Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

aku zbran by ste poradili zacinajucemu polovnikovi? - diskusia

autor: off tomko
pridané: 16.6.2009 22:50
Chcel by som poradit aky kaliber by bol najvhodnejsi a zncka zbrane? dakujem
počet zobrazení: 20 835
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-163 z 163 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off tomko, 17.6.2009 o 18:39

tak ja som tiez rozmyslal nad 7x64 aj oco ju ma a je snou celkom spokojny. V nasej obllasty sa vyskutuje najmä vysoka zver a srncia a v poslednom case aj cierna! takze dokopy skoro vsetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off wenaaa, 17.6.2009 o 18:33

Já když jsem loni kupoval první kulovnici,tak jsem sehnal CZ550 Lux v ráži 270Win.Na to jsem dal Meostat R1 3-12x56RD , ten byl skoro stejně drahy jako zbraň.Podle mě je lepsí investovat do pořádkyho skla a koupit pruměrnou zbraň,nez to udělat opačně.V naší honitbě lovím pouze srnčí a černou, většinou zvěř zůstáva na nástřelu,nebo odejde do 20m.Jsem zastáncem spíše rychlé střely než nějakýho "knedlíku" střílím max na 100 metru,ale vím že s toudle kombinací můžu když budu mít natrenováno střílet i dále..Co na závěr?Jestli máš finance,kup novou flintu s pořadnou optikou (Ja jsem chtěl variabl protože to mám jako celoroční flintu - Byl jsem s tim na naháňce nastavil 3x zvětšení a paráda.Na posedu mám 6-8x.Když jsem letos lovil srnce,nastavil jsem 12x,srnce obeznal a pak přetočil na 7x a ulovil.) Se zbraní jsem spokojen,ale v dnesní době bych si vzal spíše něco zahraničního (Tikka..) Jestli nemáš peněz na zbyt,kup postarší zbraň,třeba ZHčko a na nej sežen nejakou optiku.Spousta lidí s tímdle vystačí cely život courat po lese a o výměně nechteji ani slyšet..Až našetříš tak si koupíš něco nového...Kalibr doporučuju nějaky "rozumný" ne žádnou tropickou ráži. od 243Win pře 6,5x55SE 6,5x57 ... 270Win (případně její evropskou náhradu 7x64) 308Win nebo 8x57 (Poslední 2 mi nejsou sympatický,308 je hodně používana,je tam dost střeliva ale nábojnice mi příjde směšná,Osmu bych si vzal do lesní honitby,na lov na poli,kde lovis na větší vzdálenosti už dosti klesá)..Je jedno co si vybereš,učinky jsou závislé spíše na použitém střelivu.Tak hodně štěstí při výběru,hlavně se neunáhluj!!První zbraň je vždycky ta,která ti přiroste k srdci nejvíce.Případny prodej budes dlouho "oplakávat"...Tak hodně štěstí.W. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 17.6.2009 o 16:59

mas revir?kolko mas penazi?ak nemas revir staci ti hoci aka gulovnica aj ZKK kaliber 7x64 unyverzalny a cena dostupna ak mas revir a tiez dost penazi tak manlicher alebo nove sako model aky sa ti paci:) a tiez v kalibri 7x64 a ak nemas revir a dost penazi tak myslim ze nemas prpblem v ziadnom polovnictve si vybrat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-163 z 163 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov