Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Bígl -pes na polovačku. - diskusia

autor: off marekcom
pridané: 5.1.2011 20:05

Je bígl dobrý pes na polovačku?

počet zobrazení: 22 598
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-175 z 175 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Zigi9, 7.1.2011 o 9:48

Ale ono to není úplně o plemeni!!! Ono je to hlavně o té výchově,výcviku a o tom jak se tomu psovi věnuješ a kolik mu dáváš prostoru v lese. Na honění divočáků by byl podle mě nejlepší německý ovčák, ale není to lovecké plemeno, takže smůla. Jinak je nejučenlivější plemeno a kdyby se vedlo odmala polovnickým způsobem, tak si myslím, že za sebou nechá i kopovy a jemu podobné. Je to hlavně o výchově!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 7.1.2011 o 7:07

Edu hafani sa stratili poľovníkom ktorí keď si ich kupovali si tiež mysleli že sú to výborný duriči, ale ostali asi nemylo prekvapený. A tie vlohy sú v dnešnej dobe tiež asi na pováženie keď s nimi skoro nik nechce robiť. Myslím že to svedčí samo o sebe a nepotrebuje to žiadne komentáre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marekcom, 6.1.2011 o 23:39

takže bígl asi nie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2011 o 23:37

bleskj moja odpoveď mala aj druhú časť. " Záleží na vlohách ako i na výcviku aký to bude pes." To že si ho nestretol na skúškach nnemôže priamo súvisieť s kvalitou psa . Taktiež to že sa stratil nejaký domáci miláčik paničke na poľovačke . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bleskj, 6.1.2011 o 23:10

Edu jediné čo si tu trafil je do akej skupiny patria. Keby si napísal že sú výborný spoločníci môže byť, ale výborný pes na durenie? Tak to som sa schuti zasmial. Toto plemeno je u nás v poľovníctve asi najmenej využívané. A ktovie asi prečo. Za posledné roky som na skúškach nestretol ani jedného, a na poľovačkách dvoch, prví sa po prvom pohone stratil, a v ten deň sa ani a neviem či sa vôbec našiel, a druhý ešte nebol skončený prvý pohon a už volala manželka poľovníkovi že pes je doma aby ho nehľadal. Tak ak takto má robiť výborný pes na durenie tak potom si ho kúpim asi aj ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2011 o 21:33

Každé poľovnícke plemeno je vhodné na poľovačku .Bígl je durič a ako durič je výborný pes na durenie zveri. Záleží na vlohách ako i na výcviku aký to bude pes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 6.1.2011 o 21:33

ano je to pravda, především když se dostane k lopatě a krumpáči, pak bude rozkopaný celý dvůr! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marekcom, 6.1.2011 o 21:02

a je pravda že rozkope celý dvor? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marekcom, 6.1.2011 o 9:53

vytvori som 2 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 5.1.2011 o 23:10

fúú to si mohol dať do jednej témy a nie tu vytvárať 10..)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 8.12.2009 o 6:51

Jen si ho kup a budeš deset let nešťastný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adamson, 7.12.2009 o 21:58

Podľa toho čo som o nich počul to asi nebude dobrá voľba. Nieže by si s ním ako začiatočník nevedel pracovať to teda nie ale títo psi sú strašne tvrdohlavý a ťažko sa ovládajú. Kamarát má týchto psov ale nie na poľovné účely a nehovorí o nich ako o najposlušnejších. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagter, 7.12.2009 o 21:54

skôr by som sa priklonil k AJD..bígel asi nieje najlepšia voľba..nemám s ním skúsenosti,ale nehovorí sa o ňom ako o nadmerne inteligentnom..no neviem,ani ja som dávno žiadneho nevidel na poľovačke.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off theCat, 2.12.2009 o 23:17

Uz davno som nevidel na polovacke bigla. Podla mna bude obtiazne zohnat dobreho bigla, teraz myslim pracovne, nie exterierovo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter69, 1.12.2009 o 19:44

Bigel ako pes pre mladeho polovnika čo myslite? - prosim pani psičkary aj ty ostatny ktory mate skusenosti s tymto plemenom prosim chcem vedieť ako sa ten pes cviči myslim tym že či je to naročne alebo nie?a ake s nim mate skusenosti. DAKUJEM ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-175 z 175 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov