Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Sluka Lesná a jej lov podľa nového zákona - diskusia

autor: off Ondrik
pridané: 2.10.2009 19:41
Podľa nového zákona sa mení doba lovu sluky lesnej z pôvodného termínu od 16. marca do konca Apríla, na dobu lovu: Október a November. Chcem vedieť váš názor na túto zmenu.
počet zobrazení: 33 814
počet hlasov: 4
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Lysec, 20.4.2016 o 21:43

Taká malá úvaha - Slovensko má cca 42 %-nú lesnatosť. Sluky hniezdia,ťahajú a tokajú len v lesných biotopoch. Slovensko má cca 55.000 poľovníkov, čo znamená, že v slučích revíroch poľuje asi 25.000 poľovníkov. Z tohto počtu má pravidelný záujem o lov sluky nanajvýš ak 1/5 ,čiže cca 5.000 poľovníkov.Pri predpokladanej max.20%-nej úspešnosti može tento počet poľovníkov uloviť najviac ak 1.000 slúk ročne. Čo keby sme požiadali tie štáty ,kde sa sluky lovia na zimoviskách v státisícoch ,keby boli takí dobrí a ulovili každý rok o tých 1.000 slúk menej ,aby zostalo aj pre nás chudákov, ktorým vládnu hlupáci....Jasné robím si srandu, pretože naša štátna správa môže aj z tohto zákazu udeliť výnimku.To by však zase musel niekto pohnúť zadkom... Samozrejme ,aj pre mňa je večerná postriežka na sluky skôr citovým zážitkom z večernej atmosféry jarného prebúdzania sa prírody.Veď ako nejeden z nás aj ja som k poľovníctvu pričuchol ako malý chlapec ( prostredníctvom môjho nebohého otecka, lesníka ,poľovníka a včelára)a moje prvé poľovnícke zážitky boli spojené práve so slukami ťahajúcimi každú jar na zarastajúcich pasienkoch pri Zbýňove a na horskej lúke Slatiny v Kunerade. Som však aj poľovník a nech si hovorí kto chce čo chce , ulovenie (samozrejme,že únosného počtu vyhynutím neohrozeného druhu zveri) zostane pre poľovníka, vždy tým podstatným momentom jeho činnosti. Ako povedal nezabudnuteľný gróf Szechényi "Poľovačka je o love zveri a šumení lesov, ale hlavne o šumení lesov!"

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 361-377 z 377 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off petko, 24.4.2008 o 23:20

FLATretriver - urobil si dobre, nech to teraz oni okukaju od teba a :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 24.4.2008 o 14:46

juraj 22 už to mám zmenené .vieš videl som profil 13 ročných chalanov ako majú dané že sú poľovníci tak som si to aj ja dal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 24.4.2008 o 14:44

mám informácie že prišlo niečo z veteriny o slukách .tak mi to hovorili že sluky sa strielat nebudú.a s tou nábojnicou je to už jedno niekto ju asi stratil ,keby ste videli potok pri chate na javorine tam bohužiaľ niektorí inteligenti nábojnice hádžu do potoka mi ich potom na brigáde zbierame ako sprostí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 23.4.2008 o 21:45

Flat ..prosim ako ste dospely k nazoru že ich je malo?sluky u vas ? u vas je sluka pocelí rok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 23.4.2008 o 20:50

a preco mas napisane polovnik ak nim zatial niesi.je tu takych viac.nic v zlom ale nieje to divne??ak nim niesom tak preco si to pripisovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj22, 23.4.2008 o 20:48

sluky mate malo ako to mam chapat??tym ze vy na ne nebudete polovat tuto sezonu tym sa urcite nezvysia.aspon podla mna.a ktej nabojnici mozno niekto strielal po skodnej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off naro, 23.4.2008 o 17:07

Nemyslel som pytliaci ako pytliaci.Myslel som členov konkrétneho združenia,ktorý nerešpektujú hospodára-majú ho na háku.A to sa bratu nájdu všade taký.Ak hospodár nevypíše povolenku a predsa sa v združení strieľa,nie je to pytliactvo?Je len ho dokázať.A to je problém.Ľudia sme všeliaký....PS:Vlastná skúsenosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 23.4.2008 o 14:01

Len ma to tak napadlo slúk každým rokom u nás menej.hospodár povedal že nábojnicu asi niaky neporiadny poľovník zabudol schovať po výstrele do vrecka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 22.4.2008 o 21:18

naro , prazdna nabojnica v lese nicomu nenasvedcuje, toboz nie pytliactvu, a FLAT bolo na tej nabojnici napisane ze sa z nej strielalo na sluku ked uz hovoris ze sa u vas nelovia? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off naro, 22.4.2008 o 19:47

Pytliactvo,ako všade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 22.4.2008 o 18:53

pakôň môže ,ale ved nábojnice si každý zbiera a s kamarátom sme ich minulý rok vyhadzovali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 22.4.2008 o 18:51

No lebo to povedal hospodár a všetci mu prikivovali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ricardo8, 22.4.2008 o 18:40

No to je po neporiadnych polovnikoch!A odkial si zobral ze sa sluky nelovia? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 22.4.2008 o 18:39

a nemoze to byt minulorocna nabojnica? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 22.4.2008 o 17:29

Nábojnica v lese - už 2 krát som našiel v lese vystrelenú brokovú nábojnicu pri miestach kde sa vyskytujú sluky ,tento rok sa ale u nás sluky nelovia lebo máme nízke stavy .aký je váš názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 361-377 z 377 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM