Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Skusenosti s IŽ-18 - diskusia

autor: off ericok
pridané: 16.8.2010 15:13

Ahojte, ma tu niekto skusenosti s puskou IŽ-18 vaše rady postrehy a skúsenosti. Cital som uz mnoho diskusii kde si jeden chvali tu pusku a iny zas by ju najradsej dal do zakladov svojno noveho domu :-/. Ak mate niekto skusenosti s tymito zbranami budem velmi rad ked sa podelite a mozno aj poradite :))) Vdaka

počet zobrazení: 64 161
počet hlasov: 5
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jurinko18, 30.1.2017 o 21:16

Mám aj ja v 308čke a nemôžem povedať nič zlé na ňu.. Rozptyl 2-3cm na 100m, strieľam Geco plus 11g,nemôžem nič zlé povedať.. Tento rok (2016) 2 líšky jedna na 140m a 2 srnce.. Obaja zostali v ohni aj tie líšky.. Fakt som ju išiel kupovať s malou dušičkou ale naozaj nemôžem nič zlé povedať na ňu.. Inak ju mám trošku upravenú.. Skusenosti s IŽ-18 - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 223 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off trpazlik, 18.8.2010 o 15:49

Mozem potvrdit. tie IZ-ky sa naozaj vyrabali aj pre americky trh. Kamarat bol v amerike v Denveri na brigade ako studak , nasiel tam obchod so zbranami ze ide sa pozriet co v nom maju a nasiel tam tuto poupravovanu IZ-ku samozrejme pod znackou Remington. Tiez ze pozeral na to ako puk. Este k tej úprave. Poznam pripady ked znami tiez mali dost problem s nastrelenim tychto IZiek. Skontrolovali viac menej vsetko puskohlad, monaz, spust si dali zjemnit, no proste co sa dalo to ze skontrolovali a stale to lietalo hoci kde. No potom prisiel napad zo zufalstva. a pomohol Proste stale sa im nezdala hlaven zbrane, jeden co je strojar od fachu sa nasral a odpicho na sustruhu asi 10cm z hlavne, prerobili musku, odihlili ustie, vylestili a od vtedy ze zbran striela ako vymenena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 18.8.2010 o 14:59

Ano, isty cas ju vyrabali pre americku firmu Remington a stali 2x tolko, ale vraj ich spolupraca uz skoncila. Trafit sa nou da, pokial je to vydareny kus. Kolega uz predal niekolko zbrani a zatial neriesil ziadnu reklamaciu. Vraj v kalibroch 308Win sa co sa tyka presnosti sa naslo niekolko ,,pofidernych,, kusov. Ani Dr.Hanak sa k tomu nevedel celkom presne vyjadrit, co moze sposobovat take nepresnosti. Mozno to bola nevydarena seria.Ktovie. Je ptavdou, kto pocita so zbranou na dlhsi cas, ci uz je to zaciatocnik, alebo ostrielany polovnik, nech si prispori a kupi nejaku lepsiu ZKK alebo CZ a je po probleme.Ako vravim, kazdy si moze vybrat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 18.8.2010 o 13:30

IŽ-ka určena pre americky trh.To ju tam budu pouzivat ako veslo???.Lebo presne sa z nej strielat neda.A uz vobec porovnavať,ked len s českymi zbranami.Ako si nieco take mozete vobec kupit??To ste vsetci tak pri prachoch,ze si kupujete take smejdy??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 18.8.2010 o 10:53

Zdravim kolegovia.Vidim ze sa tu rozputala celkom pekna mela okolo tych IZtiek. Aj ja ju mam. A to v celkom netradicnom kalibry .270Winchester. Nemam ju dlho, nejakych 5 mesiacov, ale polujem s nou velmi intenzivne. Je v luxusnom prevedeni, a bola zrejme urcena pre americky trh.Je v peknej orechovej farbe s pozlatenou spustou.Aj ked je spust trochu tvrdsia,zbrani nemozem za tu cenu nic vytknut.Asi mam statsie, ale zbran je velmi presna, 100m/4cm rozptyl s puskohladom Meopta Artemis 6x42 a strelivo Norma Vulkan 10.1g. Tak toto su moje skusenosti. Viem, ze mozno som sa prave nezhodol s 80 precentami jej ci uz byvalych, alebo aj terajsich uzivatelov, ale naozaj ide v tomto pripade o loteriu. Bud sa ta zbran podarila, alebo nie. Nie som narocny uzivatel,no mal som uz vela zbrani (kal.222R,223R,7x57,7x64,308Win, kratko aj 30-06Sprg), od roznych vyrobcov (ZKK-600,ZKK-601,ZBK110, teraz IZ-18.) a kazda z nich mala dobre aj slabsie stranky. Naozaj, v dnesnej dobe sa moze clovek slobodne rozhodnut do coho ,,pojde,, a sam si vybrat ci uz na zaklade odporucani alebo samotneho rozhodnutia popripade obsahu penazenky. Myslim, ze z financneho hladiska je to zbran (co do ceny ) bezkonkurencna. Na druhej strane nemozno ocakavat od nej zazraky a vela zalezi aj od strelca.Dobry vystrielani strelci s nou co tu citam nemaju problemy. Ak si tam da clovek zjemnit spust alebo aspon upravit jej chod, tak jej okrem toho vzhladu asi nemoze nich vytknut.Ved konkurencna jednovystrelova gulovnica z Holic PPK mod.K1 stoji cca 650euro co som si vsimol u jedneho predajcu na internete. Dalsia, Brno Effect stoji cca 900-100 eur. Videl som aj velmi pekne gravirovanu IZtku, skoro mi vyrazila dych.Vyzerala velmi exkluzivne, ak by nebola v kal 223Rem ale v nejakom silnejsom tak ju hned kupim hoci bola na komis. Takze si treba vsetko zvazit a az po dokladom prehodnoteni vsetkych pre a proti kupovat. Zda sa ze kazda z nich je totiz oreginalom. Bratia rusi si z toho tazku hlavu nerobia.Vedia ake su ceny konkurenice a tak si povedali, ze za malo penazi vela muziky necakaj. Takze asi toklko z mojho pohladu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 17.8.2010 o 19:13

Ižka je dobrá zbraň primeraná k cene , keď ju človek trošku upraví (spúšť) tak sa s ňou dá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 17.8.2010 o 16:22

trpazlík plne súhlasím, ja som si ju kúpil vic menej namiesto malorážky na prechádzku po lese v 223 rem, tak do 80 100 m. Aj kamarát ju má v 7,62 x 39 a aj on má podobnú skúsenosť. Inak čo by si chcel za 190 EUR, keď na tomto portále sa nájdu ľudia čo povedia aj na Sauer S 202 že je to šmejd. Ak hlavnú zbraň tak minimálne Brno 98 lepšie však CZ 550 alebo 527. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 17.8.2010 o 13:27

trpazlik ano aj upravena ižka vinde stále lacnejšie ako cz. Ale aj upravenu ižku nemôžeš porovnávet s cz pretože aj po úprave je tam velký rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trpazlik, 17.8.2010 o 10:25

Tie IZ18 to je loteria vo vsetkych kalibroch. Co pocuvam od znamych a co mám skúsenosti tak pri kupe novej zbrane tohto typu musi mat clovek stastie. Ale ked aj clovek ma stastie a zbran je schopnejsia tak si ju vacsina polovnikov dava upravit, ci uz zjemnenie spuste, prerobenie pazby, dorobenie gumovej botky atd... No po vacsine to stale vyde lacnejsie nez nova CZ 550 alebo iny model. Priznam sa ja mam aj CZ 550 aj IZ 18 s tou Iz-kou som celkom spokojny ale tiez som si ju musel upravit a nikdy necakam nejake velke zazraky od nej. Snazim sa snou strielat tak odhadom do 80m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 17.8.2010 o 9:45

Weimark...ani sa nedivim,ze ju tak chvalis.Lebo by si si urcite nepriznal,že si urobil taku hlúposť a kupil si ten nechutny ruský šmejd.Zbytočne si vyvalil peniaze za palicu do fazule. A kto je viac pri peniazoch????Si myslis ze ten kto ma lepšiu flintu ako ty,hned je zbohatlik.?Aj ja som zacinal z českou flintou a mam ju doteraz.Ale v živote by ma nenapadlo vyhodiť peniaze za tento konkretny ruský totalny nepodarok.Keby si to mal ako 2 hu zbran na skodnu atd.Aj to ta v 223 Rem.Ked uz puskar ti povie..nekupuj to...tak asi vie preco. Ericok nepočuvaj ho...našetri si aspon na CZ flintu.NApr. 527 cku..IZ 18 nema jedinu dobru vlastnosť.Akurat je to draha palica do fazule. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Weimarak, 17.8.2010 o 9:29

no a teraz vam ja poviem priatelia ja aj kamarat mame iz-ky a sme velmi spokojny ja mam 30-06spr a kamarat 308W a este sa nam nestalo zeby sme netrafili alebo dohladavali ale bo neviem co este treba ju poriadne zastrielat a musi ist dobre nic zle na tej zbrani nevidim len mozno niektory z vas ktory su viac pri peniazkoch neviete co zo sebou a len by ste predavali a kupovali 2x netrafis zver uz je chyba v puske...treba najst chybu v sebe alebo v puskohlade.ja om mal tiez problen so zastrelovanim lebo sa mi povolila montaz a som si nevsimol to teraz je to uz ok.takze Ericok nic ty nespekuluj a kludne si ju kup uvidis budes spokojny.a este mam kamarata policajta a ma tu raz co chces ty a on by ju nevymenil za nic ma na nej meoptu a je spokojny je to tiez iz... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 17.8.2010 o 9:01

puškohlad, stále sa to pohýbalo zrejme montáš lebo puškohlad mám teras na druhej gulovnici a je to bez problemov teras povieš že gulovnica nebola navine ale montaš lenže tam aj tie drášky sú roobené ako piatok pred fajrontom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bracho, 16.8.2010 o 20:00

RE.zora..co si nastreloval zbran alebo puskohlad? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 16.8.2010 o 19:59

Ako sa vobec na taký šmejd za 190€ môžeš vôbec pýtať???Totalny nepodarok.Fakt sa da len kupiť,predať len veľmi ťažko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ericok, 16.8.2010 o 19:50

Vdaka Zora za info som zvedavy na dalsie kometare. Ale po tom vsetkom co sa dozvedam zacinam pochybovat aj ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zora, 16.8.2010 o 19:16

ja ti poviem takto mal som ju v ráži308w. Prví rok som bol spokojny no potom neviem čo sa stalo neustále som ju musel nastrelovat a trafil som každý piati kus,tak som sa naštval a kúpil cz527 karabinú 7,62x39 a neviem si vynachválit čo rana to kus.Iž-18 škoda penazi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.11.2008 o 17:55

Jaro 1 musím len súhlasiť s tým čo si povedal . Ja to mám asi ináč :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 10.11.2008 o 13:20

spray a medveď - dosť dobre nechápem zmyslu, logike a opodstatneniu veci. Vrátim sa ale ku GB. Bez neho by som si nevedel predstaviť lov zveri v našom revíri. Jariabok, kuna, holub a iná drobná zver potrebujú bročik a zas naopak raticová guľu a tak dve hlavne v tomto prípade majú jednoznačne opodstatnenie. Naviac mi hlavne pri love líšok bročik na blízko hodne pomohol. "Hodená" rýchla rana v behu na blízko má svoje čaro. Produktivita lovu líšokˇa inej už spomínanej zveri jednoducho - možno povedať sa zvýšila. S guľobrokom si univerzálnejší, ale ako si správne napísal, nie vždy a za každých okolností - nie u každého to tak funguje. Ovplyvňuije to viac faktorov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.11.2008 o 22:59

Jaro 1 ja mám kamoša ktorý chodí po prírode má sprej na medvede a cíti sa výborne . Vraj bez toho spreja by nebol pokojný . Ja sprej nemam na medveda preto lebo si neviem predstaviť ako po mne beži 200 kilový medveď a ja sa otočím šáhnem do vrecka ako agent 007 vyberiem sprej ktorý v tej rýchlosti spravne otočím a nasprejujem medveďovi očká :) Proste sa mi to nezdá dosť realne . To že sa mi zdalo byť dobrý a uni nápad vlastniť GB sa mi dnes vôbec dobrý nápad nezdá . Ale som rád ,že sú ľudia ktorí vedia plnohodnotne využiť túto kombinovanú zbraň . Že sa to nepodarilo mne samozrejme nemožno globalizovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 9.11.2008 o 22:27

Edu, áno. Ja guľobrok využívam hlavne mimo sp. poľ., ale aj a to prakticky celoročne. Má to guľu aj brok a na niečo strieľam brokom, a na niečo guľou. Vieš, má to svoje výhody... nie nevýhody - myslím hlavne pri ind. poľovačke. Edu, jednoznačne sa cítim univerzálnejší. A čo sa týka trojaka, i keď ho nemám, nedopustím naň. Mne ale stačí "dvojrúrovka". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 9.11.2008 o 22:02

Jaro 1 ja chdím s týmto ťažkým kvichtom po reviri už asi 12 rokov ale ešte som si s tej brokovej nevystrelil ani raz ani jednotnu strelu ani brokovú . Proste na spoločnej polovačke mi neprišla líška a na diviaka mi vždy stačila jedna rana . Takže možno niekedy aj vystrelím :) Takže toto je moje zdôvodnenie :) Kto využíva brokovú neberiem mu to samozrejme . Len v mojom prípade keď vidím trojak tak mi je neuveriteľne do smiechu :))))))))))))))))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 9.11.2008 o 21:44

Edu
ja zas pravý opak. Inklinujem výrazne ku GB - komb. zbraniam. Naučili ma - naučil som sa poľovať na rôzne druhy srstnatej a pernatej zveri a hlavne z týchto dôvodov je GB pre mňa univerzálnejší - lepšie ho využijem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 7.11.2008 o 22:08

:) nj ked máme tých koníčkov priveľa :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brpe, 7.11.2008 o 21:37

Edu tá zbraň je ozaj ako šperk. No šperky sa nosia na candrbály a nie do hory, kde ťa zastihne mráz, sneh,dážď popripade s ňou praskneš do stromu po tme. No ale keby som ju mal tak nenadávam, nie? Ja som zase navražal kopu prachou do áut a hudby, ináč by som mal takých flintičiek doma aj 5. Ja mám tiež vsťah ku kráse ako píšeš. Kúpil som si akustickú gitaru za 50 000.sk a dúfam že mi tiež vydrží na celý život ( až mi ju mali nerozmlátia). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2008 o 17:04

Ten puškohľad od Karola to už len umocnil :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2008 o 17:02

toto je u mňa šperk :odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2008 o 17:00

brpe sú ľudia čo si kupujú zbraň na celý život a majú vzťah ku kráse . Samozrejme že musia mať aj peniaze keď chcu Blasera . Tiež je to môj sen ale žial nemam na blasera . Aj keď vo fototechnike mám par stoviek tisíc :) Možno preto mi nezostalo na Blasera a postačuje mi GB sabbati a brno 98 gulovnica .Osobne nemám vzťah k plastikovým pažbam aj ked su super odolne vode,lahučké ako pierko ,nepracuju ako drevo a vlastne plastová pažba má všetky výhody oproti drevennej okrem jedinej . Je škaredá :) Škaredú ženu a pažbu by som mať nikdy nechcel :))) Pozri na šperk Blaser ataché napríklad . Fantastická nádherná zbraň . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brpe, 7.11.2008 o 6:31

V mojom prípade nejde o kozlicu, tú som len plánoval. Nakoniec som sa na začiatok rozhodol pre jednovýstrelovú IŽ-18. Keď ju kúpiš, je taká celá stuhnutá a nakonzervovaná. Musí sa trochu rozhýbať. Pažba síce nieje žiadne rezbárske dielo, ale je vcelku funkčná. U nás tu jednému IŽ-18 w308 naozaj rozhadzovala aj pol metra, ale nakoniec sa zistilo že dotičný pred výstrelom privrel oko a jak je tá spúšť tvrdšia vždy s ňou potiahol aj flintu do boku. Pomohol mu to zastreliť skúsený strelec a zrazu bola IŽka super. Ahoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 6.11.2008 o 23:00

brpe - a čo sústrel na tej kozlici ? aký je? (cm) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brpe, 6.11.2008 o 22:34

Moc sa mi nepáči, ako sa všetci staviate k IŽ-tkám(guľovím). Ja som si pred dvomi týždňami kúpil jednu 308win. Na sto metrov s ňou nieje problém trafiť stred o priemere 10cm.Čo je podľa mňa moc dobré za tú cenu. Na opracovanie sa vysr... Do hory nejdeš na nejaký ples, a tá spúšť nie je až taká hrôza ako to tu všetci tvrdia. Je sice tvrdšia preto, lebo je tam moc jednoduché istenie ,ale pri páde s (náhodou)odystenou zbraňou je to výhoda.A nemôžeme porovnávať 60tisícové zbrane so 6tisícovou. Poznám típka, čo s IŽ- 308win strelil omnoho viec zvery než tý čo mali fejinové a drahé zbrane. Stačilo mu len vedieť strieľať a viac sledovať prírodu a zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.11.2008 o 21:04

Jaro 1 na ma sabatti GB 7x65R/12 pekna zbran ale Gb už nikdy vicej . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 6.11.2008 o 11:29

Oproti modelovým radám kozlíc ZH ( po nich sa začala vyrábať 500 - neskoršie Brno super) majú 500-vky samozrejme inú konštrukciu, sú krajšie, vzhľadnejšie a spoľahlivejšie. Mal som GB -ZH, ČZ a nakoniec som si pořídil Brno 502,6 243/12. Sústrel, váha v poriadku - spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mardo, 6.11.2008 o 8:40

kolegine, kolegovia prosim podelte sa o svoje skúsenosti s guľobrokom brno 502 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 5.11.2008 o 20:58

Edu - nie estetika, ale marketing. Ich hlavným odbytom sta stala konzuná amerika, a im doslova za facku stačí aj toto. VeĎ si zober, čo sú to za kultúrni ludia:) bez napináčiku, bez lícnice a bez zálomkov :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.11.2008 o 20:53

Opracovanie dreva a celkového vzhľadu je však biedne aj pre brokové zbrane . Asi im estetika nič nehovorí :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.11.2008 o 20:52

Ono tak to obyčajne aj je že cena zodpovedá kvalite. Nie síce vždy :) Neplatí to napríklad u melonov a rajčinách :) Tie čim su lacnejšie tým sú lepšie :)))) Samozrejme ,že sú zbrane od majstra Hoffera až po ruskú jednotku . Inak s tými ruskými zbraňami máš pravdu . Okrem toho z ruskej IŽ idú fantasticky aj jednotne strely. Kvalita kontra cena = výborný pomer pre ruské brokovnice . Guľovnice už neviem len čo som zhliadol tak hrozne to na mňa zapôsobilo ako aj spúšť kde počuješ ako sa šúcha železo o železo :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 5.11.2008 o 16:35

Edu - s tým opracovaním súhlasím, a každý si vyberie pdola svojho gusta. Tvrdochróm je fakt a nedá mi nespomenúť prapôvodnú myšlienku našich predkov, že s ruskou brokovnicou si mohol streilať ovela ďalej lebo mali dlhé hlavne. Keď sa dosmejeme nad touto myšlienkou tak si treba uvedomiť fakt , že síce mali o 2-3cm hlavne dlhšie ako brokovnice české, no vtedy bežné české kozlice ZH so zužovaním 1/2 - 1/4 boli naozaj na krátko :) Pritom české kozlice vyššej triedy Brno 500 a Brno super ,a lebo dvojky ZP boli ak isto zužované ako ruské brokovnice, teda 1/2 - 1/1 (poprípade 3/4 - 1/1 pre dvojky ZP) . Neplatí ale fakt, že brokovnica za 60 000 ti sadne ! Cena ti ešte nikdy nevyjadrí anatomickosť pažby a prispôsobenie sa tvojim rozmerom. To že bti sedí tvoja kozlica bez úprav pažby je tvoje šťastie a náhoda. Zober si taliansky Perazzi - pažby robia na mieru a aj všetko ostatné- je to zbraň za vysokú sumu, ale je robená presne na mieru. S takým je potom už radosť triafať :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.11.2008 o 13:33

Iboo osobne mám iž 12 aj ked už nemem lebo mi ju ukradli :) Zapísanu ju mam stale . Ruske brokovnice boli najlepšie s tých čo sa u nas predávali . To je fakt . Dobré boli preto lebo boli tvrdochromove a česke proste neboli :) Bolo to ako z jogurtom .Boli dva druhy jeden s lekvárom a druhý bez lekváru :)) Takže brokovnice boli české a ruske . Ruské nehrdzaveli česke hrdzaveli a vypadávali :) Nuž tvrdochrom maju v dnešnej dobe všetky zbrane trocha na úrovni . Takže Talianske Berety,Beneli sú podľa mˇan tiež dobre zbrane ako aj moja lavačka športová churchill by cassnar manufaktúra alebo moje sabatti . Taktiež su dobre zbrane americké ,belgické atď . Ono je to ťažko hodnotiť . Minimalne sú otrasne opracovane tie ruské zbrane a to na zbrani nie je dobrá vizitka . Ked si pozrieš Blasera ktorý sa da obstarať fungel zo zlavičkou :) za 59 000 sk a to dokonale precízne spracovanie je to uplne niečo iné ako tie ruské neforemne zlamovačky ,nepadnúce do ruky . Viem ,že cena 60000 nie je pre každého ale je to 2,5 násobok priemernej mzdy . Respektíve 6 násobok minimálnej mzdy :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 5.11.2008 o 12:47

Edu - viem že tvoj žlč pri spomienke na červenú dobu vrie ako para, no s brokovnicami zo sovietskeho zväzu boli všetci aj vrátane mňa spokojní. neviem ako s inými vecali (žigulákom hnili blatníky...) . Dnešné ruské zbrane sú naozaj podla hesla čisa vydarí alebo nie. Mám vlastné skúsenosti s jednou aj druhou variantou. Tá horšia varianta je naozaj velmi zlá :) ale vo všeobecnosti keď chceš predísť sklamaniu tak sa s tebou dá súhlasiť ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.11.2008 o 22:45

Ak je Ižka žena tak sa môže aj vydariť :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 00, 4.11.2008 o 21:38

ižka dakomu sa vydarí dakomu nie keď ti rozhadzuje tak rýchlo predaj a kúp si poriadnú flintu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 223 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM