Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Skusenosti s IŽ-18 - diskusia

autor: off ericok
pridané: 16.8.2010 15:13

Ahojte, ma tu niekto skusenosti s puskou IŽ-18 vaše rady postrehy a skúsenosti. Cital som uz mnoho diskusii kde si jeden chvali tu pusku a iny zas by ju najradsej dal do zakladov svojno noveho domu :-/. Ak mate niekto skusenosti s tymito zbranami budem velmi rad ked sa podelite a mozno aj poradite :))) Vdaka

počet zobrazení: 63 825
počet hlasov: 5
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jurinko18, 30.1.2017 o 21:16

Mám aj ja v 308čke a nemôžem povedať nič zlé na ňu.. Rozptyl 2-3cm na 100m, strieľam Geco plus 11g,nemôžem nič zlé povedať.. Tento rok (2016) 2 líšky jedna na 140m a 2 srnce.. Obaja zostali v ohni aj tie líšky.. Fakt som ju išiel kupovať s malou dušičkou ale naozaj nemôžem nič zlé povedať na ňu.. Inak ju mám trošku upravenú.. Skusenosti s IŽ-18 - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 223 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off grent269, 5.9.2016 o 8:23

Čau taktiež som vlastníkom IZH-18 v kalibri 7,62x54 tiež som kúpil tuto zbraň bez nejakých bližších info a rad od známych a keď som sa dočítal v iných diskusiách aké máju skúsenosti s touto zbraňou iný tak som si chcel búchať hlavu o stenu že čo som to kúpil zbraň ma trošku nedostatky čo sa týka spúšte je príliš tvrdá ale ak si ju dáš zjemniť zbraň bude ideálna ja som spokojný viem že sú omnoho lepšie zbrane ale táto splna účel a nemám s ňou žiadny problém po rane zver vždy zostane ani sa nepohne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BEBE, 3.9.2016 o 11:22

Aká je teraz približná cena novej alebo používanej IŽ 18 napr. v ráži 7,62 x 39 ? ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 2.2.2016 o 21:49

Pani majitelia iz 18, Ti ktori ste si davali urobit nove pazby a povodne vam ostali. Mozete prosim odmerat, kolko cm je od spuste po zadny nos pazby cm, tej povodnej? Ak to je okolo 35,36 rad by som ju kupil aj z predpazbim. Dakujem. IZ 18 7,62x39 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 1.2.2016 o 22:05

lanus- botka tam je original Baikal 2cm. Chyba mi tam este dobrych 4cm pridat. mam 187cm a ruky jak orangutan :) mozno by sa dala nejak nadrobyt, ale zase farbu netrafim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 1.2.2016 o 21:50

Daniel8 - Dĺžka pažby sa dá jednoducho upraviť gumovou botkou potrebnej hrúbky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 1.2.2016 o 21:27

Prave dnes som si ju v 7,62x39 zaobstaral. No pazba sa musi vymenit, je mi kratka a ta spust sa mi zda, ze uz bola upravovana. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 1.2.2016 o 19:47

Nákres spúšťového ústrojenstva IŽ-ky : Skusenosti s IŽ-18 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off namor676, 1.2.2016 o 19:19

Rado môže byť, spúšťový mechanizmus danej zbrane som nevidel, tak neviem čo tam bolo urobené, popísal som to čo sa s danou zbraňou dialo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 1.2.2016 o 18:51

Páni po preleštení dotykových plôch na IŽ 18 MN nemôže dôjsť k samovoľnému výstrelu zbrane! K tomu môže prísť jedine ak niekto ozuby spúšťového mechanizmu obrúsi a zmenší kvôli tomu aby dosiahol efekt napináčika, to znamená dotkneš sa spúšte a ide rana. Po zalapovaní dotykových plôch zostáva bicí mechanizmus stabilne na svojom mieste iba jeho chod je oveľa ľahší. Čiže povedané zrozumiteľne spúšť vykoná tú istú dráhu ako pri origo spúšti, ale s oveľa menšou námahou vynaloženou na potiahnutie spúšte. Kto niekedy videl tento mechanizmus rozobratý, poprípade ho upravoval, vie že to je jednoduchá záležitosť. Ja som si vymenil aj perko, ktoré navracia spúšť do pôvodnej polohy lebo originál je aj to dosť tvrdé a pri stláčaní spúšte sa všetok odpor spočítáva. Videl som už všelijaké napináčiky na týchto flintách no ja osobne by som do toho nešiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off namor676, 1.2.2016 o 17:41

Presne tak, po preleštení môže dôjsť k samovolnému výstrelu, nastreloval som jednu ižku a po zavretí zbrane došlo k spusteniu úderníka pri odistenej zbrani, našťastie nebol náboj v komore a tak nedošlo k výstrelu, následne som to vyskúšal úmyselne s nábojnicou v komore a pri razantnejšom zavretí dochádzalo k spusteniu úderníka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 1.2.2016 o 14:15

Typický rus - robí si čo chce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zubzero, 1.2.2016 o 13:17

viem ze to vyjde lacnejsie :) ale osobne viem o jednej zbrani ktora je takto prelestena a sama vie vystrelit ked je natiahnuta... problem je ze u IZke sa poistkou nezaistuje bici mechanizmus ale iba kohutik.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 1.2.2016 o 11:29

Presne tak a je to podla mna aj lepsie aj lacnejsie, ako sa zaoberat stecherom na IZ-18. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lanus, 1.2.2016 o 11:14

zubzero - Zjemnenie spúšte na Iž-kách dokáže šikovný puškár spraviť aj úpravou "kritických plôch" bez montáže napináčika . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zubzero, 1.2.2016 o 10:36

Zdravim pani, chcel som si na svoju rusku krasavicu namontovat napinacik ale pan Haluza z moravy na ktoreho som mal vyborne referencie uz vyse roka nema k dispozicii na to diely a vyzera ze to ani tak skoro nebude... Nevedeli by ste mi poradit ineho puskara ktory by to vedel bezpecne, spolahlivo a pri normalnej cenovej relacii spravit ?? dakujem lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BEBE, 22.1.2016 o 15:28

Mám tiež spomenutú IŽ 18 v ráži 7,62x39.. nemám čo dodať - nepoužívam ju často - ale spomenuté názory nezdieľam - ide presne a zatiaľ nijak " nerozhadzuje " ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 4.11.2015 o 12:43

Jaro1 - uplne s tebou suhlasim ze ak chces vyzerat excelentne tak si zoberies ako pracovnu pusku blasera, merkela a podobne srandy za velku horu penazi :) kazdeho osobny nazor, podla mna je ta moja IZ-ka super pracovny nastroj pri ktorom mi ani oderky a mozno hrubsie zaobchadzanie tak nebudu vadit ako pri drahej flinte, ps zivo si neviem predstavit ze niekto zoberie osmickove drevo do pohonu alebo ho zo sebou bude pravidelne prehadzovat v aute.. ale zase kazdeho osobna vec a takisto otazka financii... Co sa tyka presnosti tak raz to bol sustrel o velkosti 1,5cm a raz 2cm vsetko hned tri rany po sebe, ako iste vies IZ-ka nema napinacik, na buduci rok tam dohodim aj napinacik a potom to bude o niecom inom.. Finist - no pravda je ze s tych najmensich niesom :), ale fakt spatny raz tam nieje ziadny a na tom trvam, spytaj sa aj inych kamaratov co maju osmicku.., co sa tyka spatneho razu ten je hlavne ovplyvnovany tym ci mas dobru gumanu patku a tak isto ako tazkou gulou strielas a ako je naslapana, a dalej mam na tej puske este o trocha hrubsiu a tym padom aj tazsiu hlaven ako je bezny priemer a aj optika 8x56 vazi svoje.. ale kludne ked chces a budes mat cas dobehni do trnavy na strelnicu a dam vyskusat :) lovu zdar pani a dakujem za komenty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 4.11.2015 o 11:54

8x57JRS pri IŽ a spatný ráz žiadny? Tu už fakt niet čo dodať ...možes byť fakt chlap ako hora,že ten spatný ráz tak nepociťuješ,ale nepíš že spatný ráz tam nie je!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off jaro1, 4.11.2015 o 11:37

Pises ze je to parada? A ze puska ma rotptyl "OKOLO" 2cm? A ze viac nie je co dodat? PS- No praveze je co dodat. 1)podla mojho nazoru IZ-18 parada urcite nie je (to si asi este nevidel, co je parada) 2)o nenastrelitelnosti "zbrani" IZ-18 a chybach je toho popisane dost a to nie len puskarmi, ale aj samotnymi polovnikmi 3)Uvadzas, ze ma rozptyl na 70m "OKOLO" 2 cm. To pouzite slovo "OKOLO" sa mi moc nepaci (pri tolkom chvaleni flinty napises "okolo"?4)Polovnika flinta mimo ineho aj tak "trosku" reprezentuje a preto aj z tychto dovodov by som neodporucal kupovat pofiderne flinty len preto, lebo je tam dobra cena, alebo ze ide o vyhodnu kupu. Mozno ale ta Tvoja sa vydarila a Zelam Ti s nou rovnu musku a vela uspechov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 3.11.2015 o 17:46

Zdravim, tak po dlhsom cakani sa prerobena IZka dostala naspat ku mne, je tam kaliber 8x57 JRS, hlaven ma dlzku 51cm. a je to parada, puska ma rozptyl na 70m okolo 2cm pouzivane strelivo norma vulkan vlastnej vyroby :), boli s nou strelene 3 kusy vysokej a bez najmensich problemov... spatny raz ziadny, presnost super viac nie je co dodat.. mozno posluzi ako inspiracia pre ostatnych majitelov IZ s vystrielanou hlavnou :) Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 23.4.2015 o 14:12

Moj otec mal IZku v 7,62x39, poloval s nou asi 8 rokov, dal si na nu gumanu patku, spust si dal zjemnit kamaradovi a bola to balada..., strelenych s nou ma 3 vlkov, z toho 2 kusy naraz z prebitim naboja... , dvoch zlatych kancov a mnozstvo lanstiakov a skodnej..., co sa tyka presnosti tak obaja sme s nou na 70 metrov vysivali dvojeurovku z ruskym strelivom, najviac sa otcovi osvedcil barnaul..,wolfy maju tvrdsiu zapalku tak sem tam nevstrelilo ale za tu cenu to bola super kupa, kedze okrem toho tam sem tam daval aj vojenske tak hlaven uz dosluzila ale dnes idem k zbrojarovi a idem to dat spravit na 8x57 JS, potom dam vediet ako to lieta. Asi je to fakt o tom ze sa musi ta puska podarit, ale pokial si nepotrpis na luxusny vyzor a do tych 100 metrov z upravou spuste si myslim ze to nebude najhorsia kupa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bar1804, 22.4.2015 o 8:05

Ja vlastnim iz-18 v kalibri 7,62x54 a CZ 527 carbine v razi 7,62x39 a do obidvoch pouzivam vylucne strelivo ruskej vyroby Barnaul som s nim nadmieru spokojny.Ked som dal do izky strelivo SB alebo prvy partizan bud rozhadzovalo alebo nevystrelilo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.9.2011 o 19:47

durko ak si dobrý strelec a si spokojný nemám nič proti tvojej zbrani . Samozrejme o zbraň sa je treba i starať . Ja som túto guľovnicu nikdy nemal takže môj názor môže byť iba predsudok . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 8.9.2011 o 19:43

Edu beriem. Mám ju v cal.243W. Možno sa práve moja vydarila. K úpravám som pristúpil po čase asi ročného používania. A čo sa týka čistenia. Čistím pušku po každéj vychadzke! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 8.9.2011 o 19:25

Tak, IŽ 18 v 308W má kamarát. Po odskúšaní na strelnici, to bol strach a hrôza, na 50 metrov to lietalo kade tade. Za tú cenu cca 200 eur, je to škoda vyhodených financií, človek po čase zistí, že mu tá flinta bude dobrá tak akurát ako veeeľmi drahý kolík do rajčín. Je to len môj názor a osobná skúsenosť. Aj ja som kupoval zo začiatku staršie zbrane, no zistil som, že ak by som si pár eur prihodil mal by som novú, a to už je iná káva. Moja skúsenosť je taká, že nie som tak bohatý aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci.A moja rada, keď už guľovničku v 7,62x39, tak choď aspoň do CZ 527 Carbine, dáš za ňu cca 500 - 600 eur a si zahojený. A to že hlavným faktorom sú financie, to je pravda, ale človek časom zistí že tie peniaze do toho investované sa mu vrátia nezabudnuteľnými zážitkami s tou puškou pri love a potulkách po lese. Po 4 rokoch používania starších zbraní, som sa rozhodol všetky predať a kúpiť si jednu poriadnu, voľba padla na Tikku T3 v 308W, taký univerzál. Ale na druhú stranu by som si ju už druhý krát nekúpil ( vyprávali že tikka nehrdzavie, a prd z toho, stačila jedno brnknutie ústím hlavne o mokrý kríček šípky a za dva dni tam bola už pekná líška chytená, čiže mi z toho vyplýva, že pri každom návrate domov ju treba zvonku zľahka ošetriť jemne olejovanou handričkou, tak ako každé železo. PS: Momentálny môj sen je Blaser R8 v 9,3x62, nemám síce na to, ale dačo sa našporí a bude doma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.9.2011 o 19:21

Je to možno jedno durko ak tá dierka nepôjde miesto na komoru niekam vedľa do krovia . Tiež esteticky to nie je žiadna výhra . Aby som musel novú zbraň dávať do opravovne sa mi nepozdáva dobrá voľba . Pre tieto dôvody by som si ruskú zbraň nekupoval . Kaliber 7,62x39 už vôbec nie . Je to samozrejme iba môj subjektívny názor . Za 11990kč kupiš sólo guľovnicu slušnej kvality s montážou a optikou 3-9x40 ktorú nemusíš dorábať je totiž plne funkčná v kalibroch 30 - 06 a W 308. odkaz To pre tých menej solventných. A to je diametrálne iná zbraň ako IŽ - 18 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 8.9.2011 o 19:01

Ale aj keď som ju dal upraviť ( napináčik,celopažba )stále ma višla lacnejšie ako Brno efekt. Viem že to nejde porovnávať ale hlavným faktorom pri kúpe zbrane sú financie!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 8.9.2011 o 18:44

Je to každého osobná vec akú pušku si vezme do lesa. Dôležité je loviť s loveckou puškou a zachovať tradície lou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tito81, 8.9.2011 o 15:31

ak ju kupis urcite bude potrebovat "doladit" u zbrojara tvrda spust hrube predpazbie a podobne drobnosti... ako tu uz bolo napisane cena zodpoveda prevedeniu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 8.9.2011 o 15:15

durko je to tak...pravda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 8.9.2011 o 15:02

Páni polovníci,v konečnom dôsledku je to jedno, či má zver dieru z Ižky alebo z Blasera či zo Sauera, no nie?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.9.2011 o 12:27

Ako som spomenul rusku zbraň treba doma dorobiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bugi01, 8.9.2011 o 12:15

Ja mam IZ 18 kaliber 308w uz 2 roky spust bola velmi tvrda, ale teraz po uprave je to super, nemozem na nu nic zle povedat, za tu cenu v pohode zbran, vela zavisi od strelca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2011 o 9:16

Čo sa týka konkretnej IŽ -18 treba ju doma dorobiť je to ruská zbran dosť povrchne spracovaná treba ju dorobiť ako polotovar ,aby pri potiahnutí spúšte nebolo počuť ako šucha kov o kov a ine veci . Akú má cenu toľko je aj hodná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.9.2011 o 18:34

každá puška je dobrá v rukách dobreho strelca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MSmarian, 31.8.2011 o 11:43

Predsa len Blaser je lepsi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lycan, 30.8.2011 o 21:14

a čo tak bergara apex?máte niekto skúsenosti?velmi sa mi tá zbraň pozdáva ale zatial som nemal možnosť ju držať a hlavne vyskúšať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 30.8.2011 o 21:09

ja mám K1 z Holíc + Meopta a som spokojný, je to presná a ľahká puška. Eriann s tou cenou ti dávam za pravdu, 400 euro by jej viacej svedčalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 30.8.2011 o 20:45

Spomina sa tu aj PPK K1 Holice. Treba si prestudovat ceske forum ,,Lovecke forum,, Tam sa zopar ceskych kolegov nevyjadruje o tejto zbrani zrovna najlichotivejsie. Je urcite niekde inde ako IZtka ale tiez to nieje podla nich nijaky zazrak. Vylepsena ZBKacka, lepsia spust a presnost v silnejsich kalibrov. Za cenu tak okolo 400 eur by som ju bral, lebo jednoranovky maju fakt daco do seba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 223 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM