Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Skusenosti s IŽ-18 - diskusia

autor: off ericok
pridané: 16.8.2010 15:13

Ahojte, ma tu niekto skusenosti s puskou IŽ-18 vaše rady postrehy a skúsenosti. Cital som uz mnoho diskusii kde si jeden chvali tu pusku a iny zas by ju najradsej dal do zakladov svojno noveho domu :-/. Ak mate niekto skusenosti s tymito zbranami budem velmi rad ked sa podelite a mozno aj poradite :))) Vdaka

počet zobrazení: 64 037
počet hlasov: 5
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jurinko18, 30.1.2017 o 21:16

Mám aj ja v 308čke a nemôžem povedať nič zlé na ňu.. Rozptyl 2-3cm na 100m, strieľam Geco plus 11g,nemôžem nič zlé povedať.. Tento rok (2016) 2 líšky jedna na 140m a 2 srnce.. Obaja zostali v ohni aj tie líšky.. Fakt som ju išiel kupovať s malou dušičkou ale naozaj nemôžem nič zlé povedať na ňu.. Inak ju mám trošku upravenú.. Skusenosti s IŽ-18 - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 223 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MSmarian, 26.8.2011 o 22:04

Eriann, je to tak ako píšeš, jednoranovka K95 je skutočne prekrásna a veľmi dobrá puška. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 26.8.2011 o 18:34

Juj, tak to je riadny skok oproti IZ-18tke. Ja som svoju predal, niezeby bola vylozene zla, to naozaj nie.Svoj ucel splnila. Iba som chcel inu zbran, klasicku opakovacku. Izetka ma svoje muchy a uz naozaj nikdy by som sa k nej nevratil. Velmi pekna je Haenel Jaeger 9.Len ta cena je uplne inde. A ako pise MSmarian, Blaser K95 je najkrajsia jednoranovka na trhu, spolu s Krieghoffmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 25.8.2011 o 21:31

Čo hovoríte na Blasera? IZ - 18 nič moc, za tú cenu sa ani nič iné nedá očakávať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 25.8.2011 o 21:01

Markel - Netvrď to čo nieje pravda ! Hmotnosť ČZ 550 je uvádzaná na firemnej stránke od 3,3 do 3,5 kg ! odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Markel, 25.8.2011 o 20:48

majko82, pozri katalog, ja som sa všade dočítal že cz 550 má 3,2kg a tolko má aj ižka tak potom neviem prečo tom tak píšu. Ja som nemal ani jednu ale mal som obidve v rukách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 19.8.2011 o 15:22

majko82 - Oficiálna "váha" guľ. IŽ-ky je 3,2 kg ; pocit "ľahkosti" nadobúda (na rozdiel od opakovačiek ktoré väčšinou "padajú na predok") svojou vyváženosťou ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 18.8.2011 o 22:59

markel ale s tou váhou Iž-ky a čz 550 si sa trochu sekol nie ? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Markel, 18.8.2011 o 22:47

Zdravím ericok. Ja som IZ-ku nemal, ale mal ju môj švagor v kalibri 308W a od začiatku mal s ňou problémy,každý týždeň sme stavali terč a zastreľovali sme ju, lebo nikdy nemohol nič trafiť. 2-3 rany do terča išli dobre a potom sme na 30 metrov nemohli trafiť terč 50 na 50cm. Potom sa mu od čistenia zbrane zošúchalo černenie z hlavne. Dal to reklamovať, hlaveň mu počiernili lebo flinta bola v záruke, a v oprave zistili dôvod nepresnej streľby a opravili aj zámok zbrane, ale či potom strieľa zbraň dobre to sme už nezistili, lebo sme vystrelili tri náboje do terča a švagor ju predal a asi mu aj odľahlo že sa toho nepodarku zbavil. A ešte so zabudol že sa mu stalo že mu nevystrelil náboj, čo sa stalo aj ďalšiemu kamarátovi na spoločnej poľovačke. Keď chceš ráž 7,62x39 kúp si CZ 527 a budeš spokojný, ja ju mám 3 roky a maximálna spokojnosť, strieľam s nabojmi SB česke 8 gramov a zatiaľ lepšie nehľadam, hoci viem že sú aj lepšie. A ešte k IŽ-ke hovoria že je to ľahká zbraň, ale veď váži toľko čo česká CZ 550, ale 527-ka váži len 2,7kg a to je ľahká zbraň na nosenie po lese. A s tým čo píšu o tejto ráži že je to slabé sa netráp, kúpíš, vyskúšaš a ver mi budeš spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 15.8.2011 o 20:02

Vlastním IŽ-18 SPARTAN, orechová pažba a niklovaná baskula kaliber 223REM. Kúpil som si ju ako svoju tretiu guľovnicu (1.ZKK-601 308 WIN, 2. Manlicher 7x57) na lovenie škodnej a srnčej zveri. Ako tu už niekto písal veľa záleží aj na strelive. Skúšal som PP rozptil cca 15cm na 100m pre mňa absolutne nevhodné, SaB sp55grs cca 18cm na 100m, Federal fmjbt55grs 5cm na 100m.S federalmi som strelil asi 15 líšok od 20 do 140metrov. Potom som začal laborovať vlastné náboje a nemám problém, strela nosler balistic tip 55grs, prach acc 2460, V5=975m/s rozptil stredov zásahov na 100m s troch rán je 18mm terč mám nafotený. Môj náboj je robený na mieru mojej zbrani a je o 2mm dlhší ako je zásobníková dľžka pre 223REM. Takže moja skusenosť ižka so štandardným strelivom sa mi veľmi neosvedčila, nalaborovaným strelivom na mieru je to ok. Ak nie je možnosť náboje prebíjať, tak radšej do IŽky neísť. P.S. spúšť mám len jemne poladenú, zbraň spúšťa bezpečne a oveľa ľahšie ako moja ZKK 601 bez napináčiku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off koteky, 15.8.2011 o 13:39

poviem takto:ten kto ju má ti povie len chváli ak si chces narychlo kupit takuto zbran je to zla volba ,radšej naspor na nieco lepsie napr.Effect,alebo haenel jaeger 9 ak chces jednoranovku strednej kvality ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 15.8.2011 o 8:53

dovozcom ruských zbraní je Jaroslav Mráz -Jáger Šurany alebo Viliam Fraňo Nitra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 15.8.2011 o 6:39

vie niekto, kto je dovozcom ruských IŽ-iek na Slovensko ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 19.9.2010 o 19:48

Erian radsej dam € za flintu z Holic..+ Meopta..ako za ten nemozny rusky šmejd.prestan basnit o IŽ-ke a puskohlade HAkko....take šmejdy len tak lahko nenajdes.Zjemnuj si co chces a kolko chces..opravuj vylepsuj..to ti nepomoze... flinta co stoji tolko € ako 3 krabicky streliva do mojej flinty je vhodna mozno ako palica do fazule. Zdravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 19.9.2010 o 9:47

Aj ja si myslim,ze za tie peniaze ta K1 z Holic velmi nestoji.Cena okolo 650 euro sa mi vidi trochu privysoka, ved je to vylepsena ZBK 110.Ale na druhej strane kto ju bude chciet,ten si ju kupi.Je to iba na vkuse a financnych moznostiach zaujemcu.Inak ja som na svojej IZtke v kalibry .270 Win dal zjemnit spust a trocha upravit predpazbie a je z nej celkom ina zbran. Ako optiku by som Ti poradil, ak chces nieco lacne ale kvalitou obstojne, skus odkaz Puskohlad HAKKO SUPERB 3-12x50 z osvetlenym bodom tam stoji cca 365 euro. Uz par kolegov ho kupilo a su s nim zatial velmi spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ericok, 16.9.2010 o 15:38

Super takze sme sa dopracovali k novej teme GULOVNICA K1. Pozeral som ju a celkom sa mi pozdava v ponuke su ráže: 8x57 JRS; 7x57 R; 6.5x57 R; .243 Win; .308 Win; .222 Rem; .223 Rem; 5,6x50 R Mag Rozmyslal som o .308win alebo 8x57JRS ale aj 7,62x39. Poradte niečo a aj optiku, ak mate skusenosti s tymto typom zbrane Vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 2.9.2010 o 18:33

pre trpazlík.všetko je to o peniazoch samozrejme.Zástava ako uvádzaš není špatná zbran.Ale keby som som sa mal rozhodnút pre sklapovačku tak určitě od zbrojovky z Holic.Je ešte jeden flinta vyrábana v ČR a je to Brno Efect ktorá je v podobnom prevedení ako K1 ale Brno efect stojí cez 1000 euro a poviem ti že som mal možnost si flintu Brno vyzkúšat a moc ma nenadchla za tie prachy,preto si myslím že K1 za tu cenu je dobrá flintička.Prajem veľa štastia vo výbere a v love z novou flintou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 2.9.2010 o 15:27

Ja som chcel vždy iba zlamovaciu jednoranovú guľovnicu, považujem ju za poľovníckejšiu a estetickejšiu ako akúkoľvek opakovačku. Samozrejme každý ma iný vkus. Prvú som chcel kúpiť práve tu spomínanú ižku, no v hodine dvanástej som kúpu odvolal. či som urobil dobre alebo zle sa už nedozviem, možno by mi slúžila dobre, ale to je teraz už jedno. Potom som sa zameral na dve možnosti buď efectu alebo K1 z Holíc. Efecta stojí okolo 1000 euro čo mi príliš nevoňalo :) Preto som sa vybral do NZ kde majú v ponuke práve guľovnice z Holíc a hneď na prvý pohľad sa mi zapáčila celopažba. Je v prevedení ,,stutz,, hlaveň má 48 cm. Nastrelená bola bez problémov a už som ju aj ,,pokrstil,, Pri streľbe vôbec nekope a sedí mi ako uliata. Jediné čo jej môžem vyčítať je drevo, vyzerá pekne, má aj zaujímavú kresbu ale treba dávať pozor na jeho poškodenie, príde mi dosť háklivé na odreniny a iné mechanické poškodenia...zatiaľ som s ňou spokojný, možno by som bol aj z ižkou...možno ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trpazlik, 2.9.2010 o 13:52

pre brandys: Viem pozeral som tie zbrane z Holic na nete. Ale 607€ za singlovku sa mi zda vela. Za to mam opakovacku Zastava LK M85 v razi 7,62x39 alebo doplatim 60€ a mam CZ 527. Nic v zlom ale ozaj je to vela na jednoranovku. Keby sli tak po 400€ tak si myslim ze je to rozumna cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 25.8.2010 o 20:31

IŽ 18 nekupuj a nedaj sa zlákať cenou. Minimálne 70-90% ľudí na to nadáva a myslím, že oprávnene. Keď to raz kúpiš, už to nijak nevyreklamuješ, resp. nedostaneš späť peniaze. Naviac to musíš hneď ako nové dať doladiť puškárovi a to sú + ďaľšie nemalé výdaje a ešte stále nemáš istotu, ako to bude strieľať, či s tým trafíš vôbec humno. Teraz idú staršie zbrane s cenou dole a ešte len pôjdu. Čo nevidieť bude používaných zbraní ako maku a budú sa podľa mňa predávať za „cenu šrotovného“. IŽ-18 zapichni ako kolík ku rajčinám a zabudni na ňu. To, že tu niekto občas pochváli IŽ-18 ešte neznamená, že je všetko super a treba to brať radšej s rezervou. P.s- Edu to namyslíš vážne, že aj na srnčiu je ten „samopalový“ náboj slabý. Tiež si nemyslim, že náboje s menšou rýchlosťou sú v nevýhode oproti nábojom s vysokou rýchlosťou čo sa týka smrtiaceho účinku. O tom náhodou dosť vecí viem, ale je toho na dve strany. Môžem napísať, ak chceš. Zrovna totiž čítam už asi päťdesiaty krát VYNIKAJÚCI odborný článok s názvom Výkonnost kulových ráží od Ing. Jirího Kamlera z ústavu myslivosti MZLU v Brne. Dohľadáš to v Myslivosti 1/97. Z množstva prečítaných článkov ho pokladám za jeden z najlepších. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 25.8.2010 o 18:39

pre trpazlík.Myslím si že nákup tejto flinty by sa ti oplatil v ČR.Pretože Holicka zbrojovka ponúka K1 v provedení celopažba za 607 euro.pozri sa na stránky eshop.zbrojovkaholice.cz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 25.8.2010 o 18:31

pre trpazlík.pozri sa na stránky odkaz dokonca tam maju aj jednu vystavenu na stránkach v ráži 6,5x57R cenaa 651 euro.adresa je Pivovarská 1069,010 01 Žilina,tel/fax: 041 5640512 e-mail: zilina@polovnictvo-rimi.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 25.8.2010 o 11:29

trpazlík: na 100% ich maju v poľovníctve RIMI v Žiline ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trpazlik, 25.8.2010 o 10:43

Zrdavim Niekto tu spominal zbrane od Zborjovky Holice, ano tie su o par priecok vyssie nez IZ-18. Chcem sa len opytat ci uz niektoc videl predavat tieto zbrane od zbrojjovky Holice na Slovensku a kde?? Lebo ja sa na ne pytam v obchodoch a pozeraju na mna ako na zjavenie. Niektori prdajcova sa mi zdaju ako prispaty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 23.8.2010 o 17:48

Dnes som bol v kosickej firme Bretton, tak som si dal na tej svojej vyladit spust a trochu stiahnut z predpazbia, lebo bolo nehorazne hrube a nie celkom do ruky. Predstavte si, kolko mala odpor spust po merani... 4.2kg Nuz uvidime, co sa majstrom puskarom podari.Inak, zatial som raz ,,fusoval,, diviaka z volnej ruky asi na 80m ale naopak, trafil viackrat na viac ako 150m. Nuz, vsetko zalezi na okolnostiach.Co je vsak pravda, tato puska neodpusta ani najmensiu nepresnost.Inak, vo firme vraveli, ze taku IZtku v prevedeni Lux a kalibry .270Win este nevideli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off master28, 22.8.2010 o 11:35

ja vlastnim tiez IZ 18 v kalibri 308W a bola to moja prva gulovnica ... ako mam ju doteraz ale uvazujem o kupe novej ... ja som z nej jednoducho zo zaciatku strielat nevedel ked sme ju boli nastrelovat som na 100m nevedel trafit terc 1x1m a otec s nou strielal co rana to stred aj ked s akym takym rozptylom ... proste casom som si na nu zvykol a uz to bolo lepsie strelil som s tym hodne lisok, srn ale sa mi casto krat stavalo ze som netrafil .... casom som si dal upravit spust a predlzit pazbu a teraz je to o niecom uplne inom a som s nou spokojny... ale urcite si v blizkej buducnosti kupim novuu ale rozhodne IZ-ku nepredam :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 22.8.2010 o 8:35

Re: zora....ziadne dohladavanie.....vyskusane, overene :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 21.8.2010 o 22:45

heej tak prečo by si uprednostnil 308? samozrejme každý si chváli svoje, ja račej zostanem pri silnejšich kalibroch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 21.8.2010 o 18:48

flatretriver ešte som stou rážou na jelena nestrielal určite by som si zobral 308w.ale stavým sa stebou že snou strelým jelena bez problemov a žiedne náročné dohladávanie by tam nebolo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 21.8.2010 o 14:50

Niesom zastáncom IŽ 18 v ráží žiadnej,mal som možnost skúsit strielat z Iž 18 z rážou 223 a poviem vám žiadna sláva.Z flinty lietali náboje šírom šárom,a to nespomínam to strašné a tažké sklapovanie zbrane.Na moj vkus radšej sklapovačku K1 zo zbrojovky Holice v akej kolvek ráží.Stojí ale patrne viac než IŽ ale za kvalitu sa dnes platí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrezbar, 21.8.2010 o 12:43

Moja skusenosť: Ked som si chcel ako zacinajuci polovnik kupit malorazku brokovnicu gulovnicu a dajaku vystroj k tomu..nemal som navise vela penazi tak som si kupil IŽ-18 308W.. strielal som s nou asi 6 rokov..Dal som si vsak na nej doladit spusť a doleštil som ju tak aby sa lahko otvarala.. trvalo mi dlho pokial som do nej nasiel ten spravny naboj.. bolo ich treba vyskusat vela, lebo niektore su ozaj na dve veci akurat tak baliky slamy triafat. ale nasiel som aj presne a ucinne naboje..(a nebolo treba dohladavat mozno raz alebo dvakrat,no treba nieco aj pre psika nechat) takze nieje to iba o zbrani ale hlavne o nabojoch o puskohlade ale aj o strelcovi. lebo priklad aj 22wmr sa da strelit "všetko" ked je dobry strelec a nemusi sa dohladavat...Takze treba iba skusat naboje a vediet aky je revir a co tam chce polovat a tiez vzdialenost na aku si trufas..Je však pravda že mi tato zbran dlho nevydrzala,možno preto že som ju cistil ako je to v ruskom navode..Cistit az po sezone!! :-) Vysrtrelil som s nej cca 700 nabojov a jedneho pekneho dna sa rozhodla ze nebude viac presne strielat..Tak som ju prestal použivat a prave buduci tyzden ju idem dat znehodnotit..Mam na nu dobre spomienky a vela som s nou zazil..Nie je to zla zbran na zaciatok,no je pravda ze sa musi vydarit! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2010 o 12:17

zora viem čo dokáže mam doma samopal preto píšem . E 100 ledva 1500 J a 616 m za sekundu . To je rýchlosť ,ktorá nespôsobuje hadrodynamický efekt a následná šok u zveri . Takže doflákanej jej bude habadej . Z mojej 7 x 64 po RWS alebo Norme odchádza zver pri troška zlom zásahu a po zásahu z 7,62 x 39 dupľom to je logické . Kedysi sa strašne obhajovali rem 222 ke je to super a rýchle atd . Nuž potom sa hladali jeleni desiatky kilometrov a diviaky často vôbec. Takže ja osobne proti štandartným guľovniciam určených pre poľovníctvo nevidím u vojenského kalacha žiaden prínos pre poľovanie na zver nehovoriac už o padavosti strely čiže zlej balistickej krivke ktorú ťažko predvídať a ktorá je oproti normálnym loveckým sedmám približne 3 x väčšia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 21.8.2010 o 12:02

zoro,,, si robiš srandu , ktorý normálni človek bude s takou rážou poľovat na jelena napriklad ,asi len ten čo silnejšiu nevlastný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 21.8.2010 o 11:38

edu som zástanca ráži 7,62x39 to by si sa divil čo tá ráž dokáže vyskúšaj a uvidíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 21.8.2010 o 1:08

Tak to chodí nadávajú i chvália :-)Osobne nemám túto zbraň ale ked som počul na tri metre ako sa šúcha kov okov pri ťahaní spúšte prebehli mi zimomriavky po chrbte . Faktom je že cena je super a kto nemá dosť financí poslúži aj takato zbraň. Treba ju len doma dopracovať ako lego :-) ráž 7,62 x 39 sa mi zdá dosť slabá záležitosť aj pre zver srnčiu nie to diviaka alebo jeleňa . Ja by som doporučil minimálne W 308 a viac . Ale je to každého vec samozrejme . Kto rád dohladáva môže sa vyžiť :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 20.8.2010 o 20:06

Pridam sa k problemu z Iž 18.Mam ju v kal.243w tiež určenu pre americki trh. Po namontovani napinačika na morave zo strelou Norma Orix optikou taktikal 6x40 srnčie do 200m.Samozrejme s dobrou oporov.Za tie peniaze bomba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tmarcel, 19.8.2010 o 22:04

ak mozem tiez pridam svoju skusenost,zacinal som s iz 18 v kal.7,62x54r a ja na tu pusku nemozem povedat zle slovo.je pravda ze strielam tak ako pisal rinko predomnou na cca 80-max100metrov(viac mi nedovoli teren a mozno aj sebavedomie:))uz som to tu myslim pisal,no som s tym spokojny,ak som netrafil tak len svojou chybou,viem ze teraz sa mnohim mozno zjavil usmev na tvari,ved za tie peniaze sa od toho neda cakat bohvie co.A aby som to celkom dorazil tak strielam barnaulom a optiku mam taktikal.na bench rest to isto skusat nebudem to je jasne ale na kratsie vzdialenosti to bohato postacuje.ak idem na posed tak beriem len tuto zbran aj ked som si casom zadovazil lepsiu a vykonnejsiu vybavu na polovanie.mozno som mal tastie na vydareny kus,kto vie,ale mne to funguje.kamarat ma takuto istu zbran kupovanu v tom istom case a tiez sa nestazuje,ericok ak ti mozem poradit tak pri kupe iz ber len zbran ktoru si budes moct aj vyskusat no ak sa citis solventnejsi kludne si kup cosi spolahlivejsie.pre istotu:)no a este cosi:tiez mam na tom upravenu pazbu-mam dlhsie ruky-breza mi nepasovala a spust tak isto mam zjemnenu.LaL ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 19.8.2010 o 21:23

Neviem či môžem ,ale pridám aj ja.Poľoval som s IZ kou štyri roky.Darilo sa mi s ňou.V kalibri 308W diviaky padali,zriedkavo sa dohľadávalo.Známi mi zohnal strely Lapua a s nimi padali aj srnci aj líšky.(tak,že sa v pohode dali vyrobiť kože bez náznaku nejakého devastovania ).Je však pravda že som slabý strelec a len málokedy som úspešne strieľal ďalej ako 80 metrov.Na líšky ešte menej. Posledný rok sa však niečo udialo a ja vlastne doteraz neviem čo presne.Nič som nemohol trafiť.Sfušoval som aj vyslovené tutovky.Darmo som chodil na strelnicu a skúšal všetko možné.Neviem či to bol zakliaty rok,alebo čo sa dialo.....Flintičku mám doteraz.Ale kúpil som si toho roku kozlicu CZ 584 7.65R/12 a všetko sa chvala Bohu vrátilo do starých koľají.Darí sa mi v odlove.Uvidíme dokedy.Zatiaľ všetko O.K. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ericok, 19.8.2010 o 15:48

Vdaka za vase prispevky :) dufam ze este pribudnu dalsie skusenosti s tymito zbranami... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 19.8.2010 o 13:55

uz som to tu pisal x-krat: kupoval som jednu z prvych v kal. 7,62x39, do teraz ju mam ako druhu /ci tretiu/ pusku a som s nou spokojny.Mozno vydareny kus, neviem.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 19.8.2010 o 9:56

ešte začnite tvrdit že je to dobrá flinta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 223 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM