Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Elektronická kniha návštev poľovného revíru - diskusia

autor: off lesnik2
pridané: 23.5.2010 13:34

Nový zákon o poľovníctve obdobne ako predchádzajúci zákon ukladá viesť Knihu návštev revíru s príslušnými náležitosťami. Zavádza sa tu však možnosť viesť viac kníh na presne vymedzené časti revíru. Je to určité uľahčenie oproti predošlému stavu hlavne pri viacerých katastroch ale má to aj svoje úskalia (sťažený prehľad pre kontrolu, nečitateľné zápisy, ich obmedzený rozsah, ...). Alternatívnym riešením by mohla byť tzv. Elektronická kniha návštev revíru umiestnená na verejnom internetovom portáli. Sme si vedomí potenciálnych problémov s jej využívaním vzhľadom na možnosti prístupu na internet. Začali sme to pôvodne riešiť pre jedno združenie. Nakoniec sme to rozšírili tak, že Knihu návštev revíru môže používať prakticky neobmedzený počet poľovníckych organizácií. Po počiatočnom zaregistrovaní je pre každý subjekt vytvorená jeho vlastná dátová základňa. Kniha umožňuje okrem zápisu návštevy generovať celú knihu, ktorá sa dá zviazať a archivovať. Momentálne je Kniha umiestnená stránke odkaz . v skúšobnej verzii. Okrem iného obsahuje aj pokyny na vyplnenie a jednoduché fórum (diskusia), ktoré by sa malo tykať hlavne tejto problematiky. Tam by sa dali poskytnúť aj kontakty, informácie a vysvetlenia z našej strany a zo strany širokej poľovníckej verejnosti názory, ohlasy, námety..........Samozrejme, že diskusia by mala pokračovať aj na tejto stránke. Záverom chcem poznamenať že nám nejde o propagovanie novôt za každú cenu a že v čase zavádzania nového zákona do praxe to nie je to najdôležitejšie, ale osobne si myslíme, že toto je budúcnosť a očakávame širokú paletu názorov poľovníckej verejnosti.

počet zobrazení: 27 988
počet hlasov: 2

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 16.12.2015 o 21:04

Neskutočné ako jeden človek dokáže rozvrátiť a zahltiť v priebehu pár dní niekoľko diskusií na tejto stránke a opäť zamestnať moderátorov. Zároveň sa čudujem, že ho väčšina jednoducho neignoruje. Reagovať na protinázor napr. zosmiešňovaním zaužívaného spôsobu delenia diviny v nejakej poľovnej spoločnosti (ktorý úspešne funguje aj vo viacerých PS, v ktorých som mal možnosť poľovať) s tak prudko detinským invektívno- uštipačným podtónom sa nevidí tak často a túto formu komunikácie som považoval po udelení banu niektorým registrovaným členom na tejto stránke za zažehnanú. Čo sa týka elektronickej knihy návštev revíru. Doba pokročila, určite má svoje výhody, avšak pokiaľ ju ma spravovať resp. má k nej mať prístup externá firma či poskytovateľ služby, vidím v tom aj určité nevýhody, ale to je na dlhšiu debatu. Nehovoriac, že by sa určite našli členovia "zapisujúci sa" ešte pri vyrážaní z práce. Každopádne táto možnosť tu je, uľahčuje život, ale v otázkach poľovníctva som skôr konzervatívny. Mne sa poľovníctvo spája s chatou bez elektriny, spaním v spacáku či posedovom vaku, dedinským koloritom a večerným pohárom vína či "jegera" s priateľmi so zelenou krvou, ideálne pri zvukoch ohňa v piecke či krbe. Pípanie sms informujúcich o zapisujúcich sa členoch počas sedenia na posede ma neláka, taktiež ani nahánať internetové pokrytie po kopcoch. Keď do knihy nestíham, mám komu zavolať, kamarát kamaráta nemá problém zapísať. Taktiež pokiaľ idem do susednej lokality, v ktorej už niekto zapísaný je, vždy sa dá dotyčný pomocou tej smsky upozorniť. Mám veľa záľub, ale poľovníctvo je jedinou, kde dokážem skutočne spomaliť, odbremeniť sa od všadeprítomnej techniky zrýchľujúcej život a na chvíľu nefungovať pripojený v "sieti." Proste vnímať hodnoty a veci inak, pomalšie, sústreďujúc sa len na prírodu a pocit nastávajúcej poľovačky, nie na vibrujúci mobil či neustálu potrebu skontrolovať kto sa "zapísal", pretože táto situácia by s elektronickou knihou proste časom nastala, tak funguje technika. Edu: neber to v zlom, ale ja byť adminom stránky, tak ti udelím taký banán, že sa ti nezmestí do objektívu na fotoaparáte. Nie preto, že by si mal niektoré názory a tvrdenia zlé. Alebo preto, že by si bol vulgárny či absolútny demagóg. Ale preto, že ty jednoducho nie si predurčený na vecnú a aj pre čítajúcich prospešnú diskusiu. Na protinázor reaguješ invektívami nesúvisiacimi s meritom preberanej veci v snahe uraziť ľudí, ktorým sa ti nepodarilo vnútiť svoj názorový "produkt." Niečo ako ješitný poisťovací agent, ktorého keď vyhodíš dvermi, tak vlezie oknom a ešte ti zakričí, že nevieš čo je pre teba dobré. Nauč sa nereagovať na každú odpoveď, opozitný názor nemusí byť vždy nutne nesprávny a tým pádom aj podnetom na ďalšiu diskusiu, nechaj ľudí slobodne sa rozhodnúť s akým názorom sa stotožnia bez neustálej snahy presvedčiť ich o jedinej správnosti toho čo tvrdíš, je to otravné a obťažujúce pre ostatných diskutérov, ktorí sú takto vtiahnutí do série nič neprinášajúcich príspevkov určených maximálne pre súkromnú poštu. A pridaná hodnota je 0.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 219 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off hunter2, 24.4.2012 o 10:01

Edu - stále sa však nikto nevyjadril či takúto knihu povoľuje zákon o poľovníctve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 23.4.2012 o 17:39

Možno by to chcela počítačová gramotnosť v tom vidím naj problém . Každopádne by mal poľovník prehlad kde sa kto nachádza a to isté i polovný hospodár . Internet v mobile nie je ani drahý a všetkým dostupný . Písať sa do knihy doma by malo nemalú výhodu pohodlia i prehladu . Verím ,že sa táto myšlienka časom ujme . U nás máme 4 knihy návštev a sú v tom iba velke potiaže . Takáto kniha by všetko vyriešila . Netreba nič vymýšlať všetko je už vymyslené . Stačí iba chcieť odkaz presné prehladné odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 23.4.2012 o 17:21

škoda, ja som to skúšal v tej demo verzii a bolo to super. Asi to potrebuje ešte čas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 23.4.2012 o 14:23

Zatial sa asi nič nezmenilo .Elektronickú knihu asi nikto nezaviedol .Škoda . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 16.9.2011 o 21:58

premvadasz podobne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off premvadasz, 15.9.2011 o 10:22

Hekler sprostost???? nevidim jediny minus iba same vyhody oproti obycajnej knihe?Iba starsim clenom by to asi prekazalo co nemaju internet a nevedia napisat sms-ku.Predpokladam ze na chate nemate zo sebou knihu navst. takze ked chces skontrolovat ci ti kolega nezamrzol musis opustit chatu a skontrolovat to v knihe , mozno 500m od chaty uz mas signal a vyriesis to sms-kou a nemusis dalej chodit. Mne vobec neprekza obycajna kniha navst. ale nebranim sa veciam ktore mam zjednodusia a ulahcia zivot. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 14.9.2011 o 20:38

Hekler kto zabrani aby polovnik ktoremu kniha navstev nevyhovuje ju proste zoberie a znici ? S tou elektronickou by to mal tazsie .Znicit knihu navstev reviru moze samozrejme i nepolovnik.Precitat si to mözu vsetci clenovia ze niekto sa nevratil z navstevy reviru .Okrem toho ma pri sebe isto mobil. Zneuzitie fuu to neviem kto by mohol nasu knihu zneuzit ani nevidim dovod aky by na to mohol niekto mat a pustat sa do takej zlozitej operacie . Ked nikto nezneuzie internetbanking naco by mu bola nasa kniha navstev reviru ? kludne moze byt i verejna . Nic tajneho tam neschovavame . Jedineho koho mohla zaujimat by mohol byt lesny urad respektive komora a ta by nahlad mohla mat kludne i on line . Ako ma i teraz ked o to poziada . V tych popisanych knihach kde sa casto da malo co precitat co tam kto popisal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off MSmarian, 14.9.2011 o 17:10

Helker, zabezpečenie pristupu je pomocou používateľských prístupov. Je celkom bežné, že rôzne spoločnosti vyžívajú spoločný server. Nie so msi celkom istý, že hospodár obehne každý deň všetky knihy aby skontroloval kto zostal v lese. Mne sa osobne systém zapispovanie cez sms páči a tm kde nie je sigal by zostala knihja. Myslím si, že každý polovnik by mal poslat smsku hospodarovi ked ide na posed a ked sa vráti z lesa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off cupko, 14.9.2011 o 7:38

Ak sa obávate o bezpečnosť 'citlivých' údajov, nič nebráni tomu aby každé združenie malo svoj vlastný server. Je to možné. Nemusí to ani byť server verejný. Postačí ľubovoľný počítač pripojený na internet, ktorý by bol trvale zapnutý. Nemusí byť vyhradený iba pre tento účel. Museli by ste používať IP adresu (číslo) namiesto slovnej adresy, čo nie je veľký problém na zapamätanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Hekler, 13.9.2011 o 22:41

to chcete povedať že v podstate by existovali knihy návštev prihlásených PZ na jednom serveri ? kto by zabránil ich zneužitiu ? ako a kto by kontroloval ich otvárania zo strany správcu a jeho kamarátov ? ako by sme si skontrolovali večer na chate kde nie je signál či sa kolega odpísal alebo nie a je potrebné ho isť hladať aby v noci nezamrzol z dôvodu nevoľnosti alebo zlomenej nohy ? dovolím si tvrdiť že o počítačoch a ich zneužití niečo viem, práve preto elektronickú knihu v takejto podobe osobne hodnotím ako zaujímavý nápad o ktorom treba ešte diskutovať ... to len preto že v určitej komunite sa sprostosť pomenuje ako zaujímavý nápad o ktorom treba ešte diskutovať ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 13.9.2011 o 20:38

molnarf s tym mobilom sa dam s tebou kludne do stavky :-D Ja som mal este NMT :-D ale k veci . Samozrejme ze pristup ku knihe by mali ludia ktori ho maju aj dnes . Rozdiel je ze by sa dalo do tej knihy pisat elektronicky z PC alebo mobilu . Presne v takom pohodlicku ako mozes teraz navstivit svoju banku cez internetbanking . V tom ja vidim rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off hunter2, 13.9.2011 o 14:37

molnarf-na prístup do knihy treba heslo a každé združenie má iné takže kto je kde sa môže dozvedieť len člen združenia a nikto iný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off cupko, 13.9.2011 o 14:32

Pán x.y. z Bratislavy vidí v Knihe výlučne iba členov svojho združenia/spolku, teda iba svojich. Nikoho iného. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off molnarf, 13.9.2011 o 13:13

EDU !Som presvedčený,že mobil som mal skorej ako Ty. O inter.bankingu ani nehovorím.Tu si bude inde pes zakopaný..!! Z aké dôvodu musí vedieť pán x.y. z Bratislavy,že Jano Mulo je od 17 hod. do 21 hod. je v rev.Kopec pod Kopcom v Poprade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off cupko, 13.9.2011 o 11:02

Rád by som to celé ešte raz zhrnul: Na zápis do Knihy potrebujete alebo počítač s prístupom na internet alebo mobilný telefón, z ktorého sa dajú posielať obyčajné textové SMS-ky. Okrem toho si môžete pomocou poslanej SMS-ky zistiť kto a kde sa dnes nachádza v revíri. Ak vám nie je ľúto pár centov, skúste poslať na číslo 0903 969 978 SMS-ku s textom diana@kto . Vzápätí vám príde SMS s textom kto a kde sa dnes nachádza v revíri združenia s kontom diana. Diana je konto na skúšku a každý má k nemu neobmedzený prístup ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off cupko, 12.9.2011 o 13:46

Mobilný telefón nemusí mať prípojenie na internet. Stačí ak sa z neho dajú posielať bežné SMS-ky. Iba počítač musí mať prípojenie na internet. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off MSmarian, 11.9.2011 o 18:43

Na prvý pohľad to vyzerá jednoducho, v skutočnosti je tento proces omnoho zložitejši a narazí na množstvo podmienok, ktoré by museli byť ošetrené aby bol celý systém funkčný. V určitých prípadoch by dochádzalo k viacnásobnému zasielaniu sms. Mmyslím si, že náklady na zasielanie správ by mohli poľovníkom vadiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 11.9.2011 o 18:36

Netreba internet, stačí poslať SMS na zápis a SMS na overenie kde je kto zapísaný, aspoň tak som to pochopil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off MSmarian, 11.9.2011 o 18:22

Ani ja nemám v mobile internet a tiež si treba uvedomiť, že nie všade v horách je signál. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off lubenko, 11.9.2011 o 17:56

hej,ale každy nema v mobilu internet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 11.9.2011 o 16:29

kto nema pocitac postaci mu mobilny telefon . Ten ma uz kazdy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off lubenko, 11.9.2011 o 14:46

myslim,že než sa to uvedie do praxe bude mat počitač každy a či sa to vobec zrealizuje,takže žiadne obavy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off MSmarian, 11.9.2011 o 12:41

V každom prípade treba myslieť aj na poľovníkov, ktorí počítače nemajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off lubenko, 10.9.2011 o 13:29

jednoznačne by to bol prinos a zjednodušenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off MSmarian, 9.9.2011 o 17:30

Ahoj Edo, má to svoj význam, než pôjdem z domu videl by som kde kto sedí. A tiež hospodár by mal prehľad kto je v lese a nemusel by obchádzat pol revíru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 9.9.2011 o 13:42

molnarf Ty si musel isto dosť tvrdohlavo i mobilnému telefonu odolávať :-D Isto aj internebanking bol bolestivý u teba . Neviem čo je podľa teba dôležitejšia téma ako téma ktorá nám môže uľahčiť a sprehladniť činnosť v PZ ? Na čipované jelene sa v niektorých vyspelých krajinách už poľuje dlhé roky . Na Slovensku sa bežne čipuje rys ,medveď atď. Takže tvoje scifi je i realitou . Čipovanie psov v Bruntále je napríklad povinné a neplačú tam preto . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off molnarf, 9.9.2011 o 13:26

Páni!Viete čo ,choďte s elektr. knihou do ........ !!!! Nemáte dôležitejšiu tému ? Ja mám PC,ale už je to trápne čo všetko tu trepete !! Nechcete náhodou z okna čipovaného jeleňa streliť ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 8.9.2011 o 19:40

MSmarian ja som popísal viacero dôvodov prečo by bola kniha a web stránka pz prínosom . Keď musím precestovať 16 km len preto aby som si v knihe prečítal ,že na mojom fleku sú už iný a trepať sa 16 km nazad je to nie len strata financí ale i drahocenného času . Člen ktorý si otvorí web stranku by mal nie len prístup ku knihe ale i všetkým oznamom pláne chovu a lovu a jeho plnení ako i všetkú zoskenovanú dôležitú poštu . Nemuselo by sa potom tak často schôdzovať kde sa niečo síce prečíta ale málokto to počúva . Teiž by mali všetci prehľad o všetkých najmä poľovný hospodár . Do takej knihy sa dá pohodlne zapísať z mobilu ktorý má dnes každý člen . Tiež by si mohli pridať a prezerať fotky z poľovníckych akcí ako i videá . Nevidím v tom žiadne obtiaže . Keby mala manželka heslo mohla by ťa samozrejme skontrolovať ale to môže i tak ak bude chcieť cez mobil kde sa dá presne skontrolovať poloha kde sa manžel nachádza . Nedaj bože pohostinstvo :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off MSmarian, 8.9.2011 o 18:40

Nebolo by lepšie dať si číp do klobúka a hospodár by mohol sledovať cez internet kde kto je ( a manželky tiež) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off lubenko, 8.9.2011 o 17:26

Edo vidiš že za mojim komentom je smiech ,ja len na margo nie všetci starši členovia su negramotny v praci s PC,ja by som bol kludne za elektronicku knihu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 7.9.2011 o 19:43

ano je dovolená . Respektíve nie je zakázana !!! Lubenko teba som nasral a urazil vela krat . Každopadne to nebol môj umysel . Ak sa mám vyjadit k tvojej osobe . Nemám problem ! Si polovnik telom i dušou a takých si vážim . Ak som ťa urazil ospravedlnujem sa nebol to úmysel . Keby bol v každom pz člen tvojich názorov bolo by to ok !!! Ja som iba člen nič viec nič menej . Ďakujem tým čo za mňa sedia na schôdzach ! Ja mam skušku s poľovníctva na same 1 ako i skúšku polovneho hospodára ! Každopadne ma nejakú nezmyselnú funkciu nemám čas a náladu už vôbec . Pre mňa je priorita poskytovať lesnícke a poľovnícke práce v Nemecku ,Rakúsku atď . Pre mňa je podstatných minimum 3500€ za mesiac a tak sa i správam . Vysedavať po schôdzach to nie je pre mňa !Prajem lovu a lesu zdar !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off hunter2, 7.9.2011 o 12:21

Je dovolená takáto kniha? Funguje niektoré PZ na takejto knihe? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off lubenko, 6.9.2011 o 16:11

Edo teraz si ma urazil :):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 6.9.2011 o 11:52

Cupko súhlas, ja som to písal vtedy keď som nevedel v akej forme a podobe to funguje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 6.9.2011 o 9:12

Elektronická kniha návštev by bola prínosom a nie malým . Najmä v našom PZ kde máme 4 knihy . Práve teraz som dostal vyhrážku ,že budem potrestaný výborom lebo som sa zapísal do inej knihy a bol som v našom revíri o 200 m inde :-D kde som strelil diviaka .Budem žiadať trest smrti za tento zločin :-D Keby malo PZ web stránku kde by boli fotky videa všetky oznámenia plnenie planu chovu a lovu zákon o poľovníctve všetky legislatívne zmeny atď bol by to iba prínos ako i to ,že by mali všetci poľovníci prehľad o tom kde je kto on line. Nemusel by sa nikto trepať 16 km aby sa dozvedel že v lokalite kam chcel isť je už zapísaný niekto iný . To sa mi stalo x krát. Žial počítačová negramotnosť starších členov takúto knihu znemožnuje . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off cupko, 6.9.2011 o 8:35

Osobne si myslím, že legislatívna úprava na používanie elektronickej Knihy návštev poľovného revíru nie je potrebná. Ani Zákon 274/2009 v § 54, ani následná vykonavacia vyhláška v § 23 nič nehovoria o spôsobe evidencie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 31.8.2011 o 22:50

Robo už som na to došiel :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off ROBO7X64, 31.8.2011 o 22:02

Ja tiež dúfam že to bude v budúcnosti fungovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 31.8.2011 o 21:56

Marian tak ako píše premvadasz, nemusíš chodiť s notebookom do chotára, doma sa zapíšeš, odpíšeš, pozrieš si v kľude čo sa kde ulovilo, čo treba ešte odloviť a podobne. Je to celkom slušne spracované. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 31.8.2011 o 21:53

Karol, úplne s tebou súhlasím. Ja som si to zatiaľ stihol pozrieť len tak zbežne, ale celkom sa mi to zapáčilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 219 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM