Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lov, vnadenie a vábenie líšok - nie norovanie - diskusia

autor: off sniper100
pridané: 9.2.2010 13:17
Viem, že podobných tém tu zopár bolo no boli akosi opomenuté, preto by som chcel túto tému zosumarizovať. Takže žiadam o tipy, nápady, finty, návody a skúsenosti z praxe. Zaujíma ma všetko, nakoľko ma lov líšok naozaj chytil a chcem sa neustále zlepšovať. Takže kde a akým spôsobom lovíte, aké používate vábenie a nástroje na vábenie, akú zbraň a optiku, maskovanie, oblečenie, ako sa dá urobiť vnadisko a ako na ňom loviť. Ako na to reagujú líšky, aké je charakteristické správanie líšok a pod. Zaujíma ma proste každá zaujímavá skúsenoť či nápad využiteľný pri love líšky, čoho sa naopak vyvarovať a pod. Zaujíma ma však klasický lov na postrižke, alebo posliedke, nie kopanie či norovanie. Ďakujem a lovu zdar.
počet zobrazení: 101 176
počet hlasov: 8
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 6.1.2015 o 17:21

Podľa mojich skúseností to ihneď po ulovení neodhadneš. Aj veľký lišiak ktorí má hlavu ako vlčiak nemusí mať zlatú medailu. Veľkú úlohu tu zohráva veľkosť svalov lebky. Stalo sa mi viac krát že pri inak veľkom lišiakovi bola bodová hodnota iba na striebro. A naopak aj menší lišiak môže byť zlatý. Každopádne každá ulovená líška si zaslúži aby sme jej vzdali úctu úpravou trofeje, preparovaním lebky, vypracovaním kožušiny u lišiaka aj penisovej kostičky a to bez ohľadu na to či medailu dosiahne, alebo nie.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

komentáre

zoradiť
zobrazené 521-560 z 609 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off orol, 3.11.2010 o 13:52

Zvláštnu príťažlivosť to má pre mačkovité šelmy, ale kde prídu mačky, prídu zas líšky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gregory, 28.10.2010 o 23:21

Boli tu spomenute Valeriany. Reaguju na to aj lisky alebo len macky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 28.10.2010 o 22:45

JJó, nakládané kočičí mäso už bolo opisované a určite to funguje, že cita ( už to myslím opisoval ). V starých "poľovníckych archívoch" sa o tom človek dočíta... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Karlo, 28.10.2010 o 22:37

najlpšie je mačky, to líšky zbožnuju, videl som to na vlastné oči, dali sme skapaté jahna, bolo tam pomali dva týždne, potom sa picla mačka, odral som ju na ladvinák, a šup lu ku jahnaťu, dva hodiny a už si ju líška niesla preč, mali z toho pekné divadlo :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 28.10.2010 o 18:00

Líšky je vhodné začať vnadiť s predstihom, t.j. zhruba od začiatkov októbra, aby „vnadidlo“ našli a o ňom vedeli. S príchodom mrazov a snehu začínajú líšky výraznejšie navštevovať tieto miesta, pretože líška má vtedy väčší problém získať niečo pod zub. Vnadidlo treba urobiť na správnom mieste, čo je veľmi dôležité ( vietor, šum potoka ,príchod, dobrá viditeľnosť, tiene stromov či kríkov počas splnu, vzdialenosť streľby atď atď). Vnadidlo je dobré ešte kombinovať s vlečkami, kombinovať ďaľším zaveseným vnadidlom „vône “, natretím podrážok obuvi atď atď. Kadávre, vývrhy, zbytky údených rýb, vtáctvo, oškvarky, šípky, sušené hrušky, aj jablká, valeriána, pižmo. A trpezlivosť. P.s- s vábničkou nemám skúsenosť, vábim vťahovaním cez pery a na dlani. Čiže myška a plač zajaca. Ak sa to na to ovšem vôbec podobá:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter2010, 28.10.2010 o 17:12

my sme asi pred 2 tyzdnami zakopali pred posed vnutornosti z jalovice...liska to uz navstevuje...ale este sa nam na nu nepodarilo striahnut ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 28.10.2010 o 14:04

udená alebo surová ryba je dobrá ako vnadidlo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 26.10.2010 o 22:36

Matúš, kdesi bola rada, že treba pozbierať trus líšok z teritoriálnych oblastí aspoň za štvrť - pol kýbľa a potom to vysypeš na kopu ku vhodnej vzdialenosti posedu, resp. strielne. Keď to nájde prvá líška sa naserie, že jej chodia iné líšky do svojho vlastného teritória a začne pátrať a chodiť aj ona do „cudzieho“. Podobným spôsobom urobí ďalšia líška to isté, ako predchádzajúca a takto ich vlastne „roztočíš“ všetky v revíri. Budú behať a snoriť o dušu a Ty už len počkáš pri „vnadisku" a tiež budeš páliť „o dušu“ a možno Ti aj náboje pochybejú. Preto si zober aspoň dva – trikrát toľko patrónov, ako nosievaš :-))) Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gregory, 26.10.2010 o 21:31

Vnadenie lisok. -

Mozno tu uz taka tema bola... Tak, lisciari. Od kedy a cim vnadite kmotricky??? Mate skusenosti s vabnickou Nordik Predator???

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.8.2010 o 12:04

Spravidla celoplášťom a tak sa to aj na výuke učí... celoplášť na kožušinovú zver ( aby sa nepoškodila kožušina, resp. čím najmenej ) a na pernatú zver určenú na preparáciu. Ty si na výuke, keď sa to preberalo chýbal, alebo čo?:-)) Alebo si nedopatrením – preklepom si sa pri vyplňovaní profilu pomýlil? :-)) P.s- inak nie vždy sa tejto poučky treba pridŕžať, pretože napr. zbrane s najvyššou rýchlosťou strely v m/s narobia niekedy ešte väčšiu paseku pri použití celoplášťového streliva, ako poloplášťového ( nechce sa mi to vysvetľovať - je to na dlhšie). Ja som napr. lovil líšky Hornetom a výlučne len poloplášťovým strelivom, alebo brokom na blízku vzdialenosť. Kožušina nebola poškodená hádam nikdy a líšku som dlho nedohľadával, ak vôbec. Predsa ten poloplášť je poloplášť, líška je totiž pomerne dosť húževnatá na ranu, hlavne z malokalibrovky. Malorážkoví strelci to určite potvrdia :-)) P.s- inak pri hrubých kalibroch je samozrejme väčšinou doslova vhodné a nutné použiť celoplášťovú strelu, tá tak spravidla nepoškodzuje kožušinu a tiež nemá tak brutálne účinky, ako to niekedy vidíme aj na tejto stránke pri niektorých fotkách, keď je doslovne odtrhnutá končatina. V poľovníctve stále platí a platilo, že ísť na líšky so springfieldom, alebo ísť na raticovú zver s malorážkou nie je múdre a ani poľovnícke. P.s- všimol som si dnes ( 3.8. ), že už si si profil opravil z nepoľovníka na poľovníka. LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bavorak, 30.7.2010 o 10:25

cim sa striela liska celo ci poloplastom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pigi, 19.3.2010 o 18:13

odkaz ponúka perfektné vabnicky NORDIK PREDATOR, poznáte z nase ho polovníctva, Polovníctva a rybárstva. Uz mnozstvo spokojných vábicov. Z jednej vábnicky az 4 zvuky vábenia. v ponuke budú aj vnadidlá za rozumné ceny, práve sa testujú pred fotopascami.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ranto, 19.3.2010 o 7:22

Ďakujem za rady a odpovede. Orol ďakujem za návod ako si spraviť valeriánske kvapky. Ďakujem aj za varovanie pred užívaním aj keď nemám v úmysle dávkovať ich sebe. Skôr som mal na mysli ako ich využiť pri vnadení. Podľa uvedených rád predpokladám, že kvapky pokvapkám na návnadu , ktorú použijem na vnadisku a usušenú bylinu Valeriana oficinalis zavesím niekde na strom v blízkosti vnadiska vo výške nejakých dvoch metrov. Začnem aj s vnadením od začiatku septembra, aj keď u nás je problém, že veľkú časť návnady mi zoberú medvede kým nezaľahne. Ale vyskúšam to a hádam sa niečo ujde aj líškam.:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 18.3.2010 o 13:52

Haha, Sniper! Perfiš. Ale ryba je ryba a naviac vonia aj diviakom... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 18.3.2010 o 11:09

Valeriánske kvapky – liehovú tinktúru urobíš tak, že posekanú najlepšie čerstvú rastlinu zaleješ vo fľaštičke ( najlepšie hnedej ) 70-90% liehom ( ak nemáš, môžeš použiť aj 50% „domácu“ ) a za každodenného pretrepania necháš vylúhovať na svetle asi 10-14dní. Potom precedíš cez filtračný papier. Takýmto spôsobom sa robia liehové výťažky – základné tinktúry. Pokiaľ chceš užívať tinktúry vnútorne, pozor! Na dávkovanie!!! Základné tinktúry z istých bylín sa pre vnútorné užívanie ešte riedia!!! napr. tinktúra z lastovičníka väčšieho a pod. Treba poznať vzorec riedenia a prípravy, lebo človek si môže ľahko poškodiť zdravie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 18.3.2010 o 10:56

Ja som to zhrnul do jedného. Najlepšie by bolo urobiť to tak: na vnadisko položíme kúsky ryby a počkáme kým ich nezožerie túlavá mačka, následne mačku kvalitne prešpikujeme brokovnicou, do plastového vreca (najlepšie čiernej farby) pribalíme našpikovanú mačku a valeriánskej byliny, resp. valeriánske kvapky. Túto zmes jemne prelejeme rybárskou arómou podľa vlastného výberu. Vrece uzavrieme a zavesíme na tajné slnečné miesto. O pár dní vrece zvesíme a máme kvalitnú návnadu na líšky. Môže byť???...:o)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lumir, 18.3.2010 o 9:35

Jedna se o vytazek z rostliny kozliku lekarskeho.Bezne se pouziva v lidovem lecitelstvi slovensky nazev neznam.Extrakt se da normalne koupit v lekarnach.Drive pouzivany nazev byl baldrian.Navod na pouziti najdes v kazde starsi literature Mikula Lov zvere odstelem a odchytem Zalman Zaklady myslivosti atd.Lovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ranto, 18.3.2010 o 6:52

Dobrý deň páni. Môžete mi niekto napísať čo sú to tie valerianske kvapky, prípadne ako sa dajú pripraviť ? Alebo ako používať tú Valeriane oficinalis? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 18.3.2010 o 6:30

Sorry. Zase mi blbne klávesnica, alebo slepnem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 18.3.2010 o 6:27

Inak namiesto "valeriánskej byliny" som používal valeriánske kvapky. Neodpustím nikdy mačke v revíri. Ale vláčiť mačky so sebou a porcovať to doma, tak to už nemôžem. Dcéra by ma s tým vyhodila z domu. Keď mám zarobené v kotolni "rybie čaro" aj tak brble. To rybie čaro robím z rybieho odpadu, ktorý nechám pár dní v kotolni "uleôžať". Keď sa ma dcéra v kuchyni opýta, že aké pokusy zase robím, tak vtedy to má tú správnu arómu. Ale to sa radšej dekujem, aby som nedostal z domu výpoveď. Ale to s tými sekanými mačkami je už aj na môj žalúdok trochu priveľa. Jednoduchou keď strelím mačku, celú ju omotám drôtom pokvapkám valeriánkami pridrôtujem o kolík a hotovo. Len treba mačku dobre omotak okolo celého tela drôtom. Za nohy priviazať nestačí. Hneď líška mačku odhryzne a je v prachu. Vnadiská je dobre podľa mňa udržovať po celý rok. Líšky na ne spoľahlivo chodia. Tieto miesta poznajú a vždy sa nejaká opáli. Valeriánky mám s tým rybím smradom na boiles vo vaku, takže keď sa mačka natrafí... Rybina je ale po mojich skúsenostiach aj tak super naj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 17.3.2010 o 9:53

No to musí byť radosti potom otvoriť to "balenie"....:o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.3.2010 o 19:32

Áno, viem o čom píšeš:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 16.3.2010 o 19:28

Správně, valeriana oficinalis. Vedle bobřího stroje hlavní součást různých větřidel. Kozlík jsem zkoušel se zajímavými výsledky, které zde ale nebudu zveřejňovat. K bobřímu stroji jsem se dosud nedostal, ale někde jsem slyšel, nebo četl, že byl v Kanadě při lovu kožešin v poslední době zakázán. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.3.2010 o 18:49

cita, kozlík lekársky ( po našom myslím valeriána (oficinalis ) - jeho vôňa údajne priťahuje ako magnet mačkovité šelmy, konkrétne "kočky" určite! Ževraj tomu nevedia odolať - tak to nosím roky zafixované v hlave. Neskúšal som to ale nikdy, ale verím tomu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 16.3.2010 o 16:49

Stará známá věc - pácovaní kocouři. Vrstvu nadrobno posekané kočky, posypat kozlíkovýn práškem,zase vrstvu kočky atd. Po naplnění vhodné nádoby zavázat pergamenem a zakopat na pár dní do prasečího hnoje. Ze zkušenosti doporučuji kočku sekat přimraženou, nestříká to. Inovace pro dnešní dobu - když není hnůj stačí dát do tepla např. do kotelny. Nedoporučuji do ložnice pod peřinu, většinou by měla manželka nemístné připomínky. Dobré rady jsou v knize Myslivosť od J.V. Černého z roku 1885 - doporučuji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.3.2010 o 16:07

Sniper, ak myslíš to „kočičí maso“, potvrdzujem, naši starí otcovia o tom hovorievali (konkrétne aj môj otec). Mimo toho som narazil na tento poznatok ešte v starých časopisoch PaR zo 70- rokov. Osobne som to nikdy neskúšal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 16.3.2010 o 13:09

To si myslel vážne, alebo žartom???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ejwo, 10.3.2010 o 21:02

Jenom bych ještě doporučil. Vyborná věc na vnadění lišek je kočičí maso, je to pro lišky neodolatelná pochoutka. Tak na ně:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lisiak29, 9.3.2010 o 21:20

Korky davam1 :) a potom uz len ten sneh :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 8.3.2010 o 13:55

Korky, paráda. Pekne si to zhrnul. Vynikajúci návod. Takto nejako to robím aj ja. Len tú vzdialenosť volím ďlhšiu. Tak okolo 60 m, lebo lovím guľou. V zime celoplášťom so zbrúsenou špičkou. Má to lepší zastavovací účinok, ale nepoškodí kožusinu ako poloplášť. Zostanú len dve dierky. Väčšinou to zostáva na mieste "v ohni". Nuž, guľou ďalej dočiahneš. Gulobrok sa mi nejako neosvedčil. Alebo možno lepšie povedané tá guľovnica mi asi lepšie "sedí". Ale každý máme svoj spôsob lovu. Takže s tým, čo píšeš len súhlas. Každý, kto dodrží tie zásady, ktoré uvádzaš bude úspešný. Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 7.3.2010 o 21:19

Páni... veľmi dobré príspevky a určite v praxi vysoko využiteľné. Ďakujem. A verím, že určite zaujmú aj ostatných :o) Už kujem plány ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.3.2010 o 11:15

Veľmi dobre spracovaný príspevok. Je vidieť, že rozumieš líškam a ich lovu. Každému slovu z tvojho príspevku rozumiem – vyskúšal som to, resp. robím to tak :-)) pekne opisuješ aj to, kedy nová líška zaujme teritor. miesto po ulovenej líške (2-3týždne). K zakrmovaniu snáď len toľko, že kto nechce, resp. nemá možnosť zakrmovať po celý rok, mal by začať zakrmovať najneskoršie od druhej polovice septembra – STAČÍ ( líška to nájde, zapamätá si tieto miesta a v zime tam určite príde ( aj s rodinou ) – mám to odskúšané ). S výberom miesta vnadiska ( ako opisuješ ) tiež jednoznačne súhlasím – vlastne tak sa to aj učí pri love šeliem. Robil som to aj ja. Keďže občas experimentujem, urobil som si vnadisko aj na tichých miestach ( tam, kde líšku nič neruší ). Myslím, že na takýchto miestach je líška dôverčivejšia – pri prijímaní potravy ju nič neruší. Škvarky áno, tie chutia aj mne:-)) na štedrý deň, keď idem vyniesť raticovej, porozhadzujem aj líškam za dve-tri hrste škvariek. Robím tak už viac rokov :-))
Korky, s Tebou by som sa nebál ísť na líšku:-) LaL zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off korky, 6.3.2010 o 20:31

Lovu zdar chlapi
Chcem sa pripojit a odovzdat skusenosti s lovom lisok na vnadisku.nebudem pisat kolko som ich ulovil ale ti co ma poznaju vedia o com budem teras pisat.
1, vyber vhodneho miesta na vnadisko.Miesto musi byt v blizkosti rusivých miest a to potok-najlepsie pri vode kde zblnkoce-maly vodopadik , prudsi tok vody, hlavna cesta,zeleznicna trat,cerpacia stanica, fabrika.
2,v blizkosti vnadiska potrebujeme zhotovit sedacku-posed...ale takym sposobom ze zopar krat navstivime miesto predpokladaneho zhotovenia vnadiska.Musime kontrolovat vietor, prudenie vzduchu aj niekolko dni za sebou.Vnadisko zotrojit tak, aby vietor fukal od vnadiska k sedacke
3, sedacku (posed) zhotovit kvalitne na vyvisenom mieste (strom,stoziar, skala, mädza, stara budova, stoh) musi byt kvalitna, lebo tam, budeme travit vela casu cakanim.Najlepsie je ,ak zhotovime aj druiak na zbran , tak aby bola v smere strelby teda hlavnou k vnadisku:je to velmi výhodne ak strelec nemusi po prichode lisky manipulovat so zbranou, ale len pohodlne zdvihne ruky, uchopi zbran a zamieri. Ale musi byt aj volna v pripade ak liska prchadza len okolo vnadiska-rychle zamierenie, strelba
4,no a teras to podstatne -VNADISKO prikrmujeme pocas celeho roku.Pytate sa preco pocas celeho roku?? Liska po vrhnuti mladat vedie svoje ratolesti k potrave ktora je najlahsie pristupna.Mladata rastu a navstevuju vnadisko aj pocas leta, jesene. Najdu tam dobroty a tak len prvy sneh a uspech je zarecuney.Na vnadisko davame vsetko co zozenieme .Pred samotnym lovom zriadime takzvane pevne vnadisko. To je : uviazeme kosti, vnutornosti, koze tak, aby to lisky nemohli odtiahnut . To sluzi ako lakadlo .Potom potrebujeme aby sa liska zastala ( zabavila sa).Nato nam sluzi vnadenie vôkol hlavneho vnadiska a to tym sposobom ze nadrobno nakrajame oškvarky, dobrý je aj udeny syr, na drobno posekane ryby, granule pre psov. Ale škvarky su neskutocnym magnetom pre lisky. vseobecne aj pecene mäso. Zah hrst tychto posekanych dobrot rozhodime okolo hlavneho vnadiska, tak ako keby sme siali zrno. Lisky stravia viac casu hladanim malych kuskov, a tak sa zdrzuju na mieste dlhsie. Zvykaju si na okolie a stavaju sa menej plache.
5, Samotne vnadisko by malo byt 30 m od miesta cakania-sedacky.Predpoklad lovu brokovou zbranou(4,5 mm brok) Preco broky?
Vyhody: velka pravdepodobnost zasahu aj na tmavo pohybujuci sa bod pri vnadisku pri zhorsenej viditelnosti , velky sokovy ucinok a neznehodnotenie kozusiny.najlepsie sa hodi brokovnica s opitkou.
6, Samotny lov: prichod k sedacke (posedu) musi byt co natichsi a najkratsi. Nikdy nejdeme najprv k vnadisku a potom sadnut a cakat. Ak nahodou mame so sebou nieoc na vnadenie, pouzijeme to az pri odchode domov. Ak sa nam podari ulovit lisku a to si budte isty ze pri dodrzani tychto zasad to bude coby dub: Nechajte ju lezat na mieste a cakajte dalej. Samozrejmä aj mate chut a chcete este polovat . Ta strelena vam uz neujde a pridu dalsie.Ide o to , aby ste nezanechali pachove stopy. Nie je nic vynimocne strelit na zaciatku zimy, ked su lisky naucene chodit na vnadisko aj 2-3 za noc. Potom sa to samozrejmä zmeni , pretoze po odstreleni teritorialnych kusov nejaky cas trva kym teritorium obsadi ina liska alebo lisiak. Vecsinou to trva tak 2 tyzdne a mate tam znovu dalsie. To som vam tak zhruba napisal ako na tie nase kmotry (lisky) ale to nie je ani zdale vsetko. Existuje este vela sposobov ako na ne. len tak rpe zaujimavost najmäcsie afrodiziakum pre selmy je PIŽMO. Ved viete ma ho bobor , ondatra pizmova a ine. Je az neuveritelne co dokazali ansi stari otcovia vymysliet, aby s pristupnych materialov dokazali vyrobit pizmo a tak zat uspechy pri love seliem pomocou neho. Ale to je uz o niecom inom...
S POZDRAVOM LOVU ZDAR A PRESNU MUSKU. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off MAX2, 6.3.2010 o 18:13

Inak je to dobrý systém vnadenia po celý rok. Neviem presne či to bolo na týchto stránkach, alebo niekde inde, ale písal som o tomto vnadení. Stretol som sa s názorom, že vraj kŕmim líšky. Nie je to úplne tak. V prvom rade ide o vnadenie. ˇAj keby to bolo tak, je treba si uvedomiť, že stará líška nerobí v čase starostlivosti o mláďatá také škody, lebo má ľahšie prístupný zdroj potravy a nemusí loviť. Na vnadislo časom privedie aj mláďatá. Potom odlovím starú, mladé sa zdržujú v okolí a postupne odlovím celý vrh. Tiež sa mi podarilo za večer uloviť takto aj tri líšky. Zvyšok vrhu potom v ďalších dňoch. Toho odpadu je na dedine vždy dosť. Kamarát chodí celú zimu po zakálačkách, tak mám dobrý zdroj. Taktiež úhyn domácich zvierat sa takto dá účelne využiť. Len treba dávať pozor na hygienické a veterinárne predpisy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pepes33, 6.3.2010 o 12:42

Ja si na líšky vnadím po celý rok, všeličím živočíšnym, či už bálami z vývrhu, alebo vývrhom zo zabíjania domácich králikov, poprípade od kamaráta zháňavam bále z vietnamských prasiec, keď zabíja, v lete sme ich tam asi 9 strelili, za večer mi tam prišli aj 3, stará a dve mladé. A to by bol môj názor... kŕmime si to na takých 40 metrov pred posedom, akurát na 4,5 mm brok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 6.3.2010 o 8:32

Pre mňa, ako som už niekde napísal, začína poľovačka pri -1,1. Mínus Jeden pod nulou a aspoň centimetrík snehu. Ža bývalého hospodára sa zimný lov líšok nepočítal. Že iba v čase vyvádzania mláďat malej a srnčej zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.3.2010 o 11:16

Na začiatku som to neuviedol a neskoršie som to nechcel opravovať. Vlastním PL a ZP a ulovil som niekoľko desiatok líšok. V zimných mesiacoch a na snehu je to jedna z najkrajších poľovačiek. Líška je rovnocenný súper poľovníkovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off korky, 4.3.2010 o 20:23

Orol ako je to možne že chlap s takimi skusenostami z lovom lišok nieje polovnik ,či je tam niekde chyba .včera som pisal o love lišok na vnadisku a nepridalo mi moj prispevok niekedy to napišem znovu som rad že aj starši chlapi prispievaju a netaja ako na kmotričky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.3.2010 o 19:29

Korky a bundes - pochvala - tak sa to správne má:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 4.3.2010 o 19:14

Likvidaci i prašivých lišek, řeším jednorázovými rukavicemi, igelitovým pytlem a odvozem na veterinu. Na konci roku se můžu těšit na zástřelné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 521-560 z 609 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov