Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

gulobrok - výber zbrane do 1200 € - diskusia

autor: off adam89
pridané: 18.5.2009 20:36
Chcle by som si zakupiť gulobrokovu kozlicu do 35 tisic prosim poradit

Dakujem
počet zobrazení: 36 890
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 169 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Bradacik, 8.9.2009 o 15:23

mirogalas: Ved staru "karticku" musia zrusit, aby vidali novu, Na ktorej su mena majitela, aj spolumajitela. Ten ktory s vas dvoch pouziva zbran ju musi mat pri sebe. Aspon ja mam take info, no neviem ci je spravne. Ak nie je oprav ma.
Euro zbrojak ma netrapi. Ako si vybaval ty spoluvlastnictvo, resp. zapozicanie? Staci ist k policajtom? Tam ma odbyli ze sa to uz tak uz neda robit. (bolo to ale viac ako pred rokom).

zekon: tu predlohu na spoluvlastnictvo mi dali na polici(alebo aspon nieco podobne, obsahovalo to tie nalezitosti co pises), a s tym som mal ist k notarovi a potom spat k policajtom? A na zaklde toho vydaju novu karticku? Zda sa mi to trocha nedomyslene (ale nehovorim ze to tak nemoze byt, na slovensku vsetko mozne). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirogalas, 5.9.2009 o 12:08

Milí Zekon .Píšeš samé blbosti ohladom spoluvlastnictva zbrane! Po novom je to skoro samé ako prevod zbrane. Dal som teraz do spoluvlastnictva kamošovi jednu flinetku, kým na jeho menil zbrojar hlaven. Vystavili mu preukaz zbrane, ale moj zrušili! Nemožme si predsa hocikedy pohadzovat zbran! A po druhľ sa už zbrane nezapisuju do žiadneho EURO zbrojneho preukazu! Tak radšej nič nepíš, ako máš tárat !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 3.9.2009 o 19:01

to kaci 123 : spoluvlastníctvo zbraní funguje nasledovne - zoberieš papier - predlohu na spoluvlastníctvo kde sú údaje majiteľa a spoluvlastníka + údaje o zbrani je tam doslova napísané že zbraň je majetkom xy a spoluvlastník je yz zájdete spolu k notárovi tam si to necháš overiť stojí to 11Eur pozor musíte to mať 2x, následne ideš policajtom zaplatíš poplatok za vydanie nového techničáku ku zbrani a je to vybavené...v techničáku dole v tej kolonke bude napísané že zbraň je v spoluvlastníctve yz...basta vybavené..má to len jeden háčik nezapíšu ti ju ako spolumajiteľovi do Euro zbrojáku no ale čo už. Máme s otcom jeden na druhého všetky zbrane takto poriešené - 6 kusov. Ak k tomu niečo potrebuješ napíš... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 2.9.2009 o 15:43

v BA to slo v pohode vybavit (minuly rok jesen - zima)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 2.9.2009 o 15:42

ja to mam rovnako poriesene s otcom... a ak by sme nemali rovnake bydlisko nie je problem - treba len pri vybavovani uviest kde budu zbrane uschovane.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bradacik, 2.9.2009 o 12:17

Pytal som sa viacerych ludi ako je to s tym spoluvlastnictvom, bolo mi povedane ze mozem byt bez problemov spolumajitel otcovych zbrani (samozrejme pokial mam papiere OK). Chalani to tak maju v okrese Piestany.

Tak som prisil k nam na okres a bolo mi povedane ze uz to neplati, a ak chcem pouzivat otcove zbrane tak mozem mat iba zbrane prenajate. (Skuste sa hadat s policajtom ked odneho nieco potrebujete, ja som tu odvahu nemal). Samozrejme ze chalani mi tvrdili ze u nich je to bez problemov a cudovali. A cudoval som sa aj ja, a aj sa cudujem akoze v jednom okrese je to tak a v inom inak.

To zapozicanie (neviem presny nazov toho dokumentu) je vlastne A4, na kotrej su vypisane udaje a majitolovi a o prenajimatelovi, kde budu zbrane drzane a td.. Keby ta chcel niekto kontorlovat tak samozrejme potrebujes aj "karticku" od zbrane. Nic som za to neplatil. Vystavyli mi ju na 1 Rok. Toto sa odohralo asi tak pred rokom, rokom a pol.

V Oktobri uz bude tomu rok, co som si kupil aj ja gulovnicu, tak som to potom neriesil. Brokovnicu nevlastnim, a preto by ma zaujimalo ako to v skutocnosti je. Ci sa od vtedy nieco v zakone zmenilo, alebo nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.9.2009 o 21:51

Mám ,lebo ja nič nerobím . Ja mám všetko už hotové . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 1.9.2009 o 20:51

Edu, ty máš as iveľa času. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.9.2009 o 18:24

MSMarian veď to nikomu nepovieme ,že si si pukol z nej :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 1.9.2009 o 15:33

radšej nie, chcem ju nechať zachovalú pre kupca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 1.9.2009 o 11:21

:))) tak ju vytiahni a prevetraj :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 1.9.2009 o 10:54

Ahoj Solimkenaj, nechcem ju siloumoco preda. Nie je v tom nijaký háčik. Nepotrebujem mu, v tom je celá pointa. Už rok som ju nevytiahol z trezora. Nepotrebujem zbraň, ktorú nepoužívam, nie som zberateľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 1.9.2009 o 10:32

MSmarian ty chces tu gulovnicu niak silou mocou predat ! nieje v tom niaky hacik ? :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adam89, 31.8.2009 o 21:40

tak potom by mi bola zbytocne nova cz 550tk.........:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marek_85, 31.8.2009 o 17:47

ja tak isto ako Finist...ja som spoludržitelom troch otcovych zbrani a otec je spoludržitelom dvoch mojich...
je to uplne normalna vec, zalezi iba od ochoty prislusnika PZ Oddelenia zbrani a streliva, ja som mal stastie na policajtku ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 31.8.2009 o 16:01

Ano. Ja tam mám napísané...zbraň v spoluvlastníctve s držitelom ZP...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter333, 31.8.2009 o 15:59

Takže Páni, spoluužívanie poľovnej zbrane je normálna vec, ktorá sa dá u policajtov vybaviť. Ja to mám takto spravené s mojím krstným - vlastní brokovú kozlicu / mimochodom on býva v Banskej Bystricy a ja zase na Brezovej pod Bradlom - nemáme spoločné bydlisko , lebo ako tu uz niekto predomnou napísal ze to ide len ,,ak je trvalé bydlisko také isté" - toto je kravina - bez urážky/ tu ide vlastne o to, ze kazdá zbran ma svoj preukaz, a na tom preukaze je napísaný vlastník zbrane , ale je tam také políčko ako - iné záznamy o zbrani a do toho políčka jednoducho ten policajt len dopíše ,, Zbraň v spoluužívaní s držiteľom ZP č. AAxxxxxx. Ide vlastne o vydanie nového preukazu o zbrani, kde sa toto len dopíše. S pozdravom a lovu a lesu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 31.8.2009 o 13:42

Zaujímavé,pretože ja mám spoluvlastníctvo na dve zbrane a dalo sa to bez problémov vybaviť na počkanie u policajtov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 31.8.2009 o 13:31

Nedá, o tom som už písal. Jedine oficiálna zápôžička. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KriKa, 31.8.2009 o 9:27

DA SA zapisat do dvoch ZP/na dvoch drzitelov/ ak maju rovnake trvale bydlisko!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 30.8.2009 o 22:38

tak to je skutočne preklep má tam byť 900.- EUR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 30.8.2009 o 22:34

Za 90 by ju brali viaceri. /To iba tak pre zábavu/. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 30.8.2009 o 21:58

Ahoj, jedna zbraň sa nedá zapísať do dvoch ZP. Je možné ificiálne zbraň zapožičať, lenže to je neustále papierovanie a platenie poplatkov. Myslím si, že by si nemal váhať na d mojou ponukou, je to nová guľovnica, skutočne osm z nej vystrelil len 49 nábojov. Môžeš si kúpiť nejakú lacnejšiu pušku, lenže z nej určite bude vystrelených niekoľko stoviek nábojoiv, bude ošúchaná a na prvý pohľad nbude poznať, že je to stará puška. MOja guľovnica až na dv aškrábance nie je vôbec poškodená. Alebo si kúp novú, doporučujem Blaser, alebo aj novú CZ, ak už necheš šetriť. Kal. 308 WIn ,je jeden z najlepších kalibrov. Cena 90 EUR aj s optikoou, je skutočne veľmi dobrá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 30.8.2009 o 16:53

Pozri si stránku odkaz tam sú slušné použité gulabroky za slušné ceny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adam89, 28.8.2009 o 19:24

chalani ja neviem moj otec ma CZ 550 7x64 takze ako?? ved 1 zbran sa da napisat do 2 zbrojnych ci nie?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.8.2009 o 22:29

Gb mam a suhlasím s MSmarianom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.8.2009 o 21:56

Predam TI CZ550 kašli na gulobrok, aj tak ho nevyužiješ a ešte ušetriš 300 EUR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.8.2009 o 21:30

V erotickom salóne isto za 1200 € kupiš slušnú raketu pod pultom :) MSmarian neklam :)) Aj by som povedal v ktorom ale to by som už mohol robiť reklamu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janekpte, 27.8.2009 o 12:22

Ak sa dostaneš k "Brno super" tak neváhaj a kúp ju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.8.2009 o 21:09

do 1200 EUR, nekúpiš nič poriadne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.8.2009 o 20:23

Upozornim len že tie včely rem,sav a ine 5,6 sú už nepoužitelne na lov raticovej zveri . Tj . Raticová zver sa môže loviť len nábojom ktorý má nad 6mm strelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.8.2009 o 20:21

Ja mám GB sabatti môžem doporučiť . Zamok blitz je neskutočne presný a pevný. Zbraň je veľmi pekná
odkaz />
vypadá to nejako takto odkaz />
Majú i dvojaky !odkaz /> Guľabroky sa robia v kalibroch :
9,3x74R o 8x57JRS o 7x65R o 7x57R o 6,5x68R o 6,5x57R o 6,5x55SE o 5,6x57R o 5,6x50R Mag. o 22 Hornet o 308 Win. o 30-06 Spring o 270 Win. o 25-06 Rem. o 243 Win.

Vypadaju takto:
odkaz />
Keby si priložil 15000 českých mal by si Blasera za asi 50 000czk odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirogalas, 23.8.2009 o 17:30

Kup si zachovalu Brno 500 ,zrkadlove hlavne v kalibri 7 x 65 R/16. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 14.6.2009 o 22:23

Finist, áno. Ale aj pri iných značkách. Zámerne ich nemenujem z dôvodov, aby predávajúci nepýtal oveľa vyššiu sumu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.6.2009 o 21:00

Keby bolo keby :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 12.6.2009 o 20:58

Edo,keby Brno zostalo pri ZG-éčkach a Z-etkách boli by teraz vo svete špička!! Ostatné napísal Tajfi 31.05.2009 20:38. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.6.2009 o 16:52

Takže už sa to tu rozjasňuje :) Neviem si predstaviť že by moja puška mala byť ešte ťažšia :) Ale prečo nie lepšie ako aerobic :)) Holand holand hmm to asi ne . Chápem že je p.Hanák čech aj to že recencie nie len na Brno ale i na sabatti spadajú nie malému lobingu . Pri fototechnike ako i recenziach iných vecí na webe mi to doslova pripomína RAMU. Brno je Brno dobré je až tak že firma proste skrachovala .Rozmenené na drobné výrobky sa už nedali predávať . Sabatti žije ďalej . Preto stará konštrukcia a nevyrábanie nových s dobou kráčajúcich výrobkov . Nechcem tým povedať ,že je sabatti lepšie ako Brno ani to neviem posúdiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.6.2009 o 15:45

Super Brno je o triedu vyššie. Aspoň vidíš, čo dokázala Československá zbrojovka už dávno v minulosti. Inak mám pripravených viac takýchto hodnotení, ak by si ovšem chcel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.6.2009 o 15:40

Výběr kulobroku
Plánuji si pořídit kulobrok. Chtěl bych ze zeptat, zda je lepší koupit si starší kulobrok Brno Super, nebo raději investovat do nové zbraně italské značky Bettinsoli, Sabatti apod. Prosím o krátké srovnání uvedených značek.

Odpověď:
Zbraně Sabatti a Bettinsoli jsou velmi kvalitní a vcelku srovnatelné. Brno Super patří do jiné katgorie zbraní s jinou konstrukcí závěru, který je robustnější a odolnější. Stejně tak postranní zámky, konstrukcí podobné typu Holland a Holland, jsou velmi spolehlivé. Kulobrok Brno Super je o třídu výše než jmenované zbraně. Vzhledem ke své robustnější konstrukci je o něco těžší. Při koupi kulobroku je rozhodující stav zbraně, k jehož posouzení je třeba vzít s sebou odborníka. Ze zkušenosti mohu potvrdit, že vzhledem ke kvalitě bývají i použité zbraně Brno Super ve výborném stavu. Dr.Ing.Jiří Hanák ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 169 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov