Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

SPZ, Slovenská poľovnícka komora - diskusia

autor: off vlavar
pridané: 12.11.2009 16:12

Je ohrozená existencia SPZ vznikom SPK?

počet zobrazení: 92 385
počet hlasov: 4

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 27.2.2016 o 15:21

Zdravím priatelia, v dnešnom denníku SME je článok o poľovníctve. Nedá mi nereagovať na stanoviská.P.Šuba, prepáčte, že to píšem sem, ale určite to čítate, možno aj prispievate.Vy máte v poslednej dobe smolu,či je to už výzva na odstrel vlkov, určite dobre myslená, obráti sa to proti Vám.Zastupovanie "maďarských poľovníkov" zo Slovenska, zase nejaký maďarský novinár sa chcel ukázať, no smola.Ale to čo zase teraz, no musim reagovať. Vy ako riaditeľ SPK nepoznáte par.5, čl.1..fyzické a právnické osoby?? je SPK profesná komora??? odkedy?? no Vy máte prácu a komore ako profesionál, z našich členských príspevkov..to, že to má SPK v stanovách?Tuším to už chcete meniť???r.2003 petícia..viete o čom bola?? asi nie, určite nie o žiadnej komore..aj ja som ju podpísal, aj celá moja rodina, aj chlapi v krčme..aj ženy z kostola...no ešte ste nebol riaditeľom..tak tu nepíšte hlúposti..náklady na SPK..asi pred tromi rokmi ste v denníku Pravda tvrdil, že komora potrebuje na svoju činnosť cca 150 000 eur, pred dvomi rokmi p.Lebocký, jeden večer v telke cca 350 000, na druhý deň to bolo vyše miliona, teraz zase vy 535 000 eur..Páni Vy si robite z nás srandy, vy ako riaditeľ SPK nás neviete presne informovať???P.Šuba vyzývam Vás odstúpte....čo najskôr, protestujem, aby ste bol za takúto prácu odmeňovaný aj z mojich členských príspevkov...A na záver, my chceme anarchiu???My máme návrhy na riešenia, na zmeny, pre 60 000 poľovníkov, ktorí musia prispievať do SPK.Len nikoho v SPK to nezaujíma....TOTO je ANARCHIA ČO TU PREDVÁDZATE ....teraz som si uvedomil, že asi máte toho veľa..riaditeľ SPK, SPZ, preto sa občas na hlavičke SPZ podpisujete ako riaditeľ SPK, podnikateľ v poľnohospodárstve ako SHR, majiteľ a prevádzkovateľ penziónu, zástupca poľovníkov v rôznych medzinárodných organizáciach, služobné zahraničné cesty, poľovačky..no skutočne v dobrom, seriózne, nie je toho trochu veľa??? A na záver, kedy už budú za SPK dávať aj nejaké stanoviská oficiálny zástupcovia..prezident, viceprezidenti??čo tak napr. p.Supeková, čo to vlastne robí v SPK??? A nie úradník, ktorý to nezvláda...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 50

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 726 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hubert2012, 15.4.2021 o 22:18

Reakcia na príspevok od premvadasz, 15.4.2021 o 22:01 :
Ak myslíte Maďarsko, tam je poľovný hospodár zo zákona zamestnaný, je v komore. Robí to ako profesiu, podľa ich zákona. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 15.4.2021 o 22:01

U nasich juznych susedov tusim 2002 zrusili povinne clenstvo v komore a 2017 zaviedli opat povinne clenstvo , mudry clovek sa uci na chybach druhych..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 15.4.2021 o 21:53

Priatelia poľovníci, veľa si diskutuje o novele zákona, ktorú zablokoval poslanec Karahuta a p.Kollár. Čo mala riešiť- zrušenie povinného členstva v SPk pre fyzické a právnické osoby, vykonávajúce výkon práva poľovníctva. Zrušenie riešenia disciplinárnych priestupkov pre SPK, mal ich riešiť OU so zástupcom PO, ktorej je poľovník členom. Povinné strelby v zákone, v réžií PO, alebo PZ, možnosť spolupráce aj s komorou. Podmienka na vydanie povolenky preukázanie, že poľovník streľby absolvoval a splnil limit. Poľovné lístky zatiaľ SPK, možnosť doživotného PL bez obmedzenia veku, jednotný poplatok stanovený ministerstvom 10 EUR za úkon. Je tu niečo čo likviduje organizované poľovníctvo? Ostatné úlohy pre SPK zostávajú, chov. prehliadky a pod. Novela mala platiť od 1.1.2021, ale jej podanie do parlamentu blokoval p.Karahuta, čím zabezpečil, že sme do SPK dali do konca marca cca 2,4 mil EUR. Na FB sa mu SPK páči. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 15.4.2021 o 20:56

myslel som to tak, že doteraz sa robili zákony o nás bez nás, hlavne ten posledný. A kto podla Teba chce rozbiť poľovníctvo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 15.4.2021 o 20:45

Reakcia na príspevok od 650525, 15.4.2021 o 19:20 :
kolega, vieš koľko je na slovensku PO? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 15.4.2021 o 20:18

650525 - Pripomienky k zákonom priamo na portály môžu podávať aj bežní poľovníci . Rovnako môžu tiež kontrolovať kto a akú pripomienku dal .Tak napríklad takto chceli naši zástupcovia pod hlavičkou ministerstva poľnohospodárstva spríjemniť život svojej členskej základni cit.: MPRVSR (Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky) Čl. I bod 101 (§ 38 ods. 1) V znení § 38 ods. 1 žiadame za slová "predložiť zbraň na jej overenie autorizovanej osobe,3) ak" vložiť slová "policajný útvar pri kontrole zistil, že od posledného overenia uplynula lehota 10 rokov pri krátkej guľovej zbrani, 15 rokov pri dlhej brokovej zbrani a 20 rokov pri dlhej guľovej zbrani alebo kombinovanej zbrani, alebo". Túto pripomienku považujeme za zásadnú. Odôvodnenie: Zrušenie povinnosti overovania technickej spôsobilosti zbraní, ktoré sa udialo v minulosti, môže z dlhodobého hľadiska ohroziť nielen zdravie a bezpečnosť používateľa zbrane, ale aj znemožnenie odhalenia nedovolených úprav strelných zbraní, ktoré môžu byť použité na trestnú činnosť. Zásadná pripomienka Odoslaná 17.12.2018 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 15.4.2021 o 19:20

Písal by som no je nevhodná doba, nemám silu, lebo myslím na niečo iné a nerád by som sa niekoho dotkol.Jedna vec ma máta : Kto je vlastne tvorca nového poľovníckeho zákona a kto tam sedí za SPZ, SPK a ostatné organizácie. Veľa poľovníkov si kladie otázku. Prečo títo poľovníci(ľudia) sa snažia rozbíjať poľovníctvo? Kolega hovoril- Skupina členov SPZ pod rúškom zmeny vytvorilo SPK a vyvolalo chaos v poľovníctve. Podľa neho disciplína bola voľakedy lepšia ako je teraz.Príprava zákona je dlhodobá a nie niekto , niečo o nás. Pár ľudí si sadne napíše nový zákon a členská základňa má držať ústa. Myslíte si , že len zástupcovia okresných OPK sa majú vyjadrovať k novému zákonu a písať pripomienky. Túto možnosť by mali mať aj ostatný členovia.Berieme poľovníctvo ako koníček je to náš relax a dobrá partia je veľa.Dobré vzťahy vzájomné rešpektovanie jeden druhého. Tento koníček nás stojí veľa času,financií no baví nás to a chceme to robiť ďalej. Tí čo majú snahu vyvolávať veľké zmeny a rozvracať poľovníctvo nech sa realizujú za svoje a vo svojom! Sme rôzny poľovníci treba sa rešpektovať , počúvať jeden druhého, nájsť spoločnú reč a prispieť tak k zmene čo uspokojí väčšie percento členov. Vážim si prácu každého čo robí niečo pre poľovníctvo. Všetkým prajem veľa zdravia pohodu a LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 15.4.2021 o 17:49

Co chceme peticiou zachranovat?..tento sucasny stav?toto nase polovnictvo?..Ked sa 80% nevie dockat vynimiek,aby od maja mohli hlusit jeleniu zver?..a to len na konci feb.prestali.. Falosna solidarita s pytliakmi v nasich radoch? Ze si drviva väcsina stale predstavuje polovnictvo zadarmo?? .Vsetci nasi odporcovia a piciaci ochranari sa inak musia rehotat ako sa potapame. ozaj..pičiaci nie je s Y ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 15.4.2021 o 16:16

Reakcia na príspevok od lanus, 15.4.2021 o 13:40 :
dobre ,budem kričať ale proti komu ,vravíš že proti starej garnitúre ,to je Lebocký a spol to znamená SPK tak si to mysle? ,pretože o žiadnej inej starej garnitúre neviem a o to v tej petícii predsa nešlo! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 15.4.2021 o 13:40

Lubenko - Jeden hlas nestačí !!! Musí sa ozývať celá svorka !!! V opačnom prípade ten jeden hlas bude na výstrahu umlčaný a tým sa posilní postavenie starej garnitúry . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 15.4.2021 o 13:21

Reakcia na príspevok od lanus, 15.4.2021 o 11:27 :
môžem sa ta opýtať ako dlho je tu SPK a ako dlho vieš že sme tam takých posielali a kedy si zmenil názor že je to špatne ,pretože pokiaľ ja viem že už tu o tom nebohý p.Pavlorek alias Papo, pozdravujem ho tam hore do večných lovišť viedo rozsiahlé diskusie a jeho hlas nebol vyslišen ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 15.4.2021 o 11:27

Lubenko - No predsa toho kto držal hubu a krok a tlieskal súčasnej zostave . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 15.4.2021 o 11:21

Reakcia na príspevok od lanus, 15.4.2021 o 8:26 :
a doteraz sme tam posielali koho? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 15.4.2021 o 9:08

Reakcia na príspevok od hubert2012, 15.4.2021 o 8:08 :
Hubert, všimol som si, že operuješ aj na FB, tak si tam ráč všimnúť, čo o petícii napísal ortodoxný ochranár, ktorý sa skrz svoje extra ambície dal aj na politiku. Erik Baláž. Fakt je vtipné, že práve on vytýka petícii politický rozmer. On, ktorý je schopný sa spojiť aj s čertom-diablom. Skús si uvedomiť, kto všetko chce ťažiť z vášho odporu voči jednotnej poľovníckej samospráve a o čo mu a jemu podobným ide. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on lanus, 15.4.2021 o 8:26

Lubenko - Za kvalitný výber pokladám,že tam bude poslaný delegát ktorý má náležité odborné vedomosti ,širokú podporu členskej základne ako aj snahu a schopnosť svoje názory i tých ktorých zastupuje , prezentovať a presadzovať !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 15.4.2021 o 8:08

A nás obviňujú že chceme rozbiť organizované poľovníctvo, chceme zrušiť organizovanú mafiu komorového komunistického typu. Je tu veľa poľovníkov, ktorí vedia ako fungovalo poľovníctvo pred vznikom SPK, bolo to zlé? Poľovníci, ktorí robili skúšky už v komore sú naočkovaný, ako keby tu bola komora 100 rokov, Gen, Červíček sa musí v hrobe obracať, keď si ho vedenie SPK berie do papule. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 15.4.2021 o 8:02

Reakcia na príspevok od lanus, 15.4.2021 o 7:46 :
Lanus čo si predstavuješ pod pojmom kvalitný výber účastníkov snemu ,v príspevku si napísal že poľovníci patria medzi odbornú verejnosť, či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 15.4.2021 o 8:01

Goret, tvoja požiadavka je teoreticky správna, ale nereálna. Petícia neukázala, že poľovníci chcú povinné členstvo v komore, celá petícia bola zavádzajúca. Podpisovalo sa priti Matovičovi, Sulíkovi, Mičovskému. A nový zákon ani ešte nešiel do pripomienkového konania, takže včera tárali hlúposti. A stále vyčítame ministrovi, že zákon na ministerstve stále pripravujú ludia naviazaný na SPK. Takže nedajú tam nič proti SPK, aj celá komisia je v rukách komory.A úbohé argumenty Puškáča, aby mali kde poľovníci polovať? Nech povie kde všade poluje, nech sa prihlásia poľovníci ktorým jeho politika zobrala revír.Koľko vyrobila za posledné roky komora nových poľovníkov? To že nemajú možnosť polovať neriešia, hlavne že platia do SPZ a SPK. 10 rokov polovali bossovia poľovníctva v Zádielskej doline za peniaze členov SPZ, ale to poľovníkom nevadí, 650 EUR na rok za 2800 ha lukratívneho revíru, máme zmluvu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on lanus, 15.4.2021 o 7:59

goret - Novinári patria medzi laickú verejnosť a preto dávajú naivné otázky ! Poľovníci by však mali patriť medzi odbornú verejnosť a preto teraz keď sa vyriešila otázka čo chcú zachovať tak je najvyšší čas poriešiť čoho a koho sa chcú zbaviť !!! Jediná zákonná cesta naplnenia tejto ambície je kvalitný výber delegátov snemu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off hubert2012, 15.4.2021 o 7:14

Reakcia na príspevok od goret, 15.4.2021 o 6:27 :
Dobré ráno, ja by som sa skôr spýtal, že čo je hlavným dôvodom povinného členstva, tam patrí tá veta chamtivosť a papalášske maniere funkcionárov SPK, napr. plat. riaditeľa na úrovni ministra. Včera Puškáč klamal v priamom prenose, keď tvrdil, že prostriedky, ktoré vyberie SPK sa vracajú do poľovníctva. všetko "prežerú" poslali nám materiály, ktoré sme pýtali, nie všetko, ale postupne to budeme zverejňovať. Som zvedavý ako budú poľovníci reagovať. Je smutné, že poľovníkom nevadí, že niekto si tu spraví zákon, ako mu to vyhovuje, my mu musíme platiť a nikto sa nepýta, čo sa robí s našími peniazmi. A keď sa na to pýtame a vidíme, že je to zlé, tak zrazu nás obviňujú z rozbíjania organizovaného poľovníctva. Lebocký mi v minulosti napísal, keď sme sa pýtali na zmluvy na prenájom aut, tak vraj ich schválilo prezídium a ich spochybňovanie sa dá charakterizovať ako činnosť proti záujmom komory, za čo ma môžu vylúčiť. Ani nám ich neukázal, Spochybniť môžme niečo, čo si najskôr preštudujeme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off goret, 15.4.2021 o 6:27

Reakcia na príspevok od lanus, 14.4.2021 o 21:07 :
Obávam sa, že na to nemajú vlastný názor ani novinári z tlačovky, keďže žiadna extra senzácia sa nekoná. Tie ich otázky boli fakt úbohé a žiadny sa nedokázal opýtať, prečo toto celé vzniklo? Prečo sa niekomu v komore nepáči a či je skutočne hlavným dôvodom požiadavky dobrovoľného členstva chamtivosť a papalášske maniere zbohatlíkov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on lanus, 14.4.2021 o 21:07

goret - To si nemal napísať; ja som chcel aby si tú skutočnosť každý dôkladne prečítal i vypočul čo je v odkaze,( kde je to uvedené) a spravil si na vec vlastný názor !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.4.2021 o 18:36

Reakcia na príspevok od lanus, 14.4.2021 o 18:03 :
v súčasnosti pripravená novelizácia zákona o poľovníctve je zablokovaná a ani nebude v parlamente prejednávaná ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 6.3.2021 o 22:00

Reakcia na príspevok od hubert2012, 5.3.2021 o 11:56 :
...zas idete mimo tému, KMO nemá nič spoločné s SPZ a SPK........už sa budem opakovať QUOD LICET LOVI, NON LICET BOVI, žiaľ je nás viac ako 60.000 a ticho šúchame nohami, ba niektorí ešte aj kolaborujeme a podpisujeme sofistikované petície za ich záchranu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miso243, 5.3.2021 o 19:56

Pokiaľ viem je to normálny postup aj u nás. V prvom období sa zakáže lov a zbierajú sa zdochliny. Po čase sa povolí lov, ale všetky kusy idú rovno do kafilérky - vzorky sa berú(mandle). Až keď sa prestanú objavovať pozitívne kusy, povolí sa bežný režim s uchovávaním do vyhodnotenia vzoriek. Na margo vyvrhovania v revíry. Zakázané je vyvrhovať mimo miesta na to určeného - to miesto je pri chladiacom zariadení. Aj tam má byť zabezpečené zachytávanie telových tekutín. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 5.3.2021 o 19:34

Pre Maďarov je samozrejme výhodnejšie spáliť diviaky ako ošípané z vlastných chovov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off premvadasz, 5.3.2021 o 16:44

Hekler Maďarsko 2020 SPZ, Slovenská poľovnícka komora - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 5.3.2021 o 16:42

Reakcia na príspevok od Hekler, 5.3.2021 o 12:07 :
Hekler vsetko urcite nie ale osobne som za zucastnil par akcii kde vsetko islo do kontajnera a nasledne do spalovne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 5.3.2021 o 12:07

Reakcia na príspevok od Jager68, 4.3.2021 o 21:51 :
tak to je riadna sprostosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 5.3.2021 o 11:56

Som slobodný človek, tento príspevok nie je reakcia na pár blbcov tu na fóre. Vyjadrujem iba svoj názor, na to má každý právo a aj to rešpektujem. Pýtam sa, akým právom nám tu nejaká záujmová skupina, ktorá si sprivatizovala poľovníctvo zneužitím politickej moci vnucuje svoj názor , ako tu má fungovať naše poľovníctvo? Kto im dal na to mandát? Nikto, iba túžba po moci a peniazoch, nič iné. Prezident Lebocký nás obviňuje, že sme sa spojili s pravicovými stranami on, ktorý bol poslušným lokajom Fica a teraz je asi v druhom Smere. my sme oslovili všetkých, aj Smer, ale kašlali na nás. P.Lebocký, my sme sa neobjímali so žiadnym predstaviteľom politickej strany, to Vy nemôžte povedať. V Dvoroch nad Žitavou ste demoštrovali svoj vzťak k tej zločineckej strane veľkým objatím súdruha Fica. Stál som cca 5 m od Vás, iba toľko. Sme 30 rokov po revolúcií, máme absolútne právo sa rozhodnúť ako budeme riešiť poľovníctvo. Musí platiť zákon, ale prospešný pre všetkých, nie iba pre Vás. A či budeme členmi nejakej zastrešujúcej organizácie, to sa musí rozhodnúť každý sám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off laco11, 5.3.2021 o 9:15

Reakcia na príspevok od dede, 5.3.2021 o 7:18 :
...áno, doj...li čo sa dalo, ale svoju vinu si nesieme všetci. Ja som mohol ako predseda spoločnosti si presadiť svoju účasť na snemoch SPK či ako sa to volalo, ignoroval som to a teraz ani nemám moc právo nadávať. Z uvedeného dôvodu len poukazujem na do neba volajúce nezmysly produkujúce ústredím SPK. A existuje ešte vôbec vrcholový manažment SPK alebo sú tu už iba všetkými poľovníkmi dobre platení úradníci pelešiaci sa v objekte SPZ? Z obsahov reakcií niektorých diskutujúcich však mám pocit, že to nemá zmysel, ako by som do tejto reality ani nepatril. Neviem či nerezignujem, ticho budem šúchať nohami a "tešiť" sa z "geniality" novej všetko vediacej nastupujúcej generácie a budem "vďačným, dobrovoľne platiacim" poľovníčkom... Vďaka Bohu za aké také zdravie, štátu za penziu a SPK za poľovnícky lístok, že ním ešte vôbec môžem zostať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off goret, 5.3.2021 o 8:57

Reakcia na príspevok od hubert2012, 4.3.2021 o 21:02 :
ZPO Hubert pohŕda jednotou. Ich členovia i celej APOS sú si rovní. Majú tam však akýsi Zbor zakladateľov a títo zakladatelia majú preukázateľné tendencie (viď ich stanovy) byť rovnejšími, než ostatní. Pripomína vám to niečo? Mne Orwellovu Zvieraciu farmu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 5.3.2021 o 7:18

Reakcia na príspevok od hubert2012, 4.3.2021 o 21:02 :
Hubert - tak budú vydané aj ,, čierne knyhy ,, za jednotlivé roky alebo to bude amblok jedna ? Čo tu zase trepete o kominustoch, po roku 1989 sa tu striedajú vlády a doje..li čo sa dá ! Keby to neboli doj..li tak ste nie tu ani Vy revolucionár... P.S. kandidát KSČ ani členom KSČ som nebol !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 4.3.2021 o 21:51

Reakcia na príspevok od Hekler, 4.3.2021 o 10:40 :
V Madarsku to riesia systemom vsetko do kontajnera a do kafilerie. kazdy diviak. ziadne vzorky. Kazdy kus do ohna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 4.3.2021 o 21:02

Zdravím priatelia poľovníci, chodím sem menej, riešime iné veci. Diskutujete, dobre robíte. Požiadali sme vedenie SPK o informácie o činnosti za posledných 5 rokov. Budeme žiadať doplnenie a vysvetlenie, no budú sa Vám vlasy stavať na hlave ako funguje vedenie SPK, určite aj OPK. Postupne zverejníme informácie po každom roku. Bude to veľmi zaujímavé čítanie, hlavne pre tých čo podpísali petíciu za jednotnú poľovnícku organizáciu komorového - komunistického typu. Aj pred 30 rokmi sme tu mali jednotný Národný front, vedený komunistickou stranou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off laco11, 4.3.2021 o 16:52

Reakcia na príspevok od Hekler, 4.3.2021 o 10:40 :
...vydrž, popadajú a nebude čo vyvrhovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 4.3.2021 o 10:40

Reakcia na príspevok od laco11, 4.3.2021 o 7:49 :
áno, ja zase mám od 29.1. aj ďalšiu variantu kde je uvedené aj toto : RVPS užívateľovi poľ. revíru ZAKAZUJE : 1) "vyvrhovať ulovené diviaky v poľovnom revíri a prepravovať na miesto sústredenia nezabalené v plastových vakoch tak, aby sa minimalizovalo riziko úniku telových tekutín" ako sa toto dá dodržať ? chladiaci box musí byť v revíri, lebo žiaden diviak či vyvrhnutý alebo nevyvrhnutý nesmie opustiť revír pred obdržaním neg. výsledku vzorky !!! kde teda máme diviaky vyvrhovať ? 3) "používanie bývalých potravín chlieb, pečivo, keksy, bagety, tropické ovocie...) na prikrmovanie a vnadenie zveri" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off laco11, 4.3.2021 o 7:49

Reakcia na príspevok od goret, 3.3.2021 o 11:34 :
...ono s tým vnadením pekárenskými odpismi je to aj medzi odborníkmi problematické, disponujem diametrálne odlišnými vyjadreniami tej istej Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy, rozdiel je iba v dátume vydania a mene riaditeľa:..... 08.02.2012 "Voľne žijúcu poľovnú zver je možné prikrmovať potravinárskymi výrobkami za predpokladu, že tieto výrobky sú zdravotne nezávadné. Z výživového hľadiska sa pekárenské výrobky zaraďujú medzi jadrové krmivo." .....18.01.2021 "Zákaz používania bývalých potravín (napríklad chlieb, pečivo, keksy, bagety, tropické ovocie) sa vzťahuje na prikrmovanie aj vnadenie." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 3.3.2021 o 11:34

Reakcia na príspevok od laco11, 3.3.2021 o 10:45 :
Papalášom nie je ten, kto vykonáva nejakú funkciu a niečo robí pre druhých, ale ten, kto to zneužíva. K tej starej pravde o bohoch a voloch si dovolím poznamenať, že v normálne fungujúcom spolku, ktorý o sebe hlása, že funguje na princípe pluralitnej demokracie, popri výkonných orgánoch existujú aj kontrólne a tie by mali byť brzdou papalášizmu v prvej línii. Inak, to upozornenie o odstraňovaní starého pečiva z vnadísk neberte na ľahkú váhu. Minulý rok nám štátni ochranári niekoľko vnadísk zatrhli s dôrazným upozornením, čím a v akom množstve môžeme vnadiť na zvyšných. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 726 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel