Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Medvedica čakala do posledného dychu. - diskusia

autor: off lowec
pridané: 3.12.2010 13:07

Po pozretí videa , som nepochopil a daľej nechápem čo spravili ... amaterizmus nič viac .

odkaz

počet zobrazení: 13 452
počet hlasov: 1
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-112 z 112 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off iboo, 10.12.2010 o 1:47

k postupu polície a toho "personálu" okolo sa netreba asi viac vyjadriť, k celkovej akcii - nuž páni "tam hore", vám ani nepomôže nič iné, len keď začnú mackovia po Petržalke behať a snáď vtedy si otvoríte oči. A vlastne ani vtedy nie, ešte je tam Dunaj....alebo čakáte kým budú mackovia nadávať ochranke NR SR ako ich severský kolega? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 10.12.2010 o 0:00

...treba urobiť sčítanie medvedov,skutočný stav prepočítať na schopnosť hory-lesa uživiť daný stav,nadpočet-selek. odstrel-poplat.strelec,nepustiť do lesa dvojnohú čiernu za učelom zberu plodov,z poplatkov nakupiť krmivo a v čase nudze prikrmovať daleko od lud.obydlí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.12.2010 o 14:24

Isto by bola zaujímavá odpoveď pána Beláka na otázku, prečo len vyjadril podozrenie, že je chorá a nechal ju vyviezť do hory, na miesto toho, aby ju hneď vzal do karantény. Nuž, čo už, medvedica to už má za sebou, len na Slovensku sme všetci svätí, ba niektorí i svätejší až najsvätejší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.12.2010 o 13:45

Tu vôbec nejde o to čo mali urobiť s medvedicou ako ako s ňou narábali ako uplný kkt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 9.12.2010 o 11:54

Napr. vyjadrenie Michala Beláka zo ZOO Bojnice ,ktorý deň pred smrťou medvedice ju profesionálne uspal narkotizačnou puškou na patričnú vzdialenosť , jeho vyjadrenie k udalosti bolo , neviem prečo ma nezavolali tak isto na druhý deň ,nemuselo to takto skončiť ,predošlá úvaha bola medvedicu vrátiť späť do prírody , ak sa vráti znova bude prevezená do karanténej stanice . Ja si osobne myslím ,medved je v lese doma , mi sme tí , ktorý tam chodia po huby, čučoriedky , po určitých skupinách návštevnikov ostavajú celé kopy bordelu ,kontajnery ostavajú nezabezpečené a ponúkajú hladošom príležitosť, regulatívny odstrel by mal byť určite ale nezabúdajme sme na slovensku ,skutočnosť je úplne iná ako lov tak i povolenie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.12.2010 o 10:58

Ako by ste prípad tej medvevice riešili vy v súčasných slovenských podmienkach, možnostiach a kompetenciách? A čo by ste navrhovali, aby sa to opakovalo? A neopakovalo ani iné, napr. zabitie 2 odstavených pestúnov vlakom pri Dubnej Skale. Ja osobne som za selektívny regulovaný odstrel, ktorý by vrátil medveďom dôstojný život, vrátil by im ich pravú tvár a tam kam patria = ako veľké šelmy našich hôr, nie hladných a chorých žobrákov v blízkosti ľudských obydlí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobe114, 9.12.2010 o 9:57

Na toto sa nedá nič rozumne povedať Debilita v priamom prenose ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.12.2010 o 7:02

Nuž ukázali sa aj s tou injekciou aj potom :-D Lubos2 v čom urobili reporteri chybu? Predpokladať ,že niekto si otvorí na aute okno a začne chytať medvedicu to sa naozaj asi ťažko predvída v zdravej hlave . Ako i to ,že niekto strelí do medvedice pištolkou :-D alebu iný spustí paľbu zo samopalu . To sú veci ktoré normálne uvažujúci človek nemôže predvídať . Teda mňa osobne by to absolútne nenapadlo a strielať už vôbec nie . Nech ho drží za ruku blba . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 8.12.2010 o 22:23

Je to smutné, keď si niekto, kto drží v ruke 58-ku(Sa vz. 58) neuvedomuje riziká, aj keď je pod tlakom. Zasa na druhej strane, by som sa spýtal toho TV štábu, ktorí to natáčali, či si uvedomovali oni riziká!? Hlavy si skontrolovali!? Policajt sa k zvieraťu, už hádam ani bližšie nemohol postaviť. Čo takto postaviť sa ZA policajtov, páni reportéri??? Či tu neplatí zásada: najskôr strelec, potom ostatok...!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 8.12.2010 o 17:47

Okrem psychotestov sú tam poniektorí zrelí aj na IQ testy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 8.12.2010 o 11:14

Dnes 08.12.2010 v novom čase , opisujú celú udalosť ,reporter z STV a kameraman ako to celé bolo ,a ako sa po nakrucaní navzájom kontrolovali či ich nezasiahli strely nakoľko policajti strielali v ich smere ako i na samotné auto . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcony, 7.12.2010 o 12:24

velmi neskoro rieseny problem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 6.12.2010 o 23:39

Ešte v utorok 30. novembra som písal. "Vážnejšia situácia, ale mohla byť v tých Sučanoch, kde medveďa zaháňali iba hasiči so striekačkou a asi za asistencie policajtov, lebo jeden sa mal vyjadriť, „že bol i pripravený strielať“. To by som varoval všetkých, aby si dali na "takých ľudí“ veľký pozor! V deväťdesiatich rokoch m.st. ušiel z cirkusu vo Varšave tiger a zverolekár, čo ho išiel chytať si nechal za chrbtom dvoch policajtov, aby ho kryli. Keď však tiger po zásahu ihlou vyskočil, strielajúci policajt zastrelil zverolekára. Ten TV šot tiež obletel svet. Zdá sa, akoby to opäť začínalo. Po mestách potulujúci sa medvedi, Praha opäť kľúčami cingala pri volbe primase"...Ako na poslednú chvíľu sneh napadol a príroda sa za pár dní v zimnú premenila. Medvedi mohli zaliezť do brlohov a ľudia so snehom zápasia. Je teraz na rozvahe odpovedných, ako sa s tou nepodarenou odchytovou akciou vyrovnajú. Podľa zpochybniteľných zákonov, či podľa zvykov a tradícií a aké z toho bude vyvodené poučenie. Nabudúce to môže skončiť omnoho horšie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 4.12.2010 o 21:37

pavian,komédia ako hrom,ešte že sa tam nepostrielali,amaterizmus 1 stupna,tak ako píšeš,na žrádlo by ju do klietky odchytili raz-dva a ten čo si myslel že chytá do slučky jazvečíka ?A ešte mu pichol do zadku injekciu,mal mu tú paprčku zožrat,môže si za to sám,tu je jasný dôkaz toho že premnožené medvede sú problém a nikto nie je na to pripravený.Potom sa pozliezajú takýto "odborníci"a je o "zábavu"postarané.Hrôza. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.12.2010 o 18:48

Milý lesný muž, áno, správca útulku sa má starať hlavne o útulok a chudákov v ňom, ale vieš prečo bol privolaný práve on, aby pomohol riešiť prípad tej medvedice? A za čo sa podľa teba majú hanbiť miestni poľovníci ?? Osud tej medvedice je v prvom rade biľagom ochranárov. Kde boli? Ako jej pomohli? Kam sme to dospeli s ochranou medveďov na Slovensku? Čo sme to z nich urobili? Kontajnerových žobrákov, ktorí sú nám dobrí ako imidžovky v srdcervúcich filmoch alebo ako zásterka na vymývanie mozgov puberťáčkam ovešanými plyšákmi, ale keď potrebujú pomoc, tak na nich pošleme policajtov zo samopalmi. Kam sa podel ich dôstojný život šelmy našich hôr a aj dôstojná smrť v nich, niekedy aj nutná zbraňou poľovníka so vzdaním pocty veľkej šelme? Kua, o tomto by mal byť natočený film. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 4.12.2010 o 18:03

Tragédia alebo komédia? Aj keď určite nebude chýbať, keďže ich je viac ako dosť, zbytočne to zviera trápili a stresovali.Je neuveriťeľné, ako ľudia rozumejú zveri... Asi jediné čo chcela, bolo poriadne sa nažrať. A tak by sa dala aj najskôr chytiť a skoncovať jej úbohý život bez takéhoto divadla... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kapec3, 4.12.2010 o 12:27

je to jeden velky amaterizmus co to predviedli...ale moj nazor je,ze medvedicu mali odstrelit uz ked sa prvy krat objavila v sucanoch! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 4.12.2010 o 11:18

Už som to v jednom komentu použil, ako spomienku na túlajúceho sa medveďa na Morave. Potuloval sa tu pred 20 rokmi. Hajnému sa vykalil u hájenky... Nikto mu neveril, až keď medveď stopoval chatárku s nákupom bolo jasné, odkiaľ prišiel. Tá mu nechala nákup aj bicykel a utekala to ohlásiť. V hektickom spáde spoločenských udalostí (NR) to zachytila i TV a v šote vysielala vo večerných zprávach (je to v archíve a skorej narodení si na to určite spomenú). Medveď bol neskoršie na olomoucku odchytený a skončil v ZOO, kde do týždňa uhynul... Po vzhliadnutí tohoto videodokumentu mi nedá, než konštatovať "nezvládnutý zákrok". Aj peď pokus miestnych šintrov skoro vyšiel (neviem ale, aký medikament použili). S tou sľučkou to bol veľký hazard a o výkone toho odstrelovača sa ani nebudem zmieňovať, lebo mám dojem, že som stál vedľa toho kameramana! Ten medveď sa choval úplne normálne a adekvátne po štvaní psami a podivnou ľudskou rasou "záchranárov". Po celej zemepisnej šírke nájdete teraz články, že všetkým zimným spáčom i medveďom sa do zimných brlohov nechce pre teplú jeseň, čo nie je dôvod ich takto likvidovať! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 4.12.2010 o 9:22

Jager68: kdyby měl zavřené okýnko, tak by jí nedal tu druhou injekci :-) Přes zavřené okýnko to prostě nejde a v rámci dané situace a času to byl náhodou dost dobrý nápad, jak jí to píchnout. To klobouk dolů. Ale taky se v tom autě pak měl trochu lépe uskladnit, at si ho medvěd nevytáhne :-) Já být tím člověkem, tak jsem v prvé řadě nasraný na něco úplně jiného a v druhé řadě jsem nasraný na to, že mi ten medvěd poškrábal auto - profesionální to ale na 100% nebylo, to se musí uznat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 4.12.2010 o 8:21

:DD Karlo a ty si už preliečený? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.12.2010 o 22:41

Jednoducho na grcanie..jeden profík väčší ako druhý.Načo ten debil vtrčal tú ruku???A nemal zavrete okno na aute?..hrdina.Plný úhlas s tým čo napísal lesný muž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 3.12.2010 o 22:16

celé mi to pripomína frašku, na konci ktorej je medved to naj-horšie, chyba je niekde inde, ale to je už jedno lebo niekde sa bude niekto vytešovať z novej deky z medvedice, ak to chceli riešiť mali ju preliečiť a nie nechať napospas a čakať že kto bude tým štastným strelcom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 3.12.2010 o 20:35

Môj názor je, že chlap z útulku patrí len do útulku a to ešte zvnútra voliery, kde sú psy a mačky. Ako môže niekdo dávať slučku medveďovi na krk? Čudujem sa, že Vás pri tom strese, ktorý ste tam spôsobili, neroztrhala aj s tými policajtmi. Miestne poľovnícke združenie a veterinár sa môžu hanbiť. Dávať medveďovi narkotizačnú injekciu rukou, môže spraviť len amatér. Nič nie je horšie, ako keď v takýchto situáciách zasahujú ľudia neznalí svojej profesie!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.12.2010 o 13:49

na robenie chujov z ľudí, ktorí chceli pomôcť, sme boli vždy top-machri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 3.12.2010 o 13:42

Mne to ich konanie pripadá celé smiešne ,neviem čo čakali od toho všetkého ,posudzujúc s videa medvedica sa mi nezdala nejako agresívna.Viem, že minca má dve strany ale tento prípad mi pripomína velmi lacnú cenovú skupinu .To už ako toho pána nazvali v topkách "odborník s útulku",ktorý môže ísť už zaočkovať akého koľvek medveda vo voľnej prírode a výsledok hneď poznáme . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.12.2010 o 13:39

walter aspoň vidíš akých máme v Turci chlapov, podľa správ bola narkotizačkou strelou od veterinára z bojnickej ZOO riešená pri predošlej návšteve pri martinskej plavárni. O medvedici sa vyjadril, že je pravdepodobne chorá. Prečo ju nezobrali na pozorovanie, príp. preliečiť do bojnickej ZOO, ale vyviezli do VF? Prepáč Zigi, sekol som sa, predošlá otázka mala patriť lowcovi, ale aj iným. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 3.12.2010 o 13:31

ale já to chápu, já se vyjadřoval jen k tomu, jak je tato téma zadaná a proč nepujde spustit odkaz od uživatele lowec, ale až ten můj ... Jinak je mi vše jasné a video se mi líbí jak je natočeno, sice mi tam věcně přijdou některé věci divné, ale to nechci tady rozebírat a nejvíce mě mrzí, že TV ustřihla konec záznamu, kde byl slyšet nějaký hlas chlápka, jak se k tomu celému vyjádřil - byl to takový hlas lidu na konci a oni to ustřihli, to je velká škoda no ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off walther, 3.12.2010 o 13:24

nechapem preco sa s nou natahovali... Ved mali povolenie na odstrel. Aked uz tak s narkotizacnou puskou a nie so striekackou a palicou na odchytavanie psov... booooze to by ma ani vo sne nenapadlo robit to tak ako oni! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.12.2010 o 13:23

Zigi, čo nechápeš? Že Čierny Peter zostal na správcu martinského útulku? U nás to voláme systém horúceho zemiaka resp. padajúceho hovna. Po vojne je každý generál. Kde boli naši veľkohubí ochranárski generáli? Zjavne sa k tej chudere otočili chrbtom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 3.12.2010 o 13:11

ty ten odkaz máš dobře, jen za slovem "sil" má být konec odkazu a né že tam je napsáno ještě "odkaz" -proto se to asi nezobrazí jako podtržený odkaz, ale jako celý název toho odkazu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 3.12.2010 o 13:09

goret už som to opravil ,,,ten názov podla teba , zigi prosím daj ešte raz ten odkaz sem, neviem prečo to všetko po zmene názvu vymazalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-112 z 112 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov