Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Elektronická kniha návštev poľovného revíru - diskusia

autor: off lesnik2
pridané: 23.5.2010 13:34

Nový zákon o poľovníctve obdobne ako predchádzajúci zákon ukladá viesť Knihu návštev revíru s príslušnými náležitosťami. Zavádza sa tu však možnosť viesť viac kníh na presne vymedzené časti revíru. Je to určité uľahčenie oproti predošlému stavu hlavne pri viacerých katastroch ale má to aj svoje úskalia (sťažený prehľad pre kontrolu, nečitateľné zápisy, ich obmedzený rozsah, ...). Alternatívnym riešením by mohla byť tzv. Elektronická kniha návštev revíru umiestnená na verejnom internetovom portáli. Sme si vedomí potenciálnych problémov s jej využívaním vzhľadom na možnosti prístupu na internet. Začali sme to pôvodne riešiť pre jedno združenie. Nakoniec sme to rozšírili tak, že Knihu návštev revíru môže používať prakticky neobmedzený počet poľovníckych organizácií. Po počiatočnom zaregistrovaní je pre každý subjekt vytvorená jeho vlastná dátová základňa. Kniha umožňuje okrem zápisu návštevy generovať celú knihu, ktorá sa dá zviazať a archivovať. Momentálne je Kniha umiestnená stránke odkaz . v skúšobnej verzii. Okrem iného obsahuje aj pokyny na vyplnenie a jednoduché fórum (diskusia), ktoré by sa malo tykať hlavne tejto problematiky. Tam by sa dali poskytnúť aj kontakty, informácie a vysvetlenia z našej strany a zo strany širokej poľovníckej verejnosti názory, ohlasy, námety..........Samozrejme, že diskusia by mala pokračovať aj na tejto stránke. Záverom chcem poznamenať že nám nejde o propagovanie novôt za každú cenu a že v čase zavádzania nového zákona do praxe to nie je to najdôležitejšie, ale osobne si myslíme, že toto je budúcnosť a očakávame širokú paletu názorov poľovníckej verejnosti.

počet zobrazení: 27 758
počet hlasov: 2

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 16.12.2015 o 21:04

Neskutočné ako jeden človek dokáže rozvrátiť a zahltiť v priebehu pár dní niekoľko diskusií na tejto stránke a opäť zamestnať moderátorov. Zároveň sa čudujem, že ho väčšina jednoducho neignoruje. Reagovať na protinázor napr. zosmiešňovaním zaužívaného spôsobu delenia diviny v nejakej poľovnej spoločnosti (ktorý úspešne funguje aj vo viacerých PS, v ktorých som mal možnosť poľovať) s tak prudko detinským invektívno- uštipačným podtónom sa nevidí tak často a túto formu komunikácie som považoval po udelení banu niektorým registrovaným členom na tejto stránke za zažehnanú. Čo sa týka elektronickej knihy návštev revíru. Doba pokročila, určite má svoje výhody, avšak pokiaľ ju ma spravovať resp. má k nej mať prístup externá firma či poskytovateľ služby, vidím v tom aj určité nevýhody, ale to je na dlhšiu debatu. Nehovoriac, že by sa určite našli členovia "zapisujúci sa" ešte pri vyrážaní z práce. Každopádne táto možnosť tu je, uľahčuje život, ale v otázkach poľovníctva som skôr konzervatívny. Mne sa poľovníctvo spája s chatou bez elektriny, spaním v spacáku či posedovom vaku, dedinským koloritom a večerným pohárom vína či "jegera" s priateľmi so zelenou krvou, ideálne pri zvukoch ohňa v piecke či krbe. Pípanie sms informujúcich o zapisujúcich sa členoch počas sedenia na posede ma neláka, taktiež ani nahánať internetové pokrytie po kopcoch. Keď do knihy nestíham, mám komu zavolať, kamarát kamaráta nemá problém zapísať. Taktiež pokiaľ idem do susednej lokality, v ktorej už niekto zapísaný je, vždy sa dá dotyčný pomocou tej smsky upozorniť. Mám veľa záľub, ale poľovníctvo je jedinou, kde dokážem skutočne spomaliť, odbremeniť sa od všadeprítomnej techniky zrýchľujúcej život a na chvíľu nefungovať pripojený v "sieti." Proste vnímať hodnoty a veci inak, pomalšie, sústreďujúc sa len na prírodu a pocit nastávajúcej poľovačky, nie na vibrujúci mobil či neustálu potrebu skontrolovať kto sa "zapísal", pretože táto situácia by s elektronickou knihou proste časom nastala, tak funguje technika. Edu: neber to v zlom, ale ja byť adminom stránky, tak ti udelím taký banán, že sa ti nezmestí do objektívu na fotoaparáte. Nie preto, že by si mal niektoré názory a tvrdenia zlé. Alebo preto, že by si bol vulgárny či absolútny demagóg. Ale preto, že ty jednoducho nie si predurčený na vecnú a aj pre čítajúcich prospešnú diskusiu. Na protinázor reaguješ invektívami nesúvisiacimi s meritom preberanej veci v snahe uraziť ľudí, ktorým sa ti nepodarilo vnútiť svoj názorový "produkt." Niečo ako ješitný poisťovací agent, ktorého keď vyhodíš dvermi, tak vlezie oknom a ešte ti zakričí, že nevieš čo je pre teba dobré. Nauč sa nereagovať na každú odpoveď, opozitný názor nemusí byť vždy nutne nesprávny a tým pádom aj podnetom na ďalšiu diskusiu, nechaj ľudí slobodne sa rozhodnúť s akým názorom sa stotožnia bez neustálej snahy presvedčiť ich o jedinej správnosti toho čo tvrdíš, je to otravné a obťažujúce pre ostatných diskutérov, ktorí sú takto vtiahnutí do série nič neprinášajúcich príspevkov určených maximálne pre súkromnú poštu. A pridaná hodnota je 0.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 219 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off dandy, 24.3.2023 o 10:09

Reakcia na príspevok od redbolt, 24.3.2023 o 5:52 :
používame od 9/2022 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off redbolt, 24.3.2023 o 5:52

tiez by som sa chcel spytat, pouziva niekto erevir? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 30.11.2021 o 19:52

Chcem sa spýtať či niekto používate elektronickú knihu návštev revíru z portálu "eRevír.sk". Prípadne podeľte sa so skúsenosťami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 8.8.2020 o 16:45

Reakcia na príspevok od citulik, 26.5.2020 o 20:09 :
...čo može komora nariadiť, iba ak konečne konať v prospech svojho zrušenia. Teraz bude mať na to príležitosť keď páni na ministerstve idú tvoriť nový zákon o poľovníctve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 7.8.2020 o 7:45

Reakcia na príspevok od HUNTER75, 7.8.2020 o 6:19 :
Treba tuto zalezitost vyriesit na členskej sodzi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER75, 7.8.2020 o 6:19

Pri používaní e-knihy, ak v nej máte osobné údaje členov, je potrebné mať vyriešenú ochranu osobných údajov (minimálne "súhlas" alebo v smernici to riešiť ako "oprávnený záujem") - viď právna poradňa. Je hanbou, resp. porušenie zákona o ochrane osobných údajov, že SPK nemá túto problematiku riešenú !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off citulik, 6.8.2020 o 16:03

Od 1.8. 2020 máme zavedenú elektronickú knihu, je to výborná vec do 1 minúty je uskutočnený zápis a ide sa do revíru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RomanV, 1.6.2020 o 13:31

Reakcia na príspevok od patrikseven, 27.5.2020 o 20:03 :
dakujem.... spokojny? Je tam vsetko podstatne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RomanV, 1.6.2020 o 13:29

Reakcia na príspevok od Ondrik, 27.5.2020 o 21:08 :
vdaka...a spokojny? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off schultzo, 31.5.2020 o 9:50

Príspevok bol administrátorom (spravca-lovuzdar) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off lubenko, 28.5.2020 o 11:40

Reakcia na príspevok od citulik, 28.5.2020 o 8:29 :
si musel asi dlho rozmýšlať než si napísal takúto blbosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 28.5.2020 o 8:29

Lubenko-spiatočník ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 27.5.2020 o 21:08

Tiež používam knihu návštev Prelovca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 27.5.2020 o 20:03

Kniha návštev Prelovca.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 27.5.2020 o 19:55

V nasom zdruzeni mame este knihu ale kolegovia co to maju iba pochvaluju..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 27.5.2020 o 19:37

Reakcia na príspevok od citulik, 26.5.2020 o 20:09 :
všetky direktivné nariadenia stoja za ho..o ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dandy, 27.5.2020 o 11:45

Reakcia na príspevok od citulik, 26.5.2020 o 20:09 :
ďalší matelko... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 26.5.2020 o 21:25

Reakcia na príspevok od citulik, 26.5.2020 o 20:09 :
no neviem,my papiere neoblizujeme a nik sa nenakazil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 26.5.2020 o 20:09

Zavedenie elektronickej knihy mala komora nariadiť používať povinne pre všetky poĺovnícke organizácie a nie chodiť do knihy oblizovať papiere a ohrozovať sa nakazením koronov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 26.5.2020 o 13:51

Reakcia na príspevok od RomanV, 25.5.2020 o 15:05 :
Vyskusaj si ich. Demo by ti mali poskytnut. My mame NIOBA. Ale mne napriklad nevyhovuje, pretoze mam iPhone a aplikaciu pre iOS NIOBA nema. Navyse web rozhranie stranky nie je prisposobene mobilnym zariadeniam, takze velmi zle sa nieco zadava v internetovom prehliadaci telefonu. S inymi nemam skusenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mau53r, 25.5.2020 o 17:06

Reakcia na príspevok od RomanV, 25.5.2020 o 15:05 :
Pouzivame od nioba.sk S inymi nemam skusenost. Maju aplikaciu na android a najnovsie aj zjednodusenu web verziu pre pre smartfony. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off RomanV, 25.5.2020 o 15:05

Kolegovia, poprosime odporucania na konkretny system/ aplikaciu elektronickej knihy navstev reviru. Na trhu je ich viac a uvitam rady, ktora varianta je viac "user friendly" a vobec s ktoru mate kladne skusenosti. Vopred dakujem za konstruktivne podnety ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off valdo35, 1.11.2019 o 20:46

Reakcia na príspevok od Hekler, 2.3.2019 o 13:17 :
No Hekler asi to preklep nebude, Hyperon možno myslel toto: je tam cena len 990 EUR Elektronická kniha návštev poľovného revíru - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mira, 2.3.2019 o 13:27

Zapisovanie do elektronickej knihy sa nastavit tak ako mame mi,ze system nepusti zapisat sa skor,len 2 hod.pred odchodom do reviru,vsetci si to pochvaluju,je to výborna vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Hekler, 2.3.2019 o 13:17

Reakcia na príspevok od hyperon, 28.12.2017 o 22:59 :
... u ktorého podvodníka to stálo 999e ? nie je to preklep ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 1.3.2019 o 15:39

Od roku 2o18 je v platnosti novelizovaný zákon o ochrane osobných udajov, podľa môjho názoru tejto ochrane podliehajú aj údaje ktoré uvádzame v knihe návštev revíru, je tam uvedený identifikátor meno a priezvisko, ktoré môžu biť zneužité pokial ide o písomnú formu k nihy verejne prístupnej.Aký je vás názor? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 29.12.2017 o 11:28

hyperon ani sa nenazdáš a budeš dôchodca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 28.12.2017 o 22:59

nic nie je zadarmo, doteraz to stalo 999€ a zrazu to bude zdarma? predpokladam ze demo... no pri vekovom (dochodcovskom) zlozeni pol. zdruzeni bude este hodnu chvilu trvat, kym taketo nieco bude realne mozne zavadzat.... ale drzim palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Steve76, 28.12.2017 o 22:36

Vyskúšajte, od nového roku bude elektronická kniha ZADARMO :-) Elektronická kniha návštev poľovného revíru - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Vladoh1, 28.8.2017 o 16:46

feko31: u nás v revíri máme klasickú papierovú knihu a to, čo spomínaš, zapísať sa ráno o 07.00 na 19.00 h dokážu aj u nás niektorí "majstri". Úplne trápne, no ale je človek a človek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 21.8.2017 o 21:13

feko31 - Zákony tvoria právnici a tí by šli proti sebe keby boli zákony jednoznačné !!! Predmetný problém (čas zápisu) sa dá (samozrejme len ak je väčšinová vôľa ) jednoducho vyriešiť náležitou špecifikáciou v "domácich stanovách " . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off feko31, 21.8.2017 o 19:04

Elektronická kniha návštev má aj svoje negatíva. Do papierovej sme sa zapisovali bezprostredne pred odchodom do revíru.Pri zapísovaní sa, sme sa zvyčajne stretli viacerí, podebatovali a šli sme. Dnes sa poniektorí zapíšu v práci napr. o 8.00 hod. na večer s príchodom do revíru o 19.00 hod. a odchodom o 22.00 hod. Aby im nikto nešiel na "ich" posed, hoci často sedia doma pri TV. Takto to urobia aj niekoľko dni pred skutočným príchodom. Nikto to však nekontroluje a toleruje sa to! A tak si jednotlivci, alebo skupiny vytvárajú v poľovnom revíri akoby vlastné - minirevíri a ak im tam náhodou vstúpite, sú schopní vás takmer " odbachnúť". Teda hovorme a píšme skôr o tom, aká je skutočná situácia, nie o tom, aká by mala byť!Teda tí, ktorí majú prístup k internetu sa s tými, ktorí takýto prístup nemajú, hrajú ako mačka s myšou. A tak aj naďalej sa pomaly a isto vyhrocujú vzťahy v niektorých PZ. Za daného stavu sa javí ako nedostatočná právna úprava v ust. § 54, ods. 1/ zák.č. 274/2009 o poľovníctve, ktorý znie: "Každý, kto sa nachádza v poľovnom revíri so zbrańou určenou na poľovné účely, okrem účastníka spoločnej poľovačky musí byť pred vstupom do poľovného revíru zapísaný v knihe návštev poľovného revíru". Teda - ...musí byť pred vstupom... Ako si máme vysvetliť to PRED. Hodinu, dve, 24 hodín, 3 dni, týždeň? Nech je to ako chce, vždy je to PRED vstupom a teda v súlade s terajšou právnou úpravou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off citulik, 5.2.2017 o 17:56

Asi sa niečo na poľovníctve zmenilo,keď tu každý diskutuje o tom aká je kniha dôležitá.Ja som poľoval za čias kedy kniha nebola a nebol ani žiadny problém.Keď som sa náhodou v revíry stretol z poľovníkom prehodili sme spolu pár viet čo,kde ako ap.a rozišli sme sa každý svojou stranou.Bolo jedno či to bol riaditeľ podniku,lekár, drevorubač alebo právnik.Dnes máme knihu, ale neviem, nepoznám poľovníka ktorý je zapísaný.Keď ho stretnem v lese neviem či je poľovník a či má v revíry zo zbraňou čo hľadať. Páni poľovníci keď už sa musíme zapisovať, tak hľadajme také formy ktoré nás čo najmenej zaťažia,a tou formou je elektronická kniha.Vážený sme jediný čo platíme za vstup do lesa a to sa staráme o národné bohatstvo Slovenskej Republiky o volne žijúcu zver, tak si to nekomplikujme. LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Stagstalker, 3.2.2017 o 19:20

Nemusi byt na verejnom mieste (avsak musi byt na takom mieste, aby k nej mali pristup clenovia polovnej spolocnosti ci zdruzenia) a nemusi mat do nej pristup verejnost. Ba naopak, knihy navstev reviru su casto v uzamknutych skrinkach, informacie v knihe su urcene pre clenov a nie pre verejnost, v knihe sa okrem zapisania miesta lovu a casu casto uvadza aj pocty ulovenej zveri, osobne udaje a kontakty na hospodara, predsedu atd...Navyse ak by aj verejnost pristup z tebou uvedeneho dovodu mala, tak nikde nie je zarucene, ze miesto, ktore je v case ked budes do knihy nahliadat volne, neobsadi alebo nebude planovat obsadit polovnik po tvojom odchode. To by sa musela do knihy zapisovat aj verejnost, co je non sens a nerealizovatelne z hladisla prava vykonu polovnictva. A nie celkom si viem predstavit ako sa chce verejnost orientovat v oznaceniach a nazvoch jednolivych casti reviru, ktore poznaju casto len domaci clenovia. Taktiez by mohol byt volny pristup ku knihe zneuzivany pytliakmi, ktori by vedeli kam ist, aby neboli prichyteni. Ked chces predchadzat pripadnym stretom, kontaktuj predsedu PZ ci polovneho hospodara, ten najskor vyrozumie clenov kam sa chystas, pripadne ti aj vhodne miesto doporuci tak, aby ste sa s polovnikmi navzajom nerusili... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mihi84, 3.2.2017 o 13:40

Zdravím Vás páni. Nechcem zakladať novú tému tak sa Vás opýtam tu. Chcel by som vedieť či musí byť kniha návštev poľovného revíru na verejnom mieste a či má do nej možnosť nahliadnuť aj verejnosť.(Napr: niekto kto fotografuje zver a nechce aby došlo ku nejakému konfliktu s členom spolku) Vďaka za info ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 10.3.2016 o 18:57

Durell, ale veď riešenie podľa mňa je! ak si v revíri týždeň, tak zápis v knihe platí, nie? a ak máte nejaké divnosti zavedené, tak nie je problém, aby ťa zapisoval niekto iný.... ale ako ťa odpísať, keď si z revíru neodišiel? :-D skúsme to takto: nekomplikujme si život vymýšľaním niečoho, čo nie je. ale je fajn, že sa otvoria aj takéto "jednoduché" veci. prípadne mi zavolaj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 10.3.2016 o 18:18

Nesúhlasil by som so všetkým. Modelová situacia - som týždeň na chate v revíry. Za každym sa musím ísť zapísať 6 km tam 6 km späť. Teda 1 vychádzka 24 km - ráno večer 48 km spolu. To som v dosahu cca 10 min peši od cca 10 posedov. Ja by som u nás elektronickú knihu uvítal, pripojím sa na internet aj z chaty. Avšak vekový priemer členov je vysoký a mobil okrem telefonovania použijú max ako baterku a hodiny. Takže všeobecná nevôla , aj keď niektorým z nás by to veľmi ulahčilo život. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Vladoh1, 10.3.2016 o 14:45

apple - plne s tebou súhlasím. Prichádzam do revíru, zapíšem sa v knihe, odchádzam na miesto, ktoré som si zapísal. Končím poľovačku, prichádzam ku knihe, odpisujem sa, odchádzam domov. Jednoduché. To, že sa niekto zapíše o 11.00 h, že od 17.00 h bude v revíri tam a tam, je jednoducho chamtivosť, ľudská vlastnosť, ktorá je u niektorých jedincov zakorenená veľmi hlboko. Len nech mi niekto iný nevyfukne moje miestečko. Asi tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 10.3.2016 o 9:45

nechcem zakladať novú tému, tak využijem túto. ide o zápis do knihy - papierovej - kedy ho vykonať. zákon má na to jednu vetu: "Každý, kto sa nachádza v poľovnom revíri so zbraňou určenou na poľovné účely, okrem účastníka spoločnej poľovačky musí byť pred vstupom do poľovného revíru zapísaný v knihe návštev poľovného revíru ﴾ďalej len "kniha návštev"﴿". zaujímavé, ako si to kde-to vykladá. že sa dá zapísať aj hodiny dopredu....(prečo nie dni, roky) ale odpísať sa hneď - prečo nie odpísať sa dopredu dni, roky... nik však pri týchto "výkladoch" nevie svoj "právny" názor jasne odôvodniť. zaujímavé, že sa nik nezaoberá o akú právnu situáciu ide. že návštevou v revíri spúšťame aj aplikovanie zákona o zbraniach. a tá právna situácia platí od započatia návštevy po ukončenie. teda mne dáva rozum, že zapísať sa mám pri počiatku a odpísať pri ukončení. ak by som mal porovnať, tak v zamestnaní sa zapisujem pri príchode do práce (a nie deň vopred) a to samé pri odchode. a prečo? lebo zápisom o príchode začína pre mňa iný právny režim, a končí odpísaním sa po ukončení prac doby. ten zápis v knihe podľa mňa je začiatkom právnej situácie tiež.... lebo načo by som sa vlastne zapisoval a odpisoval, keď by som to mohol urobiť na celý rok prvého januára. načo by mi bola tá kniha? tá povinnosť zápisu nie je v zákone len tak, ale aby regulovala právny stav. a nie aby bola kniha len nejakou knihou prianí a želaní. lebo skorší zápis je v podstate len prianím..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 17.12.2015 o 9:41

Stagstalker diskusia je k založenej téme . Ak je téma škodlivá je možnosť admina ju zmazať . Môj protinázor je len subjetkívny názor . Nemusím nikoho zosmiešnovať mlsrb to urobí sám . " napr. zosmiešňovaním zaužívaného spôsobu delenia diviny v nejakej poľovnej spoločnosti (ktorý úspešne funguje aj vo viacerých PS " Nie je mi známe keď úspešne funguje tento system na čo majú bodový system keď poľovník , ktorý stavia zariadenia má obrovský počet bodov nedostane za svoju prácu pre PZ vôbec nič . Dosť demotivujúce . Jediný motivačný faktor vidím v tom čo najčastejšom zapisovaní sa do knihy . Konšpiracie čo keby sa niekto zapísal už na ceste z práce vôbec neobstojí . Čo keby sa takého člena niekto opýtal prečo sa zapisoval do elektronickej knihy v čase kedy nebol v revíri ??? U papierovej knihy sa to dôvodniť dá . Zavolal som kamaratrovi aby ma zapísal nestihol som to a mnoho dalších výhovoriek . U elektronickej však nie . Tá elektronická mnoho ľudom nevonia z mnoho dôvodov nie že by nezvládli zápis ale boli by vždy pod drobnohladom PS a hospodára čo nemusí byť u určitých ľudí žiadna výhra . Nevidím dôvod udeliť ti za tvoj názor bann možno máš však dosť iný pohlad na diskusiu . Žiadna extrená firma a spravovatel elektronickej knihy nie je po žiadnej stránke naročnejšia ako papierová kniha jej tlač a štrapacie odhliadnuť že môže kedykoľvek zmiznúť . Kedysi okolo roku 1998 padol návrh že by bolo vhodné zakúpiť pre pz vysielačky ktoré by sa používali pri riadení polovačiek . Osobne som bol proti s dôvodnením že onedlho bude čas kedy bude mať každý mobilný telefon a vysielačky stratia svojbytnosť za čo som bol odmenený huronským výbuchom smiechu . Z odstupom času vidíme výsledok . Opakujem myslím si že diskusia je na to aby ľudia diskutovali ak však strácajú argumentačnú schopnosť vykrikujú o bannoch a chrlia oheň . To sa stáva . Zatial som však nezaznamenal ani jediný dôvod nevyhody elektronickej knihy návštev revíru . Snaha bola avšak vždy iba humorná v polohe konšpirčno hypotetickej rovine . Verím ,že keby si bol adminom tak si na stranke už dávno iba sám presne ako píšeš . Ak si môj profil niekto otvoril 43 000 krát myslím si , že to tiež o niečom vypovedá na tejto stránke . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1-40 z 219 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM