Heming hunting
dnes je piatok,  10. máj 2024,  meniny má Viktória,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:15,  dnes západ slnka: 19:10
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lov, vnadenie a vábenie líšok - nie norovanie - diskusia

autor: off sniper100
pridané: 9.2.2010 13:17
Viem, že podobných tém tu zopár bolo no boli akosi opomenuté, preto by som chcel túto tému zosumarizovať. Takže žiadam o tipy, nápady, finty, návody a skúsenosti z praxe. Zaujíma ma všetko, nakoľko ma lov líšok naozaj chytil a chcem sa neustále zlepšovať. Takže kde a akým spôsobom lovíte, aké používate vábenie a nástroje na vábenie, akú zbraň a optiku, maskovanie, oblečenie, ako sa dá urobiť vnadisko a ako na ňom loviť. Ako na to reagujú líšky, aké je charakteristické správanie líšok a pod. Zaujíma ma proste každá zaujímavá skúsenoť či nápad využiteľný pri love líšky, čoho sa naopak vyvarovať a pod. Zaujíma ma však klasický lov na postrižke, alebo posliedke, nie kopanie či norovanie. Ďakujem a lovu zdar.
počet zobrazení: 101 327
počet hlasov: 8
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 6.1.2015 o 17:21

Podľa mojich skúseností to ihneď po ulovení neodhadneš. Aj veľký lišiak ktorí má hlavu ako vlčiak nemusí mať zlatú medailu. Veľkú úlohu tu zohráva veľkosť svalov lebky. Stalo sa mi viac krát že pri inak veľkom lišiakovi bola bodová hodnota iba na striebro. A naopak aj menší lišiak môže byť zlatý. Každopádne každá ulovená líška si zaslúži aby sme jej vzdali úctu úpravou trofeje, preparovaním lebky, vypracovaním kožušiny u lišiaka aj penisovej kostičky a to bez ohľadu na to či medailu dosiahne, alebo nie.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

komentáre

zoradiť
zobrazené 481-520 z 609 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Poacher, 16.12.2010 o 15:46

Tak ja by som sa nepohneval ani keby mi dosšiel nejaký čierny rytier ... ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pepies, 16.12.2010 o 14:56

Juraj22 má pravdu ale mne skorej vždy došli diviačiky ako líška ja to nahádžem do vopred vykopanej jamy a zahádžem haluzím a kameňmi a potom býva rachot.:o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 16.12.2010 o 14:08

skus rybacinu teraz idu sviatky predajcovia ryb maju strasne vela odpadu a su radi ked sa toho mozu zbavit.ja som zobral 60kg odpadu vnutornosti koze supiny proste vsetko co ostane.vyniesol som to na miesto a za 15 minut dosla liska.tahal som to vyse kilometra na spagate vo vreciach bolo to cerstve z toho dna takze to bolo tekute. vies si predstavit ked som rozrezal to vrece?sice ma skoro jeblo kym som to tam dotiahol potom snehu cez pole,ale myslim ze to stalo za to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gregory, 15.12.2010 o 23:46

Rinko, nie je zaco. Rad poradim, ked viem. Ja som bol dnes iba druhy krat na lisku. Po prvom neuspesnom pokuse sa mi dnes podarilo o 17:36 ulovit velkeho stareho lisiaka, prisiel mi od chrbta. Zretelne bolo vidiet ze ide po vetre na navnadu kde som dnes dal oskvarky nalozene vo valeriankach. Urobil mi obluk okolo posedu na 80-90m ked zasekol domieril som ho a po rane mi presiel 40m a ostal. Par lisiek som uz ulovil ale tento dnesny ulovok je najvacsi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.12.2010 o 20:56

K lovu líšok by som mal veľmi dobrú radu. Na lov každého druhu zveri sa pozerám ako zootechnik. Teda - zaujíma ma v prvom rade jeho vplyv nielen na početnosť daného druhu zveri, ale aj na jej genofond. V mnohých prípadoch je lov v nesprávnu dobu deštruktívny - spôsobuje degeneráciu. Je to hlavne u diviaka, srnca, líšky, sluky. U diviaka je to farebná mutácia, hmotnosť, vnímavosť na KMO, zvýšená natalita. U srnca - farebná mutácia, hmotnosť, vnímavosť na choroby a parazity, zvýšená natalita. U líšky - podobne, plus vnímavosť na besnotu a prašivinu, ako aj na iné choroby. U sluky - hmotnosť /od 235 gr. do 370/, dĺžka zobáka od 26 mm do 78. Našťastie sa konečne zakázal lov na jarnom ťahu, v hniezdnom období. Mala by sa vyrovnať, zrevitalizovať. Ale k líške. Zootechnicky je vhodné loviť ju len do konca roka, resp. do honcovania, kvapkovania, pretože lov v čase už pred kvapkovaním, tzv. subgametogenézou spôsobuje zvýšenú aktivitu, čo spúšťa reťazovú reakciu - zvýšený príjem potravy, zvýšenú kondíciu, zvýšenú plodnosť /telo líšky si "vyberie" z vaječníkov nie 4 - 6 vajíčok k zreniu, ale 8 - 15. Tie sa v maternici potom tiesnia a výsledok? Znížená hmotnosť mláďat a celková spomínaná devastácia genofondu. Výsledok je známy v celej Európe. Ale je známy aj fakt, že po dlhej a tuhej zime sa rodilo menej a väčších mláďat v jednom vrhu. Pevne verím, že aj plnohodnotnejších, vitálnejších/. Racionálne je preto - nechať líšky na pokoji pred párením a počas neho. Loviť gravidné a laktujúce líšky je zootechnicky už celkom neakceptovateľné. Už aj z etického dôvodu. Táto zima im preto praje - máme iné starosti. Auto mi spod snehu ani nevidno. Ale aj tak by som na líšky chodil iba do Silvestra. A potom až od 1.7. Pol roka mi musí stačiť na potrebný odlov tých 5 prírastkov. Zatiať toľko. Majte sa! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 15.12.2010 o 20:12

V prvej drogérii(domácich potrebách) do ktorej som vošiel.Dokonca u nás na dedine.To majú hoci kde.A stál ma tuším 3,90. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 15.12.2010 o 19:45

rinko: kde si kúpil ten termofor? a za koľko ak smiem vedieť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 15.12.2010 o 19:43

Ja by som sa chcel poďakovať gregorymu za radu.Včera som si bol kúpiť tú gumennú fľašu (termofor) a hneď som ju večer aj odskúšal.Vrelo všetkým odporúčam.Je to bomba a za pár korún.A to som ani nepoužil spacák,pretože nešušťavý nemám.Jednoducho som sa na posede vyzul,nohy s termoforom zabalil do hrubej deky a už len čakal.Po 4 hodinách som doma ešte teplú vodu vodu vylial z fľaše.Vonku na posede bola úplná pohoda a na dôvažok sa mi aj kunu podarilo uloviť.Líšky som vôbec nevidel a ani na vábenie nereagovali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 15.12.2010 o 7:54

Vidím Bundes že nezaháľaš, predpokladám, že brlohuješ v umelých norách väčšinou, alebo sa mýlim? Na vábničku som ešte tohto roku tiež neskúšal, ale chystám sa najbližšie, tak uvidíme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 14.12.2010 o 17:52

Na újedi mam střelené letos jen 3ři, norováním 17náct. Na vábení se mi zatím nepovedlo střelit žádnou, ale zkouším to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 13.12.2010 o 20:28

Aspoň u nás bol minulý týždeň zhruba od Pondelka do Štvrtku mimoriadne vhodný čas na ulovenie viacerých líšok. Oteplilo, bol odmäk a to bol neklamný signál na úspech po predchádzajúcich dňoch. Zver naviac cítila, že príde k zhoršeniu počasia a bohatej nádielke snehu. Líšky "behali" aj cez deň o "dušu". Ale aj inú zver, hlavne srnčie bolo vidieť vo zvýšenej miere takmer všade cez deň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 13.12.2010 o 18:52

Na vrešťadlo mi za posledné dve líščie vychádzky došli 3 líšky.Ani raz som sa nedostal k rane.Raz som sotva počuteľne škrabol nohou o podlahu posedu a líška bola fuč.Druhý krát bežala šprintom priamo pod posed po zavábení.No asi ma zbadala keď som už po nej ťahal puškou,v behu vytočila oblúk a tak vyšla z brokového dosahu.Tretí krát došla kmotra po oráčine trocha bokom a mysliac si že dôjde bližšie nechcel som po nej strieľať guľou.Neprišla a na ďalšie vábenie nereagovala.Ale aj újezdisko (och aký krásny liptovský výraz) už funguje.Rybie čaro zreje v pivnici na kotle.Zalial som ho vodou,snáď to bude skôr dobre smrdieť.Neviem či som dobre spravil.Tak uvidíme.Tento týždeň snáď vyskúšame ak nepomrzneme.:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 13.12.2010 o 14:38

tiež sa na ne chystám:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 13.12.2010 o 14:00

Petere - ešte mi povedz ako to z tej stránky objednávaš a čo stojí cca doprava? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 13.12.2010 o 13:55

Ahojte lovci líšok, veľmi sa teším obnove témy v tom správnom čase. Ako tu už ktosi spomínal aj ja registrujem nižšiu početnosť líščej populácie tento rok. V zime sa mi zatiaľ podarila iba jedna, aj to na náhodnej posliedke, kde to schytala ťažkým kalibrom a poloplášťom, dokonca pre potvrdenie pravidla o "tvrdosti líšky" sa to počas dohľadávky muselo ešte zopakovať, detaily radšej nebudem opisovať. Mimochodom vnadisko už mám pripravené no nestihol som ho cez víkend skontrolovať, tak až budem mať nejaký výsledok určite sa ozvem. Teším sa aj na Vaše ďalšie príspevky, zážitky a úspechy....:o) Čo sa týka odevu na postriežku určite thermo prádlo v správnych vrstvách a dobré topánky...:o) Aj tu som zvedavý na ďalšie zlepšováky v tejto oblasti...:) Verím, že nie som sám. Lovu zdar, líškam zmar ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 13.12.2010 o 10:17

No v sobotu som poctivo sedel, počasíčko takmer ideálne, ale líšky si to asi nemysleli, skoro bezvetrie, pomaly padajúci sneh, teplota -2°C až -3°C sedel som od ôsmej do polnoci, ale aktivita u nás asi bude pusunutá trochu skôr, pretože líška tam už predo mnou bola ... :-(, včera som sa chystal tiež, ale ke)d som bol z polovice oblečený, spustil sa dosť nepríjemný dážď s vetrom a keďže môj provizórny posedík nie je krytý, tak som to vzdal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 10.12.2010 o 22:41

chybil som :( zle nasadeny dalekohlad na brokovnici,co uz :D necham ich v stvrtek mam skusku to potom ju pojdem pozriet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 9.12.2010 o 19:29

keby si sa pohrabal na tej stranke nasiel by si tam aj vyhrievanu podzlozku pod zadok. maju tam vsetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gregory, 9.12.2010 o 17:51

Gabo, je to taka gumena flasa v tvare obdlznika a na vrchu ma srobovaci uzaver. Zmesti sa tam cca 1,5l vody. Ked odchdzam na lisku naplnim ju vriacou vodou a na posede v spacaku to perfektne hreje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 9.12.2010 o 9:53

Petere, ešte by to chcelo vyhrievanú podložku pod zadok, aby ružiaky nenachladli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 9.12.2010 o 9:50

Teda Cita, humorné, paráda, vysoko čítateľné. Za výchovu takej manželky by sa nemusel hanbiť ani Komenský... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabo2502, 8.12.2010 o 21:09

gregory, aku flašu s voodu použivaš????toto ma zaujima ved zima ide od noh ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 8.12.2010 o 20:27

pridam sa aj ja. ste tu rozoberali temu oblecenia na dlhe cakanie na lisku pocas mrazivych zimnych dni a noci. toto vyzera dobre. odkaz kamos si tu vestu kupil do prace. robia aj vyhrievane ponozky a vlozky do topanok. a samozrejme aj bundy. som to skusal a je to parada. vestu,ponozky a vlozky si zarucene kupujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 8.12.2010 o 20:01

Já ji sehnal na Moravě, ale nutno připomenout, že vhodné usměrňování je potřebné hned v začátcích vztahu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rinko, 8.12.2010 o 18:41

...ha,ha,ha cita.Perfektné.Kde sa dá kúpiť taká manželka ?:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gregory, 8.12.2010 o 1:37

Ja sa pri obliekani riadim zasadou, "viacej tensich vrstiev ako menej hrubsich" Max, aj mne sa smeju ked od terma cez natelniky az po pleteny sveter natiahnem na seba aj 10 vrstiev. Na nohy jednoznacne termo, teplaky, vojenske humusaky a presivane nohavice. No potom sa ja smejem ked chlapi po 3 hodinach utekeju z posedu a ja si este pekne sedim. Po otcovi som zdedil stary paperovy spacak co nosil kedysi pri ceresne a poviem Vam to je vec, hodnejsie ako dute vlakna. Este aj dnes sa pouzivaju take gumene flase do ktorych sa lieva horuca voda. Po prichode na posed sa v prvom rade vyzujem z topanok, skocim do spacaku a dolu pri nohy supnem tu flasu plnu horucej vody. Pri -10 flasa vydrzi hriat v pohode 5 hodin. Na hlavu natiahnem kuklu a baranicu z macky. Ja sa hambit nebudem, nech sa radsej zima hambi. Najhorsie je vyliezt zo spacaku a obut tie studene boty, brrrrrrr. Este maly dotaz: ako dlho nechavate lezat lisku po uloveni na snehu? Ja tak max. do 30 min a idem po nu aby sa nezaparila, zavesim na posed a sedim dalej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.12.2010 o 21:02

Cita, to jó, skvelé. Pred rokmi som zažil niečo podobné u skvelého priateľa so skvelou manželkou, ktorý mali starú usadlosť takmer pod horou. Ešte k lovu lišiek, ako to prevádzal istý môj nebohý priateľ. Pred vyše 20 rokmi som kupoval guľovničku ZKW 465 od istého v tom čase myslím 84 ročného poľovníka, ktorý toho zažil naozaj veľa a celý svoj život zasvätil poľovníctvu. Akosi som mu pravdepodobne „padol do oka“ asi aj preto, že sme veľmi často viedli tému hlavne o líškach a šelmách, ich love a chytaní a neskôr vždy chcel, aby som ho prišiel pozrieť, pochváliť sa... Stalo sa. Bol preslávený líškar na široko ďaľeko a dokázal uloviť za sezónu bežne 20-30 kusov líšok a podľa jeho vyjadrenia rekord mal 43 alebo 47 líšok. Mal aj „zlepšovák“ a bol pri love líšok vynaliezavý.. V rohu kuchyne pod stropom mal zvonec na akomsi kyvadle, či čo to bolo ( tam trávil večery pozeraním televízora) napojený špeciálne na akomsi tenkom lanku, ktoré viedlo von z domu na újeď a bolo myslím?? uviazané o návnadu, alebo nejak podobne ( už si to nepamätám a pri újedi som ani nebol, iba som vždy videl v kuchyni ten zvonec ). V priestore újede mal akýsi silný reflektor, napojený na spínač. Keď v kuchyni zvonec zazvonil a bola vonku tma, spínač rozsvietil reflektor pri újedi a po tomto strieľal. Bol veľmi dobrým strelcom a aj šikovným a dobrým človekom. Česť jeho pamiatke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cita, 7.12.2010 o 18:19

MAX2 zde píše něco o věku (trochu starší), tak i já se pokusím přispět radou jak nejlépe na lišky. Samozřejmostí je mít založenu újeď v přiměřené vzdálenosti od místa, kde budete čekat. Když zjistíte, že lišky chodí, lehnete si na pohovku před televizi a tuto sledujete. Před tím je ale nutno učinit jednu důležitou věc a to je vyštvat (vyduriť) manželku do patrového pokoje, kde tato při kávě sleduje přes zavřené okno "žhavý" prostor. Když přijde liška do přijatelné vzdálenosti, tak ji manželka (družka, přítelkyně...) střelí. Pokud je liška dál, takže si dáma není jista úspěšným výstřelem a má obavy z vašich následných komentářů, následuje poklepání kulovým nábojem na radiátor, které se perfektně přenese přes trubky ÚT k vám na gauč. Pak už jen musíte vyběhnout po schodech nahoru a zeptat se partnerky, kde že ta liška je. Správně vychovaná žena odpoví např. vpravo od smrku asi 10m a posunuje se vlevo. Mezi tím si adaptujete zrak na tmu (lovím na sněhu i bez měsíce), opatrně otevřete okno a lišku odborně kulí střelíte. Pak se chvilku nacháte od manželky obdivovat, jaký jste i v takové tmě dobrý střelec, až do doby, než žena zašeptá "támhle jde druhá". S tou uděláte to samé co s první, akorát už vás není potřeba na ni navádět, protože zrak už máte na tmu dostatečně adaptován. Pak už je jen potřeba obout gumáky a jít pro úlovek. Toto dělám výlučně sám, pouze v případě černé doporučuji pomoc manželky. Pak už může následovat zalehnutí do pelíšku. Správná žena, pokud nemáte jiné plány vám řekne, že bude ještě nějakou hodinku hlídat. Pak ale musíte počítat, že vás např. ve 3 ráno opatrně probudí se slovy "dělej je tam další". S tou se udělá totéž co s předchozími, ale pro tu se chodí až ráno, protože rozespalému člověku se do mrazu nechce. Jo, jo, lov lišek není žádná legrace a vyžaduje tvrdého lovce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off MAX2, 7.12.2010 o 17:26

Oblečenie ako Orol ( však s Orlíkom sme trochu starší), na nohy "hanterky" s vlnenou vložkou. Autfit na posede vylepšujem nohami zabalenými v deke a v "bundesveráckom" spacáku, ktorý som istého času kúpil. Mladí majú zo mňa srandu, komentujú moju výbavu otázkou, že či v batohu nosím obývačku, ale -15 žiadna temperatúra. Keď mladí vitririti zdrhajú zmznutí ako štolverky domov, ja sa usmievam a nedá mi pri najbližšom stretnutí utrúsiť otázočku, že čo ste tak skoro zmizli chlapci. Neviem čím to je. ale čím je väčšia zima, tým lepšie tie hrdzavé kmotry chodia. Najväčšia zima mi je keď vyleziem z teplého spacáku.Inak paráda. Možno úsmevné, ale teplúčko a pohoda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.12.2010 o 12:44

Na postriežku večer a noc gate jednoznačne“ prešiváky“ na traky so zadným zvýšeným pásom chrániacim obličky, resp. gate s pravou kožušinou, prípadne plyšom, pod to samozrejme dobrú termo bielizeň – spodky ( vrátane dlhších termo boxeriek ). Keď ponožky na postriežku ( nie na dlhodobé chodenie ), tak hrubé vlnené, resp. kvalitné termo ponožky. Boty najlepšie takéhoto typu odkaz a kabát s vyberateľnou, či odnímateľnou vložkou ( duté vlákno, kožušina a pod ) a kožušinovým límcom. Pod to samozrejme správne termo v správnom poradí funkčnosti ( obliekam dve vrstvy, jako kedy ) a flece bundu. Čapica najlepšie lesnícka ušanka ( dá sa stiahnuť v prípade potreby aj na uši ). Rukavice musia byť, „ploskačku“ nosím. Jeden pomaranč – mandarinku, alebo kúsok čokolády triež. A tiež netreba zabúdať na staré známe, že Pohraničiari v noci, aby lepšie videli, resp. mali lepší zrak, nikdy moc nejedli tesne před službou… ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 7.12.2010 o 9:24

No ja ľadvinový pás z mačky doma vyrobený a ručne štrikované vlnené ponožky z doma vyrobenej vlny, tie sú na nezaplatenie ... Domáca vzpruha samozrejme nesmie chýbať :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gregory, 7.12.2010 o 1:05

Zdar lisiaci, tak uz aj ja dnes konecne bol prvy krat pozriet na lisku. Zobral som si radsej WMRku, tu nie je tak daleko pocut. No aj tak som dosiel na prazdno, sice 17:15 mi prisla velka liska no na daleko a 5 min. po jej stope prisla aj druha. Bolo to cca 170m a ked je este len zaciatok tak som ich nechal tak, ved hadam pridu aj blizsie. Vnadisko je uz pekne usliapane tak uz nech len sneh vydrzi, ja davam granule pre psov s oskvarkami a beru celkom pekne. Navodov ako a cim krmit je tu pozehnane ale prezradte navod ako sa chranite pred chladom a mrazom. Vsetci dobre vieme ze na lisku treba cakat po tichu aj par hodin, tak co si obliekate, obuvate ake tepelne prostriedky pouzivate (okrem ploskacky ta je samozrejma). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 6.12.2010 o 13:26

No u mňa najprv pozberajú mäsko to je pravda, ale ke´d už nie je tak miznú granuly. U nás tohto roku je veľa líšok, asi najviac za posledných 5 rokov - Levicko. Tiež by som potreboval viac času, inak to nejde. Kruci len kde ho zohnať :-( ? Ja som chcel vyjsť v sobotu ale - 15°C ma odradilo a včera pre zmenu nebol až taký mráz ale fúkalo to tak že po necelej hodine som bol taký tuhý že som ledva zliezol z provizórneho posedu :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 6.12.2010 o 13:05

No, Poacher, ale granuly sa mi teda neosvedčili vôbec. Tie potvory sú u nás nejaké mlsné. Nosím si odpadky z mäsiarstva ( ak sa podarí ) a pokvapkám to tou rybinou. Návštevnosť podľa stôp dobrá. Ale poslednú dobu je líšok nejako menej, čomu som aj rád. Túto zimu ešte nič. Trikrát som síce líšku videl, ale bolo to ďaleko, takže nula bodov. Ale pravá sezóna ešte len začína. Keď je sniežik, konštelácia 1 -1 ( aspoň centimetrík snehu a mínus jeden pod nulou ) tak to mám rád. Som optimista. Chce to len pravideľnosť a čas. Len toho času keby bolo... . Potom vylepšíme skóre. Len tak na záver - dobre ste veru chlapci spravili, keď sa oživila téma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 6.12.2010 o 12:33

Dobre že sa téma oživila, to na naše líšky nemusím robiť žiadne "lektvary" lebo tie chodia na vnadisko aj tak pravidelne , ešte keby som tam aj ja tak mohol chodiť, tak by to bolo ideálne. By ma zaujímalo, aké máte pozorovania v návštevnosti líšok, keď tam také "fajnovoty" vyložíte a keď tam je len nejaká klasika granuly, mäsko a tak ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 6.12.2010 o 8:02

Valeriánky zoženieš v lekárni. Najlepšie sa mne ale osvedčil rybí elixír. Niekde som to myslím písal, že vnútornosti z rýb, alebo malé ryby posekané na kúsky nechám v pohári zo dva dni v kotolni a keď sa ma dcéra spýta, že aké pokusy to zase robím, tak je to pravé orechové. ( Smrdí to jak bolavá noha.) Okrem toho keď som tým vnadil, tak mi vnadisko rozrýpali diviaky tak, že na hrdzavé kmotry nezostalo. Chlapci ale pozor na ustanovenie § 61 zákona č. 274/2009 Z.z.o love zveri na vnadisku. Lov líšok na snehu je pre mňa osobitný zážitok. Máte pravdu, že líštičku na snehu je vidno aj keď nie je spln. Je to na diskusiu či dva dni pred a po splne majú v danom prípade odôvodnenie. Lebo v lete ani za splnu nie je taká viditeľnosť ako pri polovičnom mesiaci na snehu. Má to odôvodnenie v rovine etickej, aby sme zveri poskytli určitý čas pokoja. Inak je to rozhodnutie od stola a názor hospodára (ako uvádza gregory), ktorý v živote na líšku nebol. Ak ale máme na mysli reguláciu stavov líšok, ktorých je niekde viac ako zajacov a dnes je ich požehnane, tak je diskustabilné čo vlastne chceme a výnimka zo zákona, alebo primeraná zákonná úprava by bola snáď na mieste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.12.2010 o 22:39

Valeriány na líšky nepotrebuješ, to je skôr na "kočky", ale kde prídu "kočky", prídu aj líšky, to je pravda. Určite sa dá bez toho a možno ešte s väčším úspechom. Čo potrebuješ je hlavne chuť, výdrž, trpezlivosť a hlavne chcenie a verenie v úspech. Chodiť teraz čím najviac. Líška má dobrý, nepoškodený a vyzretý "kožuch" najvýraznejšie v mesiacoch XII a I. a preto želám Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 5.12.2010 o 20:44

No tak to je ťažko vysvetľovať keď raz dačo hospodár zakáže.To je tenký ľad.Je to škoda.Na snehu je perfektne vidno aj bez splnu líštičku.Valeriánske kvapky ako si môžem zohnať ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gregory, 5.12.2010 o 18:45

Tak tak. Treba ju ozivit, lebo uz aj mne lisky navstevuju vnadisko. Aj ja uz zohnal valerianske kvapky len este som ich nedaval. Len ma zaujma aj vec ako riesite tento problem: neviem ako inde ale mne lisky najlepsie chodia od 17hod do 21hod po tomto case je to uz len sporadicke a ked tam teraz (nie je spln) huknem brokom po liske iste ma hospodar zozerie aj s topankami ze to je uz viac ako hodku po zapade. Ako mu to vysvetlim ked on v zivote na lisku nebol??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rinko, 5.12.2010 o 17:17

Čo myslíš sniper.Najvyšší čas oživiť túto tému,alebo ešte lepšie začať praktizovať ponúknuté rady.Ja už som začal.Ešte tú rybaciu arómu kdesi zohnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 481-520 z 609 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM