Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Medvedica čakala do posledného dychu. - diskusia

autor: off lowec
pridané: 3.12.2010 13:07

Po pozretí videa , som nepochopil a daľej nechápem čo spravili ... amaterizmus nič viac .

odkaz

počet zobrazení: 13 420
počet hlasov: 1
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 112 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on michal89, 14.1.2018 o 8:41

Polujem v reviri pod Polanou, poznam chlapov z okolitych revirov aj priamo z Polany, kto mi chce tvrdit ze na Polane je menej ako 70 medvedov, tak ho budem pokladat za kancelarskeho ritoseda a taraja co sa zveri a polovnictvu rozumie ako ja kvantovej fyzike :) .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 28.12.2010 o 23:42

orol, myslíš to naozaj vážne? každý má právo šľiapať po iných, urážať, znevažovať, spochybňovať? nie je toto náhodou poľovnícke forum??? v tvojom poňatí je poľovník chrapúň, čo nemá úcty k inému poľovníkovi? ak sa to tu tak vníma, potom ani ja tu nemám čo robiť. nebudem som prvý, ani piaty čo odíde. asi to prispeje k úrovni, ako odchod bystričky... a postupne tu zostanú len takí, ktorí nemajú žiadne hodnoty, ani sebaúctu. a admin, ktorý si už teraz nevie rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.12.2010 o 23:21

Dodatok: a nič nie je také zlé, aby sa nedal očakávať opak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 28.12.2010 o 23:18

lubo, naozaj by ma mrzelo, ak by si vzal príspevok osobne. ak sa tak stalo, ospravedlňujem sa. možno sa len hráme so slovíčkami, ale niekedy je treba veci pomenovať čo najpresnejšie. ja sa nikoho nepokúšam presvedčiť o svojom názore. ak niekde niečo napíšem, tak to aj doložím. no nemôžem s tebou súhlasiť, že nikto nevie, ako to bolo s macom. mýliš sa, vieme. no nechcú to vedieť tí, ktorí to majú vyšetriť. odkážem ťa na vyjadrenia okresného riaditeľa a hovorkyne MV SR - ako poctivo zatĺkali. tu hľadaj príčiny, aj napr. v súvislostiach s novelou zákona o zbraniach. lebo sa stalo niečo podobné ako v DNV, akurát v inom garde: minister vyzbrojil políciu samopalmi a tí s nimi narábajú ako harman. moja oprávnená domnienka: to je kameň úrazu, neinformovanosti verejnosti a nevyšetrovania! minister by sa musel zodpovedať.... a minimálne koniec novele!!!!! len pre ilustráciu: ak poľovník strelí maca v sebaobrane, v tom momente čelí trestnému stíhaniu aj so všetkým , čo to obnáša... včetne odovzdania zbraní a zbrojného preukazu. a šetrenie netrvá ani mesiac, ani dva. no tu sa nešetrí nič... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.12.2010 o 23:18

aple, osobná averzia, či "nevyrovnané účty" osôb jednotlivých prispievateľov majú mnohokrát len jeden podstatný následok, ktorý si netreba vôbec prioritne všímať, pokiaľ to nepresiahne príslušné medze. Dôležité a podstatné je, že sa prispeva a je koľkokrát jedno, akým spôsobom. Každý má na to právo a zrejme každý chce len to najlepšie, resp. chce to, čo najlepšie vie, akým pohľadom to vidí. Aby som uzavrel moju úvahu, myslím si, že vítaný je aj třň, z ktorého vyrastie - očakáva sa ruža. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 28.12.2010 o 22:41

som rad Jaro že si ma poučil ako to malo spravne byt napisane ,ale ked si si nevšimol pisal som o pisateloch na tejto stranke,ale dakujem že si to ty uviedol na spravnu mieru a proti bystričke nič nemam napisala svoj postreh a dobre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 28.12.2010 o 20:16

nemyslím, že ustupovať trepajom s vedomosťami vycucanými z prsta treba uhýbať. je na škodu, že admin už pár ľudí neposlal kam patria. nie je to prvá téma, kde si zamindrákovaní kotkodáci liečia ego. na škodu tých, čo sa tu chcú aj niečo dozvedieť. alebo zámerom tejto stránky bolo zriadiť liečebný ústav? ak áno, treba to povedať na rovinu. takéto veci sa dejú pomaly v každej téme. je na hanbu, keď niekto tu chce skončiť len kvôli hlupákom. taktiež na hanbu adminovi, že nedokáže efektívne zasiahnuť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 28.12.2010 o 19:57

toto je prva diskusia v ktorej som sa s niekym dostala do sporu, co ma velmi mrzi a vsetkym sa vam ospravedlnujem , preto sa uz radsej nebudem k danej veci vyjadrovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 28.12.2010 o 19:17

lubenko, vo všetkej vážnosti, projekt bears je zaujímavý. no len pre prijímateľov dotácií. ostatok je príspevok do roháča. cca 10-15 rokov späť sa robilo nejaké sčítanie aj v súčinnosti s poľovníkmi. ak ma pamäť neklame, tak počet bol cca 1400. a z tohoto čísla sa vyvinulo číslo 800, nejdem zaťažovať ako. ale to je posledný údaj. a čo sa dialo v turci, je vcelku dobre zmapované, neboj. a nie cez šuškandu. nehrajme sa na kúsky pravdy, bystrička popísala skutočnosť, fakty. toto sa do autu zahrať nedá, stali sa vážne veci a je treba o tom hovoriť. len náhodou tam nezostali mŕtvi a ranení. to je jediný rozdiel medzi šialeným policajtom a harmanom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 28.12.2010 o 13:22

po poslednom sčitani skupinou projektu Bears je evidovanych na Slovensku asi 700 až 850 medvedou,myslim si že toto čislo tak približne zodpoveda skutočnosti a prestante už riešit medvedicu v Turci bolo to zvrzane a nik z nas už s tym nič neurobi len sa tu preto hadate a skušate toho druheho presvedčit o svojej pravde,každy ma vo svojom prispevku kusok pravdy ,ale nik nevie s určitostou ako to vlasne bolo doopravdy,lebo ked sa ešte tu do toho vloži jozibaci tak nam boch pomahaj:):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.12.2010 o 12:52

no dobre, tak foto venujem i Edovi , odkaz , dúfam, že sa o foto so Stopárom nepobije :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.12.2010 o 12:17

stopar ja som sa vyjadril že je najmenej sto medveďov na Slovensku ak si Ty myslíš že ich je menej ja Ti to neberiem .Apple hej tu je údaj ktorý tieť potvrduje ,že na Slovensku žije viacej ako 100 medveďov . Štátna ochrana prírody (ŠOP) po mesiacoch meškania rozbehla sčítavanie medveďov. ČTK o tom informoval Vladimír Antal Z ŠOP. Cieľom projektu je zistiť počet zvierat, ich správanie a zdravotný stav. V uplynulých týždňoch sa začalo podľa Antala s prípravami na odchyt niekoľkých kusov, ktorým nasadia vysielačky. O živote ostatných šeliem získajú informácie pozorovaním v prírode, ďalšie údaje budú k dispozícii z analýzy DNA. Najväčšia slovenská šelma je dlhodobo predmetom sporu medzi ochranármi a lesníkmi. Kým ochranári tvrdia, že medvede treba chrániť, lesníci oponujú, že sú premnožené a je potrebné ich počet regulovať aj odstrelom. Na Slovensku žije podľa odhadov od 700 do 900 medveďov. Čítajte viac: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 28.12.2010 o 11:39

je zbytočné sa tu napádať, nevedie to nikam. načo sa dráždiť navzájom? ani jeden z kritizujúcich sa nenamáha overiť si skutočný stav, tak čo kritizujete??? bystrička je z oblasti, kde je macov akurát dosť, a nejakú tú skúsenosť i vedomosť má. a tiež píše pravdu, že kopa info je neoverených, proste novinárskym blufom pre senzáciechtivých. nik vám nepotvrdí, že mala mladé! taktiež je pravda, že sa skúmali len vzorky na besnotu s negatívnym výsledkom. koľko mudrlantov sa zlietlo, zaujímavý to úkaz.... a odkiaľže je ministerský údaj, že ich je +- 800? zaujímal sa niekto, ako vznikol??? pozná tu vôbec niekto výsledok posledného sčítania medveďov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 28.12.2010 o 11:31

bystricka: nepíš, že pan stopar je najmúdrejší, lebo mi samé prosby o rady budú chodiť a nebudem mať čas s Tebou o veci vážne podiskutovať. Položil som Ti pár otázok vyplývajúcich z Tvojho príspevku a znova podávaš len neoverené informácie (Ani fotku medveďa, alebo jeho deku na portále stále nemáš). To EDU už medveďa i v bavorskom lese vyfotil a na Slovedsku ich minimálne stovku odhaduje. To, že sa mu jeden okolo chalupy potuluje, čo mi hunter 65 píše, ani nevie. Ja iba rozvahu, ako matematické overenie výsledku požadujem... Nedávno som istého tamilského Slováka stretol, čo do špatného vlaku nastúpil a tak cestoval z Brna do Košic cez Komárno. Isteže to možné je, ale pýtam sa, prečo takú dlhú cestu volil? Povedal mi, že počul o velkej práci, ktorú po ceste stretne a tak v nádeji po EU cestuje... Potom mi tiež povedal, že už i hlad má a aj maslového chleba by si dal, lebo je moc dobrý. A už si ho jedol, pýtam sa? Ešte nie, ale jeden mi vravel, že videl cestou hladných jesť taký a bol veľmi dobrý. A nebude to tým, že sa i medom potiera, pýtam sa? Medom, my len kontejner natierame, keď medvede lapáme, odpovedal...A práve vtedy sa to s tou medvedicou stalo. Ani sa potom nedivím, že v Martine na medvedicu štarhu so samopalníkmi poslali, keď sa medvediari po republike potulujú a márne prácu hľadajú...Kto sa medvedinou u Vás nakrmil, som sa tiež od Teba nedozvedel. No tá šeptanda tu už beží, ale keďže som nevidel, neverím! I Matka LC len naprázno "hubou bagrovala", ako píše a na medveďa sa len chystá...a čo Ty, brloh si už objavila? Ak nie, tak do toho a do Nového roku ZDAR-STOPAR PS: aspoň jednu fotku potom daj, aby som si bol istý, že ešte žiješ! Edu sa tiež chystá na sčítanie JKS, aby do výkazu niečo iné napísal, ako "minimálne 100 medveďov"! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.12.2010 o 20:57

stopár keď napíšem že na Slovensku žije minimálne 100 medveďov určite ssa nemýlim !!! Ty si mylíš že je ich naozaj menej??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 26.12.2010 o 17:07

myslim si, ze pan stopar je tu z nas vsetkych najmudrejsi, asi by sme sa my ostatni nemali uz ani k nicomu vyjadrovat........ja nemozem napisat, ze to viem, lebo som tam bola, mozem napisat iba, ze som to pocula od tych co tam boli......asi som sa nemala vobec do tejto diskusie zapajat, lebo ma tu pan najmudrejsi sfukol ako usmrkane decko, a nie len mna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 23.12.2010 o 21:16

Stopar - To že ich je 70 som počula od známeho, ktorý študuje na TUZVO - LF. Povedal, že ich je tam minimálne 75 a verím mu, je to múdry človek a vyzná sa. Ja som osobne stretla len 3 medveďov ale na najbližší rok mi to asi stačilo :-)))(hoci to nebolo na Poľane). No s tou foto-výbavou to nie je asi nič moc, stretla som ich len s kamerou na ceste, na jedného nebolo dobré svetlo a to keď som videla medvedicu s mladým, to som len "bagrovala ústami" a na kameru nejako neostal čas. Pozdravujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 23.12.2010 o 21:13

MatkaLC, ak si myslíš - tak over! Inak si to tak nejasne napísala, že to musí operak potvrdiť, aby sa tomu dalo veriť, aj keď Ťa ešte nepodozrievam, že by si chcela niekomu našeptávať, ako na to... Keď som pred rokmi nechcel uveriť priateľovi z Poľany, že FLEXARETOM vyfotil medvedicu, ktorá mu pred nosom prebehla, lebo ju príliš rýchlo vyrušili v brlohu, lež zaspala. Doviezol ma na to miesto a podľa tej fotky som sa na vlastné oči presvedčil. "Zadkom do skaly lavór vytlačil", aby jej z cesty uhol, "dýchať, že zabudol na minuty a lež film nevyvolal, nemohol si spomenúť, či stlačil spúšť". Nepohrýzla - ani zo skaly ho nezhodila, lebo ju naprovokoval...Napíš nám, koľkých medveďov si už Ty stretla a zdokumentovala, či sa ešte len, s tou fotovýbavov na ne chystáš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatkaLC, 22.12.2010 o 17:26

Len na Poľane je ich myslím 70...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 22.12.2010 o 12:55

Neviem, či sa mi to len zdá, alebo žartuješ z neznalosti veci a podobne, ako bystricka si to len niekde počul, ale nevidel. To patríš asi k tej menšine na Slovensku. My ale už v treťom tisícročí žijeme, počítané od Krista a mnohí už dávno prehliadli. Ja to ale ortodoxným nemám za zlé, lebo tá metodika i matematika idú v dobe počítačov rýchlym tempom dopredu a nie každému sa darí držať krok. Len preto je niekto vpredu, že ten druhý zaostáva. No existuje teória skoku a kto ju dovedne použije, može sa do budúcnosti ľahko dostať. Minulosť predsa poznáme dobre, to je to staré, čo už bolo... Takže k svojim číslam si daj -1. Tým myslím ten posledný pruserový "lov medvedice", aby mi niekto nevyčítal, že od témy odbieham a ešte raz to prepočítaj, lebo i jarné kmeňové stavy sú už staré čísla... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.12.2010 o 23:25

stopar troška ironie som použil žartom či sa niekto nájde :-D a našiel :-D Citujem seba i teba :-D " Tipnem ,že ich je na Slovensku minimálne 100ks :-D a určite sa nemýlim !!!" Jednalo sa o medvede . Ak si myslíš ,že ich je menej ako 100ks neberiem Ti to ja ten názor nezdielam !!!!!!!! Ty to máš asi na Slovensku zle zrátane Ty beťar ,že si vymeškal jarné sčítanie kmeňových stavov ??? :-D Iboo v čom som sa sekol ??? Kde??? Ja som napísal že ich nie je menej ako 100??? Ty si myslíš že ich je mínus 1100??? Tomu neverím :-DDDDDDAno keby som napísal že ich je maximálne 100ks môžeme o tom debatovať :-D samozrejme aj o tom že niekto nezdiela môj názor a myslí si že na Slovensku žije menej ako 100ks medveďov :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 20.12.2010 o 20:34

Re:bystricka, tiež som toho názoru. Ani kapor by nemal zbytočne bubliny vypúšťať, lebo v dnešnej dobe hromadného používania "už neškodných" saponátov sa farebné bubliny tvoria, podobne, ako z detského bublifuku. To oznamujem vo svojich názoroch každému, koho sa to týka. Teba sa ale musím seriózne spýtať, prečo len po besnote odborníci pátrali? Pohryznutý šarha bol iste už preventívne proti besnote očkovaný. Medvedica nejavila známky besnoty a pohryzla ho len preto, že jej tú sluku na hlavu dal a zatiahol a ako i TV šot ukázal, ešte ju ihlou pichal. To by si sa asi i sama bránila, alebo nie?…Ale kde skončila koža a zverina? Medvedie laby sú vyhľadávaná pochúťka dnešných celebrit a to treba hlavne na trichinely vyšetřit (v mozgu ich nenájdeš). Medveďou dekou sa vždy vládcovia vychvaľovali a i na kráľovské lože sa v minulosti používala. Kde táto skončila? Samopalové projektily určite otrávené neboli (klasicky sú to celoptášte a preto išli skrz, takže sa ani nevie koľko ich bolo) a či dostala niečo tou injekciou, sa tiež nikde nepísalo (zato počty plodov, ak ich pri pitve videl, asi niekto na jednej ruke mohol spočítať). Bola si tiež u toho?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 20.12.2010 o 15:23

mozno aj 1200 ks, to vie len pan boh ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 20.12.2010 o 15:11

Edu sekol si sa o 1100ks zhruba ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bystricka, 20.12.2010 o 14:59

chlapci, ako sa pekne natahujete, sa mi to paci, len bocite od temy, tymi svojimi narazkami....ja by som sa tiez vyjadrila ak dovolite, ze zasiahli absolutne nekompetentne osoby a vsetkym okolo nam je tej medvedice luto, pretoze takymto sposobom ako zisla zo sveta to je absurdne, a este jedna poznamka, netreba verit vsetkemu co pisu v novinach a hovoria v tv, napisali ze medvedica mala v sebe zarodky troch mladat, blbost, mala len vysetrenie na besnotu a odobratu vzorku z mozgu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 20.12.2010 o 14:53

Keď som sa algebru na ZDŠ učil, začalo to počítaním od jednotky. Neviem aké nejväčšie číslo sme používali, ale už mám pevne zafixované i znaky „ ,, ÷ , a % či ‰ „ a použitím štatistických metod, včetne matematickej teórie pravdepodobnosti nárastu volne žijúcej populácie, je to iste možno vypočítať. Ale každá štatistika je len presný výsledok z nepresných čísel a tie sa podľa dostupných informácií o počtu medveďov na Slovensku líšia. Inak počítajú ochranáři a inak poľovníci. Aby som k Tebe bol spravedlivý a nezaradil Tvoje počty, bez bližšieho overenia, čo by mi mohol niekto vyčítať,( napr. ado28 , 17.8.2010 o 6:39 stopar ty sa co pustas donho??? je to realna fotka na 100% Edu tu ma vela takych peknych fotie...edu inac opat pekna fotka Stopar najprv dosiahni to co dosiahol Edu a potom mu nieco hovor), uveď z akého zdroja vychádzaš, aleko ako máš svoj názor podložený. Len si predstav že nejaký náctiletý nick z tohto portálu napíše do svojej práce z biológie, že na Slovensku žije viac ako sto medveďov s odvolaním na ten Tvoj prvý údaj, teraz sice upresnený, ale bez uvedených podkladov. Určite si to v bavorskom lese tiež konzultoval s odborníkmi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.12.2010 o 13:48

stopar minimálne sto kusov znamená ,že ich nie je menej :-D Takže kľudne to môžem znížiť ,že si typnem minimálne 10 medveďov . Keby som povedal ,že maximálne menilo by to diametrálne situáciu :-D Ja to vidím okolo 800 medveďov . Ale naozaj nie je problém to zistiť s presnosťou na pár ks. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 19.12.2010 o 12:30

"Edu, 24.11.2010 o 23:19 Tipnem ,že ich je na Slovensku minimálne 100ks :-D a určite sa nemýlim !!!"---JA TO LEN POTVRDZUJEM, KEĎ TO DESIATIMI NÁSOBÍM. ZDAR-STOPAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.12.2010 o 21:53

stopar ja som nikde nepísal ,že na slovensku žije 100 medveďov . Ten stav je totiž znamy nie je tajný . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.12.2010 o 21:45

Smrtiacim nástrojom bol v tomto prípade policajný samopal. V predošlom som nemal na mysli dlhodobé monitorovanie, ale monitorovanie zvieraťa, ktoré sa moce v blízkosti ľudí. Podobne karanténna stanica by mala slúžiť len na krátkodobý pobyt. Čím kratší, tým lepší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 18.12.2010 o 19:36

Hunter65! Táraš hlúposti. Od r. 1932, keď začala ochrana medveďa, sa ekosystém na Slovensku takmer nezmenil. V tomto majú ochranári pravdu. Goret, buď rád, ale hlavne fatranské medvede, že nemajú monitorovací náhrdelník. Nemám nič proti modernej technike, ale na živom tvorovi je vražedným, stresujúcim faktorom. Skús si ho dať na krk. Ak neskončíš o pár hodín, dní na psychiatrii, budeš si môcť zagratulovať. A karanténna stanica? Ďalšia bombastická myšlienka. A čo potom s medveďmi, keď ich nikto nechce? Psíka z útulku si môže niekto zobrať. Ale medveďa...? To ho majú chovať až do smrti - 40, 50 rokov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.12.2010 o 9:41

stopár, monitorovanie a náhrdelníky sú pekná vec, ale poriadna karanténna stanica niekde na území Turca, Oravy alebo Liptova ešte krajšia. Psie útulky zriaďujú mestá, medvedí útulok by mohol zriadiť vúc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 17.12.2010 o 23:42

Re:goret, na môj dušu, dobre si to formuloval. Aj mňa by to zaujímalo. Len či nám to tu niekto zodpovie? Edu iste napíše, že pri "stovke to za reč nestojí", ale podľa mňa ich je aspoň desaťkrát toľko a to už začína byť zaujímavé i pre SKR... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.12.2010 o 21:13

hunter, v tejto téme netreba chodiť za medveďmi na dolniaky a už vôbec nie za more. Tu sa stačí opýtať o čo sú fatranské medvede horšie od tatranských? O čo je medvedica z NP MF a NP VF horšia od kolegyne z TANAPu, keď fatranské medvedice nemajú nárok na monitorovaci náhrdelník, a tatranské áno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2010 o 18:19

Ale chlapci :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 17.12.2010 o 17:31

Otazka je - je medved premnozeny? Co to je premnozeny? Kto to definuje. Medved ma svoje teritorium a tak o premnozeni asi nebude hovorit len jednoduchy udaj pocet medvedov na 1000ha alebo iny. Medvede v Narodnych parkoch su saturovane a tak si hladaju nove miesta pre zivot. Dnes medvede obsadzuju stale nove teritoria a uz nie iba v Tatrach - priatej videl medveda pri Jelenci - co je pri Nitre. Narusili sme prirodny ekosystem a o ten umely, ktory tu mame ako vysledok nasho posobenia sa vraj nemame strarat. To je pohlad ochranarov. velmi zvlastne :-(? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 17.12.2010 o 15:11

Co se děje v Yellowstonu, můj příteli?... Jancibaci SK referuje, že tam na grizlyho poľujete, pošli ověřenou informaci. STOPAR Re:STOPAR - V lesích Yellowstonu pobíhá nyní nejvíce medvědů grizzly za několik posledních desetiletí. To s sebou ale přináší čím dál víc konfliktů s lidmi, protože šelmy si musí hledat potravu i mimo tu nejhlubší divočinu. Letos zemřeli po útoku grizzlyho dva lidé, další medvěd zranil. Celkem se lidé se šelmami setkali více než 250krát. Vědci spočítali, že v Yellowstonu žije 603 medvědů grizzly, uvedla agentura AP. To je třikrát více, než kolik jich v parku bylo v roce 1975, kdy byl zákonem zakázán jejich lov a zvířata byla zařazena mezi ohrožené druhy. Rostoucí populace medvědů grizzly je proto dobrá zpráva. Na druhou stranu s sebou ale tento fakt přináší zvýšené nebezpečí pro návštěvníky parku. Přijdou totiž s medvědy více do kontaktu. Biologové však uklidňují - že člověk zemře v Yellowstonu po útoku medvěda, je podle nich méně pravděpodobné, než že zahyne při autonehodě. Přesto mají šelmy za poslední rok na svědomí dva lidské životy. Naposledy ve středu medvěd zaútočil na lovce, který ho poté v sebeobraně musel zastřelit. Muž utrpěl tržné rány od kousnutí do nohy, zranění nicméně neohrožovala jeho život. Incident stále vyšetřuje policie, která zatím nepotvrdila, že zvíře zemřelo. Pokud by to byla pravda, byl by to letos 46. medvěd, který byl zabit nebo odvezen z parku, uvedla AP. Medvědi grizzly se do blízkosti lidí vydávají při hledání potravy. Vhodná místa s přirozeným zdrojem jídla už zvířata zcela zaplnila, a musí se proto přibližovat k vesnicím. Vybírají si při tom hlavně zemědělské oblasti. Jen ve státu Wyoming nahlásili lidé 251 setkání s medvědy. Některé šelmy přitom hledaly jídlo v popelnicích, jiné zabíjely dobytek. Napadeni byli i lidé. "Řešíme medvědy, kteří jsou v blízkosti lidí neustále," řekl agentuře AP Mark Bruscino, specialista z Wyomingu. "Nevíme, kam je máme umístit, protože divočina v tomhle státě už je úplně plná." Americké úřady chtějí medvědy z Yellowstonského parku odstranit ze seznamu ohrožených druhů. Jejich první návrh z roku 2007 ale zamítl soud. V současnosti se záležitostí zabývá odvolací soud, jeho rozhodnutí se ale neočekává dřív než v roce 2012. Dir. YNP............PS. Diagnostiku podľa nosa sme už ako deti k testu "pravdemluvnosti" používali. Dotyčnému sa nos najprv silne stlačil a keď sa pustil všetci videli výsledok. Keď sme to navrhli použiť u rybárov a poľovníkov, nie vždy to fungovalo. Niektorý mal nos fialovomodrý /TV už bola, ale len čiernobiela/ a to sme ešte nevedeli prečo? Ty si na to nespomenieš, alebo u vás to bolo inak? Prosim Ťa, napíš mi niečo o vlkoch. S posledným som sa v Slánskych vrchoch v min. storočí stretol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 17.12.2010 o 11:18

Alebo zavolaj do Yellowstonu a máš to z prvej ruky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 17.12.2010 o 11:14

Mám to z televíznych novín, len si nepamätám, z ktorej TV. Nepamätám si ani dátum. Či to bolo na jar, alebo ešte na jeseň 2009. V redakcii by to mali mať v archíve. Ale naozaj neklamem, ani nos červený nemám a nie som zaujatý ani voči ochranárom, ani medveďom. Mňa táto správa tiež prekvapila. K medveďom by som len toľko napísal, že majú vysokú natalitu a takmer žiadneho predátora v prírode.Iba ak kanibalizmus - samce usmrcujú a konzumujú mláďatá. U nás na východe možno ešte vlky. Uvidíme o pár rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stopar, 17.12.2010 o 10:57

Ešte je otázka, kde a od koho si to počul, ale to ja ani nespochybňujem / DÔVERUJ, ALE PREVERUJ ! /. Dokonca Ti dávam i čosi za pravdu (BUDE, AKO NEBOLO). Slonvensko je, ale dnes, plné klamárov na rôznej úrovni... No, ak sa z Yellowston National Parku vraciaš, vieš to z miestneho prameňa a ten by mi stačil. Ak tam ešte len pôjdeš na grizlyho, daj určite vedieť. Tých záujemcov poznám viac, čo radšej svoje úspory investujú do grizlyho kožucha, ako do miestnych obligácií, či na záchranu EURA! Ja mám posledné informácie o lovu grizlyho od V. Paulišty, ktorý grizlyho lovil na Aljaške. Pracoval pre francúzsku loveckú kanceláriu Orchape a lovil u Alaska Safari v doprovode Kirk Gaze. Loviť baribala v Kanade už bolo niakoľko mojich kamarátov a to sú overené faktá, lebo niektorí i kožuch priniesli. Iných tak komáre štípali, že radšej medvedice v tamojších baroch lovili. Od priateľov sa ale dozvedám, že slováci /čo na to majú/ dnes chodia loviť medvede do Rumunska a Slovenské mestá i dediny sú stále častejšie navštevované túlajúcimi medveďmi...a "lov sa prevádza a končí i takto", k čomu sa i táto diskusia otvorila. A s tým sa dá len ťažko súhlasiť! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 112 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov