Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Skusenosti s IŽ-18 - diskusia

autor: off ericok
pridané: 16.8.2010 15:13

Ahojte, ma tu niekto skusenosti s puskou IŽ-18 vaše rady postrehy a skúsenosti. Cital som uz mnoho diskusii kde si jeden chvali tu pusku a iny zas by ju najradsej dal do zakladov svojno noveho domu :-/. Ak mate niekto skusenosti s tymito zbranami budem velmi rad ked sa podelite a mozno aj poradite :))) Vdaka

počet zobrazení: 64 109
počet hlasov: 5
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jurinko18, 30.1.2017 o 21:16

Mám aj ja v 308čke a nemôžem povedať nič zlé na ňu.. Rozptyl 2-3cm na 100m, strieľam Geco plus 11g,nemôžem nič zlé povedať.. Tento rok (2016) 2 líšky jedna na 140m a 2 srnce.. Obaja zostali v ohni aj tie líšky.. Fakt som ju išiel kupovať s malou dušičkou ale naozaj nemôžem nič zlé povedať na ňu.. Inak ju mám trošku upravenú.. Skusenosti s IŽ-18 - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-223 z 223 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off arsenal5, 24.8.2008 o 11:54

bodo 1948,nekupil som ju od teba lebo som si to premyslel a vsadil som na to naco som vsadil a poviem ti urcite nebudem lutovat,ruska zbran je ruska zbran a narozdiel od ceskych maju kvalitne kovane hlavne, inac je to tak kazdy chvali svojho boha a je velky problem aby ti niekdo poradi a obzvlast v predajnach lebo kazdy chce predat to na com najviac zaroby.Nehovorym su aj vadne kusy ale mal som stastie,moja ja sakra presna ,a puskohlad Tactical skus ho a uvidis,nie vsetko je len vysoka cena,montaz mam kovovu,nemusi sa bat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 23.8.2008 o 17:55

páni nové zbrane značky Iž chróm nevideli ani zďaleka ;-) nech vám tvrdia čo chcú. vypálil som vojenský náboj z oboch typov a vždy korózia. skúsil som to isté aj v chrómovanej hlavni bližšie nespečcifikovanej zbrane (pre istotu)a nič len špina, hrdza nie ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 23.8.2008 o 6:40

BR -RADKO- Tvrdil mi to puškár v poľovníckych potrebách - vraj IZ - dávajú do hlavní chróm a to pri oboch modeloch ako klasika tak aj model Spartan. Co sa tíka porovnania železa na IZ a CZ 550 - jednoznačne je to niečo neporovnatelné a tá CZ hrdzavie podstatne -podstatne - viac . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BR-RADKO, 22.8.2008 o 23:08

Bodo1948....šialená kombinácia IZ 18 .308 Win , duralová montáž , puškohľad Tactikal aaa jeden z množstva uspešných dní s touto kombináciou odkaz (všetko nad sto metrov ,ale vždy je to aj o loveckom štastí)
Loveccc , ako si na to prišiel že je na Ižke chromová hlaveň ? Pozri sa lepšie do ústia hlavne.Inak skutočne je ižka menej náchylná na koroziu ako CZ-ta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 22.8.2008 o 19:21

tak iž je z nudze cnost ked nebudem na to mat a mozem polovat tiez si ju kupim neviem co proti Iz mate sak vseci tu vieme naco je na nasom trhu....keby nevirabali felicie tak si vela ludi nedovoli kupit auto ....vseci vedia ze je to to najlacnejsie vseci vedia ze ma chyby a predsa si ju kupuju lebo za tu cenu proste sa to oplati da sa stym polovat uplne bez problemou a nakoniec nemusis sa bat ze spadnes alebo ju poskrabes niekde v pohone ....moj nazor je ze zastava svoje miesto na trhu a nemali by sme ju hanit a to uz vobec nie majitelov tej zbrane ved ju maju aj bohaci nechce sa mu platit 30 za 223 tak si kupi iz.....kazdy vie ze na nej neprerobi da ju do zberu a este zarobi:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 22.8.2008 o 15:47

arsenal5 - to chce kazdy aby zver zhasla po prvej rane. ale v praxi sa ti sem tam zadari inak... a pri spolocnej polovacke uz tym duplom... nemam nic proti jednoranovej zbrani...kazdemu podla jeho gusta... len reagujem na tvoj nazor ze zver musi po jednej rane zhasnut... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 22.8.2008 o 13:49

For Arsenal5.Aké možeš mať skúsenosti,keď máš doma zbraň 5 dní aj s cestou?Ináč IŽ 18 MN v cal.30-06 a s puškohľadom Taktikal,to je šialená kombinácia.Horšie si si ani na trhu nemohol vybrať.Nejde o caliber 30-06,ale o kombináciu celého celku(zbraň,30-06,puškohľad).Nič v zlom,tú ZHčku som už predal takže v pohode.Ešte daj vedieť či si si tam dal duralovú montáž,a potom už budeš vedieť,že máš zbraň na 1 rok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off arsenal5, 22.8.2008 o 12:52

Ja mam IZ 18 30-06 spring. a som nad mieru spokojny na 50m 3 rany rozptil na desatkorun ale bez optiky,ked ju nevies nastrelit poradim ti reklamuj ju za druhy kus , mna tiez strasily ale za tuto cenu SUPER ZBRAN a vobec mi nevadi ze je na jeden naboj,som toho nazoru ze po prvej rane musi zver zhasnut ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 18.8.2008 o 22:14

ja mám 7,62x39 a svokor má 223 rem. a môžem povedať, že za tieto prachy je to výborná voľba, ktorá ma v danej situácii nesklamala a to nehovorím o 308 - čke, k tejto téme sme sa venovali asi pred pol rokom a bola z toho celkom dobrá diskusia, takže si budeš môcť vybrať ten najlepší názor, lovu zdar :))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 18.8.2008 o 11:24

IZ - 18 - nieje až taká zlá -ale vyskytujú sa u nej niekedy problémy pri nastrelení . Ja som mal IZ -18 kal. 308W a nemôžem na nň povedať nič zlé - zhrniem to takto : Nevýhody : na jednoranovú zbraň je dosť ťažká , tvrdá spúšť , pažba kopyto , a spatný raz ako úder od Mika Tysona .
Výhody : dobrá cena , chrómovaná hlaveň a presnosť - u mojej bol rozptyl 5 rán na 100m do 3,5 cm a to nebola nejak extra nastrelovaná .
Hlave čo sa hlavnoviny týka tak podstatne kvalitnejšia ako u CZ - po strelbe som IZ vôbec nečistil aj týždeň niekedy a po hrdzi ani stopy - čo sa o ČZ nedá povedať -tá mi po druhom dni od vystrelenia rozkvitla ako karfiól - takž sa o nu vzorne starám a mam pokoj .
Môj kamarát mal tiež IZ -18 kal. 308W a tak isto bez problému - cez mechanické mieridla na 50m 3 rany do 2,5cm strelivo SaB 9,7g .
Foksi25 - u menších kalibrov ako 223, 222 som o tíchto problémoch nečítal - vyzerá to že sa to vyskytuje iba u silnejších kalibrov - takže aj ja si idem kúpiť IZ 223 a potom dám vedieť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 17.8.2008 o 23:03

Ostalo po Tebe kus dobrej práce. ( Ale už dosť, lebo téma je téma - nech sa darí - ahoj ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 17.8.2008 o 22:58

jaro , nie je zac, hej bolo dobre, ale akosi sa mi prestalo lubit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foksi25, 17.8.2008 o 22:16

Ahojte. Cital som o tomto probleme a dokonca raz som videl ako chlapik z tejto pusky pri nastrelovani vystrielal krabicku patronov a pomaly netrafil terc diviaka na 100m. Pripisovali to vtedy lacnej optike. Ale vraj tento problem je len u .308W. Chcem si kupit takuto pusku v kalibri .222REM cisto len na skodnu. No ak je problem s nastrelenim aj u tohto kalibru radsej dosetrim aspon na CZ527. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 17.8.2008 o 20:19

Miko – napísaný príspevok je odrazom mysle každého pisateľa, teda Tvoj soráč je ok.
Cilan – ďakujem, ( aj na Pide bolo dobre )
K téme: Kto sa nebije o svoje práva, nezaslúži si vôbec, aby nejaké mal. Čiže rozhodne treba skúsiť reklamáciu aj cez to všetko, že podľa vyjadrení veľa diskutujúcich na rôznych fórach títo uvádzajú, že šanca na úspech je minimálna. Mám na mysli konkrétne zbrane IŽ ( ich rozptyl, resp. kombinované zbrane – ich sústrel ). Držím palce marsall, nech sa Ti to prípadne podarí ( teda ak budeš reklamovať ). Ahoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 17.8.2008 o 14:49

baskula je robena na brokovnicu....nemozes ju vobec nastrelit alebo mas velky rozptyl?ak ju nemozes nastrelit mali by ti uznat reklamaciu ale ak sa zmestis do 15cm kruhu nikto ti to neuzna lebo za tie peniaze vies co kupujes a nemozes cakat ze aj s kvalitnym strelivom budes lamat rekordy...na tvojom mieste ak si si 100% isty ze to nieje tvoja chyba tak ju vyreklamujem alebo nech ti daju novu u nas ju jeden ma a nestazuje sa len mu ju tiez upravovali spust pazbu a tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 17.8.2008 o 13:47

sorac jaro1 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 17.8.2008 o 13:47

dik za opravu cilan ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 17.8.2008 o 13:44

miko dvakrat citaj raz oscuj, este raz si precitaj a vsimnes si ze to nie je jarov vyrok , ale niekoho skusenejsieho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 17.8.2008 o 13:41

a jaro1 este nieco,skopirovat to vie kazdy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 17.8.2008 o 13:40

nevystatuj sa moc pozri sa najprv kolko rokov mas v profile az potom hovor ze si skusenejsi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 17.8.2008 o 13:11

Tu je názor skúsenejšieho, jeho vyjadrenie sa - citácia.

Bohužel u jednušek IŽ ,obzvláště u ráže 308 W, dochází k velkému rozptylu střelby. Bohužel pravpou příčinu se nepodařilo zcela spolehloivě zjistit. Zabývalo se tím několik odborníků se závěrem, že se jedná zřejmě o nešťastnou shodu okolností při konstrukci zbraně, kde vzdálenost hlavňového čepu od čela lůžka vytváří podmínky pro interferenci kmitů hlavně s důsledkem někdy i značné nepřesnosti střely. Jiný názor směřuje k nepřesnému uložení předpažbí, což vyvolává efekt vnuceného uzlu kmitů hlavně s vyvoláním rozhozeného rozptylu. Někteří se snaží poslední možnou příčinu odstranit navulkanizováním tvrdší pryže do předpažbí, k jeho pevnému, ale pružnému uložení tak, že je získán efekt plovoucí hlavně a případné posuny a otřesy předpažbí pak nepůsobí tak negativně. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 17.8.2008 o 10:34

ruske hlevne NA JEDNORANOVU gulovnicu su uplne na hovno.pisu ze je to tvrdy chrom a hovno.nezaSTRELIS JU ANI NA 50 Metrov.poznam jedno polovnictvo v Banovciach kde ti spravia na nu novu hlaven a aj ti mozu narezat novy kaliber , co chces.Ja som si dal tam spravit tiez iz-ku narezal mi tam 8x57 JS a na 150 metrov nemam problem.
lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marsall, 17.8.2008 o 10:18

prsim o radu - som zacinajuci mlady polovnik.neni som majster sveta v strelbe ,ale viacero ludi povedalo ze strielam vyborne.kupil som si ale v slabej chvyli rusku iz baikal 308w novu.neni som schopny ju nastrelit ak niekto mate s timto kujebom skusenosti prosim poradta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 201-223 z 223 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov