Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Sluka Lesná a jej lov podľa nového zákona - diskusia

autor: off Ondrik
pridané: 2.10.2009 19:41
Podľa nového zákona sa mení doba lovu sluky lesnej z pôvodného termínu od 16. marca do konca Apríla, na dobu lovu: Október a November. Chcem vedieť váš názor na túto zmenu.
počet zobrazení: 33 950
počet hlasov: 4
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Lysec, 20.4.2016 o 21:43

Taká malá úvaha - Slovensko má cca 42 %-nú lesnatosť. Sluky hniezdia,ťahajú a tokajú len v lesných biotopoch. Slovensko má cca 55.000 poľovníkov, čo znamená, že v slučích revíroch poľuje asi 25.000 poľovníkov. Z tohto počtu má pravidelný záujem o lov sluky nanajvýš ak 1/5 ,čiže cca 5.000 poľovníkov.Pri predpokladanej max.20%-nej úspešnosti može tento počet poľovníkov uloviť najviac ak 1.000 slúk ročne. Čo keby sme požiadali tie štáty ,kde sa sluky lovia na zimoviskách v státisícoch ,keby boli takí dobrí a ulovili každý rok o tých 1.000 slúk menej ,aby zostalo aj pre nás chudákov, ktorým vládnu hlupáci....Jasné robím si srandu, pretože naša štátna správa môže aj z tohto zákazu udeliť výnimku.To by však zase musel niekto pohnúť zadkom... Samozrejme ,aj pre mňa je večerná postriežka na sluky skôr citovým zážitkom z večernej atmosféry jarného prebúdzania sa prírody.Veď ako nejeden z nás aj ja som k poľovníctvu pričuchol ako malý chlapec ( prostredníctvom môjho nebohého otecka, lesníka ,poľovníka a včelára)a moje prvé poľovnícke zážitky boli spojené práve so slukami ťahajúcimi každú jar na zarastajúcich pasienkoch pri Zbýňove a na horskej lúke Slatiny v Kunerade. Som však aj poľovník a nech si hovorí kto chce čo chce , ulovenie (samozrejme,že únosného počtu vyhynutím neohrozeného druhu zveri) zostane pre poľovníka, vždy tým podstatným momentom jeho činnosti. Ako povedal nezabudnuteľný gróf Szechényi "Poľovačka je o love zveri a šumení lesov, ale hlavne o šumení lesov!"

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-320 z 377 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Leon, 3.10.2010 o 16:38

nevím jak u vás Lubo ale u nás jsem ráno díky feně která mi je ukáže viděl 4 sluky na vzdálenost na kterou by se dalo lovit několik jich bylo rychlejších než fena ale mám smůlu u nás se neloví :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.10.2010 o 15:06

no len neviem kde ju teraz na jeseň nájdeš :):):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 3.10.2010 o 14:42

lubenko,absolútne vo všetkom s tebou súhlasím. Ale už na jar som sa zaprisahal že z TRUCU pôjdem a just tu sluku strelím aj keď doteraz som ich zakaždým triafal len klobúkom :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.10.2010 o 14:17

lov sluk na Slvensku stratil podla mna zmysel ,pretože zauživane tradicie jarneho tahu ,nezmyselnym rozhodnutim uradnikou boli zrušeny a na lov sluk na jesen posliedkou tak ako to robia v Španielsku ,Francuzku,Taliansku a inde ,niesu u nas podmienky,tak len ked ti náhodou sluka vyleti na spoločnej na diviaky,lebo na drobnu zver tak maš nejaku šancu pokial ešte nemaš sluku ulovenu ju ulovit,ale kdo sa len kochal tymto krasnym vtakom na jarnom tahu nič mu nebrani tuto tradiciu otvarania sezony dodržiavat stale .Lovu a lesu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 3.10.2010 o 12:39

Jesenný lov sluky -

Chystá sa niekdo na jesenný lov sluk? Ak áno ako na ne pri jesennom tahu - je to vôbec možné?

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2010 o 19:00

Ministerstvo pôdohospodárstva upozornilo europsku komisiu na základe žiadosti SOS/BirdLife Slovensko ,ktoré žiadalo ministerstvo pôdohospodárstva aby upozornilo európsku komisiu na nedodržiavanie smernice Európskej únie 79/409/EHS o ochrane voľne žijúcich vtákov. Ministerstvo vyhovelo žiadosti a upozornilo európsku komisiu :-)
Výsledok je zákaz lovu sluky na jarnom ťahu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2010 o 18:52

lubto veď aj ja s tebou . Ani ja ani ty sme nezakázali ani nepovolili lov slúk . Ja som iba skonštatoval čo sa vlastne stalo . Aby sme nečakali na niečo čo sa na 100% nestane . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 17.3.2010 o 18:34

SOS žiadať môže, to je úplne v poriadku, len mi nejde do hlavy prečo by naše ministerstvo upozorňovalo Komisiu, že naša legislatíva nieje v súlade s európskou........ Inak v zásade s Tebou, Edu, súhlasím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2010 o 15:14

Určite je to kultúrnejšie zamávať tomuto ušlachtilému vtakovi klobúkom ako zastreliť mu partnera . Dnes môžeme loviť celoročne diviačiu zver . Takže možno diviak bude lepší úlovok ako sluka . Kto baží po trofeji na jeseň má možnosť ulovenia sluky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 17.3.2010 o 14:45

Teraz je to už úplne jedno, či žiadali o výnimku alebo nežiadali. Sluku loviť nebudeme o hotovo! Zbytočné o tom diskutovať. Na jednej strane končí poľovnícka tradícia, ak to však uchová sluku aj pre ďalšie generácie, nevadí. Faktom je, že slúk bolo na jarnom ťahu v minulosti viacej aj u nás, to potvrdí každý poľovník, ktorý už niečo zažil. (ja ním nie som, počúl som to..:)) Či je za tým aj lov na Slovensku o tom môžeme špekulovať do nekonečna. Od roku 2010 však už nebudeme tohto posla jari ,,vítať,, brokmi ale zamávaním klobúka..... Lovu (resp. mávaniu klobúkom) zdar! :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2010 o 13:35

lubto Slovensko je členskou krajinou EU len pár rokov . Kde nie je žalobcu nie je ani sudcu .

"takže SR o žiadny zákaz lovu sluky nežiadala, len implementovala danú smernicu do nášho právneho poriadku..."???

Ospoveď je žiadala !!!
Snahou SOS/BirdLife Slovensko je zastaviť jarný lov slúk, či už výzvami poľovníckej obce, apelom na Ministerstvo pôdohospodárstva, prípadne s pomocou sekretariátu BirdLife International v Bruseli upozornením Európskej komisie na súčasný nepriaznivý stav.

Takže SOS/BirdLife Slovensko žiadalo cez ministerstvo pôdohospodárstva o upozornenie europskej komisie na porušovanie Poľovačky na vtáky počas návratu na hniezdiská a v priebehu rozmnožovania sú navyše v rozpore so smernicou Európskej únie 79/409/EHS o ochrane voľne žijúcich vtákov. Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko, preto vyzýva k zastaveniu jarných poľovačiek.

Následne európska komisia uznala upozornenie nášho ministerstva na porušovanie tejto smernice . Čím sa skončil lov sluky na jarnom ťahu .

V zápätí síce ministerstvo vyhlásilo že bude žiadať o výnimku od europskej komisie čo je naozaj dosť humorné :-) Určite sa na tom zabávalo viaceru ľudí aj na ministerstve . Samozrejme ,že takéto vyhlásenia sú iba blufom a nie len ,že o žiadnu výnimku nežiadali ,ale bohapusto klamali .

LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 17.3.2010 o 12:52

Edu - predmetná smernica je z roku 1979, vtedy sa u nás o členstve v EU ani nesnívalo, takže SR o žiadny zákaz lovu sluky nežiadala, len implementovala danú smernicu do nášho právneho poriadku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2010 o 9:57

Pamätám si poľovačky v našom pz kde boli výrady desiatok zajacov či bažantov dnes na zajaca a bažanta nepoľujeme vôbec .Nezazveroviali sme nepoľujeme! V tom čase sme však nelovili vôbec diviaky,mufloniu či jeleniu zver a pár ks srnčej sa odovzdávalo na kontingent .Dnes strielame možno toľko diviakov ako vtedy zajacov. Tiež mi je ľúto za poľovačkami na drobnú aj ked poľovníci chodili jarabicami ovešaní a králikov tu bolo na tisíce. Doba sa však mení . Životnému prostrediu a ochrane prírody sa venuje oveľa viacej priestoru ako to bolo pred 20 či 40 alebo 60 rokmi . Urobilo sa veľmi veľa práce mrtvé rieky vlastne stoky smradlavé čierne sa premenili na živé rieky ktoré sú zarybnené používanie fosfátov ,DDT a mnohých iných svinstiev je tiež úspešne za nami Ružomberok tiež už nie je smradlavým hajzlom atd. Kedže je Slovensko v EU a užíva si nemalých výhod z členstva musí nie len brať ale i dávať a správať sa ako europska krajina nie ako Bielorusko či severná korea. O zákaz lovu sluky požiadalo slovensko nebolo tomu naopak . Takže tie staršie drísty v tejto téme od niektorých ,že nám zlá unia niečo diktuje a slušní uvedomelí poľovníci chceme pritom iba strielať užitočné vtáčiky pri párení čo sa nám zdá neuveriteľne prekrásne a absolútne normálne . U zveri je to diametrálny rozdiel . Napríklad u srnca v I.VT je nežiaduce aby išiel do ruje ,II.VT sa striela tiež podľa kritérií nevhodnosti do chovu .Takže aby nejaké genetické vlastnosti odovzdal v ruji tiež nie je vhodné . U III.VT je výradom vlastne všetko čo presiahlo stanovený vek . Pomer odstrelu III.VT srnca je z celkového odstrelu srnčej zveri je menej ako 5% takže tam by som škodu nevidel . Omnoho viacej škody sa napácha na holej zveri ktorá síce nemá parožie ,ale je nositeľom genetiky minimálne v 50 % . Okrem toho zver lovíme za účelom zušlachťovania chovu a udržanie určitých prijateľných stavov na základe úživnosti revíru . Páriace sa sluky lovíme len pre márnosť nie pre mäso ,vlastne ani trofej - ktorá sa dá získať i na jeseň . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jayz, 17.3.2010 o 8:27

treba sa na vec pozrieť z dvoch hľadísk

poľovnícke hľadisko - kto chodil na sluku ako skoro každú jar ja, pričom som skoro nikdy žiadnu neulovil, je mu ľúto že sa to zrazu nesmie - lebo tá jarná večerná vychádzka do prebúdzajúcej sa prírody s kamarátmi bola nabitá krásnymi emóciami - kto to zažil, nemôže mu to nechýbať; iste, dá sa aj bez zbrane, ale to už nie je ono

ekologické hľadisko - je pragmatické a rozumné neloviť ohrozený druh keď ide klásť potomstvo - jedna strelená sluka na jar znamená jedno zmarené hniezdenie s niekoľkými potenciálnymi mladými; na jeseň sa strieľajú už aj tie vyletené mladé

iné druhy a párenie - osobne som nikdy nebol nadšený, keď najlepšie srnce a jelene padli hneď na začiatku svojej ruje, lebo v tom roku nestihli odovzdať svoju genetickú výbavu; nepokrytie sŕn či jeleníc tu však bezprostredne nehrozí, akurát že ich pokryje "slabší" jedinec ale neohrozí to priamo početnosť mlade, ako to je u sluky v prípade jarného odstrelu

to, či Slovensko malo alebo nemalo významný podiel na odlove sluky sú zbytočné tlachy (aj keď s racionálnym základom) - keby tak uvažoval každý tak 10 malých by spravilo to, čo nedokáže 1 veľký pričom tou svojou desatinkou by ten jednotlivec až tak zle neurobil, že?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.3.2010 o 21:33

lubenko
Bod č. 1
Snahou SOS/BirdLife Slovensko je zastaviť jarný lov slúk, či už výzvami poľovníckej obce, apelom na Ministerstvo pôdohospodárstva, prípadne s pomocou sekretariátu BirdLife International v Bruseli upozornením Európskej komisie na súčasný nepriaznivý stav.
Bod č.2
To isté ministerstvo ktorému sa podarilo upozorniť europsku komisiu prostredníctvom SOS/BirdLife Slovensko na zastavenie lovu žiada vzápätí o povolenie lovu sluky ????? Neje... im ??? Museli si byť vedomí že jednajú v rozpore s článkom 7 paragrafu 4 Smernice Rady č. 79/409/EEC o ochrane voľne žijúceho vtáctva.
Bod 3.
Každé vyčkávanie na nejakú výnimku je blud . Blud od toho kto ju sľubuje .

Toto bolo odôvodnenie SOS/BirdLife Slovensko

Smernica Rady 79/409/EHS o ochrane voľne žijúcich vtákov zakazuje poľovanie na vtáky počas jarnej migrácie, kedy sa vtáky vracajú rozmnožovať zo svojich zimovísk na hniezdiská. Napriek tomu sa na Slovensku sluky počas jarnej migrácie a v období rozmnožovania môžu loviť aj naďalej. Dochádza tým k porušovaniu legislatívy EÚ a k usmrcovaniu týchto zaujímavých a „nekonfliktných“ vtákov len pre potešenie malej časti poľovníkov.“, informuje Miroslav Demko, riaditeľ SOS/BirdLife Slovensko.

Preto som sa vyjadril ,že žiadosť o zabíjanie slúk na jarnom ťahu keď sa vracajú so svojich zimovísk za učelom rozmnožovať sa je absurdný a dokedy bude platiť článok 7 paragrafu 4 Smernice Rady č. 79/409/EEC o ochrane voľne žijúceho vtáctva židne sluky nebudeme na jar strielať . Takže s jarným lovom slúk sa môžeš definitívne rozlúčiť . Možno je to pre niekoho tema ako keď opitý Jano slota hovorí o znovu zavedení trestu smrti na slovensku aj Jano aj ja a každý normálny človek vie ,že sú to iba krčmové reči a v krajinách EU je zavedenie trestu smrti nezmyslom. Môže mať aj milion argumentov sú to však iba hrátky a drísty . Osobne nevidím dôvod prečo by malo Slovensko porušovať europsku smernicu . To že sa v taliansku ,Francúzku ,španielsku lovia desattisíce na jarnom ťahu nie je pravda . Aj tieto krajiny musia dodržiavať smernicu EU. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 16.3.2010 o 18:27

niesom žiadnym zastancom odstrelu sluk vo velkom ako sa to deje v Španieelsku,Taliansku a Francuzku ,kde ich strielaju v 10000 kach a možno i viacej,u nas sa opravdu strelilo možno nejake pol % zo svetoveho odlovu a možno ani to nie a preto EDU nechapem to tvoje : je to uplne absurdne uvažovat o nejakom odlove na jarnom tahu ked sa tieto ušlachtile vtaky paria : kolko ušlachtilych zverou strielame v dobe ruje a lebo parenia!!!!!! to čo si napisal nema logiku.Lov sluky lesnej kludne mohol ostat tak ako bol vobec sa tym jej stavy neohrozily. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.3.2010 o 15:01

Nie je to technicky možné . Práve SOVS zo Slovenska žiadalo o zrušenie lovu sluky v súlade s legislatívou EU . Takže žiadna EU nám nič nenanucovala ako to tu mnohí písali . Práve naopak žiadosť prišla so Slovenska . Takže nevidím dôvod prečo by malo byť nejaké mimoriadne povolenie na lov . Sluka nepatrí k škodcom ani nie je premnožená . Takže je to uplne absurdné uvažovať o nejakom love na jarnom ťahu keď sa tieto ušlachtilé vtáky pária . Práve preto som vopred považoval nejaké úvahy za neopodstatnené . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 16.3.2010 o 14:35

Ministerstvo pôdohospodárstva SR:

Lov sluky lesnej v roku 2010
16-03-2010

Čas lovu sluky lesnej je upravený vo vykonávacom právnom predpise č. 344/2009 Z. z. k zákonu o poľovníctve č. 274/2009 Z. z. v čase od 1. októbra do 30. novembra. Takto stanovená doba lovu sluky lesnej plne transponuje článok 7 smernice rady č. 79/409/EHS o ochrane voľne žijúcich vtákov.

Ministerstvo pôdohospodárstva SR v roku 2010, po dôkladnom zvážení všetkých podmienok potrebných na vydanie mimoriadneho povolenia lovu sluky lesnej v čase jej ochrany, nevydá povolenie na jej mimoriadny lov podľa § 57 ods. 1 zákona o poľovníctve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2010 o 16:20

Ondrik zodovedne ti poviem ,že nebude !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 14.3.2010 o 14:29

bude výnimka, nebude výnimka...?...hmm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.12.2009 o 22:03

lesnica1 - na jednej našej výročnej schôdzi som si vypočul zaujímavý rozhovor poľ. hospodára (stavebného inžiniera) a radového poľovníka(lesného inžiniera z TUZV), kde hospodár tvrdil, že nezáleží na "polotovare", ale treba tlačiť zmesky a kvalitné krmivo do revíru a zo "všetkých gombičkárov budú medailové staré srnce" (brané so štipkou rezervy ;-)) s tým, že genetika je blbosť a nič také nemá vplyv.Lesný inžinier sa s otvorenou papuľou posadil, stíchol a hanbil sa, že sedí na tejto výročnej schôdzi.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 28.12.2009 o 20:58

s tou genetikou to je trochu pomýlené ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.12.2009 o 20:51

Edu - bažanta a zajaca netreba selektovať, pretože sa bez problémov celý vojde na pekáč a nieje treba vyberať menšie a slabšie kusy :DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.12.2009 o 16:18

No vidíš Solirov kto sa bolí nesmie do lesa !Ja po všetkej zveri pálim dávkami mojim canonom a je mi jedno či je gravidná ,vytlka alebo je čas odstrelu !!! :))) Najlepšie je že na druhý deň môžem páliť presne na tú istú zver zasa :)) Takže fotografia je tiež trofej a niekedy peknejšia ako tie lebokomrtvolky po stenách . Takže neľutuj mufko sa ti odvďačí kvalitným potomstvom . Napriek všetkemú tak ako u človeka je 98% potomkov do kríža čiže chlapci sú po mame a dievčata po otcovi . Podobne je to i u zveri a všetkých živočíchov . Takže selekcia paroháčov neznamená vôbec žiadnen selektívny odstrel . Samozrejme ani rohatej zveri . Je to iba taká povedačka kde sa pri šublére nudia dôchodci na chovateľskej prehliadke a dútkujú ,trestaju za pár mm . Inak absolútna sprostosť !!! Doteraz neviem za čo vlastne by ma mal niekto trestať napríklad tým že som v našom PZ odstrelil srnca I.VT špicáčika ktorý mal mať do 12 cm a mal 12 ,8 poškodil som čo??? :)) Teda ak vôbec som niečo poškodil !!! Osobne si myslím že vôbec nič ! Ak však strelím fantasticky stavanú srnu po vývrhu 20kilo po ktorej idú dve fantasticky stavané srnčatá nedopúšťam sa vôbec ničoho!!! Nezaslužim si dútku :) či inú humornú vec !!! Dosť nelogické nie ???
Podobne som poukazoval na jarne sčítanie zveri povinné a dvojdňové . Dosť podobná pakareň ktorá je už našťastie minulosťou . Kto selektuje zajaca,bažanta,diviaka,atď ? Keď nemá parohy :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 7.12.2009 o 15:42

spidy - no neviem, myslis ze je tu vacsina pytliakov? ze ja chmulo som na toho zlateho barana nestrielal, ved chybal uz len nejaky mesiac.. hm hm.. lol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.11.2009 o 1:31

spidy5 podľa tvojej logiky je vlastne akákoľvek doba hájenia zbytočná ? Kedže kto chce si strelí kedy chce a čo chce? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spidy5, 28.11.2009 o 11:37

celé to dopadne tak, že kto bude chcieť streliť sluku tak ju aj tak strelí na jar,,, zmení sa len to že nebudú oficiálne čísla,, /to je môj názor podľa mentality väčšej polovice polovníkov na slovensku/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.11.2009 o 6:06

dolina súhlasím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolina, 11.11.2009 o 19:22

Konecne budu mat sluky pokoj.Ved posla jari mozeme privitat aj inak ako brokovnicou.Strielanie tak uzitocnych operencov bolo naozaj zbytocne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 10.11.2009 o 11:13

Edu - neriesil som dobu lovu u Talianov.. skor tie pocty.. Registroval som samozrejme aj tvoje prispevky kde si uvadzal kto podal ziadost o zakaz, ale k tomu som sa nevyjadroval ani sa nebudem.. naco. je to tak ako to je, sluka sa na jar uz nelovi a basta. ide mi len o to ze jarny tah mam automaticky zafixovany ako zaciatok sezony. samozrejme ze sa na sluky pojdem pozriet aj tak a zamavat im pri prechadzke klobukom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.10.2009 o 9:10

K tomu Taliansku tam sa lov začína 20 septembra a končí v januári . Takže žiadne lovenie počas párenia a hniezdenia. Slovenská organizácia SOS/BirdLife Slovensko požiadala o zákaz a EU jej vyhovela . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 29.10.2009 o 9:00

presne ako pise Solirov, prejst sa na jar mozeme ist vsetci ale uz to nebude to ,,prave orechove,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.10.2009 o 8:54

Solirov málokto sa bude na jeseň venovať sluke ,ale malokto ulovil aj na jar . Kto bude chcieť trofej bude sa venovať na jeseň . Ja sluku tiež mám takže je mi to šumafuk . Ja som len napísal ,že podnet neprišiel zo strany EU ale zo strany SOS/BirdLife Slovensko ktorá požadovala tento zákaz od EÚ . Neviem ako sa loví v Taliansku či v rozpore zo smernicou EU ,alebo na jarnom ťahu nelovia tiež . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 29.10.2009 o 8:10

hm.. osobne sluku mam.. takze ma to az tak neboli.. faktom ale je ze to patrilo k polovnictvu odjakziva... a vzdy to bol jarny tah.. prejst sa pojdem tak ci tak, ale... skor by som sa naozaj pozrel napr. na takych talianov ako to tu niekto spominal.. pri poctoch sluk ulovenych u nich by taketo nieco malo zmysel. ale u nas? nejak mi to pride pomylene... som zvedavy kto sa bude na jesen venovat slukam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.10.2009 o 22:33

Citujem zo stránky odkaz />
Dochádza tým k porušovaniu legislatívy EÚ a k usmrcovaniu týchto zaujímavých a „nekonfliktných“ vtákov len pre potešenie malej časti poľovníkov. Snahou SOS/BirdLife Slovensko je zastaviť jarný lov slúk, či už výzvami poľovníckej obci, apelom na Ministerstvo pôdohospodárstva prípadne s pomocou sekretariátu BirdLife International v Bruseli upozornením Európskej komisie na súčasný nepriaznivý stav.

To na margo ,aby sme si ujasnili kto nám čo nariaduje . Nie EU ale SOS/BirdLife žiadal Brusel o zrušenie lovu pri jarnom párení !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.10.2009 o 22:29

Ondrík samozrejme zaslúžia si ,ale nie sú to ohrozené druhy .
Podotýkam ,že ja som to ani nevymyslel ani to neobhajujem . Zasa také škody by asi nenastali . Najviac na zákaz apelovalo SOVS tu sa dočítaš podrobnejšie
odkaz /> LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 28.10.2009 o 7:55

čo sa týka streľby na sluku ja osobne sa na ranu ,,netrasiem,,(podobne si to napísal aj ty) a čo sa týka jej lovu počas jej párenia, tak potom by sa nemal loviť ani jeleň, či srnec počas doby ruje Nie? Oni si už pokoj nezaslúžia? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.10.2009 o 18:21

Ondrik poľovačka na sluky patrila k pekným jarným prechádzkam a otvoreniu poľovníckeho roka . Samozrejme malo to svoje čaro . O povolení výnimky ja osobne veľmi pochybujem ,ale to je samozrejme iba môj názor . Odôvodnenie je ,že sluka nespôsobuje žiadne škody ba skôr naopak a rušiť ju pri jarnom párení nebude mať odôvodnenie . Tak to vidím ja . Viem ,že poľovníkov tento zákaz nepotešil ,ale skutočný milovník prírody sa prejde jarnou prírodou aj bez strelby na páriace sa sluky a bez toho aby zastrelil jedného z partnerov tohoto nádherného ušlachtilého vtáka . Možno bude mať jesenná poľovačka napríklad vystavenej sluky tiež svoje čaro .Uvidíme . LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 27.10.2009 o 18:05

v novembrovom čísle PaR som čítal, že sluku budeme pravdepodobne loviť aj naďalej počas jarného ťahu na základe výnimky MP a zmena v zákone je kvôli ,,vtáčej smernici,, je to však iba úvaha autora dotyčného článku (Predĺžená sezóna), ......takže ako povedal slepý hluchému ,,uvidíme,,.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 27.10.2009 o 12:18

Krátko - je to prvá hovadina z nového zákona! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 281-320 z 377 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM