Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Bígl -pes na polovačku. - diskusia

autor: off marekcom
pridané: 5.1.2011 20:05

Je bígl dobrý pes na polovačku?

počet zobrazení: 22 554
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 175 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off BeaLPL, 18.10.2018 o 9:39

Reakcia na príspevok od cita, 7.1.2011 o 18:23 :
cita,já se hlásím z Čech :-). Učila jsem se postupně od roku 2012. První 2 psy jsem dovedla ve III. ceně (obůrka byla naše Achilova pata) a jednu fenu v I. ceně, ta jediná si zasloužila titul Divičara. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BeaLPL, 18.10.2018 o 9:25

Reakcia na príspevok od nils22, 7.1.2011 o 21:42 :
nils22, to nemůžu potvrdit. Naopak z vlastních zkušeností tvrdím, že čistokrevní bíglové mají od přírody vynikající orientaci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 31.3.2015 o 19:23

otoc. cvičím ho od šteňaťa na píšťalku.kedˇ hlada stopu tak zareaguje,ako náhle chytí stopu musím ho čo najskôr zadaunovať.ak to nestihnem a odbehne príklad 50m,už môžem pískať aj do r--i. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 30.3.2015 o 13:17

dano1955 - si zabodoval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off otoc30, 29.3.2015 o 15:24

Bigel je narocny na cvičenie.Ked ho naučiš na zavolanie a dosiahneš aby sa nevenoval srnčej potom sa da pokračovat v dalšom vycviku.Je to cesta na dlhe trate. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dano1955, 29.3.2015 o 12:39

bigel je tvrdohlavý ako pes.ked narazí na stopu a je na voľno je problém s ovládaním.ked je na dlžci je problem s ťahaním po stope.ťahá tak sylno že si stláča pažerák a drhne sa.preto som mu po roku kúpil traky na hrudˇ.no nedal si ich založiť ani bohovi.bolo neskoro.bigel je do chotára ktorí má 500 HA kde bi sa mohol vybehať.je dobrí na dohladavku,kedˇje aj na voľo,stále hlási,to je výhoda že vieš kadiaľ ide.inak orgynál robí nadhanku vo svorkách.na to ho anglyčani višlachtili.a ešťe je strašne citliví kedˇ ho hreším alebo zvýšim naňho hlas,vie sa podla mňa uraziť.ušiel mi po stope srnčej,kedˇsi po dvoch kilometroch uvedomil že utekám za ním a zareagoval na (Zostaň) prišiel som k nemu,založil voditko,jednu som mu s ním viťal.lahol a ani sa nepohol,pokial som ho nepochvalil,Tak je dobrí,potlapkal,vtedi sa postavil a šli sme domov.inak je to najmierumilovanejší pes,žiadna agresia,a hlavne,Má veľký APETIT! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off omik113, 12.9.2014 o 11:35

bígl a ostrosť na diviaky: vaše názory... -

chem poprosiť o radu na bígla a jeho prácu s diviakmi...hlavne jeho hlasitost a vytrvalosť.


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 29.8.2011 o 17:57

čtyřletá zkušenost je k nezaplacení, ještě když za tu dobu má člověk více psů jednoho plemene :-) Takový příspěvek mi připadá fakt k smíchu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunderlov, 29.8.2011 o 14:00

Bígl ak je dobrý, tak len na individuálnu poľovačku, má dobrý nos na dohľadávku,samozrejme po dôkladnom výcviku, čo sa týka odvahy, tak je to veľká bieda a s vytrvalosťou to isté. Choval som bígle v 1995 a 1998. Ako plemeno sa mi páči i dnes, ale zažívať na skúškach v práci odvaha na diviaka trapasy sa mi už nechce. Diviaka i v lese vedeli nájsť, ale obrechnúť ho a ísť preč. Na skúškach som videl odvtedy viacej bíglov ale na DS vždy vypadli v hodine pravdy. Neochota podmieňovať pracovné skúšky na ktoré bolo šlachtené plemeno do chovu je však i v iných kluboch. I u iných plemien sa dá povedať "Súmrak nad neloviacimi lovcami" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 27.8.2011 o 18:10

vôbec nie som protibíglovský naladený,moja kritika nesmeruje na plemeno ale na klub ktorý vedie chov,ak to z mojich doterajších príspevkov nebolo doteraz zrejmé,tak to píšem teraz.Na vine sú vždy ľudia,oni riadia chov,a preto je bígl tam kde je.Sama však musíš uznať že pár jedincov s SD pri takom populárnom plemene je viac než málo.A možno mi neuveríš no mne sa bígl páči exteriérovo i povahou,no ak porovnám pracovné vlastnosti s ostatnými u nás bežnými duričmi,tak by som si ho nevzal.je tam väčšia šanca ako u iných plemien,že moja snaha vynaložená na výcvik by bola zbytočná.a to je môj poznatok,pretože som už pár pracovne vedených bíglov videl.v závere si to vystihla,nie je viac nadšencov pre ktorí by rozvíjali pracovnú stránku bígla,no to je opäť len chyba klubu,ktorému to vyhovuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo742, 27.8.2011 o 10:31

Ja som videl robit bigla na diviaka ale len desat minut a poviem vam viac sa nedalo lebo ho museli zasivat ale to bola skor vynimka ale to bol pes viac zavrety ako vybehany a dost vyryval aj do druhych psikov a diviak ho poriesil za par minut.len tolko k diskusii ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off beagle, 27.8.2011 o 8:27

Andy8, ako som už čítala v predchádzajúcich tvojich príspevkoch, si absolútne protibíglovsky naladený. Nebudem ťa presviedčať o poľovných kvalitách bígla, pretože ťa nepresvedčím. Moje psy nemajú SD preto, pretože pripraviť ich na to nie je v mojich silách, nakoľko nie som poľovník a nemám možnosť ich dostať do kontaktu s diviačou zverou. Bez toho skrátka skúšky nespravia. Viac mojich šteniat sa nedostalo do rúk poľovníkov asi práve pre také príspevky o plemene, ako sa píšu nqpríklat tu. Klub netlačí do sprísňovania podmienok z toho dôvodu, že práve zväčša poľovníci ktorí majú možnosti psa pripraviť, tieto možnosti nevyužívajú. Preto ostávajú v rukách "obyčajných ľudí" a nadšencov pre toto plemeno, ktorí s problémami zháňajú aspoň diviačie ratice, aby psa pripravili na FD a zachránili aspoň tú trochu dobrej mienky o plemene, ktorú ešte nestihli zničiť "znalci a odborníci" na psie plemená. Ale aspoň viem dokázať, že tí ľudia, ktorí majú záujem sa psovi venovať, dokážu s bíglom spraviť aj SD, o čom sa tu na fóre veľmi pochybovalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 26.8.2011 o 23:31

Po 1.)Prečo si snimi absolvovala len FD?Prečo nie SD?Nemali na to?Nemala si na to ty?FD sú len slabý odvar SD čo sa duričských skúšok týka,prečítaj skúšobný poriadok-prídeš nato sama,Fd sú len vymyslené skúšky pre určité plemená duričov ktoré nemôžu robiť(kvôli výške) alebo nevedia robiť SD.Po 2.)žiješ 13 rokov s bíglami(ak by si len polovicu z toho času vlastnila chov. stanicu,čo nie je problém)a len 5 šteniat skončilo v rukách poľovníka?Prečo tak málo?Po 3.)Klub nemá dokazovať že bígle patria medzi duriče.Bígle duriče sú a v rámci toho im zákon umožnuje preukázať svoje schopnosti na SD!Klub má dokazovať že je to kvalitné plemeno,ktorého vývoj ide do predu a nie do ...!Ak je to tak kvalitné poľovné plemeno prečo klub netlačí sprísnovaním podmienok uchovnovania chovateľov k výkonu SD ale uspokojí sa len s FD?Dôvod je prostý-modne plemeno+nižšie nároky na uchovnenie =dobrý biznis.Skús sa opýtať koľkí v klube chovateľov bíglov by súhlasili za vykonanie SD ako jednu z podmienok uznania chovnosti?A sme doma.Po 4.)Nato aké početné plemeno to je sa ti zdá normálne ,že sú až dve suky s SD na celom Slovensku?Po 5.)Každý aktívny poľovník ktorý chce, potrebuje psa pre prax alebo pre vyhrávaie memoriálov si nezaobstará bígla.Ak áno tak prvý i posledný krát zároven. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beagle, 26.8.2011 o 22:22

Nie som poľovník a myslím, že nikdy ním ani nebudem. Ale žijem s bíglami už 13 rokov a s 3 som absolvovala aj poľovné skúšky FD. Ďakujem Vám všetkým za "reklamu" ktorú plemenu robíte, keďže ste ako som čítala mnohí ani bígla robiť nevideli. Z mojich odchovov skončilo u poľovníkov 5 jedincov a vždy sa mi vrátili len kladné odozvy na ich prácu. Bolo tu spomínané, že klub má dokazovať že bígle patria medzi duriče poriadaním SD. Keďže bígle poľovníci neuznávajú ako poľovné plemeno a vlastníkmi sú zväčša nepoľovníci, myslíte, že ich dokážu na SD pripraviť? Ja som presvedčená, že nie. Prehľadala som zoznamy aktuálnych chovných jedincov. Zväčša majú absolvované FD alebo FSMP, ale našla som aj dve suky so skúškami SD v II.cene. Obe sú v majetku aktívnych poľovníkov. Záleží teda naozaj na majiteľovi, ako sa psovi venuje a pripraví ho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxajoxx, 4.7.2011 o 20:58

bigla ani po rodicoch sampionoch by som nechcel ani za darmo....s blaserom absolutne nesuhlasim skor to je naopak.Ak ta bavi dohladavanie urcite neolutujes ked kupis farbiara.brat ho ma a chodi dohladavat celemu zdruzeniu aj na druhy den po rane.je kludny dobre sa cvici ak kupis bigla na 90 perc.olutujes.je to pes akurat do reklamy na t.com ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 4.7.2011 o 18:20

Mam bigla aj farbiara v rovnakom veku. Rozumovo farbiar ani po paty nesaha biglovi, ako je ten presibany. Keby som mu za mlada nepresiel autom po nohe, tak je to moj jediny pes. Aj ked som im robil umele stopy salamou kedysi, tak vzdy bol bigl davno pri zradle, kym sa farbiar rozkukal. Je to urcite vsestrannejsi pes a ani na stope sa nestrati. Ale nie je to pes pre zaciatocnika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 4.7.2011 o 15:21

Téma bígl už tady v disusi bylo, zhruba se stejnými závěry jako teď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off svico, 4.7.2011 o 15:00

findula má pravdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Luna, 4.7.2011 o 12:48

Ja by som odporúčala skôr farbiara. Farbiare ako jediné plemeno dokážu zachytiť stopu až 50 hodín starú :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off otoc30, 3.7.2011 o 14:55

Mam štyroch-traja su polovne upotrebitelni.Je to tažky pes pre začiatočnika.Dostal som zabrat-da sa snim polovat ale chce to trpezlivost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kasi, 15.4.2011 o 23:57

Pozri si pracovné výsledky ktoré bígle na skúškach ale aj v praxi dosiahli a uvidíš sám. Ale porovnávať tu bígla a jagdterriera ktorý vyhral Sigeta niekoľko krát nemá význam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 15.4.2011 o 21:01

Prosím Ťa ,to kde si robil poľovnícki kurz? Choď ho rýchlo vrátiť lebo robíš hanbu všetkým slušným poľovníkom na Slovensku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 20:37

najdvrdohlavejší je muflon a hneď po ňom Marco2204 . opakujem: Edu, dnes o 15:40 mareccom moja odpoveď je ano každé poľovnícke plemeno je vhodné na poľovačku práve preto sú poľovnícke . Táto dedukcia sa volá logika !!! Nemusíš sa na každé pýtať osobitne lebo tu budeme mať stovky tém s jednou debilnou otázkou . Ušetril som ti klavesnicu . Prečítaj si svoje predchádzajúce ogare ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Marco2204, 30.3.2011 o 20:30

dados ked je bigl tvrdohlavejsi pes ako jazvecik tak to musi byt nieco lebo som si doteraz myslel ze niet tvrdohlavejsieho psa ako je jazvecik ,a este mimo temi edko tvoj posledny prispevok mal nieco spolocne s temou tak sa zobud,ja si nevyhradzujem ziadne pravo len sa necham niekedy uniest a zareagujem,a o tom prvenstve bi sa dalo diskutovat,ale o tom potom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 30.3.2011 o 20:10

hovorim ze je to blbo polozena otazka , ale on sa nepital celych 120 otazok na to ci je dobry na polovacku , v tom prispevku som jasne citoval... a ja som to len kopiroval , nemozem za to ze tam dal opitat... a samozrejme ze ta hranica nieje jasne urcena ... ale odpoved od rozumnejsieho a skusenejsieho by mala byt asi takto , aspon ja by som si ju tak predstavoval : Bigl nieje vhodny pre zaciatocnika , je povahovo tvrdohlavy a treba uz mat nejaku skusenost... pre lepsie pochopenie napr. jazvecik alebo border su povahovo lepsi a ovela lepsie ovladatelny.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 20:05

dados asi máš inú otázku ja ju čítam takto :Je bígl dobrý pes na polovačku? Na tvoju otázku či sa ťažko cvičí to je relatívne . Je to ako keby som sa teba opýtal či sa ťažko cvičí písať opítať s tvrdým y opytať . Je to ťažké či nie je ? Kde je hranica ťažkosti a ľahkosti ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 20:00

Marco2204 u teba si cením ,že nikdy nepíšeš zásadne k téme v tom máš prvenstvo . Ale vyhradzuješ si právo upozorniť iných aby k téme písali :-D Trocha schýza že ? :-D Že si toho málo videl mi písať nemusíš to je veľmi dobre viem :-D Neoslovuj ma zdrobnelinkami znie to dosť homosexualne a to ja nemám rád . Ja som čistokrvný hetero . Nemusím byť najmudejší ale bavorského farbiara som ešte po rebríku na posed netrepal . Toľko rozumu ešte mám ! Prečítaj si otázku a svoje odpovede . Hned sa dozvieš aká si trupka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 30.3.2011 o 19:54

cittujem .:::::: zdravim chcel by som sa spitat ci sa bigl tasko cvici ...dakujem:) .......... toto je jeho otazka , no neeeeeee nemyslel tym ci sa tazko cvici :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 30.3.2011 o 19:50

edko stracas nervi klidek,daj si tabletku na ukludnenie,chlapcovy som nedal odpoved lebo som bigla este nevidel na polovacke akurat tak vencit v meste v parku,tak som reagoval na teba k tym verbalnym urazkam to iba svedci o tvojej inteligencii,ale to sa da pochopit ty si vlastne najmudrejsi na tejto stranke ako tak uvazujem zacinam tomu verit,a ja mam byt sudruh zahorak to si ma pobavil,jedine ze by som vstupil do strany ked som mal ist k pionierom,a zase si nevydrzal a musel si to spomenut cloveku pripada ci ta nahodou nepretiahol ta za mladi nejaky stranik a mas stoho nejaky sok ked ta to stale drzi,ved ja preboha 21 rokov po revolucii ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 19:09

Aha dados takže takto je to !On myslel inú otázku a inú napísal ???Takže otázka " Je bígl dobrý pes na polovačku" vlastne neexistuje a mení sa na tvoju otázku . Ťažko sa cvíči bígl ? Hmm zaujímavá dedukcia . Ty by si mohol byť veštec keď prídeš na to že otázku napísal marekcom uplne inak ako myslel a dokonca vieš ako to myslel :-D A ako myslel potom otázku "Je labrador vhodný aj na polovačku???" Čo typneš ,že myslel pod týmto pojmom ??? Moja odpoveď je na bígla . Cvičí sa ľahšie ako vozenie medveďa na motorke . Keďže neviem presne čo znamená slovko ťažko a odkiaľ začína ľahko neviem presnú odpoveď . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 30.3.2011 o 18:56

no edu , je pravda ez toto sa nemoze opytat 34rocny clovek , pochybujem ze ma viac ako 10.... ale on nemyslel asi otazku je Bigl vhodny pes na polovacku ? ale skôr otazku ci sa tazko cvici , tiez debilne polozena , ale je pravda ze povahy polovnickych plemien - nie su rovnake ,.. jeden sa cvici lahsie , druhy tazsie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 30.3.2011 o 17:54

edko stačí už ma bolí brucho od smiechu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 15:40

Počuváj marco2204 záhorácka trubica. Ty píšeš k téme??? Serem Ti na tvojich súdruhov rodičov aj súdruhov dedov aj čo Ti do tej malej mozgovej dutiny natlačili za blbosti . 34 ročný človek nemôže položiť debilnú otázku typu Je bígl dobrý pes na polovačku??? alebo ďalšia otázka odkaz- Je labrador vhodný aj na polovačku??? Taký truľo ako si Ty by si si asi rozumel so zadávateľom otázok ktorý má mimochodom hlboko pod 15 a v nicku má falošné údaje 34 rokov ,ktoré Ty tak vehementne obhajuješ . Treba založiť nové temičky . Navrhujem : 1 , Je guľovnica dobrá na poľovačku ??? Je vhodné zobrať si na poľovačku náboje ??? Je srnec poľovná zver ? a veľa podobných otázok blížiacich sa k duševným poruchám . Súdruh záhorák keď ma kritizuješ ako som mu mal odpovedať čudujem sa ,že sa nedozvedel odpoveď od teba ! Prečo si mu neodpovedal ??? Čítaj sa " ked sa chlapec spyta treba mu odpovedat ked odpoved nevies tak sa mu nevysmievaj a nepis tu,ked sa ma syn nieco aj ked bezpredmetne spyta 10x tak mu odpovviem 11x,ty ked si mal 15 rokov tak si pravdaze vsetko vedel a nikoho si sa nic nepytal ked ma chlapec zaujem tak ho treba podporit " ???????????????????????????? Ako si ho podporil ??? Ako si mu odpovedal ??? mareccom moja odpoveď je ano každé poľovnícke plemeno je vhodné na poľovačku práve preto sú poľovnícke . Táto dedukcia sa volá logika !!! Nemusíš sa na každé pýtať osobitne lebo tu budeme mať stovky tém s jednou debilnou otázkou . Ušetril som ti klavesnicu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 30.3.2011 o 15:14

edu nie detske otazky ale ty tvojimi zvastami o komunizme a tvojom chvalenkarstve a zosmiesnovani tu zasieras stranky,ked sa chlapec spyta treba mu odpovedat ked odpoved nevies tak sa mu nevysmievaj a nepis tu,ked sa ma syn nieco aj ked bezpredmetne spyta 10x tak mu odpovviem 11x,ty ked si mal 15 rokov tak si pravdaze vsetko vedel a nikoho si sa nic nepytal ked ma chlapec zaujem tak ho treba podporit a nie sa mu vysmievat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 30.3.2011 o 13:48

Apoň keby vymyslel iný názov ked už nič iné..))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 8:04

marekcom Ty si sa rozhodol ,že takto prebehneš všetky plemená s otázkou Je xxxxxx dobrý pes na polovačku ??? Ako malé dieťa nemáš vôbec šajn čo je to poľovačka. Zbytočne sa tu sprostosťami zasiera stránka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.3.2011 o 21:23

cvičí sa normálne ako medveď ma motorke v cirkuse ba oveľa menej náročne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matusduris, 20.3.2011 o 20:24

zdravim chcel by som sa spitat ci sa bigl tasko cvici ...dakujem:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off barbar111, 15.1.2011 o 21:40

Dovoľujem si podotknúť, aj napriek tomu, že nechováme bígle, niečo o poľovnej využiteľnosti brlohárov ( fox a jagoš ). Spoločné poľovačky - durenie čiernej zveri ( aj bígel! ), individuálna poľovačka - dohľadávka srnčej ( ozaj aj bígel??? ), v lete MSBL ( bígel sa do otvoru 18x20cm nevmestí ). V zanovitosti, tvrdohlavosti a predurení troch revírov môže s jagošom úspešne súťažiť a myslím si, že vyhrá s veľkým náskokom. Ale osobne by ma potešilo, ak by marekcom s bíglom opravil mienku na bígle úspešnou prácou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.1.2011 o 16:19

bleskj ja nie som chovatel bígla iba som podotkol ,že bude lepčí ako mnohé brloháre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 175 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM