Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Všetko o ďalekohľadov značky bresser - diskusia

autor: off brandys
pridané: 10.9.2010 12:48

Ahojte.Máte niekto skusenosti zďalekohľadom Bresser Montana poprípade Everest poprípade Condor

počet zobrazení: 31 252
počet hlasov: 1
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 239 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off KrokodilGenya, 19.3.2011 o 19:49

Edu pises ozaj neskutocne hluposti. Vsetci doma verite ze U.S.A. bolo prve v kozme? V lese kde ledva vidis na 100 metrov to je idealne. Ak pominiem "zadkarov" na posedoch. Porovnavam ho s "spickou". P/E ma nedostizne. Toz tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.3.2011 o 13:58

lanus ďakujem za prianie. Keby vyrábali bez vývoja optiku v ktorom koľvek štáte vždy by som ju zhodnotil ako optiku bez vývoja a zastaralú na rok 2011.Tak ako Jawa vyhrávala MS v plochej dráhe ,v cestných pretekoch i motokrosse i zeiss jena bola špičkou v roku 1955 na svete . Tak ako Jawa v roku 1989 pôsobila zastaralo a bez vývoja, podobný osud postretol i Carl zeiss Jena ako i všetky špičkové značky ktoré znivočil komunizmus .Opakujem všetky do jednej priviedol na dno a stali sa skôr komickými ako značkami. Či to niekto považuje za politické alebo nepolitické je mi jedno .Minimálne je to však tvrdenie pravdivé!!! KrokodilGenya Carl Zeiss Jena DELTRINTEM je vhodá možno pre zberateľa . Samozrejme cez deň sa dá pozrieť aj takouto optikou8x30 pre účeľ poľovníka je to optika nevhodná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 18.3.2011 o 20:01

No Tuxak a preco si nevyskusal Carl Zeiss Jena DELTRINTEM. Ten Ti este chyba v rade. Tiez operujem obcas vo Fatre. Na sledovanie havede to je idealne. Victory FL rapidne ziskava az za sera. Ale to parozky uz nevidno...Monarch a Zeiss Conquest su smejdy (idu do cerveno-oranzova) to je urcite lepsia rada Carl Zeiss Jena 1Q (pre EDUa "1Q" znamenaLO oznacenie vyrobkov z NDR na vyvoz (na "zapad")) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tuxak, 18.3.2011 o 16:50

Lanus mas uplnu pravdu, ze je "bezpodmienečne nutné bezprostredné porovnanie "na živo" " To robim ako prve aby som mal vlastny nazor, este predtym nez si urobim prieskum ceny na trhu. Zatial som nechcel pisat svoje postrehy, skor chcel som vediet vas nazor ale tu su moje doterajsie postrehy. Polujem pomerne narocnom horskom terene Fatry a verte mi, tam pocitite kazde deko navyse. Preto som sa rozhodol pre 42 objektiv a ako prve kriterium hmotnost. Z dalekohladov, ktore som uviedol som odskusal Meoptu B1 8x42 - je prilis tazka a nie najlacnejsia, inak mne dobre sedela na ociach/nose, aj obraz za sera nebol najhorsi, Nikon 8x42 - je z nich najlahsi aj najlacnejsi ale kedze ma dost male telo, nie celkom dobre mi sadlo na nos/k ociam a aj ruky som neak nevedel nan "upratat", dlhsiu dobu porovnavam Swara Habichta7x42 a El 8.5x42, Ten rozdiel v cene medzi nimi je znacny ale v kvalite obrazu nie, oba maju velmi jasny, cisty obraz akoby Amici povedali "That's brilliant". Skusal som ich hlavne skoro rano a vecer Elko bolo o malicko lepsie ale to podla mna bolo len koli 8.5 zvacseniu. Minox som zatial mal moznost len tu najnizsiu radu BV a to bolo niekde na urovni Nikon monarch. Zatial som nemal moznost odskusat Zeiss Victory, len puskohlad Victory radu s 50kou ale podla vasich komentov to bude asi top, mozno predci aj Swara :-) Uvidim, ked odskusam napisem moje dojmy. Dik za vase postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 18.3.2011 o 16:05

Edu - všetko najlepšie k meninám ! S poslednou vetou Tvojho predchádzajúceho príspevku súhlasím s maličkým dodatkom :pokiaľ nemá užívateľ nad-rozmerný ňufák! Čo sa však týka ostatného textu je mimo tému a naviac sa cyklicky opakuje ; takže by bolo vhodnejšie keby Si si ho "odpustil" ! Toto Ti píše človek ,ktorý síce nemá moc dôvodov chváliť minulý režim, avšak aj napriek tomu nepokladá za múdre pozerať sa na svet aj po dvadsiatich rokoch" prevažne politickou optikou" ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.3.2011 o 9:08

motaq keď má niekto potrebu si vyliať svoje srdce a písať kktiny aké bol v komunizme fantastické výrobky a ako zeiss pred 70 rokmi vyrobil bezkonkurenčný ďalekohlad musíme sa pohybovať v dobe keď sa tento ďalekohlad vyrobil. Viem ,že to mnoho najmä starší komančov a ich pahrobkov bolí ,ale s tým ja už nič nenarobím .To že si nechali vyblýskať hlavičky je ich problém. Marco2204 nepíš na mňa zdrobnelinkami ja som heterosexuálne založený. K téme som už napísal viac než dosť . Pre vyznávačov komunistických výrobkov prezredím ešte raz ,že zeiss jena 8x30 je oveľa horšia po všetých stránkach ako Zeiss Victory 8x32 odkaz . Viem ,že KrokodilGenya tomu neuverí ale to je zase iba jeho problém :-D Ťažko niekomu poradiť ak nemá vlastný názor a nechce počuť argumet podložený nie len technickými paremetrami ale hudie si svoju pesničku čo mu nejaký deduško povedali v krčmičke . PS : aj deduško sa môžu mýliť a to dosť často v dnešnej dobe.Relatívne dobrý trieder pre poľovnícke ako i iné učely je tento nikon odkaz za 300€ aby sme boli v téme !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.3.2011 o 22:31

v pohode, len uz pomaly kazda tema konci rovnako a vacsinou skonci pri komunizme a podobnych . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 17.3.2011 o 21:51

sorry montaq ja som sa snazil pisat k tame len mi nedalo nezareagovat na odpoved nasho edka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.3.2011 o 21:41

pani co keby ste si vylievali svoje srdiecka inde, ak tak skuste k teme aspon tak ako doposial o tych linearoch a porro... toto uz je ozaj na inu temu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 17.3.2011 o 21:37

edu pivo mi nechuti nemam rad horke veci,ale tvoj prispevok bol k veci ako sa na spravneho t...a patri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2011 o 21:27

Marco2204 asi si mal v ruke nejakého iného ležiaka v pivovej flaške . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 17.3.2011 o 21:15

som rad ze si rad,teraz k teme vcera som bol na posede a mal som v rukach to leziaka stainera,krasny ostry obraz detaily ostre az po okraj zorneho pola,moj linear len tisko zavidel a ja snim,za malo penazi malo muziky,moderna konstrukcia kvalitu nenahradi,samozrejme linear v podobnej triede moze byt lepsi,vcera som na horarovy cital porovnanie linearu stainer ranger8x56,a klasickeho staineru night hunter 8x56 a autor tam v obraze nevidel ziadny rozdiel a za klasicky by hlasoval kvoli autofokusu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2011 o 20:56

Marco2204 ďakujem budem potešený. Ty vieš vždy tak super k téme prispieť :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 17.3.2011 o 20:42

edu nie je predpojaty on je len trtko,ale ako sa edu vyjadril to nie je urazka to je len take oslovenie medzi diskutujucimi,takze ho to neurazi a nebude negativne reagovat,som rad ze mi to vysvetlil,ja mi to sice divne ale ked chce budem ho tak v buducnosti oslovovat asi je nato zvyknuty s domova ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2011 o 20:38

Aj majiteľ trabanta bol po 18 rokoch v poradovníku spokojný! Keď ho dostal bol vo vytržení .Ak ešte nedovidel za Berlínsky múr na tie západonemecké meďáky,audiny a bavoráky myslel si ,že má super auto:-D Často nedovidel ,ani na špičku svojho nosa a spokojnosť bola dokonaná :-D Žial sú jedinci čo tým vtípkom veria dodnes . Ja im to neberiem bude to asi predpojatím :-D Môj názor na vývoj optiky som už veľakrát napísal či niekto trpí červenou nostalgiou ,alebo si nechal vsugerovať tú propagandu východného bloku .Naštastie ja žijem v realite a v roku 2011 . V mojej hlave sa nepíše rok 1955 vtedy sa totiž v Zeiss Jena zastavil čas a zajtrajšku sa začalo hovoriť včera . KrokodilGenya neuveríš ale Ty pozeráš stále cez nemeckú optiku síce vývojom skoro 70 rokov po zadu ,ale žiadny východný nemci DDR nič nevyvinuli :-D Možno pár rokov po krádeži iba vyrábali :-D Tak ako ZSSR :-D S tou Zeiss Victory 8x32 to si ma teda pobavil :-DDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 17.3.2011 o 19:04

Presne ako pises Edu - si predpojaty. Ak je svetlo dobre kludne si ho vezmem miesto Zeiss Victory 8x32. Je to prave ten dalekohlad co hlada Tuxak - DENNE pozorovanie. Samozrejme "polovnici" maju svoj rozum a svoje rady. Teraz si pochopil, ze "kukam" cez DDR a D Zeiss a som s nimi spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2011 o 16:30

Áno krokodylgenya 8x30 je nazaj super ďalekohlad pre poľovnícke účely ak sa jedná ešte o 70 rokov starý model vyrobený vo východnom bloku tak dupľom :))) to som iba ja nejako zle nastavený :)))))) A predpojatý :))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.3.2011 o 15:15

tak ako pise lanus a ako som pisal nizsie aj ja je to velmi individualne a porovnavat treba ozaj tak ze sa do toho pozries ci uz v obchode alebo u niekoho kto ten dalekohlad ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 17.3.2011 o 14:55

lanus hovorí viac než múdro!!! na deň by mohlo byť ešte aj toto odkaz= ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 17.3.2011 o 14:54

tuxak - robiť si prieskum trhu na nete pred kúpou optiky je síce rozumné ale pre dobrú kúpu je bezpodmienečne nutné bezprostredné porovnanie "na živo" v obchode so širokou ponukou !!! Oko je totiž veľmi prieberčivý orgán a čo jednému užívateľovi bez problémov vyhovuje druhý môže tento výrobok po chvíľke pozerania celkom odvrhnúť ! najvýraznejšie sa tieto rozdiely prejavujú u optiky modernej konštrukcie napr. "Roof" !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 17.3.2011 o 14:15

odkaz= lepšia cena na Vixen New foresta 8x42 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.3.2011 o 14:06

a este pre doplnenie, Vixen tiez nie je najhorsia volba aj ked to nie je Zeiss ci Swaro ale na denne pozorovanie uplne postacuje odkaz, hmotnost 655g, Vixen New Foresta je na urovni Nikon Monarch, Minox BL, ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.3.2011 o 14:01

docter celkovo je jedna z lepsich optik dostupnych v SR, co sa tyka dalekohladov 8x42 mal som moznost ho vyskusat aj ked len kratku dobu a je to dobra volba za pomerne rozumnu cenu, osobne nerad porovnavam jednotlive dalekohlady lebo je to dost subjektivny pohlad ale docter patri medzi tie lepsie aj ked pri dennom pozorovani az take velke rozdiely medzi jednotlivymi znackami nie su, najvacsie rozdiely v kvalite sa prejavia za sera, preto som sa pytal na to ci to chces na den. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tuxak, 17.3.2011 o 13:45

Ano, chcem to skor na denne nosenie. Tie ceny neviem ci su aktualne, ale to su cca z pred 3 mesiacov. "Motaq" "Sako80" mate aj prakticke skusenosti s Docter 8x42? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.3.2011 o 12:15

alebo novinka od Docter - Docter 8x42 ED B/CF vaha 670g, cena 766 Eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 17.3.2011 o 11:07

Docter 8x42 B/CF cena 505eur odkaz= ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.3.2011 o 11:02

pripadne Docter 8x42 B/CF cena 525 Eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.3.2011 o 10:58

a este jednu vec zvaz, predpokladam, ze kedze to ma byt 42 tak ho budes pouzivat cez den, nie je 800 Eur na denny dalekohlad zbytocnych? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 17.3.2011 o 10:56

Zeiss Victory FL 8x42 odkaz= Zeiss Conquest 8x56 950g odkaz= ked niečo menšie tak možno aj toto odkaz= ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 17.3.2011 o 10:55

mas v tom strasny chaos aj co sa tyka rozdielov v cene a aj v hmotnosti, mas v tom zozname dalekohlady co maju skoro 900 g a potom take co maju nieco viac ako 600g. skus specifikovat max. hmotnost, cenu si napisal a pripadne max. objektiv ale podla toho co si pisal tak 42. Zeiss vies kupit aj za menej ako 1600E (okolo 1400). Meoptu je tazka a draha priplatis par eciek a mozes mat za to zeiss conquest 8x50 a ten ma hmotnost 905g. No a stoho co si napisal tak podla tvojich kriterii asi Minox HG. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tuxak, 17.3.2011 o 10:33

Ahojte, Chcem si kupit dalekohlad cca do 800E, z danych dalekohladov, ktory by ste mi odporucili, popripade poradili inu znacku. Posledne dva by som zatial neuvazoval, koli cene. Moje parametre rozhodovania v tomto poradi: 1. hmotnost 2. opticke vlastnosti (ostrost, svetelnost, stabilita ) 3. cena MINOX HG 8,5x43 BR asph. 640g 900E MINOX BL 8 x 44 BR 740g 520E Nikon Monarch 8x42 DCF 615g 210E Swarovski Habicht 7x42GA 760g 830E MEOPTA Meostar B1 8x42 897g 750E Zeiss Victory 7x42T* FL 740g 1600E Swarovski EL 8,5x42 WB 795g 1700E Dakujem za vsetky prispevky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 16.3.2011 o 22:59

Carl Zeiss Jena DELTRINTEM 1Q 8x30, (1000/150) je urcite perfektny dalekohlad. Edu si moc predpojaty voci DDR. "roof" nemoze dosiahnut tak idealny priestorovy vnem ako "porro" Rosenie som unho nebadal vaha vyborna. Obraz rovnako. Hlavne je prijemny pri pouzivani. Co mnohe nove kusky zdaleka nesplnaju. Naslo by sa viac dalekohladov starsieho data... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.3.2011 o 10:15

perfekto cena odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.3.2011 o 10:12

Trtko nie je urážka . Firma Ti jednoznačme môže niekedy odporúčať aj ležáky čo sa jej už prestali predávať . Z obchodného hladiska je to logické !!! Treba nájsť trtkov čo tie ležáky skúpia . Dnes si treba kúpiť linear . Dal som Ti odkaz na kvalitný linear za 300€ odkaz Samozrejme výber je len a len na tebe . Ja mám najlepšiu skúsenosť so slovenským obchodom odkaz Výborné ceny puškohľadov i triedrov . Doporučujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 16.3.2011 o 10:08

marco2204: steiner robi jednu radu linearov!!!???? jedna:odkaz= druhá:odkaz tretia:odkaz a ďalej hľadaj aj sám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 16.3.2011 o 9:09

mylit sa je ludske sorry stainer robi jednu radu,ktoru som si nevsimol asi preto ze ma zaujima dalekohlad na posedy k lovu diviakov za horsich podmienok a tam firma jednoznacne odporuca nocneho lovca ktory je klasickej konstrukcie ,Edu to trtko to sa podoba na primitiva a narcisa ako si ty,aj ked nesuhlasim s kazdym zo zasady nikoho neurazam ale len napisem co ,len ty sa tu hrajes na boha ktory vsetkemu rozumie a vsetko vie,truhlik bol podobny tvor z mojej mladosti ked som pozeraval rozpravky,odpoved dam vzdy len kazdy tu nie je pripojeny nonstop ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 15.3.2011 o 21:15

uplne uzasna debata, na urovni dospelich ludi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 21:10

a čo tvoja odpoveď trtko " firma stainer lineari nerobi" ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 21:07

:-D tak je ! dusab ! 1 máj sa blíži nedaj si to ujsť !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 15.3.2011 o 21:04

Ja neviem ked je niekto raz pribrzdeny a zadubeny tak to mu uz asi nikto nepomoze...jasne som pisal, ze stara Jena v konkurencii s dalekohladmi v cenach do max. 200eur obstoji velmi dobre. Niekto, myslim lanus tu pisal, ze porovnaval Nikona a Jenu a jasne to vyslo v prospech Jeny. Viacero ludi ktori mali moznost porovnavat stare Jeny a nove dalekohlady okolo cca 150 eur mi daju za pravdu, no Edu je nad vsetkymi...goly do vlastnej brany si tu davas len ty. Neviem za co dakujes Sakovi80 a Jagerovi68, ked tu dali odkazy na dalekohlad ktory stoji 500eur... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 239 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM