Heming hunting
dnes je štvrtok,  16. máj 2024,  meniny má Svetozár,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:07,  dnes západ slnka: 19:17
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Všetko o ďalekohľadov značky bresser - diskusia

autor: off brandys
pridané: 10.9.2010 12:48

Ahojte.Máte niekto skusenosti zďalekohľadom Bresser Montana poprípade Everest poprípade Condor

počet zobrazení: 31 380
počet hlasov: 1
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 239 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 15.3.2011 o 19:44

sako80 ,Jager68 ďakujem :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 19:43

Marco2204 samozrejme že linearom to všetko nekončí to máš pravdu .S tým steinerom zase gól do vlastnej brány . Ale raz prídeš na to ,že linear je konštrukčne iná záležitosť a precitneš do roku 2011 ako dusab :-D Neber to v zlom ani ako nejaký útok na teba . Iba ako rubrike radíme si . Nie politicky ale konštruktívne ! K plaču som tu už doviedol kopu súdruhov žijúcich v roku 1950 .Kruci ,ale šak Ty si mladý človek ! LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 15.3.2011 o 16:42

ak si kupis linearny dalekohlad neznamena to automaticky ze musi byt lepsi ako klasicky,zalezi hlavne na skle,taka firma stainer lineari nerobi a ich dalekohlad nocny lovec patria medzi absolutnu spicku a mal som moznost pozerat do neho za sera a je to parada,ja mam linear fomei leeder a ten sa nanho nechyta a to nie je zly,samozrejme aj cenovo to je niekde inde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 16:25

dusab ak " múdri "mal by som byť s ypsilonom nie ? Takže múdry Ty dokonalý gramatik . Jednotné číslo.Samozrejme stačí sa pozrieť a hneď uvidíš rozdiel to je fakt . Ak ho však silou mocou nechceš poprieť :-D Je to ako pri hmotnosti hneď vieš čo je ťažšie ,ale po prevážení ťa údaje už nezaujímajú a nepriznáš chybu. Podobne je to pri vzdialenostich hneď vieš odhadnúť koľko je to metrov ,ale keď to premeráme začne hádka ,že sú to len keci a čísla :-D Tak je to i pri tej sveteľnosti a iných merateľných veličinách :-D zober si tento 300€ ďalekohlad odkaz si tie veličiny pochopil a naozaj aj dostatočne videl Potom pochopíš v čom je ten rozdiel !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 15.3.2011 o 16:13

Mne staci ked sa pozriem za sera cez jeden aj cez druhy...to je najlepsi parameter...ale ty isto vygooglujes nejake parametre a das sem zo 10 odkazov... Vygoogluj si kedy sa vyrabal model Jenoptem Multicoated ked uz tu trepes furt ten vek 70??? Niekedy treba nieco vyskusat aj na vlastnej kozi a nielen byt mudri nejakymi cislami z internetu. Tymto je pre mna tato tema uzavreta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 14:14

Ale komentoval si dusab. Konštruktívne komentovať nemáš čím lebo nenájdeš ani jeden parameter ktorý by mal 70 ročný trieder lepší !Takže máš pravdu komentovať niet čím ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 15.3.2011 o 13:56

Toto uz nekomentujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 12:58

dusab Ty gramatik čo je gramaticky správne na tvojom slovku " volaakemu " keď už si ten gramatik a makač bez diakritiky ako pubertálny esemeskujúci školák ! Veru pozeraj sa na tu starú ZG s tou fantastickou českou montážou ,pohlaď si meoptu a nabi S&B strelivo najlepšie bude SPCE ! Hlavne ,že sme si ujasnili ako to vlastne bolo s tou kúzelnou komunistickou zeisskou. Kto čo ukradol a vyvinl. Čakal som od teba jeden jediný technický parameter čo má tá babička zeiss jena lepší od toho 140 € nikona . Uviedol si svetelnosť čo je samozrejme uplná sprostosť !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 15.3.2011 o 10:46

Vidno ty truba edu, ze si to s tou gramatikou nepochopil...ja pisem bez diakritiky vsetko, ale je to gramaticky spravne na rozdiel od teba. A tym poslednym prispevkom si co chcel povedat? Ze existuje nieco take ako wikipedia? Si objavail zasa raz na nete "Ameriku"... K tomuto sa uz nebudem vyjadrovat, nech si kazdy pozera do akeho dalekohladu chce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 21:42

Historie Národní podnik Carl Zeiss v roce 1978 Budova firmy v Jeně, 1987Předchůdce moderní společnosti Zeiss byl založen v roce 1846 v Jeně slavným německým optikem Carlem Zeissem. Poté se společnost spojovala s menšími továrnami a již v době před Druhou světovou válkou patřila mezi největší a nejvýznamnější firmy v oboru optiky. Na konci války se společnost rozpadla do menších částí a některé továrny zůstaly v západním sektoru Německa, některé na Východě. Mnoho patentů i vybavení továren společnosti v Jeně či Drážďanech bylo ve Východním sektoru, který byl pod kontrolou Sovětským svazem, který si velké části továren nebo vynálezů firmy přivlastnil jako válečnou kořist a z nápadů firmy Zeiss žil sovětský optický průmysl ještě dlouhá léta po skončení války - například Zeissovy dalekohledy, jejichž kopie byly v SSSR vyráběny. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 21:39

Tak diakritika ťa trápi dusab??? Tak sa čítaj trúba : dusab, dnes o 21:24 Tvoj prispevok zasa nesklamal...je onicom a znizil si sa len k osocovaniu a volaakemu vysmechu...nebudem to uz komentovat...ty si naozaj "Skôst"...:-)))) Ty diakritika :-D Máš pravdu nemôžeš si dosť dobre pamätať na dobu keď si mal 1 rok to je fakt : A veľmi správne si pochopil všetky komunistické poľovnícke potreby boli veľmi ale veľmi nekvalitnejšie ako tie západné ! Ty si celá poldi kladno :-D :-D Gramatik :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 14.3.2011 o 21:27

aspon to bolo gramaticky spravne... :-) Ze aj dlzne a makcene si dal tam kam patria... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 21:25

práci česť dusab ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 14.3.2011 o 21:24

Tvoj prispevok zasa nesklamal...je onicom a znizil si sa len k osocovaniu a volaakemu vysmechu...nebudem to uz komentovat...ty si naozaj "Skôst"...:-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 14.3.2011 o 21:19

Edu este sa v kratkosti vratim k tomu ako bolo podla teba za sociku vsetko zle... aj ked niesom sympatizantom byvaleho rezimu, treba objektivne priznat, ze nie vsetko co sa vyrabalo bolo take ako to tu par ludi na cele s tebou vykresluje. Uz len spominane dalekohlady (aj ked boli ako pises vojnova korist) boli v tej dobe spicka a stale su dobre... Este jeden priklad...spickova elektroocel Poldi Kladno, ktora sa vyvazala do krajin celeho sveta. Ta bola tiez vojnova korist??? Nebudem sa tu dalej rozpisovat o politickom rezime a podobne kraviny, lebo to sem nepatri. Na to si odbornik ty...ako vlastne na vsetko tuna na fore... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 21:13

dusab teba by som typoval na nejaký ruský skôst 7x50 :-DDD nejaký dlhotrvajúci :-D s tou zetkou som ťa precenil .Guľovnica ZG je naozaj skôst :-D už len šlohnutú ušanku ihličkáče na krk nejaký 70 ročný ďalekohlad na nohy kanady a si vyštafírovyný po Košicoch .Potom treba nabiť SaB SPCE a si komplet :-D Práci česť prajem doma . Treba obnoviť nástenku .Ja nekupujem starožitné ďalekohlady ani nechválim ani našťastie nepredávam . Počkaj si za koľko sa vydražia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 14.3.2011 o 21:03

Nebudem tu reagovat na vsetko co si napisal, nemam tolko casu tu sediet a vypisovat litanie, ktore niesu nikomu na nic... K tomu odkazu ktory si vyhrabal a ktory sa tykal mojej "politickej naviazanosti" na Z-etky, montaze ZKK a meopty. Len pre ujasnenie, lebo vidno ze nemas jasno v tom co je Zetka. Na tom odkaze totiz nieje Zetka ale ZG-47, co je trosku rozdiel, nebudem sa rozpisovat aky (vygoogluj, nastuduje, daj odkaz). Ohladom montazi ZKK. Je to originalna nasuvna montaz na zbrane ZKK, najvhodnejsia na gulovnice ZKK, ZG-47, CZ-ty, bez zasahov do puzdier zaverov zbrani. Pokial ide o Meoptu tak mi par rokov sluzi bezchybne, teda nemam dovod ju menit, ked sa pokazi, vymenim...ale nebudem ju menit dopredu len preto lebo jedna babka (edu napr...) povedala... Ty mas ale isto lepsie zbrane doma...myslim niekde som to uz cital volaaky taliansky skvost...gulobrok sabatti? :-))) Uz si predal ten kolik k paradajkam o ktory sa tak kupci biju? No a k dalekohladom...ked uz davas odkazy, tak davaj take ktore maju nejaku vypovedaciu hodnotu...nesekaj tu vsetko co ti google ponukne, precitaj si nieco aj okolo, vies ono niekedy obrazok nestaci. Uz sa mi nechce teraz vsetky odkazy prezerat, ale vacsina co si tu dal su aukcie, ktore maju svoj koniec o niekolko dni, takze predmety sa drazia... Jednu vec si napisal spravne, ze ceny su rozne, zavisia od mnohych faktorov, od modelu, roku vyroby a najma stavu v akom sa predmet nachadza. Takze tvoje odkazy su zasa zavadzajuce. No a len pre tvoju informaciu, nemam doma dalekohlad Zeiss Jena...takze zasa si mimo. No a v tom ze nieje Zeiss ako Zeiss s tebou sice suhlasim, ale urcite lepsi vychodonemecky Zeiss Jena Jenoptem MC (podotykam v perfektnom stave) ako nieco supermoderne za 150eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 20:08

Dusab ešte sa vrátim k tej cene . Cena starožitností pre zberateľov je vec aká je ponuka a aká je cena . Ja som iba napísal čo by som bol ochotný dať ako zberateľ za tento obstarožný kus. Ceny sú rôzne záležia od ročníkov a mnoho iných faktorov . odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz To len na margo aby si niekto nemyslel ,že má doma niečo lepšie od tohoto :-D odkaz lebo nemáš :-D a už vôbec nie zeiss ako zeiss odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 19:47

dusab keď sa bavíme o obstarižnom komunistickom ďalekohlade patria sem aj reči za akých podmienok a v akom roku sa táto starožitnosť vyrobila . Ak sa jedná o značku ktorú ukradlo ZSSR v Nemecku a značka nezaznamenala skoro 70 rokov žiaden vývoj ako to už v tom zriadení bývalo zvykom u všetkých značiek .Tak to považujem za vhodné napísať !Samozrejme v tom roku keď bola táto značka ukradnutá ZSSR ako vojnová korisť spolu s technológiami a vývojom bola špičkou na svete . Samozrejme zhnila pod menom Carl zeiss JENA tak ako všetky ostatné značky v krajinách kde sa zajtrajšku hovorilo včera . Značka Carl zeiss pokračovala celé tie desaťročia vo vývoji a i dnes patrí k úplnej špičke na svete . Treba však podotknúť rozdiel medzi Carl zeiss Jena a Carl zeiss lebo je diametrálny !!! Čo sa týka živnosti koliečka zopár skiel sklenených hranolov a kovového tela naozaj môže táto babička z jeny vydržať stovky rokov . Ale porovnávať túto starožitnosť s najmodernejšími prístrojmi vybavené uplne inými sklami plnené plynom za použitia špičkových odlahčených materialov linearnej konštrukcie často so stabilizáciou obrazu vybavené ďiľkomerom atď. Prečítaj si technické parametre toho ospevovanej Jena 10x50 a porovnaj s nikonom za 150 euro . Napíš mi tie parametre v ktorých je lepšia tá jena .Rád si ich prečítam .Mne sa skôr zdá ,že Ti nejaký starší súdruh niečo nakecal o nejako zeisse a Ty si to zožral i s navijákom . Uveď fakty v čom konkrétne je lepší od toho nikona a môžeme sa baviť . V tvojich komentároch možno vycítiť že si silne politicky naviazaný na kktiny odkaz ako je zetka ,zkk montáže ,meopta a všetky tie výplody komančizmu ani sa ti nečudujem ,že sa Ti pravda ťažko počúva keď zisťuješ čo za haraburdie to máš doma :-D PS: Takže klasický hranoláč 10 x 50 sa svetelne vyrovná modernému lineáru ? Hmmm Tak to považujem za bodku tvojho odborného komentára :-D Prezradím Ti tajomstvo :-D nevyrovná :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 14.3.2011 o 18:23

Cena tejto "obstaroznej" jeny je okolo 20 eur? Edu...vidno ze sa v tychto veciach naozaj vyznas...vlastne nielen v tychto...ty vytvaras tu na nete dojem, ze sa vyznas uplne vo vsetkom. Ono dost zalezi v akom stave je ta obstarozna Jena, aky je to typ...uz len co sa tyka zivotnosti urcite vydrzi viac ako vsetky Tasca, Bushnely, Nikony, Tacticaly a podobne dalekohlady v cenovych relaciach do 200eur. A obrazom, svetelnostou za sera sa im v pohode vyrovna. Samozrejme su aj lepsie dalekohlady, ale tie uz nestoja 200eur... Lanus ti jasne napisal priklad co porovnaval aj vysledok, ale ty sa zasa ohanas nejakymi politickymi recami o sociku, ktore tu vobec nepatria. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 17:16

lanus cena nie je úmerná je taká akú niekto nadhodil . Osobne mám pocit ,že tú cenu nadhodil buď majiteľ alebo nejaký zberateľ . Cena tejto obstarožnej jeny je okolo 20 euro samozrejme pre zberateľa . Normálny poľovník si taký trieder nemá dôvod kupovať .Jedine ,že by mal nejaké politické nutkanie cnenie sa za niečim či neukojený sen z obdobia socíku :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 14.3.2011 o 17:14

Edu - myslel som tento :odkaz Ako vidíš aj jeho cena je úmerná ! Testovať ďalekohľady je široký pojem ! záleží čo chceš testovať ! Len pre zaujímavosť aj samotný Zeiss nie je spokojný s posudzovaním výkonnosti za súmraku podľa normy DIN a vymyslel používanie koeficientu; ak máš záujem môžeme sa na tému pobaviť : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 17:01

Ano levo21 za slušnú cenu Ti bohate postačí tento trieder : odkaz stojí 20€ a budeš nadmieru spokojný s kvalitou i cenou . Lanus všetko je relatívne i to porovnávanie starého hranoláča a moderným triedrom novej konštrukcie . Ak máš ten pocit ja Ti ho neberiem .Lanus máš aj nejaké konkréte technické udaje ktoré hovoria pre babičku jena ? Alebo iba pocit? Ak je to tak ako tvrdíš treba si ho objednať z ebay je ich tam stovky po pár euro odkaz Samozrejme kupujú ich už obyčajne len zberatelia :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Levo21, 14.3.2011 o 16:10

Edu a vedel bi si mi poradit nieco dobre a za slusnu cenu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 14.3.2011 o 16:05

Edu - nevie čo to pletieš ! vyjadril som sa jasne ! pri porovnaní obrazu Jeny 10x50 a Nikona sporter jednoznačne vyhráva Jena !!! Inak aj ten Nikon je za tú cenu dobrá voľba !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 15:59

lanus asi ste porovnávali s naozaj lacným japoncom . Čo bola špička v roku 1955 nie je špičkou v roku 2011 . Myslím hlavne techniku . A technika a technologia ohladne optiky sa posúva veľmi výrazne . zeiss po ukradnutí ZSSR po vojne vo východnom nemecku nezaznamenal skoro žiaden vývoj iba prešlapovanie na mieste .Podobne ani v ZSSR. Skús ho porovnať z japoncom za 150€ a ten diametrálny rozdiel určite nájdeš .odkaz Ono stačí porovnať technické parametre a netreba ani testovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 14.3.2011 o 15:51

Edu - máš smolu!!! presne tie dva ďalekohľady sme porovnávali a jednoznačne vyhral východný Nemec pred tým lacným Japoncom !!! Hranolové ďalekohľady pravda trošku žerú svetlo, ale obraz je s nimi podstatne plastickejší !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 14.3.2011 o 15:33

tomu ale nepomôžem, ale ešte zenit 11 tl s 300vkou objektívom by sa našiel, aj s praktickým kovovým puzdrom :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 14.3.2011 o 14:38

veď Edu tú starú Praktiku zoháňa len sa k nej nemôže dostať:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 14.3.2011 o 13:15

Edu to je ako fotiť zo starou practikou a s novým canonom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 11:37

dusab v čom spočíva kvalita ďalekohladu spred 70 rokov ???Ktorý nie je plnený plynom starej konštrukcie starých skiel ktorá prešli za 70 rokov významnými inováciami a konštrukčnými zmenami. Nesranduj a pozri sa cez nového nikona za 150 € odkaz potom pozri do tej východonemeckej KKtiny a hneď to všetko pochopíš ako je to s rečami a skutočnosťou !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 11:32

Levo21 všetky tvoj odkaz je ďalekohlad nepoužiteľný v poľovníctve !!! Niekdy si nekupuj variabil trieder je tožiž uplne k ničomu . Ano možno na pravé poludnie niekde s poriadne opretým ďalekohladom sa dá cez to v dosť zlej kvalite pozrieť. Keď však trieder na posliedku musí to byť pevné ohnisko do 10 x zoom !!! Určite by som si nekúpil zastaralú konštrukciu ďalekohladu ale novu priamu linearnu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Levo21, 13.3.2011 o 21:54

odkaz mate stím niekto skusenost ?? kamarat ma PRAKTICA Falcon 7x50 a je dobri len neviem co je zac tento PRAKTICA Zoom 8-20x50 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 11.3.2011 o 9:34

Nevynechal by som ani dalekohlady Zeiss Jena Dekarem a najma Jenoptem Multicoated. Urcite sa pri tychto znackach nestratia, ak niesu v niektorych parametroch lepsie. Konstrukcia sice starsia, ale kvalita tam je. Hovorime o dalekohladoch v cenovych hladinach do cca 300eur, jasne ze novy Zeiss, Docter a pod. za 700 eur bude uz o niecom inom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off subaru, 11.3.2011 o 9:22

No Jager je to asi tvoj nazor. Porovnaval som to sice s Luitpoldom, Docterom a Bushnellom a od Bushnella bol urcite lepsi a od tych dvoch nie o vela horsi. Hlavne ked som si porovnal ceny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.3.2011 o 18:02

Mne vaha dalekohladu nevadi.Leica važi kilo.Ale o viditelnosti akoze super za šera pri Vixene sa neda hovoriť.A to bol origoš..sako 80..viem,ze cenu si nerobil ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 10.3.2011 o 17:47

Jager68... hmm, ja som tú cenu nenastavoval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off subaru, 10.3.2011 o 16:39

Jager&Edu: ja pouzivam Vixen Atrek 8x56 asi 3 roky. Uplna spokojnost a videlnost za sera tiez super. Ziadne staznosti. S vahou musis pri urcitych paranetroch a kvalite ratat. Sklo je sklo a plast je plast. Ale su aj lahulinke divadelne dalekohlady pre panicky, ak je normalny dalekohlad tazky :-D A Edu ako si pisal: nie je bushnell ako bushnell a to iste plati aj pre Vixen. Original je original, a cinania uz robia kopie zo vsetkeho. Vsetko zavisi od toho kde to kupis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 239 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov