Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Je Labrador vhodný pes na polovačku? - diskusia

autor: off marekcom
pridané: 5.1.2011 20:03

Je labrador vhodný aj na polovačku viem že je dobrý na prinášanie ,do vody

počet zobrazení: 9 148
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off VanFCR, 21.1.2011 o 10:47

ked niekto chce retrivra, ale nechce labradora, ze je moc preslachteni a zgaucoveny, moze siahnut po inom plemene retrivra, pekne pracuju aj zlataci (len treba hladat vhodnu chovku), prve lastovicky su aj z flatcoated retrievera, ci nova scotia duck tolling retriever, aj ked toto treba priviezt z ciech, v cr pracuju aj kucerave (hoc ich je malo) alebo chesapeak bay retriever...u nas su okrem labradora a zlateho ostatne retrivre trochu nezname, ale podla mna sa toho netreba bat, su vacsinou zdravsie, temperamentnejsie s nepokazenymi nosmi...ale ako pri kazdom plemene, aj tu treba pozerat po chs, rodicoch a ako goret napisal aj po ludoch, co ich chovaju...niektori dokazu predat gaucaka ako super pracovneho psa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.1.2011 o 10:12

Yegi, radšej sa dobre prizri človeku, od ktorého by bral šteňa. ________________ Edu, ty si zabudol aký si bol? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 20.1.2011 o 14:10

Jeden známy mal labradora s pointrom,pointer krásne hľadal a vystavoval,labrador len prinášal.Boli dobre zapracovaní robiť spolu,myslím tým na drobnú,najmä bažant.Ale,ako u každého plemena, čo pes,to osobnosť.Keby som si musel zaobstarať labradora,prvá vec by bola,že by som si išiel pozrieť rodičov,ako pracujú,lebo veľa psov je držaných len preto,že letia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.1.2011 o 13:57

Gorert,alebo by sa mali deti zamyslieť či sa nás také sprostosti budú pýtať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 20.1.2011 o 13:18

Prirodzená dravosť bola u labradora cieľavedome, chovom potláčaná po generácie. Jeho pôvodný význam je čiste aport a nič iné. Že mi z neho chceme v našich podmienkach univerzálneho psa je vec druhá a tak nejak to treba aj vidieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 20.1.2011 o 13:08

zeby sa pytal na to ake ma kto skusenosti?asi o tom diskusia k danej teme je,labrador je jeden s najrozumnejsich psov na svete,preto sa asi aj najviac vyuzivaju ako slepecke psy,naucit sa da vsetko len mi tam chyba ta prirodzena dravost,ale mozu sa najst aj take,na dohladavku si ho viem dost dobre predstavit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 20.1.2011 o 11:48

brat má dvoch labradorov super psi na drobnu ale to je asi tak všetko edu neocudzuj malé psi keť nevieš čo dokážu mam bordera ktorý ubehal obydvoch labradorov a to bolo približdne 10cm. snehu tagže asi tak ktomu že malé psi sa rýchlo unavia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.1.2011 o 11:45

deti by nám mali stáť za odpovede na ich zdanlivo nezmyselné otázky, inak si budú o nás myslieť, že sme namyslení chu(ma)ji a neopýtajú sa nás ani na iné dôležité veci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.1.2011 o 8:36

baxik ja som písal že samuraj ani niva nie sú auta do ťažkého terenu ako napríklad hummre. Téma dieťaťa nie je temou pre mňa !!! Keď sa dieťa pýta či je poľovnícke plemeno psa vhodné na poľovanie nezdá sa mi to normálna otázka !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 19.1.2011 o 23:26

ja nehanim ziadne plemeno narozdiel od teba,kazde ma svoje pre a proti a ked chces pisat o jazvecikoch este raz mas na to inu temu lebo ty sa rad opakujes do nemoty,tato tema je o labradoroćh ale to je typicke ked je tema o samurajovi a nive najlepsi je H3,ked je rec o biglovy tak preberas jazvecika a tak dalej len by ma zaujimalo ci to aj pises lebo len kopirujes stale dokola ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2011 o 22:44

ano Baxik jazvečíky sú to malé uplakané psíčky/brloháre/ ,ktoré za určitých podmienok dokážu isť aj po vlastných .Musí byť malá tráva,nesmú byť čučoriedky či malinčie a hlavne už 10cm snehu je veľký problém s pohybom .Viacej snehu psa uplne diskvalifikuje. Ak sa náhodou nedostanú na srnčiu stopu za horeuvedených podmienok po ktorej budu blafkať cele hodiny, alebo nevbehnú do diery jazvecovi odklial je návrat málokedy možný môžu sa rýchlosťou asi 1km za hodinu trepotať aj po diviakoch čo je síce malopravdepodobné ale môže sa to stať! Taká je realita či ťa to hnevá alebo ťa pravda bolí! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 19.1.2011 o 20:51

nic ine sa od teba neda ani cakat,ked si nevies priznat ze si o tom zacal tak sa chytas kazdej blbosti,vsevedko edko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2011 o 20:35

ja som isto nepičal :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 19.1.2011 o 19:10

Edu precitaj si svoj komentar z 14:48 a neviem kto tu zacal picat o uplakanych psickoch,tak neviem netrpis nahodou kratkodobou stratou pamati alebo uz nevies co pises,mas toho vela chapem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2011 o 16:34

baxik Ty si písal o nejakých ulakaných psíčkoch nie ja . Ja som iba podotkol ,že ak nie je zrovna sneh ,malinčie,čučoriedky a vysoká tráva vedia ísť i po svojich. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 19.1.2011 o 15:31

edu o jazvecikoch tu mas inu diskusiu a tvoj nazor si si tam prezentoval myslim si ze dost,tak to sem nezatahuj,lebo sa opakujes oko papagaj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.1.2011 o 15:23

inak nedivil by som sa rybárom, ak by mali istým spôsobom ťažké srdce na poľovníkov, že si privlastnili ich pomocníka :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 19.1.2011 o 15:19

když uslyším slovo "labrador", tak se mi jako první vybaví pes, který má rád vodu a v souvislosti s myslivostí ještě přinášení kačen, takže už jen ze stupidně deduktivní metody je zřejmé, na co se asi pes hodí ... (škoda že se stejně deduktivní metodou slova "jezevčík" nedojdu k brlohu od jezevce :-) hauuu) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.1.2011 o 15:17

Edu, retrívre využívajú aj vodní záchranári na nosenie záchraných pomôcok topiacim sa, tzn. retrívre nosia nielen z vody, ale aj do vody :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.1.2011 o 15:14

K diviakom by som mohutného psa určeného na prinášanie veľmi nepúšťal, ak tak iba upozorniť, že v húštine niečo je. Poľovne najviac cenenou vlastnosťou je jeho pamäť "kam to padlo" a prinášať vie nielen z vody, ale z vody mu to isto problém nerobí ani teraz v januári. Samozrejme nie každý retríver to dokáže, kedže i na týchto plemenách sa v nemalej miere podpísala ziskuchtivosť a s ňou sávisiace ojeby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2011 o 15:13

baxik jazvečík tieš blafne po diviakovi . Ak náhodou nie je sneh ,vysoká tráva,čučoriedky alebo malinčie dokáže dokonca i sám kráčať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 19.1.2011 o 15:03

edu tie ulakane psicky nam na polovacke zastavili,diviaka ktoreho kolega pohodlne ulovil,tak tu nezhadzuj stale male plemena psov nezasluzia si to za pracu ktoru odvadzaju,labrador je podobne ako stavac vhodny na lov pernatej zvery, na durenie s jeho dobrackou povahou si ho neviem predstavit, ale na kacky a husi parada ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2011 o 14:48

samozrejme že retríver dokáže i duriť diviaky . A oveľa lepšie ako tie malé uplakané psíčky. Zákonné to nie je ale učinné na 100% . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2011 o 14:47

Premýšlam čo do tej vody môže ten labrador nosiť ? Marekcom pes ktorý má plávacie blany by mohol byť dobrý do vody to je fakt . Len mi prosím ťa prezraď čo do tej vody nosí ??? Ten môj stále iba čosi vynášal z vody . Asi máš nejakú opačnú odrodu. Skús mu dať ruku do žalúdka obrať ho ako rukavicu ružovým von a možno sa obrati a začne Ti prinášať z vody a nebude Ti vláčiť veci do vody.. Je tam však riziko že ti nebude štekať haf haf ale fah fah. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 19.1.2011 o 14:36

VanFCR nikomu nic neodporucam,len som ho informaval.a nemyslim si,ze je to vec ojedineleho jedinca v plemene,skor sposobu vedenia psa aj,ked to nemusi byt na takej urovni ako u plemien urcenych na danu pracu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 19.1.2011 o 9:16

growler, v kazdom plemene sa najde ojedinele jedinec, ktory sa vymyka standardu a da sa pouzit aj na inu cinnost ako je plemeno vyslachtene. Tiez poznam retrivre, co sa pouzivaju aj na diviaky, ale je chore pokladat to za normalne a bezne a odporucat to druhym. Takyto jedinec sa najde raz za cas, vacsina rozhodne na to vhodna nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 18.1.2011 o 20:16

Ad 1 - že niesi polovník ťa možno ospravedlňuje. Ad 2 - mám taký pocit, že Lovuzdar.sk má väčší rating ako (v tomto prípade vhodnejší) google :DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2011 o 20:14

growler to mohol aj vlčiaka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 18.1.2011 o 20:12

u nas ho kolega pouzival normalne v horskom reviry a bez problemov,bola len raz zosivana. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2011 o 19:16

Zaujímavá otázka :-D či je poľovný pes vhodný na poľovačku ???:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 18.1.2011 o 19:14

Na poľovačku na drobnú (srstnatú, pernatú) a škodnú určite áno, dosliedi, občas vystaví, prinesie z poľa aj vody. Na spoločnú na diviaky určite nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 5.1.2011 o 22:09

majko82 on se ptal na polovačku a né na polévečku :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 5.1.2011 o 22:04

ano na to je dobrý , na nič iné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM