Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ma niekto skusenosti z gulovou kozlicou ? - diskusia

autor: off gabo2502
pridané: 10.6.2009 21:59
.aky kaliber by bol najlepsi??mam zaujem nieco vecsie a ktomu nieco male .
počet zobrazení: 10 881
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-70 z 70 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jarodt, 22.1.2012 o 19:23

osobne som testoval viacero týchto zbraní odkaz hmotnosť 3,0 kg, sústrel od 2 do 5 cm/100 m pri mojich priemerných streleckých schopnostiach. Áno aj toto sú dnešné moderné guľové dvojaky, vývoj určite nespí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.1.2012 o 18:48

u nas ma jeden polovnik v zdruzeni sauer s 303 a takisto tu zbran neradi ostatni vidia. neviem preco. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 22.1.2012 o 18:40

Boli to súkromné reviry kde v jednom prípade (Rakúsko) aj všetky pozemky boli v súkromnom vlastníctve majiteľa poľovnej spoločnosti, v druhom (ČR) bol majiteľ jednoducho klasik a neuznával samonabíjacie zbrane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.1.2012 o 18:20

namor676-preco nepripustne? boja sa, ze im vystrielaju vsetkych diviakov? :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 22.1.2012 o 18:10

No to je jasné, ako prvá zbraň určite nie ale trochu reprezentovať a trochu sam seba potešiť to je už ničo iné, dokonca som sa už stretol aj z prípadom kde bolo v pozvánke na spoločnú polovačku uvedené že samonabíjacie zbrane sú neprípustné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 18:09

Ja myslím že Blaser je už sám o sebe prestížna zbraň či už je to R8 alebo R93 a Namor: 9,3x74R to má skoro brokovnicu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2012 o 18:04

namor676 v afrike hej . Ja netvrdím že dvojak nie je klasika . Tak ako švajčiarské hodinky sú klasika aj dvojak je klasika . Ja som iba praktické využitie spomenul . Osobne si neviem predstaviť keby som mal doma blaser R93 a dvojaka že by som si zobral na individualnu polovačku dvojaka . Ano trocha predstíže na spoločnej poľovačke tam by som asi hladal opodstatnenie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 22.1.2012 o 17:59

Edu ja mám R93, tak nepotrebujem R8, ale taký dvoják je klasika a asi aj profesionálny lovci v afrike vedia prečo ich používajú, v niektorých prípadoch majú jednoducho svoje nezastupiteľné miesto. Hirko2 môj dvoják sa dokončuje bude to iný model (niečo takéto odkaz ) a bude v 9,3x74R ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2012 o 17:50

namor676 za tú cenu si viem predstaviť R8 Attache odkaz s nejakou zlavičkou by to bola asi rovnaká cena a podľa mňa lepšia voľba . Žiadne strachovanie o sústrel ani o to že by som mal horšiu zbraň . Nevážila by 3,6 kila ale iba 2,9kg .Samozrejme je to o voľbe . Prebíjanie priamoťažným záverom je veľmi rýchle. Samozrejme kto chce dvojaka či guľovú kozlicu je to jeho voľba . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 17:46

pekná puška :) aký tam chceš kaliber? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 22.1.2012 o 17:13

Tu je váha 3,6kg a cena 3.899€ odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 17:00

to je jasné ... nepovedal som že nemajú ... aj on sám povedal že kvoli tomu sústrelu by to nechcel aj keď sa mu to veľmi páči .. prešlo mu v rukách aj niečo od ferlachu a veľmi to nechválil ... ale v krieghoffe mu ten sustrel garantovali a vraví že zatím je spokojný ale ako vravím ja by som si na to nosil do hory fúrik .. je to strašná váha :P ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2012 o 16:55

Veď v poho možno má sústrel v poriadku . Sú mnohé čo nemajú . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 16:48

no on má síce kozlicu ale tá váha by možno sedela nwm presne ;)ale ten sustrel tam to som videl ... on to má robené nejak tak že tie hlavne sa dotýkajú len máličko keď sa pozrieš na ňu bližšie je riadne vidieť takú jemnú medierku čiže aj keď sa jedna zahreje nerobí to problémy :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.1.2012 o 16:47

fiha, za taku cenu sa uz da postavit zbran na zakazku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2012 o 16:38

Hirko2 aj mne sa to zdá poriadna váha Váha: cca. 4,2 – 4,8 kg Krieghoff Classic Big Five odkaz sú však i odlahčené verzie . Každopádne za tú cenu odkaz by som si vedel predstaviť niečo praktickejšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 16:26

Edu áno písal som o odchylke cca 15 cm ale bolo pri výstrele oboch naraz ... keď sme stým boli na strelnici absolútne nebol problém do 5cm aj po viacerých výstreloch ... a k tej váhe .. ten krieghoff je dosť ťažký to je pravda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2012 o 14:20

jarodt veď ja nikomu nevnucujem aby si kúpil samonabíjaciu guľovnicu . Neviem presne o aký sa jedná u teba blok ,ale neberiem ti tvoj názor . Ak si myslíš ,že bežne sa sústrel guľového dvojaka pohybuje 2cm je to ok . Ja si to nemyslím . Ako som uviedol nepovažujem za neetické mať možnosť vystreliť 3 x oproti etickému 2 x . Naozaj v tom nevidím nejaký zásadný rozdiel . Každopádne guľová dvojak či guľová kozlica renomných značiek na cene nebude klesať skôr na opak . To je fakt . Každopádne sú guľové kozlice ktoré sú naozaj tragediou odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2012 o 14:11

BBrit ďakujem som rád ,že že sa ti fotky páčia .Guľovú kozlicu som v ruke mal a nie jednu od tých ruských až po tie renomné značky . S tým sústrelom je to vždy o jednotlivej zbrani . Každopádne guľovú kozlicu považujem za zbraň ktorá v praktickom poľovníctve nejako stráca využitie . Sú to zbrane veľmi drahé prirovnal by som túto investíciu ako keď si kúpiš švajčiarské hodinky za 10000 € ktoré sa stále predávajú . Nie preto lebo sú presnejšie ako hodinky ktoré stoja 20 € a sú riadené z veže a idú na 1/1000 sekundy presne . Tiež mám hodinky na mobilnom telefóne ktoré tiež nebudú meškať ani jednu sekundu . Kto chce guľový dvojak za tisíce prípadne desaťtisíce euro môže si ho samozrejme zakúpiť . Nebude však presnejší ako automat ani nebude lacnejší ani nebude praktickejší . Bude to len imidžovka pre ohúrenie nič viac . Rýchlosť prebíjania u guľovníc ako sú merkel helix či blaser R8 či R 93 bude tiež dostačujúca pre poľovačku .A presnosť bude určite ale určite lepšia ako u toho naj dvojaka či gulovej kozlice na svete. Netreba hneď do automata . Ten som uviedol iba ako v praxi lepšiu a lacnejšiu alternatívu ako guľový dvojak . Tými troma cm v sústrele som si nie veľmi istý .lct-s ano videl som ju naživo mal ju môj hosť na polovačke posed33 tak sa ho poinformuj tiež má túto zbraň Blaser300VM ktorý ti rád vysvetlí prečo by si nikdy nekúpil guľový dvojak a prečo používa benelli argo . Žiaden bordel sa i nikde sypať nebude :-D Neviem čo všetko má benelli v ponuke ale google ti to určite nájde . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 22.1.2012 o 13:53

Edu, je zrejme zbytočné sa s tebou baviť o sústrele guľových dvojákov, pretože ty na podporu svojich argumentov si vždy vyberieš to najhoršie čo existuje, moje osobné skúsenosti s nimi sú diametrálne odlišné od tvojich, strieľal som s niekoľkými guľovými dvojakmi so sústrelom od 2 do 5 cm/100 m a to nie som nijako výnimočný strelec,bežný priemer. Váha dnešných guľových dvojakov je okolo 3-3,2 kg, neviem o čom točíš s ťažkou váhou, ak diskutuješ, diskutuj na úrovni a používaj korektné argumenty. Ale o tom je zbytočné sa baviť, stačí, keď si uvedomíš jednú vec, existuje tu našťastie veľká skupina poľovníkov, ktorí by si v živote guľový poloautomat nekúpili, ja sa radím medzi nich. Je tu určitý blok, hranica hranica, ktorú nikdy neprekročím, nech by si mi tu šermoval zlatom a diamantmi vykladaným poloautomatom. Pre mňa je to skrátka des a hrôza, som jednoznačne vyznávačom klasiky a nech sa páči môžeš sa kľudne smiať koľko chceš. Ty si kľudne kupuj čo chceš, ja si budem tiež, o.k. ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BBrit, 22.1.2012 o 13:24

Edu,já si Tě vážím jako skvělého fotograva,odborníka na fototechniku,kdy Tvé rady si rád přečtu. Ale konkrétně kulovou kozlici si neměl asi nikdy v ruce,natož z ní střílel,protože takové blbosti by jsi nemohl napsat.Konkrétně Merkel B3 Jagd,3,2kg, 97cm, soustřel 3cm na 100m střelivo Blaser CDP, ráže 8x57 JRS.Je pravda,že to není žádný Meisterstück,ale strojově vyráběná zbraň,vhodná na naháňky,kde se na velké vzdálenosti nestřílí.Je pravda, že tato B3 je o cca.1000€ než třeba Sauer 303. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 22.1.2012 o 12:16

Edu ahoj. Prosim Ta, nevies ci sa poloautomat Benelli argo, vyraba aj ako stuts-ka?, alebo neaky model v prevedeny kratka hlaven? (napr. na dohladavky) Ak si ju videl naživo, nemal by mechanizmu alebo neakym rôznym jemnym otvorom, vadit v hustinach sypuci sa sneh a iny bordel? Dik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.1.2012 o 11:34

jarodt neviem o akých hodnotách to píšeš ? Myslíš že ten kto má možnosť vystreliť 2 x je nejaký morálny nadčlovek oproti tomu čo má možnosť vystreliť 3 x z guľoveho automatu ? Nemyslím že strielať zbraňou ktorá má sústrel desiatky cm je nejaké morálne blaho ,životný štýl či úcta k prírode a zveri už vôbec nie!!! Ak nevieš kam to vlastne dostane z tej gulovej kozlice tak ako písal hirko2 15 cm u takýchto zbraní je normálka ! Z guľového automatu nemôžeš páliť o 100 šesť ale iba tri rany !!! Z morálneho dvojaka či guľovej kozlice môže vypáliť 2 rany . Takže dve sú v poriadku ale tri sú už morálne bahno ??? Čo sa týka dezingu Benelli argo mne sa jeho vzhlad veľmi páči . Benelli boli vždy fantastický dizajnéri ako i všetci Taliansky výrobcovia zbraní a nie len zbraní .Naozaj ak môžeš nazvať túto zbraň škaredou odkaz tak máme diametrálne inú predstavu o kráse :-DDD Samozrejme kto chce zbraň z ktorej nikdy nebude vedieť kam to vlastne poletí , zbraň ktorá je ťažká ,niekoľko násobne predražená je guľová kozlica na túto lotériu vhodná zbraň .Ak sa mu ešte zopárkrát podarí potiahnuť dve hlavne naraz možno bude musieť navštíviť i stomatologa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 21.1.2012 o 20:22

Edu, ja si skôr myslím, že ide o to kto aké hodnoty vyznáva, aký spôsob lovu, aký životný štýl, úctu k prírode preferuje. Prečo myslíš, že sa vyrábajú jednoranové guľové zlamovačky, keď si človek môže zadovážiť guľový poloautomat a páliť o stošesť ? Guľová kozlica je klasická poľovnícka zbraň, ja osobne by som si nikdy v živote guľový poloautomat nekúpil, už len ten hrôzostrašný dizajn je pre mňa dostatočne odstrašujúci, nehovoriac o vyššie uvedených záležitostiach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.1.2012 o 13:41

Guľová kozlica snáď iba pre image . Iné opodstatnenie nevidím . So sústrelom to tiež nie je obyčajne sláva . V dobe keď sa dá kúpiť guľový poloautomat samonabíjací renomných značiek podľa mňa guľová kozlica stráca opodstatnenie . Odhliadnuc od toho ,že guľový poloautomat je ešte oveľa ale oveľa lacnejší , ľahší a celkom určite presnejší . odkaz Toľko môj názor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 21.1.2012 o 8:43

Laco ako som už napísal kamoš si dal spraviť do krieghoffu bergstutz 8x75/6,5x57 absolútne tam nemal problém so sustrelom alebo s dolaďovacou skrutkou a napináčiky má na oboch kohútikoch .. čo sa mu raz takmer vypomstilo bol poľovať na kamzíka v rakúsku natiahol obidva a keď vystrelil odpálili mu obidve hlavne naraz ... kamzík našťastie dostal a padol ale dostal obidve a vzdialenosť medzi nimi cca 10-15cm ... vzdialenosť na ktorú strieľal presne neviem to by som klamal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacomaco, 21.1.2012 o 6:24

Ak by si mal dva rôzne kalibre, asi budeš mať problém, na oba nastaviť puškohľad na váčšiu vzdialenosť ako 100m. Sústrel na takúto vzdialenosť býva väčší ako 10cm.Taktiež neviem ako používaš napináčik lebo býva iba na jednom kohútiku. Aj to môže byť oproblém. Myslím si, že dva kalibre je lepšie spojiť s dvoma puškami (alebo výmennými hlavňami) ako mať to v jednej kozlici. Bolo by nešťastie ak by ťa to sklamalo a musel by si vysnívanú pušku predať alebo používať inak ako by si chcel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacomaco, 20.1.2012 o 21:39

Je dôležité na aký účel to chceš. Ja vlastním Brno super 9,3x74R / 9,3x74R. Používam to hlavne na diviaky. Je to veľmi príjemná zbraň. S klapkovou montážou na puškohľad to využiješ skoro na všetko. Je dôležité pri kúpe zvážiť jej sústrel pre použitie rýchlej druhej rany. Prípadne si nájsť puškára, čo to vie zladiť. Ja k nastavovacím skrutkám sústrelu nemám dôveru. Aj preto mám tento starší osvedčený model. Aj po niekoľkých ranách drží strelu. Skúšal som to aj na strelnici s desiatimi ranami a rozdiel bol minimálny. Ak si dobrý strelec tak ti zahrievanie nebude robiť problém. Väščinou ulovíš z prvej prípadne aj z druhej rany a dosť. Hlavne v zime sa ti asi hlavne až tak nezahrejú. Iba ak by si bol v oplôtku a končil s chovom. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 20.1.2012 o 18:34

Kamarát má na mireu robená Krieghoff bergstutz cal. 8x75 a 6,5x57 hlavne sú robené nejakou novou technologiou pričom niesu spojené po celej dlžke pričom aj po vystrelení viac rán stále dobre drží nástrel aj bez čakania na vychladnutie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-70 z 70 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM