Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

SPZ, Slovenská poľovnícka komora - diskusia

autor: off vlavar
pridané: 12.11.2009 16:12

Je ohrozená existencia SPZ vznikom SPK?

počet zobrazení: 92 276
počet hlasov: 4

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 27.2.2016 o 15:21

Zdravím priatelia, v dnešnom denníku SME je článok o poľovníctve. Nedá mi nereagovať na stanoviská.P.Šuba, prepáčte, že to píšem sem, ale určite to čítate, možno aj prispievate.Vy máte v poslednej dobe smolu,či je to už výzva na odstrel vlkov, určite dobre myslená, obráti sa to proti Vám.Zastupovanie "maďarských poľovníkov" zo Slovenska, zase nejaký maďarský novinár sa chcel ukázať, no smola.Ale to čo zase teraz, no musim reagovať. Vy ako riaditeľ SPK nepoznáte par.5, čl.1..fyzické a právnické osoby?? je SPK profesná komora??? odkedy?? no Vy máte prácu a komore ako profesionál, z našich členských príspevkov..to, že to má SPK v stanovách?Tuším to už chcete meniť???r.2003 petícia..viete o čom bola?? asi nie, určite nie o žiadnej komore..aj ja som ju podpísal, aj celá moja rodina, aj chlapi v krčme..aj ženy z kostola...no ešte ste nebol riaditeľom..tak tu nepíšte hlúposti..náklady na SPK..asi pred tromi rokmi ste v denníku Pravda tvrdil, že komora potrebuje na svoju činnosť cca 150 000 eur, pred dvomi rokmi p.Lebocký, jeden večer v telke cca 350 000, na druhý deň to bolo vyše miliona, teraz zase vy 535 000 eur..Páni Vy si robite z nás srandy, vy ako riaditeľ SPK nás neviete presne informovať???P.Šuba vyzývam Vás odstúpte....čo najskôr, protestujem, aby ste bol za takúto prácu odmeňovaný aj z mojich členských príspevkov...A na záver, my chceme anarchiu???My máme návrhy na riešenia, na zmeny, pre 60 000 poľovníkov, ktorí musia prispievať do SPK.Len nikoho v SPK to nezaujíma....TOTO je ANARCHIA ČO TU PREDVÁDZATE ....teraz som si uvedomil, že asi máte toho veľa..riaditeľ SPK, SPZ, preto sa občas na hlavičke SPZ podpisujete ako riaditeľ SPK, podnikateľ v poľnohospodárstve ako SHR, majiteľ a prevádzkovateľ penziónu, zástupca poľovníkov v rôznych medzinárodných organizáciach, služobné zahraničné cesty, poľovačky..no skutočne v dobrom, seriózne, nie je toho trochu veľa??? A na záver, kedy už budú za SPK dávať aj nejaké stanoviská oficiálny zástupcovia..prezident, viceprezidenti??čo tak napr. p.Supeková, čo to vlastne robí v SPK??? A nie úradník, ktorý to nezvláda...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 50

komentáre

zoradiť
zobrazené 561-600 z 726 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off vlavar, 9.6.2015 o 14:17

OPK Košice - mesto !!! . Sú tu dve OPK. Trefnejšie je OPK - Myndiuk city. Je to smutné, čoho všetkého je niekto schopný. A to mu Raši dal medailu za rozvoj poľovníctva v regione. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vaculcak, 8.6.2015 o 21:54

huj, čisty hnoj tieto praktiky. najvyšší čas aby ho odvolali. si z opk košice urobil štvrtý dochodkový piliér. robí len ostudu košickému polovníctvu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 8.6.2015 o 10:49

Inde v demokratickom svete by sa za taketo konanie uvazovalo o dozivotnom zakaze clenstva v organizacii(vyluceni), ale kedze sme na slovensku tak uvidime ako to dopadne...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kchajd, 8.6.2015 o 10:28

Opäť hamba v OPK Košice !!!! - Vážení členovia SPK, ale hlavne Košičania, mnohí nie ste informovaní o tom, čo za špinavosti sa dejú v našej domovskej organizácií pod vedením MUDr. Myndiuka.

dovolím si Vám preposlat link na stránku SPK, ktorá o tom informovala.

odkaz SPZ, Slovenská poľovnícka komora - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 25.3.2015 o 13:11

vlavar, ani slovo z tvojich argumentov, ako na nečlenov dávala spz peniaze, nie je pravda. opak je pravdou. kto platí aparát spz v blave? veď nemáte tam ani jedného zamestnanca! nuž aj my, nečlenovia spz!!! kynologické akcie spz??? akéže môže spz robiť??? ale členské aj od nepoľovníkov - akýchsi kolektívnych členov spz podvodne vyberá, všakže? a aj od členov klubov, členov spz... na základe čoho??? poviem ti tajomstvo: na základe podvodu. ale k veci: spk je aký kynologický orgán? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 25.3.2015 o 9:43

A nezamyslaju sa nahodou postavit este jednu komoru s nazvom lebockokokotistickeho slovenska polovnicka chladiaca komora, do ktorej by vsetci slovenski polovnici odvadzali povinne kontigent (ulovenu zver)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 25.3.2015 o 6:40

ked už s týhto prispevkou niekto nepochoipi že je nam S P K nepotrebna tak už neviem,doteraz nam vždy stačila kancelaria na okrese a nik si nestažoval tak na čo nam SPK ked nič nerieši len berie peniaze na ukojenie svojich chutok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off hubert2012, 25.3.2015 o 5:49

Zmluva o poskytnutí príspevku z eurofondov NF271400130376 Názov - Digitalizácia vzdelávacieho systému ludských zdrojov, suma - 176 388,88 EUR Príjemca - Slovenský polovnícky zväz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 24.3.2015 o 22:43

Mojím zámerom, nie je rozoštvávat polovníkov medzi sebou, ale konečne diskutovat o tom, kam kráča slovenské polovníctvo,čo sa robí s peniazmi a žiadat odpovede..máme na to právo, priatelia polovníci nebojte sa pýtat, ale hlavne žiadajte od svojich zástupcom, ktorých posielate na zasadnutia OPK, snem SPK, aby tlmočili Vaše názory a požiadavky, ked to nerobia, tak ich jednoducho odvolajte z funkcií.. V poslednej dobe, počúvame názory niektorých funkcionárov SPK, vraj oni tú komoru nechcú, vraj ju treba zrušit, je zbytočná..zaujímavé, čo ak Ustavný súd to povinné členstvo zruší??uvidíme,kabátov majú dost..no ak US zruší povinné členstvo, tak to dopadne asi tak, ako povedal p.prof. Točka v NR..z večera do ráno sa nám to rozpadne...a to hovorí o tom, aký dôležitá je táto organizácia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 24.3.2015 o 22:33

Ak som zverejnil nejaké nesprávne čísla, alebo informácie, nech ma opravia..napr.o tom ústredí SPK = SPZ.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 24.3.2015 o 22:30

Priatel vlavar, nedá sa mi nereagovat..robil SPZ činnosti o ktorých píšeš zadarmo? nech sa vyjadria tí, ktorí vykonávali napr.kynologické skúšky, strelecké a iné, či sa všetko dialo v réžií SPZ, bez poplatkov?Teraz sa všetko deje v réžií SPK a tá poveruje výkonom SPZ..je to zadarmo?? Pred novelou zákona o polovníctve sme čítali na MP v návrhu..organizácia, ktorá splna podmienky..môže vykonávat kynologické, strelecké a iné činnosti na úseku polovníctva..to znamená počítalo sa zo zrušením monopolu SPZ..prišiel Smer..Lebocký Puškáč a další a je to o inom...všetko SPK...Takže asi nemáš dobré informácie..teraz je všetko o velkých peniazoch..členské príspevky, predlženie PL, povinné strelby..kde to ukladá zákon?? uznesenia snemov SPK..sú nad zákonom..bolo toto treba,potrebovalo slovenské polovníctvo SPK ????bola nejaká diskusia o povinnej komore, kto dal mandát na vytvorenie takejto organizácie???? Je to vytvorenie firmy na nekontrolovatelný prísun penazí...systém..treba platit a nepýtat sa...kto sa pýta, je triedny nepriatel..a diskusiu treba schválit na 5 min, ako v Topolčanoch a potom ani p. riaditel Suba nemohol odpovedat na otázku, čo robí ústredia SPK s cca 240 000 EUR, kde pracuje 10 zamestnancov SPK, robia aj pre ústredie SPZ, vraj všetko čo treba, ale pracovné zmluvy majú s SPK..no nadalo sa, lebo už hovoril 5 min o škodách spôsobených zverou a o vlku sivom..a ked nechcel prekročit čas, čo delegáti schválili, každý dostal všetko dopredu písomne, tak nemohol odpovedat a určite chcel..len blbé uznesenie mu to nedovolilo.. A ešte na stránke MPaZP je zmluva, kde dostal SPZ cca 176 000 EUR z eurofondov na vzdelávanie...musia byt teraz všetci členovia SPZ na vysokej odbornej úrovni, ked minuli takú sumu..komunisti by za takú sumu postavili školu..dáme tu zmluvu sem, je verejne prístupná ..tak asi tak, je toho vela.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomalike, 24.3.2015 o 21:47

Pozdravujem. Nečítal som celú diskusiu tak preto to čo uvediem tu možno už bolo spomínané, ale predsa. Vychádzam teda z otázky posledných príspevkov a to "Čo pre nás (poľovníkov) spravila SPK ? SPK, počas svojej už dosť dlhej existencie mimochodom, nám (poľovníkom) ani len nedokázala zabezpečiť poistenie proti škodám spôsobeným pri výkone práva poľovníctva. Obyčajnú banálnu vec, ktorú nám podľa môjho názoru zabezpečiť mala. Ďalej sú to poplatky do komory. Nehovoriac o tom, že sú nejednotné a v každom okrese si za "predĺženie PL" zaplatíme ináč. Keď som nedávno absolvoval poľovnícke skúšky pri ktorých som zistil obrovské rozdiely medzi cenami kurzov v rôznych okresoch pôsobností OPK tak som sa rozhodol informovať o tom u riaditeľa kancelárie SPK. V skratke mi bolo vysvetlené, že si to jednotlivé OPK určujú samé podľa nákladov na kurz a kvality kurzu z čoho som následne usúdil, že keď má niekto kvalitnejší kurz tak na Slovensku sa poľovníci rozdeľujú na kvalitných - menej kvalitných - nekvalitných. Zaujímavé. Tak isto je to samozrejme aj s poplatkami za predĺženie resp. vydanie PL. Tam kde sa viac platí za vydanie PL asi im ho aj pozlátia. :) No a nakoniec vyjadrenie sa k podnetu na Ústavnom súde SR. To, že mi ako poľovníci máme zákonom stanovené povinné členstvo v komore si dovolím tvrdiť, že je to protiústavné. Keď si zoberieme našich kolegov rybárov, ktorí disponujú výkonom práva rybárstva a žiaden zákon im neprikazuje členstvo v nejakej komore. Čiže dá sa tu spomenúť aj pojem diskriminácia. Nedávno som sa zúčastnil VČS v PO a keď sa čítala správa finančného hospodára kde uvádzal výšku poplatku, ktorú PO zaplatila OPK, tak sa mi doslova zahmlelo pred očami. Bolo to rádovo cez 600€. 600€ OPK, resp. SPK od PO za čo ? Doteraz neviem za čo. Ani asi nebudem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 24.3.2015 o 19:13

zaujimave ako su srozumitelne a vecne prispevky p.Cagalu ku S P K ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.3.2015 o 12:48

jeep, k súdom: ako môže rozhodovať niekto podľa zákona, či svedomia, keď je členom komory, v stanovách ktorej je mu uložená povinnosť nekonať proti komore??? a to nevravím, že je to v rozpore s ústavou, zákonom o sudcoch atd... taký je obraz! a divíte sa mi, že celé toto označujem za boľševizmus???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on jepp414, 24.3.2015 o 11:28

Jaro1 to k tomu speje na sude prehráš zo 100 vecou pokial sa bude rozhodovat podľa vedomia a svedomia sudcu!!!!!ak povie ze podľa svedomia tak vi veci nerozhodne!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlavar, 24.3.2015 o 10:51

Hubert 2012 napríklad v Maďarsku si poľovníci zaplatia za PL na začiatku sezóny a platí im to 1 rok, jednu sezónu. Ako u rybárov. Ja som rád za komoru LEBO. V doterajšej histórii poľovníctva všetky činnosti na základe poverenia Ministerstva pôdohospodárstva vykonávalo SPZ. Lenže to využívali aj poľovníci (organizácie), ktorý boli organizovaný mimo SPZ a registrovaný na MV SR. Z členského v SPZ sa konali napr. kynologické, strelecké, osvetové podujatia, chovateľské prehliadky na ktoré oni nikdy neprispeli, keďže neboli pod SPZ organizovaný, ale ich naplno využívali! SPK združuje zo zákona všetky organizácie, ktoré sa venujú činnostiam súvisiacim s poľovníctvom. MV SR ich odovzdalo SPK. Tak je zákonný dosah na všetkých a každého. Pýtam sa na čo potom platiť ešte aj do SPZ, keď zákona podmienka pre vydanie PL je mať poistenie a byť členom poľovníckej organizácie? Nie byť členom SPZ. Podporujeme tu jeden medzi článok s históriou, no občianskeho charakteru. Je mi ľúto, že sa doba zmenila, prišla demokracia a EU. Do komory musí platiť každý držiteľ PL. Každý sa tým pádom podieľa na tvorbe rozpočtu financovania poľovníckych činnosti zo zákona. Organizuje sa poľovníctvo pre všetkých držiteľov PL hockde začlenených. Nie len poverenia! Za cenotvorbu môžu štatutári. Tých volíme my. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 24.3.2015 o 7:01

Dobré ráno, znovu diskutujete, na Ustavnom súde je podanie na zrušenie povinného členstva, čakáme, komorníci sú nervozny, bodaj by aj nie, ročne dáme do SPK viac ako 1 500 000 .- EUR a chceme im to zastavit. V jednej odpovedi nám p. minister odpovedal..SPK je tu na základe zákona, ale poplatky a stanovy si spravili polovníci sami..A aj tu je odpoved, kto zastupuje obyčajných polovníkov v SPK, funkcionári SPZ..reprezentujú názory členov????Drvivá väčšina členov sa zobudí iba ked sa delí divina...má vôbec význam pre takúto skupinu niečo robit??Na akom základe sa platí v SPK za predlženie PL o 100 % viac ako pred vznikom komory na LU? A vôbec prečo sa PL predlžujú? Nikde v okolitých štátoch sa to nerobí..SPK si spravili bosovia slovenského polovníctva ako svoju firmu, zneužili moc na novelu zákona..Treba sa pozriet kto bol na tzv. ustanovujúcom sneme SPK a ako hlasovali??Ludia ktorí nemajú ani vlastný názor...stádo..poslušné vodcovi...bez komentára.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

on jepp414, 24.3.2015 o 5:53

Ako sa oficiálne v tomto nelegálnom spolku da vymeniť vedenie??????Potom by nemali byt problém upraviť stanovy tak aby to malo hlavu aj pätu Ci zrušiť celé opk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 23.3.2015 o 20:45

chlapi ja ked idem na to jednoduchým sedliackym rozumom, tak vždy prídem len na to, že samozvaným príchodom komory som pocítil zmeny iba v peňaženke a k lepšiemu určite nie :) určite nebudem preháňat ked dotyčných pánov označím ako mafiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off apple, 23.3.2015 o 20:24

asi si ma zle pochopil. je naozaj také ťažké mi dokázať, že sa mýlim? ukáž mi v stanovách toho štatutára a viac ani neceknem. toľko snáď pre mňa spravíš. ak ho však nemôžeš nájsť, tak potom je len jedno vysvetlenie: spz je nelegálne.... iné nie je. aj komora. litánie? nuž udivil si ma, teba sa to netýka? z teba nelegálna komora necicia peniaze? neplatíš výpalné? a za čo? za to, že sa v revíri narobíš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 23.3.2015 o 20:20

Jaro prepač,napred som reagoval,ale potom som to zmazal,nestoji mi to za to kazit si začinajucu jar,stale jedno a to iste ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.3.2015 o 18:44

a zamysli sa, kde sú všetci, čo radia okolo zákona, stanov a podobne. nie je ti divné, že mi nevie, alebo nechce dať odpoveď? a nie je ti divné, že už tu niekto nepovedal jednoduchú vec: že si vymýšľam? lebo si nevymýšľam, ale mne je divné, že všetci čušia. každý chce mať kus mäsa a kašle na všetko ostatné, ale rozumovať tu dokážu stovky na hlúpostičkách, všakže.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.3.2015 o 18:39

lubenko, a nenapadlo ťa overiť si veľmi jednoducho či to nie je pravda? verím, že sa ťa to môže dotknúť, mrzí ma to, ale je to tak! nie ja, ale spzťáci si volia pytliaka a podvodníka do funkcií. spzťáci - teda aj ty mi nevieš ukázať v predošlých stanovách štatutára!!!!!! to ja som ten zlý, zato že ty si členom nelegálnej organizácie??? to ja som zlý, že minister, predseda vlády, parlamentu podporujú tento bezprávny stav???? a ešte mňa ideš skúšať z toho, čo som urobil??? ukáž štatutára a do hodiny ti zvoním s plzenským pri dverách! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 23.3.2015 o 17:37

Jaro nič v zlom už to tu čitam rok možno dva už ani neviem,ty ,Hubert same trestne oznamenia,viete o podvodoch o špinavostiach,ako je všetko protipravné a neviem čo ešte,kona už niekto v tejto podla vas podvodnej veci???????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.3.2015 o 16:42

nuž asi takto, pali: právo nemožno budovať na nepráve. čo mám hodnotiť na komorníkoch? nezákonný prenesený výkon štátnej správy? nezákonné výpalníctvo? zakrývanie neexistencie spz? a ešte aj "vychovávajú" nových poľovníkov... veď je to všetko bezprávie: neplatné!!! a podvod s povinnými streľbami je čo??? podvod je jen podvod a tu je spojený s podporou štátnej správy - zo zákona dohliadajúcim orgánom! ani sa mi nechce vymenúvať všetko... veď lebocký je nenažratý podvodník, ktorý ani nie je členom komory!!! čo chceš hodnotiť???? čo??????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off astronom, 23.3.2015 o 14:46

Ja by som to napísal trochu inak. Každý nech si odpovie na otázku "Čo pre mňa urobila komora". Ak zistíte, že komora je pre vás dobrým služobníkom, tak predstavitelia komory sú na správnom mieste. Ak budete dlho loviť v pamäti a nenájdete nič pozitívne - asi ich bude treba vymeniť. A noví predstavitelia SPK možno dajú do poriadku aj legislatívne postavenie komory, tak, ako to naznačil "jablčník" :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on jepp414, 23.3.2015 o 12:54

Apple dakujem predbehol si ma lepsie by som to nenapísal a prikladám k tvojej bednicke na vrch!!!!!l ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.3.2015 o 11:34

lubo, netráp jeepa414 so zoznamom cca 70 000 ľudí... ja vravím takto: majú súdruhovia platné PL? sú členmi poľovníckej organizácie SPZ? ak áno, tak mi ukážte, kde v stanovách SPZ pred júlom 2012 mám hľadať štatutára. ak ho nájdete, tak potom mi ukážte jeho podpis na registrácii SPZ ako PO. toto je jednoduchá úloha pre tých, čo vedia čítať. prvému úspešnému čitateľovi osobne priveziem bedničku plzenského! až vyriešime túto úlohu, posunieme sa v hodnotení už do reálnej roviny. verte mi! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 23.3.2015 o 10:55

jepp414... no tak poď, dal konkrétne s ktorým si nespokojný a chcel by si ho vymeniť ... lebo bez toho nemáme o čom diskutovať a v takom prípade jepp... na to (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on jepp414, 22.3.2015 o 18:56

Zmena funkcionárov SPK - chcem vediet VÁS názor na zmenu funkcionárov SPK ci to ma zmysel ich vymeniť alebo ste spokojný z ich pracov?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.12.2014 o 17:05

motaq, ospravedlňujem sa. mne ústavný súd nevypisuje, čo práve robí a už vôbec nie v tejto veci. takže ešte raz sa ospravedlňujem! no nie je ti divné, že goret sem pred časom dal odkaz na podanie na ús a teraz sa vypytuje, čo tam je? len sa zamysli... no a odpoveď petra cagalu je obsahom taká istá ako moja... ani on nemá čo viac povedať... no účastníci snemu by mali informovať, že podanie bolo na sneme v diskusii "po analýze renomovanej právnickej firmy" prezentované ako takmer bezpredmetné... no čo by si čakal od timurovcov iného? a už keď vypisujem, tak aj čosi ohľadom pribiny, p.geru: obávam sa, že jeho účasť na sneme by nezapadla do slávnostného zasadnutia. diskutovať o činnosti komory bolo jasne, hlasne a zrozumiteľne zatrhnuté.... a ešte čosi: akosi sa každý naučil vypytovať sa tu aj na činnosť komory. každý si pritom dobre platí poskokov na opk, tak z akého dôvodu sa nik nevypytuje tam, kde má a kde si to platí? a čo sa dozvie, nech dá sem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 16.12.2014 o 16:09

apple, preco sa na jednoduchu otazku neda odpovedat normalne a strucne, naco su dobre prispevky ok napr. 15.12. o 14:05. preco sa nedalo na jednoznacne polozenu otazku jednoducho a priamo odpovedat tak ako to urobil hubert2012? odpovedal, strucne vecne a jasne, a clovek, ktory sa pytal na aktualnu situaciu dostal informaciu a odpoved. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 16.12.2014 o 15:03

máš pavdu! a treba dodať, že mnohí si uvedomujú bezprávny stav, no nespravia ani trt pre dobro veci. iní tu zas mudrujú a pritom odušu funkcionárčia v komore. iní trebárs tu rozumujú a pritom na sneme boli, alebo majú info z prvej ruky... nuž nevyberieš si, keď je kus mäsa a láska k boľševikovi prednejšia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 16.12.2014 o 14:09

... podľa mňa sme my poľovníci v skutku jedineční, nielen svojim nezastupiteľným miestom v spoločnosti pri ochrane a love zveri ale aj svojimi jedinečnými spôsobmi vzájomnej komunikácie plnej neobjektívnosti, hlúposti a účelového a vedome úmyselného ubližovania ... skúste sem napísať ešte jedno iné "záujmové či profesné spoločenstvo" ktorého členovia sa dokážu tak okydávať a nasierať si do vlastného hniezda ako "poľovníci" ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 16

off apple, 16.12.2014 o 12:46

slovhunter, informácie o SPK sú závislé od účasti p. Geru???? ajaj, nevšimol som si zmenu stanov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slovhunter, 16.12.2014 o 12:28

Ja len by som rád vedieť, prečo sa pán Gera nedostavil na snem, boli by tu informácie z prvej ruky. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on goret, 16.12.2014 o 11:21

Ja zas oceňujem tvoj konštruktívny prístup k podaniu, ktoré je, podobne ako tvoje jedovaté pľuvance, v podstate (nie úplne) o ničom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.12.2014 o 9:47

goret, najprv sa ti poďakujem za trochu pobavenia. veľmi oceňujem, že práve ty radíš, kto kam má ísť , prípadne čo robiť. na oplátku ti dám aj ja jednu: pozri si vlastný príspevok, kde si dal odkaz na ústavný súd... po sebe snáď prečítaš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on goret, 16.12.2014 o 9:31

Vzťahuje sa podanie len na individuálne členstvo fyzických osôb (držiteľov poľovných lístkov), alebo aj na členstvo právnických osôb (poľovníckych organizácií)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 16.12.2014 o 8:51

Na doplnenie - podanie na Ustavný súd rieši povinné členstvo v SPK, toto považujeme za protiústavné, polovníctvo nie je profesná činnost, ani niektoré profesie, ktoré majú komoru, nemajú povinné členstvo..napr. lekári, polnohospodári a pod. Kto chce SPK, nech si ju má a aj platí.My takúto organizáciu - povinnú, netransparentnú a neprospešnú pre polovníkov nepotrebujeme !!!! Ak bude nejaká zastrešujúca organizácia pre polovníkov a bude prospešná, transparentná a dobrovolná, môžme sa o tom bavit.Ale súčasná SPK je zaujímavá iba pre funkcionárov SPK = SPZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 561-600 z 726 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM