Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Elektronická kniha návštev poľovného revíru - diskusia

autor: off lesnik2
pridané: 23.5.2010 13:34

Nový zákon o poľovníctve obdobne ako predchádzajúci zákon ukladá viesť Knihu návštev revíru s príslušnými náležitosťami. Zavádza sa tu však možnosť viesť viac kníh na presne vymedzené časti revíru. Je to určité uľahčenie oproti predošlému stavu hlavne pri viacerých katastroch ale má to aj svoje úskalia (sťažený prehľad pre kontrolu, nečitateľné zápisy, ich obmedzený rozsah, ...). Alternatívnym riešením by mohla byť tzv. Elektronická kniha návštev revíru umiestnená na verejnom internetovom portáli. Sme si vedomí potenciálnych problémov s jej využívaním vzhľadom na možnosti prístupu na internet. Začali sme to pôvodne riešiť pre jedno združenie. Nakoniec sme to rozšírili tak, že Knihu návštev revíru môže používať prakticky neobmedzený počet poľovníckych organizácií. Po počiatočnom zaregistrovaní je pre každý subjekt vytvorená jeho vlastná dátová základňa. Kniha umožňuje okrem zápisu návštevy generovať celú knihu, ktorá sa dá zviazať a archivovať. Momentálne je Kniha umiestnená stránke odkaz . v skúšobnej verzii. Okrem iného obsahuje aj pokyny na vyplnenie a jednoduché fórum (diskusia), ktoré by sa malo tykať hlavne tejto problematiky. Tam by sa dali poskytnúť aj kontakty, informácie a vysvetlenia z našej strany a zo strany širokej poľovníckej verejnosti názory, ohlasy, námety..........Samozrejme, že diskusia by mala pokračovať aj na tejto stránke. Záverom chcem poznamenať že nám nejde o propagovanie novôt za každú cenu a že v čase zavádzania nového zákona do praxe to nie je to najdôležitejšie, ale osobne si myslíme, že toto je budúcnosť a očakávame širokú paletu názorov poľovníckej verejnosti.

počet zobrazení: 27 990
počet hlasov: 2

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 16.12.2015 o 21:04

Neskutočné ako jeden človek dokáže rozvrátiť a zahltiť v priebehu pár dní niekoľko diskusií na tejto stránke a opäť zamestnať moderátorov. Zároveň sa čudujem, že ho väčšina jednoducho neignoruje. Reagovať na protinázor napr. zosmiešňovaním zaužívaného spôsobu delenia diviny v nejakej poľovnej spoločnosti (ktorý úspešne funguje aj vo viacerých PS, v ktorých som mal možnosť poľovať) s tak prudko detinským invektívno- uštipačným podtónom sa nevidí tak často a túto formu komunikácie som považoval po udelení banu niektorým registrovaným členom na tejto stránke za zažehnanú. Čo sa týka elektronickej knihy návštev revíru. Doba pokročila, určite má svoje výhody, avšak pokiaľ ju ma spravovať resp. má k nej mať prístup externá firma či poskytovateľ služby, vidím v tom aj určité nevýhody, ale to je na dlhšiu debatu. Nehovoriac, že by sa určite našli členovia "zapisujúci sa" ešte pri vyrážaní z práce. Každopádne táto možnosť tu je, uľahčuje život, ale v otázkach poľovníctva som skôr konzervatívny. Mne sa poľovníctvo spája s chatou bez elektriny, spaním v spacáku či posedovom vaku, dedinským koloritom a večerným pohárom vína či "jegera" s priateľmi so zelenou krvou, ideálne pri zvukoch ohňa v piecke či krbe. Pípanie sms informujúcich o zapisujúcich sa členoch počas sedenia na posede ma neláka, taktiež ani nahánať internetové pokrytie po kopcoch. Keď do knihy nestíham, mám komu zavolať, kamarát kamaráta nemá problém zapísať. Taktiež pokiaľ idem do susednej lokality, v ktorej už niekto zapísaný je, vždy sa dá dotyčný pomocou tej smsky upozorniť. Mám veľa záľub, ale poľovníctvo je jedinou, kde dokážem skutočne spomaliť, odbremeniť sa od všadeprítomnej techniky zrýchľujúcej život a na chvíľu nefungovať pripojený v "sieti." Proste vnímať hodnoty a veci inak, pomalšie, sústreďujúc sa len na prírodu a pocit nastávajúcej poľovačky, nie na vibrujúci mobil či neustálu potrebu skontrolovať kto sa "zapísal", pretože táto situácia by s elektronickou knihou proste časom nastala, tak funguje technika. Edu: neber to v zlom, ale ja byť adminom stránky, tak ti udelím taký banán, že sa ti nezmestí do objektívu na fotoaparáte. Nie preto, že by si mal niektoré názory a tvrdenia zlé. Alebo preto, že by si bol vulgárny či absolútny demagóg. Ale preto, že ty jednoducho nie si predurčený na vecnú a aj pre čítajúcich prospešnú diskusiu. Na protinázor reaguješ invektívami nesúvisiacimi s meritom preberanej veci v snahe uraziť ľudí, ktorým sa ti nepodarilo vnútiť svoj názorový "produkt." Niečo ako ješitný poisťovací agent, ktorého keď vyhodíš dvermi, tak vlezie oknom a ešte ti zakričí, že nevieš čo je pre teba dobré. Nauč sa nereagovať na každú odpoveď, opozitný názor nemusí byť vždy nutne nesprávny a tým pádom aj podnetom na ďalšiu diskusiu, nechaj ľudí slobodne sa rozhodnúť s akým názorom sa stotožnia bez neustálej snahy presvedčiť ich o jedinej správnosti toho čo tvrdíš, je to otravné a obťažujúce pre ostatných diskutérov, ktorí sú takto vtiahnutí do série nič neprinášajúcich príspevkov určených maximálne pre súkromnú poštu. A pridaná hodnota je 0.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 219 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off urssus, 15.5.2014 o 13:03

Elektronicka kniha navstev je podla mna super vec, clovek by sa nemusel trepat stale ku knihe a bolo by to prehladnejsie. Ale je tu naozaj problem, ze nie kazdy ma internet, resp. ho vie aj obsluhovat. Da sa to samozrejme vyriesit, ale neviem ci je o to velky zaujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off stromboli, 15.5.2014 o 13:00

Ja nevravím, že to máme takto robiť. Iba som poznamenal, že aj tak sa dá.Debatujeme o téme. Ináč tie programy sú voľne dostupné, netreba nikomu nič platiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Mysho22, 15.5.2014 o 12:46

Troška chuj..... nápad keď berem do úvahy vzorku z našeho združenia kde 2 ludia nemajú mobil a zvyšných 17 čo má mobil nemá prístup na internet respekt nevie čo je smartphon. Majoritnú vačšinu ,, elektornicky negramotných,, by tvorili starší členovia ,ktorý sú radi ,že vedia zapnúť mobil. Čiže nápad pokrokový len treba počkať na aktualizáciu členskej základne . :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off steyr, 15.5.2014 o 12:28

gabrielSO - tu robíš to isté, čo ti v inej diskusii (Vytvorme vlastné spoločné pravidlá pre pridávanie fotiek) vadilo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off gabrielSO, 15.5.2014 o 11:00

stromboli dosť ch.....n vymýšľaju na nás politici treba si to ešte viac prisladiť prečo nie, doba napreduje,možno by bolo dobré aby každý kto poľuje povinne nosil videokameru upevnenú na hlave pre presne zdokumentovanie pohybu po revíre z prenosom k hospodárovi združenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off stromboli, 15.5.2014 o 8:57

Ináč existujú rôzne programy s využitím gps pre smartfóny pre bežcov, turistov a tak. Stačí tam do poznámky len uviesť povinné údaje a máš to. Ešte aj s grafikou na ortofotomape, kde presne a kedy sa konkrétny poľovník pohyboval. S presnosťou podľa mojich skúsenosti cca 2-3 m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off jozef, 14.5.2014 o 20:46

Pri vekovom priemere v klasických PZ to vidím tak na dvadsať a viac rokov...v súkromných a pod. je to už normálne.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off corazon, 14.5.2014 o 20:28

Obyčajný excel ti nestačí? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off hyperon, 23.1.2014 o 15:46

napad to nie je zly, ale ked si predstavim tych postarsich polovnikov, co nevedia ani mobil poriadne ovladat, tak som zvedavy, ako by pouzivali taketo nieco... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off balanda, 23.1.2014 o 12:28

Treba sa opýtať na referencie u VLM, vyvinuli si vlastnú alternatívu, zaviedli do praxe a funguje to skvelo už skoro druhý rok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off fridomf, 23.1.2014 o 9:56

A zase prešlo pár rokov a niektoré veci sa zmenili.Napr. že používanie elektronickej knihy návštev revíru ,je v súlade zo zákonom.Podeľte sa prosím so skúsenosťami,ak niekto používate tento spôsob evidencie.Láka ma to kvôli praktickosti,no neviem ako na to a či to nemá neaký pádny zádrheľ. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 27.11.2012 o 10:45

Frenky ak môže elektronicky fungovat banka urcite moze i kniha navstev reviru. Kto zaruci že papierovu knihu niekto nezoberie a nespáli ak mu bude nepohodlna? U elektronickej sa to stat nemôže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off frenky, 27.11.2012 o 10:36

Dobrý deň trošku som sa pozrel na elektronickú knihu na danom odkaze, pričom si osobne myslim, že je to dobrý napad, avšak vždy mi vŕta v hlave kto zaručí danému PZ, ktoré sa zaregistruje funkčnosť(hlavne mam na mysli padnutie servera + prípadne zrušenie stránky po určitom čase) Osobne tiež zdieľam stebov nazor (aby jednotlivé záznamy v nej boli zobrazované nie podľa času príchodu do revíru ale v poradí v akom boli zapísované). A ak tomu dobre rozumiem tak sa musim do elektronickej knihy zapísať dva krát???...Pri odchode do revíru a pri príchode domov????...Alebo sa to môže urobiť jednorazovo???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off stebo, 27.11.2012 o 7:22

Naše združenie používa tzv. Elektronickú knihu návštev poľovného revíru na odkaz už pár mesiacov. S jej používaním sme vcelku spokojní avšak navrhujem aby jednotlivé záznamy v nej boli zobrazované nie podľa času príchodu do revíru ale v poradí v akom boli zapísované - tak ako v klasickej papierovej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 23.8.2012 o 19:52

horarstevo tváriš sa ako by si tú knihu elektronicku vymyslel alebo nebodaj vyrobil :-DDD Som naozaj zvedavý či sa niekomu podarí elektronickú knihu návštev uviesť do praxe a kto bude prvý . Mne sa podarilo pred rokmi pripomienkovaním zrušiť komediálne povinné jarné sčítanie zveri za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani v tej naj groteske . Čuduj sa svete číta sa dodnes :-D Ja teda nechodím na túto humornú akciu ,ale číta sa aj bezomňa :-DDD Veľa poľovníkov sa však vyjadrilo ,že to bola pekná vec :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off horarstevo, 23.8.2012 o 19:47

OK, dalsia tema, v ktorej koncim. Mozete ju vymazat, ako zopar inych, kde chrobak truhlik vedel vsetko najlepsie.Pripadne otazky od zaujemcov o elektronicku knihu navstev odpoviem postou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 23.8.2012 o 19:27

horarstevo kde mám problém s knihou som popísal už dolu . V Nemecku knihu nemajú a poľujú bez potiaží . Keď ti niekto zavolá ráno budem tam a tam nepotrebuje to ešte do knihy ísť písať . Polovačka a rybačka majú veľa spoločného keď píšeš že potrebuješ vedieť či ti niekto na fleku nesedí . Vlastne iný prínos kniha návštev ani nemá . Preto v iných krajinách nepotrebujú žiadnu knihu ani poľovníci ani rybári . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off horarstevo, 23.8.2012 o 19:06

Edu. Precitaj si moj posledny prispevok. Pisem nieco o bezpecnosti? Iba ak to, ze ,,polovnik moze vystrelit na zver len vtedy, ak nikoho neohrozi,bla, bla,...Takze z hladiska bezpecnosti nema kniha navstev vyznam. Ale! Ak to u vas funguje tak, ze do jednej lokality sa prihlasi aj dalsi a dalsi (podla Teba aj 7) bez toho, aby kontaktovali toho pred sebou, tak inak ako mentalnou retardaciou to nazvat nemozem (admin by mi zmazal prispevok). Mate v reviri 4 knihy navstev...to subezne, alebo pre kazdu lokalitu inu? Posliedka. Jednoducho napisem pribliznu trasu.Niet ,,prijemnejsieho" pocitu, ako ked oproti Tebe (za Tebou) pirsuje niekto iny a navzajom sa o sebe dozviete, az ked jeden vystrelí :-)) Ak by sa tam po mne niekto prihlasil na posed, jednoducho mi zavola...,,rano budem tam a tam". de v riti mas zasa problem, Edu???Ryby. Preco porovnavas polovacku s rybackou? preco nie rovno so šachom? P.S.Teraz som si vsimol Tvoju novu profilovku....to ospravedlnuje Tvoje prispevky v posledned dobe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 23.8.2012 o 14:52

Jeger nepoznáš náš revír rozosmiať ťa môžem . Keď poľujem v horskej časti Bielych Karpát obyčajne idem strednou zvážnicou a vraciam sa hornou nazad alebo opačne . spodná má približne 6km aobsolvujem ju tak za 1,5 hodiny horná má asi 7km a absolvujem ju asi za 1,4hodiny .To znamená ,že ak vyrazím o piatej ráno kúsok po 8.00 som nazad pri aute ak nič neulovím .Následne zvolím či sa ešte prejdem ,alebo idem domov .Niekedy sa túlam i do 10.00 aj dlhšie. Či mi zver budú rušiť hubári ,lesníci,poľnohospodári , turisti , cyklisti atď neriešim .Môžu i poľovníci!Alebo PS. V takom prípade keby ma nechcel nikto rušiť nemohol by isť nikto do horskej časti kedže sa pohybujem od horneho konca až po dolný . Čo je uplný nezmyslel a kto ide poľovať posliedkou zase sa zapíše po mne a často sa stretneme na zvážniciach . Tj kniha neplní žiaden význam . Sedieť na posede ako panák ma veľmi nebaví . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 23.8.2012 o 14:36

stebo žiadne argumenty proti neexistujú . Jedniná vec je počítačová gramostnosť a to i dedkovia maju niekoho doma čo ich tam zapíše prípadne kolega . Výhoda by bola že všetci by mali stále prehlad o celmom dianí v revíri . Keby bola kniha dopolnená o všetko čo ti chodí poštou o aktuality nebolo by potrebné márniť čas na toľkých schôdzach . Držím palce nech sa to podarí . Samozrejme niekto môže mať strach že bude príliš sledovaný hospodárom alebo PS :-D To je fakt . To je další + pre digitálnu knihu návštev revíru . Ešte sa vrátim k tej nevyhnutnosti knihy návštev revíru . V Nemecku knihu návštev revíru nemajú a žijú spokojne bez knihy ako i mnohých iných krajinách . Nemyslím si že horšie ako u nás . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Jeger, 23.8.2012 o 14:31

Edko Edko, ja keď napíšem lokalitu do knihy návštev tak poľovnícky kolegovia vedia, že je to tam obsadené a vyberú si inú lokalitu, nebudeme sa predsa navzájom rušiť a plašiť si zver a tou 20 km posliedkou si ma fakt dostal:D:D:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off stebo, 23.8.2012 o 14:19

Ja ako hospodár vážne uvažujem o zavedení tejto knihy. Zrejme ako všade inde aj u nás sú jej zástancovia ale aj odporcovia. Asi tak pol na pol. Zaujímavé, že aj medzi mladšími kolegami som sa stretol s jednoznačným jej odmietnutím. Ďakujem 'horarstevo' za vyjadrenie názoru. Zbieram totiž argumenty, ktoré by mi pomohli presadiť jej používanie aj u nás. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 22.8.2012 o 20:46

horarstevo čo to plácaš za hlúposti o bezpečnosti ? akú bezpečnosť zaručuje kniha návštev revíru hubárom ,turistom a všetkým ostatným čo sa pohybujú po revíri ? To akože keď sa dočítam že je v revíri jožo a jano budem sa cítiť bezpečnejšie ,alebo oni už nebudú mnou ohrozovaný ? Či čo to ťápaš??? Všetci sa nezapisujú naraz preto aj tak nikto nevie kedy je kde kto . Keď chcem ísť poľovať do horskej časti musím prejsť 16km tam aby som si v knihe prečítal že tam niekto je napríklad 7 ľudí . No tak sa zapíšem a budem ôsmy aj tak ľudia čo sa zapísali predomnou nevedia že sa pohybujem tiež v horskej časti . Dozvedia sa to až pri odpisovaní z knihy . Keď idem na ryby a sedí mi niekto na fleku idem ďalej a nepotrebujem k tomu knihu návštev revíru . Ano elektronická kniha by bola stále on line pre hospodára ako i poľovnú stráž . Ten prehľad by bol naozaj veľký ako i pohodlie zapisovania sa . V revíri máme 4 knihy a stale treba niekam cestovať aby som mohol isť do revíru ktorý mám tiež revír pod oknom . Musím isť však kilometre do nejakej knihy sa zapísať . Obyčajne poľujem posliedkov kde najmä ráno prejdem po horách 10 či 20 kilometrov peši . Takže prd vie každý kde sa nachádzam ak tak vie že som v Bielych Karpatoch . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off horarstevo, 22.8.2012 o 19:18

Edu. Ty na niecom ficis, ci co?? Teraz by si zase rusil knihu navstev reviru.....preco??? Lebo je to komunisticky prezitok, ci na tom zaraba niekto blizky SPZ, ci preco? Mne zacina revir pred oknom, no predstav si polovnika, ktory sada do auta o druhej rano, aby na svitani sedel na posede a ups, na posede uz sedi kolega, pripadne si este navzajom nieco odplasia. O bezpecnosti ani nepisem, ved polovnik ma strielat len vtedy, ked...bla, bla,...U nas funguje elektronicka kniha a je to super, ziaden problem. A tvrdenie, ze mnohi su pocitacovo negramotní....taky nech zavola pocitacovo gramotnemu a poprosi ho! Alebo su u vas aj telefononegramotni?? Pre Teba je prezitkom asi vsetko pred "89. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 22.8.2012 o 15:16

stebo dve súbežné knihy nie sú možné podľa zákona . Kedže je medzi poľovníkmi veľa ľudí počítačovo negramotných skoré zavedenie nepredpokladám . Pred 17 rokmi by tiež nik nepredpokladal ,že každý človek bude mať mobil s foťákom ,kamerou ,budíkom ,kalkulačkou a všetkým čím telefon disponuje . Osobne by som knihu návštve revíru uplne zrušil podobne ako ju nemajú rybári nepotrebujú ju ani poľovníci . Je to iba prežitok . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off stebo, 22.8.2012 o 14:19

Používa niekto aktívne Knihu návštev poľovného revíru na odkaz ? Ak áno, aké s ňou máte skúsenosti? Používate ju súbežne s papierovou alebo sa spoliehate už iba na internetovú verziu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 25.4.2012 o 11:19

goret táto sranda by nas stala zhruba 9 centov miesto 50centovej plombe . Len som nejak nepostrehol k čomu by to bolo dobré ? Tiež mi unikla pointa na čo je dobrá tá plomba keď je polovník povinný pred manipuláciou zapísať do povolenky na lov čas i úlovok . Tak to funguje i pri love rýb a zatial neplombujú . Takže plomba je iba podvojné označovanie zveri . Ale po pravde vieme na čo je dobré to plombovanie z každého miliona € ktoré vysolia polovníci za plomby si niekto šupne 900 000 € do vrecka a ešte zostane 100 000 aj pre výrobcu . Takže všetci sme sú nakoniec spokojný . Komu by sa malilo že chobotnica SPZ je primalá vymyslí sa nejaká spk .Hneď máme dvojnásobnú byrokraciu!!! To je jedno že si oporuje v zakone či v stanovách spz i to že je protiústavná . Dôležité je aby pz uhradili šek ktorý im príde o ostatné prelievanie milionov do súkromných rúk sa postará partia vyvolených :-D všetci sa tomu smejeme ako cigáň holej riti :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off goret, 25.4.2012 o 8:12

Edu, mne by sa šikla elektornická evidencia úlovkov napr. odfotením úlovku s okamžitým zaslaním pozície a času do databázy bežiacej na serveri s webovým rozhraním. Dnešné mobily to hravo zvládnu. Vieš si predstaviť koľko by sme ušetrili za plomby ?? To, že by nás táto sranda s veľkou pravdepodobnosťou vyšla viac je druhá vec :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 25.4.2012 o 0:30

apple ja som za každú správnu zmenu ktorá bude správnym smerom ." Naša vec" to mi niečo hovorí :-D . Ja nenástojím o elektronickú knihu návštev revíru ani jej zavedenie do praxe teraz hneď . Iba debata o tom čo všetko dobré by priniesla a čo zlé . Osobne sa veľmi neangažujem a funkciám sa dosť vyhýbam . Mám skúšku z poľovníctva i ako poľovnícky hospodár na výbornú ,ale do výboru PZ som sa nikdy nehrnul .Vždy som si však svoj názor povedal . Našťastie som s našim PZ spokojný i s výborom . Naozaj je teraz ok . Odmietol som však účasť na zletoch či snemoch a zjazdoch a neviem presne ani popísať čo som to za delegáta mal byť kde :-D Ja by som nebol dobrý delegát . Priniesol by som náročné návrhy už len na počúvanie a nie to na splnenie !!! Nechám to zatial na samovývoj :-DDD . Samozrejme ak budem mať pocit ,že je niečo zlé vždy sa k tomu vyjadrím . To mám v krvi s tým nič neurobím . Velakrát sa mlčanie opláca . Človek by mal mať i svoju dôstojnosť a nemal by sa hrať na pštrosa . Treba sa za dobrú vec postaviť a zlo nazvať zlom i keby bolo treba znášať dôsledky . Tebe prajem vela síl a vytrvalosti . Máš môj obdiv ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off apple, 24.4.2012 o 20:52

vydrž, spravíme si svoju komoru a bude to! ak hovorím, že zatiaľ je tá písomná forma rešpektovaná, tak viem prečo. nie som odporcom el. knihy, no nie je to len našou vecou, ak ju zavedieme. ak el forma má byť rešpektovaná, musí mať garanciu. a tam vidím problém. nechce sa mi rozpisovať čo všetko prichádza do hry, no prípadná zmena zákona bude mať dopad napr do občianského, trestného a neviem akých zákonov. oni fičia na klasickom preukazovaní. je to široká problematika, preto vravím, že rozvíjajme to, diskutujme. a až sa podarí zadefinovať technické podmienky, ktoré budú rešpektovať štátne orgány, potom sa posunieme ďalej k realizácii. tu by som začal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 24.4.2012 o 19:15

apple a kto má garancie zabezpečenia tej papierovej knihy ? S tou elektronickou sa bude manipulovať naozaj ťažko . Nejde tam svojvolne niečo mazať . To všetko sa dá ošetriť . odkaz V tej papierovej sa mazať i trhať stranky ako i písať hlúposti alebo ju uplne zničiť dá veľmi ľahko. Tam to nie je nijako ošetrené . Je to na dôvere . Elektronickú knihu by som prirovnal k internetbankingu . Tiež malo veľa ľudí predsudky a ako si to pochvalujeme keď môžeme v noci či nedelu v klude zaplatiť bez straty drahocenného času ,previesť peniaze alebo nakúpiť v internetovom obchode s perfektným prehľadom obratov na 1 sekundu. Keď to postačuje pre takú ošemetnú vec akou sú financie pre zapísanie poľovníka by to určite stačilo . Povedzme si po pravde zase nejde o nejakú prísne tajnú operáciu v zápise kam ide poľovník . Všetky zápisi by boli on line .Nie je problém zachovať uplne celú historiu knihy . Prípadne pre papier majstrov na konci roka alebo raz mesačne vytlačiť v papierovej podobe a uchovať i digitálnu ako i papierovú podobu . Všetko sa dá keby sa chcelo nie je problém to uskutočniť . Okrem zápisu by popri knihe mohlo fachať kopec informácií ktoré by mohli spz do takto registrovanej knihy zasielať priamo . Tiež by sa videl plán chovu a lovu by bol prehladný a on line . Ešte i foto úlovkov by mohla obsahovať aby sa trofeje nezamienali .Stačila by jedna mms a je to vybavené rovno z mobilu pri kontrole hospodára. Tých riešení by bola celá škála . Mám však pocit ,že sa nechce ani nebude chcieť . Faktom je ,že mnohým by takáto on line kontrola vrcholne vadila a nevyhovovala . Osobne by som s tým nemal najmenší problém . Kto bude takúto knihu spravovať či každé pz alebo spk či spz prípadne lesný urad by sa tiež dalo rozhodnuť . Každopádne kostra je hotová odkaz nič zložité to nie je .Kto chce nech si vyskúša . Mne sa to pozdáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off apple, 24.4.2012 o 18:11

edu, tomuto rozumiem a nemám výhrady, no ver mi, že mám pár príkladov, keď kniha zachraňovala už obvineného. a vieš ako očtk a súdy prijímajú takéto zápisy? a manipulovať el. zápis? som pri PC cca od r.1986 ... to naozaj nie je až taký problém, keď o čosi ide. garancie zabezpečenosti má dnes kto? písomnosť je písomnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off Edu, 24.4.2012 o 17:52

Zneužiť elektronickú knihu návštev je oveľa zložitejšia operacia ako vytrhnuť list či zahodiť tú papierovú do ktorej môže z nejakých pohnutok dopísať ktokolvek čokolvek prípadne sa stratí . Keď idem na poľovačku do horskej časti nášho revíru preveziem sa 16 km tam a 16 nazad. Je dost nemilé prekvapenie keď sú tam už zapísaný viacerí členovia a tak som sa zopár krát otočil a len tak márnil čas i financie . Ak sú v pz dôchodci trpiaci fobiou z počítača či internetu z nejakých xenofobnych pohnutok môže ich do takejto knihy zapísať iný člen .Nevidím v tom problém . Každý sa prihlasi menom prípadne je možnosť zapísať sa sms . Mnohé veci by to ulahčilo . Hospodár ako i poľovná stráž by mala kedykolvek prehlad kto sa kde nachádza čo dnes nemá vôbec šancu v našom rozsiahlom revíri zistit skôr ako za 1 hodinu . Viem si predstaviť zápis z tepla domova a tiež odpísanie sa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off pandur1, 24.4.2012 o 16:08

hunter2, zákon nestanovuje v akej podobe má byť vedená kniha návštev, stanovuje len to čo má byť v nej uvedené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off spito270, 24.4.2012 o 15:50

tak tak som to myslel 3006sprg. Ako jediny a najvacsi problem vidim v tom, ze ti, ktori sa zapisu do tej elektronickej knihy nebudu vediet o tych, ktori budu zapisani v klasickej a naopak. To mi pred tym uniklo, takze ono to asi naozaj len take jednoduche nebude ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off apple, 24.4.2012 o 15:28

dovoľte i mne osobný názor. elktronická kniha je dobrá vec, praktická. mo je závislá. na elektrike, pokroku - t.j. formátoch spracovania, trvanlivosti... je veľa faktorov, ktoré nie sú veľmi potešujúce a garantujúce prípadné nezasahovanie. je aj lepšie riešenie: bez knihy. tam sme však ešte nedospeli. mne sa javí po širšom poznaní poľovníctva v právnej rovine písomná forma síce ako nepohodlná, ale najmenej spochybniteľná. verte mi, že v prípade problémov budete vďační práve za to, že je to na papieri. a u nás ,,dostať,, sa do maléru je bežné. myslím tým že ,,bol som dostaný do maléru,, - krivými obvineniami a pod. bavme sa o tom, ako by mala vyzerať jej el. forma, rozoberme to do detailov - aby sme boli pripravení, no vo vlastnom záujme netlačme na jej legalizáciu ako bežnú formu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off 3006sprg, 24.4.2012 o 15:16

spito to urcite myslel tak, ze maju revir rozdeleny na 2 casti a teda aj 2 knihy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off goret, 24.4.2012 o 15:14

spito, mám za to, že každá kniha môže byť len na samostatnú časť revíru, tzn. nemôže byť viac kníh na tú istú časť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

off spito270, 24.4.2012 o 14:44

pokial je mozne disponovat dvoma knihami v zdruzeni, tak ako to je u nas, nemal by byt problem zaviest aj tretiu, elektronicku. Myslim, ze vacsina by to privitala... Pretriasa sa to tu uz dlhsie, no stale sa nenasiel nikto kompetentny, co by sa tomu mohol venovat... Mate niekto poznatky o tom, ci uz taketo nieco je v niektorych statoch zavedene? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Elektronická Kniha návštev poľovného revíru (autor: cupko).

on Elo, 24.4.2012 o 10:54

Myšlienka je to určite dobrá a tiež sa mi to pozdáva. Určite by to ušetrilo kopu času a sprehľadnil by sa pohyb členov PZ v revíri. Ale... Má to zatiaľ - teda aspoň u nás veľké ALE, ako už písali iní predo mnou, tiež máme členov v dôchodkovom veku, ktorým PC, internet a mnohým žiaľ ani mobil nič nehovorí... Čo sa týka zákona o poľovníctve, zákon hovorí v §54 len všeobecne o knihe návštev revíru. Nie je tam striktne určené, že musí byť len v tlačenej forme. Ja si myslím, že by mohla byť aj v elektronickej forme. No zatiaľ je to na SK v mnohých PZ a PS len hudba budúcnosti. Žiaľ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 219 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM