autor: off dodo2307
pridané: 6.1.2011 21:17

Je v praxi výhodnejší guľobrok alebo nie a prečo?

počet zobrazení: 73 922
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Edu, 20.5.2015 o 15:51

petjan spomenul som to viackrát . GB sabatti 7x65 x 12 som predal kupil som si klasickú opakovačku v kalibri W 270 . Kúpil si ho Karči a je veľmi spokojný . Zbraň mu vyhovuje čo som veľmi rád . Vôbec nejde o to či niekto vie strielať alebo nevie .Ano strielať viem i dosť presne . Ako spomenul jaro1 , ktorý si vymyslel príbeh že GB si kupuju super strelci je samozrejme dosť veľký nezmysel . Proste ja som brokovú hlaveň vôbec nevyužíval naopak skôr mi chýbalo napríklad na spoločnej poľovačke rýchle prebitie . Komu vyhovuje GB nech si ho kúpi nikoho neodsudzujem . Niesť si na posed na srnca , diviaka , jeleňa, daniela atd ešte brokovú hlaveň mi neprišlo dobrým nápadom . Prečo som si nekupil jednohlavnovu zlamovačku tiež odpoviem . Lebo neboli na trhu a preto lebo GB sa mi zdal dobrý nápad .Prax ukázala že to dobrý nápad nebol opakujem pre mna . Nie pre každého orol si nevie GB vynachváliť ako i mnoho dalších polovníkov . Je to vec názoru a využitia v praxi .

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 635 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off simon, 5.5.2018 o 21:46

Mam Brno Combo 30-00,12/76 ,nastrelilt a som zosúladil po 16 výstreloch úplná spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off keke, 3.5.2018 o 21:38

Reakcia na príspevok od maty, 3.5.2018 o 21:12 :
Sústrel na Combe je jediná vec čo ma nemilo prekvapila. Keď som kúpil Combo. Nastrelil som guľu a dôveroval som naivne fabrickému sústrelu. Išiel som na diviaky. Prišli mi dve prasatá. Prvé s guľou desiatka. S es-balom som vypálil po druhom ale minul som. Neskôr som zistil prečo. Pri ďalšom nastreľovaní som si posvietil aj na brokovú hlaveň a niesla 50cm nad na 50 metrov. Takže by som netrafil ani kanca. Po doladení je to už ok. Ale prekvapuje ma to odfušované fabrické nastrelenie. Pri recenziách som sa neskôr dočítal aj o viacerých s týmto problémom. Ale keď pominiem toto, maximálna spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off maty, 3.5.2018 o 21:12

Reakcia na príspevok od keke, 3.5.2018 o 21:03 :
Aký máš sústrel napr.na 30-40m guľa-es-bal? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 3.5.2018 o 21:04

Reakcia na príspevok od keke, 3.5.2018 o 21:02 :
Prepáč... napísal si to tak šalamúnsky že som tomu úplne nerozumel ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off keke, 3.5.2018 o 21:03

Reakcia na príspevok od posed33, 3.5.2018 o 20:52 :
Čav Posed33. Keď idem na škodnú mám tam broky a keď na diviaky tak es-bal. Na škodnú idem v domácom revíri. Keď chcem vidieť aj diviaka idem na hosťovačku. Poľujem v poľnom revíri, kde je diviak viac menej vec veľkej fantázie. V období žatvy je u nás jediná šanca. Vtedy tam naládujem es-bal. Inokedy s istotou dávam broky. Nepotrebujem žiadnu vešteckú guľu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 3.5.2018 o 20:52

Reakcia na príspevok od keke, 3.5.2018 o 13:23 :
KEKE ... nerozumiem tvojej odpovedí . .. máš tam es-bal .... alebo broky . .. ? Keď nemusíš prebijat... ty už popredu vieš čo ti príde . .. ? Hmmm ... daj čísla na športku keď máš také dobré tušenie . .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off keke, 3.5.2018 o 13:23

Ako píše Edu. Je to vec využitia. Ja mám CZ 550 7x64 ale dokúpil som si aj guľobrok Brno Combo 30-06 sprg./12. Keďže mojou hlavnou "zábavkou" je tlmenie škodnej. U nás je to nutnosť, lebo máme pekné stavy drobnej. Odkedy Combo mám patrím do tej skupiny, ktorá si GB nevie vynachváliť. A čo sa týka opakovanej streľby. Keď potrebujem rýchlo opakovať, alebo strieľať na druhé prasa. Nemusím ani prebíjať ako na guľovnici a môžem rovno páliť jednotnú strelu. A pri škodnej ani asi nemusím uvádzať výhody GB. Hlavne keď Vás prekvapí líška prebiehaním pod posedom. Je to hlavne vec využitia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.6.2015 o 14:02

jaro1 to že niekto nevlastní GB neznamená ,že automaticky netlmí škodnú zver . Mačka sa da streliť i z guľovnice . Nikdy som netvrdil ,že mačka nespôsobuje škody .Samozrejme spôsobuje i keď na úseku poľovníctva nepatrné , Samozrejme je tu líška , kuna atď . Čiže tlmenie škodnej je určite oprávnené . Ak však idem na postriežku nebudem búchať po mačke príde mi to logické . Okrem toho u nás sa každý výstrel hlási poľovnému hospodarovi telefonicky čiže by som ho utelefonoval okrem toho by som nerád počúval klebety že čo som to len mohol streliť atď . V každom PZ to môže byť inak niekde sú ľudia liberalnejší niekde menej . Ako som spomenul GB je výborná zbraň pre poľovníka , ktorý má pre GB využitie . Vôbec nechcem nikoho dehonestovať preto lebo si zakupil GB či sólo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 23.5.2015 o 21:00

Pre mňa by bol gulobrok v kombinácii 22 max 264 gula a 20 brok - ale len na prechádzky a na tú škodnú . Je to fakt hlavne o tom čo človeku vyhovuje a teraz bez zleho úmyslu - veľa polovníkov sa k nemu dostanú v začiatkoch ( lacno - zdedia ... ) a bud sa im nechce, alebo si to nemôžu dovoliť kúpiť dalšiu zbraň a tak sa naučia aj s tým čo majú a nedajú naň dopustiť - však všetci vieme prečo. Každopádne na raticovú z posedu by ma to ani nenapadlo brať, tá možnosť rýchleho opakovania, vie ušetriť zveri mnohokrát veľké trápenie . A tú mačku, lišku ... si vychutnám aj z gulovnicu a ešte si ju necham poodísť cez 100 m nech si aj zatrénujem. :-))) Už nepočúvam na posede škrekot vyplašených drozdov, ale ich spev lebo mačky zavlečené chatármi do hôr ich už za šera nelovia na hniezdach v kríči . A ak poču jem mierne splašeného drozda viem že prídu diviaci alebo vysoká - srnčie ani muflon ich nevyplaší ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 23.5.2015 o 17:38

Edu, ochranou polovnictva sa rozumie aj ochrana reviru pred zvieratami skodiacimi polovnictvu. Preto je namieste plnit si povinnosti a ak chceme mat napr. drobnu zver, ci hluchana atd., skodnu zver jednoducho musime tlmit no a na to je gulobrok ako stvoreny. Edu a chces povedat ze tulava macka (kedze po nej nestrielas) nesposobuje ziadne skody v reviroch na chranenom vtactve, mladatach, resp. mladatach drobnej zveri? Preto by si mal zacat aj Ty revir a prirodu chranit a skodnu tlmit a nie sa pozerat na vec len sposobom, ako sa pozeras. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off petjan, 22.5.2015 o 8:03

To že se u KB rozletují hlavně není běžná závada, to je známka nekvalitního zpracování. No a samozřejmě každý si pořídí zbraň která vyhovuje jemu a ostatní si můžou myslet svoje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 22.5.2015 o 1:52

jaro1 práve preto ja GB nepotrebujem lebo nestrielam po sojkách za letu ani na strome . Príčin je mnoho . Od tej klasickej že by som bol jediný čo píše do knihy denne X výstrelov po sojkách , strakach a mačkách . Odhliadnuc od skutočnosti že vidieť straku je u nas priam rarita a patrí tiež do prírody . Rýchle prebitie nepotvrduje žiadnu hypotetickú domnenku čiže keď sa valí črieda diviakov je logické že je prioita rýchleho prebitia . Preto som mohlo streliť troma výstrelmi 3 prasiatka na spoločnej polovačke , lebo mám opakovačku nie GB . Šínku ktorá sa rozletovala mi zbrojar opravil . Vraj je to bežná závada guľabrokov . Samozrejme som na tuto skutočnost upozornil i kupujúceho . Univerzalna zbran je asi taká učinná ako univerzálne pneumatiky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 21.5.2015 o 14:14

EDU som naozaj rad, ze sa mi Ta podarilo uspesne vyprovokovat k napisaniu prispevku. Bol to moj ciel. UZ som totiz myslel, ze neexistujes :-o) Za prispevok Ti davam tradicne okamzite hlas :-o) Inac v siestom riadku pises, ze na SP ti chybalo rychle prebitie. To by potvrdzovalo moju domienku, ktoru som vyjadril v prispevku o 16:05 :-o)P.s- a tu sinu na GB kde si dal zletovat? Edu inac v tejto teme odkaz si sa 10.01.2010 o 21:18 vyjadril cit: Iboo guľabrok som si kúpil lebo som chcel mať univerzálnu zbraň . Tak ju teda mám :) Môžem si dovoliť také veci ako sojku za letu trafiť a mnoho iných vecí :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 20.5.2015 o 17:42

Presne ako pise Edu je to o tom komu sa co paci a komu co vyhovuje. Vobec to nie je o tom, ci niekto vie strielat lepsie alebo horsie. Alebo ze s opakovacou solo gulou by vystrielal polovicu reviru. Hlavne aby zbran bola funkcna, spolahliva a vyhovovala. Mam aj gulabrok aj trojak a este aj 4 gulovnice. Raz beriem jednu raz druhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Edu, 20.5.2015 o 15:51

petjan spomenul som to viackrát . GB sabatti 7x65 x 12 som predal kupil som si klasickú opakovačku v kalibri W 270 . Kúpil si ho Karči a je veľmi spokojný . Zbraň mu vyhovuje čo som veľmi rád . Vôbec nejde o to či niekto vie strielať alebo nevie .Ano strielať viem i dosť presne . Ako spomenul jaro1 , ktorý si vymyslel príbeh že GB si kupuju super strelci je samozrejme dosť veľký nezmysel . Proste ja som brokovú hlaveň vôbec nevyužíval naopak skôr mi chýbalo napríklad na spoločnej poľovačke rýchle prebitie . Komu vyhovuje GB nech si ho kúpi nikoho neodsudzujem . Niesť si na posed na srnca , diviaka , jeleňa, daniela atd ešte brokovú hlaveň mi neprišlo dobrým nápadom . Prečo som si nekupil jednohlavnovu zlamovačku tiež odpoviem . Lebo neboli na trhu a preto lebo GB sa mi zdal dobrý nápad .Prax ukázala že to dobrý nápad nebol opakujem pre mna . Nie pre každého orol si nevie GB vynachváliť ako i mnoho dalších polovníkov . Je to vec názoru a využitia v praxi . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

off rado100, 19.5.2015 o 20:58

Páni už by ste mohli prestať robiť z majiteľov opakovacích zbraní rýchlopalných krvilačných strelcov a z majiteľov GB a jednotiek tých najlepších poľovníkov. Sám mám opakovačku a väčšinou v nej mám jeden alebo dva náboje. No mne opakovacia guľovnica sedí a ak vám sedí GB tak nie je čo riešiť. Každý máme obľúbené to svoje a tak to má byť lebo život by mal byť pestrý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off petjan, 19.5.2015 o 20:11

To Jaro 1: on Edu střílet určitě bude umět. Jen nechápu, proč ten KB nevymění třeba za zalamovačku jednušku. Já mám do teď opakovačku a jednušku Brno Effect. Respektive jednušku mám ještě doma, ale už mi na ní složil jeden člověk zálohu a příští měsíc už jde k němu. Tu opakovačku jsem se rozhodl také prodat, i když mi to rve srdce, jedná se o Mannlichr Schoenauer GK 7x64 ve štucu úplně netknutou, ale jak jsem zjistil, bude pro mě nejvhodnější KB, tak půjde pryč. Už kolikrát se mi stalo, že jsem měl možnost střílet škodnou a ona byla proti vsi, tak jsem ji radši nechal odejít, protože kulí to bylo o průser. Ještě nikdy jsem nemusel opakovat druhou ránu ( mimo naháňku ), nebo respektive nemohl. Na poslední naháňce jsem i s tou mou jednuškou stačil z jednoho rudlu ulovit dvě prasata a to jak šli z levé strany, tak se ozývaly výstřely z opakovaček jak kulometná dávka a leželo jim tam pouze jedno prase :-( , i když je fakt, že mně se na chviličku zastavili. Tím chci říct, že za mě zalamovačka a ještě ta trubka na brok a jsem max. spokojen. Jsem ve dvou revírech, jeden polní, tam bude ten kulobrok úplně ideální a druhý je horský a tam budu určitě využívat ten brok jen minimálně. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 19.5.2015 o 16:05

Petjan, EDU ??? Ten ti asi tazko odpovie lebo bavi ho politika a tu na stranke nemal priestor realizovat sa :-o) (pozri dolu diskusiu k clanku) ako nas Edu urputne bojuje odkaz a uz tam ma styri komentare :-o) PS- Petjan, odpoviem ja. Pre EDU je kulobrok preto zla zbran, lebo 1) nevie polovat na roznu zver a tym padom vyuzit ho2)pravdepodobne je mizerny strelec a preto uprednostnuje opakovacky s co najväcsim poctom nabojov v zasobniku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petjan, 17.5.2015 o 10:31

Tak jsem si pročetl celé vlákno a dost jsem se pobavil. K používání KB asi tolik, je velice mnoho typů revírů a žádný není stejný, proto je třeba pro jeden revír vhodnější KB a jinde zase sólo kulovnice. Každý člověk je jiný a co je perfektní pro jednoho, nemusí být to pravé pro druhého. Jeden preferuje KB a druhý nedá dopustit na sólo kulovnici, protože každý člověk může mít jiné priority. K používání zalamovacích zbraní: dle mého názoru, pokud má člověk k dispozici třeba jen jeden výstřel a není možnost rychlého přebití, tak si potom většinou velice dobře rozmyslí, kdy a na co vystřelí, nežli když má k dispozici více ran, tak si může podvědomě říct "no co, když to nevyjde, můžu dát další tři - čtyři rány", tak třeba můžou být zbytečně postřeleny některé kusy, které pak buď živoří, nebo zhasínají v bolestech. Tímto to nechci zevšeobecňovat. To Edu, když je pro tebe KB tak nevhodná zbraň, tak proč se jí nezbavíš a nepořídíš nějakou opakovací kulovnici? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off clovek, 4.5.2015 o 14:29

Kulobrok som mal a predal som ho kedze som brok pozil tak 5krat za 8r je to o tom kto aku polovacku preferuje a tiez vec co sa komu paci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 14.2.2011 o 8:58

gotrek mylis sa nakuone povolenie nepotrebujes na polovne zbrane ale len na kratku !!! a ked kupis pol.zbran tak si podla zakona ju prihlasit na PZ do 7dni .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 14.2.2011 o 7:04

Nedá sa to tak. Buď máš nákupné povolenie na určitý druh zbrane alebo sa robí prepis priamo na PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 13.2.2011 o 22:55

iboo - Ty dačo nevieš ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.2.2011 o 22:01

Mňa by zaujímalo, či je možné brať stav, keď dvaja kolegovia spíšu kúpno-predajnú zmluvu "na kolene" v krčme s tým, že jeden si potom bezstarostne môže vypiť a puška evidovaná na jeho meno je pri ňom zavesená, ale podla kúpno-predajnej zmluvy je jej majitel už kolega. Údajne dobre používaný trik ako sa "zbaviť" zbrane na poslednom pohone po polovačke v záujme vypiť si. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 13.2.2011 o 18:59

Áno som si istí ,, pusikoo" kludne by som mohol moju zbraň napísať aj na náhodne okolo idúceho ak má na jej skupinu do ktorej spadá príslušný zbrojný preukaz. A neviem, ja keď som si dával na spoluužívanie brokovnicu a výmennú hlaveň k nej, tak celá vec bola len tá, prísť na OR PZ v Banskej Bystrici, kde ju mal majiteľ evidovanú, pred policajtmi sme spísali taký lajster- zmluvu o spoluužívaní, obidvaja sme sa tam podpísali a za 4,5 eura - jedna kartička nám vydali nové. Brokovnica a výmenná hlaveň - 2 kartičky, čiže 9 eur. A žiadne behanie po notároch a podobne. Celá vec trvala 20 minút u policajtov a 9 eur za kartičky. A majiteľ je vždy len jeden, tak už to pochopte. Lovu a lesu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sniper7x57, 13.2.2011 o 16:13

tak ze sa nemylim ??? a toto som nasiel odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 13.2.2011 o 16:10

:-)) dobre píšeš, je to OK :-)) Pozdravujem Ťa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 13.2.2011 o 16:03

tak to neviem ale do zmluvi sme museli uviest ze menovany XY je 100% majitel a menovany AH je 0%majitel ????? tak neviem co toí malo byt moznbo sa to tu dozviem ,, a mymochodom museli sme spisat na kazdu zbran zvlast dohodu o uzivany zbrane v 3kopiach a overena u notara!!! takze tento spas ma vysiel cca na 100€ ale na druhej strane zbrane mozem pouzivat a ked sa nieco stane s otcom tak su moje az sa nemylim??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 13.2.2011 o 15:55

A prečo by si nemohol byť spoluvlastník ( spolumajiteľ ) zbrane, keď si dal otcovi pri kúpe zbrane na jej zakúpenie 500 eur? :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 13.2.2011 o 15:45

orol spoluvlastnik nemozem byt aspon tak nam to povedal policajt na ZaS ked sme prepisovali zbrane ja s otcom. PEPES33 si si isti ze mozes mat zbran aj s inym clovekom ako je rod prislusniik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 13.2.2011 o 15:13

Šaňo, možno je pusikoo aj spoluvlastník predmetnej zbrane :-)) prečo by nemohol byť??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 13.2.2011 o 13:25

Páni, pozor na Pojmy - je rozdiel spoluvlastníctvo a spoluužívanie. Nie je pravda že sa to môže robiť len ako ,,Otec a Syn" - teda rodinný príslušník, to znamená že to kľudne na spoluužívanie sa môžu dohodnúť aj napríklad - majiteľ zbrane a jeho kamarát, a vôbec nemusia byť rodina. A druhá vec je tá že majiteľ zbrane je len jeden, nemôžu byť dvaja a viac. Každá zbraň sa dá legálne napísať na spoluužívanie, kde v tej kolonke ako spomínal iboo je uvedené -zbraň v spoludržbe/ užívaní s majitelom ZP č. AA XXX XXX. To znamená že právo na predaj a podobne má len majiteľ zbrane, a nie spoluužívateľ. Užívat ju môžu obaja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 13.2.2011 o 8:22

iboo mylis saotec je 100%majitel zbrany a ja som spolumajitel a na kazdej karticke je napisane ze ju moze nosit drzitel ZP cislo.. takze vse je legalne ale da sa to urobyt iba rodinnym prislusnikovi tede OTEC a SYN alebo opacne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.2.2011 o 1:16

pusikoo na to vymieňanie kartičiek bacha, nemáš na to práva. zapožičanie zbrane sa rieši formou písomnosti na evidencii zbraní OR PZ, nie len tak že tu máš kartičku a bež.Samozrejme kým vás nechytia. Na zadnej strane kartičky zbrane je identifikovaný majiteľ zbrane takže pri konfrontácii by mohol vzniknúť problém. Pýtal som sa na toto u policajtov, treba byť opatrný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2011 o 21:03

Marco2204 ja som sa do nepríčetnosti nehadal inak by som bol nepríčetný.Iba som chcel vedieť kde sa tá koža dala predať! Orol samozrejme viem ,že jednu guľovnicu môžu mať zapísanú i dvaja poľovníci . Veľa našich členov to i tak praktizuje . Len som chcel vedieť ako sa dá požičiavať guľovnica dosť krát :-D Samozrejme i to sa dá :-D Vlastne som sa chcel dozvedieť iba stručnú odpoveď od gotreka či mal okrem Gb niekedy aj sólo guľovnicu ! Či mal otec požičanú alebo nie to som sa ani nepýtal . Fero ja som profesionály prekrúcač :-D Čo ma nepoznáš? :-D Ano pozel som si tie líšky. Super gratulujem lovu zdar. Yegi na svete sú všelijaké veci dokonca ešte aj rodná strana existuje pre niektorých :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 11.2.2011 o 20:54

oprava nie 100 ale 1000korun ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 11.2.2011 o 20:51

Edu a kde stala liščia koža 100 korun pri plote pamataš ako si to tu nedavno tvrdil a a do nepricetnosti si sa hadal?a teraz to sem davas ako argument , a ked si s tym tvojim GB taky nespokojny preco ho nepredas,neviem si predstavit ze by som mal doma 12rokov nieco s cim niesom spokojny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fero, 11.2.2011 o 17:28

Edu - zasa si to iba prekrútil. Kde si prosím ťa našiel, že výužívam viac guľovnicu. Ja používam savadžku aj na lov srnčej, keď ti to už musím povedať tak jasno a polopate.. Iba objasním čo som myslel tých 100% - to že použije miso111 aj guľu aj brok - dvojstrely ak si pozeral jeho ulovky líšok a komentáre ku ním. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 11.2.2011 o 16:17

ja spolu s otcom pouzivame zbrane kedy kolvek a akukolvek eamozrejme zapisane v ZP a nieje ziadny problem len si vymiename karticky od zbrane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 11.2.2011 o 15:58

to sú mi veci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 635 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov