Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

aku zbran by ste poradili zacinajucemu polovnikovi? - diskusia

autor: off tomko
pridané: 16.6.2009 22:50
Chcel by som poradit aky kaliber by bol najvhodnejsi a zncka zbrane? dakujem
počet zobrazení: 20 792
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 163 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lesnica1, 24.11.2009 o 23:18

ved aj keby si nebol, tak potom predáš. Ved tá prvá určite nebude aj posledná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomko, 24.11.2009 o 23:07

dakujem chlapci a dufam ze sa rozhodnem spravne a budem s rozhodnutim spokojny Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 24.11.2009 o 22:56

Laik, nie je nezodpovedné poradiť kvalitnú zbraň napriek tomu, že je drahá. Nezodpovedné by bolo poradiť nejaký starý nekvalitný krám, i keď lacný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MSmarian, 24.11.2009 o 22:53

Je to každého osobná vec čo si za svoje peniaze kúpi. Ja osm mal CZ550 a tiež so mju predal s kúpil som si Blaser R93. Mal som to urobiť hneď, tiež som si myslel, že je to drahá zbraň. Ak by som si ju kúpil hneď ušetril by som stratu medzi nákupom novej CZ550 a predajom CZ550. Netvrdím, že CZ550 je zlá puška. Je to kvalitná zbraň ale iná ako Blaser. Mne lepšie vyhovuje Blaser, niekomu inému môže lepšie vyhovovať CZ550 alebo iná puška.
Tomko, nech už si kúpiš čokoľvek, držím TI palce aby si sa správne rozhodol a mal veľkú radoisť zo svojej pušky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 24.11.2009 o 22:04

prezentoval som tu len svoj názor ak som niekoho urazil tak sa ospravedlnujem LaL zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 24.11.2009 o 22:03

Neostáva mi než sa opakovať, tak, tak. Je síce pravda že sauer aj blaser patria k drahším zbraniam, ale nie sme tak bohatí aby sme kupovali lacné veci. Ja som najprv kúpil ZKK(myslel som si že blaser je moc drahý) a nakoniec som si ho po čase aj tak kúpil. Skús ísť aj Ty touto cestou keď momentálne nemáš na drahšiu zbraň, tak kúp nejakú spod ruky veď inzerátov na nejakú ZKK je plno, keď došetríš a kúpiš tak prakticky bez straty ZKK znova predáš, ale je to samozrejme na tebe. Čo sa týka kalibru neviem v akom revíre poľuješ, ale ak v horskom zo zverou vysokou a čiernou uprednostil by som 30 06 pred 7x64, mám oboje. Nech je Tvoje rozhodnutie akekoľvek hlavne aby si Ty bol spokojný. Ešte k blaseru, neskutočne kvalitná povrchová úprava. Po cca 6 dňoch lovu v daždivom počasí s absenciou údržby (zabudol som doma čistenie a na chate žiadne nebolo) ani náznak hrdze. LaL Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 24.11.2009 o 22:02

možno hra rolu, ale znamena to nosit šperk so sebou a kvalitu tiež, polujem 10 rokov a vidim ked pride na spolocnu so zničenou CZ kou ale na samuraji sa 2000 € tak si myslim, že by mohol aj zainvestovat do zbrane ako si vozit rit na kare, ako 19 ročny nech trochu počka aked sa to v nom prebudi a bude dobre makat ako my ostatny tak nech investuje ved sňou bude mozno polovat jeho syn alebo zat a si povie tak ako ja toto je od mojho tatu :) čo sa tyka mna aj o tom rozmyšlam že si kupim niečo lepšie zatial šporííím :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 24.11.2009 o 21:59

Tomko ja som si ako prvu kupil jednotku brokovu na to nasporis ked si tyzden nedas cokoladu a gulu no kukaj co jesto revir vies aky mas co ides strielat vyber raz a kup daku starsiu na zaciatok staci krasne blasera si kupis potom ked budes milionar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 24.11.2009 o 21:48

Jedna rada pre peterkacur:
Nie ste začínajúci, nemate 19, ako tomko. Otázka.
Čo Vám bráni predať ZKK, resp. si ju nechať, ako pamiatku a s radosťou si kúpiť to, čo radíme druhým ???

A ešte podobný názor, .. cena nehrá rolu,

Aj pre tých najbohatších hraje, a ešte viac, ako u nás. Radiť 19 ročnému v dnešnej dobe, aby šiel bez obmedzenia do kúpy zbrane, je bez urážky, minimálne nezodpovedné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 24.11.2009 o 21:36

peterkacur súhlasím s Tebou. Keď porovnám poistku na CZ550 a systém naťahovania bicieho mechanizmu U Blasera R93, niet o čo mhovoriť. Mať náboj v nábojovej komore a mať zaistenú zbraň alebo mať náboj v nábojovej komore a nemať natiahnutý bicí mechanizmus je zásadný rozdiel. Dávať pozor pri odisťovaní, aby Ti náhodou necinkla poistka, alebo ticho natiahnúť bidí mechanizmus je tiež zásadný rozdiel. A mať v ruke nádhernú zbraň, je tiež rozdiel. Pri normálnom zaobchádzaní je to skutočne zbraň na celý život, takže tam cena nehrá žiadnu rolu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 24.11.2009 o 21:18

mam ZKK 600, ktoru mám od otca a je vo výbornom stave a dal som ju urobiť tip top, ale keby som mal dnes ako začinajuci polovnik vyberať v zbraniach tak určite sauer 202 alebo spominany blaser, určite nie CZ a podobne vyrobky, nieže by som ich hanil, ale doba ide dopredu a na trhu su naozaj zbrane na cely život zo super technologiou, tomko pozri sa na spoločnych polovačkach ked ma niekto z tychto zbrani a rozhodni sa sam, pokial si sa do tejto chvile este nerozhodol, podla mna sa oplati investovať hoci aj 3000 €, ved toto je vašen LaL zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 24.11.2009 o 21:03

Tomko, nika msa neponáhľaj, ak chceš zbraň na celý život, neváhaj investovať. Ak chceš zbraň vyskúšať, predať a potom si kúpiť ďaľšiu, to je iné.
Ja osobne by som ani inú zbraň ako Blaser nechel, mal som CZ550, je to dobrá puška, predsa len Blaser je lepšia puška. Pozeral som na rôzne pušky, Mauser atd, no Blaser je skutčne najdokonalejšia puška na lov. Je pravda, že jej cena je vyžšia. Oplatí sa to. Mám ju už viac ako rok a ani raz som neoľutoval, že osm ju kúpil. Ak začneš porovnávať také detily ako je poistka, syastém bicieho mechanizmu, výmena hlavní, klapková montáž a pod, zistíš ten rozdiel oproti iným zbraniam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 24.11.2009 o 20:10

LAIK tvoja rada je bohuzial ale isto NAJMUDREJSIA !!! : )) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 24.11.2009 o 20:08

Kúp si zbraň podľa svojich predstav a nie podľa našich. Ak budeš čakáť, pribudne ďalších 100 múdrych rad. Už si mohol poľovať so svojou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomko, 24.11.2009 o 19:05

ved ta puska stoji v zakladnej vybave cez 2000eu a to je premna vela ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomko, 24.11.2009 o 19:01

preco by som mal lutovat? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 24.11.2009 o 18:23

Tomko, dobre si to rozmysli, aby si neskôr neľutoval. Predsa len by som TI doporučil Blaser R93 Standard, budeš mať zbraň na celý život a budeš s ňou maximálne spokojný. Skutočne sa to oplatí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomko, 24.11.2009 o 9:03

aj ja si myslim ze to je dobra volba tu pusku som mal nedavno v ruke a velmi sa mi pacilo jej spracovanie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagter, 24.11.2009 o 6:35

dobrá..pekná..ľahká..a pomerne cenovo prístupná puška...ak nebudeš spokojný s kalibrom,vymeníš len hlaveň...ale pri použití dobrého streliva,si každý obháji svoj kaliber a samozrejme veľa záleží na strelcovi...Lesu a Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomko, 23.11.2009 o 23:41

este nie ale ak by som kupoval tak asi Rosler titan 6lux a asi v razi 7x64 alebo 30.06 aj moj kamarat si ju kupil nedavno v razi 30.06 a je snou velmi spokojny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 14.11.2009 o 21:15

Tomko, už si nejakú zbraň kúpil? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 13.11.2009 o 23:19

Ďakujem za obhajobu chlapi. Bol som v ČR tak som sa nemohol brániť sám :)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.11.2009 o 14:02

Ja by som chcel byť sekuriťák v tescu . Tý to žerú :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 13.11.2009 o 13:50

Skutocnych par poznam, ani ti to tak nezeru, ale cest vynimkam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.11.2009 o 13:44

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Možno skutočný
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Blaser300VM, 13.11.2009 o 13:29

Ten hornet nas tu da do poriadku, to bude nejaky zeleznicny policajt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.11.2009 o 13:22

a čo joule? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.11.2009 o 13:21

:)))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubto, 13.11.2009 o 12:55

namor lovil v ČR a tam tento kaliber bol povolený aj pred 1.9.09, takže zákon neporušil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 13.11.2009 o 9:46

namor676, a vieš o tom že do 1.9.2009 bolo zakázané poĺovať kalibrom 7,62x39 na raticovú zver, načo sem píšeš priznanie o porušovaní zákona ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 13.11.2009 o 8:40

9,3 x 62 je šetrnejšia k divine, omnoho viac ako 308 WIN a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado84, 13.11.2009 o 0:49

7×57 alebo 7×64 alebo 308win ani jednej nebudes sklamani a co sa tika brokovnice na spolonej polovacke sa stretne 30 ludi a jeden ma 20 druhi16treti12 a este som nevidel ze bi bol neaki rozdiel kolko do zajacov strelil neni to ani tak o flinte ako o strelcovi mnoho krat som sa stretol na pol na zajace ako z 20cinkov docahoval zajov na taku vzdialenost ze tu moju dvanastku bi som nedaval ani dole z pleca ale kolko ludi tolko chuti strelis z bars akou hlavna vec ze mas ist kam von a ako sa hovori ist sa trocha viprdet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off erik-sls, 12.11.2009 o 15:20

ja mam 7x65.. som nadmieru spokojny... vynikajuci kaliber... niet co dodat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 12.11.2009 o 12:18

Ráže sú úplne postačujúce, ale pri strelbe cez nejakú prekážku či už pri spoločnej na diviaky alebo strelbe cez nálet je kaliber 9,3 na nezaplatenie. Ináč mám aj 7x64 a 30-06 a dokonca aj 7,62x39 s ktorou mám toho uloveného najviac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 12.11.2009 o 12:13

Sú, dá sa a obzvlášť kalibru 7x64 – európskej legende niet výraznejšie čo vytknúť. Bol, je a zrejme aj bude stále dobrým nábojom. Dôkazy zrejme ani netreba uvádzať. Kaliber 7x57 preukázal v praxi svoje dobré meno a je dostačujúci na všetku našu zver, ALE na najťažšie kusy raticovej zveri a pri streľbe na väčšie vzdialenosti by som ho neuprednostňoval pred kalibre s lepším smrtiacim účinkom a balistikou. Ale ako už uviedol Solirov + ray20, dá sa a v podstate to ide. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 12.11.2009 o 10:53

priklananm sa k solirovmu nazoru do kazdeho reviru si vystacis zo 7x64 a aj so 7x57 to su raze podla mna uplne idealne do slovenskeho reviru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 12.11.2009 o 8:50

no, ja som zacinal a pokracujem s Zkk 7x57 a som spokojny. na podmienky v ktorych som poloval je to uplna pohoda (bukovy les) strelba max do 200m, aj ked moja najvacsia vzdialenost bola nejakych 150m... pusku som zdedil po otcovi, ten si kupil 7x64. Oba kalibre pohoda. v podstate od zaciatku ten kaliber vyhovoval, ak nieco odislo tak preto ze som netrafil vlastnou vinou, a ak sa stalo ze mi usla rana tak opat mojou vinou. pokial som ranu dobre umiestnil a neunahlil sa tak vsetko ok. Co sa tyka dohladavania - podla mna ti ziadne strelivo nezaruci ze ti zver ostane v ohni. takze pokial polujes v lese - 7x57, 7x64 uplne v pohode. Samozrejme ine kalibre co si tu mal odporucene - ok, s tymi skusenost nemam tak nemozem odporucat. Hlavne aby ti flinta "sedela" tak ako ma. ja mam MonteCarlo - tazsia ale nemenil by som - perfis mi sedi do ramena a do ruky. Otec po rokoch MonteCarlo vymenil za elegantnu a krasnu ale pre mna prilis tenku a jemnu pazbu a po dvoch sezonach sa vratil k MonteCarlu - jednoducho mu ta druha flinta nesedela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.11.2009 o 6:03

Evička žiadnen diviačik utekať nebude . Ja namierim presne tam kam treba :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.11.2009 o 21:57

MSmarian- ale má a takú istú, ako pri 30-06 napr ;-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 11.11.2009 o 21:29

Msmarian-no už to tu radšej nerozmazávajme :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 163 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM