Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

aku zbran by ste poradili zacinajucemu polovnikovi? - diskusia

autor: off tomko
pridané: 16.6.2009 22:50
Chcel by som poradit aky kaliber by bol najvhodnejsi a zncka zbrane? dakujem
počet zobrazení: 20 896
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 163 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 5.10.2009 o 14:06

Velmi spravne blaser hentie akože starožitnosti sa predávaju okolo 400€ aj s genialnou klapkovou montažou a tou tmavou lešenárskou trubkou :)ale milanko môže pýtať aj cenu ako by predaval blasera alebo sauera :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 5.10.2009 o 12:34

Milanko ponukat a predat su dve veci. Ked Ti niekto da za tu Z-tku 1000 Eur, tak si ho odfot a daj medzi trofeje. Bude to Tvoja zivotna trofej. Ked mi to hodnoverne dokazes, tak Ti ja poslem este 100 Eur, lebo taky vykon si zasluzi odmenu. Matne sa mi mari, ze priatel predava nieco take 8x64 za 500 a este dava k tomu 500 starych nevystrelenych nabojov, co zdedil a nevie sa toho zbavit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 4.10.2009 o 22:39

ferdo:) to co ponukam na predaj je drahsie ako ta tvoja tycka do fazule:)ta Z je 5X starsia ako ta tvoja polepena humpora za 60 rokou bola raz u zbrojara a to len co sa tyka krasy ty odbornik:)nie nadarmo si ferdo:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.10.2009 o 5:54

Milanko alias odkaz /> Na to čím poľuješ si dosť znalec :) schopný tu písať o blasroch a saueroch .
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 1.10.2009 o 21:06

ferdo pozri si stranku saka a uvidis vcom:)myslim ze ked si taky znalec tak pochopis:) vyhodu saura vidim jedine v elegancii v nicom inom:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.10.2009 o 20:41

Milanko naozaj je Sako lepší od Sauera ??? V čom :)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.10.2009 o 20:35

bloncky modrooké voňavé bloncky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 1.10.2009 o 20:27

cau ferdo:) co mas na srdci?_:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.10.2009 o 19:41

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Niet nad dobrú radu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 1.10.2009 o 19:12

ak mas sako ber ho:)je to podobne ako sauer ak nie lepsie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.10.2009 o 17:37

Kalacha ano ale dvojáka a nech dáva davky zlepených dvoch izolačkou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 1.10.2009 o 17:23

BIBASSO tikka a sako su v uvodzovkach rovnake :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 1.10.2009 o 17:21

BIBASSO v detexe maju teraz akciu na TIKKU T3 HUNTERA za 25000 ceskych korun !!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 1.10.2009 o 16:05

Určite Ti doporučujem aby si si kúpil solevkú zbraň, a nie nejakého upraveného Kalašnikova.
Čo sa týka zbrane, moc záleží na Tvojom vkuse, nič nepokazíš ak si kúpiš CZ550, ak môžeš ivestovať trochu vic peňazí, doporučujem Ti Blaser, v štandardnom vyhotovení. Čo sa týka klaibra, 308WIN, 9,3x62, alebo 8x57,prípadne sedmočnový kaliber. Sú to kalibre, ktoré môžeš použiť univerzálne na menšiu zver ale aj na jelene. Puškohľad Ti môžem doporučiť MEOPTu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.10.2009 o 12:12

Kaliber 7x64,w308,spr.3006,8x57 js a ine su štandartné a budú ti postačovať na všetkú zver lovenú na slovensku.kvalitnym strelivom môžeš korigovať účinok .napríklad zvolením pre určený druh zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 1.10.2009 o 11:20

Ked mozes kupit to SAKO,tak nerozmyslaj ani chvilu. Je to o triedu vyssie ako vsetky spomenute. Ak je este aj za dobru cenu tak nespekuluj a ber kym je. Spravnych kalibrov mas kopec......staci ak si zoberies nieco co ma aspon 7mm a je to OK. Ak si zaciatocnik,neber zatial 6,5mm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 1.10.2009 o 10:36

Vsetkym sa chcem poďakovať za rady a pomoc pri vybere zbrane. Važne rozmyslam na Tikkou T3 hunter, ale v sobotu budem mat k dispozicii zbran SAKO 85 (z roku 2006 myslim) a kamarat mi ju vrelo odporuča. Len horšie je to s kupou na Slovensku a v Čechách. detex ju podla mojich info momentalne nema k dispozicii. Pozeral som aj Rosslera (nepodarilo sa mi na tieto zbrane natrafil v obchode), tak sa pojdem pozriet asi do Rakuska. Este si musim vybrat ten spravny kaliber co odporučate na diviaciu a vysoku zver? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 1.10.2009 o 7:15

ARNY9 tikka je vo svojej triede uplne super presnost perfektna chod zaveru super a pazba perfektne sedi v ruke vtej cenovej relacii asi lepsiu zbran nekupis :)) 1000 EURO :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 30.9.2009 o 20:28

Bibasso za uvahu este stoja Rossler a Zoli 1900 . Zoli ma verzie aj so zasobnikom takze v pohode . Porovnaval som si v obchode CZ a Rossler . Keby som mal na vyber len s tychto dvoch tak Rossler . Pazba mi lepsie sadla , lepsi chod zaveru a ocividne lepsia vyroba . K tej AZ 1900 viem len tolko , ze ju dovaza Autokompo Zvolen . Tiez sa chytam kupit gulovnicu a zaujmalo by ma porovnanie Rossler - Tikka , lebo s nou som sa este nestretol . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.9.2009 o 20:28

Truhlík za 200 euro tá pažba bude a uplne špičková !!! Ja nemám prečo hladať remington .Lebo ma nezaujíma ! Je to uplne iná trieda ako je blaser !!! Opýtaj sa bodo 1948 nicku povie ti o pažbiarovi ak máš záujem ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 30.9.2009 o 20:20

edu remington je aj v dreve v akcii:) ale to by ferdo musel viac surfovat po nete ale naco ze?
za 200eu ta pazba asi moz dobra nebude ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.9.2009 o 19:35

Milanko 12 pýtal si sa kde sa dá kúpiť blaser R 93 za 1790 € tak som ti dal link keď dostaneš 100€ zlavičku a 200€ za čo si zaobstaráš peknú drevennú pažbu ktorú Ti na zákazku urobí výborný pažbiar ,ktorého Ti rád poradí Bodo 1948 napríklad tak za 1790 eur máš Blasera R 93 s dvoma pažbami . Ale na to treba premýšlať a to niekedy bolí :)))
PS : Reminkton v plaste ti nevadí ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 30.9.2009 o 19:24

edu:)) si robis srandu? naco mi bude to veslo:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.9.2009 o 19:16

Milanko 12 blasera R93 za 1790€ kúpiš tu
odkaz /> To je samozrejme plná cena s DPH bez zlavičky ktorú určite dostaneš ! Za drevo si treba pár stoviek priplatiť . Za luxusné prevedenia si treba priplatit aj desattisíce !
Blaser profesionál je tu za 1950 s DPH bez zlavičky :)
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 30.9.2009 o 17:45

BIBASSO za 1000 uero kupis v pohode tikku T3 ktora je podla mna o nieco lepsia volba ako cz550 ale to je len moj nazor a v zahranici ti moc neodporucam kupovat zbran lebo ak by si ju nahodou reklamoval ako ja tak sa stoho POSERIES !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 30.9.2009 o 16:47

bibasso -skus sa pozret aj na remingtom frano ma na ne neake akcie a nevyzera to zle naopak celkom pekne su a cenovo sa myslim zmestis ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 30.9.2009 o 16:44

Chalani len bacha, aby sme ho aj my tu nedomiešali, ale zase - koľko ludí tolko chutí! treba si prosto vybrať, tak trochu riskovať a vybrať si svoju cestu. Čim ďalej sa presviedčam , aký úžasný je praotec mnohých kalibrov - .30-06 SPRG. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 30.9.2009 o 16:43

edu_ kde sa da kupit blaser za take prachy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.9.2009 o 16:16

Škoda keby bolo vyčlenených napríklad 1800€ poradil by som blasera . Ono je jedno či je začínajúci alebo starší poľovník treba si povedať cenové možnosti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Nio, 30.9.2009 o 15:58

bibasso, na zaklade uvedenych kriterii by som suhlasil z iboom. cz550 a kaliber ak uvadzas ze 7 a na vysoku a ciernu tak bud 7x64 alebo 3006. to len moj nazor a vyjde ta to na menej ako 1000 a za tu cenu to je vpohode zbran za ktoru sa nebudes hambit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 30.9.2009 o 14:57

bibasso - CZ 550 bude dobrá voľba, ono je to v očiach zarytých fajnšmekrov tých starých kvalitných zbraní taká len polokovová hračka, ale svoj účel splní určite. Akurát s tým zásobníkom bude asi problém, väčšina má schránku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 30.9.2009 o 14:37

Zdravím, riešim podobný problém, a to je kúpa mojej prvej poľovnej zbrane. Čítal som literatúru, surfoval na nete, čítal diskusie a blogy ohľadom tejto problematiky a čím viac si toho človek prečíta, tým väčší bordel z toho má. Pretože každý odporúča niečo iné (čo sa mu páči a čo má). Pre mňa je pri kúpe zbrane teraz rozhodujúca cena, keďže som investoval nemale prostriedky do nového oblečenia a výstroja. Takže tu sú moje kritéria:
1. Cena max 1000 EUR (bez montáže a optiky)
2. Polopažba (drevo)
3. Kaliber 7mm ale v poslednej dobe ma oslovil 8mm
4. Loviť budem v lesnom revíri a prevažne na diviačiu a jeleniu zver a nejaka škodná
5. Kvalita, viem, že za danú cenu moc toho nebude, ale radsej invetujem do kvality na úkor iných parametrov
6. Chcem novú zbraň
7. Chcem čisto len guľovnicu so zásobníkom nábojov

No dúfam, že som na nic nezabudol. Nájde sa tu niekto kto mi dokáže poradiť (kúpim ju aj v zahraničí) a uviesť konktrétne zbrane? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.7.2009 o 18:45

xwolf samozrejme tzv lepidla na skrutky tj taka gumova hmota su najvhodnejšie proti povoleniu . Ty si povedal iba Značku loctite ktorá robí všetko možné lepidla,tesnenia atd .Ja som však myslel iba jemne potrieť už dotiahnutú skrutku ani nie proti povoleniu ako aby bolo vidno či nepraskol lak a tým pádom sa skrutka nepohla . Lepidlo na skrutky asi myslíš toto odkaz je samozrejme najlepšia voľba proti povolovaniu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 6.7.2009 o 18:26

To nie je urcene na pripadne rozobratie spoja,kdezto Loctite je. Isti spoj a zaroven je rozoberatelny. Videl som tam uz patlat vselico,ale tak to aj dopadlo - bud to drzalo do blba,alebo to nedrzalo a akurat si clovek zbytocne zababral ruky. Vsetko ma svoje ucel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.7.2009 o 11:46

xwolf sekundové najmä gel je tiež použiteľný samozrejme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 6.7.2009 o 11:41

Co tak radsej pouzit prislusny Loctite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 6.7.2009 o 0:00

Vďaka Edu, to isté mi poradil kamarát, ale ešte počkám, je to nová montáž, ak by sa to zopakovalo, potom to presne tak urobím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2009 o 14:49

Poradím len skrutky jemne po zatiahnutí zaklapnúť čiernym alebo bezfarebným lakom na nechty. Nepovolia sa a keď hej je to vidno na praskline. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 3.7.2009 o 13:48

vďaka rys2, prvýkrát som netrafil, ale to som mal povolené skrutky na montáži. Po dotiahnutí a nastrelení zatiaľ bez problémov. Aky by sa niečo pokazilo, určite sa ozvem. Vďaka rys2. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 1.7.2009 o 12:40

Igor, keď s tou Tvojou luxkou netrafíš ani vráta na stodole, ozvi sa, poradím, čo treba robiť. :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 163 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov