Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Medvedica čakala do posledného dychu. - diskusia

autor: off lowec
pridané: 3.12.2010 13:07

Po pozretí videa , som nepochopil a daľej nechápem čo spravili ... amaterizmus nič viac .

odkaz

počet zobrazení: 13 454
počet hlasov: 1
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 112 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jozibaci, 17.12.2010 o 9:15

Stopar! Práve že došlo k zrušeniu ochrany. Možno ti ušlo, ale bolo to v správach. Súhlasili s tým aj ochranári, až na jednu organizáciu, ktará mala chabý argument, že grizzly má iba málo potravy. Samozrejme, že sa nepresadili. Neviem, kde si to môžeš overiť, ale ja som to videl a počul na vlastné oči a uši. Môžem to odprisahať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 17.12.2010 o 9:08

Jozibaci, ja poznám mnohých poľovníkov s "červeným nosom", čo buďto klamú, alebo nevedia, čo píšu a hovoria. Na prvé otázky si odpovedz sám, máš už na to roky, ale konštatuješ správne (nebolo a bude). No ak chceš poučovať o Amerike, tak si o tom niečo preštuduj, lež do éteru ČOSI pustíš. V Yellowstonu sa sice grizly premnožil, ako sa v miestnych periodikách uvádza a dochádza ku kolíziám s ľuďmi, no odstrel by musel povoliť súd, ktorý by zrušil zákon o ich ochrane. A K TOMU NEDOŠLO! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.12.2010 o 14:41

Zelení zase ukázali svoju "odbornú tvár" tvrdením, že u nás, na Slovensku nie sú medvede vôbec premnožené. Len chodia ku kontajnerom, preto sú viac na očiach. Tak sa pýtam, prečo nechodia už od r. 1932, keď začala ochrana medveďa? To sme nemali kontajnery s odpadkami? Určite nie. Nebolo ich toľko, ako dnes. A bude ich viac a viac. Ako aj podobných kolízií. Tu pomôže prípad Yellowstonu - zrušenie ochrany. A zvýšenie odstrelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BettinsoliCombo308win, 12.12.2010 o 23:37

skutočne magori a este aj to natocili..chuda zviera..zdrogovane a potom 30 vystrelov sak ani necakali kym to zaucinkuje....nemam slov..treba uz zacat riesit otazku medvedov polovnickym sposobom a nie ako z akcneho filmu henti debilkovia na videu..kompetentni by mali uz zacat nieco robit nie len hrabat penaze a vyvalovat pupky a realne rozmyslat!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 12.12.2010 o 23:03

Súhlasím s Ondrikom :( tiež mi prišlo zle keď som to videl. Nemám slov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.12.2010 o 14:52

No Zigi9 po tom čo si vymenoval že skonzumoval mohol kľudne vidieť aj viacej tých rysov :-D ,ale nepredstavuj si ma ako uviazaného týpka s umasteným drdolom o strom v extáze a plači :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 11.12.2010 o 13:51

Edu toho jsem si dobře vědom a proto nepoužívám slova jako ekolog nebo ochranář (to pro mne nejsou špatná slova) - svým způsobem jsou i myslivci ochranáři. Ale ekologista nebo ekodebil, to je právě ten "skautík" běhající v zasněženém lese, zhulený z mariánky a houbiček a s papírkem v ruce, na kterém má napsáno, že viděl při pochůzce 2 rysy :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.12.2010 o 13:33

Zigi9 aj o ekológiu a prírodu sa treba starať . Nie je to však LOZ VLK ani vaše hnutie dúha . To sú združenia ktoré prírode iba škodia .To všetko za rozprávkové peniaze od štátu ,ktorý za odmenu poškodzujú.Preto však netreba hádzať do jedného vreca všetkých čo pre prírodu niečo urobili okrem populistických rečí samozvaných ochranárov pasujúcich sa do úlohy spasiteľov prírody a sveta . Organizácie ako greeenpace ktorá hýbe miliardami dolárov až po našich vlkov vystrkujúcich hlavy z luxusných chát porušujúcich zakon o ochrane prírody pohybujúcich sa mimo vyznačených chodníkov v 5 stupni ochrany prírody atď.Osobne poznám veľmi veľa ľudí ktorí pracujú v ochrane prírody ako profesionali a na významných funkciách .Ver mi sú to správny ľudia a odborníci na správnych miestach. Ondrík súhlasím ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 11.12.2010 o 11:55

Z toho videa mi zostalo nevoľno! Čo za skupinu odborníkov tam bolo privolaných? Čo za k*k*ta sa snažilo chytiť medveďa do slučky? Tomu debilovi mala medvedica odhryznúť ruku aspoň od lakťa, aby mal spomienku na svoje ,,profesionálne,, konanie. A streľba? Policajti ktorý strieľali môžu byť radi, že trafili ,,iba,, medveďa! Celé to mohlo skončiť veľmi tragicky! Názorná ukážka toho ,,ako sa to nemá robiť,, Aj úplnému laikovi musí byť jasné, že išlo o AMATERIZMUS najhrubšieho zrna! !!!!!!!Hanba!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.12.2010 o 10:17

OK, 90% strážcov prírody nesedí v teple, ale je von. Škoda len, že nie v správny čas na správnom mieste. Správca martinského útulku k nim zjavne nepatrí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 11.12.2010 o 9:08

Velké šelmy v ČR? No něco tu asi máme, v příhraničních oblastech se Slovenskem, jak jinak že. Prostě geneticky slabý odpad, který je vytlačen zdravou populací od vás a v pár málo kusech to asi běhá někde po Beskydech (+ na Śumava). Jako mě ta zvěř nevadí, at si klidně po našich horách a lesích běhá, ale ty ekoochranářské debility kolem toho jsou zarážející. Tak asi tak no. U nás se to ekodebilní sdružení nazývá HNUTÍ DUHA :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.12.2010 o 6:33

Zigi9 neviem ktoré veľké šelmy to u vás chránia či vlky alebo medvede ,alebo ktoré to tie veľké šelmy v Česku máte ? Neboj sa som v naprostom poriadku nepribíjam klincami plagáty na stromy ako sa to robí u vás, nešmírujem poľovníkov ktorým som mimochodom tiež i ja. Nepriväzujem k stromu ani nehádžem pod lktčka . Ani nepácham protiprírodnú činnosť ako samozvaný ochranári typu LOZ VLK atď. ,ktorí chránia kôrovca po vzore vašej zdevastovanej Šumavy podobnými samozvancami.Vôbec nebol uspatý narkotizačnou pištoloú ako prvý krát .Zrejme si nevidel viedeo prvého uspania ,ale bol amatérsky chytaný do slučky akože ten čo držal ten špagátik:-D okolo krku mal toho bejka udržať aby nezaútočil na človeka s injekciou :-D Uplne neuveritelne bol medveď kľudný. K žiadnym komplikáciam nedošlo keby nebol blb otvoril okno a nedráždil medveďa rukou a pred tým dverami . Absolútne neprofesionálne kroky končiace sa strelbou z trapnej pištolky a následne so samopalu medzi dav ľudí !!! Medveď neútočil iba sa bránil pred bandou totálnych blbov !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 11.12.2010 o 0:01

no chlapi hovorte si co chcete ale ten komedyant dostal co si zasluzil teras som myslel toho hrdinu s tou inekciou ale nadruhej strane to mali dobre vymyslene najskor ho viprovokovali k utoku a potom ho v krajnej nudzi zastrelili chvala policajnemu zboru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 10.12.2010 o 22:55

no krása,takže od vás s ČR chodia k nám do SR vylepovať plagáty po stromoch a pod veci ,alebo to trenúju u Vás len tak na sucho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.12.2010 o 21:33

ano, u nás je organizace, které "chrání" velké šelmy :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 10.12.2010 o 21:29

ZIGI9 :: píšeš ako keby u Vás v ČR boli šelmy a organizacie na ochranu a zároveň sa pítaš či ich máme tak isto na Slovensku ,dobréééé "tvoje písmená :kdyžtak napiš, jestli se to děje i ve vašich horách " asi tam máte veľa medvedov v čr chlape. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 10.12.2010 o 18:46

hm..už som pochopil zigi9 ,bál som sa ,že si mal na mysli iné odvetia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.12.2010 o 18:43

nevím zda i u vás máte organizace, které se snaží chránit velké šelmy a chrání je především tím, že bezplatně najímají studenty na to, aby chodili po lese a vylepovali plakáty na stromy, krmelce, posedy ... šmírovali myslivce, zda nepytlačí, popř. jsou to lidé, kteří se přivazují ke stromu, aby ho pilař nemohl pokácet a oni tak chrání kůrovce a to vše pod záminkou ochrany přírody - jejich oblíbená slova jsou původní, přirozené ... - určitě víš, kterou skupinu lidí mám na mysli, kdyžtak napiš, jestli se to děje i ve vašich horách ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 10.12.2010 o 18:15

zigi9 mna by zaujimálo,koho považuješ za ekodebila ?ako si to písal v tvojej úvahe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.12.2010 o 17:57

Vidím Edu, že nejsi normální, když už podruhé používáš vyjádření postavené na tom, že jsem z česka! Je to smutné, ale né nečekané od tebe. Zkušenosti s chytáním medvědů nemám a odsuzuji tuhle špatně organizovanou akci stejně jako všichni tady, ale kecat o tom, jak kdo co udělal blbě mi absolutně nepřísluší, a když výsledný efekt dopadl tak jak dopadl, tak mi nezbývá než konstatovat, že to dopadlo dobře. (A mimochodem, medvěd byl uspáván, tak jak poprvé, ale ze záběru je zřejmé, že došlo ke komplikacím a pak se to celé vyřešilo trochu jinak) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.12.2010 o 17:45

Zigi9 to je fakt . Nevim aké máš Ty skúsenosti s takouto prácou ,ale predpokladám ,že s medveďmi v česku asi veľké nie. Osobne pracujem pre ochranu prírody takže zase tie nulové skúsenosti nemám :-D Pozor aby si si nerozklepal čelo :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.12.2010 o 17:42

hawk3 neviem či tam bol niekto od ŠOP ani to nie je moja kompetencia . Ľudia čo tam boli sa predviedli a som zvedavý ako sa budú zodpovedať z toho čo tam povystrájali za hlúposti . Ja tiež nemám v kompetencii uspávať ani strielať medvede . Tak neviem prečo by som to mal robiť ??? Medveď mal byť uspatý tak isto ako prvý krát. Ľudia by mali poznať svoje kompetencie . Keď ich nepoznajú nemali by robiť radšej nič !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.12.2010 o 17:41

Už jsem to tu psal dnes v 10:50, tak se nechci opakovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.12.2010 o 17:36

To je fakt Zigi9 vlastne podľa teba mohli strielať aj vzduchovkou :-D Ano medvedica bola podľa mňa pokojná !!! Teda ak považuješ za nepokojnú medvedicu tvora ktorý si nechá pichnúť so slučkou na hlave injekciu klep si na tú hlavú ďalej bude to potreba . To video totiž nebolo stretnutie cestujúceho s medveďom ,ale obklúčenie medvedica s cirkusovým humbukom pri ktorom sa medvedica na moje počudovanie v takom strese chovala uplne kľudne . Keby ju blbovia neboli dráždili a blb si nebol otvoril okno na aute a dráždil ju rukou nebolo by sa vlastne nič stalo . Aj tak sa čudujem že niekto si dovolil samopalom celoplašťom páliť medzi ľudí lebo medved pohrýzol blázna ktorý jej nastrčoval ruku . Neviem čo to má spoločné s čokoládov??? Cestújúcimi??? ale predpokladám ,že u vás v česku ,asi tých medveďov veľa nežije. Keby bol na zástavke cestujúci medvedica ho nespapá neboj . Takých cestujúcich na zástavkách streto na Slovensku desiatky medveďou ako i turistov . Aj potkana keď zaženieš do kúta tak ťa pohryzie . Ľudia na videu robili maximum pre to aby sa medvedica začala brániť !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 10.12.2010 o 17:29

Edu,90% sa pohybuje vonku :-)? Ak by si aj mal pravdu,tak sú to len pešiaci,ktorí nerozhodujú o ničom,len idú tam kde ich pošlú a na riešenie takejto situácie nemajú ani najmenšie skúsenosti,preto tam ani nikto z nich nebol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.12.2010 o 17:23

Zpochybňovat účinnost zbraně, po tom co člověk shlédne to video, je taky hodné klepání si na hlavu. Možná jsi se díval na jiné video :-) A když vidím napsáno, že medvědice je pokojná v této situaci, tak si z tvého komentáře klepu na hlavu znovu. Ještě napiš doporučení pro příště, že má člověk nosit v kapse kus čokolády a když potká pokojného medvěda, tak mu to hodit a jít dál na autobus bez povšimnutí ... Bože nepište takové kraviny lidi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.12.2010 o 15:56

hawk3 nemysli si že ŠOP zástupcovia sedia v teple doma . Pohybujú sa v terene a to v 90% . Goret keby tam nebola tá kamera všetci by sme sa dozvedeli ako krvolačná šelma zautočila na nebojácneho hrdinu . Teraz aspoň vieme ,že to nebol hrdina ale chuj najhrubšieho zrna pre ktorého nezodpovednosť musela byť zastrelená medvedica ,ktorá by síce už ťažko prestala navštevovať ludske príbytky ale to nie je už vec debaty . Medvedica bola na tie priam cirkusanské kusky čo tam s nou dovádzali veľmi kludná na nikoho neútočila . Ale ľudia ktorý sa tam hrali na hrdinov žial vôbec nechapali závažnosť situacie a keby medvedica nebola už na 90% pod narkotikami urobila by tam iný šrumec . Najmä po tej strelbe so samopalu neviem či bola zasiahnutá do hlavy ,ale keby dostala i niekolko zásahov na komoru či na mäkko z tejto smiešnej zbrane mohlo ju to vydráždiť na uplne šialené konanie .O trápnej pištolke už vôbec nehovoriac. Z celej situácie mám pocit ,že si tam dvíhalo adrenalín zopár uplných hlupákov ,kotrí sa ešte hrali na hrdinou keď videli ,že medvedica je pokojná . Súhlas s posledným komentom apple. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 10.12.2010 o 15:09

áno, keď sa to už tak po lopate napísalo. áno, bez retardov bažiacich po krvi. áno, s poctou, akú si maco zaslúži. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 10.12.2010 o 13:47

goret, dobre si to vystihol! nevie ani jedno ani druhé ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.12.2010 o 13:46

... mimo obce i mimo sezáciechtivých kamier, so vzdaním pocty veľkej šelme, o ktorú sa nevieme v núdzi postarať a nevieme si to ani priznať :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.12.2010 o 11:43

Taky bych navrhl, aby byl vymyšlen nějaký předběžný plán, ale absolutně bych do něj zahrnul ekodebily, které bych volal jako první, aby se o danou věc postarali. Aby tam pobíhal nějaký mastňák s umotaným dredem a zkoušel medvěda zhulit trávou nebo kdo víc, co by vymyslel :-) A pak by ho média měla pořádně promasírovat, ale asi je to jen představa, co už. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 10.12.2010 o 11:31

Stoho všetkého je poučenie ,ak to vôbec niekoho zaujíma v danej oblasti , je potrebné zlepšiť koordinovanosť jednotlivých zložiek ,dodať informácie pre rizikové oblasti ,o kontaktovaní profesionálov s patričním vybavením ako je narkotizačná puška ,prípadne vybaviť jednotlivé okresy takýmto nástrojom ,je potrebné mať vypracovaní predbežný plán ako postupovať daľej zo zvieraťom . Stalo sa: kamarát bol na hríboch , po nejakom čase počul ako za ním niečo šuchoce , ked už vedel ,že je to medved napadlo ho 1000 napadov čo spraviť ani jeden nebol ten správny ,napadlo ho to najhoršie ,rozbehol sa stranou cez mladé smrečky ako ich prerazil medved tam už stál pred ním ,stál na zadných a chcel mu kusnúť do krku ,zachránila ho vystrčená ruka ,do ktorej medved zakusol , medved následne odskočil ale znovu zaútočil ,prišiel daľší útok na vystrčenú ruku posledné čo mu medved spravil bolo facka labou po hlave a potom medved odišiel preč .kamarát obstál s roztrhnutou rukou ako i natrhnutím uchom a škriabancami na boku hlavy... medved bol doma choval sa prirodzené čo mu je dané , chcem tím iba povedať nazabil kamaráta dal mu daľšiu šancu , nie som ochranár ale niektoré veci vnímam inak lov je lov , ak vznikne nejaký problém ako sa to stalo v danom prípade s medvedicou mi sme tí, ktorý to vieme celé zariadiť aby nedošlo k tomu ako k tomu prišlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 10.12.2010 o 11:01

hawk, tvoj názor nie je ničím podložený. v telke mohli na to kukať, až keď bolo po. a ubezpečujem ťa, že aj keby tam boli, tak rozhodnúť nemohli!!!!!!!!! takže to bolo len na policajtoch. a tí nekonali!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 10.12.2010 o 10:57

nepredjímajme, čo by, keby. zaujímavejšie je, že ju z np malá fatra previezli do ochrannej zóny np veľká fatra. a nikoho z np veľká fatra nevolali.ani oprávneného a kvalifikovaného veterinára z bojníc. ku vrabcom: áno, aj ja som to začul, no to nie je dôležité. podstatné je, že maco sa mal uspať a odviezť do rehabilitačného, alebo podobného zariadenia. no rozhodnutie bolo treba od mžp. nie je legislatíva, ktorá by riešila takúto situáciu, hoci zákon ministerstvu ukladá vypracovať predpis, ktorý to mohol riešiť. a môj názor, ako sa to dalo vyriešiť? dalo sa slušne, dôstojne, mimo obce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.12.2010 o 10:50

Rady a pomluvy o tom, co by se jak mělo dělat většinou slýchám z úst totálně neschopných lidí s nulovýma praktickýma zkušenostma :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 10.12.2010 o 10:48

Celé Slovensko vedelo o medvedici ,len zástupcovia ŠOP nevedeli ? Vedeli,len nerobili absolútne NIČ,vedia len tárat o ochrane medvedov,polovníci a policajti nepostupovali ukážkovo,ale aspon niečo robili,ale zodpovednost za to by mali niest zástupcovia ŠOP,lebo oni sa na to pozerali v teplúčku pri telke a v akcii nebol ani jeden z nich.Všade inde by to bol problém a akcia ochranárov,len u nás to tak nie je,len tárat-tárat a tárat. A skutek-utek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.12.2010 o 10:17

Malá poznámka: medvede nevedia, kedy majú zástupcovia ŠOP úradné hodiny. Zástupcovia ŠOP boli o nej informovaní, už keď sa zjavila v Sučanoch. Prečo čušia i oni? Že by bolo niečo pravdy na tom, o čom si turčianske vrabce čvirikájú, o doporučení: "Ak sa zjaví znova, odstreliť!" Apropo, čo by urobili, ak by boli privolaní? Ako by jej oni, tzn. štát, pomohli v jej núdzi? Ako je vybavená ŠOP MF a VF na pomoc medveďom v núdzi? Je vydávanie zákazov o zbere lesných plodov dostatočnou pomocou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 10.12.2010 o 8:51

skúsim sa ku tomuto masakru aspoň heslovite vyjadriť aj ja. legálnosť zásahu: bola potiaľ, pokiaľ len vytláčali maca z obce.ostatok je hrubým porušením viacerých zákonov. hlavne zákona o ochrane prírody a zákona o polícii, zákona o zbraniach. teda aj výsledok akcie - streľbu na maca možno vyhodnotiť ako dôsledok nezákonného postupu. darmo sa bude niekto oháňať, že policajti konali v krajnej núdzi. len pár postrehov: boli k akcii privolaní zástupcovia ŠOP? nie! bola k akcii privolaná kvalifikovaná a oprávnená osoba s adekvátnymi technickými prostriedkami? nie! mal niekto právo zo zúčastnených použiť narkotizačné prostriedky proti celoročne chránenému živočíchovi? nie! organizovali a zabezbečili nejakým spôsobom akciu policajti, ktorým to vyplýva zo zákona? nie! ...... z opačnej strany: kto a ako vyhodnotil celú akciu? nik. zo strany polície a ministerstva vnútra sme sa dozvedeli len klamstvá. ani len výstrely nedokázali spočítať. tiež sa tutle koľko striel uviazlo, resp. neuviazlo v tele maca. a kde skončili ostatné. o jednej vieme, vo dverách auta šarhu. a ten tam čo robil? maco šiel na pitvu do kubína. vieme, že bol zdravý a že tam boli tri medvieďatá. no ani trofej sa nedostala do poľovníckej organizácie, kde bol zmasakrovaný. ja sa domnievam, že len a len kvôli dôkazom, aby sa to celé potichu ututlalo. a môžme sa baviť o domnienkách, prečo sa maco vydal k ľuďom. môj názor je, že pre pomoc v núdzi. jeho správanie tomu plne nasvedčuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off benelli, 10.12.2010 o 8:17

ja by som osobne preferoval odstrel jeden kus medved a jeden kus ochranar myslim ze po niakom roku by sa upravili stavy na oboch stranach su premnozene aj medvede aj ochranary !!!!!!!!! dovod ? obe strany robia obrovsku skodu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.12.2010 o 8:12

šelmy netreba prikrmovať a zvykať na takúto pomoc od ľudí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 112 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM